Sada je: čet mar 28, 2024 11:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: sri jul 15, 2009 5:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
en1di0n je napisao/la:
http://www.keelynet.com/energy/docx.htm
Mozda netko izvuce stogod korisnog. Take care.

Nađemo rezonantnu frekvenciju vode... na kojoj molekule vode pocinju vibrirat na taj nacin da se veze između atmo pocnu ponasat kao opruge. ...E sad kolika ta frekvencija tocno je i na koji nacin vodu izlocit da dode u takvo stanje...

Pulsna elektroliza?

Sto znaci ... jako malo ulozene energije za razdajanje vode...
I to pocinje smrdit na over-unity :) jej...

Čitam ovu temu od prve strane, pa stigoh do ovde (znači nisam pročitao da kraja, nego do 11. strane i citiranog posta) i zato ne zamerite. Jednostavno me je ovaj post izazvao na komentar :mrgreen:
Ovako... ima onih softvera koji simuliraju signal-generatore, gde se softverski bira frekvencija i tako dalje...
E sad, signal dobijamo, naravno, na izlaz iz muzičke kartice, ako napon (snaga) nije dovoljna, lako ćemo napravit pojačalo. Znači nivo "pulsirajuće snage" nije sporan (vati po želji, jel?). Pošto je to sinusni, naizmenični signal, kako bi dobili pulsirajući, samo ćemo ga propustiti kroz ispravljačku diodu (sad ima ovde stručnjaka, a ja kao laik, možda i lupnem nešto), i odseći negativnu poluperiodu. Ili sa grecom, pa negativnu prebaciti u pozitivnu (ali, ako ne lupam, čini mi se da je onda frekvenca dobijenog pulsirajućeg napona 2 x veća od naizmeničnog sinusnog?).
Samo trebamo elektrode (naravno i celu elektrolit. ćeliju), i experimentom, ili google-om (ali ne verujem), naći odgovarajuću frekvencu, a?
Toliko... još jednom, izvinite ako je ovo već neko rekao, i ako nije moguće, ja sam požurio da zabeležim ideju (jer sve su ideje jedno :mrgreen: ) . Inače, slušao sam i gledao o ovome iz oficijelnih naučnih izvora... To znači, da ima nešto... :-k
Odo da čiatam odakle sam stao.
73


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: sri jul 15, 2009 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
baki pozdrav za qra.

Sad sam se sjetio da imam negdje gneerator koji može dati max 20A na 12V sa mjenjanjem frekvencije između 30-100kHz :-)
Jedino preostaje prikopcat kakve elektrode gurnut u vodu i vidjet. Nastojat cu to napravit sutra. Ako me ova vrucina ne docepa prije.

73

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: čet jul 16, 2009 2:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
baki je napisao/la:
en1di0n je napisao/la:
http://www.keelynet.com/energy/docx.htm
Mozda netko izvuce stogod korisnog. Take care.

Nađemo rezonantnu frekvenciju vode... na kojoj molekule vode pocinju vibrirat na taj nacin da se veze između atmo pocnu ponasat kao opruge. ...E sad kolika ta frekvencija tocno je i na koji nacin vodu izlocit da dode u takvo stanje...

Pulsna elektroliza?

Sto znaci ... jako malo ulozene energije za razdajanje vode...
I to pocinje smrdit na over-unity :) jej...



e sad pogledajte malo ovo kod pante pa razmislite :glasses7:
http://www.ivantic.net/Energija.htm
tj. ovo: DOMAĆA IZRADA HHO POGONA http://hhogorivo.wordpress.com/2009/04/ ... da-goriva/

kada se prostacki sistem za elktrolizu sa jednosmernom strujom zameni sa pulsnim izvorom ali verovatno na SAMO JEDNOJ JEDINOJ REZONANTNOJ frekvenciji vode verovatno se struja potrebna za elektrolizu znatno smanjuje sa, za vecinu anlasera, prevelikih 15-20A, na mislim najvise par ampera, 2,3, mozda 5. a mozda i ispod jednog ampera :-k
verujem, znaci postao sam vernik :mrgreen: , da se struja znatno smanjuje jer se rezonantnom frekvencijom "razmrda" recimo "stabilna" veza molekula vode... naravno sve ovo ukoliko verujemo u materiju ali to je vec druga tema :)
verujem... dakle... ne znam sa sigurnoscu :angel4:
ovo je samo razmisljanje, nisam probo :-k

kome je joe cell bio zanimljiv mogao bi ovo da proba, em nije skupo a sigurno radi, bar u nekom procentu ustede. bitnije je kao princip i kao lagani pocetak bavlenja ovim stvarima

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Zadnja izmjena: ras; čet jul 16, 2009 11:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 10:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
ustvari imam pitanje da ne ](*,) :wink:
da li je neko merio rezonantnu frekvenciju necega?
pre svega neke tecnosti?
i ako neko jeste moze li nesto malo vise o o tome

hvala :help: :lol:

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 12:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Ras, ovo je malo tesko tehnicki izvodjiva stvar...

Kao srednjoskolac sam radio tzv. Kundtovu cev koja sluzi za merenje brzine prostiranja mehanickih talasa kroz cvrsta tela. To se radi tako sto se uz pomoc elektromagnetnih vibracija u zadatom materijalu pobude tzv. stojeci talasi... da su stojeci talasi u pitanju ustanovljava se po odrazu sitne piljevine i plute koja se nalazi na dnu cevi... Da ne ulazim suvise u experiment i opise ... tomi je cak bio i diplomski...

Teoretski, uvecavanjem frekvencije, formirale bi se sve gusce serije mehanickih oscilacija i stojeci talasi sve manjih talasnih duzina a vece frekvencije... Tako bi se teoretski mogli doci do reda velicine jednog atoma, ili u slucaju vode, do reda velicine jednog molekula... Ako nisi u stanju da vidis jedan molekul vode, tada nisi u stanju ni da vizuelno ustanovis postojanje stojeceg talasa ( sem ako voda ne zasvetli, a u tom slucaju bi imala toliku unutrasnju energiju da bi trenutno isparila i sprzila te ) ... Znaci, za ovo cemu se raspitujes ne postoje tehnicke mogucnosti... Red velicine tih impulsa o kojima ovde pricate bi verovatno bio ( ne drzite me za rec) ali negde na nivou frekvence x ili gama zracenja, pa ni za to nemate uslove...

Jedino sto vi mozete je da pobudjujete odredjenu vrstu koncentricnih stojecih mehanickih talasa na vodi, a frekvencija impulsa u tom slucaju zavisi od kolicine vode odnosno velicine suda... E sad, kretanje tih talasa je znatno sporije od frekvencije molekularnih oscilacija, tako da ne postoji nacin da dodje do nekog znacajnog saopstavanja energije izmedju ove dve pojavne vrste talasa... ako igla prodje kroz tunel podzemne zeleznice, nema sanse da se tunel prosiri zbog toga... To je kao da na zid stavis sliku zelene boje i da od toga ocekujes da ti prokljuca voda na sporetu...

U mikrotalasnoj pecnici se desavaju zanimljive stvari. Podize se mehanicka energija pojedinacnih molekula ili grupa molekula. Tu je najpre frekvencija oscilovanja molekula vode. Probajte svoja merenja u blizini aktivnog mobilnog telefona i tada izmerite elektro propustljivost vode. Ne zamerite, nisam citao detaljno prethodne postove, ali sam shvatio cemu tezite...

Pozdrav.

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 12:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Ali mi je zato sada pala strasna misao na um, pa de je podelim sa vama...

Vi trazite rezonantnu frekvencu molekula vode. Meni pada na pamet da su je banditi vec nasli. ..

Ako je opseg fgerkvencije mikrotalasa posebno onih iz mobilne telefonije... to znaci da sva ziva bica mogu biti tretirana istim talasima, odnosno sluziti za fino podesavanja vobracija molekula vode u nasim telima... U kontekstu nadolazeceg TALASA o kojem smo svi citali i o podizanju frekvencija oscilovanja i stremljenja ka promenama ka 4.denzitetu, dovodim ovu pricu o mobiloj tehnologiji sa upravo ovim Talasom... Nije li kontrolorska oligarhija nama dala Trojanskog konja koji ce nas odrzavati na nizoj frekvenci oscilovanja... Ima necega u tome , razmislite....

Kako da utices na ziva bica tehnoloski??? Tako sto utices na najziviotniju i najzastupljeniju supstancu materijalnog ( a mozda i duhovnog ) - VODU...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 1:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
ras je napisao/la:
ustvari imam pitanje da ne ](*,) :wink:
da li je neko merio rezonantnu frekvenciju necega?
pre svega neke tecnosti?
i ako neko jeste moze li nesto malo vise o o tome

hvala :help: :lol:

Hehe... Ras... postavljamo slična pitanja :mrgreen: (ja sam to pitao na temi free energy, mada se odnosilo na rezonanciju predmeta... nego još niko nije odgovorio)...
Mislim da se ne može izmeriti, ali mislim da se može izračunati. Ali ko zna je li to tako kao što ja mislim. Možda rezonanca vode zavisi i od strukture vode, a opet struktura vode ja teko promenjliva... pa onda ipak zvuči verovatnije da se radi o više frekvencija, možda čak čitavom nizu (kako bi se time pokrilo više razlišitih struktura). No, voda se kažu može struktuisati po želji, pa su oni dripci koji su provalili kako se dobija vodoonik od malo uložene energ. verovatno sve to uzeli u obzir, pa su vodu prvo izložili određenom "restruktuitivnom" tretmanu, pa onda je "gađali" jednom, ili iz nekog razloga sa više frekvecuja... Eto, pomenuo si pojam "vernik", a ja počeo da pišem čitavu religiju :mrgreen: , ali šta drugo i može neko imati kada je na početku, do samo predpostavke, osećaja i vere... Ma mislim da je to vrlo vrlo bitno... bez vere u nešto što je do sada nemoguće niko se ne bi upustio da to i istraži, jel :D
Znači ovako, odo ja da se malo konsultujem sa nekim zakopanim znanjima, da pokušam da ih iskopam iz najdubljih, prašnjavih delova svoga mozga, pa još ako uspem i neke stare udžbenike da iskopam... ako još postoje... pa da vidim mogu li nešto naći o mogućnostima da se odredi rezonanca molekula za početak (mada se tehnički nisam pravilno izrazio, jer kad je reč o rastvorima elektrolita, pojam molekul gubi smisao).
Imamo jednog kobajagog hemičara (ko mu dade diplomu :lol: ), imamo jednog elektroničara (en1di0na), za tebe Ras ne znam, ali imam utisak da si neki teh inženjer, i treba nam jedan fizičar (pa makar i kobajagi)... i ima da se zabavimo dobro... pa i da ne uspemo da provalimo, a?

Čujemo se :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 1:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Baki, malo se cudim tebi... Upravo sam prilicno detaljno odgovorio Ras-u i izneo uverenje da je rezonantna frekvenca molekula vode u opsegu ili blizini opsega mikrotalasne tehnologije. Da li je moguce da te zanimaju ove stvari a da te mrzi da procitas ovih par redova ?

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 1:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Oprosti, tvoj post je upao dok sam ja pisao svoj :mrgreen:
FerdinandTheBull je napisao/la:
Kao srednjoskolac sam radio tzv. Kundtovu cev koja sluzi za merenje brzine prostiranja mehanickih talasa kroz cvrsta tela. To se radi tako sto se uz pomoc elektromagnetnih vibracija u zadatom materijalu pobude tzv. stojeci talasi...

Izgleda da imamo i fizičara, odlično :hello2:
Fernidande, delimično si mi ovde, iako indirektno, odgovorio na pitanje sa teme N.T., hvala.
Mene baš zanima onaj exp o kome si pričao, pa ako možeš da me uputiš na literaturu, ili postaviš negde u nekom share folderu ako imaš u e-formatu...
Dobro je što si pomenuo mikrotalasnu, inače mi nikad ne bi pala napamet, a u njoj se, upravo to i radi, pojačavaju oscilacije molekula a sa njima i T. Znači kao što sam i mislio, jedan sam nikad ne bi mogao da lako provali, nama je potreban tim. Npr, ukazao si mi na to da se sa laičkog nivoa sa kog sam ja hteo da kao nešto nabodem (jer sam lenj da proučavam) izgleda da ništa ne može. Treba nam i termodinamika, pa onda hemijska termodinamika, pa kinetika, uh #-o ... neće biti (možda, ali ko zna) tako lako kao što sam mislio... Izgleda da ćemo morati da se bacimo na knjige (ali sad, gde ja da nađem moje, sve su mi to pouzimali i ne vratili)... Ja sam posle škole pustio mozak na otavu :oops: , a ima poprilično od tad... al mi i nije puno trebalo za život na selu :mrgreen:
Ma samo ne odustajmo, ne dajmo da nas išta zaplaši i uništi volju :mrgreen: , možda je ipak lako a mi to ne vidimo, šta ako odustanemo na samo jedan korak :D
I još nešto, ovo sam slušao od ozbiljnih naučnika, puno utiče i oblik suda, kažu da se u određenom sudu od određenog materijala i određenog geom. oblika čak u određenom stepenu i spontano voda razlaže... pa eto, da spomenem i to...
I u pravu si,
Citat:
banditi su vec pronasli
način...

Poz

PS
Ferninande, evo opet ja da usnimim post, a ti me ipet preduhidrio... :mrgreen:
Izvini zbog toga... ja malo sporo pišem :oops:
Al ne mari i ako se ponove neke stvari, to bar znači da su one verovatnije jer su potvrđenije od više glava, a?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Udzbenici si Tehnika fizickog eksperimenta i Laboratorijski praktikum za fiziku, za ucenike srednjeg usmerenog obrazovanja prirodno-tehnicke struke - tako nekako.

Nije u moje vreme bilo digitalizovanih formi cuvanja dokumenata... Papir, olovka i udri Mujo...

Sto se tice nesalomive volje i neodustajanja na korak od resenja - mislim da bi prtomenio misljenje posle samo tri sekunde izlaganja mikrotalasnom topu za razbijanje demonstracija i protesta... Nemam link, ali nadji pa pogledaj... Posle par sekundi osecas kao da ti kljuca voda u svim zglobovima tela i da se raspadas...Hvala tebi sto si mi vratio jednu moju staru temu za razmisljanje...

Sada definitivno TVRDIM da je opseg frekvencija mikrotalasa u stvari rezonantni opseg molekula vode. Zato su planetu obavili repetitorima mikrotalasnog odasiljanja. Ako uzmemo u obzir da je voda jedina nestisljiva materija pri temp=const. tada proizilazi da se sva prijemna energija mikrotalasa pretvara jedino u povecanu unutrasnju energiju tj. toplotu...

Jednom recju, pojacavanjem signala mikrotalasa, mogu nas brzo dovesti u stanje povisene telesne temperature, kolapsa i raspada sistema misljenja ( naravno, samo ako nismo dobri i poslusni .. )...

Pile se posle zamrzavanja u mikrotalasnoj razledi za par minuta, a u obicnoj vreloj rerni ili vreloj vodi mu treba citav sat... To je jos jedan od dokaza da mikrotalasi direktno INTERFERIRAJU sa molekulima vode odnosno vibracijom kristala leda... TO JE TAJ OPSEG KOJI TRAZITE, siguran sam

Ovde je u pitanju globalna manipulacija vodom, e sad, razmislite o svim mogucnostima...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Malo sam eksperimentirao sa rasponom 7-100kHz na ćeliju u vodi. Jedino što sam primjetio je da se struja povećava sa povećanjem frekvencije, na 100kHz dođe do vrijednosti kakva je kad propustim istosmjernu struju. Da je u rezonanciji, struja bi pala ili možda naglo narasla. Stvaranje mjehurića plina je bilo očitije kad je struja postala veća.
No moram uzetu u obzir da ni moja ćelija nije bog za što konstruirana, 120x120mm ploče željeza, koje sam razmaknuo 15mm. Napon 12V.
Koliko sam svjestan po ćeliji bi trebalo biti 1.23V Znači 10 ćelija na 12V.

Ono što sasvim sigurno i pouzdano znam da voda veoma dobro apsorbira mikrovalove. Pogotovo na 2450MHz. Na toj freq. radi manje više svaka mikrovalna pećnica.
No na sličnim frekvencijama rade i bluetooth i wi-fi.
Wi-Fi na 2412MHz - 2472MHz (1 - 13 kanala)
Bleutooth na 2400 MHz do 2483.5MHz podijeljenih u 79 domena koje se izmjenjuju 1600 puta u sekundi.
Mobiteli od 800 - 1800 MHz
Satelitska TV na nekih 12-18GHz no i to zavisi.

Ono što sam jednom osjeti u sobi dok sam preko wf-fi prebacivao masu podataka je bila toplina u glavi.
Ma da to počnem osjetit ako duže pričam na mobitel...

Enivje... ovdje ima više o cijelom spektru. http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_spectrum

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: čet jul 16, 2009 8:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
FerdinandTheBull je napisao/la:
Jednom recju, pojacavanjem signala mikrotalasa, mogu nas brzo dovesti u stanje povisene telesne temperature, kolapsa i raspada sistema misljenja ( naravno, samo ako nismo dobri i poslusni .. )...
vde je u pitanju globalna manipulacija vodom, e sad, razmislite o svim mogucnostima...

Ma preuredićemo stanove u faradejeve kaveze... ko ih šiša :mrgreen:
Vidiš nikad o tome nisam razmišljao... ali kad mene zaboli glava od mobilnog... očigledno je da svi ti elmag talasi oko nas utiču na nas... ma siguran sam u to...
Ali ko zna gde je granica... evo ja kao selja, gledam ja i priroda se drugačije ponaša... ima prilično anomalija...

en1di0n je napisao/la:
Ono što sam jednom osjeti u sobi dok sam preko wf-fi prebacivao masu podataka je bila toplina u glavi.
Ma da to počnem osjetit ako duže pričam na mobitel...

Evo i čovek potvrđuje... a meni se smejali kad sam pričao da mi se od moba ugreje glava u predelu odgovarajućag uveta... i posle malo dužeg telefoniranja i zaboli...
en1di0ne, jel si pulsirajuću struju uportrebio, verovatno, mislim bez negativne poluperiode? Naizmenična čini elektrolitički proces reverzibilnim...odnosno tada nema elektrolize vode, samo grejanja...
E... i htedoh da te pitam... jel taj generator koji si upotrebio (30-100kHz) od 30kHz-100kHz, ili od 30Hz?

E sad, Ferdinand je pomenuo tretiranje vode pod mikrotalasima... možda ako se deluje mikrotalasima na vodu u klasičnoj elektrolitičkoj ćeliji koja radi na standardan način, te to delovanje bude katalizator elektrolizi??? Lupam, ne znam... ali nije nemoguće... pa čak i da neka druga f, iz nekog razloga, deluje kao katalizator elektrolit. procesu :dontknow:

Proučiću ja to bolje pa da vidim mogu li nešto skontati :read: , ali naravno treba vremena... no nigde ne žurimo :-" :blob: ... Mene ne zanima zbog auta... mene zanima zbog generatora el.energ. ali to mu je isto, motor pa motor... :mrgreen:

73


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pet jul 17, 2009 12:58 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
Ono što sam jednom osjeti u sobi dok sam preko wf-fi prebacivao masu podataka je bila toplina u glavi.
Ma da to počnem osjetit ako duže pričam na mobitel...


Citat:
Evo i čovek potvrđuje... a meni se smejali kad sam pričao da mi se od moba ugreje glava u predelu odgovarajućag uveta... i posle malo dužeg telefoniranja i zaboli...


Potvrđujem istu pojavu. Prilikom razgovora mobilnim telefonom širi reon iza uha se silno ugreje a ponekad kao i kod bakija zaboli glava. Preko bežične mreže ne prebacujemo mnogo materijala faktički je ne koristimo tako da nisam primetio toplinu.Čitao sam da su Kasiopejci upozorili Lauru i Arka da nije dobra za ljudsko zdravlje.

Izvinite na :offtopic: ali sam htio da potvrdi sa još jednim iskustvom.
Pozdrav
73 :mrgreen:
:love3:


Zadnja izmjena: Java; pet jul 17, 2009 4:18 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pet jul 17, 2009 1:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
http://www.ronnmotors.com/
http://www.ronnmotors.com/cms/index.php ... &Itemid=94
Citat:
Tipično u industriji, napon veći od 17 kV može da eliminiše potrebu da elektrode budu fizički blizu, i da ionski sastojci kao sol se ne moraju dodavati.


Citat:
"razdvajac vode" koji molekul vode cepa na hidrogen i kiseonik(cepac je ustvari cev od legure koja glumi elektrodu koja se napaja viskofrekfentnom strujom)...

Citat:
Recimo ako vodu pomesas sa aluminijumom u prahu, dobija se vrlo intenzivno izdvajanje vodonika, a nedavni eksperimenti su doveli do mesavine praka aluminijuma sa jos nekim jedinjenjem koje sluzi kao neka vrsta katalizatora pa je reakcija jos burnija.

sa: http://forum.freebiking.org/viewtopic.p ... 64&start=0
Citat:
Mala hemijska kompanija Signa (http://www.signachem.com/), iz Njujorka, objavila je pronalazak novog metoda koji obećava. Odavno je poznato da se pri dodiru natrijuma sa vodom oslobadja vodonik.

Nezgoda je u tome što je ta reakcija prilično burna. Kompanija Signa se dosetila da natrijum pomeša sa kristalima silikata i tako znatno smanji oslobadjanje toplotne energije. Naučnici sada proveravaju da li je ovaj metod primenjiv u masovnoj proizvodnji. Ako se pokaže da je tako, vodonik bi mogao da nam obezbedjuje struju u kućama i vozilima, pa čak i u mobilnim telefonima. Ako se nastavi sadašnjim tempom, predvidja se da bi do rasprostranjene upotrebe vodonika moglo da dodje za oko dvadesetak godina.(sa: http://www.elitesecurity.org/t127062-No ... e-vodonika)

http://news.zdnet.com/2100-9584_22-5783870.html
Citat:
Postoji još jedan način isplativog dobijanja goriva. Sistemom ogledala koja koncentrišu sunčevu toplotu u žižu, dobija se velika temperatura pri kojoj je razdvajanje vodonika moguće termohemijskim procesom. Budući da se vodonik lako skladišti za period kada nema sunca, lako je napraviti dovoljne rezerve za zimu, ili koristiti neki od drugih načina dobijanja.
Više o ovom procesu imate na

http://www.shec-labs.com/

sa : http://www.elitesecurity.org/p827381

Citat:
Ali, kako bi bilo kada bi se taj element izdvajao direktno iz tečnog goriva? Američka kompanija Inovatek (InnovaTek) tvrdi da njen pronalazak - nazvan mikrokanalni reaktor - može na ekonomičan način da izdvaja vodonik iz biodizela ili bilo kog drugog tečnog goriva.

Pomenuti uređaj izgleda kao čelična ploča veličine kvadratnog decimetra, sa mikroskopski sitnim rupicama. Uz određene katalizatore, ovaj jednostavan uređaj može da izdvaja vodonik iz dizela, benzina, biljnog ulja, glicerina i mnogih drugih tečnih goriva. Ploča je teška svega oko pola kilograma, a više ploča povezanih u sistem izdvajaju do 600 litara vodonika u minuti, koji može odmah da se sprovodi u vodonične ćelije koje proizvode struju.

sa: http://www.elitesecurity.org/p1907705

http://witcombe.sbc.edu/water/chemistry ... lysis.html
http://www.instructables.com/id/Use-tha ... ent-%2B3./
http://www.physorg.com/news107446364.html
http://www.ehow.com/articles_3308-hybrid-cars.html

http://www.blic.rs/slobodnovreme.php?id=48164
malo me čudi da ovaj auto ima samo 300W... pa ja tolko mogu rukom da zadržim :mrgreen: ... mrzi me da računam sad al stvarno... gde se sa 300W može da provoza....hihi... pa i poni expres ima bar jedan kW (lupam al mislim...)...

Citat:
Zdusno zagovornici teorije o odrzanju energije kojom troluju svaku diskusiju o alternativnim izvoriam energije tvrdeci da je nesto nemoguce jer ne mzoe da se dobiej vise energije nego sto se ulozi, uvek zaborave upravo to, da je nama potrebno samo da nadjemo nacine kako da uloizmo malo energije koja ce da pokrene proces pretvaranje znatno vece energijeiz jednog obliak u drugi, bas kao sto to radimo i sa fosilnim gorivima, i sa hidroelektranama i atomskim elektranama...
Uopste se ne radi o odrzanju energije nego o tome da je energija svugde oko nas, a mi samo treba da nadjemo nacin da pokrenemo procese njenog pretvaranja u oblike koji su nam korisni. U celom krugu pretvaranja energije nas ne intresuje ceo krug odrzanja energije, vec samo jedan malecki deo tog kruga u kome se energija pretvara u oblik koji je nama koristan.

http://www.elitesecurity.org/p2029420

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/3003/55/

Malo sam čitao večeras na netu... i 'vatao beleške u ovom postu...
Možda su neke ifo. ponovljene i sl... ali ne zamerite... ovo je sve "nabrzaka"... a mislio sam da će koristi...

73


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pet jul 17, 2009 2:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
uh al ste se zahuktali... lepo.. lepo :)
vrlo zanimljivo ovo sa mikrotalasima... logicno i kreativno =D>
u medjuvremenu cu pokusati da malo proucim sam molekul vode... sto i vama savetujem :)
mada kod mikrotalasa bih rekao da je takodje princip grube sile ali svakako treba probati
ko dobije da mu npr. 1lit. vode prokljuca za 1 minut ali umesto sa 12V,15A (180W!!!) recimo sa 12V,145Mhz,800-900Mhz ili 1-5Ghz ili slicno ali sa <1A (12W) taj je zavrsio pos`o :glasses7:

a naravno da rade i sistemi sa natrijumom i ostala agresivna sranja ali to je meni sve jedan isti princip - princip grube sile.
prava stvar je ukljuciti mozak i JEDNOSTAVNO I LAKO dobiti zeljeni rezultat
komprimovani vazduh, ovo, ono... sve to u nekoj varijanti radi i makar kostalo samo 1$/100Km ipak KOSTA!
nije tu uopste stvar u jednom ameru... ups... dolaru :mrgreen:
ma znamo mi sve ustvari, samo su nas malo vise prigusili
al sto se vise gusi i pritisak je veci, nesto ce bogami uskoro da pukne :occasion5:
ajd neko da ovo brzo skocka pa svi veseli :love3:

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pet jul 17, 2009 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Ras i ostali... Ne trazim %%% vec rekoh - ide zima. Setite se mene kad skockate sistem za grejanje... Ne budite stipse :wink:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pet jul 17, 2009 9:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
FerdinandTheBull je napisao/la:
Ras i ostali... Ne trazim %%% vec rekoh - ide zima. Setite se mene kad skockate sistem za grejanje... Ne budite stipse :wink:

Hej, dok ne provali neko od nas... :D ima i alternative kad je reč o grejanju, a pomenuše je i na ovom našem forumu: viewtopic.php?f=11&t=446&start=40 , post br 8; za tu foru znam odavno i pali, ima dosta onih koji su je primenili.... Između ostalog... pa imam ukopani podrum, znam kako je :mrgreen: , zimi toplo, leti cool...
Naravno, pali ako imaš svoju kuću, i podrum ili dvorištance (za rupicu u zemljici)... Verovatno si znao za ovo... al ne škodi ponoviti, možda naleti neko kome bude pomoglo... :mrgreen:

Pozdrav ekipi :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: uto aug 18, 2009 6:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 10, 2009 11:29 pm
Postovi: 14
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4118058946


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: uto sep 01, 2009 2:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 10, 2009 11:29 pm
Postovi: 14
Prelistajte malo ovaj sajt i pogledajte galeriju pa zakljucite dali ima svrhe praviti ove uredjaje,navodno su kao psihotronski generatori koje je pravio Robert Pavlita

http://www.littlemountainsmudge.com/products.htm :read:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pet sep 18, 2009 8:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
zanimljivo na 5.50...covjek napuse balon, stavi kleme sa obje strane i bum (jedino ako je prije popio rakije :D )
http://video.google.com/videoplay?docid ... 684246583#

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz