Sada je: čet mar 28, 2024 5:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: čet aug 28, 2014 11:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 27, 2014 10:33 pm
Postovi: 1
SOVA je napisao/la:
Ja sam eksperimentisao sa tim,ta stvar radi 100% sad mi samo treba da skupim te cevi(makar 4 komada)2 negativne u sredini.Moj eksperiment je izgledao ovako:u teglu sam sipao do 2/3 unutra sam stavio jednu skracenu vodovodnu cev na kojoj sam izbusio 4 male rupice,oko nje je bio jedan rupicasti metal visine 5-6 cm,cev je bila negativnog naboja a metalni okvir pozitivnog kada se dodirne cev sa metalnim okvirom postaje reakcija i mali baloncici krenu gore i stava se pena na vrhu,ja sam to ostavio preko noci da radi ujutru sam nasao bar 1 do 2 cm pene braon boje na vrhu.Na dnu se stvorio crvenkasti talog od rdje ali pena je bila braon mislim da rdja nije uticala na njenu boju.Zanimljivo je to da je taj metalni rupicasti deo sav korodirao osim u gornjem delu gde je pena bila.Reakcija je bila prestala ili je gotovo skroz nestala,pena je i dalje stajala sve dok nisam ukonio kleme onda je polako pocela da nestaje.Tegla je bila zatvorena poklopcem na kojoj je bila izbusena jedna rupa kroz koju sam stavio cev i jos jedna mala za crevo kroz koje bi izvlacio gas,probao sam to dan ranije na jednoj motoronoj kosačici samo dok se pena još nije pojavila u tolikoj meri i nista nije korodiralo u celiji(taj lim nije bio nerdjajuć)ali je poslužio svrsi,to crevo sam ugurao u usisnik za vazduh na kom sam uklonio filter i sve samo rupica je ostala.Prvo sam pustio da povuče goriva da napuni karburator onda sam zavrnuo slavinu za dovod goriva i polako gorivo se trošilo kada se skoro skroz istorilo ja sam dodao gas do kraja na kosačici u tom trenutku kao malo nekakve maglice iznad vode da se pojavilo a kosačica je prptala bez goriva ali u neujednacenom ritmu sa tendencijom ka gašenju radilo je tako jedno par minuta onda sam je ugasio.Tako sam dokazao i mom dedi a i sebi da to radi samo sad mi treba materijala da napravim pravu jednu ćeliju i da je stavim u Zastavu Skala 55.Pozdrav svima ovde na forumu probajte ljudi vidite da radi,a što se tiče onog problema lošeg uticaja na Ćeliju od raspoloženja i itd.Mislim da bi jedan HHG rešio problem kada bi ga postavili do ćelije.







jel mozes da mi pomognes da ja napravim joe cell treba mi materijal i tacne mere unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pon sep 22, 2014 1:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Mislim da je lik prevarant.
Ima motornu kosacicu i kola a nema finansija za cevi s kojima bi promenio planetu, ma vazi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Joe ćelija
PostPostano: pet jan 30, 2015 2:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto apr 09, 2013 3:12 pm
Postovi: 1
Pa dobre price, dobro zvuce.
Da li je vec neko napravio tu mafoznu JOE CEELL???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz