Sada je: sub apr 27, 2024 8:00 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Telepatija sa zivotinjama savrseno funkcionise!

Zamislis svetlo plavu tacku na svom celu;zamislis svetlo plavu tacku na celu zivotinje (u konkretnom slucaju pas),zamislis svetlo plavu liniju izmedju te dve tacke i saljes poruku:

PRESTANI DA LIZESH JASTUK
NEMOJ DA LIZES JASTUK
PRESTANI DA LIZES JASTUK...

Onda zamislis zhutu liniju izmedju te dve tacke i u glavi dobijes odgovor:

ZAMENI NAVLAKU NA JASTUKU I MANI SE CORAVA POSLA
ZAMENI NAVLAKU NA JASTUKU...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 10, 2007 12:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Bas me zanima kako ti je to uspelo,kad uopste nisi koristio ispravne boje. Tacka u predelu cela treba da bude royal plava,a ne svetlo plava,a zrak treba da bude ice blue,a svetlo zuti za dobijanje odgovora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 10, 2007 1:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Ovo je ozbiljan forum i razna lupetanja oko vizualizacija boja i drugih slicnih "tehnika" ovdje necemo mnogo tolerisati. Za takve stvari postoje drugi forumi pa se slobodno ogranicite na iste kad su u pitanju ovakve nebuloze.

Mozemo li sad nesto pametno napisati o pamcenju ili zakljucavam temu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 11:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
slipknot je napisao:

Citat:
Znaci dok je gledas, zamislis da je pineal svetlo plav i gledajuci u centar njenog cela, zamislis da je centar njenog cela isto svetlo plav, sada kad hoces nesto da joj kazes ili da je pitas kad mentalno pocnes sa njom da "pricas", morate da zamislite da bledo plava boja ide iz centra tvojeg cela ka njenom. Dok god vi njoj nesto govorite mentalno ova bledo plava boja mora da ide iz vaseg centra cela ka njenom


Znaci svetlo plavu boju nisam ja izmislila nego sam pokusala kako je izneseno.

A ono: ZAMENI NAVLAKU NA JASTUKU I MANI SE CORAVA POSLA je- moja misao da na bude zabune.
Coravi posao je uobicajen izraz u nasem narodu za nesto sto ne donosi rezultat.
Temu nemoj zatvarati; dobra je i korisna.

Mnogi ljudi imaju ovaj problem,svaka efikasna tehnika je dobrodosla.
Naravno, ako je prenesena pravilno u potpunosti i razumljivim jezikom jer samo tako ce biti od koristi onima koji pokusaju da se njome posluze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 11:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda bi se bolje pamćenje ( ili učenje ) moglo postići tako da se tema koju treba naučiti ili zapamtiti postavi kao jako važna ( ujedno će onda biti i zanimljiva ).

Primjer:
Kad sam čitao neku dosadnu lektiru - trebalo mi je par tjedana i to uopće nisam zapamtio, jedva u školi dobio 2... tek toliko da prođem tu lektiru.
Kad sam čitao neke knjige koje sam sam tražio i zanimale su me, pročitao sam ih preko noći ili dan-dva, a bile su nekoliko puta deblje od onih lektira. I ostale mi u pamćenju vrlo dobro.

Dakle, percepcija mijenja sposobnost učenja. O percepciji ovisi važnost teme u oku promatrača, pa adekvatno tome se i pamti neki materijal/podaci.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 13, 2007 5:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- :D Moj vam je iskreni savjet da razdvojite malo telepatije od tehnika učenja. To jesu bliske stvari i može ih se na razne načine stavit pod jedan koš ali ima jedna osnovna razlika.

- Telepatija je izravno komuniciranje ( prenošenje misli i stavova,ideja i podataka itd ) od/ili jednog "bića" ( ne komuniciraju samo ljudi nego i životinje i biljke samo na jednoj malo nižoj razini,/, u globalu gledano svaki prenos misli ( a misli su oblik energije ) itd je komunikacija ) ka drugome samo bez uporabe nama poznatih fizičkih metoda komuniciranja kao što su govor ili preko krute materije( govor tijela ili pismenim putem ili slikom npr televizija ili zvukom npr radio uređaj ). -

- Bolje učenje i/ili pamčenje je potencijalna sposobnost osobe same da uskladišti podatke koje uči ili koje je več naučila(vidjela,spoznala,shvatila) te iste te po želji ima na uvid iz svoje vlastite "banke podataka" kad god ona to poželi.

- Naravno da osoba koja ima telepatske sposobnosti ima i više podataka u toj svojoj "banci podataka".

- Teme jesu bliske ali i različite pa ih je bolje razdvojit i napravit novi topik na temu telepatije kako se ne bi ove dvije stvari križale jedna sa drugom. Imaju sličnosti i dodirnih točaka ali su ipak tehnički gledano dvije različite teme.

:mrgreen: :D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 13, 2007 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
spyro je napisao/la:
- Teme jesu bliske ali i različite pa ih je bolje razdvojit i napravit novi topik na temu telepatije kako se ne bi ove dvije stvari križale jedna sa drugom. Imaju sličnosti i dodirnih točaka ali su ipak tehnički gledano dvije različite teme.


Postoji topic u metafizici na tu temu:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1119


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 1:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Mnogi ljudi imaju ovaj problem,svaka efikasna tehnika je dobrodosla.
Naravno, ako je prenesena pravilno u potpunosti i razumljivim jezikom jer samo tako ce biti od koristi onima koji pokusaju da se njome posluze


-«Prelaženje preko riječi koju u potpunosti ne razumijete.» -

- Jedini razlog zbog kojega ljudi odustanu od učenja, zbune se ili uopće ne mogu učiti jest upravo taj što su prešli preko riječi koju nisu razumjeli. -

- Zbunjenost ili nemogućnost razumijevanja ili ućenja dolazi NAKON riječi koju osoba nije definirala i razumjela. -
- Je li Vam se ikada dogodilo da ste došli do kraja stranice i ustanovili da ne znate što ste upravo pročitali ? - Dakle, negdje prije na toj stranici prešli ste preko riječi za koju niste imali definiciju, ili ste pak imali pogrešnu definiciju. -

- Evo primjera: « Pokazalo se da su djeca, u krepuskularno doba dana bila mirnija; inače su bila kudikamo živahnija». – ... - Vidite što se događa. – Mislite da niste razumjeli cijelu ideju, ali do toga dolazi samo zbog jedne riječi koju niste mogli definirati, krepuskularno, koja znači sumračno, sutonski.

- Ne znači da čete morati pogledati samo nove i neuobičajene riječi. Neke često korištene riječi također mogu biti pogrešno definirane i stoga uzrokovati zbunjenost. -
- Nikada ne prelazite preko nedefinirane riječi – to je najvažniji podatak na cijelom području učenja. -
- Svaki predmet koji ste počeli a zatim prestali proučavati, sadržavao je riječi koje ste propustili definirati. -
- Nipošto ne preskačite riječi koje niste u potpunosti razumjeli, a ako Vas sadržaj počne zbunjivati ili Vam se učini neshvatljivim, zacijelo se neposredno prije toga pojavila riječ koju niste razumijeli. – Stanite, vratite se do mjesta u tekstu PRIJE nego što su se pojavile teškoće, pronađite riječ koju niste razumjeli i definirajte je. -

:D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 17, 2007 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
:shock: Zna li neko nesto o Hose Silvi i njegovim metodama ucenja, te o ucenju pod hipnozom :?: :?: :?:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz