Sada je: sub apr 27, 2024 5:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pon okt 06, 2008 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Da li postoji veća brzina od brzine svjetlosti i što/tko to može postići?

Fizika kaže da brzina veća od brzine svjetlosti trenutno ne postoji i nije moguća odnosno nije još dokazana jer kad bi ubrzali nešto na brzinu veću od brzinu svjetlosti imali bi osjećaj da utjecaj ( efekt ) nekih događaja koji se događaju "kasnije" osjećamo prije nego se oni stvarno dogode ( odnosno prije nego nešto vidimo mi to osjetimo ). To bi onda trebalo biti kao putovanje kroz vrijeme, a fizika ( i fizičari ) mene uvjeravaju da brzina veća od svjetlosti nije moguća ( samim time putovanje kroz vrijeme ne bi bilo moguće ). Kakva su vaša razmišljanja o tome ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 06, 2008 9:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
Sto se mene tice,najbra je misao ,i sa njom mozes najbrze putovati.
Samo nas hebe sto je jos uvijek neznamo koristiti...

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 06, 2008 10:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
terranet je napisao/la:
Sto se mene tice,najbra je misao ,i sa njom mozes najbrze putovati.
Samo nas hebe sto je jos uvijek neznamo koristiti...


E vidiš nije misao najbrža :D. Gledano filozofski, ti možeš zamisliti da ti sad, ovog trenutka recimo surfaš kroz naš Sirius, dakle ti si "trenutno" negdje, gdje god zamisliš. Znači, stigao si tamo "prije" brzine svjetlosti ( ako je referentna točka 3. kamenčić od Sunca i ako je vrijeme polaska isto i u nekakvim istim uvjetima ). Neurolozi, biokemičari i fizičari tvrde da brzina misli nije najbrža. "Brzina" misli je ograničena "brzinom propagacije neurokemijskog impulsa" i "vremenom aktivacije".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 06, 2008 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Negdje na ovom forumu sam pisao nešto o masi neutrina i antineutrina i mogucnosti da neutrini putuju brzinom > c.

Ovaj post http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?p=51055#51055

A ujedno možeš putovat vremen-prostorom korištenjem DMT-a. Ili Psilocybina. Zapravo možda je takvo putovanje jedino na subjektivnoj razini. Možda je to prirodni failsafe da ne useremo prostor-vrijeme. Jer se se ljudi vole igrati, a obićno ne razimišljaju o posljedicama svojih djela. PAa bi se moglo desiti da se vratiš u prošlost kihneš na nekoga i izbrišeš cijelu vrstu jer nemaju antitijla za oblik gripe koji ti nosiš.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 06, 2008 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Eh da tu se javlja i taj fenomen vremenskog putnika. Ako predpostavimo da negdje u dalekoj budućnosti neki znanstvenik izumi uređaj za putovanje kroz vrijeme zašto nismo već u našoj povijesti imali susrete sa vremenskim putnicima? Zar je to možda dokaz da "budućnost" ne postoji, još, odnosno da je ovo "naše" vrijeme uistino "jedino" vrijeme? Opet, ako je ovo naše vrijeme "jedino" vrijeme, da li bi mi znali da smo imali susret s nekim putnikom ako bi recimo "SADA" netko proputovao u prošlost i upoznao nas par dana ranije nego "SADA"? Dakle u bilo kojem trenutku vremena/prostora bi zapravo postojali vremenski putnici i putovanje kroz vrijeme. Nekako mi se sve to ne uklapa. Ili smo toliko neprosvjetljeni da nitko iz daleke budućnosti ne želi imati posla s nama ?? Moja je teorija da su sve točke vremena/prostora povezane i da je sada u isto vrijeme sutra ili jučer, odnosno da "sada" imamo iluziju linearnosti vremena, a da "vrijeme" uopće ne postoji. Mislim da evolucijom prelazimo taj koncept vremena i poćinjemo poimati Svemir i "vrijeme" kao jednu cjelinu koja se ponavlja u nekakvim ciklusima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 06, 2008 11:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Mozda su putnici iz daleke buducnosti (ili proslosti cak) medju nama, samo ne zele da se mesaju i da nam remete zivljenje? To nama mozda zvuci apsurdno zato sto smo OPS pa nam normalno da guramo nos u sve, a sta da smo OPD iz buducnosti? Da znamo kako ce se stvari odvijati i da vec razumemo zasto je to tako? Da li bi se onda mesali.

Zamislite da odete sad u proslost i nadjete sebe kako imate 9-10 i poznajuci sopstvenu istoriju kazete sami sebi: "izvini mali, ali u 15-toj godini ce tako gadno da te udari auto da ces jedva da prezivis i mnogo ce da te boli, ali ces bar da naucis da se ne vozi bicikl autoputem" Da li bi to uradili?

Meni izgleda da mi uopste i nemamo iluziju linearnosti vremena, ali smo nauceni da to tako zovemo. Da smo u iluziji linearnosti, pa valjda bih mogao da idem napred nazad po toj vremenskoj liniji.


Pre bih to nazvao "iluzijom protoka vremena". Iako je opet evidentno da ne "protice" i da samo zivimo u trajnoj sadasnjosti, a nauceni smo da promene koje se desavaju pod dejstvom fizickih zakona tumacimo kao "protok" vremena.

Zasto mislimo da vreme protice? Zato sto se menjaju dani na kalendaru? Zato sto smo mi stariji? Zato sto znamo sta je bilo juce, a ne znamo sta ce biti sutra? Pa ni to nije tacno, ne znamo sta je bilo juce, samo ono malo sto smo zapamtili, ako se to sve uopste tako i desilo i ako se uopste i desilo.

Naravno tu dolazi i ono da smo od malih nogu trenirani ("programirani" ko voli) da pamtimo samo gluposti. Da pamtimo mrtvo znanje koje nam nista ne znaci i da pritom zanemarujemo i/ili ubacujemo u kalupe i vec uhodane seme koje su drugi napravili, nase licno osecanje vremena, nasih dozivljaja i da tako sami sebi smanjujemo mogucnosti da nesto stvarno i naucimo.

Kada tako programirani pamtimo nasu proslost sta pamtimo, gluposti, kao tako programirani sta mozemo da ocekujemo od svoje buducnosti, gluposti i naravno da nam i za sadasnjost ostaju samo gluposti.

Odnosno kao da nismo sposobni da sva moguca iskustva koja bismo mogli da imamo i da nesto izvucemo iz njih, dozivimo u isto vreme (ili odjednom) pa ih uzimamo na kasicicu.

Evo jednostavnog eksperimenta, dokazite sebi, ili nekome drugom da postoji proslost, ili buducnost, svejedno. Kako biste to uradili?

Ja se izvinjavam, izgleda sam malo off topic :|


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 07, 2008 12:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ma nisi jako. Pkušavam ododirnuti nešto što je izvan granica našeg programiranja. Zapravo je jako dobro što pokušavamo. Time se otvaraju neka nova pitanja.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 07, 2008 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Čudan je sam koncept putovanja kroz vrijeme. Znači ako neki znanstvenik "donese" tehnologiju iz "budućnosti" u "prošlost" tada bi to moglo značiti da ta tehnologija postoji oduvijek i u svim točkama vremena-prostora, samo što ju mi doživljavamo na drugačije načine...odnosno svatko sam stvara svoju realnost.

Opet, ako malo teoretiziramo, zamislimo da stvarno proputujemo kroz vrijeme. Znači vratimo se u vrijeme kad smo bili recimo 5 godina mlađi. Znači u tom trenutku postoje 2 "ja" u istom vremenu, ali u trenutku odlaska pa sve do vječnosti više ne postoji "ja" nego "ništa", pa se zapravo možemo vratiti i nekoliko trenutaka nakon našeg odlaska!! Hehehe... ali tko zna, možda putovanje kroz vrijeme podrazumijeva "povratak" u točno istom vremenu u kojem smo "otišli"... e sad za tako precizan "uređaj" koji bi nas vratio točno u mikrosekundu nisam još čuo.

Opet s druge strane možda je moguće putovanje u samo jednom smjeru i to u prošlost. Negdje sam pročitao da oni koji su se bavili proučavanjem putovanja kroz vrijeme nisu mogli putovati u budućnost, već samo u prošlost. Da li to znači da budućnost još ne postoji?? Zar ne bi trebali sve točke vremena-prostora postojati "istodobno" makar ih mi poimamo kao linearno vrijeme?

Koliko pitanja a tako malo odgovora... možda smo mi, kao ljudska rasa, stvarno u nekoj dalekoj budućnosti izumili uređaj za putovanje kroz vrijeme. Možda se dogodila neka velika katastrofa pa su zabranili takve uređaje, ili su donijeta neka pravila da se smije putovati kroz vrijeme ali da se ne smije manipulirati vremenom. Tu se opet otvaraju vrata zloupotrebi takve tehnologije. Pitanje korisnosti nečeg takvog... pa nisam siguran za što bi nam koristilo putovanje kroz vrijeme, osim za zadovoljavanje naše potrebe za istraživanjem.

Ali bez obzira na sve, ja želim znati...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 07, 2008 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Ali bez obzira na sve, ja želim znati...


Well . . . Truth is out there . . . :D salim se.

Mislim da je vrlo korisno teoretisati, barem se vezba mozak ako nista drugo.

Mislim da je nas najveci problem sto putovanje kroz vreme posmatramo samo onako kako i mozemo a to je trodimenzionalno. Kao naprimer:

Citat:
Znači u tom trenutku postoje 2 "ja" u istom vremenu, ali u trenutku odlaska pa sve do vječnosti više ne postoji "ja" nego "ništa", pa se zapravo možemo vratiti i nekoliko trenutaka nakon našeg odlaska!!


Ali, sta ako se ne vratimo ili, odemo u napred svejedno, u svoju vremensku liniju, odnosno liniju iz koje smo krenuli, odnosno sta ako se ne vratimo bas u realitet iz kojeg smo i krenuli? Nego u neki paralelni? Da li bismo time spojili te realitete?

Zanimljivo je da u kasiopejskim trasnskriptima kaze da svaki covek zivi u svom realitetu, odnosno svom svetu, a svi zajedno zivimo u koncensuz realitetu, odnosno onom oko koga se dogovaramo.

To bi znacilo da protok vremena u mom realitetu, u Apollovom, ili Enidionovom nema veze jedan sa drugim. Kod mene je naprimer utorak 6 sati, kod Apolla petak 8 sati a kod Enidiona nedelja 10 ujutru, ali svi se dogovorno nalazimo (pa cak i ne bili svesni tog dogovora) naprimer u sredu u 1 ujutru u zajednickom koncenzus realitetu. Hocu da kazem da je moguce da mi i sada biramo vreme i dogadjaje samo toga nismo svesni zbog percepcije 3 denziteta.

Jack je to vec odlicno obradio:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=730


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: sri okt 08, 2008 12:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Apollo je napisao/la:
Da li postoji veća brzina od brzine svjetlosti i što/tko to može postići?

Fizika kaže da brzina veća od brzine svjetlosti trenutno ne postoji i nije moguća odnosno nije još dokazana jer kad bi ubrzali nešto na brzinu veću od brzinu svjetlosti imali bi osjećaj da utjecaj ( efekt ) nekih događaja koji se događaju "kasnije" osjećamo prije nego se oni stvarno dogode ( odnosno prije nego nešto vidimo mi to osjetimo ). To bi onda trebalo biti kao putovanje kroz vrijeme, a fizika ( i fizičari ) mene uvjeravaju da brzina veća od svjetlosti nije moguća ( samim time putovanje kroz vrijeme ne bi bilo moguće ). Kakva su vaša razmišljanja o tome ?


Da mi je znati koji te fizicari uvjeravaju da nepostoji brzina veca od svijetlosti :mrgreen:
Postoiji veca brzina, i to nije ništa novo u fizici.
To što se masa neda ubrzat na brzinu svijetlosti je druga prica...

"kad bi ubrzali nešto na brzinu veću od brzinu svjetlosti imali bi osjećaj da utjecaj ( efekt ) nekih događaja koji se događaju "kasnije" osjećamo prije nego se oni stvarno dogode"

Mozes malo pojasnit ovaj dio, nije mi bas najjasnije...?

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 5:26 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Evo jedan fizičar jeretik :mrgreen:

Da ponovim ovaj link i ovde
http://www.livescience.com/technology/0 ... kward.html

Kako svetlost putuje unazad i brže od ... jel' ... same sebe :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: sri okt 08, 2008 10:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Nietzsche je napisao/la:
kad bi ubrzali nešto na brzinu veću od brzinu svjetlosti imali bi osjećaj da utjecaj ( efekt ) nekih događaja koji se događaju "kasnije" osjećamo prije nego se oni stvarno dogode

Mozes malo pojasnit ovaj dio, nije mi bas najjasnije...?


Iskreno kad sam čuo to objašnjenje niti meni nije bilo sve jasno. Na taj način su meni objasnili pojam putovanja kroz vrijeme, znači kad bi ubrzali "nešto" na brzinu veću od brzine svjetlosti došlo bi do "putovanja kroz vrijeme", jer bi, navodno, događaje koji se događaju par trenutaka kasnije ( ili možda njihove posljedice ) "osjećali" prije nego se oni stvarno dogode ( ili nakon što ih mi "vidimo" ).

Ako ti znaš što je brže od svjetlosti, molim da se izjasniš i pojasniš. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 8:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 08, 2007 11:45 pm
Postovi: 21
[url=http://www.rastko.org.yu/projekti/tesla/delo/10868]In his patent No. 787,412, filed May 16, 1900, Tesla showed that the current of his transmitter passed over the earth's surface with a speed of 292,830 miles per second, while radio waves proceed with the velocity of light Tesla holds, however, that our present "radio" waves are not true Hertzian waves, but really sound waves.

He informs me, further, that he knows of speeds several times greater than that of light, and that he has designed apparatus with which be expects to project so-called electrons with a speed equal to twice that of light.[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 8:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
^^ cini mi se da si ciljao na poznati relativistički efekt ... što god putuje nekom brzinom - vrijeme mu sporije prolazi. Za naše brzine je to zanemarivo ali npr. kad bi netko putovao priblizno brzinom svijetlosti i tako putovao 4 godine, oni koji nisu putovali s njime bili bi 8 godina stariji.
To je prvi put shvaceno 1905. (teoretski) a kasnije je i eksperimentalno potvrdeno (pokus sa dva sata, jedan na zemlji a jedan u avionu...)

Citat:
Ako ti znaš što je brže od svjetlosti, molim da se izjasniš i pojasniš.


svijetlost naravno... trebalo bi beskonacno mnogo energije da bi se masa ubrzala do c.
Eksperimentalno su dokazane brzine puno vece od c., evo link s wikipedie;
http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_l ... xperiments

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 08, 2008 11:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Superluminal speed...

http://en.wikipedia.org/wiki/Superluminal_motion

... i ... to nije sve...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Special Relativity
PostPostano: sub okt 18, 2008 11:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
ok, da se malo ispravim...
Svi putujemo kroz vrijeme (vrijeme uvjek tece) a brze putujemo kad god imamo neku brzinu. Naravno to "brze" je zanemarivo za nase brzine al kad bi recimo ja iso brzinom od 0.7c meni bi vrijeme puno brze prolazilo - ako shvatimo vrijeme kad još jednu (cetvrtu) dimenziju, mogli bi reci da sam se udaljio od ostalih po koordinantnoj osi "t".

slika

Naša formula za brzinu (v=s/t) je ubiti pojednostavljena, sa relativistickom forumulom bi mogo vidjeti kolko tocno ti vrijeme sporije prolazi... za nase brzine je to ionako nebitno pa nam je dosta ova jednostavna.
Kad bi putovao brze od c ubiti bi putovao nazad kroz vrijeme, to je tocno.
Informacija nemoze putovati brze od svijetlosti a masa se neda tolko ubrzat tako da je to nemoguce...

wikipedia:

Citat:
It is generally considered that it is impossible for any information or matter to travel faster than c, because it would travel backwards in time relative to some observers. However, there are many physical situations in which speeds greater than c are encountered.
/
However, it is not possible to use this technique to transfer information faster than c



Moguce je nekim trikovima ("group velocity") postic brzinu vecu od c ali to nije to...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 18, 2008 5:07 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Možda bi se isplatilo zaviriti na ovaj link.
http://www.reciprocalsystem.com/dbl/index.htm

Dewey Larson je postavio teoriju (u mainstram krugovima po svemu sudeći ne baš poznatu niti polularnu) po kojoj vreme i prostor predstavljaju jednostavno dva recipročna aspekta jedine konstante Univerzuma – kretanja. Ova teorija vreme ne uzima jednodimenzionalno, kako ga mi sebi predstavljamo, već analogno našem prostoru u tri dimenzije, odnosno, precizije rečeno, kao jedinstveno vremensko-prostorno polje. Više vremenskih dimenzija bi omogućilo kretanje kroz vreme, baš kao što se mi krećemo kroz prostor.

Fizičari, koji su se pozabavili ovim, tvrde da se sa modelom u matematičkom pogledu mnogo komotniji može raditi. Meni preostaje samo da im verujem/ne verujem na reč. :wink:

The Structure of the Physical Universe je glavno delo, link uz knjigu metafizičkog sadržaja, „Beyond Space and Time“ na žalost nije aktivan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 18, 2008 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
^^ zvuci zanimljivo, budem proucio...

:love3:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 19, 2008 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
http://www.metaresearch.org/cosmology/s ... ravity.asp

Ovde tvrde da je gravitacija mnogo brza od svetlosti :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 19, 2008 9:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Fizika kaže da brzina veća od brzine svjetlosti trenutno ne postoji i nije moguća odnosno nije još dokazana


"Fizika" ima jako ograničene poglede na cjelokupnu stvar i zasad je, nažalost, samo ograničen koncept koji su nam nametnuli kao "stvaran". Neki dijelovi nedostaju, a te "čudne" događaje smatra slučajnostima ili skoro nemogućim događajima, pa onda proglašava to nemogućim...

Citat:
Ovde tvrde da je gravitacija mnogo brza od svetlosti


Naravno.

Pa gravitacija djeluje TRENUTNO, u cjelokupnom univerzumu.

Npr. svjetlosti koja dolazi sa Sunca treba otprilike 8 i pol minuta da bi stigla do Zemlje i kad bi se nekim "čudnim" događajem Sunce ugasilo, mi na Zemlji bi imali svjetla 8 i pol minuta. I tek bi onda primjetili da je nastao mrak... i sve što slijedi iz toga.

ALI da nekim "čudnim" slučajem netko ili nešto MAKNE Sunce iz sistema, gravitacija koja djeluje tako da se Zemlja rotira oko Sunca - jednostavno bi nestala i Zemlja bi u trenutku promijenila putanju i zaputila se vjerojatno negdje u dubine svemira. NEBI čekala 8 i pol minuta da dobije informaciju da je Sunce nestalo, odnosno da nas više ne privlači...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 76 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz