Sada je: čet mar 28, 2024 9:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Razgovor s Mujom
PostPostano: pet maj 28, 2021 12:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Razgovor s Mujom

Nakon dugo, dugo vremena, napokon, porazgovarah s mojim jaranom Mujom-borcem-protiv-matriksa. Njega, inače, nije lako kontaktirat jer je on još davno naučio da bude nevidljiv, nakon što se našao između čekiča i nakovnja tj. na udaru Hrkljuševih sljedbenika, s jedne strane i onih koji su ga izmislili, s druge strane.

slika
Mujo-borac-protiv-matriksa

Tako, s obzirom na to da on uglavnom ordinira u drugim dimenzijma i denzitetima, kontaktirao sam ga uz pomoć čaneling metode. Evo i naše čaneling-seanse, održane prije par dana:

Ja: Halooo, Muujooo, čujemo li se?!

Mujo:
Citat:
Čujemo, čujemo, što se ne bi čuli. Ne moraš vikat.

Pa, đe si, bolan, Mujo, jesil živ?!
Citat:
Pa, naravno da jesam, nikad nisam bio življi, nego što sam sad.

De mi, bolan, reci, jesil vidio ovo mahnitanje, ovaj korona-cirkus, ovdje gdje sam se ja zadesio, u ovoj... ludnici koja je maskirana u planetu?!
Citat:
Ma, ne gledam ti ja to puno, nit učestvujem u tome. Imam pametnijeg posla u drugim dimenzijama.

Kakvog, bolan, posla? Kako možeš ignorisat sve ovo mahnitanje... ovaj... cirkus? Ovi će nas, ovdje, glave doć s ovom vakcinom i mjerama a virusa zglave nema.
Citat:
Pa, zato su ga i izmislili.

Pa, pa šta da radimo?! Popušićemo ga...
Citat:
Multidimenzionalno!

E, baš tako! Napadaju sa svih strana, mada, za sad, više sihički a kako stvari stoje, uskoro će nas napast i fizički. Kako sačuvat živu glavu, pojma nemam?! Prije, kad negdje zakuva, čovjek je mogo da se izmjesti na neko mirnije mjesto, naravno, ako je na vrijeme kreno. A sad, opkolili sa svih strana a zatvorili odstupnicu. Nema se više đe bježat. A, nisi niđe ni prispio. Svuda isto.
Citat:
A, ko kaže da treba bježat?

De, nemoj zajebavat. Pa, protiv ovih se ne može. Ajd, s onima odozgo inekako ali s ovima odozdo, nikako. Ne znaš ko je gori, oni koji izmišljaju viruse, ideologije, religije, duhovna učenja, paradigme, naučne teorije... ili ovi... njihovi... sljedbenici. Jedni izmišljaju Hrkljuša a drugi ga slijede. A nijednima ne možeš ništa. Ne možeš više ni disat od silne gluposti. Prešlo, brate, svaku mjeru. Najrađe bi se udario ciglom u glavu i onesposobio, tako da ne moram gledat sve ovo. Ovdje kao da je sve naštimano tako da ga popušiš, ko Huso u onoj gnostičkoj paraboli kad se zadesio na nekim orgijama koje su se odvijale u mraku, pa onda, nakon nekog vremena počeo da zapomaže i viče da upale svjetlo, pa kad su upalili svjetlo i pitali ga šta mu je, o čemu se radi, on reče: „Ljudi, ovdje definitivno nešto nije u redu, ja ga već treći put pušim!“ Znači, češće nego što je statistički trebo. A rekli mu, samo ti dođi, biće zgodnih ženskih na raspolaganju koliko god hoćeš a on, naravno, povjerovo. Lako je tebi, ti se malo pojaviš ovdje, promuvaš se i nestaneš odavdje a šta ću ja koji moram stalno tu da budem i doživljavam sve ovo?!
Citat:
Pa, ko kaže da moraš? Što i ti ne postaneš nevidljiv?

Pa, posto bi kad bih mogo. Da se mene pita, ispalio bih se odavdje ko flak u neku drugu dimenziju i ne bih se više nikad ni vratio. Šta ću među ovim zombijima?! Samo ti ponavljaju ono što čuju na TV, radiju ili pročitaju u novinama. Svi prate najnovije trendove tj. programe. Niko da uključi vlastiti mozak tj. da gleda svojim očima i razmišlja svojom glavom. Više ni na onim društvenim mrežama, kad pričaš s nekim, ne znaš jel živ čovjek il je bot. Sve robotizirano. A vidi ove, nazovi ljude, koji s onim maskama na licu više ni ne izgledaju kao ljudi. Đe smo mi ovo? Sjećaš se starih dobrih vremena kad smo se držali one devize „nište ljepše od lijepog ženska i ništa bolje od dobrog seksa.“ Sada kad vidiš zgodno žensko, moraš bit dobro oprezan jer ne mora uopšte značit da je to stvarno žensko ili je neki reprogramiran entitet u ono LGBTQ..., ne znaš više s čim imaš posla?! Pa, nekad smo išli ko ljudi na pivu, na ćevape ili na kafu. Grlili se, ljubili se, družili se. Ovdje ti toga skoro da više nema. Čovjek se boji čovjeka. Sad zaključavaju ljude, sad ih otključavaju a ovi se boje se da će ih zaskočit izmišljen virus. Svi se naguzili vlastima a ovi ih handre odozgo u ime virusa.

Sad se još i jagme za vakcinu protiv izmišljenog virusa?! Jaooo maajkoo!? Sad, ovi što su vakcinisani, štancaju one spike-proteine ko nezdravi, 24 sata na dan, a ne znaju ni za šta, ni protiv čega i da li im to može kasnije dohakat. Mujo, dragi, pa dobro znaš da je nekad, ovdje, ipak bilo nekog reda, dobro se znalo ko je papak, ko šminker a ko normalna raja. Sad, skoro da više nema granica. Sve pomahnitalo. Pandemija mahnitanja!

Uveli 5G mrežu, tuku frekvencijama na sve strane i normalno, ljudi se razbole. U lonac dodaju i malo one stare gripe koja je nestala iz svih statistika a tu i tamo, čorbu začine i onim hemijsko-biološkim agensima kao što su ricin i sarin, pa kad zamoče unutra onaj PCR test koji nema nikakve veze sa otkrivanjem virusa i infektivnih bolesti, dobiju kovid-slučajeva koliko god hoće i onda ih koriste ko neko strašilo. Uh, izvini, ja se raspričo, ma znaš, čovjek se nema kome ni izjadat u ovim vremenima... nego, de ti meni objasni, nako potanko, kako da i ja postanem nevidljiv?!
Citat:
To ti je, bolan, previše jednostavno. Zato se ni ne može lako skontat.

Kako misliš?
Citat:
Pa, već si sigurno čuo da su neki, davno, nazivali ovu realnost – majom a to ti nije ništa drugo, nego jedna iluzija, matriks ili virtuelna realnost.

Pa, dobro, čuo sam već za to.
Citat:
Sad ti meni reci, da li jednu iluziju može naseljavati neko ili nešto što je istinito?

Pa, valjda, ne može?!
Citat:
Odlično! To znači, ti si kao ličnost u ljudskom fizičkom tijelu, zajedno sa svojim imenom, prezimenom, nadimkom i korisničkim imenima, jedan iluzoran entitet što znači, objektivno nepostojeći tj. drastično razveden od objektivne realnosti.

Pa, đe baš mene nađe, pored ovoliko naroda?!
Citat:
Svi su.

Uhh, jebote, pa meni ponekad jeste padalo na pamet da bi sve ovo mogla biti jedna velika iluzija ali mi nije padala na pamet mogućnost da bi tu... i ja sam... bio... iluzoran.
Citat:
Pa, ne možeš istovremeno iluzirat i bit u objektivnoj realnosti. Iluzirat se može samo u iluziji, tj. u iluziji se može samo iluzirati i ništa drugo. Doduše, tu se može iluzirat vako a može i nako, znači, na raznovrsne načine, tako da iluzornim likovima ne bude dosadno dok iluziraju.

Ajd, dobro, znači, mi se kao iluzorni entiteti možemo jedino brčkati u iluziji, vako il nako a sve bi bilo laž, uključujući i nas, naravno. Kako je to moguće?
Citat:
Pa, drugačije ne može u iluziji. Šta misliš kad bi u iluzji imali – ISTINU. ISTINA i laž ne mogu dijeliti istu vremensko-prostornu tačku. Tamo gdje je ISTINA, nema – laži. Znači, kad bi ti ovdje baratao ISTINOM, ona bi te poništila. A ovo što mi ovdje nazivamo „istinama“, bile bi takođe laži. Znači, ovdje imamo istinite laži i lažne laži, pa nek vjeruje ko u šta hoće.

Uh, jebote, pa to sad već postaje... delikatno. Znači, dok god lažemo sami sebe i jedni druge, svjesno ili nesvjesno, biće dobro tj. biće iluzije ali će biti i nas. Možemo se varakati do mile volje, vako il nako, ali ukoliko bi ovdje dospjela neka veća doza ISTINE, onda ode sve u pm, zajedno s nama. Raspad iluzije. Kataklizma!
Citat:
Pa, naravno.

Znači, ovaj kovid mu dođe kao „mala maca iz Obrenovaca“, u poređenju s ovom... metafizičkom problematikom?! Ispada da je dobro to što ne baratam ISTINOM jer bi mi bilo žžk... fajront... odjava... ne bi mogo živit ovdje.
Citat:
Pa, naravno, sve dok želiš da ovdje živiš. A, nešto si pričo da... kao da ti se ovdje ne sviđa i... da bi se ispalio odavdje, kad bi mogo?!

Pa, nema mi druge opcije. Ovdje se ne može više pošteno ni iluzirat. Još malo, pa neće dat ljudima ni da iluziraju bez vakcine. Stislo sa svih strana, brate. Kad bih znao da se stvari mogu vratiti na ono kako su nekad bile, ne bih nikud mrdo odavdje. A sad, kao da smo u nekom kompjuterskom programu gdje se sprema neki reset a ne možeš ništa promijenit?! Oko tebe sve programirani likovi a ni ja, vjerovatno, nisam mnogo bolji od njih, dok sam ovdje.
Citat:
Tako je vazda bilo, samo što je prije bilo nekih perioda kad se moglo malo lakše disat a sad je žestoko zagustilo. Virtuelna realnost se resetuje zajedno s likovima u njoj. Sad je do tebe koliko ćeš se emocionalno angažovat u vezi sa svim tim. Druge spašavat ne možeš.

Znam ja da oni odozgo, s vrha piramide vlasti, već odavno štancaju laži i prosljeđuju ih nadolje a narod povjeruje u sve to i slijedi. Evo, kažu, sad su izmislili i novog Hrkljuša u kojeg će morati svi vjerovat tj. oni koji prežive depopulaciju iluzije i uspostavljanje Novog iluzornog poretka. Znači, još malo, pa neće više biti ni podjele na one tri glavne grupe tj. one koji mu ga puše, one koji ga ljube u dupe i one koji su mu se naguzili. Stiže nam Hrkljuš-luciferijanac, mada mu to možda neće biti ono pravo ime za odnose sa javnošću. Baš me interesuje kakve će nam on mudrolije prosipati iz njegove svete knjige?! A možda će imati neki modernizovan prenos informacija u skladu s današnjim vremenima?! Ko to još danas čita knjige?! Narod misli da se sve što mu treba nalazi u mobilnom telefonu. Možda ćemo biti direktno priključeni na njega, preko onoga što se nalazi u vakcini i 5G mreže, tako da stalno možemo dobijati informacije iz prve ruke a on može pratiti šta mislimo, šta radimo i kako ga slušamo?! E, ako bih zbog nečeg osto ovdje, to je radoznalost jer se vako mahnitanje rijetko viđa. Ovo je, fakat, spektakularno! Ovoga nema niđe u univerzumu!
Citat:
Slažem se. Zato i ja, ponekad, navratim ovamo, čisto da vidim ovaj spektakl. Što neko reče, ova iluzija možda i ima svoje granice a ljudsko mahnitanje ih zasigurno nema. To je jedan fenomen, sam po sebi.

E, pa, nećemo tako! Nešto kontam, neću ja nigdje da bježim odavdje, pa kako god. Nek bježe oni. Mora bit neki fol da im se ubaci klip u ovu mašineriju, pa da ona zariba. Ili, jednostavno, da rasturimo ovu iluziju iznutra, pa kom opanci, kom obojci, što bi se reklo. Ako oni odozgo ne daju nama dole da normalno iluziramo, onda neće ni oni! Cijelo vrijeme iluziraju na našoj grbači a sad im ni to nije dovoljno. Oće da nas potamane! Uostalom, dosta smo ih slušali i služili. Ne kriju se oni džabe iza zavjese. A šta si ono reko, šta je pencilin za iluziju?
Citat:
ISTINA

Znači, sve što trebamo uraditi, to je da ubrizgamo ovdje dovoljno ISTINE i iluzija će se raspasti?! Ajd, da i to vidimo. Jedino, ne znam kako...
Citat:
Jest, ali prvo moraš postati nevidljiv za ove iluzorne likove jer će oni braniti iluziju koliko god mogu a moraš i sebe dovoljno objektivizirat, tako da možeš dodirnut ISTINU i ostat živ. Kad bi, sada, vidjeo ISTINU onakvom kakva ona jeste, puko bi ko lubenica.

Uh, znao sam ja da neće bit lako.
Citat:
Teoretski, iluziju je moguće rasturiti a praktično... vidjećemo.

Ajd, da prvo počnem vježbat nevidljivost. De, ti meni reci, - šta je prvi korak?

Citat:
Jesil gledo onaj film After Earth, sa Will Smith-om i njegovim sinom u glavnim ulogama?

Jesam.
Citat:
Znači, otac i sin se vraćaju na ovu planetu nakon „reseta“ tj. kataklizme i kod slijetanja imaju udes, prilikom kojeg otac ostaje teško povređen, pa njegov sin mora sam da ode s odašiljačem na jedno prilično udaljeno mjesto, odakle može da pošalje signal za pomoć. Na planeti hara jedna aždaja tj. opasan predator koji je po svojim karakteristikama daleko nadmoćniji od običnog čovjeka. Atmosfera na zemlji je prilagođena predatoru, naravno, nakon „teraforminga“ koji je obavljen uz pomoć sjeće šuma i sadržaja iz kemtrejlsa a znamo i da 5G frekvencije od 60 GHz takođe „razrjeđuju“ vazduh. Tako, onaj dečko mora da koristi neke ampule sa kiseonikom, dok se kreće prema svom odredištu, pokušavajući da izbjegne opasnu aždaju. Na kraju, kad ga je aždaja satjerala u čošak, tako da ovaj nije imao više gdje, nešto se desilo. Kad se to desilo, mali je postao nevidljiv za predatora! Šta se desilo?

Hmm... nekako, kao da je dječak, odjednom... iz nekih razloga... prestao da se boji aždaje?!
Citat:
A zašto je prestao da se boji? Ko je taj koji se boji? Od čega se sastoji čovjek?

Fizičko tijelo, ličnost i ljudska suština ili biće. Dobro, neki kažu i da su um, duša i duh naši sastavni dijelovi, pored fizičkog tijela.
Citat:
Desilo se to da je dječakova ličnost kapitulirala, bankrotirala, ispuhala, pobjegla, nakon što je iskoristila sve svoje vještine pokušavajući se oduprijeti predatoru koji je bio daleko superiorniji od nje. Naravno, ona raspolaže i inteligencijom a takođe se i emocionalno angažuje a strah je jedna od njenih glavnih emocionalnih karakteristika. Predator može da vidi samo naše ličnosti ali ne može da vidi naše ljudsko biće jer ono spada u istinsku realnost. Znači, na terenu imamo predatora i ljudsku ličnost koji su vještačke prirode, odnosno, jedan nestvarni ili iluzorni entitet. Kad je dječakova ličnost nestala sa scene, predator ga nije više mogao vidjeti. Znači, mali je prešao u svoje ljudsko biće i odatle je dejstvovo i samo kao takav, on je mogao postati nevidljiv i dohakat predatoru.

Pa, većina ljudi bi se usrala od straha kad bi se našli u takvoj situaciji kao on. Ovdje, kao da imamo posla s aždajom koja ima hiljadu glava. Jednu odsječeš, druga joj naraste?!
Citat:
Skoro 8 milijardi glava!

Molim!?
Citat:
Skoro 8 milijardi!

De nemoj zajebavat, matere ti! Hoćeš da kažeš da je svako od nas, ovdje, jedna njena glava!? Znači, ona i razmišlja za nas tj. umjesto nas?!
Citat:
Pa, to ne bi bilo daleko od istine.

Stani malo! Onda ispada da i kad se mi tučemo među sobom, da se to aždaja tuče sama sa sobom, preko nas!
Citat:
Ajd, reci ti meni - ako mi živimo u jednoj iluziji, da li u njoj može postajati istinski dualizam?

Sad, stvar već postaje komplikovana! Pa, sigurno, ne može. Imali bi laž s obje strane. Laži svuda. Šta god ovdje da zagrabiš, bilo bi laž s tim što bi neke izgledale vako a druge nako. Neke primamljive, neke odbojne. Ma vidio sam ja još davno, gdje god da malo više zagrebem, vidim laž. Isto sranje, drugo pakovanje. Kod ovih naših političara se to najlakše može primjetiti. Znači, i ona vječita bitka između sila dobra i sila zla, bila bi takođe naštimana? I jedni i drugi bi bili razvedeni od objektivne realnosti i kontrolisani iz istog izvora?!
Citat:
Pa, naravno!

Znači, aždaja nas drži stalno zaposlene nečim, navodi nas na to da štancamo kojekakve drame i brinemo o svemu i svačemu, da vidimo sve i svašta, osim... nju!?
Citat:
Otprilike, tako.

Čekaj malo, to bi značilo da... kad bi mi... nekako... mogli vidjeti aždaju i lupiti ju čekičem u glavu, riješili bi sve probleme?
Citat:
Ta stvar ti je morbidna tj. mor bit bidne a mor bit i ne bidne. Kad bi meni pošlo za rukom da zveknem aždaju čekičem u čelo, od toga momenta, ne bi bilo nikoga ili ničega što bi tebi nalagalo šta da misliš i šta da radiš tj. ne samo tebi, nego i drugima.

Uh, sad si već pretjero!
Citat:
Ne možeš postati nevidljiv sve dok nisi u stanju da skontaš neke osnovne stvari u iluziji. Znači, da bi upoznao aždaju, moraš prvo krenut od upoznavanja svoje vlastite ličnosti kao njenog „ekstremiteta“ ili „vozila“. Onda moraš skontat da ti nisi ta ličnost s kojom si se cijelo vrijeme poistovjećivo. Nakon toga, moraš naučiti kako da ju isključiš i staviš u džep a onda ju povremeno vadiš iz džepa i koristiš kad se ukaže potreba za to.

E, jebiga sad! Ja bi najradije da postanem nevidljiv, pa se onda, iznenada, pojavim ispred nekih kao što su Bil Gejts, Klaus Švab, Soroš, Rotšild itd. s pajserom u ruci, zveknem ih njime u glavu i ponovo nestanem. Nešto kontam, kad bi mi počistili ovu iluziju od takve „elite“, bilo bi puno lakše iluzirat?!
Citat:
Nema ništa od toga. U takvom slučaju, aždaja bi samo dala iste zadatke koje su oni obavljali, nekim drugim, od svojih skoro 8 milijardi glava, za koje bi ona procijenila da su najpogodnije za tu svrhu.

Čak i kad samo vidim ove njene igrače koji nastupaju na društvenim mrežama i čoporativno napadaju svakoga ko dovodi u pitanje službene istine, dosta mi bude. Ne može se ni njima lako dohakat a kamoli njihovom gazdi. Znači, lupiš aždaju pajserom u čelo i automatski isključiš i njih!?
Citat:
Ne samo njih, nego i većinu onih koji kao spadaju u „sile dobra“. Aždaja miče i crne i bijele figure na šahovskoj tabli. Zato i jesmo u naštimanoj igri a zato ga je i onaj Huso pušio na orgijama češće, nego što je očekivo.

Pa, nešto se poduzet mora jer ovo vako više ne može! Prešlo sve mjere, jarane. Još sada oće i da nas pretvore u nešto između, što nije ni muško, ni žensko. Ko, neki android?! Sjećaš li se onog Edina što je išao s nama u razred? Eno ga, sad se zove Edina, nakon što je primio vakcinu. Znaš i onog Franju što smo ga zvali Njofra, njega ti je vakcina ekspresno preselila u G-kategoriju iz one skraćenice LGBTQ... i sad mu čovjek više ne smije ni leđa okrenut. Znam i jednog koji sada, poslije vakcine, hoće da mu instaliraju ženski polni organ, umjesto muškog a kaže da je ionako ostao bez žive sperme. Sad samo spike-proteini frcaju iz njega. Ne smiješ mu prić na 6 metara. Ne znam koju je vakcinu primila ona Radmila što je nekad izgledala ko spejs šatl. Nju ti je, jarane, zabacilo čak do zadnjeg slova tj. do P-kategorije, iz one skraćenica LGBTQ......P. Sad kaže je da je panseksualac!? Eno, i malu djecu su u školama počeli da seksualno obrazuju, tako da ih zbune i ubace u neku od onih kategorija.

Nešto se mora poduzimat pod hitno! Zveknut aždaju, lijepo, čekičem direktno u glavu i mir božji a to što ona neće više razmišljat za mene, još bolje. Ionako nisam nikad ni briljiro što se neke pameti tiče. Briga mene za njenu inteligenciju, vidi do čega nas je dovela. Fakat si u pravu, kad pogledaš unatrag kroz istoriju ove iluzije, stalno je bilo nekog mahnitanja, vakog il nakog a sada ono samo dostiže kulminaciju. Uh, jesu nam ga zavuukliii...
Citat:
Multidimenzionalno.

E, baš tako! Ajmo, mi, lijepo rasturit sve ovo, napravit kataklizmu, pa ako bude ičega istinitog ovdje, to će sigurno preživjet a ako ne bude, nije ni važno. Nego, reci ti meni, kako da ja isključim samog sebe, oću reć, ovu moju ličnost, za početak?
Citat:
Ništa jednostavnije, samo prestaneš da razmišljaš, pređeš u sadašnji momenat jer je on jedino što postoji a budeš svjestan sebe i dešavanja u svojoj okolini.

(...) Hm, izgleda lako al ne mogu prestat razmišljat ni minute. Stalno mi se pojavi neka važna misao, pa ako nju blokiram, eto druge za njom koja se čini još važnijom.
Citat:
Pa, moraš se malo potrudit, nema ništa dok se ne mrdne dupetom. U početku možeš posmatrati te misli koje mehanički naviru jedna za drugom kao nešto što nije tvoje tj. kao neki fenomen. Vremenom ćeš naučiti kako da ih blokiraš, tj. kako da isključiš svoju ličnost iz igre i staviš ju u džep. Kad ti je ličnost u džepu, onda si nevidljiv za druge ličnosti, uključujući i aždajinu ličnost. A na kraju krajeva, to i nije nikakva „zvijer“, nego samo – kompjuter, na kojeg smo odavno priključeni. Vještačka inteligencija s psiho-patološkim karakteristikama koja upravlja šou-programom, preko nas.

Znači, kad mi je ličnost u džepu, to bi značilo da sam prešo u svoje ljudsko biće tj. da sam posto istinit i nevidljiv za ove zombije, lažnjake, robote, iluzorne likove...?!
Citat:
Naravno! Onda će ti se oni činiti nešto kao - utvare. Sada ti menii reci, da li ima ikakve svrhe ratovat s utvarama?! Kakva bi bila svrha udariti neku utvaru po imenu Bil Gejts, Dr Fauci ili Rotšild, pajserom po glavi? Ili, nabiti nogom u dupe nekog bot-a koji direktno promoviše ili štiti službenu agendu ili program u iluziji? Utvara je utvara a istinsko ljudsko biće je – istinsko ljudsko biće. A kad si u svom ljudskom biću, ni oni tebi ne mogu ništa jer si izvan njihove realnosti.

Svega sam se načito, nagledo i naslušo ali još nikad nisam čuo vako nešto! Pa, toga nema ni u naučno-fantastičnim filmovima!
Citat:
Oni koji znaju istinu, provlačili su neke njene fragmente kroz bajke, knjige, filmove itd., međutim, lažnom entitetu koji to čita ili gleda, nije lako zapazit te detalje a pogoto ih prokontat. Ko će to skontat da je on Pinikijo, kad čita priču o Pinokiju?

Jest, ali lako je bilo njemu kad je bio okružen istinskim ljudima, pa se imo na koga ugledat a mi nemamo. Dobro, a šta onda mi trebamo da radimo u ovoj situaciji?
Citat:
Kad si u svom ljudskom biću, uvijek ćeš znati šta ti treba da radiš u svakom momentu i to će ti dolaziti kao jedan osjećaj ili „unutrašnje znanje“ koje će važiti za momenat u kojem jesi. Znači, to je ono što važi za tebe a ne i za druge. Dakle, bićeš individualan a ono što budeš radio u tim sadašnjim momentima, može da ima i optimalnu reflekciju u „budućnosti“ tj. nekim budućim momentima koji će, takođe, biti „sadašnji momenti“.

Ajd, dobro, ali mi, ipak, nije jasno zašto aždaja hoće da napravi depopulaciju svojih glava u ovim vremenima?
Citat:
Pa, i psi se linjaju sezonski tj. odbacuju suvišnu dlaku. Oslobađaju se suvišnog tereta. To ti je već malo komplikovanije za objasnit kad je aždaja u pitanju. Ni ona sama ne može iluzirat kao nešto lažno ili vještačko, bez obzira na to koliko inteligentna ona bila, ukoliko ne bi crpila energiju iz nekog istinskog izvora. A njen izvor energije su oni od nas koji imaju ljudsku suštinu tj. nešto istinsko u sebi, čega čovjekova ličnost uglavnom nije svjesna jer mu ona tu dođe kao neki zatvorski čuvar. Kad bi se ljudsko biće moglo manifestovati ovdje, iluzija bi se odmah raspala ko kula od karata a zajedno s njom i aždaja koja njom ureduje. Zato se ona trudi iz petnih žila da do toga ne dođe jer bi to podrazumijevalo i kraj njene egzistencije. Tako, i većina glava koje će prve otpasti, biće one bez ljudske suštine. Pa, šta misliš, kad su vakcine u pitanju, ko će se više jagmiti da ju primi, oni koji imaju ljudsku suštinu ili oni koji ju nemaju? Ljudsko biće je vječno i ono se ne boji fizičke smrti. Ličnosti nisu, pa se zato boje a ne mogu ni funkcionisat bez gazde. Nastavićemo o tome kasnije jer moram sad da idem.

Stani, samo mi reci još ovo - znači, imamo šanse da rasturimo ovu iluziju iznutra!?
Citat:
Pa, naravno.

Uhh, što ćemo joj ga zavuuuć...
Citat:
Multidimenzionalno.

E, baš tako! Već od sutra krećem da vježbam nerazmišljanje, stavljanje ličnosti u džep i nevidljivost!
Citat:
Od sutra!? Imaj na umu onu narodnu: „Nije se usro onaj kojem je zahod bio daleko, nego onaj koji nije na vrijeme kreno“.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Razgovor s Mujom
PostPostano: ned maj 30, 2021 9:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Blizu si istine.
Kada razviješ "unutarnje znanje"o svom biću ili suštini, vidiš da smo taj "kompjutor" na koji smo priključeni i koji održava iluziju, mi sami napravili. Ne mi ovi ovde, ličnost, ego, već naša suština ili duša pre dolaska ovde.
Ovo ovde je suprotnosti stvarnosti koja mi jesmo. Ovo smo stvorili da bismo iskusili svest o sebi, svojoj stvarnosti čak i ovde, u najdaljem kutku udaljenosti od stvarnosti, u svojoj suprotnosti. Kada to uspemo onda je svest naše suštine svuda dostupna i aktuelna. To je cilj. Ako postoji bilo kakva suprotnost ili stanje u kome ona nije potpuno prisutna, onda je neostvarena.
Svedočenje mislima i svest o sadašnjem trenutku je praksa meditacije.
Dakle, sve što se dešava na ovom svetu je osvešćenje naše duše ili suštine, u svojoj suprotnosti.

Samo kad znaš svoju suštinu onda možeš da vidiš njenu moć stvaranja, da je ona napravila to što smatraš za neki kompjuter koji vodi ovaj matriks. Kada je ne znaš, onda lupaš u prazno, da ga je neko drugi stvorio.
Koliko bi moćan bio taj jebač kada bi mogao tako nešto da stvori, planete i sav život! I ti i Mujo bi trebali da ga cmoknete u šupak, a ne da se bunite protiv njega.
Sa malo više unutarnjeg znanja može se videti da je priroda ove i sve druge realnosti takva da ništa nije odvojeno, da je sve povezano u Jedno. To ti čak i mejnstrim nauka otkriva. Suština svake iluzije jeste u iluziji o odvojenosti bilo čega, da nema Jedinstva.
Stoga ni mi sada i ovde nismo odvojeni od svoje suštine, samo sanjamo da jesmo, i mi smo tvorci tog matriksa. Zajebavamo sami sebe iskušavanjem svoje suprotnsoti.

Što se situacije u svetu tiče... pa zaista i ima previše budala i divljaka koji ubijaju za veru u svoju iluziju. One koji ubijaju da bi se održali u iluziji ne možeš da probudiš. Ubiće te čim primete da to pokušavaš. Ako bi sa njima ušli u novu tehnološku revoluciju, gde će jedinstvo i povezanost biti još veći, tek bi se onda usrali. Tačnije oni bi dobili još veču moć da useru sve nas koji bar malo svesti o sebi imamo.
Zato, samo uživaj, ne vezuj se za misli. Ima ko misli na ovom svetu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Razgovor s Mujom
PostPostano: ned maj 30, 2021 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Ne bih da kvarim... ali bih da pitam... :


Citat:
Ako bi sa njima ušli u novu tehnološku revoluciju, gde će jedinstvo i povezanost biti još veći, tek bi se onda usrali. Tačnije oni bi dobili još veču moć da useru sve nas koji bar malo svesti o sebi imamo.


A šta bi s "ciljem"? Da svijest naše suštine bude svuda - pa onda može bit čak i u toj "novoj tehnološkoj revoluciji" - dostupna i aktuelna...

Citat:
Kada to uspemo onda je svest naše suštine svuda dostupna i aktuelna. To je cilj. Ako postoji bilo kakva suprotnost ili stanje u kome ona nije potpuno prisutna, onda je neostvarena.


S obzirom da prvospomenuto "jedinstvo i povezanost" ne bi bilo na razini svijesti, već na razini fiziologije i, eventualno, misli...

A svijest svjedoči mislima... ćita vrtti nirodah...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Razgovor s Mujom
PostPostano: ned maj 30, 2021 7:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
sen-sei je napisao/la:
Ne bih da kvarim... ali bih da pitam... :

Citat:
Ako bi sa njima ušli u novu tehnološku revoluciju, gde će jedinstvo i povezanost biti još veći, tek bi se onda usrali. Tačnije oni bi dobili još veču moć da useru sve nas koji bar malo svesti o sebi imamo.


A šta bi s "ciljem"? Da svijest naše suštine bude svuda - pa onda može bit čak i u toj "novoj tehnološkoj revoluciji" - dostupna i aktuelna...


Svakako da može. Nauka i tehnika služe tome da svest naše duše ili suštine može savršenije da se izrazi na ovom svetu. Problem o kome govorim je u tome da oni Talibani (i hrišćanski i muslimanski i ostali) nemaju ni svest o duši i nikakvu nameru da je dele sa tobom. Tehniku samo koriste, ne umeju ništa da naprave.
Taj cilj se ne ostvaruje kolektivno, svima jednako kao kad namažeš hleba kremom, već individualno. Takođe stvarnost je sačinjena od svih mogućih paralelnih realnosti, pa zato pored onih koji ostvaruju taj cilj, podred mene i tebe, u ovom istom svetu mogu da budu i oni koji se svim silama bore protiv takvog cilja. I to je igra suprotnosti. Uostalom ovaj svet i jeste suprotnost našoj pravoj prirodi (iluzija) pa zato ne treba da čudi da u njemu postoje bića koja zatežu tu suprotnost (iluziju) do kraja. Sve što može da bude to i biva (tamo gde može da prođe).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Razgovor s Mujom
PostPostano: sub jun 26, 2021 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 31, 2016 9:29 pm
Postovi: 42
Galaksija - odličan kanalizirani materijal! :thumbup: ( :rofl )

(Mujo se vratio kući... :love5: )

Nema straha - to je glavna poruka...

Izvući se iz matrixa znači izvući se iz ličnosti odnosno tijelo-um sustava odnosno lično-kolektivne priče u koju vjerujemo, čiji smo prividni dio i sudionici....
Postati nevidljiv znači ne biti više na raspolaganju za linearnu stvarnost, iluzornu prošlost i budućnost, hodnike i labirint uma...
Gotovo je s time.

Tako mi je drago da si se ponovo čuo s Mujom i da ste ostali u kontaktu !
Pozdrav i drugu iz mladih forumskih dana, Panteliji
:occasion5:


Charleston

_________________
charleston


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz