Sada je: sub apr 27, 2024 6:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Crkva u Laodiceji
PostPostano: ned jan 29, 2006 7:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 23, 2006 7:23 pm
Postovi: 23
Crkvi u Laodiceji: posvjetovnjačenje i mlakost
(14) I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg stvorenja: (15) Znam tvoja djela: nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć! (16) Ali jer si mlak, ni vruć ni studen, povratit ću te iz usta. (17) Govoriš: 'Bogat sam, obogatih se, ništa mi ne treba!' A ne znaš da si nevolja i bijeda, i ubog, i slijep, i gol. (18) Savjetujem ti: kupi od mene zlata u vatri žežena da se obogatiš i bijele haljine da se odjeneš da se ne vidi tvoja sramotna golotinja; i pomasti da oči pomažeš i vidiš. (19) Ja korim i odgajam one koje ljubim. Revan budi i obrati se! (20) Evo, na vratima stojim i kucam; posluša li tko glas moj i otvori mi vrata, unići ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom." (21) "Pobjednika ću posjesti sa sobom na prijestolje svoje, kao što i ja, pobijedivši, sjedoh s Ocem svojim na prijestolje njegovo." (22) "Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!"


Mene ovaj odlomak iz Otkrivenja neodoljivo podsjeća na Katoličku Crkvu. Otkrivenje ili Apokalipsa je tekst simbolički napisan, a ja se trudim pokušati razumjeti što je autor htio reći. Spominju se i nekakvi zmajevi :!: Čini mi se da je Otkrivenje bliže istini nego ona simbolična priča o Adamu i Evi koju su Židovi pokupili vjerovatno od Sumerana. U svakom slučaju to je dio Biblije koji me najviše privlači. Istina je da taj tekst može dobro poslužiti Čuvarima Iluzije (institucionalnoj religiji) za utjerivanje straha u kosti narodnim masama, ali isto tako između redova se može dosta toga pročitati. Primjetio sam na sajtu tekst o mikročipovima i barkodovima i čini mi se da je to realno tumačenje priče o žigu zvijeri bez kojeg nitko neće moći kupovati i prodavati ako ga ne primi na desnicu ili čelo. Ne bi li onda pisma sedmerim crkvama mogla biti opis organiziranih religija ili možda samo kršćanskih denominacija kojima ni broja ne znam koliko su rascjepane (katolici, pravoslavni, protestanti, mormoni, jehovini svjedoci, adventisti itd.)??? Tko li je taj Zmaj iz Otkrivenja??? Popovska kasta traži od stada da čitaju knjigu i da je shvate. Ja sam pročitao i pokušavam razumjeti. Ima tu i humora: Katolička Crkva propagira knjigu u kojoj je tako dobro opisana, čega vjerovatno ni hitlerjugendovac nije svjestan, on samo radi svoj posao. Blagosilja Ferrarije i njihove vlasnike. To je duhovnost koju nam ONI nude!!!

CRKVA U LAODICEJI = KATOLIČKA CRKVA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 29, 2006 11:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Marko pogačnik - potraži na netu , knjige i home page . :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 6:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 23, 2006 7:23 pm
Postovi: 23
F. RA je napisao/la:
Marko pogačnik - potraži na netu , knjige i home page . :D


Nisam nikad prije čuo za njega, na netu sam našao da je slovenski umjetnik koji se bavi geomantijom, ali previše mi vuče na New Age.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 8:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Sarguel je napisao/la:
F. RA je napisao/la:
Marko pogačnik - potraži na netu , knjige i home page . :D


Nisam nikad prije čuo za njega, na netu sam našao da je slovenski umjetnik koji se bavi geomantijom, ali previše mi vuče na New Age.


Prosudi sam , kupi knjige pa pročitaj nisu tako skupe mislim da ih je 5
prevedeno na Hrvatski :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 8:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 23, 2006 7:23 pm
Postovi: 23
F. RA je napisao/la:
Sarguel je napisao/la:
F. RA je napisao/la:
Marko pogačnik - potraži na netu , knjige i home page . :D


Nisam nikad prije čuo za njega, na netu sam našao da je slovenski umjetnik koji se bavi geomantijom, ali previše mi vuče na New Age.


Prosudi sam , kupi knjige pa pročitaj nisu tako skupe mislim da ih je 5
prevedeno na Hrvatski :wink:


OK. Moram priznati da mu naslovi zanimljivo zvuče, inače volim čitati sve što mi dođe pod ruku od stripova do enciklopedija. Jedino ne mogu čitati dnevne novine. Dođe mi muka :shock: Ali ponekad treba i to, da vidimo šta nam se servira da progutamo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Matrona i 73 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz