Sada je: sub apr 27, 2024 8:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: OPD zanimanja...
PostPostano: sub feb 05, 2005 4:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Ajde recite sta mislite o tome cime bi covek trebao (i koje su mu opcije) da se bavi ukoliko zeli da bude OPD? Mislim da i nije bas moguce biti OPD a baviti se ubijanjem okoline tj zemlje a tako i ljudi...
Mislim konkretno na profesije i zanimanja i nesto sto bi mogao da nazovem poslom.
Ovo mi pade na pamet jer sam razmisljao o tome sta ako ovo sto radim moze da me kosta "zivota" itd. mada ja studiram Japanski, pa i nemam neke prevelike rizike da cu nekom da odmognem... hehe

Pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 05, 2005 6:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa možda samo pomaganjem drugima da napreduju. Naravno, kada to oni traže - ne nametanje. Poštivanje tuđe i svoje slobodne volje. Recimo učenje drugih koji to žele.

Nažalost, u našim OPS uvjetima, to je skoro nemoguće. Ali samo SKORO. I to malo će biti dovoljno za onog tko to zaista želi postati ( OPD biće ). Ako potpuno postaneš OPD, trenutno seliš u 4. denzitet, jer si toliko svjesan da više odgovaraš vibracijama 4. denziteta. Tada ti 3. više ne odgovara ionako. Ali je moguće i dulje ostati u 3. kao takav. Izgleda da je to stvar želje pojedinca.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 05, 2005 7:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
OK, znaci ucitelj...ajmo dalje...mora da postoji jos nesto... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 05, 2005 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Nema veze sta radis nago kako radis. Formu treba odvojiti od sustine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 10:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Ne salzem se sa tom teorijom...
Znaci, prevozim i istovariujem toksicni otpad u neko jezero, ali cu biti toliko ljubazan u saobracaju da to onda sve ostalo cini opravdanim???
Ovo je glup primer, nije mi palo nista pametnije na pamet :lol: ali poenta je jasna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Pa,najbolje je da pomazes ljudima kako god mozes,Nema veze da li je u vezi ucenja ili nesto drugo.Vazno da im pomazes...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 3:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Yoshi je napisao/la:
Ne salzem se sa tom teorijom...
Znaci, prevozim i istovariujem toksicni otpad u neko jezero, ali cu biti toliko ljubazan u saobracaju da to onda sve ostalo cini opravdanim???
Ovo je glup primer, nije mi palo nista pametnije na pamet :lol: ali poenta je jasna.


Mislim da si pogrijesio sustinu onog sta sam rekao i zadrzao se na formi.
Mozda sam bio nejasan.

Ajmo onda detaljnije.
Iz onoga sta netko radi ne mozes znati kako on to radi.
Primjer....doktor moze biti OPS premda na prvi pogled radi OPD posao.

Medutim iz onog kako (kako->unutarnja motivacija i ono sta ga pokrece) netko radi ti mozes zakljuciti i sta ce on napraviti.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 4:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Recimo pomažeš drugome u smislu da te nije briga da li će to on vratiti kao zahvalnost ili ne. Ništa ne očekuješ zauzvrat. Ako je ok, pomagat će dalje, nekom drugom i tako dalje. Nekad će neko možda pomoći i tebi. Tako se to vraća. Bitno da svi napreduju i NE MANIPULIRAJU drugima.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 5:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Ok ljudi, to su sve dobro objasnjene i znane stvari...
mene interesuje jel postoji neka profesija ili ti posao po vasem misljenju da tu funkciju moze da obavlja...
Ovo je jednostavno pitanje, ne filozofija. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 06, 2005 10:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
U OPD polaritetu NE postoji ekonomija, pa nema posla kojim zarađuješ plaću tako. Ne postoji ni novac, to je ionako izmišljeno za kontrolu ljudi. Naravno , OPS entiteti su tu kao doma...

Znači, ne možeš postati totalno OPD ako nekom nešto naplaćuješ ili radiš kod nekoga za novac. Zarada je uzimanje određene naknade ( energije, novca ili bilo čega drugog ) u smislu pribavljanja nečega za sebe. Kad bi zarađenu naknadu odmah podijelio drugima ( npr. siromašnima ), to bi bio znak OPD-a. OPD ne jedu tuđu energiju, već ju daju od sebe. Žive od tuđe dobre volje. Tako ti je to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 07, 2005 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Citat:
Znači, ne možeš postati totalno OPD ako nekom nešto naplaćuješ ili radiš kod nekoga za novac. Zarada je uzimanje određene naknade ( energije, novca ili bilo čega drugog ) u smislu pribavljanja nečega za sebe.


E, ok, to sam hteo da cujem...znaci ako ne mogu da uzimam novac od drugih, na koji nacin ce se razvijati ljudi da bi dosli do tih 51% ODP? tj kako cu da prezivim? jel je moguce da postoji samo jedan nacin? vec uveliko praktikovan od strane "prosvetljenih" ljudi sirom sveta...da ne nabrajam...Mada u tom slucaju uvek mora da postoji neko od koga ces primati "milostinju", sto znaci da nisu svi ljudi jednaki tj da neko "mora" da ore da bi neko drugi mogao da jede njegovu hranu i da se "uzdize" u spiritualnom pogledu.
Ja licno mislim da su svi ljudi u osnovi isti, samo da imaju razlicita iskustva kroz mnostvo zivota...ali da nam je svima cilj isti.
Jel u tom slucaju nije logicno da bi ljudi trebalo da smanje svoje potrebe? kao sto je npr. konzumiranje hrane na ovaj danasnji "standardni" nacin?
ili neke slicne stvari...meni to zvuci logicno, zato se i interesujem za ovu temu...sta vi mislite? sta je sledeci korak koji mora da bude napravljen da bi se nastavila evolucija coveka?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 07, 2005 5:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Yoshi..nema tu filozofije.
Ne postoji OPD zanimanje i to je to.
OPD nije stvar vanjske akcije nego duhovnog stanja (opa eto filozofije).

Ja znam ljude koji su bili opsesivni da pomognu drugima medutim ja znam da su to oni radili samo da se ne bi osjecali krivi jer su im roditelji i drustvo govorili da se tako treba ponasati. Dakle radili su to radi SEBE.

Oni dakle nisu OPD osobe jer pomazu drugima nego osobe koje se prvo trebaju pronac, sastavit same sa sobom i krenut ispocetka.

Ako je netko OPd sve sta radi moze promijeniti u tom smislu.
Eto...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 07, 2005 6:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Citat:
Ne postoji OPD zanimanje i to je to.


OK, pa nadam se da ti je to dovoljna filozofija...NE POSTOJI...sta to onda znaci? sta ljudi rade vec xxxx godina? kako to promeniti?
Ja sam svoje misljenje izneo u prethodnom postu, jel ima jos neko da misli da se stvari moraju promeniti da bismo napredovali? koje su to stvari?


Poz! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 07, 2005 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Yoshi je napisao/la:
Citat:
Ne postoji OPD zanimanje i to je to.


OK, pa nadam se da ti je to dovoljna filozofija...NE POSTOJI...sta to onda znaci? sta ljudi rade vec xxxx godina? kako to promeniti?
Ja sam svoje misljenje izneo u prethodnom postu, jel ima jos neko da misli da se stvari moraju promeniti da bismo napredovali? koje su to stvari?


Poz! :D


Ok...imamo sukob prilazenju problemu.
Ti kazes promijenit moramo nesto pa pocnimo od zanimanja.
Ja kazem ako zelimo nesto promijeniti pocnimo od sebe pa ce ostalo doc samo po sebi bez obzira na posao.

Sta se tice tvog posta od prije preporucam da malo pogledas po netu ili nades u knjiznici nacin prezivljavanja brahmana u Indiji i sustav duhovne prakse tj. izmjene energije od kojih je jedan vid novac.

Dakle ti ne placas recimo njegove usluge direktno nego ga darujes za njegovo utroseno vrijeme i sl.

Ti koncepti su dosta stari i prisutni u mnogo kultura.
Ima dosta plemena kojima je napoznat pojam privatnog vlasnistva.

U svakom slucaju mislim da su sve vanjske manifestacije covjeka od njegovih odnosa sa ljudima pa do posla samo odraz unutaranjeg stanja tako da treba ici prema unutarnjim promjenama a ne vanjskim.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 08, 2005 12:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tako je, slažem se !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 08, 2005 11:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Ok, nisam ciljao na to...
Thnx anyway... :)


PoZ!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz