Sada je: sub maj 18, 2024 1:15 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Plan o uništavanju kršćanske religije
PostPostano: sri apr 05, 2006 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Izgleda da plan o uništavanju crkve i religije ide kako se planiralo, nakon ovoga bi trebalo i sa ostalim religijama ali znat ćemo tek kad vidimo šta se tu krije

http://iskon.hr/vijesti/page/2006/04/04/0183006.html

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 05, 2006 4:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ko ovo bude gledao neka napise o cemu se radi.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 06, 2006 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Ne znam zasto je ovo u cilju unitavanja hriscanstva. Mislim, hriscanstvo i nije bas neka savrsena religija (nije ni jedna) pa ne znam zasto ga ovo kao unistava. Sta, kao su zvanica jevandjelja verdostojna?

Mozda je vreme da zvanicna crkva dopuni svoje stavove ukoliko uopste imate potrebe za crkvom. Mozda ce ti "Judini" spisi doneti i neki boljitak, mada sumnjam u napredak kada je crkva u pitanju.

Ali me interesuje da vidim sta je u pitanju. Mozda ce se uklopiti u nase misljenje a mozda je samo jos jedna od manipulacija.

Ako govorimo o unistavanju "crkve", ja sam misljenja da ce ona unistiti samu sebe usled zastarelosti i srednjovekovnog pogleda, pregazice je vreme ako se sama ne promeni jer su se ljudska shvatanja "debelo" promenila u poslednjih hiljadu godina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 06, 2006 1:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Zašto, pa to je plan star koliko je stara i crkva.
jeli možeš zamisliti anarhiju koja može nastat nakon rušenja crkve? , jeli znaš da je u cilju da se stvori anarhija da se uspostavi NWO, a znaš li da je u cilju da se ugase sve religije i stvori jedna globalna?

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 06, 2006 6:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Na Kubi nece nastati anarhija vec slavlje. :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 07, 2006 11:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
ŽIVIO KOMUNIZAM!
ŽIVIO DRUG FIDEL CASTRO!

Živjela partija!

A što je sa ateistima koje boli kita za crkvu? Crkva je ionako bludnica oduvijek... A i danas je u svim razvijenijim zapadnim zemljama ionako 85 %, ako ne i više, ljudi koji se deklariraju kao kršćani (na papiru) a ne žive po 5 % kršćanskih načela. Da ne govorimo o famoznom kršćanskom moralu i svemu tome, o tome ni riječi. Sve je to jedna velika blamaža...

Eventualno ovi zatucaniji, ali ima i njih, no onda će oni osnovati svoju "Novi Put Krista" ili "Reformacija Kristovog Tijela". Sve ti to dođe na isto...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 07, 2006 11:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Esperio Max je napisao/la:
Na Kubi nece nastati anarhija vec slavlje. :D


Anarhija znači bezvlašće. Svakoj normalnoj i iole inteligentnoj pa samim time i odgovornoj za društvo i sebe osobi, to je nešto normalno i u redu. Anarhija je sama po sebi, kako ja gledam na to, možda i vrhovni ideal čovječanstva. Zašto anarhiji pridavati negativne konotacije? Možda zato što su ljudi naviknuti vjerovati da "mora biti netko na vlasti". E ne mora.

Druga je stvar što čopor i stado treba vođu, a bez vođe su jadni izgubljeni, nema im ko pjevati pjesme o slobodi, miru i demokraciji, o Izabranom Božjem Narodu(tm) dok im pred očima radi nešto drugo. Masovna hipnoza lalala...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 07, 2006 2:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
ZIV JE TITO,UMRO NIJE !!!

ZIVELA KRALJEVINA SRBA,HRVATA,SLOVENACA,BOSANACA,CRNOGORACA,MAKEDONACA,SIPTARA I VOJVODJANA !!!

TITO ZA KRALJA !!!


Elem,i ja sam za anarhiju.Muka mi je kada na televiziju pominju raspad sistema vrednosti medju mladima.Jebao ih njihov sistem vrednosti.Ali problem je sto je anarhiju tesko sprovesti na ovoj planeti pored gomile portala,reptila i ostale bagre.Pa ipak neka ostane kao ideal.

Evo vam jedan izvod iz novina (Blic) kako je dve hiljade Roma preslo u Pentakostalnu crkvu u Leskovcu:

"U povecoj sali,na brzinu napravljenoj pored velikog razapetog cirkuskog satora u dvoristu Pentakostalne crkve "Romska zajednica",tri puta nedeljno odrzava se bozja sluzba u slavu Isusa Hrista i njegovih dela.Glasovi mladih i starih,muskaraca i zena slivaju se u jedan.Uz takte popularne muzike,koju cini kombinacija disko folka i romske muzike,tela se njisu,oci su sklopljene,a ruke podignute ka trojici propovednika sa mikrofonima u rukama.

Prelepoj muzici ne odoleva ni Mila Pantelic,prevodilac,koja je tog dana u romsko naselje stigla iz Beograda sa grupom nemackih donatora (pitam se odkud im pare).Tekst biblijskih pesama na srpskom i romskom cita se sa video-bima.

Njime upravljaju tri mlade,moderno obucene devojke-Marta,Fatima i Verka.One su uciteljice i decu od pet do 11godina poducavaju bozjim recima.

- Ovde je prelepo,jer se samo misli na Boga i peva se njemu u slavu (sto znaci da se bas i ne misli mnogo).Za mladju decu se odrzavaju posebne propovedi.Pricamo im price iz Biblije o tome kako je bilo kad je Isus bio mali,zatim o Adamu i Evi i o Noju - vele devojke.

Nova vera ih uci da odbacuju sve tradicionalne obicaje (pitam se da li su katolicka i pravoslavna crkva a kasnije i islam to isto zahtevali).

- Vise ne slavimo Vasuljicu i Djurdjevdan.Sada sledimo zivog Boga( :?: ),mada ima jos nevernika medju nama - zale se Durcija Sacirovic i Julijana Baktarevic(ovde vidimo kako nas religija deli na vernike i nevernike i kako se vernici "zale" sto nevernici ne prihvataju njihovu veru.Standardna procedura.)
Uprkos primljenoj veri,novorodjeni Romi i dalje nose muslimanska imena (naravno ne moze se sve odjednom,sve ide postepeno pa i brainwash).

- To je demokratija,tu nas crkva ne uslovljava (tu ne uslovljava a tamo uslovljava,pa ne moze demokratija biti selektivna,a ovi ljudi ni ne znaju sta je to demokratija).Mi po tradiciji deci dajemo imena po nasim ocevima.Ali,evo,ja sam svom sinu dao biblijsko ime Josif,a moj brat je svom sinu dao ime Jelemez,po nasem ocu - objasnjava Teofil Kadric (ko sto rekoh,malo po malo i na kraju ce svi imati biblijska imena jer ce to biti IN).

U nedostatku mesta za okupljanje,pocetkom 2000. godine u Leskovac je dopremljen ogroman cirkuski sator iz Engleske u kome ima mesta za preko hiljadu vernika (bas su dobri ovi Englezi).

Inace,Pentakostalna crkva je deo Protestantske crkve,osnovana je 1901. u Americi,odakle se sirila po svetu (kao virus :!: )."

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Plan o uništavanju kršćanske religije
PostPostano: pet apr 07, 2006 3:06 pm 
GameDeveloper je napisao/la:
Izgleda da plan o uništavanju crkve i religije ide kako se planiralo, nakon ovoga bi trebalo i sa ostalim religijama ali znat ćemo tek kad vidimo šta se tu krije

http://iskon.hr/vijesti/page/2006/04/04/0183006.html



ma kaj ti brijes... na koji nacin se moze crkva unistiti sa nekim dokumentima... pa crkva se temelji na religiji i vjeri VJERNIKA a ne na nekim dokumentima. Prije se usmeno prenosila. Osjecas istinu u sebi, ne treba ti neki dokument/dokaz za to. Zamisli da si u ono vrijeme dok je Isus bio ziv i ti zivio - ako vjerujes vjerujes - nece to promjenit niti to sto su te bacili lavovima a kud tek neki dnevnik nekog lika :)))


kuzis sto zelim reci :D :wink:


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 07, 2006 5:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Evo ga : http://www9.nationalgeographic.com/lostgospel/

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 08, 2006 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Judino jevanđelje hehehe...

U novom Nešnl Džeografiku ima o tome, baš sam jučer nešto gledao. Nisam ni gledao ovaj link do sada, ali sam pretpostavljao da se radi o tome. Uglavnom, mene ne dira previše, još jedna pompa u nizu.

Edit: a sad vidim i Esperio Max je dao link na Nešnl Džeografik. A dobro, neka je. :)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 09, 2006 12:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Crkvi istina samo može povećati i onako okrnjen ugled. Pa zar Bibliju nijesu sastavili popovi na nekom od koncila. po kojim su kriterijumima nešto izbacili a nešto zadržali? Pa i ono što su zadržali su izmjenili. Inače ne trpim crkvu kao instituciju jer od mene traži vjerovanje na slijepo. Pa to je glupo. Na slijepo ni sebi ne vjerujem a kamo li lažavim popovima.
Crkva pastvu mora naćerat da otvori oči i shvati postojanje tvorca. I to je sve. To su sližena duhovna istraživanja. rezultat je slobodan čovjek, upravo ono što crkvi ne treba :) Zato i sad spriječavaju buđenje čovjeka.
Ma uopšte me ne interesuju. to su sve lažovi.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Church of satan radi na uništenju već dolje vrijeme ali pravnim putem. Jedan od njihovih osnovnih ciljeva je nastojanje da sve crkve moraju plaćati poreze. Church of satan iako je priznata i registrirana kao crkva porez plaća iako nije to obvezna činiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 12, 2008 12:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1200
Citat:
Church of satan iako je priznata i registrirana kao crkva porez plaća iako nije to obvezna činiti.


Pa, nravno da plaća kad zna da će taj novac biti upotrijebljen upravo za njene vlastite ciljeve.
Bohemian Grove...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz