Sada je: sub apr 27, 2024 11:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kastracija macka - Da li je grijeh?
PostPostano: čet jan 23, 2020 1:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 01, 2013 5:14 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima,

Volio bi da cujem vase misljenje. Naime, imam macka, nazalost po nagovoru veterinara sam ga kastriro. Sada je stalno u kuci, ne izlazi napolje, samo na prozoru stoji i gleda. Uglavnom u kuci ima sve hranu, vodu. Jako voli da se mazi, kad god bi lego on bi lego na mene i prede. Grize me savjest da li sam ispravnu stvar uradio sto se tice kastracije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kastracija macka - Da li je grijeh?
PostPostano: čet jan 23, 2020 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Nije ispravno ali je pametno. Ako živiš u stanu šta da radiš sa njim? Ja sam imao mačka, uvek je išao da se pari i uvek je bio izgreban od tuča sa ostalim mačorima. Imao sam psa ženku, sterilisana je. Šta da radimo sa štencima, da ih podavimo ili pustimo da se sami snalaze?

Opusti se, uradio si ono što je bilo potrebno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kastracija macka - Da li je grijeh?
PostPostano: pet jan 24, 2020 12:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 01, 2013 5:14 pm
Postovi: 3
Pozdrav Rajmo,

Hvala na odgovori. Ista situacija se meni desavala, izlazio je vani i dodje pretucen. Zadnji put su ga napala dva macka, jedva je osto ziv. Skoro svake sedmice sam ga vodio veterinaru i lijecio. Sad je uredu, ne trazi da ide napolje, po meni je sretan u stani. Samo mi to bilo da li sam ispravno postupio, nekako mi jako zao idalje. Bas kad sam piso post sam plako. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kastracija macka - Da li je grijeh?
PostPostano: sub feb 08, 2020 12:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Ne razumijem se u macke. Imala sam zenku, psa. Takodjer su mi nudili da je sterilisem i nisam pristala. Nikada je nisam pustila da se pari, tako da kucice nije donijela na svijet. Nije se tukla, ali jesu dzukci dolazili do kapije i mirisali je, a jednom je jedan uspio cak preskociti ogradu i naravno izbacila sam ga. Nikakav drugi incident nisam sa njom imala, sto znaci da su zenke laganije za drzanje. Medjutim...evo ce godina kako sam je morala uspavati, a za njom nije ostalo nikakvo stene, koje bih mogla voljeti kao i nju... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kastracija macka - Da li je grijeh?
PostPostano: ned feb 09, 2020 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Teška su to pitanja. I ja sam imao ženku psa. Moji su je sterilisali. Ako se pas ne steriliše onda nema mira. Zamisli kako je tebi ako ne zadovoljiš seksualni nagon i to ceo život. Bolje je sterilisati životinju jer inaće se samo pati i muči se. Moj mačak nije bio sterilisan i nije imao mira, non stop je jurio mačke i dolazio krvav i prebijen.

Mada opet se pitam da li je bolje pustiti životinje na miru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz