Sada je: čet mar 28, 2024 11:17 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 12:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 13, 2008 11:31 am
Postovi: 16
Objavljena lekcija 3 - Kako kontrolirati misli - iz seminara Znanost bogaćenja. Lekciju možete pročitati na blogu Snaga pozitivnih misli.


p.s. sa desne strane bloga možete naći besplatne e-knjige za download


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 02, 2009 10:10 am
Postovi: 140
Lokacija: ZAR JE TO BITNO ?
Hvala na obavestenju i istrajnosti Kila13


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 4:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 10:58 pm
Postovi: 44
Lokacija: Galaksija
ovo je cisti hermeticki princip, ali pomalo zabucan....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 02, 2009 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
entitet je napisao/la:
ovo je cisti hermeticki princip, ali pomalo zabucan....


Populariziran isto kao i Tajna. Pitam se kako je profanacija primjene originalnog hermetičkog principa doprinjela današnjoj duhovnosti?

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 27, 2009 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Vidim da vjezbe jos nisu tu :(
Stoga da sve budu na okupu evo prvih dvanaest..
Vazno je da vjezbe radite onoliko dugo dok god ih u potpunosti ne savladate. Ako ste nestrpljivi uz ove vjezbe mozete raditi i vizualizaciju ali vjezbe obavezno napravite :)
Svaku vjezbu trebate raditi oko tjedan dana a ako je ni onda u potpunosti ne savladate radite je i dalje!!!!!!!!

PRVA VJEZBA: Vladanje svojim tijelom
Odaberite sobu u kojoj cete imati mir i u kojoj vam nitko nece smetati. Sjednite uspravno i udobno ali se nemojte opustiti i odmarati. Pustite misli da lete i budite potpuno mirni od 15 minuta do pola sata. Radite ovu vjezbu dok god ne ovladate svojim tijelom. (Od 3 do 7 dana).

DRUGA VJEZBA: Kontroliranje misli
Kao i u prvoj vjezbi sjednite uspravno i budite potpuno mirni, samo ovaj put zaustavite svaku misao brige i straha. To ce vam omoguciti da odabirete i kontrolirate misli i mislite samo pozitivno. Nastavite sa vjezbom dok god je ne savladate.

TRECA VJEZBA: Opustanje
Sjednite uspravno, budite potpuno mirni, zaustavite svaku misao i opustite se. Pustite da se misici opuste. Ova vjezba ce vam dopustiti da uklonite svaku napetost u tijelu koja dovodi do tjelesnog umora. Napetost dovodi do mentalnog (psihickog) umora, proizvodi brigu, tjeskobu i strah. Stoga je od velike vaznosti da se opustite i budete u miru da bi vas mozak mogao normalno funkcionirati.

CETVRTA VJEZBA: Mentalna sloboda
Sjednite uspravno, budite potpuno mirni, opustite se i mentalno zaustavite svaku misao o mrznji, ljubomori, brigama, ljutnji, tuzi, zavisti. Ako mislite da se ne mozete osloboditi ovih misli varate se, vi to mozete. Mentalno odlucite da cete to napraviti. Ako vam ova vjezba ne uspije od prvog puta, nemojte se obeshrabriti, vjezbom se dolazi do savrsenstva, stoga vjezbajte ovu vjezbu dok god je ne savladate i potpuno kontrolirate svojim mislima.

PETA VJEZBA:
Sjednite uspravno, budite potpuno mirni kao i prije. Zamislite neko mjesto koje za vas ima pozitivne asocijacije. Napravite potpunu mentalnu sliku tog mjesta. Vidite zgrade, drvece, zemlju, vase prijatelje. Sve morate videti jasno. U pocetkuu ce vam biti tesko koncentrirati se do te mjere da sve vidite potpuno jasno, ali sa vjebom cete uspjeti. Svaki put ce vam biti sve lakse i lakse.

SESTA VJEZBA: Ovaj put ponesite sa sobom (u sobu) neku fotografiju. Prvo barem deset minuta gledajte tu fotografiju i dobro je proucite. Vidite izraz lica, nacin na koji je kosa pocesljana, odjecu, promotrite svaki detalj. Sada zatvorite oci i pokusajte zamisliti mentalno vidjeti svaki detalj jasno kao na slici. Ako ste to uspjeli, onda vam cestitam. Ako niste vjezbajte i neidite na sljedeci korak dok to ne savladate.

SEDMA VJEZBA: Zamisljanje
U ovoj vjezbi zamislite svog prijatelja, sjetite se zadnjeg puta kada ste ga vidjeli, vidite sobu u kojoj ste bili, namjestaj koji je bio u sobi, prisjetite se vaseg razgovora. Pogledajte njegovo lice, vidite ga jasno. Popricajte s njim o nekoj zajednickoj temi. Gledajte kako mu se izraz lica mjenja, gledajte kako se smjesi. Ispricajte mu neku zanimljivu pricu, vidite kako mu se oci cakle od uzbudenja. Ako mozete ovo napraviti to znaci da imate krasnu mastu i da odlicno napredujete.

OSMA VJEZBA:
Zauzmite uobicajeni polozaj. Zamislite veliki vojni brod. Vidite ako plovi na povrsini vode. Nigdje oko njega nema zivota, sve je mirno i tiho. Vi znate da je najveci dio broda pod vodom i da ga nevidite. Znate da je brod ogroman i da su na njemu ljudi koji su u svakom trenutku spremni skociti na svoje bojne polozaje. Znate da su ti ljudi najbolji u svom poslu i da su sokazali da znaju upravljati ovim ogromnim brodom. Znate da iako plovi vidljiv svima, on ima oci koje vide na velike udaljenosti i nista nemoze pobjeci njegovom radaru. Znate da je, iako je naizgled miran i nevin, spreman ispaliti tisuce projektila koje nepogresivo ciljaju na svog neprijatelja. To sve mozete zamisliti bez problema. Ali kako je brod dosao upravo na to mjesto, kako je uopce nastao. Sve ovo zelite znati ako se pozoran promatrac.
Gledajte kako tisuce ljudi pravi metalne ploce za taj brod, idite dalje i vidite kako ljudi vade metal iz rudnika pomocu kojeg je taj brod napravljen, idite jos dalje i vidite inzenjere i arhitekte koji su osmislili nacrte za taj brod. Kao sto vidite ovaj brod je nastao puuno prije nego sto ste ga vi vidjeli i to kao misao, kao ideja.
Ova vjezba vas uci da gledate siru sliku a ne samo ono sto vam je "pod nosom". Jer vrlo cesto je vaznije ono sto je skriveno od onoga sto vidimo ispred nas.

DEVETA VJEZBA:

Ovaj tjedan zamislite jedan cvijet koji vam se najvise svidja. Posadite sjeme, zaljevajte ga, brinite se za njega, stavite ga na mjesto gdje ce dobiti najvise jutarnjeg sunca. Sada je on zivo bice. Vidite kako njegovo korjenje prodire kroz zemlju, gledajte kako se sire na sve strane i znajte da su oni sada zive stanice, koje si dijele i njihov broj raste na milijone. Svaka stanica je inteligentna, zna sto zeli i kako to dobiti. Gledajte kako se formiraju dvije simetricne grane cvijeta. Izmedju te dvije grane izlazi pupoljak, sada gledajte kako se taj pupoljak pretvara u prekrasan cvijet.
Kada vasa vizija postane jasna shvatit cete da moze cjelovito sagledati stvari. Bilo da je rijec o poslu, zdravlju ili bilo cemu drugome.

DESETA VJEZBA:
Ovaj tjedan izaberite neko prazno mjesto na zidu u sobi u kojoj inace sjedite. Mentalno povucite horizontalnu crtu dugu 15-ak centimetara (preko tog praznog mjesta na zidu). Pokusajte je vidjeti jasno kao da je obojena na zidu. Sada zamislite dvije vertikalne linije koje se spajaju sa horizontalnom linijom na njenim krajevima. Sada zamislite jos jednu horizontalnu liniju koja se spaja te dvije vertikalne linije (kad se te cetiri linije spoje dobije se kvadrat). Pokusajte vidjeti kvadrat sto je jasnije moguce. Sada nacrtajte krug unutar tog kvadrata. Unutar kruga stavite jednu tocku. Tu tocku povucite prema sebi oko 20 cm. Vidite kako vasa mentalna slika sada izgleda kao kornet od sladoleda s bazom u obliku kvadrata. Vasa slika (vase crte koje ste crtali) je vjerojatno crna, sada je promjenite u crveno, u zuto, u bijelo.

JEDANAESTA VJEZBA:
Ovaj tjedan koncentrirajte se na citat iz biblije: "Bilo koja stvar koju zelite, za koju molite vjerujte da ste je primili i imati cete je." Vidite da ovdje nema nikakvih ogranicenje : BILO KOJA STVAR!!!
Jedino ogranicenje koje imamo je nasa moc da mislimo.

DVANAESTA VJEZBA:
Udobno se smjestite i opustite. Shvatite da se nista ne moze napraviti pod pritiskom stoga se opustite. Sada shvatite da ste jedno sa svemogucim. dokucite njegovu moc, shvatite i cjenite cinjenicu da je vasa mogucnost da mislite vasa spospbnost da djelujete kroz Univerzalni um i manifestirate. Shvatite da je vase sve sto vam je potrebno i da imate jednake potencijalne sposobnosti kao i svaka druga osoba koja je ikada zivjela i koja ce ikada zivjeti jer je svatko manifestacija jednoga (univerzalnog uma, boga itd.) jer smo svi dio jednoga. Izmedu nas nema razlike svi smo jedno. Svi smo svemoguci. Svi smo Bogovi!

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 27, 2009 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Stvarno dugo nisam bila na forumu :(, mucile me svakave brige ali prosli tjedan opet pogledala the secret, nasla na netu audio knjigu The science of getting rich i tako opet u ovim vodama.
Moram podjeliti s vama nesto sto sam shvatila o ovom principu zakona privlacnosti..
Odlucila sam vizualizirati ogromnu kolicinu novca. I radila sam to par dana ali potpuno krivo. Kada sam odslusala audio knjigu Znanost bogacenja (imate je na youtubeu The science of getting rich) shvatila sam da iako vizualiziram na pravilan nacin, barem jednom na dan pomislim da nemam dovoljno novca. Ako zelite uspjeti u vizualizaciji NIKAKO ne smijete misliti da nemate, te misli jednostavno u vasoj glavi nesmije biti. Ako zelite npr. hrpu novaca u svakom trenutku se morate ponasati kao da je vec imate, uvijek se morate osjecati kao da je vec imate!!!! Bez toga neide. Kada dodjete u trgovinu gledate na cjene i mislite "hmm to je skupo" idete protiv sebe. Radije nemojte ici u trgovinu. Da bi vizualizacija uspjela potrebno je znati kako zaustaviti misli.

Iskreno filmic The Secret je jedno veliko sr....nje!!! Odlican je kao inspiracija. Pogledate ga i mislite e da sada cu biti pozitivan. Ali glavna bit je u njemu izostavljena. Nigdje u filmu vam nekazu tocno sto trebate napraviti, tajna je i dalje tajna.
Ako postoji i nastavak onda su ga vjerojatno napravili upravo zbog toga sto rjetko kome vizualizacija uspije. :(

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 27, 2009 6:12 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Nije ova tema, lai ako se dobro secam nedavno je negde pisalo da ce krajem aprila izaci nastavak. Jel zna neko nesto o tome?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 27, 2009 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Ima jedan dvd koji je izasao nakon the secret i govori ono sto u the secret nije receno Introducing Abraham - The Secret Behind "The Secret" (2005)!

Ta zena je bila i u secretu i kanalitira neka bica koja se zovu abraham, ima ih i na youtubeu.. Zovu se Esther i Jerry Hicks

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 27, 2009 7:18 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Katrin je napisao/la:
Ima jedan dvd koji je izasao nakon the secret i govori ono sto u the secret nije receno Introducing Abraham - The Secret Behind "The Secret" (2005)!

Ta zena je bila i u secretu i kanalitira neka bica koja se zovu abraham, ima ih i na youtubeu.. Zovu se Esther i Jerry Hicks


Procitao sam tu knjigu. Zakon privlacnosti. Odlicna je.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 27, 2009 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Evo nasla i linkice za The secret behind the secret

http://www.viddler.com/explore/EscapeIllusion/videos/1/

Enjoy :P

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 2:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 13, 2008 11:31 am
Postovi: 16
Bok društvo...
Mislim da je film o kojem pričate tj. nastavak Tajne ipak film koji se zove BEYOND THE SECRET i koji još nije niti pušten u prodaju. Trebao je izaći krajem 4. mjeseca ali su pomaknuli i sada je najavljena premijera filma za 23.06.2009. Dio filma, više informacija kao i narudžba ovdje:

Ovdje se možete upisati za 7 besplatnih lekcija The Science of Getting Rich kao i poslušati teleseminar sa Bob Proctorom, a na blogu Snaga pozitivnih mislipostavljene su prve 3 lekcije na hrvatskom jeziku...ostatak kad ulovim vremena i prevedem ih. Pomoć kod prijevoda dobrodošla :)

Besplatne knjige za download - www.yourinstantsuccesslibrary.com

Discover the Other Laws Not Revealed in "the Secret"!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: čet jun 18, 2009 10:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Odgledah film, the Secret i osećao sam se extra, jer sam uveren u to da je to istina. Ali evo mojih zapažanja...

Prvo htedoh da dobijem motor, za koji nemam keša naravno, a pre toga sam ga samo 1 video i to na sajmu motorcikala. Od kada sam počeo da mislim o njemu i da ga vizualizujem, video sam ga 3 puta za manje od 2 nedelje!!!

Međutim, motor nije ono što stvarno želim, već sam se preusmerio na 50k evra ( da kupim opremu mom klubu, da dam mojim starima, da otvorim teretanu, i malo sebi da ostane). I stvarno sam se fokusirao na to i danas sam ušao u pekaru, i ne znam šta mi bi da kupim koka kolu, iako je ne pijem. Međutim, ono što je ''slučajnost'', jeste da postoji nagradna igra, na kojoj se svakog sata dobije 100 evra, svakog dana 1000, a glavna nagrada je pogodite i sami, 50k evra :D Poslao sam sms bez oklevanja, iako prvo nisam znao koja je glavna nagrada, što mi se desilo prvi put u životu, da tako šaljem sms-ove za te nagradne igre.
Tako da već imam tih 50k evra :D

Međutim, ono što je bitno, jeste ta razlika u osećaju između celog tog plana i osećaja o motoru. Znatno je intenzivniji i realniji, nego vožnja na motoru po gradu,zbog čega sam još više uvereniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: uto jul 21, 2009 9:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
http://exercises-for-money-attraction.blogspot.com/

Od sada na ovoj stranicu stavljam korisne vjezbe za zakon atrakcije iz razno raznih izvora ukljucujuci i master key system (ali na eng), mozete pronaci i hrpu korisnih savjeta. Ako vam neke od tih vjezbi odgovaraju slobodno podjelite iskustvo (nazalost na engleskom). One vjezbe koje budu najvise odgovarale svima stavit cemo i ovdje :)

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: ned okt 11, 2009 5:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 27, 2008 11:34 am
Postovi: 33
da li već ima negdje na forumu cijela knjiga?

pitam zato što je imam cijelu na hrvatskom pa ako kome treba...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: pet okt 16, 2009 9:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 13, 2008 11:31 am
Postovi: 16
Bogurči je napisao/la:
da li već ima negdje na forumu cijela knjiga?

pitam zato što je imam cijelu na hrvatskom pa ako kome treba...



Ja bi je htio imati pa, ako mi je možeš poslati na vorihal@gmail.com bio bi ti zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: uto okt 20, 2009 6:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 11:40 am
Postovi: 6
Bogurči, ja sam takođe jako zainteresovan za tu knjigu na hrvatskom pa te molim da mi je pošalješ na privatni mail ako je imaš u elektronskom obliku. Moj mail je: nesha1972@yahoo.com
Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: sri okt 21, 2009 7:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 27, 2008 11:34 am
Postovi: 33
poslao sam knjigu Jacku 987 pa će on stavit na forum da svatko može skinit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: sri okt 21, 2009 4:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Download prevedene knjige:

Kod:
http://rapidshare.com/files/295991819/Haanel_-_Sustav_univerzalnog_kljuae_a.pdf


Hvala svima koji su sudjelovali u prevođenju knjige i davanju informacija dalje drugima! =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: sri okt 21, 2009 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:


http://www.sott.net/articles/show/194892-Barbara-Ehrenreich-s-Bright-Sided-Explores-the-Dark-Side-of-Positive-Thinking

Nisam pročitao knjigu,ali ova knjiga i slične knjige koje se bave tematikom da čovjek privuče sve šta on želi smatram efektivnim sredstvom za držanje ljudi u još većem snu.
Čak bi opisao ovo simbolički.
Jedan čovjek traga za sobom i dođe do dvije ulice od koje je jedna slijepa ulica,čovjek zabunom (nesvjesno,mehanički) uđe u slijepu ulicu u kojoj se nalazi 100 kuća,svakim danom,mjesecom on sve više "napreduje" pređe iz jedne kuće u drugu kuću,dođe do tridesete kuće,prođe mu cijeli život i na kraju dođe do zadnje stote kuće i uvidi da je sve bilo hoax,nekolicina ljudi dođe do stote kuće i slome se,jel sve što su tražili i vjerovali na kraju ispadne da je bila laž.

San postane ugodan pozitivnim razmišljanjem,pa tako sanjač širi snove drugim ljudima koji prihvaćaju san isto.
Šta očekivati od nesvjesnog čovjeka koji tako šta radi,taj nesvjesni čovjek će sam sebe uvjeriti u to,u ono šta vjeruješ to se manifestira u životu što je istina,ali uvijek to veliko ali,to ne znači da samo to vjerovanje ne predstavlja onu slijepu ulicu.


Citat:
Comment: The devil is always in the details, and in the case of positive thinking, it becomes dangerous when it sidesteps critical thinking and objective reality. And this is what all New Age schools preach: blind faith and sheeple mentality, which further drives people into a delusional world full of lies and away from the truth of reality.

U ovome je poenta iako ima još stvari koje se mogu navesti.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Zadnja izmjena: daco; sri okt 21, 2009 7:06 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Master Key System - na hrvatskom
PostPostano: sri okt 21, 2009 7:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 11:40 am
Postovi: 6
Hvala svima, pogotovo Bogurčiju, za prevod knjige do koje sam veoma lako došao.
Jeste da smo se načekali prevoda ali je na kraju vredelo.
Veliki pozdrav svima iz Niša


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz