Sada je: čet mar 28, 2024 11:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Meteori, komete i asteroidi
PostPostano: uto mar 13, 2007 1:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
evo jedan interesantan tekst kojeg sam nedavno preveo za sljedeće izdanje Znakova:

Meteori - radikalno preispitivanje vremena udara meteora

Piše: Henry See


http://signs-of-the-times.org/signs/editorials/signs20061115_RadicalRethinkinMeteoriteImpactTiming.php


Ortodoksna naučna zajednica godinama nas kljuka teorijama da mi ovdje dole na zemlji nemamo razloga da se brinemo u vezi udara nekog većeg meteora jer se takve stvari dešavaju samo jednom u nekih 500,000 do 1,000,000 godina. Sada, jedna mala grupa naučnika dovodi u pitanje takve tvrdnje: Naučnici iz te grupe tvrde da su dokazi za takve udare tokom poslednjih 10000 godina, što je poznato kao holocenska epoha, dovoljno jaki da obore trenutne procjene u vezi toga koliko često zemlja doživi silan udarac jačine eksplozije od nekih 10-megatona. Umjesto jednom u 500,000 do 1 milion godina, kako astronomi sada kalkulišu, katastrofalni udari se mogu dešavati svakih par hiljada godina. Uz pomoć satelitskih snimaka na ‘Google Earth’, oni nalaze mnogobrojne kratere nastale od udara meteora koji prije nisu bili otkriveni. Ovi naučnici, koje možemo nazvati Grupa holocenskog udara, pronašli su mnoge kratere gdje su meteori udarili u zemlju u poslednjih 10 hiljada godina. (…)

Vebsajt Signs of the Times prati najnovije pojave vatrenih lopti. Posljednjih godina, primjetili smo porast broja izvještaja o tome, uključujući jedan nedavni iz Njemačke, gdje je jedna kuća izgorjela nakon što je u nju udario jedan mali meteor, kao i jedan iz New Orleansa, od prije par godina, kad je meteor napravio rupu u krovu jedne kuće.

Vec duže vrijeme mi upozoravamo naše čitaoce u vezi mogućnosti kosmičkog bombardovanja. Ne možemo vam reći tačan datum jer nismo vidovnjaci. Međutim, naše istraživanje ukazuje na to da se to bombardovanje odigrava u vremenskim ciklusima. Jedan od njih traje oko 3600 godina. Postoje takođe i neki drugi ciklusi koji bi mogli uključiti udar koji se dogodio 2800. godine p.n.e., kao i onaj 540. godine, koji je uništio veliki dio Evrope i doveo do onoga što nazivamo Mračnim Dobom. Nešto više o tom udaru možete saznati iz knjige Mike Bailliea, ‘Exodus to Arthur’.

Mehanizam ovih ciklusa je opisan u članku Laure Knight-Jadczyk Independence Day.

http://www.cassiopaea.org/cass/Laura-Knight-Jadczyk/column-lkj-04-07-03.htm

Ukratko, naše sunce je dio sistema od dvije zvijezde. Sunčev kompanjon je jedna zvijezda poznata kao ‘smeđi patuljak’ s orbitom od oko 27 miliona godina. Kada se ta smeđa zvijezda primiče svojoj najbližoj tački od sunca, ona prolazi kroz Ortov oblak, pojas asteroida koji kruže daleko iza orbite Plutona. Posljedica ovog bliskog prolaska podrazumijeva smanjenje sunčeve aktivnosti, u jednu ruku, a u drugu, pokretanje novog ciklusa udara kometa u našem sunčevom sistemu jer dolazi do njihovog izbijanja iz velikog oblaka stijenja i ostalog materijala u pravcu unutrašnjosti sunčevog sistema.

Prije 25 godina Jupiter je imao 13 mjeseca a Saturn 10. Danas, Jupiter ima 63 mjeseca a Saturn 56! Jupiter has 63 and Saturn 56! Mnogi od njih su samo komadi stijenja čiji prečnik nije veći od 2-3 kilometra.

Jedno od objašnjenja je to da su se teleskopi u međuvremenu popravili tako da smo sada u stanju da vidimo mnogo manje satelite koji kruže oko pojedinih planeta. Druga mogućnost je da ti novi “mjeseci” predstavljaju dijelove tog kosmičkog oblaka koji su uhvaćeni od strane polja gravitacije tih dvaju velikih planeta dok se taj oblak kreće ka unutrašnjosti sunčevog sistema.

Između 1645 i 1715 godine, zemlja je prošla kroz jedan veoma hladan period solarne aktivnosti sunca koji je poznat kao Maunder Minimum. Taj produženi ‘minimum’ je zbunjivao naučnike, jer oni nisu bili u stanju da objasne kako je do njega došlo. Blizak prolazak ‘tamnog ortaka’ (smeđe zvijezde, prim. prev.) bi mogao objasniti takvo jedno smanjenje aktivnosti.

Moramo priznati da taj podatak ne predstavlja nikakav dokaz da se jedna razorna gomila kosmičkog stijenja nalazi na sudarnoj putanji sa zemljom. On, takođe, ni na koji način ne potvrđuje onu hipotezu o ciklusu dugom 3600 g. međutim, to predstavlja prilično jak činjenični materijal za podržavanje ove sadašnje radne hipoteze. S obzirom da se, prema ovoj hipotezi, poslednji događaj ciklusa od 3600 godina završio erupcijom vulkana Mt Tera na ostrvu Santorini, što je ujedno i događaj koji je povezan s krajem Bronzanog Doba, postoji dobar razlog za pretpostavku da nam se sada sprema jedna nova katastrofa. Ukoliko je hipoteza o smeđoj zvijezdi i njenom bliskom primicanju u poslednjih 300 godina tačna, onda bi onaj događaj sa Terom bio poslednji u prošlom ciklusu, dok bi ova katastrofa koja bi sada trebala uslijediti, bila prva u novom ciklusu, tj. razaranje će biti mnogo veće.

U tom kontekstu gledajući, trenutna politička scena onda dobija jednu sasvim drugačiju boju. Ovaj šokantan nedostatak pažnje za našu planetu i prirodnu okolinu od strane naših lidera, kako onih izabranih, tako i onih neizabranih, može lako da bude u uskoj vezi sa jednim posebnim znanjem o stvarima koje će uslijediti. Ukoliko će ovo društvo, onakvo kakvim ga mi poznajemo, da ne pominjemo sam fizički krajolik, doživjeti radikalne promjene, zašto se onda brinuti u vezi globalnog otopljavanja, ozonskog omotača ili pražnjenja prirodnih zaliha? Ono što će za patokrate biti važno, to je da se pobrinu za svoje lično preživljavanje te velike tragedije, tako da njihova djeca budu oni koji će naslijediti zemlju.

Masivni podzemni kompleksi koje je izgradila armija za svrhu zaštite vlada, kao i kojekavih biznismena, bankara i drugih “lidera”, dobija jedan novi i otužan zadah kod ovakvog scenarija. Ovaj rat protiv terorizma je onda jedna sporedna predstava koja treba odvuči našu pažnju sa pravog neprijatelja, dok se opravdavaju represivne mjere koje će biti potrebne kad se ljudi sa ove planete probude i postanu svjesni prave opasnosti kao i činjenice da njihovi lideri nisu ništa poduzeli s ciljem njihove zaštite. Za razliku od nedavno snimljenih filmova koji pokazuju kako zabrinuta vlada šalje holivudske junake u orbitu da bi ovi nulearnim eksplozijama zaustavili dolazeće komete i meteore, naše stvarne lidere apsolutno nije briga šta će se s nama desiti. Oni vjeruju da je njihova budućnost sigurna. Mi ćemo biti ti koji će biti ostavljeni da trpe posljedice masivnih mega-tsunamija, vulkana, zemljotresa, i “nuklearne zime” koja će nastati usljed blokiranja sunčevih zraka i tako napraviti od ove planete jedan veliki zamrzivač.

Takva je naša budućnost ukoliko mitove koji su nam ostavili naši pretci razumijemo kao upozorenja, ukoliko se potvrdi ova hipoteza koju smo postavili na osnovu podataka skupljenih i upoređenih od strane naučnika i ako se na ove užasne događaje koji se opravdaju kao “rat protiv terorizma”, gleda u tom kontekstu.

Odatle, postoji mogućnost da će većina stanovnika ove planete umrijeti, možda za samo par godina. Oni koji prežive, biće orjentisani na život u pećinama, dok će patokrate nastaviti da vladaju iz njihovih ‘podzemnih gradova’, živeći u udobnosti na koju su navikli i odakle će planirati jednu novu rundu “civilizacije”.

Kakve bi bile posljedice kad bi jedno takvo znanje postalo svima dostupno? Kako bi ljudi s ove planete reagovali kad bi znali da će se uskoro suočiti sa svojom vlastitom smrtnošću? Sa smrtnošću njihove djece? S krajem svega onoga što su do sada znali?

Jasno je to da se nikada ne može dozvoliti da se jedno takvo znanje proširi. To bi predstavljalo prijetnju egzistenciji elite koja se ustoličila na vlasti, prijetnju patološkim individuama koje su nas do sada vodile. Oni bi morali da uvode represivne mjere kako bi držali “ljude” tamo gdje im je mjesto. Oni bi se trudili da podstaknu nove sukobe i ratove između različitih grupa koliko god je to moguće, kako bi spriječili ljude da se ujedine protiv njihovog zajedničkog neprijatelja, - patokratije. Ukratko rečeno, oni bi radili upravo ono što danas rade.

U vezi s onim šta mi možemo raditi suočeni s jednim ovakvim hipotetičnim scenarijem, mi jedino možemo sugerisati našim čitaocima da prate nove informacije u vezi s porastom pojave ‘vatrenih lopti’ na nebu i neobjašnjivih 'soničnih eksplozija', pojačanje aktivnosti vulkana, kao i broja zemljotresa, vjerovatno usljed pojačanog gravitacionog uticaja na planetu od strane dolazećeg oblaka. Moguće je da dođe i do par manjih udara. Takvi događaji će biti praćeni uvjeravanjima iz zvaničnih izvora da je opasnost prošla, da mi to možemo slobodno zaboraviti jer ‘grom ne udara dvaput na isto mjesto’.

Međutim, ako je naša hipoteza ispravna, to će onda biti samo par kapi kiše, pred pravu oluju.


***

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: astrologija i odgovor na temu
PostPostano: pet sep 07, 2007 11:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
biti na repu dogadjaja , repatica ili kometa i Julije Cezar reformator cuveni kalendara i martovske Ide ...
uran sekstil mars ali opozicija mesec i konjunkcija merkur

nesretni dinosaurusi ...

Sve sam pisao na osnovu moje astroloske karte koju dodajem u prilogu.
Mozda neki sada kapiraju zasto je HE MAN & masters of …izabrani …(naravno He Man , ne moja malenkost…)

Ha ha… htedoh napisatii crno nam se pise…

Recimo da je slicna sudbina zadesila Crveni kontinent ili Atlantidu , …neki veruju da je Santorini , arhipelag grcki, ostrvo u njemu , zapravo ostatak istog,mada je I Crveno , a I Mrtvo more blizu,… misli se na jezero I boju vode usled vulkana nastalu u Santoriniju , a zna se da je crvena I Atlantida bila-setih se skoro je I Etna proradila, mozda znak o kome je covek iznad mene pisao….zanimljivo je da znak Sergio Tachini , znak T predstavlja 3 mora ili 3 kontinenta poznata u Staro Doba, gde je strelac ili njegov vladar Jupiter broj 3(merkur je kod mene dispozitor po znaku tacaka sudbine I katastrofe , a Sunce dispozitor tacke katastrofe i izgnanstva,2012.e o kojoj mnogi pisu pricaju ,…tada mi se u mojoj 33 oj , godini Isusa, Aleksandra Makedonskog ili Mocarta, ni jedan nije duze ziveo,…spajaju Uran I Sunce…za one koji malo znaju o astrologiji, uran je po staroj ili tradicionalnoj astrologiji Saturn , a njegovih 56 satelita je broj merkur mog ulaza…5+6=11 Shoe Box Zoo, Izabrana…elita znaci Izabran, Chosen One , ili aspektom venera sekstil Jupiter kod mene ili Jupiter u vagi I obrnuto venera u strelcu,…dakle Saturn ili Petar , Sveti recimo,jer je merkur ime a uran petrifikacija ili kamen , ali opozicija sitan kamen ili pustinja ili ludi kamen , napisao sam dole nize jos po nesto)

Recimo vezano za broj 3 posto je merkur tacka koja kod mene predstavlja I arapsku tacku mudrosti a I 4 o polje , zapravo slika Poklonjenje mudraca Izabranom , slicno ko u Kraljevi magije , filmu koji se odvija u templarskom Gradu Svetlosti , Parizu naravno…Trojedno drvo, 3 u jednom, rupa u kojoj se Mati Isusova sakrila u rupi od Rimljanina , prekrivenoj paukovom mrezom inace kazu jacom od celika(uran legura) koja bi avion u letu da je pauk velicine coveka zaustavila ! 3 je vere I td . Zajedno uran I neptun oznacavaju rec SUPER (man , market, Spiderman , lepak-kod mene uran drvo , pa otuda smola za Fantu ili lepak, ali ne onaj koji se …merkur ili duva !…). NAglasio sam je jer astroloski (ja stojim iza napisanog) pokazuje na osnovu mog horoskopa da su davni preci bili u blizini PIramida(vaga je Egipat, recimo mars I uran oznacavaju nekog ili nesto brzo, atleticara, raketu, ali u 6 om polju brzu hranu…navodim to jer je pica egipatskog porekla, a pored belog luka ili simbolicki marsa ,davana je kod gradnje istih)
Merkur je dispozitor tacke istine(ali je opozicija merkura I meseca polu , recimo naslov knjige POlusmak polusveta) , ali ne mogu biti sigurana , iako je recimo skotski obred ili ritual(mars , recimo Skot koji glumi , a mars je I junak ili heroj ili rekli smo superheroj agent 007, ai godina je u znaku 2…007.) templarski , pa STONE(kamen)hendz
Jos je interesantno I to da su Uaran I Saturn oznake za satro ili najstarije , pa eto ga I najstariji narod na svetu…mada sam rezervisan jos za

Navescu jos samo I to da je uran granica ili zid(vaga je Kina, merkur je pas , a U KIni jedu ...) , a u konjunkcijis a neptunom telepatija , pa su nam davni preci , mislim na cuvenu Atlantidu , tragicno nastradalu u zloj kobi nebesa, bili umno vrlo nadareni ljudi . Mi mozemo zamisljati da smo za njih neki “super” ljudi , a oni to zaista jesu bili . Dodacu I to da je merkur I vid ili sluh , pa opozicija nem(telepatija je nemo sporazumevanje, a tajna brzog citanja , mapa uma I sl je “nemska masina”, masina ili mars , mada je I uran symbol za tehniku, ali mars vise za mehaniku) ili gluv ili paraplegicar I td (Hoking recimo , uran sekstil mars, gde je mars Englez, uran naucnik, 22 stepen jarca I mars na njemu ispred vremena, za razliku od Tesle koji je I “van vremena” Margaret Micel- astroloski ako je uran vreme, onda je uran opozicija mesec , vanvremenska dimenzija , a pominjao je 10 dimenzija , to je taj mars ili broj 1 ili 10 , broj koji se sabiranjem cifara svodi na 1)


Medjutim ono sto me kopka , neka misterija (kao u Star Gate, uran zvezda , merkur vrata ili sa uranom iz 5 e , sportski golman ili vratar ) . “Kada poslednji postane prvi”(prvi je uran sekstil mars , poslednji zbog opozicije urana I meseca , a to jeuzgred i astroloski najaca moguca opozicija , pa jos uz znacenje merkura kao dispozitora 4 e kuce ili sveopstih ljudskih problema ili onih gradjevina koje se nalaze ispod zemlje , a mislim na piramide I na nesto “ispod njih “-nagadjam , ne I bukvalno-kao Beogard ispod Beograda-merkur dispozitor 4 og polja ili po analogiji sa 4 Im znakom Raka bela boja, pa Beli grad ili beli svet , jer su uran I neptun zajedno oznaka za bratstvo I jedinstvo , pa most u Beogradu , koji se sada zove Brankov, za Jugoslaviju, Partizanov stadion , svet ,EU, mars Albanci, Uran Srbi, Kosovo,zlato-borba NATO a za rude 4 o je rudnik, dalje uran je I Palestina I svako sveto mesto gde je krv prolivena , Tibet recimo , jer je vaga Kina, a zbog simbolike konjunkcije sunce, merkur I neptun tj brojeva 1, 5 I 9 , 1995 a godina I 6 o rat…mada to me podseti da nisu preci bili napadnuti , ali suvise fantasticno zvuci, jer je 4 o unutra ili kuca , drzava, crkva , a dispozitor 6 og mog polja u 4 om verski rat, dok je neptun dispozitor mog 10 og polja ili izvan, pa prosireno izvan recimo Mlecnog Puta , samo nagadjam – …recimo vencanica je venera, ali je I ljubav ili svadba , pa jos uran kamen ali ne merkur mudrosti , vec opozicija sa mesec “ludi” – inace merkur konjunkcija sunce I opozicija mesec je pun mesec, a mars vuk pa zavijanje ili , recimo ime WOLF-GANG vuk I reka Gang Amadeus I td jer je vladar strelca u mom u vagi(setih se Nila, neptun u strelcu sa jupiterom u vagi ili voda u Egiptu, ARMmerkur je ruka ekstremitet STRONGAuran iz skorpije, a skorpije su poznate po snazi, a inace sada ulazimo do te famozne 2012 e u vreme Skorpiona a)-… je I rupa , mislim merkur opozicija mesec je rupa, tj znate da je mars I pustinja I izbrazdan rupama, koje je kao I SAHAR-venera beli secer-A bila , kao I povrsina Vojvodine I Madjarska ili strelac,pod morem ili neptunom simbolicki objasnjenim,…, pa rupe I stene ostale u Beogradu gde su sada diskoteke ispod Tasa , a dovlaceno za gradnju Kalemegdana,-… dakle kao dispozitora 4 e , koja je I meteorologija-recimo merkur je broj 5(jacina udara) a uran elementarna katastrofa ili spirala –ne znam da li ste znali ali srce,sisarka , Mlecni Puti taj nesretni tajfun ili tornado imaju spiralu kao oblik- I kao dispozitora tacke sudbine dobijamo pitanje ili Jupiter opstecovecanske ili 4 o polje sudbine ili merkur dispozitor arapske tacke sudbine, …cuo sam da je engleski(mars) naucnik(uran I strelac jer je Jupiter na 8 stepeni vage , stepenu povezanom sa liderstvom, otud ti vasi lideri I ti nasi …, naukom knjizevnoscu, modom , dizajnom , recimo Fransis GAlton je primer I meteorologa I svega navedenog) predvideo da ce za 150 god –skoro je obelezavano toliko od Tesle, merkur 5 a sunce ili mars 1 -ili 1 ljudski duzi vek- …biti nemoguc u meteoroloskom smislu zivot na Zemlji,a meni ce za 30 ak god tu doci pluton po progresiji ili transformacija –transformator Teslin ili Transformersi izvedeno-koji je isto katastrofa ali bukvalno kraj, mada I regeneracija I zbog Spike na kojoj je nada, to je Klas ili kao je vec zovu ) , …, cemu sluze piramide zaista pitanje je vecine I da li su postojali aerodrome , neki su nadjeni u prasumi J Amerike(uran je piramida ili Saturn po tradicionalnoj astrologiji ili simbol za masoneriju, uz 12 o polje)…pominjao sam rep ili repaticu ili”biti na repu dogadjaja” , simbolicki poslednji ili Izabrani (tacka katastrofe I izgnanstva , arapska , po astrologiji , ekvivalent u Starom pismu, merkur pismo , star je uran opozicija ,jer je uran generacija ili Tvoja ili Vasa generacija,ili mlad, dakle u Starom Pismu Izgon iz Raja , Adama I Eve , merkur je ime Adam , kao u He Man u vidi sa strane , onaj sa malteskim krastom , Malta je ostrvo u Medititeranu, Neptun je ostrvo, a I rekli smo Atlantida je tu –slicni pojmovi Atlantis iz Transformersa, robota Teslinih, Atlanski okean-merkur je I 5 rekli smo …MOjsijevih tablica, uran I neptun sveti grad ili mesto gde sunce izlazi u vidu krsta -mars sekstil uran prvi ili ime prvog coveka , …ima zanimljiv opis kod Milorada Pavica u zenskom primerku Hazarskog recnika , pri kraju , jer smo pominjali rec poslednji , mars je musko , ali opozicija po progresiji Urana 1 stepen 1 na godina je zensko ili zenski princip iz Da Vinci Koda ili vek Vodolije zene , dok je merkur konjunkcija uran Zmija ili zmijonosa)…meni je jos ineresantno da Orvelovo 1984 o godiste , inace pacov u kineskoj astrologiji(neptun je 9 ili ucenje japansko, Japan je mars, pa recimo sekta koja je trazila u Beogradu Tesline spise…Neptun je sekta , uran je sektas , mada I 4 o polje govori o istim ili lozama ako neko voli vise tu rec, recimo Tito je bio bravar ili mars , merkur je beo ali I Hrvat , pa bela uran masonerija , bela masonska loza , dok , recimo merkur opozicija mesec predstavlja I hvalisanje a neptun slikara …Tapija Malesevica…Bog da mu dusu prosti, kako je zbog toga sto je govorio da je mason zavrsio…usud je reci, a merkur je dispozitor te tacke u mene , da jos uvek vladaju komunjare, komuna je mars , francuska rec)…deo u kome objasnih da je u krugu 2 jke I tempalrka MArija MAgdalina , crkva u Vase CArapica blizu Kalemegdana , jasno je sta su Pobednik(mac je mars , a vaga I merkur ime su Mihajla ili Mihaila , gde su uran I neptun arhandjeli , 7 njih, najpoznatiji je Gavril koji kada se u snu javi, neptun je san , gavran , pa otuda Gavril(o) …”na levoj ruci bozijoj” najavljuje spas , oznaka za spas je Jupiter konjunkcija saturn),vitez(strelac) na ulazu Crkve Ruzice iznad planetarijuma I ispod Narodne opservatorije na Kalemegdanu , gde je blizu I luka I crkva Sv Arhistraga Mihaila ili Saborna crkva I put , stepenice ili “lestvice” do onog koji drzi mac I vagu , a istorijski trgovacki put starog jezgra Beograda

Moze biti samo 1 an ili 1 an za sve I svi za 1 og …ko je izabrani I zove li se Aleksandar ?(mars je 1 , simbolicki broj , ili onaj koji ga ima u imenu uvek zavrsava zapoceto ili je predvidnje da zavrsi …to je 10 ka dres koga nose izabrani ili elita sportska , moj uran uz 5 og I merkur ime Aleksandar , u Beogradu vrvi od Aleksandar SLOT klubova a raja, neptun je raj ili Rajfajzen izvedeno, ni za leba I igara , a dugove da I ne pominjemo , recimo levo je uran –levorukih je 10%, a onih sa minus negativnom (mars) krvnom grupom(strelac) je broj urana u opoziciji ili 13, I DZerod “Pretender”secam se sa krvnom grupom O, najstarijom , objasnih zasto , ali ne rekoh da je neptun dispozitor tacke lovaca , a znamo da su najstariji koji su nastanjivali Sredo(sredina , srednji dan)zemlje ili ekvator kao bi astronom ili geograf rekao bili lovci, pa 13 I Juda …, uran je I politika , ali htedoh napisati ,leva strana T racuna –templar, Tesla,TAchini …duguje u racunovodstvu, a merkur je papir…DJordjevic koji u poslednjim (uran ili saturn opozicija , a I simbol za vreme koje istice)sekundama vadi srpske reprezentativce I zagorcava merkur ilidevica mog 4 og hrvatskoj reprezentaciji…nisam sada gledao , ali istorija se ponavlja(merkur I uran ponavljanja) ,,,odlicno igraju nisam gledo, jer nemam KTV , ali usudjujem se prognozirati da ce biti prvi ili prvaci, dakako uvek se dobar basket igrao na ovim prostorima …koliko j samo terena po 1 km na 2…, ime znaci zastitnik I cesto ga daju , valjda pod uticajem Makedonskog 33, otpozadi je radna skela , inace grckog ili device porekla jer je uran dispozitor 9 og u mene u vodoliji ili istorije , mislim na urana u 9 om…sada evo vidimo elementarne nepogode na delu , mrtve hravatske vatrogasce,mars je meso ili Mesica kako se rukuje sa TAdicem …)

Neki su rekli sa je sazvezdje Raka , a drugi VodoLIJE(neptun voda , ali sitan kamen ili pustinja urana merkur opozicija i Isus ili Bog ili Neptun pa izvedeno nestasica vode,a mars vuk , ali zensko lija)spas covecanstvu ili resenje(merkur)problema(uran)

Uran je problem , a merkur resenje, bojim se da te frekfencije(uran I merkur zajedno) nesto kriju , ne mislim da sam pod utiskom ili pod laznom nadom pgresno protumacenih simbola astrologije , jer recimo Nenad Roso za koga sam skoro cuo , bar za mene , a nadam se da nije naivno da verujem da ima sanse ili urana ili resenja …kaze Roso ne postoje bolesti koje se ne mogu izleciti samo ljudi koji se ne daju izleciti , zato sto sami to ne zele, postoji primena na spektroskopiju, a neki tvrde da eksperimenti I banka DNK gena u Londonu predstavljaju osnovu za slanje DNK koda na neku udaljenu planetu(uran I merkur ponavljanja , pa dakle izvedeno odatle slicnu po karakteristikama sa Zemljom) putem telekomunikacija ili radio(Mileva mi je u glavi…neptun je Ajnstajn, uran matematicar ali zenski …ili zenska ruka spijuna mozda nemackog mada se ne zna zasigurno , zbog merkur opozicija mesec polu , a merkur dispozitor tacke istine , pa dakle poluistine) talasa…to naravno u slucaju najgoreg. Znam da je worp pogon iz Ratova Zvezda napravljen , ali nemaju material , bar ne u Mendeljevom sistemu otporan na topljenje na tim temperaturama pri tim brzinama , a po www.alternativnahistorija.com MAje su (iako za pretke tvrdimo da su zaostali!) znale da se tehnikom ne moze putovati , o cemu svedoci uran u opoziciji kod mene u natalu. Priznajem da me je dugo zbunjivalo to ali se uklapa u pricu . ako neki masinac ili tehnicar se ne slaze nek konstultuje cika Ajnstajna I crvotocine Hokinga , uz pomoc apsolutno naboljeg Tesle koji je sve to omogucio . sumnja se na vanzemaljsko poreklo tog elementa koji bi nas odbacio bilo u sazvezdje Raka , bilo u sazvezdje Vodolije. Bar tako kazu

Eksperimenti sa meteorologijom ako vec negde drugde ne spomenuh (jupiter meteoroloski, i Tesla ili uran je razmisljao o njoj) sun as dokrajcili. Merkur je dispozitor tacke prodaje I kupovine , a uran kraljeva ili kraljevstava , pa tumacenje je to , a prica ova: Aljaska je prepuna antena(Uran) I zemnog gasa (merkur kao dispozitor 4 og polja oznacava rudnik ili podzemlje)…projekat HAARP I zaljenje stanovnika Minhena u kojem je padao led velicine teniske loptice !(venera je sfera ili lopta , urna Teslina, merkur bela boja zog 4 og polja , pa otuda beli sport…igrace reprezentacija Australije sa Srbijom u Areni, tj Uran iz 5 og , Urbs Aeterna , vucica mars I Romul I Rem, REM faza sna , australija ima ozonsku rupu , ozon je 3 O atoma, uran , a uran je I suma , pa silni pozari … , 3 zbog strelca , Tesla je delio sve svoje radnje sa 3, Otac,Sin , Sv Duh, merkur opozicija mesec je rupa , uran je skakac ili 9 o polje konj ili konjunkcija neptun merkur 1995 a MJ23 I valjda Barselona 1992 a ako ne zamenih , a Spanija je strelac , pa I Granada sad momentalno…mozda naslucijete sto tipujem na Hrvate , pa videcemo , dobro igraju …)

Uran je s venerom divlji ili divljak ili zivotinja ili beo zoo vrt dobre nade(mars dispozitor tacke arapske ,nade, merkur dispozitor tacke dobrote) , pa Jelen pivo I Beer fest opet na Kalemegdanu-13 vek , srednji vek , vitezovi I slicno, gde onog nesretnika(uran kao vladar 9 0e kuce po analogiji sa 9 im znakom sreca, a Iz 5 og pa jos I Uran u strelcu loto ili tombola, kao je ko vec zove , naziv forumasa odavde I td)

Recimo u Srba uran iz 5 og je Sveti Sava(dispozitor 9 og u 5 om, 9 crkva ali I 4 o crkva! A 5 o obrazovanje ili skola , pa skolska slava , svih skola , te obrazovanja ) ili sava Centar u Beogradu . Pravoslavlje I paganizam predstavljeni su sa uran konjunkcija neptun , a s obzirom da je jupiter konjunkcija saturn himna eto Boze pravde(neptun u strelcu , ali posto je Jupiter u vagi , onda kao da je neptun u vagi)
Venera je krug , a rekli smo poslednji uran u opoziciji ili potiljak izvedeno , jer je mars glava , a opozicija celav cosav ili bez glave (Cele Kula Nis ili Na- ISUS , film 300 itd) , papa , pa stoga venera konjunkcija uran Njegova Svetlost , ali cija , mars nemacki cardinal (Riselje )

Zaboravih napisati da je uran sekstil mars , ali u opoziciji unazad , a neptun voda , pa eto nam veslanja… ali skrenuh sa teme...


Zadnja izmjena: junak777; pon sep 10, 2007 3:05 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 09, 2007 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Da, ovo je vrlo zanimljivo, posebno sa novootkrivenim satelitima planeta vanjskog dijela Sunčeva sustava. Primjerice od 13 Neptunovih satelita, 5 je otkriveno 2002. i poslije, od 27 Uranovih satelita 11 je otkriveno nakon 1997., od 60 Saturnovih satelita, 42 je otkriveno 2000. i poslije, od 63 Jupiterova satelita, 47 je otkriveno 2000. ili poslije. Zaista fascinantni podaci, koji naravno mogu biti odraz usavrsenja teleskopske industrije, ali i mogu znaciti potvrdu onoga cega se najvise bojimo.

Nadalje, i prema starim sumeranskim podacima, postoji misteriozni deseti planet (Nibiru) koji moze predstavljati u stvarnosti i zvijezdu, a koja svakako ima velikog utjecaja na nas svijet. Takodjer, i Hopi indijanci su rekli da je njihovo porijeklo iz "utrobe zemlje", nije li moguce da je i neka civilizacija prije nas uvidjela opasnost od tog ciklusa meteroskog unistenja zemlje te sama izgradila podzemne baze kako bi se sacuvali? Da li je moguce da su i neke od najstarijih piramida i drugih "neobjasnjivih" gradjevina poput Hypogeuma na Malti takodjer imale istu namjenu?

I na nasim prostorima postoje nagovjestaji oko nekoliko kapljica prije oluje... Meteor eksplodirao iznad hotela Westin, pao meteor na Zumberku, pa dolje u Dalmaciji... sve u vrlo kratkom vremenu... Sto je sa svim onima koji prodju nezapazeno?

Lijep pozdrav svima....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 16, 2007 12:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Pogledati na ovom forumu u Novosti - Neobični sjaj
" obične " komete ( 17/P Holmes ) ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 22, 2008 3:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Izgleda da se "nesto" zaista primice, bar sudeci po ovakvim novostima, koje cesto prolaze ne opazene:

Norwegian seed bank opens

Plans for 'doomsday ark' on the moon



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 22, 2008 8:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Zato sam tak i bila 'BEZRAZLOŽNO' (podsvijsno) bila bijesna kad su naša djeca trebala u školu donijeti barem 10 'starinskih' vrsta sjemena (obavezno je bilo žicati bake) , jer se neki lokalni lik (koji je inače bio prvi kad se implementirao GMO kukuruz) u suradnji s Švedskim (ili možda ipak Norveškim) kraljevskim društvom DOBIO ZADATAK da naprave SVJETSKU BANKU SJEMENA!!!
Užasno me živciralo što naše lokalno sjeme ima veze s Norveškom, i šta će te neke naše autohtone vrste raditi u Š(N) i zašto tu 'banku' ne bi napravili na lokalnom nivou????


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 26, 2008 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Izgleda da se "nesto" zaista primice, bar sudeci po ovakvim novostima, koje cesto prolaze ne opazene


Ima još...:

"Doomsday Seed Vault" in the Arctic
Bill Gates, Rockefeller and the GMO giants know something we don’t


slika

[...]
On this God-forsaken island Bill Gates is investing tens of his millions along with the Rockefeller Foundation, Monsanto Corporation, Syngenta Foundation and the Government of Norway, among others, in what is called the ‘doomsday seed bank.’ Officially the project is named the Svalbard Global Seed Vault on the Norwegian island of Spitsbergen, part of the Svalbard island group.
[...]

‘The Project’ I referred to is the project of the Rockefeller Foundation and powerful financial interests since the 1920’s to use eugenics, later renamed genetics, to justify creation of a genetically-engineered Master Race. Hitler and the Nazis called it the Ayran Master Race.

The eugenics of Hitler were financed to a major extent by the same Rockefeller Foundation which today is building a doomsday seed vault to preserve samples of every seed on our planet. Now this is getting really intriguing. The same Rockefeller Foundation created the pseudo-science discipline of molecular biology in their relentless pursuit of reducing human life down to the ‘defining gene sequence’ which, they hoped, could then be modified in order to change human traits at will. Hitler’s eugenics scientists, many of whom were quietly brought to the United States after the War to continue their biological eugenics research, laid much of the groundwork of genetic engineering of various life forms, much of it supported openly until well into the Third Reich by Rockefeller Foundation generous grants.2

The same Rockefeller Foundation created the so-called Green Revolution, out of a trip to Mexico in 1946 by Nelson Rockefeller and former New Deal Secretary of Agriculture and founder of the Pioneer Hi-Bred Seed Company, Henry Wallace.

The Green Revolution purported to solve the world hunger problem to a major degree in Mexico, India and other select countries where Rockefeller worked. Rockefeller Foundation agronomist, Norman Borlaug, won a Nobel Peace Prize for his work, hardly something to boast about with the likes of Henry Kissinger sharing the same.

In reality, as it years later emerged, the Green Revolution was a brilliant Rockefeller family scheme to develop a globalized agribusiness which they then could monopolize just as they had done in the world oil industry beginning a half century before. As Henry Kissinger declared in the 1970’s, ‘If you control the oil you control the country; if you control food, you control the population.’

Agribusiness and the Rockefeller Green Revolution went hand-in-hand. They were part of a grand strategy which included Rockefeller Foundation financing of research for the development of genetic engineering of plants and animals a few years later.
[...]
Time will tell whether, God Forbid, the Svalbard Doomsday Seed Bank of Bill Gates and the Rockefeller Foundation is part of another Final Solution, this involving the extinction of the Late, Great Planet Earth.

itd itd... da ne bude ovdje previše offtopic:

Cijeli tekst na:
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=7529


Zanimljivo je sve to pogledati i s točke gledišta koju ovdje navodi astralwalker:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?p=43923#43923


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 24, 2008 11:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Baš sam uploadao u "bunar" na 4shared odličnu ZNANSTVENU knjigu:

R.Firestone A.West i S.Warwick-Smith - Ciklus Svemirskih Katastrofa

Pa da malo vidimo kako se to sve fino uklapa u razne informacije dobivene iz RAZNIH izvora! =D>

Hehe...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 2:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 03, 2008 12:11 pm
Postovi: 41
Znanstvenici su otkrili na google earthu? (opet neimenovani...)

ZNANSTVENA knjiga koju su napisali R.Firestone A.West i S.Warwick-Smith ... - zasto nitko nema Dr. ispred imena ? ili bilo koju titulu - ako su znanstvenici?

ne kazem da ne vjerujem, ali nije li to malo cudno? sto je vas uvjerilo da je to istina?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
sto je vas uvjerilo da je to istina?


Na sta mislis?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 2:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 03, 2008 12:11 pm
Postovi: 41
Aragorn je napisao/la:
Citat:
sto je vas uvjerilo da je to istina?


Na sta mislis?


na cijelu pricu. pocevsi od toga da su to rekli neki znanstvenici?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Na koju celu pricu, mozda malo preciznije? Po mom misljenju tu ima puno prica koje su sve povezane, a neke su veovatno istina, a neke nisu. Dakle, na sta tacno mislis? Ako je 'sve' onda nabroj to sve. :wink:



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 03, 2008 12:11 pm
Postovi: 41
pa dakle - za pocetak da uopce postoji tim znanstvenika koji trazi kratere na google earthu.

a poslje manje vise sve proizlazi iz toga.

takoder i da su ovi koje je Jack naveo stvarno znanstvenici?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 11:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
takoder i da su ovi koje je Jack naveo stvarno znanstvenici?


Nisu. Kao i niti itko drugi... jer... sve je ovo iluzija... zapravo. Možemo to i promatrati i iz ove percepcije...

Evo ti i link:
http://www.superknjizara.hr/index.php?c ... KATASTROFA

Tu je i napisano o knjizi, a i dotični IMAJU "Dr" ispred imena, pa ako ti to sad nešto znači - ispitaj.

Citat:
U knjizi "Ciklus svemirskih katastrofa" autori Richard Firestone, Allen West i Simon Warwick-Smith iznose nove znanstvene dokaze o čitavom nizu pretpovijesnih svemirskih događaja krajem posljednjeg Ledenog doba. Njihova otkrića ocjenjuju i potvrđuju legende i mitove o silnim potopima, vatrenim stihijama i ekstremnim promjenama vremena koje su nam ostavili naši preci te zorno pokazuju u kakvom se međusobnom odnosu nalaze ti legendarni događaji. Ovi znanstveni nalazi usto potkrijepljuju i tezu da upravo ulazimo u tisućljetni ciklus povećanih opasnosti slične vrste, a možda i u novi ciklus izumiranja.
Dr. RICHARD FIRESTONE je nuklearni fizičar koji od 1979. godine radi kao suradnik na projektu laboratorija Lawrence Berkeley National Laboratory, vezanom uz izotope. Dr. ALLEN WEST je vlasnik i rukovoditelj međunarodne tvrtke za znanstvena savjetovanja. SIMON WARWICK-SMITH je geolog koji se dugo bavio terenima Australije, dok danas rukovodi tvrtkom "Warwick Associates", koja pruža savjetodavne usluge u izdavaštvu i promidžbi. Richard Firestone i Simon Warwick-Smith žive u Kaliforniji, a Allen West u Arizoni.


I nitko ne kaže da je sve što negdje piše istina. Ali je pametno mnogo toga proučiti, sa raznih strana.

A meni se čini da si ti malo nezadovoljan sam sa sobom u ovom 3D okruženju, ha? Iz tvojih nekoliko postova ovdje po forumu večeras, čini mi se tako. Pitaj se - zašto... odgovore ćeš naći jedino u sebi.

Ajd budi konstruktivan ili nemoj drugima oduzimati energiju. Ako samo želiš prepucavanja - ima drugih pogodnih mjesta na internetu...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 06, 2008 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 03, 2008 12:11 pm
Postovi: 41
Jack987 je napisao/la:
/cut


ok, sad mi je lakse :)

da, istina je da sam se isfrustrirao malo na ovom forumu, ali sada pocinjem dobijati smislene odgovore i sve se vraca u normalu (moram priznat da mi je nat digao zivac, kao jos par ljudi koji si dozvoljavaju prozivati se prosvjetljenima a patroniziraju okolo...)
Tesko je kada ocekujes naci more dubokih misli a nadjes ciklicne definicije i neargumentirane gotovo sektaske komentare (kod nekih, da me se nebi krivo shvatilo).

a da li sam nezadovoljan sobom? heh, istina je dvojaka. Vjerujem da mogu biti bolji nego sto jesam, ali realno gledano smatram se "boljim" od prosjecnog covjeka cisto radi nekih uspjeha i mjerljivih rezultata (ovo ispada glupo sad, al bi jos gluplje bilo da se sad idem branit da nisam umisljen jelda? ...dough)

heh sad ti malo patroniziras:
Jack987 je napisao/la:
"pitaj se zasto - odgovore ces naci jedino u sebi"... -
zvuci malo kao poanta malog princa (a to mi je jedna od najdrazih knjiga, al otom potom, ipak se cita u osnovnoj)..
otkako znam za sebe za apsolutno sve se pitam: "zasto". Oduvijek sam volio filozofiju i oduvijek sam preispitivao/trazio sebe. Moje pitanje tebi je - ako odgovore nalazis samo u sebi - zasto se trudis procitati sve "transkripte kasiopejaca"?

I na posljetku :

Jack987 je napisao/la:
ajde budi konstruktivan ili nemoj drugima oduzimati energiju"


u apsolutno svim postovima koje sam postao - pokusavam biti konstruktivan. pokusavam se boriti protiv struje ovdje koja vjeruje svemu sto se napise na ovim stranicama, struji koja "netreba dokaz da bi vjerovala", ne oduzimam nikome energiju nego pokusavam potaknuti racionalno razmisljanje i raspravu. Uvijek cu priznati dobar argument ( i vec jesam i bilo ih je)... i posipat cu se pepelom ako fulam igdje... ali zasto ti mislis da se ja samo zelim prepucavati? kojim postom sam to pokazao? uglavnom sto sam do sad radio je postavljao pitanja...

(btw. stvarno bih bio jako zahvalan kada bi mi ti mogao odgovoriti na ovaj post: http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 0878#50878 )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 06, 2008 12:35 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Vjerujem da mogu biti bolji nego sto jesam, ali realno gledano smatram se "boljim" od prosjecnog covjeka cisto radi nekih uspjeha i mjerljivih rezultata


Heh, nisi me razumio. Pitao sam te da li si zadovoljan sa sobom, a ti mi odgovaraš da je tvoje zadovoljstvo uvjetovano relativnom pozicijom "bolji" ili "lošiji" od drugih ljudi... ( bar kako mogu iz ovoga vidjeti ).

Dakle, ili si zadovoljan sa sobom, ili nisi, bez obzira na subjektivna mjerila u odnosu na "druge". Kužiš?

Ako netko nije zadovoljan sa sobom - ima konflikte, pa je dobro da ih riješi, ako želi napredovati.

Ako je netko istinski zadovoljan - on ima dovoljnu svijest da bi odradio sve lekcije koje si je zadao ( u ovom inkarnacijskom ciklusu ). I nema potrebe ulaziti u neke konflikte, jer ih svjesno može izbjeći ili sa lakoćom rješiti.

Citat:
Tesko je kada ocekujes naci


Probaj uvijek ne-očekivati. I nikad nećeš biti nezadovoljan. Očekivanjem blokiraš mnoge stvari u životu ( i izvan njega, relativno gledajući ).
Citat:
Moje pitanje tebi je - ako odgovore nalazis samo u sebi - zasto se trudis procitati sve "transkripte kasiopejaca"?


Mnoge stvari iz Kasiopejskih transkripata sam već znao i "prije", nekako... intuitivno. Čitanjem sam "rezonirao" sa mnogim dijelovima informacija koje sam u njima našao ( ne 100% sa svim, naravno ). Čitanje je sakupljanje nekih informacija, koje "zarezoniraju" s onim koje već imaš. I tu postane konekcija, tj. spoj, koji vodi dalje u neki ciklički krug davanja energije drugima.

Razlog što ih prevodim ( i pomogli su i drugi ) je taj da omogućim svim ljudima koji neznaju engleski da ih mogu pročitati. Pogotovo da olakšam nekim mojim jako dobrim prijateljima koji su i meni pomogli na neke druge načine. Kužiš? Cirkularno kruženje pozitivne energije...

Eh, da... i "ja" nisam samo "ovaj ovdje"... ako me razumiješ. Cijela stvar je hiperdimenzionalne prirode, i ako malo bolje promotriš stvar... možda smo i ti i ja i mi svi skupa tu neki "kasiopejci", samo u nekim drugim točkama vremena/prostora ( drugim realitetima i denzitetima ). Možda smo mi "oni iz prošlosti"... relativno gledajući.

A možda i nismo, no, svejedno - dajemo tu što dajemo... trenutno imamo ovakve kapacitete kakve imamo, imamo ograničenja kakva imamo, pa zasad... toliko.

Citat:
pokusavam se boriti protiv struje ovdje


Borbom PROTIV ( struje ) samo pojačavaš struju ( ili bilo što drugo ). Preporučam "The Secret" dokumantarac radi razumijevanja ZA i PROTIV toka misli/djela/energije...

Citat:
ne oduzimam nikome energiju


Ako se "boriš" uvijek postoji oduzimanje energije, htio ti to ili ne, sviđalo se to tebi ili ne...

Citat:
ali zasto ti mislis da se ja samo zelim prepucavati? kojim postom sam to pokazao?

Prepucavao si se sa Tamnom Šumom, Natom... koliko sam zasad uspio vidjeti... no... nema veze... za "Tango" je uvijek potrebno dvoje!

Ajd, dobro... vratimo se na temu...

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Asteroid protutnjao pored Zemlje!!!
PostPostano: sri mar 04, 2009 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Vijest koja je prošla gotovo nezapaženo - prvi je objavio NBC.

Significant news tonight. NBC reported an asteroid just missed the earth last night and nobody knew about it. The size of a ten-story building - didn't report the other dimensions - and came within 45,000 miles of the earth - the power of 1000 Heroshima bombs spread out over the earth, they said.
03.03.2009

http://www.msnbc.msn.com/id/29470290/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 3:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
ma znali su ONI da ce da omasi :wink: i nisu hteli da nas strecaju da se ne potresamo.... nasi brizni OCI...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
... Negde pocetkom leta 2002 u ranim jutarnjim satima oko 3-3.30 moja supruga se probudila i ubrzo me probudila da vidim nesto... Oboje smo po prvi put u zivotu posmatrali kometu. Imala je jasno vidljiv i veoma lep rep zakrivljen u pravcu suncevog vetra. Kretala se iz pravce jugozapada da bi poosle desetak minuta zamakla za horizont na severoistoku. Bila je veoma svetla i lepa kometa kao na prezentaciji u nekom planetarijumu. Danima sam pokusavao da procitam neku vest o tome u stampi, imenu komete i sl... ali niko nije objavio niti obavestio... ipak je to jedinstven dozivljaj koji se mozda desava samo par puta u zivotu i prilike za vidjenje komete su retke...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 4:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
FerdinandTheBull je napisao/la:
... Negde pocetkom leta 2002 u ranim jutarnjim satima oko 3-3.30 moja supruga se probudila i ubrzo me probudila da vidim nesto... ....


To je sigurno bio C/2002 V1?!

slika

Asteroid's near-miss with Earth - 21 June 2002 - New Scientist

Mislim da su snimke procurile tek u novembru iste godine. Zavidim na doživljaju, ja je nisam "uhvatio" :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz