Sada je: sub apr 27, 2024 2:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 651 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moj pogled na svijet
PostPostano: sub feb 18, 2006 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Želio bih započeti novu temu u kojoj bi svatko tko ima imalo mašte mogao napisati kako on gleda na svijet koji je Bog stvorio,s kakvim razlogom,smislom,krajnjim ciljem...
Netko će reći da čovijek to ne može dokučiti,ali ja osobno mislim da mašta u stvari ne postoji i da mi ne možemo izmisliti nešto što sam Bog nije izmislio davno prije nas.
Braća Vachowski u kult filmu Matrix iznijeli su jedan od mogućih scenarija što je mnoge povelo da razmišljaju isto.Moram priznati da u scenarij izveli veoma vješto bez ijedne "rupe",barem sa moga gledišta.
Trenutno se više ne mogu sjetiti niti jednog filma koji u potpunosti obrađuje tu temu.Naravno,na temu budućnosti ima bezbroj filmova ali niti jedan ne govori o tome zašto nas je Bog stvorio.Ovdje više ne pitam da li ON postoji,već zbog ćega smo mi njegova kreacija?
Svima koji nisu na čisto s postojanjem TVORCA ili onima koji misle da je svemir KAOS,porućio bih da se lagano upute ka IZLAZU.
Od ono malo ljudi što je preostalo želio bih čuti malo fantastičnih scenarija.
Nemojte se bojati izložiti svoje najskrivenije misli jer možda tako svi zajedno dođemo do krajnjeg scenarija tj.ISTINE.
ZAPAMTITE-vi nebi ništa pojmili da vam Bog to ne dozvoljava a jedna jedina čarobna riječ,na vrhu piramide rečenica,otvara čarobna nebeska vrata.
U POČETKU BIJAŠE RIJEČ I RIJEČ BIJAŠE BOG.
Možda baš vaše riječi popune rupe u nečijem scenariju poimanja stvarnosti
i tako složimo slagalicu.
Ne mogu citirati ostale svete knjige jer sam do sada živio u "normalnom svijetu" i nisam ih stigao pročitati mada vjerujem da ne govore drugačije od Biblije.
Osobno smatram da su svi sveti spisi savršeni,ali u rukama nesavršenih vjerskih vođa koji svojim naukovanjem zaglupljuju ljude.Poimanje Božanskog je mnogo jednostavnije od pjevanja stotine stihova,klečenja,ispovjedi,nošenja
raznih simbola pripadnosti...
Rekao bih da do Božanskog može doći prije neki nepismeni i siromašni jadnik koji nikada nije vidio vjerskog vođu ili zdanje,nego školovani svečenik.
Stoga,uključite se u svijet bez granica a to je jedino svijet MAŠTE.
Albert Einstein je rekao da je mašta važnija od znanja pa da vidimo onda kako po vama izgleda svemir i smisao materije.Recite to bez fizike,astronomije,kemije,matematike,svemirskih odijela,NASSE,vjere...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: BOG JE NAJVEČI IGRAČ
PostPostano: ned feb 19, 2006 8:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Dokle god nisam dobio ADSL najviše slobodnog vremena provodio sam uz video igre.Ja sam stari prekaljeni igrač i večinu igara odigram do kraja.
Počeo sam na polovnom Comodoru 64,zatim na posuđenoj Amigi pa zatim PS1 i danas na PS2.
Sve to dugogodišnje prolaženje iz levela u level nagnalo me na razmišljanje i uspoređivanje sa našim životima.Naime,u igrama morate zaraditi određene bonuse(pogotovo u prvim nivoima)da bi kasnije bili što više nadograđeni za borbu sa sve težim protivnicima.
U životu je ista stvar.Onaj tko u svojoj mladosti skrene sa zacrtanog puta kasnije ima mnogo problema u životu i potreban mu je povratak istini,poštenju
samožrtvovanje,nesebčnost...ako želi sudjelovati u božjem planu.
Sa druge strane imate ljude koji žele preskočiti uvodne nivoe da bi im bilo ugodno živjeti sa samim sobom.Načina za varanje imate nekoliko;od blagog alkohola pa sve do teških droga.Takav način varanja sebe i Boga ubrzo završava teškim posljedicama za "igrača"kojega ubrzo napadaju demoni...
GAME OVER.
Ista stvar je i sa video igrama.Ako u samom početku ne nadogradiš ratnu opremu,kasnije te unište mnogobrojni moćni naprijatelji.Naravno,postoje razni
trikovi i kodovi za varanje u igrama ali oni ne pomažu ako igrač nema borbenog
iskustva.Pojedu ga demoni...GAME OVER.

Nedavno su moja djeca kući donesla igru "The urbz-Sims in the city".Ja ne igram takve stvari ali zanimljiv je koncept i mogučnost izigravanja Kreatora u toj igri.Niti jedan stanovnik toga grada se ne pomiče ako mu vi izričito ne pokažete šta da radi ili kamo da ide.Morate paziti na hranu,spavanje,zabavu i čistoču kao i na međuljudske odnose.Tako se dobivaju bodovi za gradnju kuća
itd...itd.
Prvi koncept ovakve igre zamišljen je,ne tako davno,u Japanu kao mali simpatični tamagochi ili tako nekako.Meni su umirali kao gladna godina ali na svu sreću o djeci se bolje brinem.
No,da ne skrenem previše,želim reći da je koncept isti ali je tehnologija napredovala,tj.memorija,da danas možemo umjesto jednog jadnika voditi cijeli grad.Možete li zamisliti što če biti u budučnosti sa takvim načinom igranja kada memorija računala naraste milijun puta i unaprijedi umjetna inteligencija?Možda izgradimo jedan ovakav svijet i promatramo svoje likove.
U igricama su likovi dvodimenzionalni i postoje trikovi programiranja treče dimenzije mada ona uistinu ne postoji.
Koliko god bila savršena umjetna inteligencija budučnosti likovi nikada neče moći pojmiti našu stvarnu treču dimenziju a kamo li vrijeme kao četvrtu.
Možda jednog dana kreatori napišu program koji će igri to moći objasniti ali to je već druga tema.
Ne čudite se onda što mi ne možemo pojmiti više dimenzije i puno nam je stvari nejasno.Mi jednostavno nismo zaslužili da to spoznamo mada mislim da je Kreatoru potreban jedan dodir tipkovnice da bi svatko od nas bio "prosvijetljen".Ovako,ta privilegija ostaje samo odabranim ljudima koji od samog početka svoga rođenja igraju po Božjim pravilima.

____________________________________________________________
Pozdravljam sve domačice kojima zbog ovog foruma zagori ručak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 19, 2006 9:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Sve to dugogodišnje prolaženje iz levela u level nagnalo me na razmišljanje i uspoređivanje sa našim životima.Naime,u igrama morate zaraditi određene bonuse(pogotovo u prvim nivoima)da bi kasnije bili što više nadograđeni za borbu sa sve težim protivnicima.


Odlicno zapazanje, samo tako nastavi

Citat:
tamagochi ili tako nekako.Meni su umirali kao gladna godina
:D :D :D :D

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 19, 2006 1:29 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto feb 07, 2006 8:32 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zg
Iskreno vjerujem u Boga i da je još s nama, da nas nije ostavio. Sve što se događa oko nas je s razlogom, a ja nisam tu da pitam zašto nego da odradim što mi je dano. Dio sam zaslužila karmom, dio mi je na put stavio netko mudriji od mene tko zna što iz toga moram naučiti. I gledajući sve tako, ne preostaje mi ništa nego da radim na sebi, razvijam svoj duh i poštujem zakone Boga i prirode. Ako se i ne prosvijetlim u ovom životu, a vjerojatno neću, ostaje mi da si očistim karmu, razvijem se i osiguram si dobar temelj u idućem životu, te jednog dana dobar temelj svojoj djeci u ovom životu. Mnoge duše čekaju da se inkarniraju i ne dobiju sve priliku. Ja sam je dobila i moram odraditi svoj posao pošteno.

_________________
I'm smiling because I'm happy, I'm happy because I'm smiling.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 19, 2006 4:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Odlična tema Euzebije! =D>

Prvo da pojasnim moju percepciju
Citat:
Iskreno vjerujem u Boga i da je još s nama, da nas nije ostavio.


Kreator nas nikada ni ne može ostaviti. Ne trebamo vjerovati u njega. Samo SAZNATI da smo mi svi DIO njega i činimo njegove djeliće. I mi, i mačke, psi, komarci, žabe, biljke, kamenje, Sivi, Reptili, Orionci, Kasiopejci, Pledijanci i SVE i SVI drugi... Dakle, sve što JEST, uključujući i misaone centre i forme. Dakle, SVE!

Svako ima svoju posebnu misiju za izvršiti ovdje, ali i mi svi, kao vrsta. Jes da mnogi niti ne prepoznaju svoj zadatak, a kamoli da ga svjesno izvrše. Kreator ( kako ga mnogi zovu - bog ) nema sve svoje djelove jednako svijesnim, pa zato i postoje bezbrojne kombinacije "pameti" i "gluposti", svjetla i tame... cijela igra je ciklus učenja. Svaki dio njegove svijesti proživljava razne doživljaje i iskustva. I u međusobnoj su interakciji.

Svaki dio kreacije ima drugačiji pogled, zadatak ili namjenu. Zato nema univerzalnog rješenja našeg "problema" smisla života. Svatko od nas ovdje ima svoj. A kao cjelina s ostatkom čovječanstva, činimo jednu pod-cjelinu jednog dijela Kreatora, i imamo svoj dio u cijelom tom sistemu zvanom Kreator, odnosno univerzum.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: INTELIGENCIJA VS PAMET
PostPostano: ned feb 19, 2006 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Eto tebe i ovdje Jack.
Želim ti reći da sam na ovu temu želio vidjeti koliko ljudi misli svojom glavom.
Lako je o neshvatljivim stvarima citirati stare tekstove ili sažimati već rečeno ali
puno je teže ispričati isto svojom providnošču.
Pametni ljudi imaju sposobnost brzog učenja ali ne i shvaćanja.Nešto poput kompjutera koji u sakundi pamti i obrađuje goleme kolićine podataka ali nije sposoban shvatiti najobičnije osječaje;samo iz jednog razloga...oni se ne mogu naučiti.
Sa druge strane imamo inteligentne ljude koji ne uče u školama i tamo gdje se znanje nameće silom već od prirode.Mislim da su nam svi znakovi u prirodi samo ih treba znati pročitati.
E...pa,njihovu bi priću ovdje najbolje razumjeli.
Guknite golubovi moji...
_____________________________________________________________
Žao mi je ako sam nekoga uvrijedio i želio bih pozdraviti Tinu kao i sve pilote kojima zbog ovog foruma nestane goriva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 19, 2006 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Sa druge strane imamo inteligentne ljude koji ne uče u školama i tamo gdje se znanje nameće silom


Slazem se ali ja ipak moram ucit povjest, geografiju i ostala smeca i skupljat kljuke iz toga :cry: :cry: , i onda kad kazem ovoj iz fizike da ti zakoni ne drze vodu budem isteran :cry:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 19, 2006 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Vrlo zgodna tema!

Vjerujem da će svatko tko nije zadojen svojom filozofijom, uvidjeti da se ovdje radi o primjeni univerzalne nauke, a to je samospoznaja, naravno, bez nekog imenovanog sistema!

Htio sam zapravo izreći, da niti jedan sistem na svijetu, bio on religiozan ili ne, ne može pomoći pojedincu, ako on nije u stanju shvatiti prirodne zakone. To je osnova za razvitak! Sva nauka svijeta, sva filozofija, te sve religije, idealan su alat za razboritog tragaoca AKO MU ONE SLUŽE KAO KOMPARATIVNA MAŠINA

Ono što iznjedri iz svog uma nakon godina napora i percepcije, sasvim sigurno je istina, i to vrlo osobna!

Također sam želio izreći, da pravi tragaoc nebi trebao biti povodljiv, već donekle skeptik, dok sebi ne dokaže neku zakonitost, jer to i je jedini put da se dozna jel nešto je ili nije!

Eto mala opservacija za početak.......... 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: BIOLOŠKA INTELIGENCIJA
PostPostano: pon feb 20, 2006 1:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Čitao sam vaše radove na temu retardirane djece i odlučio sam o tome napisati svoje viđenje svijeta koji uključuje i pogreške u poklapanju DNK
rešetke.
Geni su nešto poput nota po kojima svira Tvorac.I sami znate koliko malo nota ima u odnosu na bezbroj melodija koje već stolječima proizlaze.Tolika
raznolikost nije u par nota već u njihovoj vibraciji.
Zamislite svijet budućnosti u kojem ćemo imati prilike napraviti umjetnog ćovjeka "na svoju sliku".Nakon bezbroj pokušaja napravit ćemo savršeno
biće čija če perfekcija ugroziti i same tvorce.
To biće nazovimo jednostavno Adam i smjestimo ga na jedan otok da promatramo njegovo ponašanje u odnosu na okolinu.Okolina će se sastojati
samo od prirode jer bi takvo biće bilo opasno u našem modernom društvu.
Adam bi u sebi sadržavao sva znanja budučeg svijeta,sve mogučnosti manipuliranja tehnologijom,svu umjetnost i inteligenciju kao i sve borbene
spreme.Takvo biće bi stvarno bilo opasno po nas jer bi enargiju crpilo direktno
iz svemira (neutrini) tako da mu nikada i ništa ne može prekinuti dotok.
Zašto bi naučnici budučnosti stvorili tako nešto?Vjerojatno da vide dokle može
ići njihova genijalnost a vole si i čestitati i uzdizati do samog Boga.
Dalje bi priča tekla odprilike ovako:
Prolazile su godine i Adam od naučnika zatraži društvo.Nakon mnogo viječanja
ovi odluče ispuniti mu želju.Bio je to još jedan izazov za njih.
Od Adamovih umjetnih ali živih čelija oni naprave još jedno biće.Nazovimo to
biće Eva.Ono je u potpunosti bilo slično Adamu osim u nedostatku nekih
programa kao što su borbenost i snalaženje u nepoznatom prostoru. Prolazile su godine i oni su bili potpuno sretni i zadovoljni ali za razliku od njih neki naučnici nisu bili sretni promatranjem tako skupih igračaka pa su ih željeli podvrgnuti eksperimentima.Večina naučnika je bilo protiv toga jer su
nepredviđeni ispadi takvih bića mogli biti opasni po društvo.
Prvom prilikom,jedan od naučnika koji je želio eksperimentirati sa Adamom i
Evom,dođe na otok.Nazovimo tog znanstvenika Lucifer.
Lucifer je objasnio biološkim robotima njihove stvarne mogučnosti te ih uputio
u zabranjena znanja kao što su manipuliranje višim energijama uključujući i
neutrine.
Kada su ostali znanstvenici za to saznali već je bilo kasno.Adam i Eva su posjedovali viša znanja kojima su mogli manipulirati svijetom (magija).
Uplašeni znanstvenici morali su brzo reagirati i prekinuti projekat.Satelitskim
navođenjem napravili su smetnje na robotskim sklopovima i ovi padnu bez
svijesti.Nakon dugog viječanja dogovorili su se da neče uništiti svoje dragocijene strojeve ali će im zato onemogučiti da budu tako savršeni.
U njih su ubacii gomile nepotrebnih programa kao što su strah,bol,nesigurnost,tjeskoba...itd.Također su dodali program prehrane krutom hranom,promjenili unutarnje organe i natjerali na reprodukciju kako
bi njihovi procesi razmišljanja bili zaokupljeni neprestanom brigom o sebi.
Na taj način njihova se uzvišena svijest ugušila.
Protjerani na pusti otok tisućama milja od obale bili su osuđeni na kreiranje
vlastitog svijeta.Svojom reprodukcijom oni su umnažali prvotne programe
prekrivene ubačenim virusima koji su ometali njihovu aktivaciju.
Trenutno ukročeni Adam i Eva živjeli su svoj umjetno skrojeni život ali znanstvenici su znali da će doći dan kada će njihov organizam pobjediti virus.
Stoga su neprestano nadlijetali otok i promatrali napredak svojih kreacija.Neki
su im pomagali a neki odmagali.Sami znanstvenici su bili podjeljeni u svojoj
ulozi svega toga.
Luciferova ekipa je željela da oni toliko napreduju da bi mogli manipulirati
zabranjenim znanjima te bi ih tako mogao iskoristiti za vlastite ciljeve,
dok su ovi drugi željeli da se Adam i Eva vrate svojoj prvotnoj prirodi.

Kome bi se VI priklonili?Odlučite sami...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: INTELIGENCIJA VS PAMET
PostPostano: pon feb 20, 2006 2:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Euzebije je napisao/la:
... i želio bih pozdraviti Tinu


i ja Tebe pozdravljam!

Ovo sto si zadnje napisao: To je TO!! :lol: :lol:

Negdje si napisao da: kao da ocekujes da se nesto pocne desavati,...
e, pa nije da cekas da se pocne desavati, nego Ti pocinjes od SADA davati SVE od SEBE da se desi TO STO ce se desiti.

Ti si kljucni element. Kao i mi SVI DRUGI.

Vec vidim da cemo SVI ZAJEDNO naci fantasticna rjesenja i sastat se obavezno "gore na cugi" kao sto je rekao Jack.
Ma to ce bit festa kakvu ovaj svemir jos nije vidio. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 2:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Euzebije, dobra analogija.

Ali...

Citat:
Zamislite svijet budućnosti u kojem ćemo imati prilike napraviti umjetnog ćovjeka "na svoju sliku".Nakon bezbroj pokušaja napravit ćemo savršeno
biće čija če perfekcija ugroziti i same tvorce.
To biće nazovimo jednostavno Adam i smjestimo ga na jedan otok da promatramo njegovo ponašanje u odnosu na okolinu


Nije problem "iskemijati" tijelo. Problem je "ubaciti" odgovarajuću dušu u njega. S određenim vibracijskim frekvencijama, inače ako duša i tijelo nisu u sinhronizaciji - nastaju pizdarije, uključujući i prekid trajanja materijalnog tijela... drugim rječima... duša pa,pa u 5. denzitet, a materijalno vozilo, odnosno tijelo, postaje odlična hrana za mikroorganizme. Dakle, samo tijelo bez životne iskre, odnosno, entiteta koji će ga okupirati - nije ništa. Ponajmanje adamični čovjek... više organski portal... no o tome smo već uveliko raspravljali.

Priča o Adamu i Evi je simbolika. Znači samo onima koji tome pridonose neki značaj. Lijepo je to znati, ali sad smo 309000 godina nakon toga. Neke stvari su se ipak promjenile.

Lucifer je inače svjetlonoša, nije "zlo i naopako" kako ga prikazuju manipulatorske knjige vjera i slično. Ne kažem da u njima nema istine, već da je ona uveliko izvitoperena radi manipulacije ljudima. I o tome smo već odavno razgovarali. Lucifer simbolizira ljudsku vrstu - nas! Pad Lucifera je pad ljudske vrste - pad u Adama i Evu. To nisu stvarni, biološki likovi i tijela, već simbolika iz koje se manifestiraju stvari koje smo doživljavali zadnjih 309000 godina, zvanih veliki ciklus.

Citat:
Kome bi se VI priklonili?Odlučite sami...


Ovo je KLJUČNO pitanje! Moj odgovor: NIKOME! Ne treba mi itko da me vodi, da se ja nekom klonim ili priklonim... SVI entiteti su JEDNAKO važni u univerzumu. Kako to još ljudi ne shvaćaju? Radi susprezanja znanja. Radi manipulacija koje nam se čine. Ali - mi smo si to dozvolili. Mi u sebi imamo toliko snage, da bi se mnoge druge vrste mogle začuditi kad nas upoznaju... hehe! Ali nemamo znanje koje je potrebno za otključavanje tog znanja koje je u nama. No, radimo svi na tome!

Hehehee!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: BIJELI VS CRNI OBLACI
PostPostano: pon feb 20, 2006 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Hvala na podršci Tina a pozdravljam i tebe Jack.
Ovdje u Rijeci je vrijeme tako ljigavo da mi ne preostaje ništa drugo nego da napišem još koji "biser",jer doći će i lijepo vrijeme a onda ću mnogo vremena
provoditi u prirodi...daleko od monitora i na žalost...od vas.
Sada bih želio nešto reći o oblacima.
Dakle,koliko sam ja upućen,meteorolozi ne znaju sa sigurnošću kako nastaju
pozitivno i negativno nabijeni oblaci.Možda i imaju neku svoju verziju ali bogme
imam i ja svoju.
Onaj tko nije čitao o memoriji vode teško da će razumjeti ovo što imam reći.
Ukratko:
Najnovija istraživanja su pokazala da voda na sebe prima pozitivnu i negativnu
energiju te istu stostruko kopira u jednoj jedinoj sekundi.Pozitivna voda pod mikroskopom ima pravilne ledene kristaliće dok negativna ima nepravilne,crne i šupljikave.Voda čak sama prepoznaje pozitivne slike,riječi i okolinu i tako se
formira.Ako mislite da su to gluposti lagano krenite ka izlazu i malo bolje se informirajte o toj temi.
E,sada kada smo to ustanovili upitao bih vas kamo odlaze sve naše izlučevine
pune naše energije,što pozitivne što negativne?
U zemlju...naravno, pa se kišnicom ispiru sve do podzemnih voda koje ponovo
vode do mora gdje se isparavanjem formiraju pozitivni i negativni oblaci.
Oni se u atmosferi sudaraju i ponovo nastaje neutralna voda tj.kišnica.
Kako nas uče istočnjačke mudrosti sve materijalni i sve duhovno,sve pozitivno
i sve negativno treba biti u ravnoteži da bi funkcioniralo.
Stoga,ako je Tvorac zamislio ravnotežu prirode na taj način znači da mi bez
zle energije (koja nas koči u našem razvoju) nebi ni postojali.
Rekao bih da je Tvorcu u interesu da se na Zemlji održava status quo upravo
zbog gore navedene priće.
Stoga,kada ste loše volje ne obavljajte nuždu jer će ona nakon nekog vremena formirati crni oblak i nekom japancu spržiti dupe.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Također pozdravljam sve bigoreksičare koji su zbog ovog foruma zaboravili
uzeti dozu anabolika.(vidi forum-ALTERNATIVNA NAUKA-Anomalije tijela)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 6:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tako je, Euzebije!

Gle ovdje o vodi... http://www.galaksija.com/voda.htm

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 8:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Euzebije: kad smo vec kod vode, oblaka i energija, sto mislis o ideji
emocionalnih praznjenja i klime, odnosno medjusobnog utjecaja vremenskih prilika na masovnu/ kolektivnu psihu?

Na primjer, tamo gdje su emocije recimo to tako u "jednoj nacionalnoj psihi" ili jednom segmentu Zemlje na kojem obitava jedna nacija sa svojom kulturom, civilizacijom, potisnute/ neizzivljene/ neizrazene, gdje se stvara jedan elektromagnetski naboj koji se prenosi u atmosferu - gore se onda formiraju oluje, hurikani, tornada koji onda na "povrsini" privremeno neutraliziraju te "jako nabijene" neizrazene emocije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: E da
PostPostano: pon feb 20, 2006 10:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Gle neznam cemu tolika filozofija u vezi toga, pogledaj recimo aboridžane cist primjer kako se treba zivjeti u skladu sa prirodom. Medjutim dali mi to zelimo? Ja recimo obozavam tehnologiju, ona me okupira doslovce i vec sam napisao da ja vidim buducnost kao u zvjezdanim stazama. To mi definitivno zakon. Volim zivot na zemlji i volim sva ziva bica, divim im se. Medjutim ako me napdane netko zivo bice ja se moram braniti to mi je urodjeno a i smatram to opravdano. Vjerujem u Boga, stvoritelja, i volim ga. Po sto puta sam se uvjerio u njegovu pomoc i podrsku. Isus Krist je najveci zakon koji je ikada postojao o tome sam takodje pricao. I ta "ISTINA" sto je to toliko bitno ako vjerujemo. Vjera je spas. Ona otvara sva vrata, pomice brda i mora.
Mislim da ljudska rasa ima opstanaka al samo ako promjeni nacin zivota i razmisljanja i to pod hitno. Prebacivanje na cistu i besplatnu energiju. Odricanje svega materijalnog radi samog sebe i djeljenja onima kojima treba i izjednacavanje svih u punom smislu rijeci. Dalje bi se stvari same pocele razvijati u totalnom pozitivnom smjeru.

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: NEANDERTALAC VS KROMANJONAC
PostPostano: uto feb 21, 2006 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Danas ću vam otkriti jednu veliku tajnu koja već stotinjak godina zbunjuje
poklonike evolucije.
Neandertalac je gospodario našim planetom 250 000 godina.Uspio je preživjeti ledeno doba,krvožedne životinje i brojne druge opasnosti okrutnog vremena.No nije opstao u srazu sa modernim čovjekom.Neandertalac i kromanjonac susreli su se prvi puta prije 35 000 godina.U samo 5000 god.
neandertalac je posve nestao s lica zemlje.
No da li je to baš tako?Gdje je karika koja nedostaje?
Kao prvo ja sam uvjeren da je čovijek postojao u doba dinosaurusa a i mnogo,mnogo prije...Čak vjerujem da se u ta davna vremena nije mnogo
razlikovao od današnjeg čovijeka.
Recimo to ovako.
Prije pojave dinosaursa postojala je vrsta ljudi kreirana od neke više inteligencije i osuđena za boravak na planetu daleko od naseljenog svemira.Nakon tisuče i tisuće godina populacija se razišla.Jedni su ostali u
toplim,dok su drugi krenuli u hladnije krajeve.
Prvobitna populacija se nastavila baviti poljoprivredom a prehranu su povremeno obogačivali i ribom.Životinje su im služile isključivo kao čuvari
ili ljubimci.
Sa druge strane imamo populaciju koja je stalno bila u pokretu prema sjeveru i mada su poznavali poljoprivredu ona im se nije isplatila jer su
napuštali svoja ognjišta.Tako su svoju prehranu orjentirali na lov da bi nakon tisuče godina ratarstvo isčezlao iz njihove zajednice.
Prošlo je još tisuće...i tisuće godina a od silnog unosa mesa pleme je podivljalo tako da su zaboravili koristiti i vatru.Stanična memorija sirovog
životinjskog mesa učinila je svoje i oni su uskoro mutirali u ono što mi
zovemo Neandertalac.
Pojava dinosaurusa i drugih grabežljivaca natjerala ih je da se skrivaju po
rupama poput životinja i uskoro su sva znanja bila zaboravljena.
Tko zna,možda su baš dinosaurusi natjerali i prvobitno pleme iz Afrike da
se pokrene prema hladnijim krajevima gdje su zvijeri manjih dimenzija.
Za razliku od neandertalaca,kromanjonci su zadržali svoja prvobitna znanja
te su se puno bolje snalazili u okolini.
Bilo je to najmračnije doba našeg postojanja.Milionima godina popuacije
su se skrivale i bježale a onda su dinosaurusi iznenada nestali kao što su
se vjerojatno i pojavili.Netko je odlučio čovjeka izvuči iz životinjskog svijeta.
Mnogo poslije dinosaurusa populacija se srela i neandertalci nisu imali šanse protiv mudrijeg kromanjonca.Istrebljenje je bilo neizbježno.
Kromanjonci su ubijali muškarce a njihove žene su oplođivali tako da se pojavio novi genetski mix-današnji čovijek,za kojega se može reći da je
sofisticirana životinja.Vjerojatno zbog toga ima toliko različitosti u ponašanju
ljudi.Neki u sebi imaju orginalni nemutirajuči genetski kod i oni puno bolje
razumiju svijet oko nas,dok neki jednostavno imaju predatorske instikte
i misle da je sve na svijetu podložno njima.
Kako se čovjek raširio svijetom tako su ljudi ponovo mutirali u nekoliko rasa
uslijed djelovanja različitosti zamljine gravitacije,prehrane,vode...
Mislim čak da to nije sve da.Na rase su utjecali i genetski eksperimenti
raznih bića iz svemira,no to je neka druga tema.
Stoga ljudi,ne budite rasisti jer su naši izvorni božanski geni rasipani svuda
po svijetu i tek kada miješanjem postanemo jedna rasa naš genom će biti
potpun i mi ćemo postati izvorno biće.
Večina ljudi naglašava našu duhovnu obnovu i napredak ali ja mislim da
duhovno i tjelesno idu zajedno.Netko nas ujedinjuje i vodi,netko se opire
ali istina je da svatko čini onako kako misli da je najbolje.
Tehnologija i informacija su jako napredovali i to nije slučajno jer upravo to
će nam pomoći da se ponovo ujedinimo i postanemo JEDNO.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 21, 2006 9:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Šta da kažem o mom pogledu na svijet? Mogao bih o tome pisati danima a opet, s druge strane reći nešto samo u par rečenica.
Ono što sigurno znam je da se moj pogled na svijet svakodnevno mijenja pod uticajem različitih znanja koja usvajam. Mislim da je to i prirodno.
Čitajući ove postove možemo zaključiti da svi mi ovdje imamo i dosta dodirnih tačaka ali i različitosti u poimanju osnova postojanja. Ali za svakog čovjeka je najvažnije da prije ili kasnije postavi sebi jedno takvo pitanje kao što je: Ko sam ja i zašto sam ja? Odatle sve počinje. Osvrnimo se malo oko sebe i pogledajmo realno koliko ljudi sebi postavlja takva pitanja.
Matrix tjera svakog od nas da bude zaokupljen svim i svačim samo ne onim čime bi trebali. I nakon što i postave sebi jedno od ovih pitanja dosta ljudi staju na tome, ne upuštajući se u dalje "analize" i tako bježe sami od sebe.
Mi svi možemo ovdje iznositi stotine i stotine različitih teorija i pogleda na svijet i naše postojanje i koliko god oni bili slični ili različiti to i nije toliko bitno. To po meni znači samo jedno, proces buđenja je otpočeo i ništa ga više ne može zaustaviti, a to je ono što je najvažnije.

A na cugi se možemo naći i ranije, ne moramo baš čekati da odemo gore.:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 21, 2006 10:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Moj, tvoj, ili bilo ciji pogled na ovaj svijet je drugaciji.
Ne gledamo isto I ne razmisljamo isto.
Mogu nam se poklapati neke teze oko odredjenih tema, (na primjer futbal), dok na primjer ako nacnemo neku temu o kosarci, dodjemo do granice gdje je veoma lahko da uvrijedimo jedan drugog.
Naravno ovo samo navodim I pisem kao primjer.
Razmisljanja o ovoj temi sa moje tacke gledista se svode na to da na ovoj planeti postoje ipak neki nepisani zakoni prirode, na zalost te iste prirode koja se unistava.
Iskreno receno I otvoreno razmisljajuci, danasnji covjek je kao tumor, kao najgori rak I najgora bolest za planetu koja se zove zemlja.
Cast izuzetcima, I cast svima koji je postuju, ali takvih je veoma, veoma malo.
Tvorac, naravno da postoji tvorac ovog svega, I vjerujte da sam se nekoliko puta zapitao na ovim stranicama, pa daj o cemu sve vise necete I necemo pisati.
Pitate se zasto!?
Pa evo, ja sam otvoren I sada cu pokusati da napisem bar jedan dio od onog sto mi se mota po ovoj glavi I ovom mozgu.
Da li su to moje misli, ili neko pokusava da kaze nesto preko mene, to sada nije za ovu temu I ne bih o tom.
Spominju se vjerske knjige, spominje se vjera kao nesto od cega se treba otrgnuti I krenuti nekim drugim putem koji vodi do tvorca.
Mnoge osobe ovdje govore o nekom prelazu iz 3D u 4D, iz 4D u 5D I tako redom do sjedinjenja sa Tvorcem, to jest do sjedinjenja sa Bogom.
U vjerskim knjigama on je Bog, ovdje se zove Tvorac.
Tvorac na kojeg gledamo svi razlicitim ocima, zar ne?
Krscani mu se mole, krste, I mole za oprost. Maju praznike koje postuju u cast Boga.
Muslimani mu se klanjaju, uzimaju abdest 5 puta na dan (ako niste upoznati sa tim to je pranje ruku nogu umivanje lica I glave, znaci bez toga nema ni klanjanja), da bi mu se klanjali I iskazali postovanje prema njemu. Sa moje tacke gledista, najcistije I najpostenije klanjanje Tvorcu. Takodje I muslimani slave praznike u cast Boga.
Ovdje se govori o tome da je u pitanju karma, I da se vracate iz zivota u zivot ponovo dok ne budete dovoljno svjesni da se priblizite Tvorcu I spojite u jedno.
Itd, itd, svaka vjera ima svoj nacin pokazivanja svog postovanja prema Tvorcu.
U cemu je problem?
Da li moze neko da mi napise I kaze u cemu je problem?
Zasto mrziti vjeru koja nije tvoja, mrziti ljude koji samo imaju drugaciji pogled na ovaj svijet?
Da li je samo problem u ljudima psihopatama, da li je problem u bicima iz 4D I 5D?
Naravno da postoje inteligencije koje su savrsenije od nas bez-broj puta, ali da li su one krive za ovo nase ponasanje, (pod ovim mislim na bolesne umove koji vladaju danas)!?
Pa ako ce mo gledati na civilizaciju, ja ne vidjo ni jednog greysa a ni reptile da je kulturno obucen!?
Ako je u pitanju civilizacija, bar smo po tome ispred njih.
Milion pitanja, sto miliona odgovora na svako pitanje, samo je tesko naci pravi.
Film Matrix je taj koji je popalio mnoge danas I koji razmisljaju da tu ima mnogo istine.
Jedna od mogucih opcija stvarnosti, ali isto tako razmisljam da je to samo jedan obican film na kojim su se zaradile milijarde?!
Mislim da ni Blade a ni tamo neki drugi filmovi kao Terminator I jos neki nisu manje popularni.
Da li sam otisao od teme daleko nemam pojma, ali pisem ono kako razmisljam.
Razmisljam o jednoj stvari, a to je da li smo vrsta iz eksperimenta, u koji je slucajem ubacen djelic ljubavi, djelic osjecaja za ljepotu, osjecaja za sve lijepo sto nas veze.
Da li uopste imamo dusu? Da li nam je namjerno predana na raspolaganje, ili isto greskom usadjen u nas, pa nas sada istrazuju i pokusavaju da nam je uzmu


Zadnja izmjena: Baron; uto feb 21, 2006 10:24 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 21, 2006 10:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Čao društvo!
Sve što kažeš je na mjestu Jack osim u ovome.Citram:
-------------------------------------------------------------------------------------
SVI entiteti su JEDNAKO važni u univerzumu. Kako to još ljudi ne shvaćaju?
-------------------------------------------------------------------------------------

Moje osobno mišljenje je da smo mi mnogo moćniji od ostalih entiteta u svemiru jer smo kraecije vrhunskog bića stoga bih rekao da smo mi ipak najvažniji.
Zbog nas su mnogi u strahu i oko nas se lome koplja na svemirskim
viječima.Ako nas puste da se razvijamo do svojih krajnjih mogučnosti veoma je lako da zavladamo svemirom.
Ali to su već nijanse zapažanja i nije vrijedno daljnjih komentara.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ISPRIKA SVEKOLIKOM PUČANSTVU
PostPostano: uto feb 21, 2006 10:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka
Primjetio sam da u nekim dijelovima teksta pojedem poneka slova.Ne uzmite mi to za zlo,jer s obzirom da po meni skaču dijeca a žena me lupa
oklagijom po glavi da se maknem od monitora i idem raditi nešto korisno oko kuće,tada i ne pišem tako loše.
Na kraju krajeva, ja sam ipak samo fizički radnik.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 651 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz