Sada je: čet mar 28, 2024 7:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: pet jul 28, 2017 9:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 23, 2013 11:29 pm
Postovi: 17
E, pa ovako vi ste skupina pametnih ljudi, pa mi mozda neko moze dati savet ili bar procaskati sa mnom. Naime, moj muz je iz Hrvatske i mogu revi da je stv dobra osoba,ali ima potrebu da se dokazuje i da laze za neke stvari koje su meni nebitne,a njemu itekako bitne. Mi nismo dugo zajedno , ali imamo cerkicu i divan je i sa njom. A recimo znam da me laze za neki novac koji tvrdi da ima za stan i tako neke stvari , ima neki kompleks i voli da se dokazuje, a kada ga napadnem, napadne on mene , napad je najbolja odbrana. Ja sam u fazonu da svako moze da se "izleci" i da treba probati sve da neku dusu dovedes u red. Opet, ponavljam, on je prema nama divan, vredan je i radi i sve je spreman da nam ucini i priusti, ali zasto me laze za tako neke stvari jasno mi nije. Aj da je meni to vazno , pa i da razumem, ali ovako bzv skroz. Izvinite, ako sam vas udavila imala sam potrebu da sa nekim podelim svoje misli , sa nekim ko ce razumeti da se sve desava sa razlogom i da mi pomognu da shvatim zasto je neko takav kakav je. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: sub jul 29, 2017 9:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Mislim da on živi u nekom svom svetu,u kome je moćan i sposobniji nego što u stvarnosti jeste..

Te njegove laži su uglavnom benigne,koliko sam shvatila...i ne pogađaju vaš porodični sklad i ljubav.

Znamo da nikoga nemamo pravo da menjamo..jer ako to njemu daje sliku o sebi koju želi..

neka živi u tim lažima,a ti ne obraćaj pažnju,iako te to nervira..Dakle menjaj sebe,tako što

ćeš zanemariti njegovu masku,koju ne želi da skine..Najteže je skinuti sopstvenu masku.. :love12:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: sub jul 29, 2017 10:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 23, 2013 11:29 pm
Postovi: 17
Upravo tako sam i ja razmisljala . Nezgoda je bila u tome sto moji prijatelji provaljuju o cemu se radi i onda se dogadjaju intervencije po pitanju toga. Da se razumemo, covek nije svaleras, nije previse porocan, stvarno je potpuno posvecen nama, ima svoje mane, ali ko ih nema? Ne pokusavam da ga opravdam, prosto mislim da upravo tako da se on oseca mocnije i superiornije sto se tako predstavlja , ali bih volela cisto kad razgovara sa mnom da se otvori i da mi otkrije pozadinu tih lazi , koje nama zaista nista bitno ne predstavljaju, osim sto bi nam novac malo.olaksao zivot, iako ga i ovako imamo dovoljno bez tih imaginarnih para, sve ostalo ostaje isto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: sub jul 29, 2017 12:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Pošto mislim da si iz Srbije,razumećeš me kad kažem...Čisto baronisanje.. :D On mora tako.

Lično znam nekoliko ljudi koji baronišu ceo život...i svi to znaju..No vredni su i pošteni ,porodični ljudi

Zato ne kopaj mnogo po njegovoj intimi.Neke stvari su preduboko u nama..Možeš da ga povrediš

nenamerno,i dirneš u njegov ego,što on još nije spreman..Možda će jednog dana,dovoljno sazreti

i otvoriti se sam.. :dontknow:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 1:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 23, 2013 11:29 pm
Postovi: 17
Drago mi je da mi se bar neko javio na ovu temu ko razmislja izvan okvira, jer postavim temu na Ana.rs i dobijem 75 000 poruka kako mogu da budem sa takvim monstrumom i sta trazim sa njim i tako dalje. Hvala Bogu njihovi momci i muzevi su direktni potomci Svevisnjeg. Ne opravdavam svog dragog, daleko bilo, ali mi je "iskrenosti" i " moralisanja" preko glave


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 4:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Iz Hrvatske ili Srbije, nije bitno, iii Francuske. Prosto je. U braku te nešto smeta. Godinu dana moli, objašnjavaj, prijeti, govori što ti smeta, ali ako se godinu dana ništa ne promijeni i još se pogorša, onda ti zavaravaš sama sebe. Loše ti je u braku, ali ne želiš ostati bez njega. A život baš i nije tako dug da bi se trpjela sranja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 4:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 23, 2013 11:29 pm
Postovi: 17
Ali meni stvarno nije sranje u braku niti trpim bilo sta. Nisam idiot da bih ista trpela. To je ono sto ne mogu da objasnim. Meni je sa njim sve top , ali njegove komplekse ne znam kako da resim. Meni to ni iz dzepa, ni u dzep , ali je nepotrebno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 5:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
On, kao i svi ostali, laže nesvjesno. Misli ili je čak uvjeren da govori istinu. Znam da zvuči čudno ali je tako. Jednostavno ne vidi sebe kao što ga ti vidiš. Ti ga ne možeš promjeniti ali može on sebe. Jedini način da on sebe promjeni je da uvidi da je to što radi pogrešno. Znači ako ga možeš okolnim putem navesti na to da shvati svoju pogrešku. To saznanje bi proizvelo određeni šok koji bi bio početak promjene. Naravno promjena se ne može desiti preko noći ali kroz određeno vrijeme je moguća ali samo ako on shvati da ustvari ne govori istinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 5:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 23, 2013 11:29 pm
Postovi: 17
Da li mi savetujes da sednem i otvoreno mu sve kazem, sta mislim da je istina, a sta nije, da trazim dokaze za tih par njegovih tvrdnji ili da mu postepeno stavljam do znanja da sam svesna i da i on treba da bude svestan, da su neke stvari fiktivne, odnosno u njegovoj glavi verovatno nisu fiktivne :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Ne Nekice,ne diraj ga..Pusti da sam shvati da mu te laži ništa u životu donele.On je dobar muž..

Zapitaj sebe da li si ti baš bez mane...takvih nas nema..Važno je da svojom manom ne ugrožavaš

drugoga..I nasilje naravno ne dolazi u obzir..ako toga ima onda beži.. :love5:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 5:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 23, 2013 11:29 pm
Postovi: 17
Naravno da nema nasilja. Ima svadja nekad i zestokih,ali nema nasilja :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
nekica je napisao/la:
Da li mi savetujes da sednem i otvoreno mu sve kazem, sta mislim da je istina, a sta nije, da trazim dokaze za tih par njegovih tvrdnji ili da mu postepeno stavljam do znanja da sam svesna i da i on treba da bude svestan, da su neke stvari fiktivne, odnosno u njegovoj glavi verovatno nisu fiktivne :D


Postepeno i da ne nasluti što pokušavaš napraviti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: ned jul 30, 2017 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Poli je napisao/la:
Ne Nekice,ne diraj ga..Pusti da sam shvati da mu te laži ništa u životu donele.On je dobar muž..

Zapitaj sebe da li si ti baš bez mane...takvih nas nema..Važno je da svojom manom ne ugrožavaš

drugoga..I nasilje naravno ne dolazi u obzir..ako toga ima onda beži.. :love5:
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: uto aug 01, 2017 12:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 23, 2013 11:29 pm
Postovi: 17
Hvala na interesantnim odgovorima. Sa kim god da razgovaram nailazim na reci : "normalno", "ispravno" i slicno. Razmisljam kako svako na svetu zasluzuje priliku i kako sa svakom osobom treba raditi i truditi se i isto ocekivati za sebe od strane drugih ljudi. Mislim da cu se polako i stalozeno suociti sa ovom situacijom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: uto aug 01, 2017 5:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
nekica je napisao/la:
Hvala na interesantnim odgovorima. Sa kim god da razgovaram nailazim na reci : "normalno", "ispravno" i slicno. Razmisljam kako svako na svetu zasluzuje priliku i kako sa svakom osobom treba raditi i truditi se i isto ocekivati za sebe od strane drugih ljudi. Mislim da cu se polako i stalozeno suociti sa ovom situacijom


Samo nemoj da ga menjaš,na to nemaš pravo..prihvati ga kao osobu,takvu kakav on jeste.

Ako je u tebi prevelik otpor,prema onome što on jeste,onda postupi po svojoj savesti...ali

budi spremna i na moguće posledice.. :love12:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: uto aug 01, 2017 10:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Poli je napisao/la:
nekica je napisao/la:
Hvala na interesantnim odgovorima. Sa kim god da razgovaram nailazim na reci : "normalno", "ispravno" i slicno. Razmisljam kako svako na svetu zasluzuje priliku i kako sa svakom osobom treba raditi i truditi se i isto ocekivati za sebe od strane drugih ljudi. Mislim da cu se polako i stalozeno suociti sa ovom situacijom


Samo nemoj da ga menjaš,na to nemaš pravo..prihvati ga kao osobu,takvu kakav on jeste.

Ako je u tebi prevelik otpor,prema onome što on jeste,onda postupi po svojoj savesti...ali

budi spremna i na moguće posledice.. :love12:
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: medjuljudski odnosi, laz i manipulacija
PostPostano: sri aug 02, 2017 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
hvala autentika.. :love9:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz