Sada je: sub apr 27, 2024 9:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 651 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jul 23, 2008 9:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Yami_Raziel je napisao/la:
Osobno..mislim da se previse forsiramo s tim denzitetima i tim spikama.


Slazem se da stvari ponekad bolje zvuce kada su jednostavne, medjutim neka objasnjenja su daleko logicnija i smislenija kada se ne posmatraju previse pojednostavljeno. Tako i za "denzitete", koncept za koji licno mislim da puno toga objasnjava. Tim pre sto u sebe ukljucuje "hiperdimenzionalnost" i "nelinearnu" prirodu univerzuma, sto mi se cini kao "objektivniji" pristup stvari.

Citat:
Pitanje Postojanja?

-Postojimo iz jedne jednostavne cinjenice,a to je da zelimo biti zivi.Dio naseg svemocnog uma je shvatio cinjenicu Ja sam Tu.Sadasnjost.Prostor.Mi smo dio sveukupne cjeline postojanja jer to biramo biti.I zbog toga je preljepo biti covjek.


Pa, ovako kako je napisano ispada da je najznacajnije biti "fizicki ziv", i da to cini sustinu naseg postojanja. Ali ako bi uzeli u obzir da postoji nesto sto se naziva "dusa" i da ona "zivi" na primer milionima godina, onda bi ispalo da je "dusa" ta koja je ziva a da je nase fizicko telo koje traje sedamdesetak godina samo prolazna ljustura koja u poredjenju sa zivotom 'duse' traje smesno malo, da se cak ne moze ni nazvati zivotom u nekim "kosmickim" vremenskim terminima. E sad, da li je prelepo biti covek, to je vec krajnje subjektivno pitanje. Neki Iracanin ili Sudanac se verovatno u ovom trenutku nece sloziti sa tim, a cini se i dobar deo populacije na planeti. Sa druge strane dzordz bush bi mozda i izjavio da je prelepo biti covek, ko zna.

Citat:
Pitanje Covjek?

-Covjek je definitivno najzanimljivije bice ovog univerzuma.Nase Tijelo je savrseno,u mogucnosti smo izvesti sto god zelimo s njima.Nas Um...to se nemoze opisati.Spojem ova dva pojma dobivamo covjeka.
Um+Tijelo=Covjek.

Ono sto nas cini fascinantim je Slobodna Volja. Mi smo unikatna bica,jer imamo neogranicenu kolicinu Slobodne Volje.Ako sjedinimo nas Um i Tijelo s kolicinom Slobodne Volje koju posjedujemo,postajemo Neograniceni.


Svaka cast na ovakvom entuzijazmu i optimizmu, ali ipak mislim da su ove recenice u celosti subjektivne, odnosno jednostrane i mislim da nemaju bas puno veze sa realnoscu. Mada mozda i gresim. Na primer, nikako ne mozemo znati da li je covek "definitivno najzanimljnivije" bice ovog univerzuma, jer bi to podrezumevalo da imamo znanje o tome kakava sve bica postoje u univerzumu. Dakle, to je u startu pod znakom pitanja. Drugo, na osnovu cega znamo da su nasa tela "savrsena"? Niko nam ne moze garantovati da u univerzumu ne postoje neka bica sa cijim se "telesnim" sposobnostima ne mozemo meriti. Pri tome, meni licno se cini da je ovakakv stav malkice previse skoncentrisan na "materijalno" i samo na materijalni deo naseg bica, pa i celog univerzuma, za sta mislim da je "jalov" pravac.
Trece, licno mislim da je velika zabluda da ljudi imaju neogranicenu kolicinu slobodne volje. U stvari, mislim da nam celo nase "drustvo" i sistem u kome zivimo govori upravo suprotno, da imamo jako malo slobodne volje, koju je neverovatno lako izmanipulisati. Mislim da je slobodna volja nesto sto ima jako "skupu" cenu, koja se sastoji od puno ucenja, dugorocnog sticanja informacija, beskrajnog razmisljanja, i tek onda postoji mogucnost da neko prepozna/odabere nesto po svojoj slobodnoj volji umesto da biva stalno manipulisan u svrhu ostvarivanja tudje slobodne volje, odnosno onog koji ima vise "znanja" o tome sta radi.

Citat:
U istinskoj Prirodi ne postoji Dobro i Zlo,postoji samo Potrebno i Nepotrebno.


Mislim da u prirodi apsolutno nema nicega sto je "nepotrebno". Mislim da je sve iz nekog razloga potrebno, cim postoji.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 23, 2008 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 06, 2008 3:13 pm
Postovi: 46
Lokacija: Outside the Box
Aragorn je napisao/la:
Slazem se da stvari ponekad bolje zvuce kada su jednostavne, medjutim neka objasnjenja su daleko logicnija i smislenija kada se ne posmatraju previse pojednostavljeno. Tako i za "denzitete", koncept za koji licno mislim da puno toga objasnjava. Tim pre sto u sebe ukljucuje "hiperdimenzionalnost" i "nelinearnu" prirodu univerzuma, sto mi se cini kao "objektivniji" pristup stvari.


Moja izjava :"Osobno..mislim da se previse forsiramo s tim denzitetima i tim spikama." kao sto pise je sasvim osobna :).
Nit vam branim da tako gledate na stvari nit ista,samo kazem da se u mom slucaju ja s takvim stvarima nezamaram previse. Ako mi bude trebalo,po putu cu otkriti kako i zasto.Do tad,nema smisla da si glavu s tim razbijam :).

Citat:
Pa, ovako kako je napisano ispada da je najznacajnije biti "fizicki ziv", i da to cini sustinu naseg postojanja. Ali ako bi uzeli u obzir da postoji nesto sto se naziva "dusa" i da ona "zivi" na primer milionima godina, onda bi ispalo da je "dusa" ta koja je ziva a da je nase fizicko telo koje traje sedamdesetak godina samo prolazna ljustura koja u poredjenju sa zivotom 'duse' traje smesno malo, da se cak ne moze ni nazvati zivotom u nekim "kosmickim" vremenskim terminima. E sad, da li je prelepo biti covek, to je vec krajnje subjektivno pitanje. Neki Iracanin ili Sudanac se verovatno u ovom trenutku nece sloziti sa tim, a cini se i dobar deo populacije na planeti. Sa druge strane dzordz bush bi mozda i izjavio da je prelepo biti covek, ko zna.


Zivot je putovanje.Preljepo putovanje.Ali preljepo samo ako ti zelis da takvo bude.Ako nezelis,naravno da ce biti lose.

Ja neznam dal postoji dusa,nit znam sto sljedi,nit sto je prije bilo.Znam da sam Covjek,i da kao takav biram uzivat u ovom zivotu i grlit sve sto mi on nudi.Dok sam ovdje nezelim se zamarati sto mi predstoji,ni sto sam prosao.Trenutak je Sada,a Ja sam Sada.Shakespear je rekao "Mislim,dakle postojim." Budist kaze :" Postojim,dakle mislim."
I to je,po mojoj filozofiji puno pametnije.Biram volit svoj zivot,volim sebe,volim svijet,volim ljude,volim curu,volim roditelje,volim muziku,volim to sto sve volim.Sve sto cini moj zivot ja Volim.I to mi nitko nemoze uzet.

Ja sam bio umro,klinicki sam bio mrtav 2 i pol minute.Srce mi je bilo otkazalo.I taj dogadjaj,svi mi govore da je to nesto najgore sto se moglo dogoditi.Ja pitam zasto?
Ako mene pitas,to je najbolja stvar koja mi se dogodila.Jer sam shvatio koliko je preljepo biti dio svega,i da sve bude dio tebe.Shvatio sam da se nemoram zivcirat ni oko gladi u svijetu,ni oko svih tih politickih sukoba,niti oko Busha i ekipe.Zasto da si s tim zamagljujem Percepciju svijeta?
Ljudi to prozivljavaju zato sto oni BIRAJU to prozivjeti.Nitko ih na to ne tjera.

"Joj moj sin je poginuo u Iraku!!Joj Bush je kriv!"

To mi se zgadi kad vidim.Sam malo,jel Bush doso kod tebe doma,uzeo ti sina za ruku,odveo ga na bojiste i propuco ga metkom u glavu? NIJE!
Prestanite trazit razloge krivice.Jedini razlog koji je kriv za sve "lose"[nepotrebno] u tvom zivotu si ti sam.

Da ti sin nije bio toliko glup da se prijavi u vojsku,da ti sin nije izmanipulirani patriotist,i da ti je sin odbio ici u Irak dali bi umro?
NE.

Tocka.
Jedini krivac za svoje postupke si ti sam.I to je jedina odgovornost koju Covjek mora prihvatit.Sam si majstor svog zivota.Nema vanjskih krivaca,niti "univerzalnih" dogadjaja koji su ti krivi za nesto sto se TEBI dogodilo.Dogodilo se TEBI jer si TI kriv.

Iranci i Sudanci isto.Sami su si krivi sto ih Amerika napada.Ne u smislu da su oni sad krivi sto ih Amerika napada,ili sta vec da radi tamo.Oni su ti koji se biraju boriti.Zasto?
Krvo prolice na istoku je nastalo samo zbog jednog.Ljudi.Glupih,zatucanih,izmanipuliranih debila koji nemogu sudit vlastitim umom.Nitko ih ne tjera da se bore.Zapravo,tjera ih njihov Ego koji ima toliku kontrolu nad njima da su spremni dat svoj zivot za nekakve vece ciljeve...kakvi god da oni bili.

Ne kazem da opravdavam Busha i njegovu agresorsku tehniku,ali sta im nebi bilo lakse da su jednostavno spustili oruzja i pustili Ameriku da dodje po sta oce?
Sad ce biti "Pa amerika oce naftu nece im je tako lako dat"..e sad mene zanima...da se oni ne bore...vec da puste amere da dodju,popricaju ljepo..mislis da bi Amerika mogla poubijat sve te ljude?Sto nebi izgledalo malo..."cudno"?

Mislim,ovo pitanje tezi dubljoj raspravi o cijelom drustvenom sistemu nase civilizacije...a meni se o tom neda xDDD.

Slobodan covjek uvjek uziva u zivotu.Ne sputavaju ga vremensko/prostorno/događajne stvari,jer ih ne registrira.On uziva u cinjenici da je ziv.E sad koliko njih shvaca da je zivo...to je druga stvar :).


Citat:
Svaka cast na ovakvom entuzijazmu i optimizmu, ali ipak mislim da su ove recenice u celosti subjektivne, odnosno jednostrane i mislim da nemaju bas puno veze sa realnoscu. Mada mozda i gresim. Na primer, nikako ne mozemo znati da li je covek "definitivno najzanimljnivije" bice ovog univerzuma, jer bi to podrezumevalo da imamo znanje o tome kakava sve bica postoje u univerzumu. Dakle, to je u startu pod znakom pitanja. Drugo, na osnovu cega znamo da su nasa tela "savrsena"? Niko nam ne moze garantovati da u univerzumu ne postoje neka bica sa cijim se "telesnim" sposobnostima ne mozemo meriti. Pri tome, meni licno se cini da je ovakakv stav malkice previse skoncentrisan na "materijalno" i samo na materijalni deo naseg bica, pa i celog univerzuma, za sta mislim da je "jalov" pravac.
Trece, licno mislim da je velika zabluda da ljudi imaju neogranicenu kolicinu slobodne volje. U stvari, mislim da nam celo nase "drustvo" i sistem u kome zivimo govori upravo suprotno, da imamo jako malo slobodne volje, koju je neverovatno lako izmanipulisati. Mislim da je slobodna volja nesto sto ima jako "skupu" cenu, koja se sastoji od puno ucenja, dugorocnog sticanja informacija, beskrajnog razmisljanja, i tek onda postoji mogucnost da neko prepozna/odabere nesto po svojoj slobodnoj volji umesto da biva stalno manipulisan u svrhu ostvarivanja tudje slobodne volje, odnosno onog koji ima vise "znanja" o tome sta radi.


To jest bila subjektivna izjava,jer ja svaki dan otkrijem nesto novo o Covjeku.Promatram sebe,okolinu,cijeli dan.I mogu ti rec da stvarno jesmo najfascinantnija bica :).

I opet,cak i da postoje neka "znanstveno facinantnija" bica u svemiru,necu se s tim zamarat.Zasto?
Jer me ne zanima :).

Imam cijeli zivot da otkrijem o sebi sto vise mogu,a necu naucit nista o sebi :).I jos sad da gledam po svemiru dal ima itko fascinantniji?Ako ti zelis,slobodno.Ali sto god da otkrijes garantiram ti da ti nece biti fascinantnije od tebe samog sebi :).
---
Slobodna volja po pojmu cijelosti covjeka.Ne po pojmu "izmanipuliranih ovaca" koje su nastanile ovaj planet.Govorim o Covjeku koji je spoznao da je Covjek.Ne govorim o mojoj mami,predsjedniku ili sta ja znam kome.Ljudi zapadne civilizacije tesko da mogu biti u potpunosti slobodne volje jer kao sto rekoh gore,sputava ih vremensko/prostorno/događajne stvari.Al za to nismo krivi mi,za to je kriv sistem.No to je opet prica za sebe.

Citat:
Mislim da u prirodi apsolutno nema nicega sto je "nepotrebno". Mislim da je sve iz nekog razloga potrebno, cim postoji.


Ovo si krivo shvatio.Nisam mislio na prirodu u fizikalnom smislu pojave.Vec u smislu "dogadjanja".Mi događaje svrstavamo...ajmo rec:
Lupis nekog i on kaze da si ucinio lose djelo.Nije lose vec je nepotrebno.

Sto se tice flore,faune i svega ostalog sto spada u prirodu,nista nije nepotrebno.Priroda je napravljena savrseno,tako da je sve u savrsenoj harmoniji.

I onda dosli ljudi i ego...i vidis sta se dogadja? :(

Ovo je samo bila greska u komunikaciji :) xD
------------------------------------------------------------------------------------
Mislim,naslov ove teme je "Moj pogled na svijet" tak da,molim te,nemoj nista od ovog shvatit kao napade na tvoj pogled.Jer oni to nisu.Imamo samo razlicita gledista.A ako se o njima zelis raspravljat,to slobodno mozemo :).

Samo nezelim da ima taj "borbeni" osjecaj u raspravljanju,kao da svaki pokusava nesto dokazat.Pricat cemo,filozofirat,pa cemo vidit :).
A do tad

peace

_________________
"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost.Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."
-Lao Tse-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 25, 2008 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Yami_Raziel je napisao/la:
volim to sto sve volim.


U tom "zbunu cuci zec". :mrgreen:



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 25, 2008 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 06, 2008 3:13 pm
Postovi: 46
Lokacija: Outside the Box
Aragorn je napisao/la:
Yami_Raziel je napisao/la:
volim to sto sve volim.


U tom "zbunu cuci zec". :mrgreen:



Pozdrav


heheh xDDD

cak volim i zbunje u kojem cuci zec xD a i zeca :) a i cucanje xDDDDDDDD

hahah xD

peace

_________________
"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost.Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."
-Lao Tse-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 30, 2008 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Sad ću objasniti,ukratko,kako vidim ovo postojanje u kojem jesmo.
Ovo je iluzija(matrix,maya,...)Iluzija je stvorena ili je zapravo Iluzija dio koji se odvojio od Neizrecivog(istine,svjetlosti,energije)
E,kako je Iluzija odvojena od Neizrecivog ona nema energije da bi preživjela ili da bi se,hm,osjećala moćno.
E tad Iluzija stvara svemir(recimo kao u filmu Matrixu roboti)i nudi Neizrecivom da "isproba" svemir(mogućnost postojanja).
Naravno Neizrecivo je bezbroj mogućnosti,bez kraja,bez početka,čak je i Iluzija dio Neizrecivog,...Zapravo Neizrecivo je neizrecivo. :cry:

Sad,pošto ono nema kraja i kako je i svaki "dio" Neizrecivog svjestan,neki djelići su odlućili isprobati svemir koji je stvorila Iluzija(ovo mi je dobro) ili svijet iluzija.
I tu smo gdje jesmo.Koliko za sada shvaćam,moguće je da nas je Iluzija uhvatila u klopku(mada nisam poklonik te ideje)ili zapravo još samo isprobavamo Iluzijin svemir. :occasion5:
Može li neko premjestiti moj post ovamo:http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=533&highlight=ego
možda je to bolja lokacija :mrgreen:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 20, 2008 10:30 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet sep 19, 2008 2:28 am
Postovi: 27
Al ste se raskokodakali.

Zivot je iluzija a svaki razlog za nase postojanje samo opravdanje ne bi li ucvrstili istu.

_________________
Udavite poslednjeg svestenika crevima poslednjeg kralja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 25, 2008 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Vidim imate apetita za citanje,valjda ce neko i ovu "bajku" procitati :)

Jedan muflis,nije imao nista niti ikoga,
bio je bez icije pomoci i osudjen na smrt.
U zatvoru hranu drugih zatvorenika prosto je meo,
a stalima je bio teret kao planina.
Nijedan zatvorenik nije mogao da pojede svoju porciju,
jer se on zaskakivao i jeo nihova sladovina.

Ko god je udaljen od Allahove/Bozje sofre,
bit ce gladnih ociju taman da je sultan.

Ovaj zatvorenik je svoje cojstvo bacio pod noge;
tako je zatvorenicima zbog lokve (zalogaja) ucinio zatvor Dehennemom.
Ma gdje ti pobjegao u namjeri da se smiris,
i tamo ce te snaci neka nevolja.

Nema kutka na svijetu bez zvjeri i zamke,
osim u halvetu kod Rabba.
Cio je svijet kao jedan zatvor,nedvojbeno je,
da nema ugla bez prasine i bozanja hasure.
Bogami,kada bi se zavukao u misiju rupu,
opet ces doci pod kandze macije sepe.
Samo covjek preko maste napreduje,
ako mu mastanja budu o dobru.
Ne,ako mu mastanja budu losa,
taj covjek ce se skaliti kao svijeca uz vatru.
Da si ti medju zmijama i skorpijama,
ako ti je masta dobra,ti ces se odrzati.
Zmija i skorpioni ce se pripitomiti u dobroj masti,
Masta,kao alkemija,pretvara bakar u zlato.
Strpljenje se pretvori u slast od ljepe maste,
jer takvo mastanje covjeku donosi raspolozenje.
Raspolozenje dolazi od vjere u srcu,
ko je slabe vjere,on brzo gubi nadu.
Strpljenje od vjere donosi carsku krunu,
kada nema strpljenja nema ni vjerovanja.
Muhammed je reko: Allah nece dati imana,
nikome ko nema strpljenja.
Nekome si u ocima kao zmija,
dok si u ocima drugog kao djevojka.
Po mastanje jednog covjeka neko je los,
dok je u ocima drugog on dobar.
U covjeka se uvjek smjenjaju dvije stvari:
nekada je on kao riba,a nekada mu je mreza u ruci.
Jusuf je u ocima svoje brace bio ruzan,
dok je u ocima oca bio kao hurija.
Zbog lose maste,neko vidi lose,
los sa losim okom ne vidi pravu stvarnost.
Vanjsko gledanje je sjena istinskog gledanja,
lose vidi jer je los,ovo znaj.
Sada imas mjesto,a tvoje pravo boraviste e bez mjesta,
Ovaj ducan zatvori,a otvori onaj bez mjesta.
Ne bjezi na sest strana,jer tamo ima sest kapija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj pogled na svijet
PostPostano: uto okt 16, 2012 8:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto okt 16, 2012 6:51 am
Postovi: 1
Lokacija: Rijeka
Šteta da je ovaj topić pao u zaborav.

Moj pogled na svijet?
Pa evo.....smatram da se kvantna fizika približila duhovnosti i dokazuje ono o čemu pišu stari spisi.
Mi uopće ne postojimo kao materija jer smo samo energija na subatomskom nivou i jedino što je bitno u našem bitku su naše misli koje čine pozitivnu ili negativnu kolektivnu svijest.
Ta kolektivna svijest transformira naš prividni materijalni svijet u oazu ugodnu ili neugodnu za život tj. ovaj vid postojanja.
To nikako ne znači da smo mi bogovi već smo samo od Boga osuđeni da ovaj komadić svemira kreiramo kako najbolje umijemo i znamo.
Naša kazna proizlazi iz našeg grijeha koji smo počinili u Raju koji je Bog stvorio za nas.
Raj je mjesto gdje je sve u savršenoj harmoniji samoobnavljanja, gdje čovijek u svojoj skromnosti nije trebao ni prstom maknuti za svoju egzistenciju.
Ali ne, željeli smo biti kao Bog i On nam je to omogučio ali to nikako ne znači da smo stvarno bogovi.
Rekao bih da smo bliži organiziranim mravima.

Ima jedan experiment.....kada su mravinjak u početnoj fazi gradnje pregradili limom po sredini, mravi su i dalje gradili tunele koji su se savršeno poklapali i kada su maknuli lim koji je dijelio mravinjak na dvije strane.
Sljedeći put su ubili maticu i tada ja nastao haos.Iako nije više bilo pregradnog lima, mravi su bili van mogućnosti inteligentne gradnje.

Tako i mi, ljudi, sve se svodi na kolektivnu svijest i nikakvo nam lažno Luciferovo znanje ne treba da bi bili sposobni opstati na ovom svijetu.
Dovoljna nam je povezanost u Kristu koji je naša matica inteligentne gradnje našeg postojanje i puta u više sfere.

Materijalna znanost je ta koja nas odvaja od Boga i radi haos u našem mravinjaku.
Mislimo da smo nešto postigli sa gradnjom naših metropola, manipulacijom gena, objavom lažne povijesti itd. a u biti je sve to samo nered koji ubija čovjeka i Planetu.
Nismo sposobni biti bogovi i vjerojatno je sopstveno priznanje dovoljno za oprost prvobitnog grijeha.

Programiraju nas ljudi koji se furaju na New Age.Vjeru koja bi trebala biti sveopće prihvaćena u novom svijetu centraizirane vlasti i mikročipiranja.
Kanaliziranje, prizivanje duhova i reinkarnacija su za mene samo manifestacije demona koji varaju ovaj svijet i manipuliraju vodećima iz našeg društva.
Pouka onome koji vjeruje u reinkarnaciju je da grijeh ne postoji i da ćemo u idućem životu ispraviti sve pogreške.Po meni je to čisti sotonizam koji proizlazi iz hindu vjerovanja u više "bogova" koji su u biti.....slatkoriječivi demoni koji znaju odgovore na mnoga pitanja i želje.
Ti isti koji propagiraju svijet bez grijeha, što znaći da moralini zakoni ne postoje, na sve moguće načine nas žele kontrolirati i ograničiniti svim mogućim društvenim zakonima.
Pa šta onda, postoje li zakoni ili ne....?

Onaj tko ne vjeruje u naš Biblijski početak a vjeruje masonima i iluminatima trebao bi znati da i oni vjeruju u Biblijski početak samo sa naznakom da nas je zmija iz Raja oslobodila od zlog Boga a ne prevarila.
Zato, neka mi nitko ne kaže da su stari spisi stari i da nam treba nešto novo jer je u Apokalipsi pisanoj prije 2000 godina pisano o današnjim vremenima.
Pisano je o žigu zvijeri i 666 koji danas ima svaki bar cod na neoznačenim rubovima i sredini.
Zvijer se zove i ogroman kompjuter u Brissellu u obliku križa koji bilježi svako provlačenje bar coda u Europi a možda i dalje.
Žele nam udariti žig zvijeri na desnicu ili na čelo kako je pisano prije 2000 godina.
Nije li to mikročipiranje?

U Apokalipsi piše o četiri jahača apokalipse koji danas jašu našom planetom.
Piše i o Antikristu kao o četvrtom jahaću koji će svoju vladavinu svijetom objaviti sa Solomonovog hrama u Jeruzalemu.
Sve se svodi ka centraliziranoj svijetskoj vlasti a Izrael će biti iduća i posljednja imperija koja će vladati svijetom i uvesti elektronsku valutu.
U Apokalipsi piše i o 10 svijetskih kraljeva koji će svoju moć podrediti jednoj osobi koja će biti spasioc svijeta u haosu koji su sami izazvali.

Mislim da su ljudi nekada davno bili mnogo bliže Bogu nego mi danas jer smo zatrovani svakakvim beznačajnim informacijama tako da i nemamo svoj pogled na svijet već samo onaj isprogramirani od sotonske vlade.

Po meni, to nije strašnije od same pomisli da netko za sebe misli da je Bog.
Mislim da je to najveća obmana mračnog bića koje nas je uvjerilo da ne postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj pogled na svijet
PostPostano: čet okt 18, 2012 4:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Mislim da je ovo jedna od najzanimljivijih tema na galaksiji, čisto iz razloga što ljudi imaju priliku biti kreativni i razmisliti o sebi, životu i svijetu. Šteta što je več ovoliko stara i što skoro pa nitko više ne piše ovdje. Pa je mnogo toga što je netko napisao.. tu, ali na neki način zaboravljeno.

Pa ajde da se i ja malo izrazim i da budem kreativan. Stvarnost/svijet je sve, i postoji u skalama. Od najmanje tvari do one najveće, od atoma koji je rezultat drugih još i manjih čestica, koji zatim tvore molekule, koje zatim tvore stanice, koje zatim tvore tkivo, koje zatim tvore organe, koji zatim tvore skup organa i svega u nižoj skali što je ono što zovemo organizam.

A to smo mi, svaki je individualna ekspresija prirode i interakcija svih bioloških nižih skala. I ovo je gdje putovanje prestaje za večinu ljudi na Zemlji, ali skala ide i dalje, i dublje. Ono što jesmo, svaki unutar, njegova vlastita suština je svijest. Ili drugačije poznato i kao duša/spirit. Što je to.. oni koji su uspijeli zaroniti duboku u taj ocean znaju. Postoji jedna beskonačna svijest koja prožima sve što postoji, i anemira sav život i samu stvarnost. Zašto ju ne možemo vidjeti izvan nas? Zato jer ta primordijalna supstanca nema boju, okus, miris, oblik, ništa što bi naša osjetila mogla vidjeti. Ali ona je tu, svugdje. Jedini način da ju znate jeste taj što znate sebe. Zato jer ono jeste vi, ili beskonačni kolektiv svega čijeg ste dio. A vi ste ništa drugo naizgled indivudualna ekspresija istog. I zato jer je ono beskonačno, svugdje, to znači da skala ide i dalje.

Atom 'ima' svijest, vidi sebe kao 'Ja, atom'. I koristi polovicu svijesti svih čestica niže u svojoj skali da sebe vidi kao kolektiv istih. Svijest drugih atoma tvore molekulu.. na primjer; molekulu vode. I tako, skupina atoma tvore molekulu vode, sama molekula je kolektiv atoma te koristi polovicu svijesti svih atoma da sebe vidi kao 'ja, molekula'. Skup molekula zatim tvore kolektiv kojeg mi zovemo stanica. Stanica naravno koristi polovicu svijesti svih molekula da sebe vidi kao 'ja, stanica'. Stanice zatim tvore tkivo, jedno tkivo kao kolektiv svih stanica koristi polovicu svijesti svih stanica da sebe vidi kao 'ja, tkivo'. Veliki broj tkiva zatim tvore organ, organ kao kolektiv svih tkiva koristi polovicu svijesti svih tkiva da sebe vidi kao 'ja, organ'. Skup organa čine kolektiv zvan organizam, nije bitno koliko malen ili veliki. Dali glista, puž, kukac, životinja, čovjek, ili kit. Organizam koristi polovicu svijesti svih svojih komponenata iz svih nižih skala da sebe vidi kao 'ja, organizam', ili na primjer 'ja, čovjek', 'ja, mačka', 'ja, puž'. Ovo je ono što mi zovemo 'Ego svjesnost'. Ego je sasvim prirodna stvar, ono je dar individualnosti i dar prirode. I tako, nečija duša nije ništa drugo svijest koja anemira sam organizam i sve u niže skale. Ovo također možemo vidjeti dok čovjek umre, 'ljudi' često onda sebe vide da također imaju tijelo, drugačijeg od svojeg materijalnog, premda sličnog oblika. Ovo nije ništa drugo nego sav skup svijesti nižih skala koje čine sav čovjekov organizam, a sve se zajedno drži, kao lijepilo, od strane okružujuće univerzalne svijesti. I zbog same prirode dimenzije u kojoj se duh nalazi, i zbog drugih faktora. Dakle čovjekov duh je ustvari čovjekova duša 'izvan' materijalnog organizma.

I zatim postoje još više skale, slijedeća je kolektivna svijest vrsta. Ribe u moru kako lete u jato, u savršenom skladu. Mravi kako rade kao jedno, pčele kako rade kao jedno, sve su to samo nekoji primjeri kolektivne svijesti u prirodi. I da, kolektivna svijest nekoje skupine organizma koristi polovicu svijesti samog organizma i svega u nižoj skali da sebe vidi kao 'ja, pčele', 'ja, mravi', 'ja, ljudska rasa', i tako dalje. Na ovoj razini naravno postoje mnoge kolektivne svijesti, tj. zajedničke svijesti koja spaja i radi kroz određenih vrsta. I zatim na slijedećoj razini je sama planeta Zemlja. Zemlja ima i svoju svijest, svoj kolektiv koji koristi polovicu svega na nižim skalama da sebe vidi kao 'Ja, Zemlja'. Ili ono što nekoji nazivaju i kao 'Gaia', premda ja osobno ne koristim taj naziv. Na slijedećoj skali se nalaze drugi planeti, na primjer: Mars i Venera. Isto važi i za njih, ako na planetima trenutno ne postoje živi organizmi onda će samo redoslijed biti drugačiji.

Na slijedećoj razini dakle postoji sam sunčev sustav, i da, sunce i skupina svih planeta je jedan kolektiv. Sunčev sustav/kolektiv koristi polovicu svijesti svih planeta i svega u nižoj skali da sebe vidi kao 'Ja, sunčev sustav'. Na slijedećoj skali, sve zvijezde tvore jedan kolektiv – galaksiju. Galaksija kao kolektiv svih zvijezda i svega u nižoj skali koristi polovicu svijesti svih zvijezda i svega u nižoj skali da sebe vidi kao 'Ja, galaksija'. Na slijedećoj razini postoje galaktički kolektivi. Skupina galaksija je jedan kolektiv, koji koristi polovicu svijesti svake galaksije i svega u niže skale da bi sebe vidio kao 'Ja, „ovaj“ galaktički kolektiv'. Te onda imamo i slijedeću skalu, galaktički kolektivi čine gigantske grozdove galaksija, premda nisu svi spojeni i svaki je 'individualni' možemo reći da se svuda prostire isti grozd galaksija, taj grozd koristi polovicu svijesti svih galaksija i svega u nižim skalama da sebe vidi kao 'JA, grozd galaksija'. Svaka skala stvarnosti je kao krug u kojem postoje drugi manji krugovi, zumirate i opet se pojavi krug sa manjim krugovima. Stvarnost je fraktalna, to možemo vidjeti i ovdje svuda u prirodi. Sad, ovo je samo u ovoj stvarnosti, dimenziji i svemiru. Kojih naravno ima beskonačno, ali sve postoji u istom mjestu. Znanstvenici to zovu paralelnim svemirima, svaki svemir je postojanje u drugoj 'frekvenciji' te samim time i stvarnost sa određenim brojem prostornih dimenzija. Te zatim imamo „zadnju“ skalu, svemir. Ne kao samo naš, več unija svih svemira i apsulutno svega u nižim skalama, i sve svijesti koja prožima sav prostor i sve što se nalazi u tom prostoru na svim mjestima, koristi svemir kao jednina svega da sebe vidi kao „Ja, Svemir“.

Za bolje razumijevanje i vizualizaciju skalarne stvarnosti:



(dva najbolja videja koje sam mogao naći na youtube-u)

U čemu je svemir? U beskonačnosti, unutar beskrajne svijesti koja prožima i anemira sve. Nije bitno kako tu svijest zovete, dali Bog ili nekako drugačije. Njoj je apsulutno svejedno. Dakle, što se događa sa nama, kao svijest, nakon smrti? Pa, što se događa sa organizmom? Raspada se u svoje primarne sastojke i postane jedno sa prirodom. Isto to se događa sa sviješću, kao kapljica vode koja se vrača natrag u ocean, 'postanemo' beskonačno jedno. Dakle, što je smisao svega? Koji je bio smisao toga što jedno dijete koje je samo stvori kazalište i počne se igrati lutkama? Iskustvo, zabava. Zamislite da ste sami u beskonačnosti, apsulutna tišina, vi JESTE ta beskonačnost. Što bi radili? Biste li htjeli samo tako vječno postojati ili biste htjeli malo akcija, iskustva? Stvoriti cijeli svijet iz sebe, iskoristiti svu vašu kreativnost, iskusiti svoju vlastitu kreaciju iz svakoga ugla, kroz beskonačno mnogo oblika? Budući da 'bog' prožima SVE, odgovor na to pitanje je da.

Dakle, što se događa ovdje.. ako ćemo biti iskreni ovaj svijet je apsulutno lud. Sam život ovdje je bolestan. Život proždire sam sebe, napada sam sebe, ubija sam sebe, s ovime posebno mislim na nas ljude, hranidbeni lanac, i sav ovaj kaos u kojem se ljudi nalaze i što sve rade samom planetu. U korijenu svega je nešto što je jako jednostavno za skužiti. Što je sa svim tim mitovima i legendama o Luciferu, Sotoni? Možete na to gledati samo kao mit, legendu, nešto što nije stvarno. Možete na to gledati kao činjenicu i vjerovati da je točno tako kako je opisano u tim legendama, ili možete shvatiti da prikazuju simbolički nešto što je itekako realno. O čemu se radi? Pa, prema biblijskoj mitologiji Lucifer (Sotona prije nego je pao iz raja na Zemlju) je bio izbačen iz raja i pao na Zemlju, kao što sam napisao.

Što je Sotona i što je raj? Raj je stanje jednote sa bogom, ili te beskonačne svijesti nakon smrti. Dakle raj je na neki način ista stvar i kao bog. I u tom smislu je raj u nama.. jer što je duša drugo nego individualizirani dio boga. Prema mitologiji lucifer/sotona je bio izbačen iz raja zbog grijeha. Što je grijeh? Bilo koja akcija koja šteti drugom životu.. a zbog velike načinjene štete se može pojaviti.. trauma. Šok, veliki problem. Postoje mnoge stvari koje se mogu dogoditi u svemiru što može biti 'traumatično' za samoga svjedoka koji prožima i 'vidi' sve to, jer svijest je svjedok (što je i zašto se veli da bog vidi sve), na primjer: crna rupa proguta planet sa civilizacijom, ili neka globalna katastrofa, jako je teško za reći što se ustvari dogodilo. Ali uglavnom, recimo da je u samoj beskonačnoj svijesti nekada davno došlo do problema i da je došlo do odvojenja između jednog djela i cjeline. Zamislite mali mjehurić u beskonačnom oceanu, zbog traume od odvojenja javlja se strah, panika, dio ne shvaća tko je, zašto je, smisao njegovog postojanja. Sve ovo se javlja od najmanje 'atomske' skale' nadalje… što radi čovjek kada se otapa? Zbog straha od smrti očajno se pokušava držati izvan vode, grabi sve u blizini, čvrsto držajući SVE što mu se nađe pod ruku, sve sa ciljem da ostane na životu i da izbjegne smrt. Ovo je simbolički točno to što radi ta odvojena svijest („sotona“). Sada da bi se shvatila priroda same sotone treba imati na umu skalarna stvarnost, poremečaj/trauma/problem je nastao na najmanjoj skali i ta odvojena svijest je nekada davno bila dio puno večeg, beskonačnog sistema/poretka, a sada je odvojena od svega toga.

'I will ascend above the heights of the clouds; I will make myself like the Most High.' - Isaiah 14:14

Opet, skalarna stvarnost. Odvojenje je počelo od najmanje skale te budući da iz straha i svega i budući da je bilo dio puno večeg sistema, ima skalarnu rast. Preuzima iz silnog straha sve više i više u više skale da bi sebe vidlo kao „sve veče Ja“. Dakle, što se događa ovdje na Zemlji? Jednostavno, zamislite da ubacite virus u kolektivnu svijest nekih životinja koje rade u savršenom skladu kao jedno. Dakle, radi se o kolektivnoj svijesti koja je napala našu, cijelu zemlju i cijelu ovu stvarnost, ustvari. Sada, dali je moguće da je to bila nekada kolektivna svijesti Reptila? Mislim, došli su ovdje, genetski manipulirali ljudsku vrstu i neke druge oblike životinja, s čime su životinje dobile nagone te se samim time ostvario takozvani hranidbeni lanac. A i mi ljudi smo štošta izgubili, te su za svoj slijedeći potez opsjedali neka tijela. I tome je nekim djelom služilo njihovo genetsko manipuliranje, sa ciljem da naša genetika bude kompatibilna za opsjedanje od strane njihovih četverodimenzionalnih forma, koje eto neki zovu demonima. I da budemo kao rasa prigodni za preuzimanje i prikačenje na tu njihovu kolektivnu svijest. E sada, budući da su oni rasa koja je pod kontrolom tog kolektiva kojemu je cilj rasti u više skale, to je razlog zašto su prvo došli ovdje. Mi i naš planet smo bili dobro tlo na kojem sa malo modificiranja može dobro rasti sjeme zla.. recimo to tako. Kako taj kolektiv raste u više skale? Očito, treba se hraniti. Čime? Energijom koja je na jednakoj valjnoj duljini kao i sama energija kolektiva. Strah, patnja, bol… lista samo ide dalje. Danas reptili samo služe cilju toga kolektiva čijem su opsjednuti, a manipuliranjem DNA od strane njih i sa raznim virusima koje su oni stvorili i prilagodili ovom planetu se također mjenjao dna tijekom milenija. I drugim stvarima. S time su, i budući da je cilj toga kolektiva da raste, preuzeli su i ljudsku vrstu. Mi ljudi smo postali dio iste kolektivne svijesti kao i reptili. Dokaza da smo svi dio jedne kolektivne svijesti te 'negativne' prirode ima na bezbroj. Što je ultimativni cilj 'sotone' i reptila? Pa, što je na slijedećoj skali od kolektivne svijesti? Svijest planete Zemlje. Samo se treba sjetiti koliko ljudi rade šteti prirodi, životinjama, te samim time i samoj planeti.

Svatko tko zna samog sebe zna da je izvor ljubav, zašto bi ljubav stvorila svijet koji pazite sad, uništava samu sebe? Ubija samu sebe? Nakon smrti dolazi do samu sebe i govori sama sebi koliko je loše napravila ono ili ono? Sve je to …bolest, virus, rak, ili kako god to nazvali. Manipulacija ide JAKO duboko i mogao bih nastaviti do sutra pisati ali uglavnom ovo je sam temelj onoga za što je meni sama stvarnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj pogled na svijet
PostPostano: ned mar 17, 2013 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Smatram, da ovaj naš svet čvrstih objekata NIJE ILUZIJA. Možeš se samo zaleteti u njega i ustanoviti izvesno. Ali on nije jedini.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj pogled na svijet
PostPostano: sub jan 25, 2014 4:01 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 24, 2014 11:44 am
Postovi: 12
Lokacija: Jug
Moj pogled na svet se menja vrlo često i nadam se u nekom smeru.

Jedna od prvih stvari koju sam primetio jeste da ako tragač krene potpuno sam da istražuje svet, obično potroši mnogo vremena izmišljajući toplu vodu. Tako da sam rešio da se popnem "na leđa džinova" i vidim ima li čega u širokom fondu znanja koji su akumulirali ljudi koji su tragali pre mene. I nisam zadovoljan [-( .

Nakon pretrisanja onoga što imaju da ponude nauka i (zapadna)filozofija izgubio sam veru u to da diskurzivno mišljenje može da mi pruži onaj odgovor za kojim žudim. Diskurzivno mišljenje svoj vrhunac doživljava u nauci i tehnologiji kao njenom vrhuncu. Svaki pokušaj nauke da odgovori pitanja smisla, Boga, etc... je jalov.

Religija je verujem na tragu nečega, ali to nešto nije specifično samo za religiju, već za umetnost, mit i religiju. A to je doživljaj nasuprot razumevanju. Doživljaj kroz koji saznajemo.

Uzmimo primer prvog poljupca. Pokušajmo da spoznamo prvi poljubac kroz statistiku, sociološke, psihološke i ostale paradigme. Nećemo da zagrebemo ni površinu ovog sjajnog fenomena.

Umetnik je već na tragu nečega, i naravno direktni doživljaj.

slika


Ali šta sa onim stvarima koje ne možemo tek tako da iskusimo. Kako da spoznamo ljubav, smisao, Boga, slobodu. Tu religija može da bude stepenik koji će da nas dovede do prave stvari. Preko maltene umetničkim sredstvima opisanog fenomena, može da omogući skok do same ekstatičke, mistične spoznaje.

Pogledajte primer mita o Avramu (namerno uzimam ovaj jer cinici, skeptici, ateisti najčešće koriste kao primer nebuloznosti religije). Za one koji ne znaju o čemu se radi, Bog da naređenje avramu da žrtvuje svog sina, što Avram i kreće da učini, sekundu pre nego što to stvarno i uradi, javlja mu se anđeo koji ga zaustavlja, bla bla bla...

Ovaj mit je savršen primer za religijski opis skoka vere (na taj način ga je i Kjerkegor iskoristio).

Svaki mit ima u osnovi doživljaj koji može da nam omogući spoznaju nečega što direktno ne bismo mogli.

Odgovor bi dakle bio da je moja slika sveta nešto što samo donekle rečima može da se izrazi, a dobar deo može samo da se doživi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 651 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz