Sada je: sub apr 27, 2024 2:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pomoc oko maturskog rada, energija buducnosti
PostPostano: sub jan 24, 2009 11:21 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 9:59 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Pozdrav svima! Ovo mi je prvi post na galaksiji, ali sam tu vec neko vreme, mada ne toliko aktivno. :wink:
Da se vratim sustini, cetvrta sam godina gimnazije, i za maturski rad sam odabrao temu Energija buducnosti. U radu bih najvise paznje posvetio manje poznatim energijama. Zapravo, najvise bih voleo da osnovni deo mog rada bude stvarni rad, a ne, kao sto profesori ocekuju, puko prepricavanje sadrzaja neke knjige. I zato se obracam vama, da me usmerite. :) Procitao sam vecinu tema u ovom delu foruma, ali potrebno je jos dosta vremena da to sve na adekvatan nacin svarim i malo bolje razumeme. U medjuvremenu, veoma bih cenio svaku pomoc, a posebno bih bio zahvalan ako bi neko iz Novog Sada (ili blize, ili dalje :) ) okoline bio spreman da izdvoji malo vremena i razmeni sa mnom nekoliko reci uzivo.
No, udrite! :D

_________________
Etre et durer


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 25, 2009 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Googlaj ; Tesla, Radiant energy, Free energy

a za konkretan primjer evo i "Jubito" video uratka

http://www.youtube.com/watch?v=1y_EotqAn1M


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 25, 2009 2:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 9:59 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Hvala na odgovoru! Googlao sam, googlam i googlacu. :)
Filmic je prilicno kratak (mada nije problem, nasao sam i duze), ali moram jos dosta da se druzim sa googlom da bih razumeo kako funkcionise...
Zeleo sam da pitam da li se neko na forumu bavio ovim stvarima, i da li bi bio voljan da podeli svoja iskustva?

_________________
Etre et durer


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 26, 2009 1:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Pozdrav. Gledaj Borise, energija tzv.buducnosti vec dugo postoji i u vidu mnogih patenata koji su blokirani nalazi se u sefovima mocnih energetskih kompanija koje vedre i oblace ovim svetom...

Mozes pisati o energiji etera koju je Tesla poceo da shvata, a po mnogima i da je koristi i eksperimentalno distribuira. To je izmedju ostalog i razlog njegove iznenadne smrti. Mozes da pises i o tzv. orgonskoj energiji (chu,prani, vitalnoj energiji, svetom duhu....) koja je sveprisutna , ali potrebno je da shvatis da je skolski sistem i obrazovanje neraskidivi deo kontrolnog sistema i da ces od svog istrazivanja imati samo problema sa programiranim profesorima i lenjim dusama koje ne dopustaju nista izvan oficijelne nazovi-nauke...

Vodonik je odavno usavrsen kao ekolosko i mocno gorivo za automobile sa unutrasnjim sagorevanjem, ali se recimo patentna prava nalaze u Agip - ovom sefu u Italiji ...i td... Razlog je jednostavan - svaki bi covek uz mala ulaganja mogao da proizvodi vodonik za sopstvene potrebe a to bi urusilo energetsku imperiju vladajucih porodica i temelje njihove moci. ..

Ti bi u svom radu trebalo da provalis koja je to energija koju ce oni dopustiti za eksploataciju a da im bude isplativa! To je poenta - zarada i moc! Na zalost, to ce jos dugo vremena biti nafta i tzv.fosilna goriva. Ima tu jos jedna fora. Pravi se prica o iscrpljenosti rezervi nafte i igra oko cene nafte na svetskom trzistu, a jedna nova istina se veoma dobro cuva - a to je da su naftne rezerve samoobnovive - sto se dokazalo na velikim ruskim busotinama koje su bile potpuno iscrpljene a onda se iznenadno dopunilke same od sebe. Sada je vec dokazano da nafta nije fosilnog porekla ... istrazuj malo na tu temu... Idi jalo na sajt Ivone Zivkovic i procitaj Kako u stvari nastaje nafta....

Imas mnogo mogucnosti za pisanje, ali i za to da budes ismejan. Onaj ko kontrolise dostupne energetske resurse taj ti kontrolise zivot. Evo jednog experimenta. Probaj u Srbiji da stavis vetrenjacu koja bi ti proizvodila struju za vlastite potrebe. Naici ces na desetine uslova i dozvola i taxi republickih kontrolnih organa koji si samo expozitura judeo-masonskih energetskih kontrolora i na kraju ces ili odustati ili ce ti srusiti vetrenjecu da se drugi ne povedu za tvojim primerom.

Svako dobro i ne budi pesimista povodom ovoga. Odzvonice i njihovo vreme jednog dana - samo da vas mlade i zeljne istine ne slome... :wink:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 2:01 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2009 9:59 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Kao prvo, hvala ti puno na opsirnom odgovoru i izvini sto ja nisam toliko dugo odgovarao.
Citat:
Pozdrav. Gledaj Borise, energija tzv.buducnosti vec dugo postoji i u vidu mnogih patenata koji su blokirani nalazi se u sefovima mocnih energetskih kompanija koje vedre i oblace ovim svetom...

Svestan sam ovoga. Imao sam srecu da odrastem u okruzenju koje me nikada nije primoravalo da se zatvorim. :) Ne brini, nisam ni naivan, i ne nameravam ovim radom nista osim da sebe pripremim za dalji rad. Jos sam na pocetku puta, i istrazujem.
Citat:
Mozes pisati o energiji etera koju je Tesla poceo da shvata, a po mnogima i da je koristi i eksperimentalno distribuira. To je izmedju ostalog i razlog njegove iznenadne smrti. Mozes da pises i o tzv. orgonskoj energiji

To su upravo oblasti koje trenutno najvise istrazujem. Samo, potrebno je mnogo vremena da bi se pronasle prave informacije. Google nema sve odgovore, a vrlo cesto se pravi i ne mogu pronaci preko njega, pa te molim da mi prosledis neke informacije, ako imas naravno. :)
Citat:
potrebno je da shvatis da je skolski sistem i obrazovanje neraskidivi deo kontrolnog sistema i da ces od svog istrazivanja imati samo problema sa programiranim profesorima i lenjim dusama koje ne dopustaju nista izvan oficijelne nazovi-nauke...

Da, skolski sistem je, pored medija i opstih drustvenih sablona, osnovni izvrsni deo sistema kontrole. Ali, to ne znaci da se iz njega (kao i svega ostalog), naravno uz dovoljno samo-spoznaje, ne mogu izvuci sasvim dobra saznanja. A i, ponovo na srecu :D, medju profesorima ima jedna osoba koje nije deo tog sistema, i koja mi je ujedno i mentor ovog rada.
Citat:
Ti bi u svom radu trebalo da provalis koja je to energija koju ce oni dopustiti za eksploataciju a da im bude isplativa! To je poenta - zarada i moc!

Verovatno je moguce eksploatisati neki od obnovljivih oblika energije uz zadovoljavajuci profit, poput solarne ili geotermalne recimo, sto smatram da bi bio odlican sledeci korak, jer bi barem postedeli i ustedeli svet, barem neko vreme. Pokusacu i time da se bavim u radu.
Citat:
Sada je vec dokazano da nafta nije fosilnog porekla

Dugo nisam istrazivao nista o nafti, ali secam se jos davno da je neko proizvodio naftu u laboratoriji... Iskreno, smatram da bi bilo veoma naivno verovati u dogmu o nafti koju nam serviraju cak i da nemamo ni jednog razloga za sumnju.
Citat:
Imas mnogo mogucnosti za pisanje, ali i za to da budes ismejan.

Ako me odredjeni ljudi ne bi ismevali, morao bih ozbiljno preispitati kvalitet svoga rada... :mrgreen:
Citat:
Probaj u Srbiji da stavis vetrenjacu koja bi ti proizvodila struju za vlastite potrebe. Naici ces na desetine uslova i dozvola i taxi republickih kontrolnih organa koji si samo expozitura judeo-masonskih energetskih kontrolora i na kraju ces ili odustati ili ce ti srusiti vetrenjecu da se drugi ne povedu za tvojim primerom.

Istina. Mada, cini mi se da je Srbija ipak jos uvek pogodnije mesto od vecine drugih. Uvek sam imao neku teoriju da recimo u Svajcarskoj (da ne budem ofucan i kazem Americi :P), gde je "standard" daleko iznad naseg, i potencijal je daleko manji. Ovde, gde nas drustvo gura u veoma mali sablon navijaca, nacionalista i zavidnika, ipak smo slobodniji. Isti taj mentalitet koji nam je osuda nam je i spas. Nismo bitni.
Da konkretizujem na primer sa vetrenjacom, ovde bi jos uvek mogao pokloniti nekome polutku i resiti svoje energetske potrebe. Naravno, ako nisi previse bucan, da ne privuces vece ribe. Ovde jos uvek, na ovaj ili onaj nacin, mozes imati "svoj mir". Naravno, govorim samo o miru od "bliznjega svoga", ne o o nekom pravom miru, koji je, od kad je coveka i drustva, cista legenda.
Citat:
Svako dobro i ne budi pesimista povodom ovoga. Odzvonice i njihovo vreme jednog dana - samo da vas mlade i zeljne istine ne slome...

Pesimista definitivno nisam, kao sto se da i videti iz ovog posta. :) Zapravo, neki bi rekli da sam optimista, jer verujem(tj u svom saznanju - znam) da se ljudi menjaju, i da im uveliko zvoni, u njima samima. Verujem da se menja nasa svest, i da je to prirodna pobuna naseg pravog bica, do koje je moralo doci. Pred nama je zanimljivo doba. :wink: Al to je vec druga prica...
Hvala ti jos jednom na pomoci i volji. :)

_________________
Etre et durer


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 28, 2009 2:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
Imas pod literaturom hrpu stvari koje ce ti pomoci.
Vecu pomoc ni ne mozes dobit na tu temu ( osim da ti neko napise :mrgreen: ) a maturalni rad ti je i tako takav rad u kojem ti trebas 'prepisivat' iz knjige. Tj. Sastoji se uglavnom od citata knjiga i strucnih clanaka na odabranu temu.

Znaci skupis literaturu, vidis koje vrste energije imaju obradjene, i rokas.. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto mar 09, 2010 11:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
boris_8ML,

nema te već pola godine. Za to vreme si verovatno već završio maturski rad u vezi energije budućnosti. =D>

Zanima me tvoj zaključak u vezi energije budućnosti? Da li možeš ovde da prezentiraš? :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz