Sada je: sub apr 27, 2024 9:55 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: ICQ - program Iluminata?
PostPostano: pon feb 27, 2006 1:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Sta mislite jel ICQ program iluminata, te da li pomocu njega prckaju nama po kompjuteru?
Naime, nisam ni isao za tim, tek sam sad primjetio jedan zanimljivi detalj, a to je kad ste u ICQ-u u "invisible" modu (ti vidis druge, ali oni tebe ne), onda ikonica ICQ-a u trayu poprima izgled iluminatovog "all-seeing-eye"...
Uostalom, uvjerite se i sami...

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 5:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
I kompanija koja ga je napravila je iz Izraela, koliko znam :D

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ICQ - program Iluminata?
PostPostano: pet maj 20, 2011 7:15 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 20, 2011 7:01 am
Postovi: 8
J.G. je napisao/la:
Sta mislite jel ICQ program iluminata, te da li pomocu njega prckaju nama po kompjuteru?
Naime, nisam ni isao za tim, tek sam sad primjetio jedan zanimljivi detalj, a to je kad ste u ICQ-u u "invisible" modu (ti vidis druge, ali oni tebe ne), onda ikonica ICQ-a u trayu poprima izgled iluminatovog "all-seeing-eye"...
Uostalom, uvjerite se i sami...

slika


Hmmm , voljela bih kada bi ovo malo pojasnio . Nisam shvatila što je ICQ program i ostalo gdje govoriš o ikonicama . Ne razuminjem se mnogo u informatiku ali , vjerujem da je prodiranje u nečiji tuđi kompjutor moguće i od strane običnoga , ali dobrog poznavaoca kompjuterskih programa i same informatike .
Danas je vrlo lako pristupiti bilo čijem računalu i pratiti sav rad i isčitavati nečije pohranjene podatke . Naprosto , vjerujem da je tako .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Špijuniranje preko interneta i programa
PostPostano: sub maj 21, 2011 12:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Da ti radiš Windowse zar nebi ugradio jednu malu sitnicu iz zafrkancije da možeš bilo kome upasti u komp čim se veže na net?

Itekako.

Ne treba neki poseban program, dovoljan je osnovni operativni sustav i net veza, tvorci su sigurno se malo poigrali s tim

Osim možda open sourca kao Linuxu

To je i jedini razlog zašto neće internet biti nikad ukinut, preko njega se u "pozadini" može itekako sve kontrolirati

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Špijuniranje preko interneta i programa
PostPostano: pon jul 04, 2011 8:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Licno sam ranije mnogo koristio ICQ, pa znam pomalo vise o njemu.

Osnovno je da on radi sa svojim "licnim" portom, a ne onim uobicajenim za web 8080, cini se da je taj zadnji za web. Portova ima mnogo, 65.000 i nesto; oni su nacin da se odvoje, razlikuju i razgranice razne veze sa neta...

Licno mi drugu korisnik ICQ pricao da je imao upad u svoj racunar preko ICQ-a u toj meri da je kontrolisao sve na racunaru, pocev od ukljucivanja i iskljucivanja kamere pa nadalje.

Ipak, postoji nacin u samom ICQ-uu da se korisnik maksimalno (ali ne sigurno skroz) zastiti od upada spolja preko ICQ porta - ali sam zaboravio kako se to radi...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Špijuniranje preko interneta i programa
PostPostano: pon jul 04, 2011 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Toliko je mnogo nacina da nas spijuniraju, od kojih su neki stvarno u domenu naucne fantastike, da ja mislim da ne vredi lupati glavu jos i sa tim. jednostavnije je biti posten i iskren, pre svega prema sebi, jer onda im nisi ni zanimljiv, pa nece ni da spijuniraju, nemaju sta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Špijuniranje preko interneta i programa
PostPostano: pon jul 04, 2011 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Toliko je mnogo nacina da nas spijuniraju, od kojih su neki stvarno u domenu naucne fantastike, da ja mislim da ne vredi lupati glavu jos i sa tim. jednostavnije je biti posten i iskren, pre svega prema sebi, jer onda im nisi ni zanimljiv, pa nece ni da spijuniraju, nemaju sta.


Sasvim se slazem sa tim savetom, i po njemu se odavno ponasam... :)

Ali - jos je bolji nacin zezati se sa njima, recimo davanjem pogresnih ili saljivih podataka u raznim upitnicima na netu. Recimo ja sam sebe nadenu zensko ime na FaceBook-u ... jer su me na prevaru uregistrovali...

Od nemanja podataka jos je gora situacija imanja pogresnih podataka... ;)

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Špijuniranje preko interneta i programa
PostPostano: pon jul 04, 2011 11:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Moze i to :D
Bar je zezanje =D>


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 55 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz