Sada je: čet mar 28, 2024 4:30 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: pet apr 07, 2017 11:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Ovde vec ima toliko raznovrsnih tema,da ja nisam siguran gde da stavim ovo ako je slican vec tekst nekoj temi,pa evo ga kao new topic.

Nisam dugo posecivao (nekoliko godina) ovaj forum,evo sad se vratih..Zelim podeliti iskustvo i vidim ima li nekog slicnog i kakvi bi bili saveti ili predlozi iz njegove perspektive vidnjenja ako ne njegovog licnog iskustva koje je slicno.

-Budio bih se cesto tokom sna,paralisan naravno..Medjutim osecajuci da me obavije neka nenergija,kao da se ukljucuje neki teleport..Nadosecajuci da nesto treba da se dogodi,nesto ne poznato od cega se javlja sumnja i strah i pokvari iskustvo. Naime zelim da se prepustim tome,no do odredjenog nivoa kada stignem,osetim neverovatan strah da uspem fizickim glasom ispustiti krik zeleci da se vratim u telo. To tako automatski uvek..

-Cini mi se,mogu da osetim neke izrazite osecaje energije u telu. Recimo mogu veoma dobro zensku osobu da osetim,eksperimentisajuci sa time da li zaista osecam ili tripujem potvrdio sam par puta,cak par puta i muskarca cini mi se. (Jer sam tripovao tipa...Ehh to su sve zene,ja musko..pa naravno da cu da ih osecam. Sem devojku koji bas mogu dobro da osetim jeste snazno erotski ako postoji privlacnost,dok kod muskarca ...nevezano musko ili zensko..Ako nesto ne valja u telu kao da olaksam to i podignem neki maglu okolo ili unutra ili oba takoreci)..

Sve to intezivno pocelo bas pre nekoliko godina kada bih dosta provodio vremena samo kod kuce,vezbajuci meditacije ne masturbirajuci u medjuvremenu uopste cini mi se..To sam nekako osetio kao gubljenje energije,dok jedne veceri se nije dogodilo to nesto sto svi opisuju kao Budjenje Kundalinija.

E sad,ono sto me zanima,da li je neko imao nesto slicno i sta si radio/la za to vreme tog procesa?

Voleo bih da uspem da se prepustim tim desavanjima,ali nekako ne umem. Npr to budjenje tokom sna. I ova druga stvar npr sto mi je najintezivnije sada trenutno u ovom periodu,sto cesto osecam nalete jakih seksualnih energija..I za obe ove stvari kao da imam neke blokade koje ne vidim, i ne znam kako dalje.

Npr te veceri kada mi se to nesto dogodilo..tada sam bio bas svez,mlad takoreci...I to sto se dogadjalo triovao sam da ce me ubiti,da se dogadja neko zlo i borio se sa tim,medjutim sada bih zelio to nanovo doziveti i istraziti,dalje..dublje.

Ne znam ima li ovo smisla,kapira li neko?


I sad pred kraj da se poistovetim onako iskreno. Sto se tice osjetila neke energije zenstvenosti koja vuce na erotsko stapanje ali ka visem,koje najintezivnije osecam ako osecam dobro jer naravno to je vrv ona emocija navodno stapanje sa svojim 'twin flejmom' stvar,ali mnogo je to kompleksnija stvar neg sto se cini..Voleo bih to da istrazim,ponajvise sto ne znam Jesam li to samo ja i izazivam samo sam sebi,ili se to podrzava time sto mogu da osetim neku drugu zenu u sebi,ili kako to ide. Pa otuda i zelja kada bih bila neka osoba suprotnog pola sa slicnim iskustvima,da vidim iz te perspektive sta je i kako bih ja mogao i ako je to ono sto msm da jeste da mozda sa njom istrazim to,ili je to bas to sto me sputava dok ja to mogu sada odmah sam sa sobom? Mada to radim vec neko dugo vreme i nikad ne uspem kao tada kada to sto se dogodilo bilo je mnogo snaznije jer je sudjelovala jedna zena u tome..

Ali naravno ja msm da ovaj topic moze da posluzi generalnoj raspravi ili razgovoru razumevanja sa osobama slicnih iskustava,van mojih 'licnih potreba ili 'zelja'(kako sam to sad pred kraj iskreno izrazio i pre svega bez ikakve sile forsiranja necije sile/energije tj projektovanje nad nekim sto na kraju dodje samo pokusaj manipulacije svesti nad nekim ili nekom...(ima i toga primetio sam)) ..

Evo jos u ova poslednja dva primera sto se obe teme tice da opisem slikovito po poslednjim iskustvima.

-Zaspao sam.Dok sam sanjao u pozadini sam naslucivao kako sanjam pitajuci se sta je ovo? Ko je ovo? Osvestio sam se u snu,trgao natrag,ali uspavani ja je ostao...Telo paralisano..Osecam da sam u sobi,ali bez tela,obavija me neka energja...Ta energija koja sam postajao ja,kao da me je ubacivala u neki teleport,osecao sam kako se odlepljujem,izlazim iz tela,jasno sam i cuo efekat odlepljivanja...Ali to iskustvo je bilo ojacano time sto sam se fokusirao na zelju da vidim jednu osobu,pa sam time to ojacao.ali opet se javljao u isto vreme strah pa je bilo jedno vreme malo smesno..Kao neka borba ili trke...taman da izadjem,vratim se i tako par puta.
Drugi put sam se fokusirao na jednog ortaka koi se bavi isto svojom svescu,osvescavanju,budjenjem kako god...emm..Tako da posetim njega ali isto..Fokusirajuci se na drugog pa da pokusam kod njega da se teleportujem sam pokusavao jer kada bih se fokusirao samo na sebe da se odlepim i izadjem,bio bi jaci strah pa reko da probam ovako...I uspelo mi je najvise samo kada sam zeleo da vidim zapravo jednu zensku osobu. Zbog toga mi je pomalo neprijatno da pisem..Al msm da je najbolje biti otvoren i iskren koliko moguce sto se tice trenutnog svoje procesa.

-I ova druga stvar...Cesto dok meditiram..kao da mi se pali lampica neka bele svetlosti u glavi.Ne jako ali osetim i vidim. I cesto bih to tako oljustio time misleci u sebi...Ma to moj um koji zeli neka iskustva da se dogode,pravi sebi iluzije maste itd.,pa kao mozda to i svetlost od prolaznih kola od napolje,posto bih meditirao dugo i izgubim pojam o vremenu pa ne znam,mozda su kola prosla il sta znam. Medjutim jedno justro sam se probudio (a cesto bih ujutru imao neki osecaj u grudima) i upao u beku belu svetlost...Obavila me zeleci da me okupa..Znaci Bela Bela svetlost u glavi koju sam video tokom dana. I kao da bi se ukljucivao neki teleport...A opet do tog nekog dela kad stignem,osetim svoj um kako interpretira i vratim se nazad. Bilo mi je ravno,jer zelim da naucim da se prepustam bicu da me vodi bez da umno imam zelje i potrebe jer bi mi prvi cilj bio 'Sloboda',ali opet imam znatizelju i zelju da istrazim sve to i evo otuda vrv potreba da ovo ispisem ovde?

Ja sam zahvalan unapred na predlozima,savetima,komentarima a sto da ne...i bezuslovna razmena informacija ko zeli isto da deli svoja licna iskustva ko oseca da ovo sinhronizuje sa njim /njom pa i ukazemo na nesto novo i naucimo nesto novo ,hvala .

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: sub apr 08, 2017 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Jup..nije prikladno ovde..Kako se brisu postovi? x)

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: sub apr 08, 2017 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Nemoj da brišeš. Imaš iskustava. Mislim da niko zasigurno ne može da ti pomogne. Ja imam samo da kažem da se ne prepuštaš tek tako bilo kakvim uticajima i bičima koje sretneš. Budi oprezan.

Nebitno je gde je tema. Neka admin pomera.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: sub apr 08, 2017 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Moze jedno pitanje? Da li si od rodjenja bio osjetljiva osoba , tj. senzibilna? Kad to pitam mislim na osobe koje se lako naljute na druge ljude i zaista im nije potrebno puno da se to desi dovoljan je krivi pogled. Odgovori iskreno,pa cu dati neko svoje skromno misljenje.Pozz

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: sub apr 08, 2017 9:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Rajko je napisao/la:
Nemoj da brišeš. Imaš iskustava. Mislim da niko zasigurno ne može da ti pomogne. Ja imam samo da kažem da se ne prepuštaš tek tako bilo kakvim uticajima i bičima koje sretneš. Budi oprezan.

Nebitno je gde je tema. Neka admin pomera.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: ned apr 09, 2017 8:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Zahvalan vam na vasim odgovorima ^^ ...

Da li sam bio jako senzibilan/osetljiv jos od ranog detinjstva? Hmm...Rekao bah da jesam bar zasigurno vise neg uobicajene dece..ali to meni dodje isto kao da od ranog detinjstva znas da prosto nesto nije uredu sa svetom,nije to sto se cini da je,osecas u pozadini neki nos koji nuska stalno.

I tako od ranog detinjstva dogadjaju ti se neke,recimo ozbiljnije stvari,koje su i starijima ne poznate i cudne,kamoli tek deca da to skontaju iako bi to trebalo njima biti lakse ja msm..Hmm...Pa da,izgleda da jesam jako senzibilan bio,pa i sada sam rekao bih.

A da poneme jednu stvar jos,koja mozda jeste kao bitna,tj definise moj karakter,personu...Devojka jedna koju znam, razume se pomalo u natalnu kartu i citala mi je. Meni je glavni znak Devica...mislio sam da mi je podznak Lav..Medjutim moguce je da sam dupla devica ako su tacne te sati kada sam rodjen.

I neke delove je tacno procitala sto se mene tice,pa sam joj i zbog toga,a i nekih iskustva poverovao kako ona kaze da imam sklonost ka iscelujucim sposobnostima. Te smo posle malo meditirali zajedno u istoj sobi. Rekao sam posle da sam je osetio i sta joj se desavalo u telu,gde joj se dogadja sto joj se dogadja,gde ima valjda 'energetsku' blokadu...Ona ostadose zapanjena..uzvratise sa..Da,definitivno delic tih tvojih sposobnosti.Tako nekako..
Samo kako ja vidim..to su za sada bar, samo ti neki efekti koji vuku i govore ka tome da sam mozda klon tome pa zato jos sam takodje prirodno jako senzibilan,a nije da ja sad znam kako da lecim ljude..ne znam ni na sebi da izlecim nesto sto bi hteo..

Sad..dosta tih delova sam identifikovao isto kod ovih 'shamana',mogao bih reci i onih kineza,jer i oni su strucni u 'tom' lecenju..Ali pominjem znanja tih nativnih amerikanaca...Jer ta neka budjenja van tela,svesno sanjarenje,spoznavanje multidimenzionalnosti svoje,te je zbog toga bio moguce to opstenje sa osovom koja mi je bila sasvim nepoznata.

Eto za sad samo toliko,mozda i previse,m..izvini ako sam ubio sa opsirenim tekstom x)

P.S. Sve to meni dolazi ili dogadja se samo od sebe...I sada ja zelim sve to da istrazim,da vidim sta se dogadja...Da ne ostavljam po strani i tako da se navikavam na to kao...Ehh opet nesto,dobro proci ce.TJ hocu reci ono...Bole me kurac,sta god,heh...Mozda je bas nesto sto trebam ozbiljno da istrazim.Poziv ka necemu recimo,mozda?

Hvalaaa <3 ...

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: ned apr 09, 2017 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Veruj u sebe i ne veruj nikome. Proveri sve što ti dođe. A zatim opet proveri.

I ja lično ne bih verovao u ta stapanja sa bilo kakvom energijom. Ne traži stapanje izvan sebe. Što se tiče Twin Flames, imam neke ideje o tome, ali je sve to tako neodređeno. Imao sam jedno teško iskustvo koje mi je pokazalo koja je moja srodna Duša, ali problem je što je to nemoguće proveriti. Imao sam i jedno iskustvo gde sam morao da bežim od "stapanja sa ženskom energijom". Užas. Ali sam dosta naučio.

Svako ima svoj put i sam mora da se izbori za znanje. I samo piši. Retki imaju realna iskustva, a još ređi pišu o njima. Zanima me koje duhovne pravce proučavaš. Joga, Tao, Hermetizam?

A što se tiče spavanja, paralize i slično, tu nemam savet. Ali ja bih izbegavao svako delovanje koje mi se dešava bez mog razumevanja. Barem koliko mogu. Ako neko hoče da ti učini dobro, zašto ti to ne bih objasnio?


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 6:09 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: ned apr 09, 2017 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Hvalati Rajko,cenim to :)

Doduse i ja mislim da mi je preosteljivost problem...
Razumem to,slazem se u jednom vidu sto se tice 'srodna dusa'..mada,mozda bih dodao samo,rekao ustvari..Da svako ili svaka koja dodje u tvoj krug je srodna dusa.

U teretanu sam prestao ici,a neki put bi mi to znalo aktivirati energiju u meni kao da sam se jos vise energije napunio i tresao bih se,ne bih znao sta da radim. U tim ranijim periodina toga bio je haos bukvalno...Desilo bi se cak da uopste ne mogu spavati,vrtim se po krevetu..ne bi ni svanulo ja izadjem na trcanje.

Od duhovnih praksi,od svega toga sto si naveo me zanima i dodao bih jos shamanizam...sto se samanizma tice tu vidim neke slicnosti i veliku privlacnost. A sad..praktikujem svakodnevno meditiranje,neki put stanem malo kao evo sada trenutno,nisam konkretno seo bas da meditiram dva dana..I ne znam za nista drugo. A iskreno neko duze vreme namerno nisam zeleo da se upustam u praksu meditacije kao tipa,sesti u lotusovoj pozi i fokus..Jer to nesto sto mi se desavalo bilo je meni nepodnosljivo,haos..Nisam znao sta da radim.Niko nije bio tu konkretno da zna sta mi se dogadja i sta da preduzmem ako treba..Pa sam davao sve od sebe da zaboravim i da potisnem to jer zaista nisam znao sta je...Znaci plakao bih i molio samo da se zaustavi...Te sam se od skoro tek pokrenuo..tj uveo svakodnevno meditiranje u sedeco pozi,sto sam i ranije radio.

Sada jako malo spavam...Mozda nekih 5 sata samo.Kao da se odmori telo koliko treba i to je to.Ili bi se budio i pre.A neki put eto i u snu ili iz sna.

A zanima me bas to sto si mi napisao sto predlazes..Za neku pozu i da bukvalno ne lezem u krevet po 2 dana? :)

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: ned apr 09, 2017 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
p.s. Kako neidem u teretanu vise,vezbam kod kuce po malo. Ali voleo bih da krenem na borilacku disciplinu neku. Kao Wing Chun ako nadjem..Takodje me zanima Tai chi i joga..

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: ned apr 09, 2017 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Mada ustvari ne bas ni samanizam..Tu jedino sto je kasteneda prevodio od Juana Matusa,ali kao duhovana pravac ne..

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 'Unutarnji Osjeti'
PostPostano: ned apr 09, 2017 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Uh ne znam....Nista vrv,od svega po malo samo iscitavam. Sto se prakse tice znam samo za meditaciju i onako neko samostalno eksperimentisanje...U medjuvremenu konstantnog svakodnevnog samoposmatranja...U koje me je uveo drugar,a dobro objasnio kako sam istrazivao ucenja Gurdjijeva...A pomalo je i Juan to objasnjavao...

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz