Sada je: čet mar 28, 2024 10:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tantra yoga
PostPostano: sub sep 01, 2007 10:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Tantra joga je oblast spolnosti i putenosti,ogromni i drevan sustav obreda i praktickih tehnika koje rabe veliku stvaralacku energiju spolnog zadovoljstva da vas uzdignu do vise svijesti.Tantra vas poucava u istrazivanju svakog pojavnog oblika vase svjesti.Najprije otvorite svjest mozga,budeci brojne zaspale stanice mozga,sto pojacava pet osjetila i zatim mjenja svaki drugi vid vaseg tijela/uma.Vecina duhovnih skola pokusava potisnuti ili nadvladati seksualne zelje smatrajuci celibat idealom(sto po mojem i nije bas lako :oops: )Pravi se celibat moze postici tek nakon stjecanja dubokog seksualnog iskustva i,nakon sto se ga odreknemo,nadilazenja putenosti pretvaranjem pohote u ljubav.Jos veca zapreka zapadnom praktikantu jest nase duboko uvjerenje da je seksualnost na neki nacin demonska i bezvrjedna.(zbog toga mi se cini da bi bilo dobro da se nesto napise o njoj na ovom forumu.Neki ce vjerovatno shvatiti da tekst koji Prepisujem nije moj.Moje je namjera opisati neke vjezbe,jer koliko sam trazio nigdje na webu(hr)nisam nasao)
Tantricki su ucitelji otkrili da produzeno seksualno sjedinjenje proizvodi superosjetljivost na energije koje sa svih strana okruzuje ljubavnike.Umjesto okretanja ledja "opsjenama"fizickog svjeta potpuno ulaze u fizicku dimenziju.Covjek je rodjen s erkecijom i umrjet ce s erekcijom.U medjuvremenu ta ga seksualna energija moze izmjeniti.Svako djelovanje postaje djelo vasih duhovnih vjezbi.Tantra je seksualnost u duhovnom kotekstu.Potrebna je hrabrost da bi tantricki gledali na seksualnost.Ali seksa se nemozete osloboditi potiskujuci ga ili zanemarivat.Pokusaj izbjegavanja seksa stvara opsesije.Sputana seksualna energija preazi u neuroze i agresivnost.Postajemo robovi vlastite seksualnosti,a k tome nemozemo u njoj uzivati,tako da glad nikad nije zadovoljena.Mediji u nasem kulturnom okruzju obiluju snaznom seksualnoscu,ali zamisao da je seksualnost samo nacin izrazavanja ljubavi nailazi na vrlo malu potporu.LJUBAV JE SAMO PRETVORENA SEKSUALNA ENERGIJA.Kako bi doznali temeljnu istinu o ljubavi,najprije morete prihvatiti svetost seksa i nauciti upravljati cutilima,putenoscu.Sto vise prihvacate seks to postajete slobdoniji od njega[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Koristenje seksualne stvaralacke energije..Prema drugim joga sustavima seksualno spajanje i dozivljavanje orgazma trosi zivotnu energiju,dozvoljavajuci joj da se vrati u zemlju.Stvaralacke tekucine sobom nose najvise sabijenu,najmocniju energiju koja nam je dostupna.Normalna zapadna seksualna praksa u cijelosti se predaje odbacivanju energije iz tijela,ostavljajuci ljubavnike ispijenim i iscrpljenima.Tantricki ucitelji znali su,kad se primjenjue tajni Kundalini pranayam(Kozmicki kobrin dah)da je zivotnu energiju iz sperme i vaginalnih sokova moguce iscrpiti i zadrzati kako bi se cijeli sustav osnazio i pomladio,a mozak potaknuo na oslobadjanje svog usnulog potencijala.U seksualnom obredu (Kundalini Maithuna)mozete koristiti dobre osobine tjelesnih spolnih izlucevina.Uporabom tantrickog disanja i polozaja mozete iz tjele izluciti hormonima bogate cjedjevine,fizickom muzom vaginalne tekucine i sjemena,utiskujuci njihove stvaralacke energije u mozdano-kicmenu tekucinu.Na taj nacin orgazam ne proizvodi nikakve gubitke zivotne snage.(to mi se najvise svidja kod tantra yoge.Tjelo opisuje kao stroj i na koji ga nacin(bez srama) mozemo iskoristiti na najbolji nacin)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 6:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
pa mogao bi dati link od neke knjige, ali ne neku koja filozofira na tu temu nego neku koja ima detaljna uputstva kako raditi :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Prije nego se pocne sa vjezbama(moje misljenje)bilo bi dobro znati u sto se upustate,jer svaki rad s energijama donosi promjene,bilo dobre ili lose(sto je relativno).
1.Okupani dah predstavlja tajnu zadrzavanja zivotne energije unutar tijela,cime sebe punite s vise prane ili vitalnosti.
a)Duboko izdahnite kroz nos.Dok izdisete ispuastajte sapcuci zvuk"SA,SA,...SA,SA"ponavljajuci sve dok cijeli zrak ne izadje iz pluca.To se zove okupani dah.Svaki zvuk izlazi uz blago grcenje dijafragme,odvodeci energiju sve do pupka(Manipura cakra).Ne forsirajte trbuh da se napinje i uvlaci.Jednostavno dozvolite normalnu opustenost.To vam pruza njeznu unutarnju masazu i budi zivotnu silu.
b)S nastavkom vjezbanja bit cete u stanju usavrsiti zvuk "SA"tako da bude gotovo necujan,cime opustanje postaje jos suptilnije.To mozete ciniti cak i na mentalnoj razini sve dok ne dozivite mikro pomak u Solarni pleksus.Ova ce vam vjezba produziti zivot i u velikoj mjeri povecati vasu vitalnost.(pazi ovo)Sve je to znanstveno dokazano. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 9:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 06, 2007 9:00 am
Postovi: 12
ovo zvuci nesto kao:

NASA daje uputstvo u 5 koraka, kako stici do meseca...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 9:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
kolos je napisao/la:
Prije nego se pocne sa vjezbama(moje misljenje)bilo bi dobro znati u sto se upustate,jer svaki rad s energijama donosi promjene,bilo dobre ili lose(sto je relativno).
1.Okupani dah predstavlja tajnu zadrzavanja zivotne energije unutar tijela,cime sebe punite s vise prane ili vitalnosti.
a)Duboko izdahnite kroz nos.Dok izdisete ispuastajte sapcuci zvuk"SA,SA,...SA,SA"ponavljajuci sve dok cijeli zrak ne izadje iz pluca.To se zove okupani dah.Svaki zvuk izlazi uz blago grcenje dijafragme,odvodeci energiju sve do pupka(Manipura cakra).Ne forsirajte trbuh da se napinje i uvlaci.Jednostavno dozvolite normalnu opustenost.To vam pruza njeznu unutarnju masazu i budi zivotnu silu.
b)S nastavkom vjezbanja bit cete u stanju usavrsiti zvuk "SA"tako da bude gotovo necujan,cime opustanje postaje jos suptilnije.To mozete ciniti cak i na mentalnoj razini sve dok ne dozivite mikro pomak u Solarni pleksus.Ova ce vam vjezba produziti zivot i u velikoj mjeri povecati vasu vitalnost.(pazi ovo)Sve je to znanstveno dokazano. :mrgreen:


Jedna od najvećih greški i zabluda prilikom rada na vlastitoj energiji svesti je upotreba govornih formula poput "Sa" "Se" ili "Poda se"... hahaha, šala... kada radimo sa energijama i usmeravamo svest na njih, moramo isključiti sve misli, a misli podrazumevaju reči, kako bi postpci bili efikasni. Fiksacija na reči je glavni problem slabe efikasnosti tehnika koje opisujete.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 13, 2007 6:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
STALKER
Citat:
ada radimo sa energijama i usmeravamo svest na njih, moramo isključiti sve misli, a misli podrazumevaju reči, kako bi postpci bili efikasni. Fiksacija na reči je glavni problem slabe efikasnosti tehnika koje opisujete.

Imas pravo Stalker.Tu nije vazno rijec sa,sa ili bilo sta.Kad izgovaras te rijeci dolazi do blagog grcenja dijafragme..da ne pisem
Citat:
Svaki zvuk izlazi uz blago grcenje dijafragme,odvodeci energiju sve do pupka(Manipura cakra).Ne forsirajte trbuh da se napinje i uvlaci.Jednostavno dozvolite normalnu opustenost.To vam pruza njeznu unutarnju masazu i budi zivotnu silu.

Stalker
Citat:
Fiksacija na reči je glavni problem slabe efikasnosti tehnika koje opisujete.

Ovdje bi dodao da fiksacija na reci je glavni problem svakog ucenika koji se izgubi u tbilo kojoj tehnici.Kao sto si ti napisao,kod umijeca sanjanja,da se treba pripaziti kod vodjenja dnevnika kod te tehnike da nam ne postane smisao samo vodjenje dnevnika,ili vjezbe tenzigriteta nebudu samo vjezbe(samo u fizickom smislu). :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 13, 2007 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Da me se nebi krivo shvatilo.Nisam nikakav GURU ili ucitelj ove tehnike.Procitao sam ovo iz knjige Dragulj u Lotusu i isprobao i rezultati su realni i super.Ovo je samo jedna od vjezaba koja proizvodi fenomenalne rezultate (ako se provodi redovito).Kad se "usavrsi"ta vjezba prelazite na drugu jacu(suptilniju).
Da NAGLASIM.Stalker je u pravu.Ne koncetrirajte se na rijeci SA,SA,SA nego na njihov ucinak.Osjecajte grcenje dijaframe i tada to probajte bez da izgovarate rijeci :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 13, 2007 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
2.vjezba
Kriya punjenje energijom(naprezanje-opustanje)cestimulirati cijelo tijelo,osvjetliti poput bozicnog drvca svaku energetsku(akupunkturnu )tocku.To prociscava nadije(protoke energije),stimulirajuci tako Kundalini i sireci na taj nacin vase energetsko polje.
Dio a)
Krecite se sporim pokretima.Osjecajte energiju kako kola vasim tijelom.
1)Legnite na ledja,dlanova okrenutih prema dolje
2)Podignite lijevu nogu sto vise mozete i naglo je spustite da padne.
To sve isto ponovite sa desnom nogom i sa rukama.
Ponovite sve 2 puta
Dio b)
Pretpostavite da je tijelo podijeljeno u 12 dijelova:
1. lijeva potkoljenica 2.desna potkoljenica
3.ljeva natkoljenica 4.desna natkoljenica
5.sredisnji dio(trbuh) 6.gornji dio(prsa)
7.vrat 8.lijeva podlaktica
9.desna podlaktica 10.lijeva nadlaktica
11.desna nadlaktica 12 glava

Legnite na ledja i udobno se smjestite,s dlanovima okrenutim prema gore,oslonjenim na bokove.Naprezite i opustajte svaki dio tijela u iznad navedenom redu.Dok se naprezete udahnite,a dok se opustate izdahnite,zamisljajuci kako energija putuje u taj dio tjela od medulle oblogate(na osnovici lubanje,na spoju ledjne mozdine i mozga)Zagledajte se u trece oko.
Kad ovladate tehnikom,kombinirajte dva simetricna tijela u istodobnom zatezanju,npr.lijevu i desnu natkoljenicu.
Na ovoj tocki um i tjelo ce biti vrlo pusteni.Mozete utvrditi odluku za koju zelite da udje u vas podsvesni um.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 11, 2007 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 11:30 pm
Postovi: 84
Lokacija: khm...pa...ovdje?
kolos je napisao/la:
Da me se nebi krivo shvatilo.Nisam nikakav GURU ili ucitelj ove tehnike.Procitao sam ovo iz knjige Dragulj u Lotusu i isprobao i rezultati su realni i super.Ovo je samo jedna od vjezaba koja proizvodi fenomenalne rezultate (ako se provodi redovito).Kad se "usavrsi"ta vjezba prelazite na drugu jacu(suptilniju).
Da NAGLASIM.Stalker je u pravu.Ne koncetrirajte se na rijeci SA,SA,SA nego na njihov ucinak.Osjecajte grcenje dijaframe i tada to probajte bez d
a izgovarate rijeci :wink:



potpuno se slažem sa tobom.ovo su vježbe koje daju rezultate.ja probao.čekam nastavak.pozdrav :D

_________________
...kadar stići i uteći i na strašnom mjestu postojati


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 12, 2007 8:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
ja cekam da ispise sve vjezbe, pa da krenem to isprobavati...ali za sada nastavka nema...mozda je i njemu negdje zapelo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 25, 2009 3:31 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ne znam odakle je Kolos nasao svoje tekstove, ali mislim da je ovde Tantra pogresno shvacena.

Procitao sam od Oshoa Tantra-vrhunsko razumevanje i vidim da to nema nikakve veze sa vezbama. Osho u svojoj knjizi govori isto sto i Gurdjijev i Uspenski, samo na drugaciji nacin. Meni je njegov pristup i reci pomogao da lako pamtim sebe. Postoje tehnike koje preporucuje Tantra, ali one su tu samo da te dovedu do tog stanja. Stanja budnosti. Ja sam jednu tehniku pronasao i sam, pre nego sto sam procitao Tantru. U knjizi koju sam procitao, nigde se i ne spominju tehnike. Naprotiv, tehnike i rituali se smatraju pogresnim za kasniji napredak. Samo sluze da te jednom dovedu do stanja budnosti. Da ga samo na tren osetis, a na tebi je posle da sto vise boravis u tom stanju.

U knjizi Osho pise o neobjasnjivom, ali sam ja kroz tekst mnoge stvari uspeo da shvatim. Tantra kaze da nista ne treba odbaciti ili potisnuti. Treba to shvatiti, a onda se to moze prevazici-transcendentirati. Tako se i seks moze prevazici. Nikakvim celibatima ili potiskivanjem.

Ova knjiga je na mene ostavila jak utisak. Poceo sam sa cetvrtim putem, od Uspenskog, ali je on pretezak za mene. Ne dopire do mene svojim pristupom, dok je kod Oshoa i Tantre suprotno. Jednostavno osecam vibracije i budjenje "necega" u sebi dok citam tekst.

Preporucujem svima da procitaju Tantra-vrhunsko razumevanje, posto mi se cini da ima mnogo onoga za cim tragamo, a ne vidim da je neko konkretnije komentarisao to.


I samo da dodam. Smatram da ovu temu treba staviti pod metafiziku i to sa nazivom Tantra, bez yoga.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 25, 2009 10:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Ne znam odakle je Kolos nasao svoje tekstove, ali mislim da je ovde Tantra pogresno shvacena.
Vjerojtno jest tako,rijetko kada pomislim više na to osim kad mi zatreba :mrgreen: :wink: Nikad nisam išao dublje u proučavanje tantre.
Citat:
kolos (napisa):
Da me se nebi krivo shvatilo.Nisam nikakav GURU ili ucitelj ove tehnike.Procitao sam ovo iz knjige Dragulj u Lotusu

Tu sam knjigu kupio na nekoj rasprodaji skoro badava jer su u njoj opisane tehnike disanja i slično,knjiga je nešto slično kao ona "Mikrokozmički muškarac".
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 26, 2009 9:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Evo jedan interesantan clanak vezan za tantru.

Što je to tantra?

U današnje doba Kali yuge kada su mnoga znanja degradirana tako je i znanje Tantre degradirano i krivo interpretirano. Ali Kali yuga je, shvatljivo je zašto je to tako. Ali.....

Ali da ne ostane na tim iskrivljenim informacijama koje propagiraju samozvani "majstori" tantre koji na takav naćin žele ispoljiti neke svoje niske kvalitete, i sexualne apetite koje inaće ne bi mogli, bez da ne zavaravaju naivne ljude kojima je to nažalost karma, red je da kažemo nešto o toj cijenjenoj i nadasve čistoj znanosti samospoznaje koja u svojoj biti ne odudara od Vedskog shvaćanja i prakticiranja duhovnosti.

Izvorna Tantra poznaje tri alata na putu samospoznaje a to su: tantra (tehnika), mantra, yantra. To je sve, nema rituala, nema sexualnih orgija, nema crne magije, nema komunikacije niti prizivanja nižih astralnih entiteta, nema nićega od tih animalnih i demonskih praksi.To su ljudi koji se bave crnom magijom i koji imaju komunikaciju sa raznim zlim i niskim astralnim entitetima, ti ljudi se ne drže niti jednog Vedskog principa.
I to sve što rade stavljaju pod zajednićki nazivanik Tantra.

Tantra nije crna magija u niti jednom pogledu, radi tih bolesnih i demonskih umova koji Tantru propagiraju pod te nazivnike ljudi koji danas ćuju za tantru strepe od nje.

Tantra je direktan put kroz sadhanu, ništa više.

Zamislimo nakratko jogija koji sjedi pod banjan drvetom, ispred sebe ima yantru u bakrenoj posudi ili na stalku, koji daruje yantru sa raznim supstancama kao što je riža, kurkuma, itd. I koji zatim zatvara oći, sjedne u meditativni položaj i poćinje mantrati na svojoj brojanici mantru za Gurua ili svoga Ishta Devatu, to je Tantrik. Postoje yantre i za Gurua također, pomoću koje se radi Guru yantra sadhana.

Tantra su sva ućenja koja dolaze od Gospoda Shive koji je nama ljudima objelodanio 64 Tantre ili ućenja. Tantra je i Hatha yoga, i Raja yoga, mi kada mantramo prakticiramo Tantru, kada radimo sa yantrom mi prakticiramo Tantru. Dakle, mnogi od nas prakticiraju Tantrićke tehnike a da to niti ne znaju.

Sva ućenja i tehnike od Gospoda Shive su Tantričke tehnike.

Tantra je jedan čist i nadasve svet put ka Gospodu, a pojedini ljudi su ga napravili prljavim i animalnim, zato vježbajmo Tantru bez predrasuda i spoznajmo Gospoda kroz tu drevnu metodu samospoznaje, koja je veoma pogodna za nas ljude u ovoj Kali yugi jer je jednostavna i efektna.

Tantru možemo svesti na jednu jedinu rečenicu, njenu esenciju, a to je: Tantra je znanost samospoznaje upotrebom zvuka (mantri) .

Om Namah Shivaya


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 26, 2009 11:53 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Sto se tice pogresnog shvatanja ili tumacenja Tantre po pitanju seksa, ja sam o tome pisao u temi seksualnost. Tamo je sve lepo objasnjeno i ljudi koji praktikuju Tantru i idu njenim putem, stvarno nisu seksualno ugrozeni, niti je rec o bilo kakvim orgijama. To su samo pogresna tumacenja losih kriticara, koji nista drugo valjda i ne znaju, osim da pljuju po svemu na sta naidju.

Pomocu Tantre se u seksu postize budjenje zenske energije kod muskarca, i muske energije kod zene. Kada se dvoje sasvim spoje, dolazi do ekstaze i tada sve oko tebe nestaje. Sve. Cak i ti sam. Tada NISI, kao sto kaze Oso. Kada se to jedno vreme praktikuje, moze se posle kroz meditaciju ponovo doci sam do ekstaze. Potpuno sam, dok meditiras. Tako da to nema veze sa nikakvim orgijama ni crnom magijom u seksu.

Citat:
Dakle, mnogi od nas prakticiraju Tantrićke tehnike a da to niti ne znaju.


Bas sam o tome pisao gore. Ja sam jednu tehniku sasvim slucajno sam pronasao, pre nego sto sam i poceo citati Tantru. To je tehnika gledanja u cisto, vedro, plavo nebo. S tim da ga reba gledati kao da gledas u nista. Nebo i onako ne postoji, pa tako mozes da gledas u nista. I onda u trenutcima padas u jedno drugo stanje, kada pamtis sebe. Osho kaze da postoji 112 tehnika. Svako moze da odabere jednu ili nekoliko koje mu odgovaraju, pa da ih praktikuje neko vreme, ili stalno.

Meni se desio da sam nakon kratkog skoncentrisanog gledanja u nebo, dosao u neko stanje, koje se recima ne moze objasniti. Uglavnom sve oko tebe ti se cini sasvim drugacije i tada pamtis sebe. Svoje telo gledas drugacije, a i sve ostalo oko sebe.

Ja sam sada poceo da citam Nebesko seme od Oshoa, posto je on na mene ostavio snazan utisak i lako ga razumem, za razliku od Uspenskog.

Imam samo nekoliko prevedenih knjiga od Oshoa, pa molim ako neko ima jos da mi posalje. Hvala.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 26, 2009 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Imam samo nekoliko prevedenih knjiga od Oshoa, pa molim ako neko ima jos da mi posalje. Hvala.


http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 7&start=20
Jack je postavio već

http://rapidshare.com/files/217413155/O ... tovnik.pdf

http://rapidshare.com/files/217413416/O ... pjesme.pdf

http://rapidshare.com/files/217414012/O ... zemlju.pdf

http://rapidshare.com/files/217414801/O ... _sjeme.pdf

http://rapidshare.com/files/217415062/O ... ljenju.pdf

http://rapidshare.com/files/217415372/O ... vicevi.pdf

http://rapidshare.com/files/217415677/O ... ni_put.pdf

http://rapidshare.com/files/217415973/O ... t-seks.pdf

http://rapidshare.com/files/217416263/O ... smijeh.pdf

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 26, 2009 7:12 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ah, to sam vec video i poskidao. No video sam gomilu knjiga na engleskom, ali bas toliko nisam dobar sa engleskim. Bas sam zato i napisao da imam samo nekoliko prevedenih.

Hvala u svakom slucaju.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: čet jun 18, 2009 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 14, 2008 2:26 pm
Postovi: 59
Rudar je napisao/la:

Bas sam o tome pisao gore. Ja sam jednu tehniku sasvim slucajno sam pronasao, pre nego sto sam i poceo citati Tantru. To je tehnika gledanja u cisto, vedro, plavo nebo. S tim da ga reba gledati kao da gledas u nista. Nebo i onako ne postoji, pa tako mozes da gledas u nista. I onda u trenutcima padas u jedno drugo stanje, kada pamtis sebe. Osho kaze da postoji 112 tehnika. Svako moze da odabere jednu ili nekoliko koje mu odgovaraju, pa da ih praktikuje neko vreme, ili stalno.



U kojoj knjizi Osho pominje te tehnike?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tantra yoga
PostPostano: čet jun 18, 2009 6:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
@ bellatrix
ako se nevaram to ti je Osho - Tantra-spiritualnost-seks

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tantra yoga
PostPostano: čet jun 18, 2009 10:06 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Citat:
U kojoj knjizi Osho pominje te tehnike?


Knjiga tajni 1 i 2.

http://www.4shared.com/dir/11088109/677 ... aring.html

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz