Sada je: sub apr 27, 2024 7:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bolje pamćenje/učenje
PostPostano: pet sep 02, 2005 12:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Prije više od desetak godina čuo sam priču o čudesnom učenju stranih jezika "u snu". Upoznao sam i jednu studenticu koja je neko vrijeme radila kao profesorica/voditeljica. Kako je ona sama bila skeptična prema toj metodi, a ja neupućen, konverzacija na tu temu se nije dalje razvila. Nakon par godina pohađao sam tečaj autogenog treninga, naučio nešto o alpha stanju i kako ući u njega. Čitajući dalje saznao sam da je theta stanje još pogodnije za pamćenje. Kockice se počele slagati, pa sam se sjetio i davno zaboravljenog razgovora. Ima li koga sa nekim iskustvima sa tog područja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 23, 2005 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ja imam iskustva sa slicnim.Imam tekst "Tehnika ucenja" koja bi trebalo da ti pomogne da naucis sta zelis.Ali,sve zavisi od tvog stanja svesti.Ako tvoj um blokira tvoje sposobnosti ovakve tehnike ti ne mogu pomoci.Ako zelis,mogu ti napisati tu tehniku?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 27, 2005 6:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Mene zanima ta tenhnika. Cudim se da niko nije dosada to trazio?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 28, 2005 3:55 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 28, 2005 3:47 pm
Postovi: 12
Jel možeš stavit za download taj tekst?

Hvala. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 28, 2005 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Naravno da zanima. Ajde šalji... :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Dacu fajl Galaksiji,pa ako hoce stavice za download...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 9:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Pazite ovu provalu,

Dok mi nije trebala tehnika ucenja non-stop sam mogao da je otvorim i sve je dobro islo,a sad kad treba da je objavim ne moze da se otvori,pise sledece :

This file could not be found.
Try one or more of the following:
*Check the sppeling of the name of the document.
*Try a different file name.
(D:\...\Tehnika za ucenje.doc)

AAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhh!Da mi puknu zivci!Cuo sam da se to desavalo i jos nekom kome je Jack slao cd.Ne secam se tacno kome,pitacu njega...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 9:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Misliš na ovaj tekst sa Superzone?

Evo jedne tehnike pomocu koje mozes mnogo brze da naucis ono sto pise. Ovaj tekst narocito je pogodan za studente. Evo kako ide.
Ako ucis za polaganje ispita, i hoces brze da naucis to sto pise u knjizi, koristi se bledo zuta boja i zlatno braun. Dok gledas tekst zamislis da sa tog lista kojeg ucis, list i tekst je u bledoj zutoj boji, polako se stvara bledo zuta linija i ide iz knjige i teksta ka tvoj pineal i ulazi u tvoj pineal. Zamisljas znaci da radis downloading of information from the book. Pineal tvoj zamisljas da je u royal blue, i ta bledo zuta linija ubacuje informaciju iz knjige u pineal. Ali hoces informaciju sad odmah, opkoli tekst koji je "bledo zuti" u golden brown boji i zamisli da je oko tvoje glave isto ta boja. Ovo mozda bude mako teze ali igraj se sa ovim dok ne bude se moglo uraditi. Korist je velika i isplati se.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
To je ta tehnika...Mislim da ga je pisao TETRA...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 16, 2005 1:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Je, vidi se po stilu pisanja hehehe...
Bilingualnost naročito dolazi do izražaja hehe.

Nego, jel netko probao ili prakticira to?

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 17, 2005 8:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ako vaas je zanimala tehnika ucenja,verujem da ce vas i ovo zanimati...Opet hvala Jack-u...

TELEPATIJA

"Razgovarati sa zivotinjama". Dali je moguce?Normalno da jeste, samo sto neznamo kako to da izvedemo, jel zivotinje ne mogu da govore kao mi, pa zato moramo sa njima na drugi nacin da "govorimo". Da upotrebimo univerzalni jezik koji svaka zivotinja moze da razume a i koji je razumljiv za coveka. Pa evo dakle ovako, kad je mogao Kralj Solomon sto da ne mozete i vi. Za ovo cete koristiti nesto iz "jezika hyperspace" sto je u ovom slucaju upotreba 3 razlicite boje. Prvo se pomeri svest u pineal. Kad god kazem "pomeri svest" u pineal, znaci da se koncentrises na svoje celo u predelu sredine, malo vise obrva. Tu cete se koncentrisati i zamisliti da je taj deo u sjajno plavoj boji. Ovo se radi dok gledas u neku zivotinju sa kojom ovo hoces da isprobas. Znaci dok je gledas, zamislis da je pineal svetlo plav i gledajuci u centar njenog cela, zamislis da je centar njenog cela isto svetlo plav, sada kad hoces nesto da joj kazes ili da je pitas kad mentalno pocnes sa njom da "pricas", morate da zamislite da bledo plava boja ide iz centra tvojeg cela ka njenom. Dok god vi njoj nesto govorite mentalno ova bledo plava boja mora da ide iz vaseg centra cela ka njenom. Kad zivotinji kazete sta hocete, sada prestanite da zamisljate tu bledo plavu ili ice blue liniju i sad odmah zamislite da iz njenog pineal ide ka vasem pineal bledo zuta linija. Ne zaboravite da dok komunicirate, oba pineala moraju da se zamisle da su svetlo plavi i da kad vi pricate ledeno plava linija ide ka njenom pinealu, kad cekate da ona odgovori prekinete ledeno plavu i sad zamisljate pale yellow ili bledo zutu liniju da ide od njen royal blue pineal ka vasem royal blue pineal. Vi razgovarate sa zivotinjom mentalno preko hyperspace, upotrebljavajuci boje, ice blue je boja komunikacije sa kojom se mogu slati poruke i slike, bledo zuta ili pale yellow boja se koristi da bi se dobijala informacija. Royal blue boja je boja hyperspace. Hyperspace se nalazi vise astrala i ovo je ulaz u andjeosku hierarhiju. Svakako se moze ovo isto upotrebiti za "razgovor" sa drugim ljudima, ne mora se koristiti za zivotinje samo. Na ovaj nacin se moze komunicirati sa bilo kim. Ako se radi sa ljudima koji nisu ispred tebe ili u blizini kao kad radis sa zivotinjama, onda moras da zamislis lice te osobe dobro, jel ces na taj nacin to sprovesti. Znaci zamislis lice te osobe sa kojom hoces da komuniciras, ovo moze biti sa otvorenim ili zatvorenim ocima. Pomeri prvo svest u pineal deo i zamisli da je royal blue zamisli lice te osobe sa kojom hoces da komuniciras i zamisli da je pineal te osobe isto royal blue kao tvoj, i sad kad hoces da pocnes da pricas mentalno onda pocne ice blue (bledo plava) linija iz tvog pineal da ide i konektuje sredinu cela te osobe druge. Kad zavrsis sta hoces da kazes, prestani sa ice blue linijom, izbrisi je, i sad zamisljas da bledo zuta linija ide od sredine cela te osobe i spaja sredinu cela tvog. Cekaj da vidis sta ce da ti kaze. Ako hoces da dobijes odgovor brze onda zamisli da je toj osobi golden brown boja oko glave. Za one koji hocu da komuniciraju sa svoj angelic self. U toku meditacije, zamisli sebe da se stvara magla oko tebe. Ona je srebrna, a vise nje je magla u ice blue boji. Znaci dve boje magle oko tebe. Prva bliza tebi je u srebrnoj boji druga u ice blue ili bledo plavoj boji. Moze da se zamisli bilo sta, ne mora da bude magla, ali MORA da se zamisle te dve boje tako. Prvi sloj srebrni oko tebe drugi ice blue. Sada zatrazi da tvoj andjeoski deo tebe stupi u kontakt sa tobom.



Pantagruel,

ja sam to isprobavao,mada ne verujem da to ima veze sa icim "natprirodnim".Mislim da to ovako funkcionise.Mi tu sliku teksta zapamtimo,pa kasnije samo "citamo sa slike koju smo upamtili u glavi".Meni je to pomoglo kod fizike kad smo ucili sve one podele kretanja i slicno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 4:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Zanima me da li je neko isprobao ovu metodu telepatije? Ja sam je isprobala,ali se moj primaoc poruke nesto mnogo pravi tajanstven :D Ja mu naravno nisam nista rekla o tome,ali on mi je nesto spomenuo,pa sad nisam sigurna da li je to moje maslo :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 27, 2005 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Probacu ovo sa svojom mackom, pa cu vam javiti rezultat :lol: .

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 23, 2005 4:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Strpljivo cekamo...Moja macka bas i nije bila nesto pricljiva,ali "PRACTICE MAKES PERFECT" ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Sto se tice boljeg ucenja,mislim da bi trebali procitati knjigu "Power Of Concentration".Veoma je zanimljiva i meni je mnogo pomogla oko ucenja.Ako neko zeli nek posalje mail na PM...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 2:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Jack987 je napisao/la:
Misliš na ovaj tekst sa Superzone?
Ako ucis za polaganje ispita, i hoces brze da naucis to sto pise u knjizi, koristi se bledo zuta boja i zlatno braun. Dok gledas tekst zamislis da sa tog lista kojeg ucis, list i tekst je u bledoj zutoj boji, polako se stvara bledo zuta linija i ide iz knjige i teksta ka tvoj pineal i ulazi u tvoj pineal.

OK, ne učim za ispit, već za sebe... nije to niti toliko bitno
Našao sam superzonu nekidan i neznam dal da pitam ovdje ili da tamo potražim nečiji mail... Šta je to Pineal?
Pa kad već pitam, da posložimo još neke stvari.
list u knjizi je boje = ? (svjetlo/bledo žuta)
slova u knjizi su = ? (svjetlo/bledo žuta?)
šta je onda zlatno braon (zlatno smeđa)? Nebi li slova trebala biti zlatno braon boje? Nemogu biti iste boje kao i list papira.
OK, našao sam šta je zlatno braon boje, ali mi nije jasna ova formulacija "Ali hoces informaciju sad odmah".
Ima super stvari na superzoni ali ostaje dojam da je autor htio previše toga napisati "preko noći" i onda fale zarezi, novi paragrafi (lupiti enter) i sl. stilski ukrasi u tekstovima. Kao kad neko pokušava ispričati nešto, bez da udahne zraka povremeno...
Jesam ga i ja natrkeljo toga, a niš koristi...

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 3:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Pineal ti je hipofiza. Ta lokacija se još naziva i treće oko. Na sredini čela, malo iznad obrva. A boje imaš objašnjenje na superzoni mada je meni ta klasifikacija malo čudna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 4:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
OK. Thnx. Znam za treće oko. Jel ima tih metoda negdje malo naopširnije opisanih. Mislim na brže čitanje, bolje pamćenje...

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 22, 2006 2:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Patak evo nešto za tebe, probaj kod njih :twisted:

http://www.inoptimum.com/default.asp

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 22, 2006 8:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
To je OK, no prije nekoliko godina sam otisao malo sjevernije od Sljemena i dodjem samo povremeno...
Uz tecaj se dobije literatura, pa sam prvenstveno na to mislio. 8)

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz