Sada je: čet mar 28, 2024 10:38 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kruži li Mjesec oko Zemlje da ili ne?
PostPostano: sub sep 13, 2008 10:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
MOŽE LI MI NETKO ODGOVORITI.DA LI MJESEC KRUŽI OKO ZEMLJE.
JA SUMNJAM U TAKVU TVRDNJU.
Siguran sam da ne kruži!Toliko sam siguran da ću ponuditi nagradu od 1000 € (hiljadu eura) onom koji prvi napravi simulaciju kretanja Zemlje i Mjeseca u osnovu na Sunce.Prosječna udaljenost Zemlje od Sunca ali tačna udaljenost Mjeseca od Zemlje u prostoru i vremenu.Vidjećete veoma je interesantno,ubrzava razvoj i ogromno mijenja pogled skoro na sve.Nemojte misliti da je ovo nekakva Šala veoma sam ozbiljan pa molim sve zainteresovane da me obavijeste o svom učestvovanju uizradi simulacije zbog mogućnosti buduće suradnje koja će vam biti veoma interesantna kao i profitabilna.


Zadnja izmjena: HONDURAS; pon sep 15, 2008 12:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
sumnjati je zdravo. Uzmi alat i izracunaj.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
naravno da da.. to mu omogucava da se nalazi tu gdje se nalazi,
da ne kruzi imala bi zemlja jebenog krpelja. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 12:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
izrazi svoje sumnje i daj protu-razloge zašto ne kruži.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Kruženj mjeseca oko zemlj da ili ne?Siguran sam da ne kruži.
PostPostano: pon sep 15, 2008 12:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
demiurge je napisao/la:
izrazi svoje sumnje i daj protu-razloge zašto ne kruži.

Siguran sam da ne kruži!Toliko sam siguran da ću ponuditi nagradu od 1000 € (hiljadu eura) onom koji prvi napravi simulaciju kretanja Zemlje i Mjeseca u osnovu na Sunce.Prosječna udaljenost Zemlje od Sunca ali tačna udaljenost Mjeseca od Zemlje u prostoru i vremenu.Vidjećete veoma je interesantno,ubrzava razvoj i ogromno mijenja pogled skoro na sve.Nemojte misliti da je ovo nekakva Šala veoma sam ozbiljan pa molim sve zainteresovane da me obavijeste o svom učestvovanju uizradi simulacije zbog mogućnosti buduće suradnje koja će vam biti veoma interesantna kao i profitabilna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
uff, ja bih rado, ali nisam baš pratio matišu a i laik sam iz astronomije... a tko zna, možda se i šališ (ne znam ja :mrgreen: )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 5:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
heee,
mog ti ja mozd napravit to..

al nisam sad bas pri vremenu, a za 1000jura :) mozd bi se i dalo nac :mrgreen:

ma zekica, iako mozd i nije, moro bi stavit 3d studio i malo se opet njime pozabavit opet..


nego nije mi jasno zelis li ti animaciju o kakvoj ti pricas, da mjesec ne kruzi oko zemlje ili da kruzi?
a u stvarnosti je ne moguce da ne kruzi, jer mora nulirati zemljinu privlacnu silu kako bi se odrzao na visini na kojoj je, u protivnom bi udario o zemlju..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 8:43 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub sep 15, 2007 11:13 am
Postovi: 21
#-o


Da ne kruži ne bi bilo plime i osjeke, pomračenja sunca i mjeseca...Zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Mjesec kruzi oko zemlje i treba mu oko 28 dana za jedan krug , a u to se vrjeme okrene jedan out oko svoje osi

Zanimljivo zar ne ?

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 11:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Prvo bi trebao saznati što podrazumijevamo pod "kruži"?

Da li je to okretanje oko Zemlje po putanji koja čini ( savršenu ) kružnicu?

Da li ta putanja može biti elipsa?

Da li "kruženje" može imati neko odstupanje u ravnini kruženja?


Ukoliko Mjesec ne "kruži" oko Zemlje, trebao bi imati fiksnu lokaciju u odnosu na Sunce. Vjerojatno bi ga vidjeli uvijek na istom mjestu, tj. bilo bi isto sazvježđe "u pozadini".

A kako je sve "ispod" 7. denziteta iluzija, odnosno, dolazi do neke količine distorzije jedinstvene svijesti 7D, iluzija je uvijek bar malo prisutna. Kako ćemo to moć saznati tek kad budemo ujedinjeni u svijest 7D, moći ćemo promatrati Mjesec u odnosu na Zemlju u najispravnijoj, sveukupnoj i nepogrešivoj percepciji 7D.

Dotad... i ti i ja i mi svi skupa - i sve oko nas je - iluzija.

NAMA se čini ovako jest - ali je to vjerojatno poprilično drugačije iz jedine percepcije bez distorzije - 7D.

Kako mi vidimo ovaj "naš" Mjesec... možda si mislio da on nema rotaciju oko SVOJE osi, tj. da se ne okreće kao Zemlja, pa uvijek vidimo samo jednu stranu Mjeseca?

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 15, 2008 11:28 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Putanja mjeseca mora da je 3D gledano kompliciranija od elipse, jer nikad se ne ponovi potpuno ista gravitacijska interakcija među nebeskim tijelima.

Mislim kao i Jack, da se putanja neda strpati ni u ravninu, a kamoli u kružnicu ili elipsu.

Lići na neku "zmotanu" spiralu, koja može ugrubo izgledati kao elipsa ili nešto srodno elipsi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 12:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
demiurge je napisao/la:
uff, ja bih rado, ali nisam baš pratio matišu a i laik sam iz astronomije... a tko zna, možda se i šališ (ne znam ja :mrgreen: )

Vjeruj nešalim se.Mjesec i Zemlja prividno kruže oko Sunca na prosječnoj udaljenosti 150.000.000 km.Izračunaj obim kružnice i dobitćeš razdaljinu jednog prividnog kruženja Mjeseca oko Zemlje.
Približno pređu ugao od 27,6923 stepena(13*27,6923=360)
Jedna trinestina Zemljine staze je 72.481.538,46 KM -približno.
Dok zajedno idu razmak među njma je od 360000 km do 400000 km.
Zapamtite Zemlja i Mjesec se prestižu na svom putu iako nemaju motore koji ih ubrzavaju odnosno usporavaju.
Vjerujte samo koristite poznate zakone i dobitćete rezultat koji će vas jako iznenaditi.Bit će vam jasnije mnoge stvari.Na kraju nije nikakva šala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 1:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
Fiat Lux je napisao/la:
Mjesec kruzi oko zemlje i treba mu oko 28 dana za jedan krug , a u to se vrjeme okrene jedan out oko svoje osi

Zanimljivo zar ne ?

Mjesec ne kruzi oko zemlje i treba mu oko 28 dana da prstigne Zemlju i ona njega tako da nama prividno izgleda da on kruži oko Zemlje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 1:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
oOneonOo je napisao/la:
heee,
mog ti ja mozd napravit to..

al nisam sad bas pri vremenu, a za 1000jura :) mozd bi se i dalo nac :mrgreen:

ma zekica, iako mozd i nije, moro bi stavit 3d studio i malo se opet njime pozabavit opet..


nego nije mi jasno zelis li ti animaciju o kakvoj ti pricas, da mjesec ne kruzi oko zemlje ili da kruzi?
a u stvarnosti je ne moguce da ne kruzi, jer mora nulirati zemljinu privlacnu silu kako bi se odrzao na visini na kojoj je, u protivnom bi udario o zemlju..

Stvarno želim ono što se dešava u stvarnosti nikakve druge želje nemam.Zamisli ti putuješ mrklom noći autoputem u vozilu u obliku lopte dok oko tebe kruži drugoslično vozilo.Svo vrijeme razmak je između vaših vozila od 360 do 400cm,to vozilo vas prestigne sa desne strane a vi se malo pomjerite ulijevo zatim vi to vozilo prestignete takođe sa desne strane malo se pomjerajući udesno dok on odlazi više ulijevo.Oni koji su u vozilu ako bi isključili sva ostala zapažanj mislili bi da drugo vozilo polako kruži oko vas dok pređete put dužine 72461cm .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 1:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
promatrač je napisao/la:
Putanja mjeseca mora da je 3D gledano kompliciranija od elipse, jer nikad se ne ponovi potpuno ista gravitacijska interakcija među nebeskim tijelima.

Mislim kao i Jack, da se putanja neda strpati ni u ravninu, a kamoli u kružnicu ili elipsu.

Lići na neku "zmotanu" spiralu, koja može ugrubo izgledati kao elipsa ili nešto srodno elipsi.

Odlično ali kad sve shvatiš vidjećeš da je i jednostavno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 1:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
HONDURAS je napisao/la:
Fiat Lux je napisao/la:
Mjesec kruzi oko zemlje i treba mu oko 28 dana za jedan krug , a u to se vrjeme okrene jedan out oko svoje osi

Zanimljivo zar ne ?

Mjesec ne kruzi oko zemlje i treba mu oko 28 dana da prstigne Zemlju i ona njega tako da nama prividno izgleda da on kruži oko Zemlje.


Pogledaj pojmove : centar mase , gravitacija i ostalo , pa tek nakon toga mozes lupat gluposti ,OK ?

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 2:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
Jack987 je napisao/la:
Prvo bi trebao saznati što podrazumijevamo pod "kruži"?

Da li je to okretanje oko Zemlje po putanji koja čini ( savršenu ) kružnicu?

Da li ta putanja može biti elipsa?

Da li "kruženje" može imati neko odstupanje u ravnini kruženja?


Ukoliko Mjesec ne "kruži" oko Zemlje, trebao bi imati fiksnu lokaciju u odnosu na Sunce. Vjerojatno bi ga vidjeli uvijek na istom mjestu, tj. bilo bi isto sazvježđe "u pozadini".

A kako je sve "ispod" 7. denziteta iluzija, odnosno, dolazi do neke količine distorzije jedinstvene svijesti 7D, iluzija je uvijek bar malo prisutna. Kako ćemo to moć saznati tek kad budemo ujedinjeni u svijest 7D, moći ćemo promatrati Mjesec u odnosu na Zemlju u najispravnijoj, sveukupnoj i nepogrešivoj percepciji 7D.

Dotad... i ti i ja i mi svi skupa - i sve oko nas je - iluzija.

NAMA se čini ovako jest - ali je to vjerojatno poprilično drugačije iz jedine percepcije bez distorzije - 7D.

Kako mi vidimo ovaj "naš" Mjesec... možda si mislio da on nema rotaciju oko SVOJE osi, tj. da se ne okreće kao Zemlja, pa uvijek vidimo samo jednu stranu Mjeseca?

:mrgreen: :wink:

Kako mi vidimo ovaj "naš" Mjesec... možda si mislio da on nema rotaciju oko SVOJE osi, tj. da se ne okreće kao Zemlja, pa uvijek vidimo samo jednu stranu Mjeseca?

:mrgreen: :wink:[/quote]

Polazak iz neke pozicije i dolazak u istu na tom putu a da isti sliči kružnici.

Da li je to okretanje oko Zemlje po putanji koja čini ( savršenu ) kružnicu?
Ne.

Da li ta putanja može biti elipsa?
Da.

Da li "kruženje" može imati neko odstupanje u ravnini kruženja?
Da.


Ukoliko Mjesec ne "kruži" oko Zemlje, trebao bi imati fiksnu lokaciju u odnosu na Sunce. Vjerojatno bi ga vidjeli uvijek na istom mjestu, tj. bilo bi isto sazvježđe "u pozadini".
Ne.

Zamisli Mjesec kao malu Zemlju,sad dvije Zemlje idu oko Sunca i uslijed nejednakih masa nemaju potpuno istu putanju ali je veoma slična.

Mjesec rotira oko svoje osi ali mu je rotacija sinhronizovana sa revolucijom,pa stoga uvijek vidimo istu stranu Mjeseca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 2:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
Morpheus je napisao/la:
#-o


Da ne kruži ne bi bilo plime i osjeke, pomračenja sunca i mjeseca...Zar ne?


Plima i oseka su uzrokovane utjecajem Mjeseca ali izravna posljdica rotacije Zemlje.

Pomračina sunca i Mjeseca su objašnjive i bez kruženja.
Ako dva vozila prestižu jedno drugo a svietlost im dolazi s boka prilikom preticanja nastaje pomračina.jednostavno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 16, 2008 1:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
HONDURAS je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Putanja mjeseca mora da je 3D gledano kompliciranija od elipse, jer nikad se ne ponovi potpuno ista gravitacijska interakcija među nebeskim tijelima.

Mislim kao i Jack, da se putanja neda strpati ni u ravninu, a kamoli u kružnicu ili elipsu.

Lići na neku "zmotanu" spiralu, koja može ugrubo izgledati kao elipsa ili nešto srodno elipsi.

Odlično ali kad sve shvatiš vidjećeš da je i jednostavno.


Pa prosto je ko pasulj, drugačije ne može u svekolikoj interakciji.
Baš kao i ljudi u društvu.

Ili si mislio na neku drugu jednostavnost?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 17, 2008 3:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
ja sam cak cuo teoriju da mjesec uopce ne postoji..

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz