Sada je: sub apr 27, 2024 10:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 651 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 14, 2006 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Dragi Galaksija,

stoji sve to sto si napisao ali su i neke stvari malo i izokrenuo, da li namjerno ili slucajno nije ni bitno.
Cijenim ja tvoju borbu za istinu i bolji svijet , znam da ona dolazi iz dobrih namjera i osjecaja pravednosti ali lavirinti ovog zemaljskog zivota su toliko gusti , da treba biti mudriji od najmudrijeg.
Svakako da postujem tvoje napore i na kraju da nije bilo tebe , mi ovdje na ovom forumu ne bi sada ni pisali i ne bi dobili sansu da razmjenimo i crno i bijelo i sareno.
Kad je u pitanju strah ili primjer ovog Japanca, znaci Japanac je kriv sto je neosvjescen, dakle onda smo i mi u bivsoj Jugoslaviji krivi za rat i nasu neosvjescenost a ne neki manipulatori i vanzemaljci.
O tome i cijelo vrijeme pricam , osvjesti prvo sebe a manipulatori i saznanja o manipulatorima su nam posluzili samo da shvatimo svoju neosvjescenost a ne da se vjecno sa njima bavimo i uvlacimo u njihovu konstantu mrezu jer mislim da su je oni tako vjesto postavili da se covjek izgubi u tome kao u igri bez granica.
Ljudi mogu citati knjige iznova i iznova , ali ako ne promjene srz svog bica uvijek ce ih iluzija vracati nazad u taj "podrum", shvatace oni da su manipulirani ali ce ih okovi njihove ogranicene svjesnosti vracati u samo drugu vrstu manipulacije.

A sto se tice straha uopce, da li znas koja se "neman" treba savladati unutar nas da bi se doslo samo do predvorja te unutarnje tisine.
Unutar nas je "azdaja" koju smo bi stvorili gomilom sopstvenih iluzija koja je uzela formu te "azdaje" i mnogi se nemaju hrabrosti suociti sa tim , nego se vracaju uplaseni nazad i pokusavaju za svoje probleme optuziti spoljnu manipulaciju , vanzemaljce, politicare ...i tko zna koga.
A ti bas koji nas kontroliraju, oni nece da se mi susretnemo sa tom nasom unutarnjom "azdajom", nego neprestano sa njihovim azdajama i da se tako pravimo hrabri, i da prave vaznost njihovih azdaja ,jer mozda znaju a mozda i ne znaju, da kad bi savladali to u sebi, onda nas Duh i Um vise niko ne bi mogao zarobiti, a slobodan Duh vise nije dobar za bilo kakvu manipulaciju i ugrozavanje drugih ljudi, unistavanje prirode na ovoj planeti i samog sebe ,a najvaznije ,takvi bi prestali i ono suptilno zagadjenje, koje se ne vidi, a od koga sve i dolazi.

Netko je nas dakle stavio u tor i napravio nam vrlo nepodnosljiv zivot u tom toru sa stanovista nase uske svjesnosti gdje smo najvise zabrinuti za tijelo, i sad bi da mi rijesavamo problem samo u okviru tog tora a da ne shvatimo da jedan dio nas i ne pripada uopce tom toru ali oni i ne bi da mi trazimo taj dio nas, nego da citamo njihove mozgom ispirajuce knjige, kako oni nas tako dobro drze u toru ,i da samaramo i druge ovce koje su oni malo bolje obucili u toru da nas samaraju , a kad netko pokusa drugacijim metodama izaci iz tora,drugacijim nego sto se kontrolni sistem sluzi, doduse te su metode malo mukotrpnije i dugotrajnije , i zahtjevaju iskrenost prema sebi , i drugacije nego sto su nas naucili u toru da razmisljamo, onda mu kazu, ti to ne mozes jer kako god krenes opet si manipuliran i sto god radio ti si zabludjen, ako gradis humane vrijednosti u sebi onda se tjesis da je zivot ljepsi nego sto jeste. Zapetljano zar ne ?

Ovako bi oni da mi sumanuto trcimo i krpimo jednu po jednu rupu koji oni konstannto stvaraju i da nikad ne nadjemo snage i energije da pogledamo sto u nama nije u redu. Niko ne kaze da ne treba biti oprezan ni sa tim rupama i upozoriti na njih ali nas ne treba predstavljati nemocnim u odnosu na to a sigurno ne treba posvetiti ni sav svoj zivot i energiju tome , mada ako je netkome i to volja, onda mozda tako zbog necega i mora.
Najhrabriji je covjek koji je pobijedio samog sebe, i za to je potrebna neopisiva hrabrost, ja mislim da ti to dobro znas i spoljni strah je djecija igra u odnosu sa strahom sa kojim se covjek mora susresti u sebi da bi presao onaj Prag i zato svi tako vjesto bjeze od toga i umisljaju da Umom mogu sve savladati.
Zasto ne bi pretpostavili i da im sam Um namece tu odbojnost i gura ih u spoljno rijesavanje problema.


A ja ovdje ne pricam ni o kakavim hiperdimenzionalnim tehnikama, meditacijama ovim ili onim , ljubicastim balonima, prizivanjem nekih kosmickih zraka nego jednom voljnom i mukotrpnom procesu transformacije i nemoj da okreces vodu na svoju vodenicu i oblikujes u drugaciju formu moje pisanje, jer ja ne zelim da ljudi shvate da ja pricam o nekim iluzijama u glavi i svi se problemi rijese, niti sam ikada nekome predlagala neku tehniku da bi se osvjescivao.
Ja mislim da ti dobro znas da ja nista ne sanjam, po principu sto je babi milo to se babi snilo, nego naprotiv kazem da treba prvo sebe vidjeti u pravom svijetlu prije nego odlucis koja je najefikasnija metoda da se svijet promjeni i da li neosvjescen covjek i doista zna koja je to bas najefikasnija?

Da li covjek koji je pobjedio unutar sebe iluziju i mora vise ista da cita ili da mu netko kaze sto je ispravno ili neispravno ili ima vec neki aparat svjesnosti i nece vise ucestvovati u igri uzimanja i povrjedjivanja.
Da li ce takav covjek i zavisti od elektronike da ga osvjescuje. To ne znaci da treba svu elektroniku iskljuciti nego raditi na sebi da nizasto nisi vezan, ni ogranicen.

Mi kad sirimo informaciju, uvijek smo i u riziku da sirimo i dezinformaciju , tako svjesno ili nesvjesno time uticemo na nepovoljne posljedice i ako nam se bude sudilo i po takvim djelima nece biti dobro.
Jedna vijest za nekoga moze biti lijek , za nekoga otrov, mi smo odgovorni i za jednu i drugu posljedicu.


U ovoj nekoj zivotnoj mrezi u kojoj smo se svi upleli neki su pokusali ukazati,da li vjesto ili nevjesto, na potencijal Duha koji lezi u nama u gradjenju boljeg svijeta, i problem u srzi same covjekove prirode, mikro nivoa, koja je opet dovela do manipulacija u sirem smislu jer je i manipulator i manipulisan u jednom istom covjeku.

Ne znaci da iko od nas hoce da obezvrijedi ono za sto se ti boris ili da diskredituje bilo koga, nego da nekim svojim saznanjima pokaze i drugaciju stranu medalje i kolika je mudrost potrebna u cijeloj ovoj Internet i medijskoj mrezi Informacija i dezinformacija, sto po meni moze biti svatkome korisno da uklopi sve to u jednu bolju sliku, ako je promatra tako a ne sa pozicije grcevite odbrane.
Ako pogledas to bez predrasude to i nije u suprotnosti sa onim za sto se ti boris, jer takodje vodi do humanijeg svijeta a i do postovanja onoga od cega smo stvoreni jer da nije bilo vjecne volje duha da se ispolji , ne bi bilo nas.

Ja sam ovdje srela drage ljude ,koji su mi postali prijatelji i jedni drugima smo neka nevidljiva podrska i pomoc na istom tom putu trazenja istine i sirenju radosti i ljubavi sto i jeste prava priroda Duha, ma koliko sjenke tame pokusavale da uniste tu radost jer to im je glavni posao, da budemo mrzovoljni i zabrinuti....... tako da tvoja stranica ima u svemu i neku siru vrijednost , i nemoj odbacivati i tu komponentu tvog djelovanja ,a ti si mnogo vise od Ideje i za Ideju ne bi trebao nikada ginuti.

Ljudi su odabrali da pomazu razlicito svijetu, neko sirenjem informacija gdje preuzima rizik da siri i dezinformaciju, neko ciscenjem sebe da bi svijet bio cistiji gdje preuzima rizik da i ne ocisti do kraja sebe ali je barem pokusao i nista nece biti izgubljeno, ne treba ni ovo drugo potcijenjivati , pogotovo ako jos nismo dosli do kraja puta i susreli se sa istinom unutar naseg pravog bica da mozemo reci, sada sam SIGURAN.

Mnogi od nas su ovdje u braku i cesto sam cula od ljudi da drugog bracnog partnera to ne zanima, i da bi ovo sve smatrali teskom nabulozom, da li bi mi trebali da ratujemo sa njima?.. ili da ih izbacimo iz kuce ? ili djelujemo nekim vecim stupnjem razumijevanja i ljudskosti da pokazemo da smo se izdigli iznad klasicnih metoda manipulacije i zastrasivanja.
Je li bi bio bolji uticaj razumjevanjem, ljubavi i strpljenjem ali te tri komponente treba stvoriti a malo tko ima volje za tako nesto i zato je i svijet, takav, kakav je.Zasto zatvarati oci i na takve nedostatke ovog svijeta i smatrati da cim se pomene snaga ljubavi i svjetlosti da to odmah mora imati neke veze sa "wishfull thinking" i New Age teorijama.

Jedno je snaga tih sila koje se mogu roditi da bi se sa njima moglo djelovati i za sto je potrebna svjesna promjena a jedno je umisljanje da se sa njima djeluje, ja ne pricam o ovoj drugoj, niti sam ikada, a ne treba se ni "ismijavati" sa nekim rijecima jer im je neka organizacija dala pogresno znacenje a time i nesvjesno skrnavis nesto sto je po svojoj istinskoj vibraciji sveto.

A tisina u Umu i mir u Dusi je najveci Blagoslov koji u ovom zemaljskom zivotu mozemo postici i to je zona u kojoj ti vise nisi predator i iz takve zone ce svatko mudrije djelovati i doprinijeti na jedan konstruktivniji nacin ovom svijetu , pa ce se netko povesti i za njegovim primjerom.
Ja vam zelim svima da osjetite to u sebi jednog dana na jedan potpuno prirodan nacin, ciju cete neprocjenjivu vrijednost jednom razumjeti , da li sada ili u nekom drugom zivotu, a to nije samo zato da bi sebicno uzivali u tom blagostanju u sebi, nego da bi doprinosili harmoniji ovog Univerzuma koga nazivamo svojom kucom i na takav nacin doprinijeli harmoniji i drugih bica i to je i istinska svrha onog sto se zove okrenutost prema drugom kad si spojen preko ljubavi i harmonije u istu volju sa drugim bicima i svojom cistom energijom hranis sve one oko sebe.

A onima kojima je rat u Umu ili negdje drugdje, nek ratuju , jednog dana ce shvatiti da su samo sa tim povrijedjivali sami sebe i za takve ce se Univerzum sam pobrinuti, da ja ne moram izigravati njegovog sudiju.

Covjek ima izbora da u netkome vidi ili samog sebe ili neprijatelja a svatko po svojoj percepciji i stupnju svjesnosti zna najbolje sto vidi i sam sebi je najbolji sudija.

Mislim da sam napisala sve sto imam za malo poduze vrijeme i da nema potrebe da vise gubimo energiju, ni moju, ni tvoju, ni neciju drugu a ako pogledas bez predrasude , sve su znakovi na putu , a ako nekad se ne moze vidjeti Umom smisao u necemu, treba dati i Srcu sansu da kaze svoje a krajnji cilj je da oboje budu u harmoniji.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 14, 2006 10:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
slika

Olovo vec sadrzi u sebi Zlato


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 14, 2006 10:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 05, 2006 8:46 pm
Postovi: 31
Galaksija
Citat:
Da li to prevodu znači: Isključite mozak Ne treba vam! Stavite glavu u pijesak, meditirajte, po mogućnosti u bašti, među tulipanima. Samo se opustite i ništa ne razmišljajte. Sve znanje koje vam je potrebno je tu u vama. (Tvrdokorni hrišćani kažu isto, samo za Bibliju). Danas u opticaju nalazimo i kojekave recepte za to u smislu dostizanja tih znanja uz pomoć postizanja unutrašnjeg mira (transedentalne meditacije, hiperdimenzionalne vježbe, rituali itd.) na bazi indukcije promijenjenih stanja svijesti.

Slažem se da postoje znanja koja se mogu izvući iz sebe, međutim, postoje i ona do kojih se može doći samo jednim aktivnim učešćem u Svemu Što Jeste. Nadalje, stečeno znanje se mora i aplicirati. Na osnovu načina njegove aplikacije, odnosno, efekata koje je njegova aplikacija proizvela, čovjek je u stanju da ga i dokaže ili demonstrira (ako se radi o stvarnom znanju). Međutim, tu opet imamo i jednu obaveznu i aktivnu upotrebu uma. Ili što bi neki rekli: “Skupljanje znanja je analogno punjenju auta gorivom, dok se brzina postiže njegovim korištenjem”.

Galaksija


Galaksija ti si potpuno u pravu kad govoriš o znanju koje je potrebno da bi se bar na neki način pokušao popraviti ovaj svijet. Svi znamo kroz što smo prošli zadnjih 15tak godina i kakve su psihopate isplivale na površinu i kakva je manipulacija napravljena. Za takvo humanističko nastojanje potrebna je sigurno odredjena prosvjećenost i doza altruizma. Problem je samo što time nećemo promjeniti našu realnost, ona je podložna zakonu akcije i reakcije, pa će to animalno u nama kad tad ponovno eksplodirati , bez obzira koliko se nastojimo kultivirati i kolio smo natankovali goriva. Nekako mi se čini da što je goriva više i eksplozija je jača. Sve to može imati i nesagledavie posljedice specijalno kad auto krene pogrešnim putem. Sjetimo se naših „ akademika/znanstvenika/vozača“ sa različitih strana.


Galaksija
Citat:
Sada se već samo po sebi postavlja par pitanja. Kako znati koji je “unutrašnji glas” onaj pravi? Ti kažeš da “tvoj unutrašnji glas glas ocjenjuje život oko tebe”?! To odmah implicira da ne moraš koristiti svoj vlastiti umu, jer ti se sve servira na gotovo. Ti jedino što trebaš, to je da slušaš onaj glas! Dobro, ukoliko se radi o glasu tvoje duše koju možeš stalno da čuješ, onda si ti prva osoba koju na neki način poznajem i koja je obavila tzv. veliki posao (alhemija), odnosno, uspostavila permanentnu vezu sa svojom sustinom/gospodarom/dusom/istinskim Ja (gnostika).
Ili možda samo pričaš o tome, onako – teoretski?!



Ovdje se radi o jednom dubokom nesporazumu, gotovo nepremostivoj provaliji . Svi smo različite jedinke, različitih usmjerenja i logično je da sumnjamo u nešto što nam nije blisko , u nešto što poznajemo samo izvana, teoretski. Zašto bi bilo nemoguće da je već neko obavio kako kažeš „veliki posao (alhemiju)“, bolje rečeno alhemijsku svadbu. Usput rečeno gnostika nije neka teoretska disciplina već put unutarnje transformacije, a koji su razni autori materijalizari u knjigama nastojeći da nam ga na neki način približe. Ako je istinski i proživljen ta vibracija se da osjetiti i iz riječi. Put je to od Pistis ka Sofiji i Pistis Sofiji.

Galaksija
Citat:
Slažem se da su podjele među ljudima žalosne, međutim, nekim slučajem izostavila si onu najvažniju a možda i jedinu koja je bitna: na našem “spratu” postoje suštinski dobri ljudi a postoje i ljudi koji su suštinski zli. Postoje oni s dušom a postoje i oni bez duše. Naravno, kad ovi drugi ne bi manipulisali one prve, lakše bi se živjelo. Kad bi oni prvi bili malo svjesniji, ovi drugi ih ne bi mogli iskorištavati. Da li je ovo stvarno neki “začarani krug” ili se ipak neki izlaz tu može nazrijeti?!





Meni se ovo čini jako dobra definicija našeg svijeta.
To je zaista „začarani krug“ u kom nekad dominiriju dobri momci dok ih ne pobijede loši ili obrnuto. Sa tim da loši nismo mi već oni drugi.
Postoje medjutim i oni koji nisu suštinski ni zli ni dobri, oni koji su se sklonili iz sfere polja polariteta koji su riješili kvadraturu kruga a to nije bilo i neće biti moguće ovozemaljskim znanjem. Kako ?
Da pokušam sa neprevazidjenim Lao Tsu :

The ego is a monkey catapulting through the jungle:
Totally fascinated by the realm of the senses,
it swings from one desire to the next,
one conflict to the next,
one self-centered idea to the next.
If you threaten it, it actually fears for its life.

Let this monkey go.
Let the senses go.
Let desires go.
Let conflicts go.
Let ideas go.
Let the fiction of life and death go.
Just remain in the center, watching.

And then forget that you are there


Dešava se nekada da se u luljšturi/krugu koji nas okružuje pojavi prslina,
kroz koju možemo nazrijeti a potom i nastojati realizirati to što zoveš alhemijom,
odnosno transformirati olovo realnosti u zlato Duha.
Pozdrav
PS
Slažem se u potunosti sa onim što je o vrijednosti ovog foruma napisala Sophia.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 14, 2006 11:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Kad je u pitanju strah ili primjer ovog Japanca, znaci Japanac je kriv sto je neosvjescen, dakle onda smo i mi u bivsoj Jugoslaviji krivi za rat i nasu neosvjescenost a ne neki manipulatori i vanzemaljci.


Kao prvo - nitko nije KRIV!!! Jer krivnje - nema!

Japanac je sam OGOVORAN ( i snosi posljedice ) radi svoje ne-svijesti, ili reći ćemo... manje svijesti o tome.

A mi u bivšoj Jugi isto NISMO KRIVI, ali smo ODGOVORNI za rat, iako se nama manipuliralo! Jer nismo bili dovoljno svijesni da se nama manipulira!

Sad kad smo naučili tu lekciju - više nikad nećemo dat da nas zavade! ( bar ne pojedince koji su ovo shvatili )

:mrgreen: :wink:

Citat:
Ja sam ovdje srela drage ljude ,koji su mi postali prijatelji i jedni drugima smo neka nevidljiva podrska i pomoc na istom tom putu trazenja istine i sirenju radosti i ljubavi sto i jeste prava priroda Duha, ma koliko sjenke tame pokusavale da uniste tu radost jer to im je glavni posao, da budemo mrzovoljni i zabrinuti....... tako da tvoja stranica ima u svemu i neku siru vrijednost , i nemoj odbacivati i tu komponentu tvog djelovanja ,a ti si mnogo vise od Ideje i za Ideju ne bi trebao nikada ginuti.


Ovo i ja potpisujem.

:mrgreen: :wink:


Zadnja izmjena: Jack987; čet dec 14, 2006 11:37 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 15, 2006 3:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dakle, ime teme samo znači ogromnu subjektivnost u sebi, pa ne vidim uopće neki veliki značaj ove teme, pogotovo kad se tu neki svađaju oko različitih pogleda na svijet!

Ljudi, pa sve ovo je jako subjektivno. Ovisi od čovjeka do čovjeka. Ne vidim neki razlog ( osim privatnih lekcija ) za neko pridodavanje neke velike važnosti ovoj temi, kao i sadržaju.

Ovo su samo jednostavno, nečija viđenja na okolinu.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Da li postoji ono što ljudi zovu Bogom?
PostPostano: čet dec 21, 2006 12:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 05, 2006 7:28 pm
Postovi: 14
Lokacija: Zg
Božji opči potop da očisti svijet nije uspio. Ostao je čovjek koji mu je ubrzo ubio sin Isusa Krista i zatim se prozvao krščaninom.
Za mene je postajao samo jedan krščanin- Isus Krist.

Da razjasnim. Od rane mladosti vjera mi je bila nametnuta i odgajan sam sukladno takvim uvjerenjima. Ipak dobi od 15 godina počeo sam se distancirati od vjere. Jednostavno za mene ta vjera nije bila logična, štoviše bila je apsurdna. Vlastitim mišljenjem, bez zavedenih misli došao sam do te istine da Bog kakvim ga ljudi opisuju ne postoji.
Moje je gledište vrlo jasno- Nije bog stvorio vas, vi ste stvorili boga.
Pitanje je zašto ljudi vjruju u nadnaravnu, apsolutno ispravnu i dobru silu.
Odgovor je vrlo jednostavan. U ovom svijetu punom nepravednosti, nemorala, neravnoteže i svih drugih negativnih stvari, ipak čovjek to osjeća ali ne može djelovati. Zbog takvog svijeta čovjek je stvorio drugi svijet u kojem postoji nadnaravna sila- bog. Ta vjera jedino je ispravno, postoječe, i jedino ta imaginacija može dati osječaj pravednosti, potpore, mogućnosti, nade, želje makar djelićem u subjektivnom doživljaju osobe.
Ljudima je svojstveno da vole u nešto vjerovat, bilo to čak i neispravno. Oni žive za taj ideal, bitno im je samo da vjeruju, to im olakšava ovu surovu sadašnjicu, daje drugi svijet njihovim bližnjima koji više nisu prisutni tijelom i osigurava im mjesto poslije smrti.
Ipak istina je bolna, mnogi je ne žele vidjeti, ali još više njih ne može spoznati tu istinu.

No, ja vjerujem da je postajala osoba poput Isusa, Bude... Objašnjenje toga vrlo je kompleksno.

Ukratko ja ne vjerujem da bog postoji, no vjerujem da čovjek može postati on što ljudi zovu Bogom.

Kako sam rekao postojao je samo jedan kršćanin- Isus Krist.
Ajmo reći da je kršćanstvo bio njegov put, on je samonikao u njemu i on je sadržavao svaki djelić toga puta u sebi. On je bio uzrok, povod i posljedica, i nitko više.
Da bi neko uistinu bio nešto mora sadržavati svu substancu od čega je to nešto nešto.
Drugim riječima ne radi se samo o kršćanstvu, moje mišljenje o svim vjerama jednako je.
Mnogi misle da su vjernici a uopće nemaju pojima o čemu vjeruju.

Također največa kritika svake pojedine vjere, jest postojanje dugih vjera.

Toliko se svi razilaze oko zamišljenog ideala koji uopće ne postoji,.zbog te imaginacije, razum ne može vidjeti istinu!

_________________
Nephill- indigo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 21, 2006 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
A sta si ti to nama hteo da kazes? Ako ti uopste znas sta si hteo da nam kazes? Vrtis jednu finu beznacajnu pesmicu, pa ko voli poeziju sigurno ce uzivati. Nego sta si ti nama novo, konstruktivno tu izneo? Ima li tu novih stvari, novih saznanja, novih nacina?

Ili ti je cilj da ove nase sastavljace literarnih eseja malo zamuntas? Ionako su skroz slogirani......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 21, 2006 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
hmm da,
ovo cemo fino spojiti sa thradom Moj pogled na svijet

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 30, 2007 3:26 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Sophia je napisao/la:
Dragi Galaksija,

stoji sve to sto si napisao ali su i neke stvari malo i izokrenuo, da li namjerno ili slucajno nije ni bitno.
Cijenim ja tvoju borbu za istinu i bolji svijet , znam da ona dolazi iz dobrih namjera i osjecaja pravednosti ali lavirinti ovog zemaljskog zivota su toliko gusti , da treba biti mudriji od najmudrijeg.
Svakako da postujem tvoje napore i na kraju da nije bilo tebe , mi ovdje na ovom forumu ne bi sada ni pisali i ne bi dobili sansu da razmjenimo i crno i bijelo i sareno.
Kad je u pitanju strah ili primjer ovog Japanca, znaci Japanac je kriv sto je neosvjescen, dakle onda smo i mi u bivsoj Jugoslaviji krivi za rat i nasu neosvjescenost a ne neki manipulatori i vanzemaljci.
O tome i cijelo vrijeme pricam , osvjesti prvo sebe a manipulatori i saznanja o manipulatorima su nam posluzili samo da shvatimo svoju neosvjescenost a ne da se vjecno sa njima bavimo i uvlacimo u njihovu konstantu mrezu jer mislim da su je oni tako vjesto postavili da se covjek izgubi u tome kao u igri bez granica.
Ljudi mogu citati knjige iznova i iznova , ali ako ne promjene srz svog bica uvijek ce ih iluzija vracati nazad u taj "podrum", shvatace oni da su manipulirani ali ce ih okovi njihove ogranicene svjesnosti vracati u samo drugu vrstu manipulacije.

A sto se tice straha uopce, da li znas koja se "neman" treba savladati unutar nas da bi se doslo samo do predvorja te unutarnje tisine.
Unutar nas je "azdaja" koju smo bi stvorili gomilom sopstvenih iluzija koja je uzela formu te "azdaje" i mnogi se nemaju hrabrosti suociti sa tim , nego se vracaju uplaseni nazad i pokusavaju za svoje probleme optuziti spoljnu manipulaciju , vanzemaljce, politicare ...i tko zna koga.
A ti bas koji nas kontroliraju, oni nece da se mi susretnemo sa tom nasom unutarnjom "azdajom", nego neprestano sa njihovim azdajama i da se tako pravimo hrabri, i da prave vaznost njihovih azdaja ,jer mozda znaju a mozda i ne znaju, da kad bi savladali to u sebi, onda nas Duh i Um vise niko ne bi mogao zarobiti, a slobodan Duh vise nije dobar za bilo kakvu manipulaciju i ugrozavanje drugih ljudi, unistavanje prirode na ovoj planeti i samog sebe ,a najvaznije ,takvi bi prestali i ono suptilno zagadjenje, koje se ne vidi, a od koga sve i dolazi.

Netko je nas dakle stavio u tor i napravio nam vrlo nepodnosljiv zivot u tom toru sa stanovista nase uske svjesnosti gdje smo najvise zabrinuti za tijelo, i sad bi da mi rijesavamo problem samo u okviru tog tora a da ne shvatimo da jedan dio nas i ne pripada uopce tom toru ali oni i ne bi da mi trazimo taj dio nas, nego da citamo njihove mozgom ispirajuce knjige, kako oni nas tako dobro drze u toru ,i da samaramo i druge ovce koje su oni malo bolje obucili u toru da nas samaraju , a kad netko pokusa drugacijim metodama izaci iz tora,drugacijim nego sto se kontrolni sistem sluzi, doduse te su metode malo mukotrpnije i dugotrajnije , i zahtjevaju iskrenost prema sebi , i drugacije nego sto su nas naucili u toru da razmisljamo, onda mu kazu, ti to ne mozes jer kako god krenes opet si manipuliran i sto god radio ti si zabludjen, ako gradis humane vrijednosti u sebi onda se tjesis da je zivot ljepsi nego sto jeste. Zapetljano zar ne ?

Ovako bi oni da mi sumanuto trcimo i krpimo jednu po jednu rupu koji oni konstannto stvaraju i da nikad ne nadjemo snage i energije da pogledamo sto u nama nije u redu. Niko ne kaze da ne treba biti oprezan ni sa tim rupama i upozoriti na njih ali nas ne treba predstavljati nemocnim u odnosu na to a sigurno ne treba posvetiti ni sav svoj zivot i energiju tome , mada ako je netkome i to volja, onda mozda tako zbog necega i mora.
Najhrabriji je covjek koji je pobijedio samog sebe, i za to je potrebna neopisiva hrabrost, ja mislim da ti to dobro znas i spoljni strah je djecija igra u odnosu sa strahom sa kojim se covjek mora susresti u sebi da bi presao onaj Prag i zato svi tako vjesto bjeze od toga i umisljaju da Umom mogu sve savladati.
Zasto ne bi pretpostavili i da im sam Um namece tu odbojnost i gura ih u spoljno rijesavanje problema.


A ja ovdje ne pricam ni o kakavim hiperdimenzionalnim tehnikama, meditacijama ovim ili onim , ljubicastim balonima, prizivanjem nekih kosmickih zraka nego jednom voljnom i mukotrpnom procesu transformacije i nemoj da okreces vodu na svoju vodenicu i oblikujes u drugaciju formu moje pisanje, jer ja ne zelim da ljudi shvate da ja pricam o nekim iluzijama u glavi i svi se problemi rijese, niti sam ikada nekome predlagala neku tehniku da bi se osvjescivao.
Ja mislim da ti dobro znas da ja nista ne sanjam, po principu sto je babi milo to se babi snilo, nego naprotiv kazem da treba prvo sebe vidjeti u pravom svijetlu prije nego odlucis koja je najefikasnija metoda da se svijet promjeni i da li neosvjescen covjek i doista zna koja je to bas najefikasnija?

Da li covjek koji je pobjedio unutar sebe iluziju i mora vise ista da cita ili da mu netko kaze sto je ispravno ili neispravno ili ima vec neki aparat svjesnosti i nece vise ucestvovati u igri uzimanja i povrjedjivanja.
Da li ce takav covjek i zavisti od elektronike da ga osvjescuje. To ne znaci da treba svu elektroniku iskljuciti nego raditi na sebi da nizasto nisi vezan, ni ogranicen.

Mi kad sirimo informaciju, uvijek smo i u riziku da sirimo i dezinformaciju , tako svjesno ili nesvjesno time uticemo na nepovoljne posljedice i ako nam se bude sudilo i po takvim djelima nece biti dobro.
Jedna vijest za nekoga moze biti lijek , za nekoga otrov, mi smo odgovorni i za jednu i drugu posljedicu.


U ovoj nekoj zivotnoj mrezi u kojoj smo se svi upleli neki su pokusali ukazati,da li vjesto ili nevjesto, na potencijal Duha koji lezi u nama u gradjenju boljeg svijeta, i problem u srzi same covjekove prirode, mikro nivoa, koja je opet dovela do manipulacija u sirem smislu jer je i manipulator i manipulisan u jednom istom covjeku.

Ne znaci da iko od nas hoce da obezvrijedi ono za sto se ti boris ili da diskredituje bilo koga, nego da nekim svojim saznanjima pokaze i drugaciju stranu medalje i kolika je mudrost potrebna u cijeloj ovoj Internet i medijskoj mrezi Informacija i dezinformacija, sto po meni moze biti svatkome korisno da uklopi sve to u jednu bolju sliku, ako je promatra tako a ne sa pozicije grcevite odbrane.
Ako pogledas to bez predrasude to i nije u suprotnosti sa onim za sto se ti boris, jer takodje vodi do humanijeg svijeta a i do postovanja onoga od cega smo stvoreni jer da nije bilo vjecne volje duha da se ispolji , ne bi bilo nas.

Ja sam ovdje srela drage ljude ,koji su mi postali prijatelji i jedni drugima smo neka nevidljiva podrska i pomoc na istom tom putu trazenja istine i sirenju radosti i ljubavi sto i jeste prava priroda Duha, ma koliko sjenke tame pokusavale da uniste tu radost jer to im je glavni posao, da budemo mrzovoljni i zabrinuti....... tako da tvoja stranica ima u svemu i neku siru vrijednost , i nemoj odbacivati i tu komponentu tvog djelovanja ,a ti si mnogo vise od Ideje i za Ideju ne bi trebao nikada ginuti.

Ljudi su odabrali da pomazu razlicito svijetu, neko sirenjem informacija gdje preuzima rizik da siri i dezinformaciju, neko ciscenjem sebe da bi svijet bio cistiji gdje preuzima rizik da i ne ocisti do kraja sebe ali je barem pokusao i nista nece biti izgubljeno, ne treba ni ovo drugo potcijenjivati , pogotovo ako jos nismo dosli do kraja puta i susreli se sa istinom unutar naseg pravog bica da mozemo reci, sada sam SIGURAN.

Mnogi od nas su ovdje u braku i cesto sam cula od ljudi da drugog bracnog partnera to ne zanima, i da bi ovo sve smatrali teskom nabulozom, da li bi mi trebali da ratujemo sa njima?.. ili da ih izbacimo iz kuce ? ili djelujemo nekim vecim stupnjem razumijevanja i ljudskosti da pokazemo da smo se izdigli iznad klasicnih metoda manipulacije i zastrasivanja.
Je li bi bio bolji uticaj razumjevanjem, ljubavi i strpljenjem ali te tri komponente treba stvoriti a malo tko ima volje za tako nesto i zato je i svijet, takav, kakav je.Zasto zatvarati oci i na takve nedostatke ovog svijeta i smatrati da cim se pomene snaga ljubavi i svjetlosti da to odmah mora imati neke veze sa "wishfull thinking" i New Age teorijama.

Jedno je snaga tih sila koje se mogu roditi da bi se sa njima moglo djelovati i za sto je potrebna svjesna promjena a jedno je umisljanje da se sa njima djeluje, ja ne pricam o ovoj drugoj, niti sam ikada, a ne treba se ni "ismijavati" sa nekim rijecima jer im je neka organizacija dala pogresno znacenje a time i nesvjesno skrnavis nesto sto je po svojoj istinskoj vibraciji sveto.

A tisina u Umu i mir u Dusi je najveci Blagoslov koji u ovom zemaljskom zivotu mozemo postici i to je zona u kojoj ti vise nisi predator i iz takve zone ce svatko mudrije djelovati i doprinijeti na jedan konstruktivniji nacin ovom svijetu , pa ce se netko povesti i za njegovim primjerom.
Ja vam zelim svima da osjetite to u sebi jednog dana na jedan potpuno prirodan nacin, ciju cete neprocjenjivu vrijednost jednom razumjeti , da li sada ili u nekom drugom zivotu, a to nije samo zato da bi sebicno uzivali u tom blagostanju u sebi, nego da bi doprinosili harmoniji ovog Univerzuma koga nazivamo svojom kucom i na takav nacin doprinijeli harmoniji i drugih bica i to je i istinska svrha onog sto se zove okrenutost prema drugom kad si spojen preko ljubavi i harmonije u istu volju sa drugim bicima i svojom cistom energijom hranis sve one oko sebe.

A onima kojima je rat u Umu ili negdje drugdje, nek ratuju , jednog dana ce shvatiti da su samo sa tim povrijedjivali sami sebe i za takve ce se Univerzum sam pobrinuti, da ja ne moram izigravati njegovog sudiju.

Covjek ima izbora da u netkome vidi ili samog sebe ili neprijatelja a svatko po svojoj percepciji i stupnju svjesnosti zna najbolje sto vidi i sam sebi je najbolji sudija.

Mislim da sam napisala sve sto imam za malo poduze vrijeme i da nema potrebe da vise gubimo energiju, ni moju, ni tvoju, ni neciju drugu a ako pogledas bez predrasude , sve su znakovi na putu , a ako nekad se ne moze vidjeti Umom smisao u necemu, treba dati i Srcu sansu da kaze svoje a krajnji cilj je da oboje budu u harmoniji.

Pozdrav.



uz nešto sitnih preinaka,gornji tekst je moj pogled na svijet.
netko reče da ono što vidiš,čuješ i osjećaš ovisi o mjestu na kojem stojiš.
drago mi je da smo blizu.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Pogled na svijet
PostPostano: uto feb 27, 2007 2:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Mislim da je ovo jako bitna tema za shvatiti neke stvari.-

- Dvoje ljudi različito gleda na jednu istu stvar. -

- A to je činjenica a izgleda da je nekako "malo" zanemarujemo u proučavanju ove naše stvarnosti. -

- Dakle ...

- Šta Vi mislite o ovakvom pogledu na svijet ... ili je sve jedno te isto. -

- Da li smo samo pod-programi jednog puno večeg MATRIX sistema ili ... je MATRIX samo pod-program naše zajedničke stvarnosti. -

- Muči me ovo pitanje jer nije mi ... svejedno. - :mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 18, 2007 3:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 14, 2007 7:04 pm
Postovi: 46
Dvoje ljudi=dva realiteta,sto ljudi=sto realiteta.
Nemam bogova,vragova,idola ni svetih krava.Svatko je odgovoran za svoju sudbinu i sam upravlja svojim postupcima i svojim životom.
Ovo je dosta opširna tema, a svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Zato ne valja o tome puno filozofirati jer tko puno priča malo toga uspije čuti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 18, 2007 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Citat:
“Skupljanje znanja je analogno punjenju auta gorivom, dok se brzina postiže njegovim korištenjem”


DEFINITIVNO.
A pri tome treba i auto biti u voznom stanju. Koja svrha puniti auto gorivom, ako se auto ne ODRŽAVA u voznom stanju. Auto ponekad (kažu barem jedno godišnje ili ovisno o prijeđenoj kilometraži - tj. vožnji) treba SERVISIRATI. Ponekad se pokvari neki bitan dio, pa ga treba i zamijeniti ili malko popraviti...', možda malo pročistiti dizne i PROMIJENITI REDOVITO FILTERE ZA GORIVO, a dodatno treba paziti jer gorivo može biti i nekvalitetno ili razvodnjeno. :glasses7:'

A kad auto posve rikne (iako je prepun goriva), ali definitivno vlasnik auta ne mora čekati taj zadnji čas, čovjek se malo informira i o mogućnostima nadgradnje, što će reći kupovini novog auta. Ako, pak, ostane (mo- ili senti-)mentalno vezan uz auto koji rikava, a gorivo se već pretače oko njega od silnog sipanja, pa ne želi niti povjerovati da mu (autu) je isteko "žeton"... e... ':shock:'

Znači, održavati auto u dobrom voznom stanju (a za održavanje ovog konkretnog auta jedini kompetentan može biti samo VLASNIK auta), puniti ga gorivom i redovito ga voziti.

Ali misliti da održavanje auta u dobrom voznom stanju je identično "zabijanju glave u tulipane"!???

p.s.: oni koji nemaju vlastiti auto mogu se voziti u autu svog prijatelja, rođaka ili već nekoga... tko je voljan provozati ih

Naravno, moguće je i hodati, a u tom slučaju primijenite analogiju.

To je, u najkraćim crtama i na jedan od mogućih načina, moj pogled na ... (gornji citat ':mrgreen:' )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 18, 2007 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
dante je napisao/la:
Dvoje ljudi=dva realiteta,sto ljudi=sto realiteta.
Nemam bogova,vragova,idola ni svetih krava.Svatko je odgovoran za svoju sudbinu i sam upravlja svojim postupcima i svojim životom.
Ovo je dosta opširna tema, a svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Zato ne valja o tome puno filozofirati jer tko puno priča malo toga uspije čuti.


=D> =D> =D> =D> =D>

:D

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 27, 2007 9:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Što se tiče Biblije, ja ju zasigurno ne uzimam za doslovnu istinu niti za povijesno korektno izlaganje. Za mene kao ezoterika, Biblija sadrži univerzalne istine u obliku okultnih alegorija. Ne oslanjam se na navode religioznih ljudi u vezi Biblije. Smatram da svete knjige, iako vrlo izmijenjene od Bratstva od početaka, svejedno ne mogu sakriti ono što je univerzalno i očito svakoj duši, ali ne i mozgu.

Za mene Istina u našem malom frekvencijskom spektru poprima manifestaciju kroz fragmente, dakle Istina je SADRŽANA I U ISTINAMA I LAŽIMA.


Ljudi koji meditiraju na Jednotu, mogu vidjeti spone koje vezuju sve vidljivo i nevidljivo. Ništa nije odvojeno od Izvora, iako se tako čini. Mnogi magovi, mističari, okultisti, gurui i istaknuti filozofi su kontemplirali način dolaska do Istine.

Moja shvaćanje u trenutačnom stanju je, iako ograničeno, u uzlaznoj putanji, i samim svojim Rastom uviđam nedostižnost Izvora koji je Neizreciv, Bezimen, bez atributa i sa svim atributima odjednom.

Priroda zakona karme ne dopušta nam vraćanje Kući bez da zavrtimo Kotač. Sve manifestirano je podložno ritmu, promijeni, polarnosti, dualnosti, mentalnosti i uzročnosti.

Posljedica je samo ogledalo Uzroka, i na isti način Svemir je ogledalo njegovog Stvoritelja. S obzirom da je u prapočetku bila Riječ (Logos), ta Riječ je morala biti izgovorena od nekog. Božanski Um je izgovorio Riječ i Postojanje se "proširilo" u sfere i krugove postojanja. Niži krugovi su bili samo ekspanzija viših, iako iluzorno odvojeni od Izvora. Stanovnici nižih sfera zaboravili su da Um progovara Riječ i da Riječ živi u srcima svakog živućeg i beživotnog dijelića materije. Riječ se ne izgovara ustima već dušom. Ta Riječ je kroz mnoga životna iskustva pojedinaca bila ponekad vidljivija a ponekad skrivena.

Riječ je izgubljena onog trenutka kada se živući stvor svijesno protivi Kotaču Karme. Um biva jače potkovan u onom pojedincu koji njeguje Riječ. Riječ je samo preslika kreativnog Izvora na nižim granama Drveta Života.

Iako svaki stvor nosi svoju Riječ, ona se ne može posvojiti, jer ona je svačija. Božanski Um je zamislio Svijet u postojanje u slavu Onoga Koji Ne Može Biti Imenovan. Budući da se sve nalazi u UMU Izvora, Svemir i sve u njemu je mentalne naravi, dakle promijenjive frekvencije.
Budući da je Svemir polje frekvencija, svaka unikatna frekvencija nosi Potpis Uma pa i Izvora također, jer svaka frekvencija je zamišljena u Umu.

Frekvencije su pomislile o sebi na isti način na koji je Um pomislio na Svemir. Na taj način frekvncije su se izdvojile od Unije u stanje kaotičnog Pratoka energije. Kada se energija dovoljno raširila do kraja svakog Lista Drveta, nastao je individualni materijalni život.

U tom individualnom životu živio je onaj Život koji je Riječ. Riječ je tjerala pojedinca da živi ritmično, no pojedinac je pomislio da je Riječ nepostojeća. Iz te zablude, pojedinac je osjetio vlastitu superiornost nad okolinom. Nastala je potreba za kontrolom. Riječ koja je zaboravljena, bila je spavala mnogo života sve dok pojedinac nije zavolio Unutarnje i dok nije vidio da je Unutarnje replika Vanjskog. Tada je Riječ istupila u obliku Plamenog Stupa koji blješti sveprisutnom Svjetlošću. Pojedinac je zaboravio Vanjsko i zavolio Riječ.

Od tog trenutka vratilo mu se sjećanje na Izvor, koji je oduvijek nesvjesno volio.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 9:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Za mene je svijet, svemir, sve kao jedan novcic. Dobri i zlo su dvije strane jednog te istog novcica a na nama je da izaberemo s koje cemo strane biti. Jedno bez drugog nemoze postojati! Nasi zivoti kao i zivoti svih bica su poput cd-a. Krecemo od totalne praznine i polako ucimo i punimo cd. Kad se on napuni preslusavamo ga. Kada se istrosi opet krecemo iz pocetka samo sto ce drugi puta vjerojatno na cd-u biti drugaciji podaci. Kada se taj cd napuni sjedinit cemo se s bogom i on ce ponovno zapoceti cijeli proces ispocetka. A zivimo zato da ucimo i sami iskusimo sve sto nam se pruza.
Kratko i jednostavno!

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 06, 2008 6:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Moja filozofija je eklektizam.U potrazi za Istinom skupljam djelove raznih sustava uvjerenja i slazem vecu sliku.Svi vjerojatno znate za Aristotelovu "zlatnu sredinu" ... i njezin istocnjacki ekvivalent, buddhin "srednji put".
Te ideje nalazu umjerenost i protive se krajnostima.Zato mi se prihvatanje jedne odredene filozofije cini pogrešno.Eklektizam je najbolji izbor ako zelimo slijedit "srednji put".

Još sam se puno prije nego što su teorije zavjere i sl. ušle u moj život
pitao o smislu ... trazio najbolji sustav uvjerenja...
Cito sam dosta po netu na filozofskim forumima i nešto mi je zapelo za oko...
Filozofija Renea Descartesa.I sad prihvacam dobar dio te filozofije za istinu.Vidjet cete takoder kako je njegov sustav uvjernja slican vecini sustava uvjerenja ljudi sa ovog foruma.Bar u osnovnoj ideji.Kad sam procito "Descartesove meditacije" nisam mogo vjerovat kako se to o cemu "neki tamo filozof" prica savršeno poklapa sa mojim uvjerenjima (tadašnjim a i dobrim djelom sadašnjim).Te meditacije nisu meditacije u kontekstu u kojem ih mi shvacamo...vec jednostavno meditacija kao razmisljanje o sebi.

Evo pa citajte...Descartesove meditacije izvadci (crtice umjesto teksta).
ima 6 meditacija.Necu sve postat ali ako je neko zainteresiran neka kaze.

Za pocetak evo misli jednog filozofa:
(prikladne su za procitat prije meditacija)

Schelling je napisao/la:
Tko hoće istinski filozofirati, mora se lišiti sve nade, sve potrebe, sve čežnje, ne smije ništa htjeti, ništa znati, mora se osjećati posve nagim i siromašnim, mora sve razdijeliti, da bi sve stekao. Težak je taj korak, teško je, takoreći, oprostiti se još od zadnje obale.
Ovdje valja sve ostaviti – ne samo kako se običava govoriti, dijete i ženu, nego sve što samo jest, čak i Boga, jer i Bog je na ovom stajalištu tek neko nešto što jest. Dakle, čak i Boga mora napustiti onaj koji se hoće postaviti u početnu točku istinski slobodne filozofije. Ovdje to znači: tko hoće to zadržati, taj će to izgubiti, a tko ostavi, taj će pronaći.


Evo sad rijeci forumaša koji je posto meditacije i ovaj Schellingov tekst:

Filozof-forumaš je napisao/la:
Ovaj korak, napuštanje svega što inače uzimamo kao samorazumljivo, svake izvjesnosti, uključujući vjeru ili znanost, ono je što dijeli novovjekovno filozofiranje od srednjevjekovnoga. U srednjem vijeku vjera u Boga je uvijek ostajala neupitna, u novom je vijeku ovaj početni korak – radikalna dvojba u sve – neizbježan za svakoga tko filozofira.


Radikalna sumlja u sve.Dvojba je prikladnija rijec.Descartes je stalno dvojio...nije bio siguran 100% u ništa, ni jedno uvjerenje nije prihvaco.
Imam knjigu "Povjest filozofije" i naso sam o Descartesu u njoj.
Citiracu neke stvari iz knjige u slucaju da budu dovoljno zanimljive i da ih nema u meditacijama.Sad idu meditacije...


PRVA MEDITACIJA : "O stvarima o kojima se može dvojiti"


Descartes je napisao/la:
- od svih onih stvari u koje nekoć vjerovah kao u istinite, nema ni jedne o kojoj ne bi trebalo dvojiti...
- treba jednom u životu sve to preokrenuti...
- pristanak pritom treba uskratiti ništa manje onim (uvjerenjima) što su nedovoljno pouzdana negoli onima što su očito lažna...
- jasno uviđam da se nikakvim znacima ne može razlikovati java od sna...
- pretpostavit ću stoga ne najboljega Boga, izvora istine, nego nekakva zloduha (genius malignus) koji je u najvećoj mjeri moćan, koji je uložio sve svoje umijeće u to da mene prevari...
- promatrat ću samog sebe kao da nemam ruku, ni očiju, ni mesa, ni krvi, niti kakva osjetila, nego da sve to imam jer krivo mislim...
- pa ako već u mojoj moći ne bude spoznati štogod istinito barem ću postojana uma sačuvati ono što imam u sebi, ne prihvaćajući lažne stvari...
- ali takva zadaća je naporna a neka me lijenost vraća u svakodnevnu životnu kolotečinu...kao kakav sužanj koji se u snovima hrani zamišljenom slobodom; pa i kad osjeti poslije da sanja boji se probuditi, te se uljuljkava ugodnim tlapnjama...tako se i sam od sebe prepuštam starim mislima i bojim se probuditi, iz straha da me naporno bdijenje ne samo ne izvede na kakvu svjetlost, nego još uvali među neprozirne tmine nastalih teškoća.



Postat cu još...zanimljivi dio tek dolazi...
Ali postepeno, moram ucit ...tako da je ovo sve za danas.

btw. mogli bi ovaj post premjestit u novu temu "Filozofija" ako je vec nema.


PEACE :wink:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Zadnja izmjena: Nietzsche; ned mar 09, 2008 4:08 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 07, 2008 5:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
DRUGA MEDITACIJA:"O naravi ljudskog duha; da je on poznatiji od tijela"


Descartes je napisao/la:
- jučerašnjom meditacijom bačen sam u takve dvojbe da ih više ne mogu zaboraviti a ne vidim ni načina na koji bi se mogle razriješiti, nego kao da sam odjednom bačen u duboki vir, toliko sam osupnut, pa niti mogu nogom dno doseći niti pak isplivati na površinu...
- ipak ću ponovno pokušati onim istim putem kojim sam se jučer bio zaputio...i nastavit ću tako sve dok ne spoznam štogod sigurno ili barem da spoznam zasigurno da ništa nije sigurno...
- pretpostavljam stoga da su lažne sve stvari koje vidim; vjerujem kako nika nije postojalo ništa od onih stvari koje predočava lažljivo pamćenje; nemam nikakvih osjetila; tijelo, oblik, protežnost, gibanje i mjesto tek su utvare. što će onda biti istinito? možda jedino to da ništa nije sigurno.
- ne postoji li kakav Bog – ili da ga nazovem bilo kojim drugim imenom – koji mi je usadio te misli?


Filozof-forumaš je napisao/la:
Dakle, nakon prve meditacije, naš se Descartes našao posred Matrixa. Umjesto zlih računala ovdje imamo pretpostavku nekog zloćudnog boga sklonog varanju, geniusa malignusa, ali ta je razlika posve nevažna. Ima li puta otud?


Descartes je napisao/la:
- ali zašto da tako mislim kad bih možda i sam mogao biti njihvoim tvorcem? nisam li dakle barem ja sâm nešto?
- ali već zanijekah da imam ikakva osjetila, ikakvo tijelo; a ipak oklijevam; ali kamo odatle?
- ali postoji neki obmanjivač, veoma moćan i lukav, koji me uvijek umješno vara...
- samo, bez ikakve dvojbe, ako me i vara, ja jesam; pa neka vara koliko može nikad neće postići da ne budem ništa sve dok sam ja svjestan (cogito) da nešto jesam.
- stoga, pošto se o svemu dobro promislilo, može se raći kako ovaj iskaz: ja jesam, ja postojim, koliko god ga puta izrekao ili duhom poimao, nužno jest istinit.


Filozof-forumaš je napisao/la:

Slavno cogito ne valja prevoditi s mislim, to zavodi u krivom smijeru. Da se u cogito radi o svijesti jasno je iz ovoga (može se pokušati zamijeniti svijest u mišljenje na svim mjestima gdje stoji cogito, pa je očito da je bolje svijest)


Descartes je napisao/la:
- ovdje iznalazim, svijest (cogito) je to, ona se jedina ne može od mene otcijepiti; ja jesam, ja egzistiram, to je sigurno. No kako dugo? Samo tako dugo dok sam svjestan; moglo bi naime možda biti da odustanem li i sustanem posve sa tim svjesnim-biti, smjesta tad i skončam i prestanem biti.
- no izvjesno se vidi da vidim, da čujem, da se zagrijavam...a to strogo uzeto nije ništa drugo do biti- svjestan (cogito)
- kad vidim tj. (što više ne razlikujem) kad sam svjestan (cogito) sebe u viđenju...
- ne tvrdim sada ništa osim ono što je nužno istinito; ja sam stoga ukratko nešto svjesno (res cogitans), to jest duh, ili duša, ili razum, ili um...
- ja sam dakle nešto istinito i doista postojeće; ali kakvo nešto? rekoh, svjesno.



postaje zanimljivo ...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 09, 2008 3:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
TREĆA MEDITACIJA: "O Bogu, da opstoji"


Descartes je napisao/la:
- sad ću zatvoriti oči, začepit ću uši, odvratit ću sva svoja osjetila, čak ću i sve slike tjelesnih stvari izbristati iz svoje svijesti
(cogito); ili ću ih barem – jer se to jedva može postići – smatrati ispraznim
i lažnim, te ću se obratiti sebi samom i nastojati – razmotrivši pomnije – upoznati bolje sama sebe i više se približiti sebi.

- ja sam nešto svjesno (res cogitans) to jest: nešto što dvoji, tvrdi, niječe, malo stvari razumije, mnoge ne poznaje, koja hoće, neće, koja zamišlja i osjeća; kao što sam već prije primjetio, iako one stvari koje osjećam ili zamišljam izvan sebe možda nisu ništa, ipak se ti oblici svijesti (kako nazivam i osjećaje i zamišljaje) – samo utoliko ukoliko su oblici svijesti – siguran sam, nalaze u meni.

- pa ipak, primio sam prije mnoge stvari kao posve sigurne i očigledne, za koje sam poslije otkrio da su dvojbene: naravno, zemlja, nebo, zvijezde i sve ostale koje prihvatih svojim osjetilima.

- ali postoji i drugi način da se istraži postoje li izvan mene neke stvari o kojima su zamisli u meni. uistinu, ukoliko su te iste zamisli tek oblici svijesti, ne razaznajem među njima nikakve nejednakosti i čini se da sve potječu od mene na isti način; ali ukoliko jedna predstavlja jednu, a druga drugu stvar, očito je da se one veoma razlikuju međusobno.

- odakle može učinak uzeti svoju stvarnost ako ne od uzroka? a kako da je uzrok njemu dadne, ako je sam ne bi imao? odatle pak slijedi ne samo da nešto ne može postati iz ništa, nego i da ono što je savršenije (što u sebi sadrži više stvarnosti) ne može postati od onog što je manje savršeno.

- a to nije očigledno istinito – primjera radi – tek za nekakav kamen koji ne može sad početi postojati ukoliko se ne proizvede od nečega se nalazi sve ono od čega se sastoji kamen; nego ne može u meni biti zamisli kamena ukoliko nije nastala po nekom uzroku u kojem je barem toliko stvarnosti koliko poimam da je ima u kamenu.

- ali što da iz toga zaključim? ako je predmetna stvarnost neke od mojih zamisli takva da sam siguran da ja sam ne mogu biti uzrokom te zamisli, otud neminovno slijedi da nisam u svijetu ja sam, nego da postoji i neka druga stvar koja je uzrok dotične zamisli. Ako pak u meni nema niakve takve zamisli, onda ne znam nikakva dokaza koji bi me uvjerio u opstojnost bilo koje stvari različite od mene; sve sam pomno promotrio i nisam mogao dosad otkriti nikakva drugog.

- preostaje tako jedina zamisao Boga, o kojoj treba razmotriti ima li u njoj štogod što nije moglo poteći od mene samog. pod imenom Bog podrazumijevam nešto što je beskonačno, neovisno i vrhunski umno, vrhunski moćno i koje je stvorilo kako mena sama, tako i sve ostalo što postoji, ako štogod ostalo postoji.

- budući sam konačan, u meni ne bi bilo zamisli nečeg beskonačnog da ne
potječem od nečeg što je istinski beskonačno.

- a ne tebam misliti kako shvaćam beskonačno tek nijekanjem konačnoga, kao što shvaćam mirovanje i tamu nijekanjem gibanja i svjetlosti; naprotiv očito razumijem da je više stvarnosti u tome beskonačnom nego li u konačnom, pa je stoga u meni prvotnija predodžba o beskonačnom nego o konačnom, to jest o Bogu nego o meni samom.

- jer, kojim bi drugim načinom razumio da dvojim, da želim, to jest: da mi štogod manjka i da nisam sasvim savršen, da u meni ne postoji nikakva zamisao savršenijeg bića, iz usporedbe s kojom spoznajem svoje nedostatke?

- ne smeta ni što ja ne shvaćam beskonačno ili pak što se u Bogu nalaze druge nebrojene stvari koje niakko ne mogu shvatiti niti možda na bilo koji i način dohvatiti sviješću (cogito); u samoj je naravi beskonačnoga da ga ja – koji sam konačan – ne mogu shvatiti.

- ali možda sam ja nešto više nego što sam razumijevam i sva ona savršenstva koja pripisujem Bogu su možda kao mogućnost u meni, iako se još nisu izlučila ili ozbiljila. Već doživljavam kako moja spoznaja pomalo raste; i ne vidim što priječi da tako sve više i više raste do beskonačnosti...; napokon niti to zašto mogućnost za ista savršenstva, ako je t amogućnost u meni, ne bi dostajala da proizvede zamisao o njima.

- samo, niti jedno od toga ne može biti... iako se moja spoznaja uvijek sve više i više povećava, ipak uviđam da ona stoga nikad neće postati zbiljski (aktualno) beskonačna, jer nikad neće otići tako daleko da ne bude sposobna za još veći porast; Boga pak smatram toliko zbiljski (aktualno) beskonačnim da se njegovu savršenstvu ne može ništa dodati.


- doista u svemu tome nema ničega što se pomnoj pozornosti ne bi očitovalo naravnom svjetlošću; ali nad sam manje pozoran i kad slike osjetilnih stvari zaslijepe oštrinu duha, onda se tako lako ne sjećam zašto zamisao bića savršenijeg od mene nužno potječe od nekog bića koje je zaista savršenije.

- naime, po kome ja jesam?

- da sam po sebi samome niti bih dvojio, niti bih želio, niti bi mi uopće bilo što manjkalo; dao bih sebi sva ona savršenstva od kojih je u meni neka zamisao, i tako bih sam bio Bog.

- možda zaista to biće nije Bog, pa su me proizveli ili roditelji ili pak kakvi drugi uzroci manje savršeni od Boga?

- samo, kao što već prije rekoh, očigledno je da u uzroku treba biti najmanje toliko stvarnosti koliko je u učinku; i stoga, kako sam nešto svjesno i u sebi imam nekakvu zamisao Boga, kakav god se uzrok mene pripisao, i on će biti nešto svjesno, i mora imati zamisao savršenstva koju ja pripisujem Bogu.

- o tom se uzroku (naime uzroku mene) može opet pitati postoji li po sebi ili po nečem drugom. postoji li po sebi, iz rečenog je jasno da je on sam Bog. ako je po nečem drugom treba opet i o tome istražiti sve dok se tako ne dođe do posljednjeg uzroka koji će biti Bog.


- a dostatno je jasno kako ovdje ne može biti napredovanja u beskonačnost, osobito stoga što se ne bavim uzrokom koji me nekoć bio proizveo nego onim što me održava u sadašnjem vremenu.

- što se pak roditelja tiče, ne samo da me oni zaista ne održavaju, nego me nikakvim načinom i ne proizvedoše koliko sam nešto svjesno (res cogitans)...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 09, 2008 4:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
U ovom narančastom djelu Descartes se pita o svojem stvoritelju...
zakljucuje da je njegov stvoritelj ili savršeniji/stvarniji od njega ili Bog.U slucaju da je ovo prvo, stvoritelj tog stvoritelja pak ce takoder biti ili savršeniji/stvarniji od stvoritelja samog ili Bog.I tako sve do Boga...
Zanimljivo mi je kako je Descartes, cisto racionalnim razmisljanjem doso do ovako istinitih zakljucaka.

Evo što čovjek koji je posto ove meditacije na filozofskom forumu kaze o trecoj meditaciji:

Filozof Forumaš je napisao/la:
Dakle, Descartes iz toga što smo bića nedostatka, bića potreba, želja, žudnji... i iz toga što u sebi imamo zamisao o nekom biću bez nedostataka - koje je on naziv Bogom - pokazuje i njegovu opstojnost. Da ta zamisao nije tek neko kršćansko tradicionalno poimanje, nego nužna zamisao, lako je vidjeti. Buddhisti u svojoj ''ateističkoj religiji'' kao ono najviše vide upravo odsutnost svake žudnje, potrebe, nedostatka... . Tako da se taj Descartesov korak teško može poreći: zamisao o najsavršenijem biću doista jest temeljna za čovjeka.



nastavit će se...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 23, 2008 8:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 06, 2008 3:13 pm
Postovi: 46
Lokacija: Outside the Box
Osobno..mislim da se previse forsiramo s tim denzitetima i tim spikama.

Ja osobno smatram sljedece.

Pitanje Boga?

-Pitajte teologa kako bi opisao Boga: svemoguc,postoji od pocetka vremena,nema pocetka,nema kraja,prozima se cijelim svemirom

-Pitajte fizicara kako bi opisao energiju: svemoguca,sveprisutna,nema pocetak,nema kraj,nemoze se unistiti,prozime se cijelim svemirom

dakle..zakljucak..Energija=Bog...religija nije nista drugo nego fizika iz pogleda "duhovne" strane ljudskog bica.Bog,ili Energija...je sve.Ti si Bog.Ja sam Bog.Cvijet je Bog.Priroda je Bog.Svemir je Bog.

Pitanje Postojanja?

-Postojimo iz jedne jednostavne cinjenice,a to je da zelimo biti zivi.Dio naseg svemocnog uma je shvatio cinjenicu Ja sam Tu.Sadasnjost.Prostor.Mi smo dio sveukupne cjeline postojanja jer to biramo biti.I zbog toga je preljepo biti covjek.

Pitanje Covjek?

-Covjek je definitivno najzanimljivije bice ovog univerzuma.Nase Tijelo je savrseno,u mogucnosti smo izvesti sto god zelimo s njima.Nas Um...to se nemoze opisati.Spojem ova dva pojma dobivamo covjeka.
Um+Tijelo=Covjek.

Ono sto nas cini fascinantim je Slobodna Volja. Mi smo unikatna bica,jer imamo neogranicenu kolicinu Slobodne Volje.Ako sjedinimo nas Um i Tijelo s kolicinom Slobodne Volje koju posjedujemo,postajemo Neograniceni.

Pitanje Elemenata?

-Elementi tvore nasu realnost,i cijela realnost se bazira na njima.Priroda je savrsen sklad fizickih elemenata.Svaki element oslabljuje drugi,ali direktno i pojacava neki drugi.Ova filozofija je covjeku poznata od pocetka vremena.

Pitanje Percepcije?

-Ljudska percepcija odrededjuje nasu stvarnost.Dobro,zlo,brzi,sporiji,jaci,slabiji...sve su to pojmovi kojima pokusavamo opisati nasu realnost.Problem nastaje kada prestajemo s Percepcijom i kada uzmemo te pojmove zdravo za gotovo....al to je drugi problem :).

Pitanje Dobra i Zla?

-Dobro i zlo u sustini ne postoji.Priroda je savrsena.Dobro i zlo su fikcijski pojmovi koji su nam nametnuti od strane naseg Ega.U istinskoj Prirodi ne postoji Dobro i Zlo,postoji samo Potrebno i Nepotrebno.

Vidjeli ste svi,na dokumentarcima raznim,kako lav napadne krdo antilopa,i ubije jednu.No sta krdo radi?Nastavi dalje.I kroz 30 min antilope mirno prolaze pokraj lavova bez ikakvih presudbi.Mirno prolaze,znaju da su sigurne.

Zasto?
Ubojstvo antilope je u ovom slucaju bilo potrebno,jer je lav bio gladan.Antilope to shvacaju,kao i lav.I nemaju presudbu prema lavu da je on ucinio lose djelo.On je ucinio potrebno djelo i tako se ponasa.
To je pravi krug prirode.Potrebno i nepotrebno.

Losa stvar je sto je nas Ego nama toliko zatamio percepciju da mi to nemozemo uviditi,vec ravnamo nasu realnost po fikcionalnim pojmovima koji nemaju apsolutno nikakvu vezu s stvarnoscu.

Istinska priroda je savrsena,i kao takvu ju moramo prihvatiti.

Pitanje Ega?

-Ego je sveprisutan "dio" ljudske osobe.Moze ga se rijesiti,ali ne u civilizaciji poput ove.Jer ona je napravljena tako da Ego,u biti,bude na prvom mjestu.Budisticki svecenici,indijski jogiji,i koje kakvi drugi "mistici" shvacaju problem Ega,te se u kostac s njim bacaju tako da zive u potpunoj izolaciji od ove civilizacije.Zive na nacin u kojem Ego nikad nemoze doci do izrazaja.Zive u sasvim drugoj realnosti od ove nase,a ta je da nemaju za cime zeljeti.Ego se hrani nasim zeljama.Mozete vi pricati o raznim bicima iz drugih denziteta ili sta ti ja znam,al pustite njih.Imate puno veci problem,samog sebe :).Ti si svoj jedini,najaci,i najgori neprijatelj.Pobjedi sebe,i pobjeda drugih je zagarantirana.Ego je vrlo posesivan,i jedino rjesavanjem bilokakve zelje,bilokakve potrebe za necim,mi se polako rjesavamo Ega.Dali ga se moze potpuno rjesiti?Na to pitanje neznam odgovor,moja filozofija je sve je moguce :).Tako da se vjerovatno moze,no sumnjam.Ego je sastavni dio Uma,a samim time i Covjeka.Ego je univerzalno ljepilo koje nam omogucuje da osjetimo zivot.On je spoj svih elemenata i bez njega nebi bilo nase percepcije.Bez njega,drugim rjecima,nebi bilo stvarnosti.
Ego je mac s dvije ostrice.Omogucava nam osjetiti realnost,ali ju i sputava svojim primitivnim zeljama.Nema "nacina" kako ga se rjesiti,to je test koji svaka osoba mora proci sama.Dali si uspio ili ne,mozes znati samo ti.

Pitanje Prirode?

-Pogledajte Prirodu.Pogledajte oko sebe i Percipirajte Prirodu.Nemojte osudjivati,nemojte razmisljati...samo pogledajte.Savrsenstvo.Jedini opis za to sto Percipirate.Savrsena i nepogresiva u svakom segmentu njezine egzistencije.Problem zapadne civilizacije je u tome sto previse trazi,prcka,trazi "kako""zasto" i slicne odgovore.I tu je nastao problem.

Istinska Priroda je nerazumljiva.

Pitanje Problema?

-Ono sto nas je unistilo,nas kao covjecanstvo,je sebicna Egoisticna zelja za otkrivanjem svega.Zasto?
Jer smo izgubili postovanje.Mnogi mi kazu;"Polako,samo s razumjevanjem i postovanjem."
I ja ostanem zacudjen.Kako mogu postovati nesto sto razumijem?Nemogu,jer razumijem to nesto.
Dok naprotiv,ono sto nerazumijem,to postujem.Zasto mnogi ucenici raznoraznih borilackih vjestina uvjek postuju svoje ucitelje? Jednostavno,jer ih ne razumiju.To nije strahopostovanje (valjda xD),ako i je,ja ne pricam o tome.Ja pricam o istinskom Postovanju koje Covjek moze osjecati prema necemu.Ucitelji obicno rade u "okvirima" koje ucenik ne razumije.I to ih cini onime sto jesu.Uciteljem i Ucenikom.Dali ce razumit,to neznam,ali dok god ne razumije on ce to postivat.Kada nauci,postovanje ce nestati,ali ce ostati Spoznaja.Ako je ucenik Covjek,i ako vlada svojim Egom,Spoznaja ce sjati jednakom kolicinom kojom je sjalo i Postovanje.Nece biti razlike.

Pitanje Harmonije?

-Kako uskladiti zivot? To je vjerovatno pitanje koje si svaki Covjek postavi za vrijeme svog Zivota.Ja sam u cudjenju kada mi ljudi krenu pricat o tome.

Ti si majstor svojeg zanata,Zivota.Ti jedini imas moc da od njega oblikujes sto zelis.Tvoja Percepcija,Tvoja Harmonija.
Kompliciramo zivot razmisljajuci o dimenzijama,ovom,onom,svemiru,velicinama,visinama.Zapadna civlizacija cilja otici sto dalje,idu daleko,evo i u svemir smo otisli.

Ja se pitam Zasto?Zasto idemo tako daleko,zasto?Zasto bjezimo od Nas.Cijela "fasada" je u tome sto uvjek pokusavamo gledati sto je to tamo dalje,sto je na onoj planini,sto je u onom moru,sto je tamo,a tamo,a tamo?A jako rjetki,i po meni,oni najodvazniji,se pitaju...A sta je tu?U meni?Otkrivanje samog sebe je najtezi Put koji si mozes zadat u zivotu,ali je i najvrjedniji.

Ljepo je znati svasta o svemu,ali koliko ti je to znanje korisno,kada nemozes pogledati u ogledalo i vidjeti sebe za ono sto jesi.

Harmonija tvog Zivota ovisi o tebi.Nitko ti ju nemoze pokazat.Nitko ti ju nemoze objasnit.Moras ju otkriti sam za sebe.A ako ju otkrijes,smatraj se najbogatijim covjekom u svemiru.

Jer onda ti to i jesi.

"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."

-Lao Tse

_________________
"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost.Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."
-Lao Tse-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 651 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz