Sada je: sub apr 27, 2024 8:29 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub feb 12, 2005 12:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
TETRA:

>>Sta znaci kad otvaras kodove?I zbog cega je bitno da dobijete <<


Ovo je strashno !!!

Osnovni zadatak molekularne biologije jese da utvdi pocetne precese razvica osobina na molekulskom (biohemijskom) nivou: od cega su geni sastavljeni, kako se preprodukuju i koji su primereni produki funckije gena.

Zna se da su nosioci i realizotori razvica osobina nukleinskih kiselina i proteina, kao i to da nukleniske kiseline imaju ulogu u sintezi proteina.

Molekul DNK ima sposobnost samoreprodukcije, nosi genetsku informaciju, mutira...

Molekul DNK se sastoji iz dva komplemetarna lanca nukleotida koji se uvijuju jedan oko drugog u vidu spirale i povezani su vodonicnim vezama. I svaki od ova dva lanca se sastoji od niza od ukupno 4 nukleotida koji se smenjuju .
Svaki nukleotid je sastavljen iz jednog pentoznog secera i forsforne grupe i jedne od cetiri azotne baze (A.T.G.C.).

Geni su POJEDINI SEGMENTI MOLEKULA DNK i imaju odredjeno mesto u ovom molekulu, kao i u samom hromozomu.
Geneticka informacija, koju sadrzi svaki gen, sastoji se od jednostavnog redosleda nukleotida u odgovarajucem MOLEKULU DNK. Negova funcija se sastoji u kontloli stvaranja specificnog tipa proteina u celiji, koji inace sadrzi jedinsven redosled amino-kiselina u SVOM MOLEKULU.

Reprodukcija gena DNK se vrsi po polukonzervativom nacinu reprodukcije i da bi to se ostvarilo potrebno je pristustvo cistog enzima i to tri grupe: nukleaze, ligaze, polimeri.

Ali...

Pre svega GENETICKA SIFRA

Prenosenje genetcke informacje odvija se kroz dve slozene etape.
U prvoj, informacije o gradji osnvne sekvence DNK (koji moze da cini jedan gen), preslikavaju se na redosled nkleotida u informatickoj RNK i na ostala dva tipa RNK
Druga etapa sifrE se prevodi kroz specificni redosled nukleotida, koji sadrzi informationa RNK, koja sadrzi odgovarucu strukturu modela proteina izrazenu redosledom amino kiselina....

GENETICKI KOD, cine grupe od PO TRI UZASTOPNA NUKLEOTIDA DNK.


TETRA:

>> Prirodna funkcija naseg mozga odvija se po zakonu rezonance<<

Iz ovog mogu da odbrusim i kazem: ne *aki, osnova po kojoj fukcionise mozak i nacin na koji fukcionisu njegovi mehanizmi su u osnovi izucavanja:
-centralniog nervnog sistema
-kicmene mozdine
-produzene mozdine i varolijev most
-srednji mozak
-mali mozak
-medjumozak

Pa...

-neurofiziolske osnove ponasanja
-uloga prednjeg mozga
-neurofiziologija culnig organa: koza, miris, sluh, ravnoteza, vid
-Telesne tecnosti
-cirkulacija telesnih tecnosti

...I TETRA VAM PREDLAZE DA sve to da "strpate" u magnetnu rezonancu, samo zato sto:

>> "Rec rezonanca potice od latinske reci resonare,sto u prevodu znaci odjek."<<



STRASHNO!!!


- Idemo dalje...

TETRA:

>>Zakon rezonance je odjek,misaono svetlosni talas nastao na elektromagnetnom polju jezgra alfa nivoa naseg mozga niske elektricne struje od 10 svetlosnih talasa u sekundu.Po zakonu genetskog koda<<<

Ako mi neko razresi ovu zavrzlamu, ja castim pivom :)

Prvo elektricna struja-elektricitet (nastanak)

-Prirodni fenomen koji je povezan sa nastankom i premještanjem električnog naboja.

Javlja se:
1. u dve forme: pozitivni i negativni naboj;
2. vecin tela poseduju podjednako pozitivni kao i negativni naboj. Zbog toga ove forme,jedna naspram druge cie naboj.Oakva tela nazivamo električno neutralna

TU NEMA MESTA ELEKTROMAGNETNOM POLJU, JER, KOD ELEKTRICITETA-ELEKTRICNE STRUJE POSTOJI ELEKTROSTATICKO POLJE I ONO JE USLOVLJENO RADNOM SILOM DVA OPTERECENJA - PRIKAZANA LINIJOM, KOJA IDE OD JEDNE KA DRUGOJ STRANI (PRAVA LINIJA)

I...NABOJEM CESTICE KOJA POSEDUJE POTENCIJALNU ENERGIJU, KOJA, AKO SE ZANEMARE SILE GRAVITACIJE I TRENJA, JE JEDNAKA RADU KOJI SE UTROSI NA NJENO KRETANJE.



Dalje....

TETRA:

>> Sva jezgra molekula svakog trenutka emituju i primaju misli.Kodirane misli u jezgrama molekula osnovni su pokretaci zivota svih nasih celija.<<


Gde me nadje :)

Celija je integrisani sisem mnogih tela i moze da predstavlja bilo koji zivi sistem...ili citav organizam... UH!

Gradjena je od Cellijske membrane ( koju, usput i nije tako lako probiti), unutrasnjih membrana, koje sadrze: organele, mitohondrije, lizozome i dr.
Procesi razmene : izgradnja - razgradnja celije, zavisi od medjusobnih faktora i nikako ne mogu biti ciljani, bez da se ima pristup i odgovarajuca supstanca ( shifra) kako i na koji nacin bonbardovati istu, jer energija koja se oslobadja prilikom razgradnje celije, sluzi za fukncionisanje-odvijanje zivotnih procesa... "Shifra", moze da se skriva u metafizickim, ali i, vrlo, u fizickim zakonima.
I nisu toliko jednostavne, jer je potrebno ispuniti neke uslove, prvo elementarne, jer:

-U svom hemijskom sastvu CELIJA sadrzi: vodink, kiseonik, ugljenik, azot, sumpor, fosfor, natrijum, kalijum, magneziju, gvozdje, kalcijum....

- Potom "metafizicke" : astronomija, astrologija, cista fizika, i hemija.... Aparatura...






...dalje...


TETRA:

>>Kodirane misli<<

Postoje i svi, skoro svi se bavimo tom temom. Da je jednostavna i Djoka Pauflek, iz Ugrinovaca, bi bio predsednik USA ;).

Nemam komentar osim da copy/paste (gore napisano):

-srednji mozak
-mali mozak
-medjumozak
-neurofiziolske osnove ponasanja
-uloga prednjeg mozga
-neurofiziologija culnig organa: koza, miris, sluh, ravnoteza, vid


NEMOGU VISHE...
ne, ne mogu deshifrovati ludilo kroz koje prolazi taj mozak, koji sebe naziva TETRA...



Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 12, 2005 2:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
DNA provodi električne impulse kroz tijelo... među ostalog... znači da ovisno o njezinoj strukturi... dobijamo u mozak i različite informacije??? Npr. kod istog podražaja... da, razni ljudi drugačije doživljavaju jednu te istu stvar... Biće da je zbog konstrukcija DNA.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 12, 2005 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
No dobro, što sam pitao to sam i dobio. Tetrine teorije mi izgledaju previše nebulozne, nekonkretne i pune rupa.

Ali, ako kod nekoga to funkcionira tko sam ja da sudim.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 12, 2005 11:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Dakle samo da kazem svoj stav....

Dakle ja onolko kolko je to moguce nemam bas neke sumnje da je moguca da se sa DNA kodom (vlastitim) manipulira.

Zasto?

Pa jer se to vec desava na dnevnoj razini iliti drugim rijecima svakodnevno.

Dakle trivijalna je cinjenica da stanje svijesti ima utjecaja na promjene DNA u onom ili ovom opsegu.

Cak i ne samo stanje svijesti vec i obicni uvjeti svakodnevnice mogu utjecati na ekspresiju gena.

Baphomet je napisao/la:
to bi meni značilo da je moguća tableta za svjesnost koja bi ti trajno "otvorila" DNA.


Da argumentiram.

Uzmimo dobar primjer koji dosta izolirano govori o mogucem ponasanju DNA a to je sama DNA osobno..dakle virus.

Ona ne samo da je u stanju zaraziti covjeka nego se cak i inkorporira u covjekov genom ne mijenjajuci pritom niti jednu jedinu informaciju u tom genomu i ostati ce tamo kroz koliko je to generacija potrebno.

Dakle netko od vas u ovom trenu ima mozda neke viruse stare milijunimo godina.

Sta je tu zanimljivo...
Da ti virusi zbilja mogu vidjeti stanje "vani".
Dakle ovisno o stanju vani ona ce odabrati da iz totalno neaktivnog i nevaznog komada Dna kakvih danas imamo ogromnu vecinu naseg DNA nasljede prede u aktivni i maltene dominantni princip u stanici.

Dakle po ovom principu.
Ako je tijelo u normalnom "regularnom stanju" virus ne tezi ekspresiji.

Ako je tijelo jako niskog energetskog stanja godinama virus misli da bi mu se moglo desiti da skonca sa tijelom pa ce tijelo zaraziti ne bi li se prosirio .

Ako je tijelo u stanju energetske neravnoteze (prezderavanje i sl.) virus ce preci u aktivno stanje jer mu je to signal da je vani idealna okolina za sirenje.

To sam ovako slikovito i pojednostavljeno a svodi se na princip vezanja nekih stanicnih proteina za specificne sekvence na DNA koji pripada virusu.

Takoder identicni je slucaj i se ratrovirusima kod kojih naravno postoji predkorak RNA :arrow: DNA.

To je samo jedan nacin djelovanja. O utjecajima stresa, razmisljanja i ostalo bih isto svasta rekao ali da sad da ne duljim samo se zamislite nad pojmom onkogenetika. Dakle geneticka predispozicija za rak i nacini aktiviranja istog. Covjek moze doci do zanimljivih spoznaja.
Takoder ako malo proucimo imunoloski sustav covjeka i vidimo da na jednom nivou tijelo ima nevjerojatnu mogucnost prilagodbe tamo gdje se cini na prvi pogled da nema puno varijacija.

Na svaki antigen tijelo ce imat odgovor u obkliku antitijela ako mu je to dopusteno.

assa je napisao/la:
Da li vam je poznato da ljudski genom broji oko 35.000 gena i da više od polovine genoma čine sekvence koje se ponavljaju, tako da imamo sliku puzzle od nekoliko milijadi delova...


Smatram da ta "satelite DNA" kako je zovu nije od presudnog znacenja za cijelu tu stvar jer dazdevnjak ima mislim oko 80 puta vise DNA od covjeka a vecinu ogromnu od toga bas sattelite DNA. Mislim da radi o necem drugom tu.

Spomenula si kako dolazi do prenosa informacije u organizmu ali neke od najbitnijih dijelova po meni si izostavila.

Recimo introne i exone.
Dakle DNA ne prelazi tek tako u mRNA nego prethodno se "osakati" za veliki dio informacije za koju pazi sad nitko ne zna cemu sluzi.

Dakle zasto su exoni nepotrebni i sjeku se od prvobitne verzije gena da bi se dobila procesuirana i osiromasena DNA.

Dakle gen kao takav se koristi djelomicno bez da aktiviras neki posebni dio DNA.
Dakle to je prvi slucaj...exoni i introni.

Drugo je iskoristenost informacija vezano uz sattelite DNA.
Ljudi informaciju koju imaju koriste na dosta nesavrsen nacin.
Dakle da se tako izrazim bez prevelikog koeficijenta iskoristenosti.

Uzimo kao primjer ponovo virus jer nam on dosta dobro ocarava mogucnosti te molekule.

Recimo virus je tolko genetski superironiji od covjeka da je to za nepovjerovati.

Nacin njegovog kodiranja je umjetnost.
Recimo kod nekih vrsta kraj jednog dijela informacije je kod njega pocetak drugoga. A kraj tog drugoga pocetak trecega. A kraj tog trecega pocetak prvoga jer je DNA ciklicka. Kod ljudi nakojn svakog dijela ima duplo praznog prostora koji "nicemu ne sluzi" a dio je tog gena.

Da li se i tu kriju rezerve???

Da rezimiram.
Covjek koristi mali dio ukupne DNA. Cak i od dijela kojeg kao koristi veliki dio "baca" (exoni) a dio koji koriati koristi slampavo i neefikasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 12, 2005 11:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, slažem se. Jesu nas "skratili" kao razlomak... hehehehe !!! Da nebi bili napredniji... pa onda nas nebi mogli kontrolirati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 13, 2005 12:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
galaksija je napisao/la:
Reprogramiranje DNA? Mijenjanje DNA koda?! Hoce li mi ko objasniti kako se utvrdjuje da nesto u njegovom trenutnom DNA kodu nije u redu i kako ce on to “intervenisati” u smislu da ga popravi na bolje?!? Koje ce to on gene zamijeniti, kako i cime? Moze li se javiti kakav strucnjak koji se razumije u analitiku gena i genetskih sekvenci?


Ne.
Nema potrebe za mijenjanjem DNA koda. Mada je moguce.
I nikakve gene nece zamjeniti jer su svi vec tamo prisutni. Kao sta ti imas dosta elektricnih aparata u kuci pa ne mora znacit da ih sve simultano upotrebljavas.

Uz pomoc neceg sta se zove plazmid (mala ciklicka DNA) i virusa kao vektora za to uz pomoc malo skuplje aparature i osrednjeg znanja biologije a sa velikim entuzijazmom moci ces to postici na nekom kontrolnom uzorku bez problema.
Danas je to rutinski postupak kako se dobijaju razne GMO stvari.

Poanta je da je informacija vec tu. Ima je na sve strane. Pitanje je sta je koci.
Zapravo to je jedino vazno pitanje.

Svi vidim pricaju o aktiviranju nekih milijun kodova ili kolko vec...

Medutim mislim da ljudi zaboravljaju da je zapravo puno lakse deaktivirati jedan gen nego aktivirati njih milijun.

Dao sam gore jedan primjer virusa koji bira u ovisnosti o stanju organizma da li ce prec u aktivno stanje ili ne.

Jednostavan nacin tog mehanizma je da postoji cijeli niz proteina koji se veza za specificna mjesta na DNA. Konkretno ako netko ne bi htio da odredeni gen bude aktivan ne bi morao mijenjati jedan gen (taj specificni sta je tezak postupak) nego dodati jedan novi koji proizvodi protein koji se veze za aktivnu sekvencu ciljanog proteina (rutinski postupak). DNA polimeraza nece moc procesirati taj dio i to je kraj price za taj gen.

Dakle ono sta je bitno :arrow: cak i konvecionalna znanost priznaje da je promjena genetickog koda moguca (ne eksplicitno u tom smislu reptili i sl.) i do toga mozemo doc kako god hocete.
Indukcijom ili dedukcijom...

Ajmo po redu.

Da li odredeni vanjski sta unutrasnji vidovi ponasanja (prehrana, stres a ima ih po mome jos milijun) mogu uzrokovati supresiju nekog gena.

Moze...stara vijest.

Da li DNA moze proizvoditi proteine?? Smijesno pitanje..dakle...

Moze...stara vijest.

Da li proteini izmedu ostaloga sluze kao supresori drugih proteina vezanjem na specificne dijelove target DNA ili na druge proteine koji su na ovaj ili onaj nacin vezani uz taj gen. Naravno....dakle...

Moze...stara vijest takoder.

Da li cijeli niz gena slicne funkcije mogu imat zajednicki specificni dio....

Mogu...takoder stara vijest.


Dakle dolazimo temeljem poznatih cinjenica do zakljucka da je prakticki cijelu porodicu gena moguce onemoguciti jednim jedinim genom izvana implemetiranim.
Takoder vidimo da nase ponasanje MOZE imati utjecaj na molekulu DNA jer ti isti supresori mogu biti zavisni i od hormona koji nastaju kao plod naseg razmisljanja i djelovanja. (Dal je to cesti uzrok isticanja celibata kao preduvjeta za prosvjetljenje?)

Dakle tu imamo postavljenu cijelu scenu.
Mehanizam je tu i DESAVA se u ovom trenu u prirodi. Dal ce se desavati na nacin na koji mi zelimo mislim da ipak ovisi od nas.

Zato jer po nasim stanicama plovi ogromna kolicina informacija koja kao "nije ni zasta" sta odbacujem kao glupost stoljeca.

Galaksija....
Stavio si na site onaj clanak sa vodom.
Dakle jasno ti je ko dan da misao utjece na vodu htjeli to "reptili" ili ne. Molekulu koja je zbog svoje nestabilnosti u konfiguraciji idealna za prijenos informacija i kao takva iz tog razloga cini toliko postotak naseg organizma.

Sad zamisli samo utjecaj misli na neusporedivo stabilniju u tom smislu i bogatiju molekulu DNA.

Jer na koncu..sve je stvar konformacije molekule.

Informacija je tu...cijeli nas zivot. Kao sta voda mijenja konformaciju dok ti mijenjas misli u blizini nje tako je mijenja i voda u tvom tijelu i DNA u tvom tijelu. Sjeti se Bachovih kapi!
Stabilno konformirana DNA ce moc zadrzati na sebi molekulu koja ce izvrsiti njenu ekspresiju a denturirana nece....
Dakle ista informacija jedna pored druge ali druga se jednostavno nije u stanju izraziti jer se ne moze konformirati u alpha-helix nego samo bespomocno pluta po stanici bez cilja sta je sadasnja situacija.


Netko je gore rekao da to podrazumijeva da se na stanje svijesti moze utjecati "tabletom".
Nije u pitanju tu stanje svijesti....Ona je tu cijelo vrijeme pitanje je dal mi mozemo do nje.
Dakle ako ona postoji mi moramo naci nacin da je "prizemljimo".

Mehanizam je po meni dosta vidljiv.
Frekvencija je periodicna pa stoga svaka molekula koja je u stanju to uciniti ima odredenu peridodu...

Voda je dipol i tezi se na pravilni nacin orijentirati i tvoriti uzorak.
DNA je POLInukleotid.
Protein je POLIpeptid.
Glikogen je POLIsaharid.

Sve su osnovno informacijske, gradevne i enegetske supstance tijela.

Dakle ako mi nemamo antenu (DNA) necemo hvatat odredene podrazaje.
Ali to ne znaci da ne postoje....

KAo sta usprkos tome sta su rentgenske zrake otkrivene 1895 ne znaci da prije nisu postojale tako i mi kad dobijemo antenu nista novo ne postizemo nego samo dobijamo nase stare stvari koje ponovo mozemo osjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 16, 2005 3:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
>> Živi organizmi sintetišu 20 različitih amino-kiselina koje se ugrađuju u proteine, a DNK je izgrađena od 4 nukleotida.<<

Moje pitanje: da li zaista postoji 20 amino - kiselina koje se ugradjuju u proteine DNK ?

Dupllirane sekvence (4x4) daju 16 kombinacija (marsov broj), a tri puta ponovljene sekvence - 64 kombinacije, koje se nikako ne uklapaju u postojecih (pronadjenih) dvadeset amio - kisenina.
Negde postoji greska, evo zasto...

Malo misterije :D :D :D
------------------------------------
Kinezi su "sacuvali" tri svete knjige, jedna od njih je Yi-Djing

Kineska Knjiga Mudrosti broji 64 heksagrama, sastavljena je trigrama i heksagrama
Heksagrama ima 64, a trigrama 8

Upsss - koincidencija...:D


Postoji dva nacina upotrebe Yi Djing-a:. za divinaciju i meditaciju.
U oba slucaja, koriste se 'pomagala'

Jedno od njih je pedeset jasminovih stapica

Broj 50 je u vezi sa Geburah-om, kao i sa simbolima slobodede, prodornosti; nosilac marsovskih osobina ( na deseti ).

Jasmin je drvo koje ima razlicit simbolizam. Jedan od njih je smrt

Kod kineza je to zenski pricnip
Na zapadu simbol device, neotvorene...cistoce
U Hriscana, simbolise otmenost
-----------------------------------------------
Zasto se bavim simbolima - Yi Djing je star nekoliko hiljada godina i predstvlja mudrost jednog naroda, jedne tradicije i Samanskog umeca/uticaja.

Jasmin nije slucajno izabran, kao ni broj 50.

U aroma terapiji Jasmin se koristi kao afrodizijak. Opor je i sladak, zavodljiv i potentan. Povezuju ga sa Devicom Marijom, majkom Duha Svetoga..

U prevodu, bila je toliko zavodljiva da je 'zavela' BOGA SAMOG - blago njoj ( izvinjavam se) i zanela Bozije seme...(mmm - opet, izvinjenje :D snovi.... :oops: ).

Pocetno slovo ove Biljke je J - kod Hebreja je to Jod i predstavlja Merkura (SHAKU, NE DIRAJTE MI RUKE-SAKE, DA LI ZNATE KOLIKO TOGA IMA NA NJIMA!!!), koji vlada Devicom (opet) i Blizancima... Naci cu ga (jasmin) i su sazvezdjima (kunem se)

Leci: depresije, ravnodusnost, frigidnost, impotenciju, bolove, porodjanje i druge tegobe...

Glupi Kinezi :D

Kinezi stapice Jasmina korste hiljadama godina...A koriste i Yi DJing

Sta kaze tekst gore:

>>DNK je izgrađena od 4 nukleotida<<

UPSSSS !!!!

64 heksagrama podeljeno na 8 (trigrami) = 8
zanimljivo...
U jednoj od podela trigrama ( onih cuvenih osam) mi ih svrtavamo u dve kolone koje se dele, odnosno predstavlju svoje suprotnosti i tada ih u osnovi imamo ..... 4 i jos 4 (senka, suprotnost) = 8

U drugoj, oni se povezuju, dva po dva...
( nukleotici ne deluju zasebno, vec u paru )...
pa dobijamo: parove trigrma- nukleotida

Nadam se da me pratite, ja sebe ...jedva...;)

U istoj toj podeli ove dve kolone koje svaka imaju po cetiri trigrama ( 4 nukleotida) se takodje svode na dve osnovne i Yi DJing i cela Kinska filozofija ih poznaje kao JIN/JANG

Koliko imamo lanca DNK ?


Dva :)

>>> Molekul DNK se sastoji iz dva komplemetarna lanca nukleotida koji se uvijuju jedan oko drugog u vidu spirale i povezani su vodonicnim vezama. I svaki od ova dva lanca se sastoji od niza od ukupno 4 nukleotida koji se smenjuju .
Svaki nukleotid je sastavljen iz jednog pentoznog secera i forsforne grupe i jedne od cetiri azotne baze (A.T.G.C.).<<<

Sta sam JA TO OTKRILA... vezu... :roll: :oops:

Kinez to zna cc 5.000 god ( ne racunam Xsia dinastiju ) a ovi desifrovali tek sad DNK lanac.

E, ima jos...

Kadeceus mi je recimo izuzetno zanimljiv u ovoj prici, ali ga ne bih sada obradjivala. Mada bih dodala da je izuzetno zanimljivo zbog korespodencija sa Devicom, zmijom, marsom & seksualnom energijom, za sada kopetentnom da utice na DNK.
-----------------------------------
Ja mislim da postoji 22, ili 24 amino-kiseline koje se ugradjuju u proteina DNK...

Vi ???




:oops: :roll:



PPPPS.

Ako pomislite da sam luda, recu cu Vam, to su mi vec kazali i Vi ste zadnji koji su to otrkili...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 16, 2005 4:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da,

Vidi ovaj tekst sa Galaksije prenesen od Cassiopeaea:

http://www.galaksija.com/matdnailuzije1.htm

Kako su nas samo "skratili" da se ne možemo normalno razvijati !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 16, 2005 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
assa je napisao/la:
Ako pomislite da sam luda, recu cu Vam, to su mi vec kazali i Vi ste zadnji koji su to otrkili...


Assa nisi luda.

Razne insinuacije na DNA u raznim djelima tipa I-Ching su poprilicno poznate i u dosta krugova opce prihvacene.

Tu je jedan linkic za zainteresirane.

http://survive2012.com/dragon_myths_5.php

Sta se tice broja od 22 i nesta aminokiselina to je istina.
U ovom trenu je poznato oko 25 aminokiselina koje cine ljudske bjelancevine.

Promjene su uglavnom posttranslacijske.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 17, 2005 2:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
:D
Ja zaista nisam pregledala sajt koji si postavio, pre pisanja texta.
Upravo sada idem da ga prelistam i zao mi je sto ti nisam ranije ucinila, jer bih drugacije slozila tekst.

Hvala...

Ipak, imam pitanje...

Reptilska genetika, postanak i slike iz teksta sa "galaksije" o nastanku planete i okupacije Greys inteligencije...

Ako uzmemo u obzir da je kanalisana poruka ( a cassiopea korespondira sa jednim simbolom, jednim slovom, jednog pisma...Ne, ne mogu o tome... Predstavlja mudrost-ovo mogu) tacna; i ako uzmemo u ozbir da svest ima potencijal da generise iluziju i prihvata je kao stvarnost, bez da ima ciste dokaze o slikama i vizijama, te ako je tacna informacija da imamo visok procenat Reptilske genetike...

Protiv koga se mi borimo ?
Sa cim se u stvari suocavamo?
Kako razdvojiti manipulaciju (sekte) od cistog interesovanja, saznanja...?

Ovo su 3 pitanja...
Evo i cetvrtog...

Zasto Satanizam, zasto Iluminati ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 19, 2005 3:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Evo i jedan moj pokušaj da odgovorim na ova Assa-ina pitanja, mada se slažem i sa onim što je Jack rekao (u međuvremenu je "isparilo"!?!).

Protiv koga se mi borimo ?

- mislim da se prvo moramo probuditi, a onda će se samo pokazati šta i kako dalje. ‘Snaga mraka’ će uvijek biti isto kao i ‘snaga dobra’. Danas imamo posla s greysima i reptoidima a sutra s ko zna s kim. Znači, kad se o borbi radi, prvo - ‘borba’ za vlastitu svijest i dušu.

Sa čim se u stvari suočavamo?

- sa samim sobom i drugima; neki od drugih su gori od nas, a neki od nas su isti ili gori od nekih drugih

Kako razdvojiti manipulaciju (sekte) od čistog interesovanja, saznanja...?

- Prvo bi trebalo krenuti od definicije sekte.
Onda bi trebalo sagledati njihovu istorijsku pozadinu. Tako ćemo vidjeti da je svaka od današnjih glavnih religija u nekim istorijskim periodima prvo bila – sekta. Znači, svaka religija je jedna malo veća sekta, dok je svaka sekta jedna potencijalna religija.

I za jedno i za drugo, karakteristično je to što se tu promoviše jedno zatvoreno učenje (dogma) za koje se od pripadnika sekte/religije očekuje da ga slijede bez pogovora, tj. da - vjeruju. Zajedno sa tim idu i odgovarajući rituali. Sve je bazirano na vjerovanju a o nekom istraživanju objektivne realnosti nema ni govora.
“Istina” je obavezno stigla iz “prve ruke”, i njeno porijeklo se ne smije dovoditi u pitanje.
[O metodologiji religije u smislu manipulacije čovjekove svijesti (zatvaranje ‘receptora’) već sam pisao nekoliko puta.]
U religiji/sekti imamo vodje tj. hijerarhijski sistem na bazi piramide.
Institucije
Rituale
Sistem finansiranja
Istraživanja nema, jer se “sve (manje/više) zna”
Individualnost čovjeka je svedena na nulu (sistem pastira i ovaca)
Kreativnost – ne postoji
‘Spasitelj’ samo što nije stigao…
Itd…

Koja se grupa ljudi ne može okarakterisati kao sekta?

- Oni koji tragaju za istinom i istovremeno nisu sputani bilo kakvom dogmom
- Oni kojima rituali nisu potrebni
- Oni koji ne pokušavaju da kontrolišu druge
- Oni koji ne pokušavaju da nameću svoje mišljenje drugima
- Oni koji obraćaju pažnju na objektivnu realnost
- Oni koji traže informacije a onda ih podvrgavaju jednoj kritičkoj analizi
- Oni koji dijele svoja saznanja sa drugima koji takođe tragaju za istinom
- Oni koji pokušavaju da podignu nivo svog bića
- Oni koji cijene individualnost i kreativnost
- Oni koji nezavisno razmišljaju
- Oni koji razmišljaju i koji se ponašaju na osnovu svog znanja a ne vjerovanja
- Oni koji nisu ničiji sljedbenici
- Oni koji teže ka individualnoj slobodi
- Oni koji ne trebaju niti čekaju na nekog ‘spasitelja’
- Oni koji su preuzeli odgovornost za samog sebe - na samog sebe
- Itd…


Zašto Satanizam, zašto Iluminati ?

- odgovor na ovo pitanje je već malo teži. S toga će tu s moje strane biti malo i nagađanja za koje ću se truditi da bude racionalno. Ako nama upravljaju entiteti iz druge više oblasti postojanja, koji ne mogu a možda ni ne žele da fizički prisustvuju ovdje cijelo (naše) ‘vrijeme’ i ako oni crpe energiju iz nas, zar nije za očekivati da će oni to svoje upravljanje obezbjediti preko nekog tzv. “proxy-servera”. Isto tako, oni će možda napraviti i određene “kibernetičke-sonde humanoidnog izgleda (greys-e) koje će se lako kretati između denziteta i dimenzija (i u vremenu/prostoru) kako bi mogli lakše manipulisati nama u smislu abdukcija, genetskih i drugih manipulacija, tj. da rade za interese svojih gospodara.

Na našem nivou, ‘naši svevišnji gospodari’ će genetskim zahvatima intervenisati na par porodica tako da njihova tijela dobiju određenu frekvenciju koja njima odgovara. Zašto? Reptoidi takodje imaju individualne duše. Duše mogu takođe biti OPS i OPD orjentacije/frekvencije. Da bi se duša inkarnirala, ona mora biti u rezonanciji sa frekvencijom tijela. S obzirom da se duše sa snažnom OPS frekvencijom normalno ne mogu da ‘sjedine’ sa normalnim ljudskim tijelom, ovi su, znači, još davno genetički modifikovali par ljudskih porodica, te tako napravili jednu lozu čija su tijela pogodna za inkarnaciju te vrste duša. U rezonanciji, što bi se reklo. Raznim zahvatima u smislu ‘svetih knjiga’, ‘božjih poruka’ itd. oni su instalirali ove entitete na pozicije vlasti u smislu “božjih izaslanika-miljenika” a na njima je, naravno, da se reproduciraju samo u okviru te iste loze, kako bi očuvali željenu frekvenciju, a po sistemu nasljedstva i - vlast. Znači, nije nimalo slučajno što su se kroz istoriju carske i kraljevske porodice stalno ukrštale. Čak i Zulu šaman, Credo Mutwa, tvrdi da je isti slučaj i sa poglavicama afričkih plemena!?

Tako su ovi zauzeli sve ključne funkcije na planeti i u međuvremenu osnovali cijelu jednu masu tajnih društava uz pomoć kojih sa vrha piramide upravljaju sistemom života na ovoj planeti. Nameću nam religije, dijele nas pa nas onda huškaju jedne protiv drugih. U tim konfliktima ljudska bića oslobađaju enormne količine emocionalne energije, uz pomoć koje se održava OPS oblast 4-tog denziteta. Mentalnom kontrolom obezbjeđuje se i to da se normalan čovjek u neznanju rodi, u neznanju živi i u neznanju umire. U tom neznanju on čak i kada ne učestvuje u oružanim konfliktima, on ima svoje unutrašnje konflikte, strah, nesigurnost itd. – tako da i u tim momentima služi kao – baterija. (Kako se god okreneš – dupe ti dođe otpozadi)

Iluminati, kao proxy-server, naoružali su se znanjem ezoteričke i druge prirode a isto to znanje su uskratili drugima, ili ga izvitoperili, te ga kao takvog promovišu kroz kojekava ezoterička društva. Na planeti organizuju takav sistem, da mi kao mentalno-programirane ovce sami pazimo jedni na druge, tako da neki veći nadzor odozgo nije ni potreban. Međutim, to je već posebna priča.

Ovi entiteti, iako u genetički modifikovanim ljudskim tijelima, čini se da ipak imaju problema sa njihovim ‘održavanjem’. Ta tijela su na kraju krajeva, mada modifikovana, ipak – ljudska. Tako se oni moraju “pomagati” sa određenom vrstom energije, tj. istom onom kojom se reptoidi hrane, da bi održali specifičnu frekvenciju i integritet tih tijela. Transfer te energije obavlja se uz pomoć žrtvenih rituala. Moglo bi se čak reći da i pedofilija ima veze sa tim. Znači, da bi se neljudi/reptoidi koji manipulišu nama u 3D mogli tu i održati u ljudskom obliku, oni moraju da praktikuju satanističke rituale uz pomoć kojih se direktno hrane ljudskom energijom. Iluminati su, znači, oni sa najviše reptilskih gena, mada što se te vrste gena tiče, svi mi ih imamo, manje ili više. Čini se da su iluminati takođe u direktnoj ‘radio’/telepatskoj vezi i sa svojim 4D “pokroviteljima” te im ovi tako ‘odozgo’ lakše ‘sufliraju’. Radi se o specifičnom stanju svijesti, takođe.

Pitam se da li ovi odozgo mogu kontrolisati ‘organske portale’ u smislu da i ovi vrse satanističke akte, a oni ‘odozgo’ kroz njih usisavaju energiju žrtve?! Ne bih ni ovo odbacio, kao jednu od varijanti.

Inkvizicija! Mučenje ljudi na 116 načina! To mogu raditi i organski portali, dok istovremeno 4D OPS crpe energiju?! Što se takvih stvari tiče i oni znaju da budu ‘kreativni’.

U čemu je sada problem? Na ovoj planeti imamo dva glavna genoma, od kojih su jedan arijevski a drugi semitski. Istovremeno smo svi mi OPS, neko manje neko više. Čini se da semitski genom više odgovara dušama OPD tipa/frekvencije za inkarnaciju jer s tom vrstom tijela one mogu da uđu u rezonanciju, dok su vibracije arijevskih tijela pogodnije za OPS tipove. Da bi se spriječilo inkarniranje duša OPD tipa, koje istovremeno imaju potencijal da se odupru kontroli reptoida prilikom prelaska u 4D, ovi uz pomoć greysa i drugih, cijelo vrijeme užurbano rade na tome da se genetskom modifikacijom i uz pomoć drugih metoda eliminiše ovaj genom sa planete. S druge strane, oni koji ne uspiju da pređu u 4D, bice u idućem “krugu” mnogo više OPS orjentisani, lakši za manipulaciju i bolji izvor energije?!

Kada se poveze to da Hazari kao arijevci iz kojeg dolaze mnoge iluminati porodice, preuzimaju Judaizam te se infiltriraju među Jevreje-semite u smislu ‘trojanskog konja’, te se danas predstavljaju kao oni i upravljaju glavnim zbivanjima na planeti, sa ovim zbivanjima na Srednjem Istoku, za očekivati je da će Jevreji-arijevci (aškenazi) izazvati globalni sukob između semita-Jevreja (sefardici) i semita-Arapa, kako bi se eliminisalo što više – semita. Izrael je i osnovan s razlogom da se tu skupi sto više semita-Jevreja kao muve na govno, tako da se oni lakše mogu manipulisati i eliminisati. Bitno je znati da semiti-Jevreji i semiti-Arapi imaju isti genom, samo su različito mentalno programirani.

Znači, dosta toga zavisi i od genoma. Svako od nas bi trebao da koristeći gene koje ima trenutno na raspolaganju, zajedno sa svojom dušom i svijesti, pokuša da se što prije ‘otrijezni’.
Moramo imati na umu i mogućnost da i naša duša može u određenom stepenu da utiče na “zdravstveno stanje” naše DNA. Znači, na kraju, opet se sve svodi na ono povezivanje sa našim istinskim Ja/dušom, što je uslov da bi se krenulo dalje. Naše Ličnosti se, kako se čini, u svemu ovome još uvijek ponašaju kao ‘muve bez glave’. Gnostika?!?


Pozdrav!



P.S. Evo i u David-ovoj radnji ima nešto malo u vezi te teme:

http://www.davidicke.com/icke/articles3/obsessed.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 19, 2005 4:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
Da iskoristim i ja priliku i ako sam skoro odustala od pisanja.
Uvek imam utisak da me pogresno razumeju.

Moja pitanja su vise bila konstatacija i zelja da bas ti, ili tebi slicni daju odgovor.

ASSA bi definitvno napala sektu i svaki oblik kontrole, ma kojim se on imenom nazivao.
No, ne bitno...

>>U čemu je sada problem? Na ovoj planeti imamo dva glavna genoma, od kojih su jedan arijevski a drugi semitski. Istovremeno smo svi mi OPS, neko manje neko više. Čini se da semitski genom više odgovara dušama OPD tipa/frekvencije za inkarnaciju jer s tom vrstom tijela one mogu da uđu u rezonanciju, dok su vibracije arijevskih tijela pogodnije za OPS tipove. Da bi se spriječilo inkarniranje duša OPD tipa, koje istovremeno imaju potencijal da se odupru kontroli reptoida prilikom prelaska u 4D, ovi uz pomoć greysa i drugih, cijelo vrijeme užurbano rade na tome da se genetskom modifikacijom i uz pomoć drugih metoda eliminiše ovaj genom sa planete. S druge strane, oni koji ne uspiju da pređu u 4D, bice u idućem “krugu” mnogo više OPS orjentisani, lakši za manipulaciju i bolji izvor energije?! <<


Mozda nije mesto, opet, ali koristim priliku, na serbijanu sam pomenula Milosa Bogdanovica...
Postoji knjiga i u pdf formatu, nije losa, procajte je.

Drugo, opet koristim priliku, Todor Jovanovic, znam ga i licno, je davno pisao, ali u veoma zatvorenom obliku, o manipulaciji, ne samo DNK, vec i naucnih dostignuca.

Pisao je dosta o virusima, ali ako citate njegove knjige nacicete, izmedju redova, mnogo toga, mnogo odgvora...i to je pisao pre nego sto su forumi ovog karaktera zaziveli.
Tvoj forum pozdravljam.

Zadnje knjige je oblikovao i prilagodio upotrebi sto cistijeg zivota, verovatno je imao i sam dosta problema ( zilav starac :) )

I jos jedna prilika, davno si me zainteresova ( galaksija ) za srebrnu vodu.
Dala sam da napravi aparat i kada bude godtov, pusticu ga u promet.

Konacno i odgovor, u stvari, misljenje:

Ja mislim da su se inteligencije nastanile. Znaci verujem u NLO. Verujem i imam i svoja iskustva.
Ali iskutva te i bacaju u istrazivanja. Ponekad pogresim, uglavnom dodjem do odgovora.
Mislim da se i kod njih - kolonizatora nase planete - desava sukob interesa, te da oni, takodje u neznanju, pokrecu svoje grane - sekte, organizacije, zatvorene forumie i sl. kako bi sami sebi bili vazni.
Zalosno je sto za to koriste slabije od sebe, odnosno pogodne inteligencije koje mogu da im ostvare interese - kroz nedefinisano pisanje i bombardovanje informacijama koje samo povrsno doticu istinu, ili je pak, vode u kontra smeru.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:

Čini se da semitski genom više odgovara dušama OPD tipa/frekvencije za inkarnaciju jer s tom vrstom tijela one mogu da uđu u rezonanciju, dok su vibracije arijevskih tijela pogodnije za OPS tipove.


Zar ovo nije suprotno onome što piše u "Udaru ruskih bogova" te "Čudnije od fantazije"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 1:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Sofija,

glavni junaci u Udaru Ruskih Bogova i Čudnije od Fantazije su Jevreji aškenazi, koji su u suštini - arijevci. Oni sa semitima nemaju nikakve veze, mada se tako predstavljaju. To su bivši Hazari koji su preuzeli Judaizam oko 850.-te godine.

Sefardici su Jevreji sa semitskom genetikom. (pogledaj uvod u Protokole, na metafizičkoj strani sajta)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
OK, ali i mi Slaveni smo arijevci?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 2:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
što ne znači da nemamo i semitskih gena. malo je onih koji su skroz čisti.

Zašto se Jevreji žene i udaju samo u sklopu svoje "nacije", tj. zašto im je "Jehova" to naredio?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 2:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Onda je riječ Jevrej jako neprecizna, treba govoriti Aškenazi ili Sefardici.
I kojima je od njih to "Jehova" naredio? (Pretpostavljam Sefardicima)
Da li želiš reći da su nam bez semitskih gena šanse da od OPS postanemo OPD puno manje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 2:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da smo birali tijela u koja ćemo se inkarnirati. Negdje sam već pomenuo i to da duša mora biti u rezonanciji sa tijelom, prilikom spajanja s njim. Duša takođe ima sposobnost da poveća tu frekvenciju tijela. Znači, nisu samo geni u pitanju. Vjerujem da gena imamo dovoljno, sada treba poraditi malo više na duši.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 5:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, trebamo malo "potjunirati" frekvencije... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 24, 2005 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sofija je napisao/la:
OK, ali i mi Slaveni smo arijevci?


"Mi Slaveni" ne postojimo kao Slaveni u tom smislu.

Ako mislis na Srbe, Hrvate i njima slicne....

Naime ti narodi imaju premalo slavenske genetike da bi ih se moglo tek tako zvat Slavenima.

Pogledaj samo Crnogorce ili Dalmatince, kako su gradeni, boju kose, ociju, licne kosti i postat ce ti jasno da nemaju puno veze sa Slavenima - pretezno svjetlokosoj i plavookoj, niskoj rasi koja se u nijednoj stavci ne poklapa sa danasnjim narodima ovdje koji su ostaci Ilira, divljih dinaridskih plemena, Turaka, Vlaha, Avara, Germana i jos sijaset njih cije se genetske osobina i danas mogu jasno vidjet kaKo na narodu sa ulice kako i na nekim TV licnostima. Naravno da tu izmedu ostalog postoji vise manje slavenski utjecaj ali on nikako nije dominantan.

Uglavnom danas gotovo da ne i postoji cista rasa u tom smislu.
Zidovi koju se drze odredbe o razmnozavanju unutar svoje vjere imaju sacuvani genom medutim u manjim zajednicama to uopce ne mora biti dobro jer prije ili kasnije dolazi do degeneracije genetskog koda koji rezultira raznim losijim karakteristikama (tip u Udarcu ruskih bogova tvrdi i homosexualizam :)).

Medutim zanimljivo je pitanje zasto Zidovi vuku porijeko sa majcine strane. Dakle sin zidovke i nekog drugog je zidov.

Da nije mozda i tu neka geneticka stvar u igri.
Moze biti jer dijete nasljeduje mitohondrijsku DNA preko majke. Mitohondrij kao takav izgleda da je postao sastavni dio stanice nakon postanka stanice same. Da to nije neki stos sa kontrolom, reptilima i drustvom (????? :-)).

Naime arijevci prate porijeko sa muske strane a Zidovi sa zenske mada uvijek govore "Josip, sin Abrahamov".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 57 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz