Sada je: čet mar 28, 2024 12:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ken Keyes jr.
PostPostano: čet jul 06, 2017 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
“METOD 12 PRAVILA'' stvoren je i izlozen 1972. godine.

Od tada je nebrojeno mnogo ljudi izmenilo svoje živote.
Dvanaest pravila su moderna i prakticna znanja, nastala na osnovu hiljadama godina prikupljanih mudrosti. Dace vam uputstvo kako da svakog trenutka upravljate svojom svešću uvek kada imate bilo kakve odnose sa spoljnim svetom.Osposobice vas da neprestano zivite srecan,razuman zivot pun ljubavi, radosti I ispunjenja. Ukoliko vam je dosadilo da trcite gore – dole od zadovoljstva do bola, i istinski ste resili da sve vreme uživate i uzmete najbolje od svog života, spremni ste za korišćenje i primenu 12 pravila I dramatičnu promenu u životu.” (Ken Keyes jr.)

ZAKON VIŠE SVESTI : Voli svakoga bezuslovno – uključujući i sebe samog.

Pet metoda I trenutni dvojnik svesti:
1.Naučite napamet dvanaest pravila i primenite ih na svoje probleme
2.Budite svesni sve vreme Centra svesti koji koristite za shvatanje svog sveta
3.Postanite SVESNIJE svesni uzročne veze izmedju svojih zavisnosti I ostvarenih nezadovoljstava
4.Koristite slogan MI SVI UVEK ŽIVIMO LJUBAV kao sredstvo za svesnu koncentraciju
5.Koristite metod fokusiranja svesti za ubrzano reprogramiranje jakih zavisnosti i trenutnog dvojnika svesti – Uvecajte svoju ljubav,svest,saosecajnost tako sto cete da dozivite sve sto bilo ko kaze ili uradi , kao da ste to sami rekli ili uradili

DVANAEST PRAVILA:

Oslobađanje Sebe
1.Oslobađam se osecanja zavisnosti prema sigurnosti, uzbudjenju i moći, jer pokusavaju nasilno da kontrolisu moje zivotne situacije I tako uniste spokojnost I mogucnost da volim sebe I druge

2.Otkrivam kako zavisnosti koje vladaju mojom svescu stvaraju iluziju da ja menjam svet ljudi I dogadjaja oko mene

3.Raduje me prilika da uz svakodnevno iskustvo ( makar I bolno ) shvatim koje zavisnosti moram izmeniti kako bih se oslobodio svojih automatskih reagovanja

Biti Ovde i Sada
4.Stalno se podsecam da imam SVE sto je potrebno za uzivanje ovde I sada – osim ako ne dopustim da mojom svescu vladaju zahtevi i iscekivanja zasnovani na pokopanoj prošlosti ili izmišljenoj budućnosti

5.Preuzimam punu odgovornost ovde I sada za sve sto prozivljavam jer su to moji programi iz kojih proisticu moji postupci, a koji dalje uticu na postupke ljudi oko mene

6.Prihvatam sebe u potpunosti ovde i sada, i svesno dozivljavam sve sto mislim,osecam,govorim I radim (ukljucujuci zavisnosti pracene pojacanim emocijama ) jer je to sastavni deo mog razvoja ka visoj svesti


Odnosi sa drugima
7.Otvaram se iskreno prema svim ljudima spreman za potpunu razmenu najdubljih osecanja ,jer me zatvaranje u bilo kom vidu drzi zarobljenog u osecanju prividnog izdvajanja od drugih ljudi

8.Osecam sa blagonaklonim saosecanjem probleme drugih,ali ne dozvoljavam da budem emotivno uhvacen u klopku njihovih nevolja iz kojih proisticu poruke potrebne njihovom razvoju

9.Ponasam se slobodno kada sam smiren,koncentrisan I ispunjen ljubavlju ,ali se,ako je moguce ,povlacim kada sam uznemiren I lisen mudrosti koji mi pritice iz ljubavi I prosirene svesti

Otkrivanje svesnosti o sebi
10.Neprestano smirujem nemirni rad svog racionalnog uma,kako bih osetio priliv finijih energija koje me sjedinjuju sa svim sto me okruzuje

11.Neprestano sam svestan koji od sedam centara svesti koristim I osecam kako moja energija, svesnost,ljubav I unutarnji mir rastu sa otvaranjem svih centara svesti

12.Prihvatam svakog,ukljucujuci i sebe,kao svesno bice koje je ovde da svoja rodjenjem stecena prava trazi u visim ravnima svesti bezuslovne ljubavi I jedinstva

Skala za prepoznavanje vaseg Centra Svesti svakog trenutka

1.Centar Sigurnosti
2.Centar Uzbudjenja
3.Centar Moci
4.Centar Ljubavi
5.Centar Izobilja
6.Centar Svesnosti o Sebi
7.Centar Kosmicke Svesti

Smisao naših života :
Smisao nasih zivota je da se oslobodimo svih zamki zavisnosti, i tako postanemo Jedno sa Okeanom Života i Ljubavi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ken Keyes jr.
PostPostano: čet jul 06, 2017 10:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
“Umesto izraza kojim procenjujemo (kao sto su dobar ili loš) kako bismo sebe svesno izdvojili od drugog, najjednostavnije i najkorisnije moralno vrednovanje je da odredimo stepen razdvojenosti ili jedinstva. Smatrajte da su misli i dela koja vas radvajaju na nižem stepenu moralne lestvice. Misli i dela koja vas spajaju su na višem stepenu.

Umesto etiketiranja kao “dobar” ili “loš”, jednostavno koristite svoje saznanje koje određuje do kog stepena vas vaše misli i dela razjedinjuju ili sjedinjuju u vašim osećanjima prema drugima. Misli i dela koje čine da se osećate različitim od drugih ne dozvoljavaju da živite punim životom, a ona koja omogućavaju da VI doživite ljubav i jedinstvo harmonizuju vašu energiju sa energijom sveta oko vas.

Kada se dvoumite da li da nešto uradite ili ne, samo se zapitajte da li vam to stvara osećaj posebnosti u odnosu na druge ljude ili vas blagonaklono upućuje na njih.”



“Doprinosite svojoj i patnji drugih
isto kada se osećate uvređenim
kao i kada vređate“

Ken Keyes jr.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ken Keyes jr.
PostPostano: čet jul 06, 2017 10:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
Imao sam celu knjigu, „Vodič za višu svest“, u kojoj objašnjava tezu po tezu, ovako je možda malo nejasno, al jbg.
ovo je možda nešto kao silva metod, mada nisam čitao taj silva metod...
knjiga je stigla kao poklon, od porodici bliske osobe, ali sam je posle bacio, nemam pojma, nešto sam se istripovao...
bacio sam i nešto od Oshoa, i još neke stvari...
valjda sam isparanoisao da mi sve to malo smrducka na sektu...
sad mi malo žao što sam bacio knjigu... jbg


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ken Keyes jr.
PostPostano: čet jul 06, 2017 10:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
Njegovo shvatanje:

“Kakvu predstavu imate o sebi? Kakav utisak zelite da ostavite na druge? Da li se predstavljate kao uspesna osoba, sposobna osoba, “pomozite jadniku” osoba, neko koga svet koristi, dobra majka, dobar otac, uspesan poslovni covek ili poslovna zena, neko ko odustaje, neko ko se u sve razume, umetnicka dusa ili pravi majstor u ljubavnim igrama? Ili mozda vas ego cuva sliku nekoga ko je otkrio sve nedostatke nase civilizacije I definitivno je iznad njih. Mozda imate neki hobi I cuvate imidz gitariste,motorcikliste,slikara,pesnika,pevaca,spo rtiste ili bilo sta drugo.Ili ste mozda zavrsili sa ovozemaljskim predstavama sopstvenog imidza pa vas sada ego cuva “prociscenog” dok se penjete ka misticnim,duhovnim visinama. Da li se uznemirite kada neki primete da vas put nije jedini Ili nije najbolji za njih? Sta mislite u koliko razlicitih igara ego usmerava vase energije I svest u ovom trenutku vaseg zivota?

Kada jasno razmotrite sve razlicite aktivnosti,igre I licna ogranicenja kao dramu koju vas ego sada pokusava da sacuva I uveca razumecete sta vi mislite ko ste sada…Ali vi ni slucajno niste nista od “toga”. Sve “to” samo su naslucivanja u zelji da otkrijemo svesno bice koje smo u stvari.Ako biste hteli da sastavite listu poslova,atributa,licnih karakteristika I licnih stremljenja koje vas ego sada stiti,videcete da nema mnogih koji su bili na listi pre deset godina.A kako se vasa visa svest razvija,jos mnogih nece biti na listi za deset godina. Kada uvecate svest videcete iz perspektive svoj put zagusen mehanickim igranjem uloga koje ste sami programirali.

Sve ovo sto vas ego cuva deluje kao kompozicija vagona koju vi vucete. Svaki vagon je tezak I oduvek je predstavljao izvor patnje – a vi vucete I mislite da idete ka sreci. Mnogi modeli zavisnosti koje sada cuvate,predstavljaju I uzorke karaktera koji su postojali u vremenu I mestu gde ste rodjeni I odgajani. I u zavisnosti od drustvenog staleza,vas ego ce cuvati razlicite forme I vrste uloga.

Svet postoji da bismo u njemu uzivali ali to cemo moci tek kada se oslobodimo poistovecivanja sa ulogama koje igramo u pozoristu zivota.Kao,recimo u sahu,da bismo stalno uzivali ne smemo je suvise ozbiljno shvatiti da nas ne bi emotivno zaokupio dobitak ili gubitak partije. Ljudska bica (sa svojim velikim racionalnim umovima) uzivaju u resavanju problema. Ali mi im prilazimo sa takvom ozbiljnoscu (verovatno zbog svojih zavisnosti u odnosu na ugled) da unistimo zivotnost I zadovoljstvo naseg ovde I sada – trenutka. Potreban nam je nacin da napravimo razliku sta je nasa sustina,a sta podsticajni modeli koji stvaraju nase ponasanje.

Da bi sebe odvojili od drustvenih uloga u koje smo se uziveli moramo jasno videti kakve su u stvari igre koje igramo. Za primer nam moze pomoci knjiga Ruth Benedict “Uzori kulture”.Kada iz perspective komparativne antropologije saznamo vise o zajednici,to nam pomaze da se oslobodimo zamki koje namece kultura. Kada uvidimo ekonomske I socijalne obicaje I ponasanja naseg drustva,iskreno se pitamo zasto nas ego nastavlja da trazi kada nam sve to nije potrebno za srecu. Kako mozemo da shvatimo sve igre koje igramo radi prestiza toliko ozbiljno? Kako ponos moze da nas zarobi u besmislenoj igri “dobitnik-gubitnik” za koju smo mislili da bez nje ne mozemo ziveti?

Svesno bice ne odbacuje ni licne ni drustvene uloge – samo ih igra kao igre. Ako drustvo kaze “Hajde da se igramo igre u kojoj cemo pokriti intimne delove tela kada idemo glavnom ulicom” prihvatite to ovde I sada kao sastavni deo igre zivota. Ako se svesno bice nadje na mestu za koje je drustvo reklo “Ovde je plaza ili topli izvor gde je dozvoljeno kupanje bez kostima” ,osoba koja u ovom polju nema zavisnosti slobodno ce prihvatiti to kao ovde I sada. Osim onih koji se osecaju ovim pogodjeni,druga svesna bica prihvatice ovo kao normalan postupak.Svesan bica su savrseno prilagodljiva I odgovara im bilo koja igra koju svira drustveni orkestar. Podjednako im je dobro I u pokusajima da promene igru,jer obicno nalaze nacin da promenu usmere u pravcu “nas” –zajednistva I jedinstva. Njihova svest,ljubav,uvidjavnost I prilagodljivost salju poruku kojom nam pomazu da se oslobodimo drustvenih normi koje smo smatrali “prirodnim”.

Tako,postepeno shvatate da niste ona licnost koju vas ego tako herojski brani. Ako niste ta licnost,nastala od kolekcije pobuda sakupljenih u drustvu,sta –ili ko- ste zapravo vi? Mnogi od nas se identifikuju sa svojim telima – tom promenljivom strukturom kostiju,misica I drugih organa prekrivenih kozom. Kada nesto u nasem telu nije dobro I salje osecaj bola nasem biokompjuteru,ego tezi da usredsredi paznju na bol kako bi se mi u potpunosti predali bolu.Kako raste vasa visa svest raste I saznanje da mi nismo tela u kojima zivimo.Nasa tela su hramovi koji predstavljau dom za nasu svest.



U momentu kada prestanete da se identifikujete sa svojim drustvenim ulogama I svojim telom.verovatno cete reci “Aha,moja sustina je moj racionalni um!” Jer,zar nije to sustina koja nas cini ljudskim bicima?To je deo vaseg biokompjutera koji je sposoban da koristi govor,analizira,racuna,stvara misli I masta,prepoznaje uzbudjenja,odlaze ih I ponovo priziva iz secanja,korisi znakove – poredi ubedjenja sa pretpostavkama itd. Zar Aristotel nije definisao coveka kao razumnu zivotinju? Ali,ponovo,vas racionalni um nije vasa sustina. Vas intelekt ili racionalni um je velicanstveno “sesto culo” koje vam moze pomoci na putu ka visoj svesti ako znate kako da ga pravilno upotrebite. Ili moze ropski sluziti vasem egu da stvori stroge I logicne odbrane u korist onih programa koji vas drze bespomocno zarobljenog na tri niza nivoa svesti. I tako,ostavite I svoj racionalni um,jer,ni to nije to…

Sada vec suzavate mogucnosti. Ako niste vase drustvene uloge,vase telo ili vas racionalni um,sta je jos ostalo? Da li ste vi mesto gde se sticu osecaji svih vasih cula? Ili ste vi – vase emocije – ona razna osecanja na koje ste potrosili toliko mnogo energije da ih dozivite ili izbegnete? Da li ste vi programi – kolekcije zahteva ,pozuda I iscekivanja na koje je vas ego usredsredio najvise paznje I energije? Ili ste vi – ego – “glavnokomandujuci” koji je takav iskljucivi dictator kada ste zarobljeni u tri niza centra svesti? Srecom,vasa sustina nije ni u jednom od njih. I tako,nastavljamo da tragamo za “VAMA”.Da li je mozda traganje zamagljeno programima koje podupire ego I koji hoce da budete “neko”? Da li ime,osecanja I racionalni um prave kombinacije kako bi vam stvorili iluzije da ste posebno bice,koje treba da zaseni sve kada se pojavi medju svetom?



Na ovoj tacki mozete pomisliti “Pa stvarno,vise nista nije ostalo od mene”. Ali vasa sustina je nesto sto mozete doziveti kao pomoc u razvoju ka visoj svesti. U Ziveti Ljubav metodu definisemo vasu sustinu Svesnoscu o sebi.Da biste shvatili sta podrazumevamo pod Svesnoscu o Sebi,pogledajte pravo ispred sebe I posmatrajte jedan minut oblike koje vam prenose oci – culo vida. Onda zatvorite oci. Ucinite to odmah pre nego sto nastavite da citate…

Vizuelno osecanje je nestalo – ali vasa Svesnost je ostala. I kada nema vasih misli,dozivljaja I opazanja vasa Svesnost o sebi je uvek tu. Najveci deo vremena je drzimo ugusenu pod neprekidnim vodopadom reci,radnji,misli I uzbudjenja koji zaposljavaju nas um da analizira,racuna,oznacava,prica,pamti,misli o buducnosti I proslosti.

Gornji eksperiment vam je pokazao da je osecaj vida jedno a Svesnost nesto drugo. Idemo dalje. Zatvorite oci. Ucinite to na jedan minut pre nego sto nastavite citanje…

Cega ste bili svesni? Kada prekinete vizuelni dovod informacija u svoj biokompjuter, postajete verovatno svesni zvuka. Ali ni zvuk nije vasa Svesnost o Sebi. Pretpostavimo da odete na potpuno tamno I tiho mesto. Sa smirenim culima za vidi I sluh,mozete poceti da ponirete u unutrasnjost svog tela na sve dublje I dublje nivoe. Mozete iskusiti telesna osecanja koja su ranije bila potisnuta dogadjajima u pet osnovnih cula I potsticanje ideja,misli I reci. Vasu sustinu mozete doziveti u potpunosti tek onda kada utisate emocije koje prate vase drame I bujicu izazvanu zavisnostima I ustalasanu vasim racionalnim umom.

Drugim recima – Vi ste Svesnost o Sebi ! Probajte da zamislite televizijski ekran u svojoj glavi na kome se prikazuju sve vase misli,likovi I osecanja. Sve jet u I to u boji – ukljucujuci sliku,zvuk,reci I misli. Sve to prolazi na zamisljenom TV ekranu. Ali vi niste TV ekran. Vi niste ni ono sto se prikazuje na njemu. VI STE ONO STO JE SVESNO – DA JE SVESNO SVIH STVARI KOJE PROLAZE EKRANOM. Vi ste jednostavno posmatrac onog sto se dogadja na ekranu. Kao sto je Ram Dass rekao,”posmatrajte svoju scenu iz tihog ugla svog uma u kome nema sta da se radi osim “gledanja”.” Vi ste svest koja samo “gleda” sta se dogadja na ekranu. Vasa sustina je cista Svesnost o Sebi.

Kao posmatrac,vi ste odlicni. Na ekranu se mogu prikazivati jezivi filmovi puni bola I patnje – ali to je na ekranu. Ili mozete gledati filmove koji prikazuju divne zalaske sunca.predivne erotske scene ili uzivanje u hrani. Ali,vase sustinsko ja – je cista svest koja posmatra stvari dok se nizu na ekranu vaseg zivota. Iza onog sto mislite da ste – JESTE VI.

Vasa sustina je savrsena,uvek je bila savrsena I uvek ce biti savrsena. Ne postoji nista sto mozete da uradite da biste promenili savrsenost svoje sustine. A ova savrsenost nema potrebe da bude cuvana od ega. Kada otkrijete ko ili sta ste u stvari,vas ego moze da odahne I pusti vas da istinski uzivate u svom zivotu. Ne postoje vise ni “tako treba” ni “tako mora”.Mozete iskreno uzivati u vasem sustinskom ja – I samo tada u potpunosti I stalno uzivati u otkrivanju drame koju vam zivot donosi.

Kada dozivite sebe kao posmatraca predstave,vise ne gradite iluziju da su vasi intelektualni napori I izbezumljujuca budnost neophodni da odrze svet da postoji. Umesto toga,dozivljavate snagu,duboki mir I izuzetnu lepotu dozvoljavajuci svojoj energiji da se harmonizuje sa energijama koje vas okruzuju. Shvatate da stapanjem sa energijom Okeana LJubavi mozete imati vise nego ikada – sigurnosti,uzbudjenja,ispunjenosti I ljubavi I neprestano ziveti divan zivot. A kada naucite da vase sustinsko ja poistovetite sa svojom Svesnoscu o Sebi ( umesto sa socijalnim I licnim stvarima koje vam je poturao ego u proslosti ) vi duboko I neprestano uzivate u predstavi svog zivota I u savrsenom bicu. Sto vi prirodno I jeste.”


Ken Keyes jr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ken Keyes jr.
PostPostano: čet jul 06, 2017 10:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
evo malo i o sexu od njega i to bi bilo to.

“ Seks, kao I ostale drame u vasem zivotu, moze biti dozivljen na bilo kom nivou svesti. Moze biti na nivou sigurnosti ( kao u slucaju zene koja dopusta da bude povaljena u cilju odrzanja braka ), na nivou uzbudjenja ( Kao kod plej – boja ) ili na nivou moci ( kada covek sam sebe izaziva da to ucini sa nedostiznim partnerom.)Seks se dozivljava I na nivou svesti ljubavi ( kada se iskustvo koristi za produbljivanje ljubavi I razumevanja) ili na nivou izobilja ( kada osoba nalazi da je dozivljaj seksa duboka svesnost o tome, kako nam zivot nudi sve sto je potrebno.)Na sestom nivou svesti jedinka posmatra dramu fizickog spajanja iz dubokog, smirenog mesta u svom srcu. Na sedmom nivou svesti jedinka postaje seksualno iskustvo. Seks se ne shvata kao nesto sto se jedinki dogadja, vec se ona poistovecuje sa svim I svakim. Na ovom nivou necete doziveti seks kao dogadjaj – vi cete biti taj dogadjaj…

Osim ako niste poodmakli na putu ka visoj svesti, sada verovatno seks uglavnom I dozivljavate na drugom nivou svesti. Upraznjavate seks sa svojim partnerom zbog obostranog uzivanja. Vasa svest je zaokupljena uzbudjenjem koje dozivljavate dok vodite ljubav – posebno u trenucima orgazma. Slicno vasoj, I svest vaseg partnera bice usredsredjena na zanosno uzbudjenje. Iako o tom cinu postoji medjusobno odobravanje, svako od vas koristi onog drugog kao objekat kojim zadovoljava svoje zelje za seksualnim uzivanjem.Taj potcinjavajuci I razdvajajuci oblik lisava vas mnogo lepsih osecanja koja vas cekaju kada seks dozivljavate na visim nivoima svesti.

Seks na drugom nivou svesti cini vas lako ranjivim na mnogo nacina. Mozda cete uporediti nocasnje iskustvo sa divnim utiscima od prosle noci I zakljuciti da ono sto se dogodilo nocas I nije bas “ ono pravo.” Moze vas razocarati ako vam partner kaze da je umoran ili iz nekog razloga nije zainteresovan. Ako je iskustvo izuzetno dobro, vasa svest ce poceti da se pita da li to moze sto pre da se ponovi – ili, moze li uopste da se ponovi.

Zaokupljenost svesti pozudom za seksom sprecava vas da budete potpuno zadovoljni ovde I sada. Ponovo niste nigde, klackate se izmedjuzadovoljstva I razocarenja. Nasa navika da preduhitrimo buducnost umesto da sebi dozvolimo potpuno iskustvo uzivanja u zivotu ovde I sada u ogromnoj meri umanjuje dozivljaj seksa.Na primer, muskarac moze provesti vece uz veceru I pricu sa zenom osecajuci da je veliki deo svesti ukljucen u njegovo ocekivanje da kasnije sa njom ode u krevet. Fizicki, on je sa njom, ali njegova svest je u velikoj meri okuprana onim sta ce se desiti. Ako osoba sa kojom je ima dobru moc opazanja( I nije uhvacena u slicnu zamku), bice svesna da nesto nedostaje u svezini I sloznosti njihovog ovde I sada odnosa.

Recimo da je njihov plan uspeo I oni su sada u krevetu I ljube se. Svest muskarca (ako nije naucio kako da bude ovde I sada) nece u potpunosti uzivati u dozivljaju ljubljenja. Vec zamislja sledeci pokret, kako joj rukama miluje grudi. Onda, kad to vec radi, verovatno ce propustiti “ potpunost” I zanosnost tog iskustva. Onda ce zamisljati kako ce biti lepo kada njegove ruke pocnu da istrazuju jos intimnije delove tela koji ga cekaju ispod njenih kukova. I kada dodiruje I oseca vaginalnu zonu, I dalje nije ovde I sada. Jos uvek nije sposoban da u potpunosti oseti I uziva u drazima jedinstvenosti dogadjaja. Njegova svest pojurice tada ka mislima kako ce biti lepo kada njegov penis udje u nju. A kada se to I dogodi mozda I dalje nece biti ovde I sada! Zurice ka trenucima orgazma. I samo kada ga konacno dostigne bice potpuno ovde I sada. Jer, trenuci orgazma tako snazno zaokupljaju svest da verovatno ne bi bio sposoban da je pomeri bilo gde. To je mozda jedan od retkih trenutaka u njegovom zivotu kada dozivljava kompletno ovde I sada!

Kada vasom svescu vlada snazna zelja za uzbudjenjem u seksu lisavate sebe velikog dela lepote I ljubavi koja bi mogla biti vasa kada biste uzivali u seksu na cetvrtom nivou svesti. Kada vam je svest na cetvrtom nivou pocinjete da uzivate u svakom trenutku koji se sam od sebe ispunjava. Kada osecate da priticanje ljubavi sve vise raste, ma sta da se dogodi,dovoljno je. Vas um nije zaokupljen necim sto ce se dogoditi za nekoliko sekundi ili minuta. Zato sto ne grabi, ne obmanjuje, ne stremi, ne poredi, ne pokusava da ucini da se bilo sta desi. Samo je u skladu sa vasim I osecanjima vaseg partnera – I sadasnjoscu svega prisutnoga.

Ako hocete da proverite da li vasom svescu vlada seks, primenite sledeci test. To mozete odmah uciniti iz glave. Recimo da ste sa svojim partnerom oko pola sata u krevetu I da ste upravo bili kod trenutka snosaja. Tada na vratima zazvoni vas najbolji prijatelj. Ima ozbiljan problem I mora odmah da se vidi sa vama. Da li mozete bez razocarenja, bez zaljenja za izgubljenim iskustvom usmeriti tok svoje svesti na novi ovde I sada – trenutak u vasem zivotu? Da li mozete da se ukljucite u ovu novu situaciju bez razdrazljivosti, ljutnje ili razocarenja bilo koje vrste? Da li mozete da preusmerite energiju koja je potekla od vodjenja ljubavi na pruzanje pomoci prijatelju? Ako vasa svest slobodno plovi od jednog ovde I sada – iskustva do drugog, vi divno, mirno plovite rekom svog zivota.

Osoba koja je vezana za drugi nivo svesti iritirace sebe, svog seksualnog partnera I prijatelja iz pomenutog slucaja. Kada zavrsi razgovor I uradi ono sto je potrebno, njegova svest ce I dalje biti zaokupljena ozlojedjenoscu zbog onoga sto smatra upadom. Kada se vrati svom ljubavnom partneru, njegova svest ce biti okupirana neposrednom prosloscu. I tako, umesto da se opusti I uziva u ovde I sada, njegova preokupiranost prosloscu mu mozda nece dozvoliti da uradi ono sto najvise zeli da uradi!

Individua koja se oslanja na drugi nivi svesti nikada ne moze kompletno da bude ovde I sada. Na primer, zena cija je svest na drugom nivou svakog muskarca koga vidi posmatrace kao seksualnog partnera. Njeno ponasanje prema svim divnim osobama koje se pojavljuju u njenom zivotu bice ograniceno analizom da li osoba odgovara modelu ( u njenoj glavi ) uzbudljivog partnera u krevetu. Umesto da vidi I odgovori kompletnoj osobi koju ima pred sobom I koja joj je na raspolaganju, ona se koncentrise na sasvim mali deo. Sebe tako lisava sirokog spectra koji joj zivot nudi. Zanemaruje drugo pravilo stvarajuci laznu sliku ljudi oko sebe. To je suprotno od jedinstva koje donosi cudnovatu “ dovoljnost” u svaciji zivot.

Osoba cijom svescu dominira seks sklona je kupovini automobila, kuca, odela, camaca I mnogih drugih stvari koje mogu da doprinesu buducem seksualnom iskustvu. Kupljene stvari mogu biti preskupe, lose pristaju I imaju niz drugih nedostataka. Ako su suvise skupe mogu osobu navesti na dugoveili usmeriti njegovu svest na vecu zaradu novca. To ce se odraziti u oduzimanje vremena I energije na racun seksualnih aktivnosti za koje osoba govori sebi da joj donose zadovoljstvo. I tako je to sa svim uzorima stvorenim od nasih zavisnosti, koje nas osudjuju na samoporazavajucu teznju za iluzornim vidovima ispunjenja I srece.



Seksualne zavisnosti mogu se postepeno izbrisati kada postanemo svesni nedostataka I patnji koje izazivaju. Rast nase spoznaje otkriva visoku cenu koju nepotrebno placamo zbog nametanja odnosa u kojima druge ljude tretiramo kao objekte: otudjujemo one koje zelimo da volimo, dozivljavamo razocarenja, razdrazljivost I gnev koje izazivaju seksualne zavisnosti, izivljavamo se kroz pornice, dozivljavamo uznemirenost jer ne znamo da li smo otkrili formulu kako da uvek dozivimo orgazam itd.

Zavisnosti u seksu mogu biti toliko jake da bi vam mozda koristilo da zaustavite svoj uobicajeni seksualni ples na neko vreme kako bi pruzlili priliku novim oblicima da se pojave. Na primer, ako bi definitivno odlucili da nemate seksualne odnose u naredna tri meseca mogli biste pomoci svojoj svesti da se oslobodite dominacije misli o seksu I seksualnih zavisnosti. Mozda cete moci da se uskladite sa partnerom I bez nametljivog ”Hajdemo veceras u krevet.” Mozda ce to doprineti prosirenju vasih zajednickih aktivnosti. Moze povecati vasu otvorenost prema partneru za potpunije razumevanje njega kao ljudskog bica. Pocecete da se oslobadjate smanjene svesnosti koja se javlja kada ste usredsredjeni na seksualni odnos.

Dok je na snazi ovaj period privremenog mirovanja u seksu, probajte da posvetite vasu svest punom uzivanju u svakom ovde I sada dozivljaju. Recimo da zelite da uzivate dok masirate tela jedno drugom. S obzirom da vasa svest nece biti preokupirana necim sto treba da se dogodi posle masaze oboje mozete potpuno opusteno da dozivite lepotu masaze ovde I sada. Svesno se programirate da vase seksualno iskustvo ne zavisi jedino od dozivljavanja orgazma. Pocinjete da uvidjate da tih deset sekundi orgazma koliko vam seks nudi zaokuplja suvise veliki deo vase Svesnosti o Sebi. Satima stvara prazninu u vasoj dragocenoj svesti, onemogucava vas da budete ovde I sada I uklucite se u potpunosti u realnosti koje su vam dostupne u svakom trenutku vaseg zivota. Shvatate da dozivlja orgazma nije vredan svih onih sati kada sebe lisavate primecivanja svega sto vas okruzuje uz pomoc svoje visekanalne moci opazanja.

No, divna istina koju nosi razvoj svesti je da, kada sve odbacite, sve zauzvrat dobijete nazad. Jer, nije cilj odbaciti orgazam – to bi bila zamena jedne zavisnosti za drugu. Sve sto emotivno odbacite, takodje je zavisnost koja donosi nezadovoljstvo.

Ovde se samo ucite da orgazam dozivite kao deo radosnog trenutka u svom zivotu. Kada dozvolite da seks potece u vas zivot kao deo spontanog razvoja situacija koje vam zivot nudi, verovatno cete doziveti mnogo vise zadovoljstva u seksu, nego ikada ranije. Ova iskustva bice bez smetnji koje prouzrokuje svest, kada je zaokupljena stremljenjem da ih dostigne. Tada mozete uzivati u seksu ( ili bilo cemu drugom) bez placanja visoke cene u vidu osiromasenog dozivljaja ili razocarenja.

Pretpostavimo da ste uspesno sproveli moratorijum na seks za neko vreme koje vam je bilo potrebno da reprogramirate svoju svest I oslobodite se drugog nivoa. Pretpostavimo da ste sa seksualnim partenrom uspostavili potpuniji odnos na neseksualnoj osnovi. Uhvaticete sebe kako sa partnerom uzivate u jednopstavnim stvarima koje su vam nekad bile dosadne, ili u najboljem slucaju tretirane kao neminovnosti koje onemogucavaju seks. Dozivecete duboku unutrasnju lepotu ljudskog bica sa kojim ste, jer ga upoznajete na dubljim nivoima postojanja. Oslobadjate se navike da nju ili njega smatrate objektom za vase seksualno zadovoljenje.

Tada mozete zapoceti seksualne aktivnosti, ali ih ogranicite na neznosti koje ce stvoriti osecajnu intimnost – mozda samo grljenje I mazenje tela, ali bez stvaranja vrhunca u dozivljaju.Razlog zbog cega ovo cinite je da dozivite dovoljnost u svemu sto radite. Tako cete otkriti da, kada je vase osecanje ljubavi istancano, sasvim je dovoljno samo biti uz osobu. Ako uporno ne nastojite da se nesto dogodi ili ne dogodi, sve sto uradite bice dozivljeno kao “ dovoljno”.Budite svesni potpunog uzivanja koje postoji izmedju vas I vaseg partnera u svakom sadasnjem trenutku postojanja. Naucite da dopustite svakom trenutku da vam bez planiranja, insistiranja ili kontrole sam pritekne I zameni onaj prethodni.

Postanite osecajni na svaku nijansu svog partnera. Vasa I govorna I precutna komunikacija treba da deluje tako snazno da mozete shvatati kada vas partner uziva u toku dogadjaja. Potrebna resenja su tu – samo im dozvolite da pristupe vasoj svesti. Nikada vise nece biti potrebno da odbacite partnerovo bezosecajno ponasanje. To je jedinstvo, sloznost. Ovu prefinjenu lepotu ovde I sada trenutka, mozete pronaci kada zajedno sa partnerom plovite kao jedna svest.

Nije potrebno da zudite ili odbacujete bilo koji polozaj u seksu – svi su oni divni. Gde je vase telo I sta ono radi nije vazno, ali gde vasa svest radi je od zivotnog znacaja. I sve dok kroz vas I vaseg partnera protice jedinstvo, u bilo kom seksualnom iskustvu mozete uzivati kao u sastavnom delu pozorisne predstave. Svaki trenutak je svojevrsna nagrada I ne treba ga dozivljavati kao osnovu za nesto sto ce tek da usledi.

Dozivljavanje vaseg seksualnog partnera iz cetvrtog centra svesti mozete poceti kroz seksualnu igru u kojoj sedate jedan prema drugom gledajuci se u oci. To je dovoljno – samo gledajte u oci voljenu osobu bez dodirivanja ili neceg drugog. Nemojte fiksirati pogled, jer to moze prozivesti ego – igru jacine licnosti. Dopustite svom pogledu da netremice, ali blago, pociva na korenu nosa, tacno izmedju ociju. Nadjite ovaj svetli kruzic I zadrzite pogled na njemu.Jos uvek cete videti oci, nos, usne – cello lice. Lice vaseg partnera poprimice mnoge izraze I oblike. Videcete ga na nacine koje niste nikada iskusili – I ruzne I lepe. Ali se ne zadrzavajte ni na jednom od ovih zapazanja. Pustite ih da jednostavno prodju kao deo igre vaseg zivota. Dozvolite da ljubav, razumevanje I jedinstvo rastu, dok vi samo sedate I gledate lice voljene osobe. Nastavite tako sve dok ne osetite da ste sasvim zadovoljni – vas um ispraznjen od neumornih izmisljanja – I vama vise nista nije potrebno. Mozete ulepsati trenutak koji upravo stvarate, ako zapocnete sa izgovaranjem slogana MI SVI UVEK ZIVIMO LJUBAV.

Tada, kako ljubav I jedinstvo rastu, druge stvari se mogu prosto dogoditi same od sebe, pa tako vec u nekom sledecem trenutku mozete se naci u polozaju muskarca koji lezi na ledjima gledajuci se u oci sa zenom na sebi koja ga opkoracuje. Po starom istocnjacom ucenju – Tantra jogi – ovaj polozaj se naziva Maituna. U ovom polozaju mozete gledati jedno drugom u oci, a ruke mogu uzajamno milovati veliki deo partnerovog tela. Kada je zena na vrhu, sposobna je da prema osecaju podesava ugao pod kojim za vreme snoosaja povecava stimulaciju I pojacava uzbudjenje na uzajamnom putu ka vrhuncu. U ovom polozaju mozete ponekad uzivati sa svojim partnerom sat I vise, bez dostizanja orgazma. Ovo ce oslobodit vasu svest od iscekivanja necega sto tek treba da se dogodi I osposobiti vas da u potpunosti uzivate u dozivljaju svakog ovde – I – sada koje vam zivot nudi.

Na cetvrtom stupnju svesti seks se smatra jednim od nacina koji razvija ljubav I jedinstvo. Kada se vasa svest oslobodi od opsedajucih zahteva za seksom, izuzetna uzbudjenja su jos uvek pred vama, a uzivanje je cak potpunije I snaznije. Sada ste potpuno oslobodjeni svih ranjivosti koje su vam pricinjavale pi razocarenja. Plovite sa svim sto se dogadja. Umete u potpunosti da uzivate u svakom pojedinacnom trenutku.

Ovaj razvoj otvorice vrata za uzivanje u seksu na visem nivou svesti. Na petom nivou postajete svesni da je zivot tako beskrajno velikodusan u slanju svega sto vam je potrebno za srecu – cak vise nego sto vama uopste I moze da zatreba. Shvatate da ste dobili sve ono sto se dogodilo na drugom nivou kako bi iskusili razocarenje I patnju u svojim seksualnim dozivljajima da biste potom mogli da se razvijate ka visim nivoima. Sada razumete da vam je uvredjenost koju ste osecali kada neko nije hteo da ode u krevet sa vama ( ili se stvari u krevetu nisu dogadjale onako kako ste planirali) bila data od zivota da potpomogne vas razvoj ka visoj svesti. Sada vidite da je svako seksualno iskustvo pomoglo da se izgradi osnova I da vas sadasnji stepen razvoja preraste u visu svest.

Tako ucite da koristite I seks ( kao I sve drugo u svakodnevnom zivotu) da ubrzate putovanje ka visoj svesti. Ponovo uvidjate da um kreira svet u kome zivite. Um vas stavlja na razlicita mesta I vodi kroz razlicita iskustva kako bi vam pomogao u razvoju svesti. Igra seksa je deo vase zivotne drame I znajte – kada ste otvoreni, prihvatate I volite, dozivecete najvecu srecu koja vas ocekuje. “

Ken Keyes jr.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ken Keyes jr.
PostPostano: pon jan 21, 2019 10:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
Ne zanimaju me mnogo više priče ni Bude, ni Ošoa, ni Ken Keyes jr.a...

Ne gledam više svet anesteziran, staklenih očiju, alles gut (to mi je pre bio nick), sve je dobro, lik ubija baku, hajde da ga volim, da mu kažem lepu reč, ako ne stane, nema veze, opet je dobro...

Ali kad takvim 'učiteljima' neko kaže nešto što im nije po volji, deluje mi da neka sujetica izbije iz njih...

Čuvajte se, i neka vas Bog čuva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ken Keyes jr.
PostPostano: sri jan 23, 2019 10:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
silentio je napisao/la:
Imao sam celu knjigu, „Vodič za višu svest“, u kojoj objašnjava tezu po tezu, ovako je možda malo nejasno, al jbg.
ovo je možda nešto kao silva metod, mada nisam čitao taj silva metod...
knjiga je stigla kao poklon, od porodici bliske osobe, ali sam je posle bacio, nemam pojma, nešto sam se istripovao...
bacio sam i nešto od Oshoa, i još neke stvari...
valjda sam isparanoisao da mi sve to malo smrducka na sektu...
sad mi malo žao što sam bacio knjigu... jbg


sad razmišljam da mi je ova priča možda "uvaljena"...

puno sam propatio u životu zbog razmišljanja o svemu tome, eksperimentisanja raznih itd.

nije mi žao, možda sam shvatio neke stvari.

ne želim da osuđujem.

ali, ako bih se usudio da dam neki savet, to bi možda bilo ovo - ako vam neko ponudi ovakve priče, recite - hvala, ali ne, hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz