Sada je: čet mar 28, 2024 10:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Paralize u snu i Hrkljuš
PostPostano: uto aug 30, 2016 4:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto apr 05, 2011 9:11 pm
Postovi: 38
Pitanje za one koji mozda znaju.Prije par godina mi se dosta cesto desavalo da se ili probudim ili lezim i odjednom sam paraliziran,vidim sve,svjestan sam sebe u tom istom prostoru,ali paraliza,uzasan strah i osjecaj kao da me nesto vuce gore nekuda i kao da me hoce odvojit od mene samoga!U jednoj od tih paraliza sam osjetio kao da netko sjedi iza mene i prica mi na uho nekim cudnim jezikom kao da je neki od mrtvih jezika,i dok sam bio u tom stanju sve sam razumio,ali kad sam dosao sebi nisam se vise mogao sjetit o cemu mi je pricalo,ali se sjecam jezika i kako zvuci.Trazio sam nesto po netu ,al nisam puno nasao,pa rekoh mozda se do sad nesto promijenilo medju ljudima pa znaju vise.Uglavnom,od mladenacke dobi se uzasno bojim,razmisljam o kojekakvim stvarima,entitetima itd.i unazad par godina toliko sam se poceo bojat da sam poceo pit tbl.za spavanje jer jednostavno u svjesnom stanju ne mogu zaspat jer se stalno bojim necega,uzas mi je bit sam,pogotovo da mi nestane struje ,svjetla u biti,a ako sam sam kod kuce i recimo neka je oluja ili grmi ili slicno,ja odem u auto i odvezem se negjde u grad,bilo gdje ,ali uglavnom da nisam sam u kuci.Od te mladenacke dobi sam potiskivao taj strah na nacin da sam u biti prekomjerno pio alkohol,izbjegavao spavanje,ostajanje na samo,to sve ,ali i uz uzasne komplekse koje imam,uz uzasno maltretiranje koje sam prozivljavao od malena od strane svih drugih osim mojih roditelja i brata me je odvodilo i u neke druge stvari konzumiranja svega i svacega.Zanima me da li ima jos netko da pozna mozda isto tako nekoga s kim bi mogao mozda napravit neki chat ili da mi prenese neko znanje kojim bih se mozda oslobodio barem nekih stvari od toga svega.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: uto aug 30, 2016 4:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima tema o tome, možda nađeš neki odgovor...
viewtopic.php?f=7&t=2270

Meni to zvuči ko teleportacija ili makar pokušaj teleportacije po ko zna koji put.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: uto aug 30, 2016 5:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Plačeš li?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: sri aug 31, 2016 12:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto apr 05, 2011 9:11 pm
Postovi: 38
Imam uzasan nagon za plakanjem,ali vezano uz skoro sve.Gledam neki film pocne mi se plakat ful,netko mi kaze nesto sto meni bas kao ne pase ja opet kao da bih zaplakao.Opcenito sam u losem stanju emotivno,to jest vise sam ravnodusan .imam financ.problema al od kad sam ziv i tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: sri aug 31, 2016 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Ako želiš odgovori , pitao bih te nešto

U interakciji sa ljudima u kojim situacijama i sa kakvim ljudima osećaš bes, strah, nelagodu tj. kakvi su to ljudi i situacije koje te nateraju da tvoje telo oseća nelagodu i da se drastično promeni njegovo stanje.

Ako želiš piši o tome, pokušaj se setiti detalja.
To je važno, zamisli da je neko naculio svoje uho i želi da te cuje, samo tebe i iskoristi tu sansu i obrati mu se.
Važno je da znaš da to uho sve ti je bliže kada govoriš istinu a sve dalje kada govoriš laž,
Jer paznju tom uhu drži istina što je iz srca.
To uho ima i usta i cuces ga ako ga dovoljno priblizis sebi.
Od tebe sve zavisi,
Pa eto kreni


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: sri aug 31, 2016 4:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto apr 05, 2011 9:11 pm
Postovi: 38
Ne znam kako da sad udjem u ovo gavrilo ,nisam bas cesto pricao u uho,ako i jesam,onda sam to radio velikom vecinom da pomognem nekom drugom ili mu olaksam.Uglavnom,vecina situacija u zadnje vrijeme,zadnjih 6-7 godina me cini uzasno tjeskobnim,isfrustriranim itd.depresivnim valjda uzasno.Kad sam poceo kuzit da sve teorije urota recimo nisu urote i kad mi se srusio cijeli svijet s nekim saznanjima kako svijet funkcionira tad sam se uhvatio u tom nekom krugu gdje ja sve vidim drukcije od drugih i oni me stalno pokusavaju vratit na" pravi put",pokusavaju oduzet tezinu onoga sto govorim ,tako da sam prestao skoro uopce govorit .Tu i tamo se nadje netko za koga mislim da je ok i da bi mozda mogao prihvatit taj neki moj pogled,ali ili je to netko meni skoro skroz nepoznat ili je mladji od mene 15godina i mislim realno,razlika je u godinama i ne mogu se ja druzit ili izlazit sta ja znam(skrenuo sam malo s teme) ali,recimo da ja zivim tako da odem radit i onda odem kuci i budem sam jer ne mogu vise gledat nit slusat ljude koji ne vide uopce ono sto se desava eto uzasno me to frustrira.Osjecam se nelagodno pred vecinom ljudi,imam osjecaj kao da me zele svuci,kao da zele doznat one neke najgore moje tajne zbog kojih ja imam probleme ,ali ni jedan taj problem nikoga ne ugrozava ali ni najmanje i da se uzasno trude to postic samo da bi mi rekli,rekli smo mi,znali smo ionako itd.Uzasno mi je tesko zivjeti kad moram pazit kako cu nekoga pogledat a kamoli reci neko svoje misljenje jer eto upravo taj je dio tog mog misljenja i onda se bojim neke odmazde.Uzasno me zivcira sto vecina ljudi misli da postovanje trebaju dobit samim time sto su postali doktor,a ne kuze da bi postovanje ipak trebalo zaradit.S obzirom da oni misle da su ga dobili automatizmom,a u isto vrijeme shvacajuci da je to hibridno onda upotrbljavaju neki autoritet na koji kao imaju pravo,a ne razmisljajuci uopce da li ce time nekoga povrijedit.Uzasno me boli sto smo se svi pretvorili u neke kalkulacije i sto stalno moram slusat,e cuo sam,ej jesi cuo i nije to vise ono neki normalan trac,pa dobro kao jel,nego je to sve damas jako ozbiljno ,toliko da ispadne da onaj koji je i zapoceo pricu ode onome o kome je pricao pa te jos cinka i napravi kao ds si ti pricao.To je sto se tice ajd nekog mog zivota na poslu itd.U ovoj drugoj sferi,imam osjecaj da me rijetko tko uopce shvaca ozbiljno jer dok je njima najveci domet dana popit pivo za gablec i gledat utakmicu za mene je uzasan problem docekat sutra,a da se nije desilo nesto grozno,a sve to dok oni govore ,a sta se ja kao zamaram jer ja ne mogu nista promijenit.!I to ajd nek im bude,ali ja ne mogu zivjet medju takvim mislima i svaki dan mi dodje da uzmem neku zastavu u ruke(koju bi sam napravio od znakova koje ja zelim)i poveo sve u revoluciju.Dok gledam van,primjecujem da je sve izgubilo neku svoju boju !Recimo za sumce mi izgleda kao da smo pod nekim reflektorom ,a ne pod suncem.Zeleno zbunje nije zeleno nego je to neka cudna isprana boja!Nebo je puno chemtrailsa ,sta god tko mislio o tome.Povukao sam se u kucu,jer kao da me strah svega.Ne mogu se zamislit da odem u svatove ili na neciji rodjendan jer imam osjecaj kao da sam za nesto kriv.Ne znam,ne mogu to sve skupa objasnit.Nemam curu ,nemam nikoga u biti osim brata.Iskreno ovo za curu,nekad me to brinulo,al sad me ni to ne brine jer ja gledam na svijet kao na veliku plantazu!Znaci trebam napravit dijete i onda mu se divit i osjetit to nesto da bi postao bolji covjek ili sta,a ja sam to vec iskusio i dovedem se onda u situaciju da mi kreten govori kako eto on je dobio dijete i sad je on drukciji,jaci ,cvrsci i tapse mene po ramenu i kaze,vidjet ces kad i ti budes imao dijete,a ja si mislim ,pa dobro svaka cast,drago mi je,al gle tebi je trebalo cudo(novi zivot)da bi vidio i saznao nesto sto ja znam vec 10 godina.S druge strane,znaci trebam kao uzivat u djetetu,hranit ga,ucit ga da bude dobar a onda ga pustit u ovaj svijet medju ovakave morske pse!Trebam ga dat cijepit,trebam ga izskolovat za sto!da bi bio novi rob jel itd.i tako su sva ta moja razmisljanja i otkrivenja dovela do toga da ja evo sjedim sam kod kuce i bojim se svega skoro,a oni,oni su i dalje bezbrizni i uzivaju u ovom svijetu bez obzira.

E da i u medjuvremenu sam dobio autoimunu bolest,znaci,sve se okrenulo protiv mene.Tako nesto.
Imam mozds i bolji nacin za opisati!Zivio sam vrlo brzo i zestoko,ali doslovno.Mozda sam toliko zivio i otjerao sam sebe u zatvor da bi se iskupio ili nesto,ne znam tocno.
Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: čet sep 01, 2016 12:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
magistar0 je napisao/la:
Nebo je puno chemtrailsa ,sta god tko mislio o tome.


Pozdrav,
vidiš zanimljivo je to sa chemtrailsima, ustvari to je najbolji primjer onoga što sam pričao u jednom drugom postu a vezano je uz vjerovanja čovjeka... u šta čovjek vjeruje to čovjek i vidi ili ako ne vjeruješ u nešto ,to ne možeš ni vidjeti ,odnosno percipirati.

Nebo cijelo išarano trakama u obliku križeva, trakama kemtrejlova koje tu stoje satima i polako se šire dok padaju prema tlu....i pitam ja tako mnoge ljude, onako novinarski, što oni misle da su ove trake po nebu...a večina njih će meni onako superiorno znalački, doktorski : pa vidiš ovo su ti kontrejlovi i oni ti nastaju od kondenzacije kada avion leti visoko....onda pitam ja njih da li oni znaju da se kontrejl zadržava u zraku najviše 40-50sekundi i onda se raspline i nema ga više.....a ove trake stoje ovdje satima i nikako da se rasplinu ili nestanu......večini sam tada ugledao strah u očima,automatski strah da im ja svojim riječima i pričom neću poljuljati iluziju u kojoj žive...istinu da ih netko s neba kao štakore šprica sa otrovima ne mogu sebi dopustiti iz više razloga.....prvi je veliki strah koji čovjek ne želi nikako osjetiti nego ga automatizmom potiskuje u podsvjesno-nesvjesno kao što je naučen od roditelja i društva- negativne emocije poput straha, bijesa, ljutnje.. odmah trpaj u smeče podsvjesno- nesvjesno i drugo su misli i razmišljanja koja se brzinom svijetla vežu uz taj strah a te misli uglavnom ruše iluziju čovjeka da živi u slobodnom svijetu i zemlji.... i onda neki od njih ,da bi me spriječili da išta dalje govorim sa kiselim osmijehom kažu " teorija zavjere teorija zavjere ".....i gotovo ....za njih na nebu samo postoje i oni vide samo svoje kontrejlove( a ne kemtrejlove) jer samo u kontrejlove vjeruju, koji satima stoje na nebu što nema nikakve veze sa logikom ni naukom ali to su njihova vjerovanja koja stvaraju njima njihovu sliku svijeta....misli i razmišljanja s kojima se svijest poistovjeti i mnogo puta ih ponavlja na ekranu svijesti mogu postati toliko jaka da postanu vjerovanja ali ta vjerovanja mogu stvarati realnost i percepciju kod čovjeka jedino onda ako ne postoje nikakva suprotna vjerovanja u podsvjesti ljudskoj, vjerovanja toliko duboka i jaka da ih čovjek može sagledati jasno jedino ako ih osvjesti ili postane svijestan tako da živi što viiše u sadašnjem trenutku tokom dana i tek kada ih postane svijestan može ih i promjeniti.....a ljudi uglavnom svoja površne misli i razmišljanja s kojima se svijest poistovječuje nazivaju vjerovanja, dok su duboka podsvjesna vjerovanja duboka upravo iz razloga što nisu samo iz ovoga života- inkarnacije , već iz mnogih života u kojima je svijest duše skupljajući iskustva ,skupila i formirala vjerovanja koja sada iz podsvijesti ljudske koja je i skladište iskustava duše...ta ista vjerovanja stvaraju čovjekovu individualnu stvarnost....i ako je duša mlada i treba još mnogo iskustava u Orionskoj iluziji- zatvoru , njena vjerovanja i percepcija će također biti nezrela i mlada.....i kako ti onda možeš takvoj duši reči da je zatvorenik i da je truju i špricaju ko štakore ako ona uživa u svojoj iluziji koja je sačinjena od njezinih dubokih podsvjesnih vjerovanja...

Čovjek vidi samo ono u šta vjeruje....ako ne vjeruješ u nešto, to ne možeš ni vidjeti

Htio sam ti samo reći ukratko vezano uz emociju straha i ostale tkzv. negativne emocije, iz mojih vlastitih iskustava....pusti da te strah ,bijes, ljutnja, sram potpuno obuzme, osjeti emociju u potpunosti u tijelu svom...isprva će ti se strah činiti kao demon neki ali ti ga osjeti u tijelu ,ne potiskuj....pokušaj ostati u sadašnjem trenutku pamteći sebe-svoje tijelo, osjeti disanje.....isprva će strah biti jak i ogroman jer je potiskivan u nesvjesno-podsvjesno mnogo inkarnacija....malo po malo početi ćeš se odvajati od straha kao promatrač, ali samo ako ga potpuno-kompletno prihvatiš kakav jeste...ja sam prije 11godina bio smislio mantru " nije me strah osjetit strah, ja mu želim dobrodošlicu" koju sam ponavljao svaki put kad je strah dolazio....tada sam intezivno meditirao-bio u sadašnjem trenutku kad god-gdje god sam bio nastojao sam biti ovdje i sada i to automatski izvlači negativne emocije iz podsvjesnog ....ovdje pričam o dubokim podsvjesnim strahovima koje svaki čovjek potiskuje svakodnevno u podsvijest kao u smeće i koji će kad tad morati na svijetlo dana odnosno svijesti...malo po malo sa kompletnim prihvačanjem straha ti ćeš se početi odvajati od njega i uvidjeti ćeš da drugi ljudi ,mjesta i određene situacije jesu samo okidači za strah,ljutnju...koja leži odavno u tebi i kako taj strah ili ljutnja veže uz sebe razna negativna razmišljanja i vjerovanja koja opet leže u tvom podsvjesnom....i onda kao promatrač gledaš kako ti strahovi uz pomoć negativnih misli stvaraju negativnu pecepciju....i malo po malo-ovo sve govorim iz svojih iskustava- ti ćeš se odvajati od straha-ali samo ako ga prihvatiš u cijelosti...i u mom slučaju ja sam počeo osječati neku vrstu suosječanja prema svojim strahovima, da ne kažem sada ljubav pa da me se krivo shvati....i poslje tog suosječanja ti strahovi su automatski splasnuli i nestajali....naravno i sada mi dođu ali rijetko i znam metodu kako s njima -prihvačanje u kompletu....a meni je tada bila potpuno otvorena srčana čakra pa sam s jedne strane imao jaki strah,bijes i ljutnju a s druge strane momente jake neopisive ljubavi, ekstaze i sreće.....nadam se da sam ti pomogao barem u nečemu što se emocija tiče.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: čet sep 01, 2016 7:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Vidi ovako,
Moramo se truditi poštovati tudji trud, lekar se ne postaje tek tako, potreban je rad i trud.To je nečiji put, svako ima svoj i veoma je važno pronaći svoj put.
Pisao sam već da je život veoma vazan, izuzetno važan i da su svi u zabludi koji tvrde drugačije, ti su pali i mi smo dužni pomoći im i podignuti ih gore.
Čovek je socijalno biće i ništa na ovom svetu ne može biti bliže čoveku do drugi čovek, ljudi se vole, igraju, pomažu, smeju zajedno .To je ta lepa strana ljudske bliskosti.
Sigurno si i ti nekada bio na toj strani i slozices se samnom da nema lepšeg života od toga.
Zaista dato je svima da živite radosno na zemlji no morate želeti to i krenuti ka tome.
To nije lako ali zato smo tu jedni drugima da pomognemo i bodrimo u onim trenutcima kada trebamo trpiti da bi smo sebe iscelili, biti hrabri da bi smo delovali ka napred.
Djavo ubedjuje čoveka da nema izlaza, to radi, a izlaza ima veruj da ima i izlaz je u življenju!
Sebi i svetu pomocicete ako uzmete da živite jer sve jedan čovek što je živ treba svetu!
Ja sam pisao o tome unazad mesec dana , zato sam i došao ovde da vas pozovem sve na život,
Da se borite za svet tako što ćete živeti i naci svoje mestu u njemu.
Zaista ako vas život postane nekome videlo života i uteha vi ste na pravom putu.
Ja sam rad upoznati te ako želiš, ne znam odakle si.Ja sam iz Beograda.
Eto mozemo i organizovati neko druženje svi, u prirodi u gradu , pričati, pevati, svirati, kuvati, tihovati.
Podsetiti jedni druge na život.
Ja sam za.
Ima li neko neki predlog :)

Zaboravio sam još ovo
Djavo ima mantru kada ponavlja da izlaza nema , on ubedi čoveka u to, eto moći mantre.
Ja vam kažem vera je sve, ko je ima neka je čuva jer ona isijava iz čoveka i pomaže drugima, ko je nema neka ide po nju. Prvo se mora želeti živeti, ko predje taj stepenik sam videce ruke sto mu se pružaju sa svih strana i vuku napred.
No prvo mi moramo želeti ziveti i biti radosni što smo živi!
Zaista vi ste poput trkackog konja na koga su stavljene ogromne i sve pare da će pobediti.
Sve zavisi od vas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: pet sep 02, 2016 5:23 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
gavrilo je napisao/la:
Ja vam kažem vera je sve, ko je ima neka je čuva jer ona isijava iz čoveka i pomaže drugima, ko je nema neka ide po nju.

Da li si mislio na vjeru u zvanična vjerovanja, uključujući i… Hrkljuša?!

Ili si mislio na vjeru u samog sebe? Ako je ovo drugo, onda se valjda ne mora - "ići po nju"?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: pet sep 02, 2016 2:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
galaksija je napisao/la:
gavrilo je napisao/la:
Ja vam kažem vera je sve, ko je ima neka je čuva jer ona isijava iz čoveka i pomaže drugima, ko je nema neka ide po nju.

Da li si mislio na vjeru u zvanična vjerovanja, uključujući i… Hrkljuša?!

Ili si mislio na vjeru u samog sebe? Ako je ovo drugo, onda se valjda ne mora - "ići po nju"?!

..


Ko nema veru u sebe mora ići po nju!
Mora uzeti krst svoj i ići živeti, i veru će naći kada se opere od mulja
Čovek bez vere je slepac što tumara
Čovek koji hodi sa verom on razgovara sa Jednim i Jedan ga vodi da vrši volju njegovu!
Svi su pozvani da hode sa Jednim,
Da budu ratnici njegovi u jednoj ruci im mač što je ljubav a u drugoj štit što je radost.
Takvi su ratnici Jednoga


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: pet sep 02, 2016 3:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
magistar0 je napisao/la:
E da i u medjuvremenu sam dobio autoimunu bolest,znaci,sve se okrenulo protiv mene.Tako nesto.


Pročitaj dva puta sve što si napisao pa onda ponovo ovu citiranu rečenicu. Samo će ti se reći :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: pet sep 02, 2016 11:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
gavrilo je napisao/la:
Ja sam pisao o tome unazad mesec dana , zato sam i došao ovde da vas pozovem sve na život,
Da se borite za svet tako što ćete živeti i naci svoje mestu u njemu.
Zaista ako vas život postane nekome videlo života i uteha vi ste na pravom putu.
Ja sam rad upoznati te ako želiš, ne znam odakle si.Ja sam iz Beograda.
Eto mozemo i organizovati neko druženje svi, u prirodi u gradu , pričati, pevati, svirati, kuvati, tihovati.
Podsetiti jedni druge na život.
Ja sam za.
Ima li neko neki predlog :)


Tvoji prvi i najbliži čuvari u ovom zatvoru kojeg nazivaš život su upravo tvoj um i tvoja vjera- vjerovanja, čuvari koji ti ne daju da vidiš čak ni izvan zidova svoje čelije...ako bi kojim slučajem promjenio ta vjerovanja i svoj um ,što je jako teško ako je netko religiozan...ali ako bi to promjenio u sebi tek tada bi možda i vidio glavne čuvare izvan čelije i zidina ovog zatvora kojeg ti nazivaš život... tek bi tada postao svjestan o čemu ljudi na ovom forumu pišu i da veliki dio njih želi izaći iz tog zatvora kojeg ti nazivaš život a koji je ustvari robovanje...Orionski zatvor kojim upravljaju bića koja ne žele da ikada pogledaš izvan zidova svoje čelije.

Ali možeš i organizirati neko druženje u zatvoru, pričati zatvoreničke priče i viceve sa drugarima iz susjednih čelija, pjevati zatvorske pjesme koje govore o svim ljepotama života u zatvoru...

Za sve postoji vrijeme...mislim da će uskoro mnogo zatvorenika izaći na slobodu.... :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: sub sep 03, 2016 8:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Suris je napisao/la:
gavrilo je napisao/la:
Ja sam pisao o tome unazad mesec dana , zato sam i došao ovde da vas pozovem sve na život,
Da se borite za svet tako što ćete živeti i naci svoje mestu u njemu.
Zaista ako vas život postane nekome videlo života i uteha vi ste na pravom putu.
Ja sam rad upoznati te ako želiš, ne znam odakle si.Ja sam iz Beograda.
Eto mozemo i organizovati neko druženje svi, u prirodi u gradu , pričati, pevati, svirati, kuvati, tihovati.
Podsetiti jedni druge na život.
Ja sam za.
Ima li neko neki predlog :)


Tvoji prvi i najbliži čuvari u ovom zatvoru kojeg nazivaš život su upravo tvoj um i tvoja vjera- vjerovanja, čuvari koji ti ne daju da vidiš čak ni izvan zidova svoje čelije...ako bi kojim slučajem promjenio ta vjerovanja i svoj um ,što je jako teško ako je netko religiozan...ali ako bi to promjenio u sebi tek tada bi možda i vidio glavne čuvare izvan čelije i zidina ovog zatvora kojeg ti nazivaš život... tek bi tada postao svjestan o čemu ljudi na ovom forumu pišu i da veliki dio njih želi izaći iz tog zatvora kojeg ti nazivaš život a koji je ustvari robovanje...Orionski zatvor kojim upravljaju bića koja ne žele da ikada pogledaš izvan zidova svoje čelije.

Ali možeš i organizirati neko druženje u zatvoru, pričati zatvoreničke priče i viceve sa drugarima iz susjednih čelija, pjevati zatvorske pjesme koje govore o svim ljepotama života u zatvoru...

Za sve postoji vrijeme...mislim da će uskoro mnogo zatvorenika izaći na slobodu.... :thumbup:


Piše u knjizi "budite lukavi kao zmije i bezazleni kao golubovi"
Tu leži sva mudrost
A piše i teško vama licemeri!
Ja ti kažem niti jedan neće videti sakriveno dok god mrzi ono što jede!
Zapamti ovo.
Onaj koji jede ono što mrzi on se truje i razboljeva, jer kreacija jednoga odbacuje licemera i mrzitelja jer ona je istina i ljubav.

Nemoguće je prevariti zakon Jednoga jer on u srce gleda i svaku ti misao vidi!
Očistite srca vaša od mulja i videćete ko ste.
Ne lažite i laži ne izustite, jer ko laže drugoga on sebe laže, ko sebe laže on ide protiv zakona Jednoga.
To je jedini put i istina i život večni.
Onaj koji mrzi na život i svet a jede od njega neće se spasiti.
Onaj koji mrzi coveka a jede njegovu hranu truje se!
Zato vam kažem volite se ljudi i volite zemlju u kojoj zivite, jer nije zemlja kriva što je prljava već mi što je zaprljasmo.
Tako je i sa ljudima što ih ne volimo.

Čovek koji mrzi nikuda neće otići jer mrzeti može samo onaj koji se vezao za nešto i to brani grčevito.
Ko što musliman mrzi hrišćanina a hrišćanin muslimana.
Ko što zvezdaš mrzi partizanovca.
Jer sve mora biti igra , ko što se dete igra igračkom i baci je kada se izigra i ide dalje istraživati svet.A roditelj grdi dete što bacilo igračku jer roditelj se vezao za igračku!Zaista od dece treba učiti!
Covek koji istražuje svet on se nikada neće vezati za svet jer svaki koji se veže on staje i tu gde je stao tu ostaje i od toga umire.

Oni koji vas pozivaju da tražite neprijatelje van sebe i da se borite se njima su oni što klade guraju i snagu tela koriste
A ja vam kažem um iskoristite i srce očistite i promenite svet oko sebe jer UM Jednoga ljubi takve i za njih planine pomera!
Volja njegova je da vladaju oni koji ljube i niko to ne može da promeni!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: sub sep 03, 2016 10:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
gavrilo je napisao/la:
Piše u knjizi "budite lukavi kao zmije i bezazleni kao golubovi"
Tu leži sva mudrost
A piše i teško vama licemeri!


Imaš li ti nešto svoje, nešto što ne piše u nekoj knjizi ili takozvanom pismu jer vidi jednu stvar , nisam ti ja ono napisao iz neke moje mržnje i oholosti jer toga u meni sigurno nema, već da ti pokušam skrenuti pažnju na ono što ti je i galaksija pokušao reči sa svojim "hrkljušom" a to je da ta takozvana pisma i knjige iz kojih izčitavaš takozvanu mudrost jesu sredstva manipulacije čovjekove svijesti koje čuvari ovog matriksa-zatvora koriste tisučljećima da bi manipulirali masama a ako ih slijediš ti postaješ močno oruđe mračnjaka iz nižeg astrala jer je barem 80% štiva u tim pismima čenelizirano od strane Orionaca(kontrolora-manipulatora) iz niže 4dimenzije a ostalih 20% prave istine u knjigama služi kao mamac da bi se mlada duša uhvatila u klopku takozvane "vjere"....ne mislim da ćeš shvatiti ovo šta sam ti napisao kao što nisi shvatio ni ono prije ovoga ali nema veze.....mislim da to što pišeš spada pod neki religiozni forum....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: sub sep 03, 2016 11:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Suris je napisao/la:
gavrilo je napisao/la:
Piše u knjizi "budite lukavi kao zmije i bezazleni kao golubovi"
Tu leži sva mudrost
A piše i teško vama licemeri!


Imaš li ti nešto svoje, nešto što ne piše u nekoj knjizi ili takozvanom pismu jer vidi jednu stvar , nisam ti ja ono napisao iz neke moje mržnje i oholosti jer toga u meni sigurno nema, već da ti pokušam skrenuti pažnju na ono što ti je i galaksija pokušao reči sa svojim "hrkljušom" a to je da ta takozvana pisma i knjige iz kojih izčitavaš takozvanu mudrost jesu sredstva manipulacije čovjekove svijesti koje čuvari ovog matriksa-zatvora koriste tisučljećima da bi manipulirali masama a ako ih slijediš ti postaješ močno oruđe mračnjaka iz nižeg astrala jer je barem 80% štiva u tim pismima čenelizirano od strane Orionaca(kontrolora-manipulatora) iz niže 4dimenzije a ostalih 20% prave istine u knjigama služi kao mamac da bi se mlada duša uhvatila u klopku takozvane "vjere"....ne mislim da ćeš shvatiti ovo šta sam ti napisao kao što nisi shvatio ni ono prije ovoga ali nema veze.....mislim da to što pišeš spada pod neki religiozni forum....



A jeste li ti i taj galaksija videli te orijonce ili ste čitali iz knjiga o njima?
Ko je vama sve to pricao?
Kako se vi borite sa njima?

Eto mozemo i tako razgovarati.
Važno je da prihvatimo da u diskusiji moraju vladati ista pravila za sve.
Da nisi povlašćen ni ti ni ja, da smo jednaki.
Zato vam kažem držite se srca i razuma jer to je svima dato.
Jer koji se drži toga neće imati idola u čoveka jer sve jedan od ljudi zaveden je i ne može videti svoj pad.
A samo je jedan čije reći su večne i istinite i život su i on je poslat ljudima da im otkrije put.
I taj je razapet tako što kada ukori i kaže drugome šta treba da radi i ukaže mu na njegov pad sudeći mu zakon Jednoga Oca njegovog što ga poslao poslaće na njega silu zla da opravda reci svoje!
Zato stoji u knjizi kako sudis biće ti sudjeno.
Jer svaka reč mora biti opravdana pred Jednim!
Jer ako ja tebi kažem da zavolis ljude Jedan će mi poslati najgoreg medju vama da ga zavolim.
Jer taj čovek sin Jednoga sudio je bolesnima da bi im oči otvorio da vide svoj pad jer onaj što je prvi i ljubav je zakon na njega svali silu necistoga da je uzme i da opravda vas pred Jednim.
I prvi što je postaje poslednji.
Tako sin Jednoga spašava ljude što im da da ga ubiju svojom prljavstinom.
Jer Jedan ga je čuvao od pre postanka svega da se on rodi medju ljudima kada ljudi budu udarali glavom o zid.
I svima je sve dato u tri knjige i samo oni koji su imali um u srcu verni su ostali rečima Jednoga .
Jer Jedan što kaže to JESTE.
I radosni su oni što im um u srcu leži jer oni razumeju reći ove
I oni znaju šta je pred njima i vremenu što je došlo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: sub sep 03, 2016 10:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Gavrilo,

ovdje nastupaš kao religijski (ro)“bot”, podešen na “automatik,” ispaljujući programske floskule koje se vrte vijekovima u religijskim okvirima. To se nekada zvalo “misionar” a prema metafizičkom konceptu, radi se o najobičnijem mentalnom programu tipa – Hrkljuš ‘vako… Hrkljuš ‘nako… Hrkljuš svakako, namijenjenom za držanje čovječanstva u jednom od tri modaliteta koji se tradicionalno manifestuju u smislu njegove podjele na: 1. one koji mu ga puše, 2. one koji su mu se naguzili i 3. one koji ga ljube u dupe (figurativno rečeno).

Ako ne možeš to shvatiti, onda možeš uzeti čisto informativno da postoje ljudi koji jednostavno ne pripadaju nijednoj od tih grupa i da tvoje litanije ne piju vode kad su oni u pitanju; (možeš jedino da im zvučiš kao pokvarena gramofonska ploča koja stalno ponavlja jedno te isto).

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu
PostPostano: ned sep 04, 2016 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
galaksija je napisao/la:
Gavrilo,

ovdje nastupaš kao religijski (ro)“bot”, podešen na “automatik,” ispaljujući programske floskule koje se vrte vijekovima u religijskim okvirima. To se nekada zvalo “misionar” a prema metafizičkom konceptu, radi se o najobičnijem mentalnom programu tipa – Hrkljuš ‘vako… Hrkljuš ‘nako… Hrkljuš svakako, namijenjenom za držanje čovječanstva u jednom od tri modaliteta koji se tradicionalno manifestuju u smislu njegove podjele na: 1. one koji mu ga puše, 2. one koji su mu se naguzili i 3. one koji ga ljube u dupe (figurativno rečeno).

Ako ne možeš to shvatiti, onda možeš uzeti čisto informativno da postoje ljudi koji jednostavno ne pripadaju nijednoj od tih grupa i da tvoje litanije ne piju vode kad su oni u pitanju; (možeš jedino da im zvučiš kao pokvarena gramofonska ploča koja stalno ponavlja jedno te isto).

...


Meni je apsolutno jasno šta ti govoriš ali mi nije jasno po kom kriterijumu ste vi proglašeni za slobodoumne i neobmanute ljude i dali sebi za pravo da druge omalovažavate i proglasavate ih neznalice.Eto kao mene na primer?
Vi se rugate meni ovde.
Vi pripadate grupi nekoj i imate jasno izradjenu ideologiju do tančina vi poznajete funkcionisanje celog Univerzuma i svih bića u njemu a nikada niste otišli van zemlje.Vi razgovarate sa bićima drugih planeta i paralelnih "struktura" a niste u stanju sa čovekom razgovarati koji stoji tu pred vana Vi terate čoveka da vam slepo veruje. Ako dodje koji kao ja eto da priča razumom o covekuda ga dete može razumeti vi se krenete rugati i omalovazavati ga.
Ako se sutra razbolite jel to znači da ste i dalje na dobrom putu?
A gde je odgovornost za ljude koji su krenuli vašim putem?
Kakvi ljudi dolaze na ovaj forum?
Oni traže trunku svetla da izadju iz tunela u koji su zapali, ovde dolazi oboleo duh.
Nije mi namera da se rugam ikome ja ću sebe smatrati nesposobnim i poraženim ako bar jednog ne izvedem na pravi put a to jeste život!To je moj zadatak i moj krst.
Ovde su idoli i ljudi što su umrli od teških bolesti i poroka, oni su učitelji.
Vi živite u vremenu kada su se otkljucala vrata izmedju dva "sveta"
Zaista vaskrsli su mrtvi i to telom jer telo je posledica reći što zapis stvara, otuda telo nastaje iz zapisa što ljudi zovu duša.
Ko što misao zapisuje čovek na papir tako Jedan duhom svojim piše i stvara od reći naših!
I tako će se spasiti odabrani od reči.
Ko što piše u knjigama, jer reč je večna i od nje postaje sve nanovo!
Vi živite u vremenu kada se zapisuju oni koji će se spasiti kroz reći.
Vi živite u vremenu kada se trguje na zemlji jer sva vlast je data ovde i na zemlji je i data je najmanjima što su pevali Bogu pravde.
Ja nisam došao ovde da propovedam religije već da vam ukažem na skriveno u njenim knjigama.
Jer oni koji su umom poverovali u te knjige isti su kao oni koji su ih odbacili.
Samo oni što im um u srcu leži mogu sklopiti istinu.
I sve je onako kako je napisano u tim knjigama i ništa nije tako.
Jer oni što su ginuli za Hrista i crkvu njegovu danas će se spasiti jer tada su ginuli za laž a gle sada laž postala istina a Jedan je tamo gde je istina!
I zaista poslednji koji su bili danas su prvi
I za mnoge je kasno i neće biti zapisani, preko njih gazice oni što su ih ti isti bogatima načinili.
Jer zaista bogati grebu na sve načine da se upišu u knjigu koja će biti večna.
Hoćeš još da znaš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu i Hrkljuš
PostPostano: ned sep 04, 2016 3:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Zaista. ć.

https://m.youtube.com/?hl=hr&gl=HR#/watch?v=4LdFt-0gzug


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu i Hrkljuš
PostPostano: ned sep 04, 2016 4:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Da znaš da mi uopšte nije lako.
Znaš ja sam hteo samo da budem srećan kao i svi drugi ljudi i tražio sreću sa ljudima. I nisam je nigde nasao, jer ljudi ne umeju biti srećni sa drugim ljudima bez uslova.
Već njih čini srećnim to što su bolji od drugoga u nečemu.
Njihova sreća zavisi od priznanja drugih, od divljenja drugih.
Daj bogatašu svo bogatstvo sveta i skloni sve druge ljude od njega i neće biti srecan, jer njega čini srećnim to što drugi ne može imati to u čemu on uživa.
Zaista bogataš uživa zbog siromaha a siromah pati zbog bogataša.
Pa evo svaki će bogati opravdati reći svoje pred Jednim.
Svaki kome znanje služi da bi druge ponizavao i budalama nazivao opravdace svoje reći pred Jednim.
Blago onima što traže znanje da bi poducili neuke, blago bogatima što stvaraju za gladne.
Blago neukima što su zahvalni onima što ih uce i blago siromašnima što su zahvalni bogatima koji ih hrane.
Jer sve je iskušenje što je dato i svaki će pred Jednim odgovarati za reci što je govorio.

Jer Jedan ce poslati čoveka pred drugog čoveka i tako će mu suditi.
Kada dodje bogati pred čoveka da mu se hvali šta ima a čovek mu samo poželi da srećan bude. I Jedan će mu sreću poslati, daće mu ono stu mu fali za sreću.
Blago onome bogatome koji uspe videti sreću što mu Jedan pošalje, zaista taj je istinu govorio!

Blago onima koji razumeju ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Paralize u snu, .Nisam znao gdje otvoriti temu
PostPostano: pon sep 05, 2016 12:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 09, 2014 1:56 am
Postovi: 4
Potraga je napisao/la:
magistar0 je napisao/la:
E da i u medjuvremenu sam dobio autoimunu bolest,znaci,sve se okrenulo protiv mene.Tako nesto.


Pročitaj dva puta sve što si napisao pa onda ponovo ovu citiranu rečenicu. Samo će ti se reći :D


Oj magistar, ovo ti je vrlo dobar savjet. Zavrtio is negativne obrasce pa si privukao bolestinu.


Za magistra:

Usput par komentara na tvoj slucaj. Mozda ti bude od koristi. Odmah ograda, i ja sam pocetnik u duhovnosti kao i mnogi ovdje i ovo je moje "misljenje" o tvom slucaju. Nisam spreman reci da to znam vec to jednostavno pripada mojem standardnom modelu (najbolji model koji pase percipiranoj stvarnosti).

Ovo prvo sto opisujes izgleda kao tipicna paraliza sna, gdje ti se astralno tijelo jos uvijek nije sjedinilo s ovim materijalnim. Pa onda jos uvijek percipiras razne entitete. Taj sto ti je govorio na uho je vjerojatno tvoj vodic (guide) koji pokusava da djeluje na tebe da te pogura na pravi put. Vodici su inace kolege iz iste "duhovne grupe" koji se nisu inkarnirale (u tom trenutku) i sluze kao podrska s one strane. Ovo sto te vuce gore je najvjerojatnije samo odvajanje astralnog tijela od materijalnog (vjerojatno uz pomoc vodica) koje je u tebi izazvalo nekontrolirani strah od nepoznatog. Isto tako vrlo je vjerojatno da u takvom stanju onda i privuces razne entitete koje su dosli da se hrane tvojom energijom kad toliko snazno emitiras strah oko sebe. Ocito si jak empat pa osjecas emocije drugih ljudi dosta jako. To ti moze vrlo korisno ako to naucis kontrolirati, odnosno savladas ne-vezivanje.

Glavna stvar za tebe je da shvatis da se nemas cega bojati jer svi ti entiteti ce i dalje hodati oko tebe zatvarao ti svoje oci ili ne. Trebas prihvatiti taj svoj osjecaj kao dar i suociti se svim sto dodje preda te kao "musko". :)

Nadalje, mnoge teorije urota se planski propagiraju ne bi li se otezalo masovno prosvjetljenje. Najvjerojatnije, postoje razne interesne skupine kojima pase da je svijet upravo ovakav kakav je i siju negativnost posvuda ne bi li ljudi to sto vise vrtili u svojim glavama i tako privukli. Ovo sto gavrilo govori je negdje na tragu toga cini me se.

Tvoj put ocito vodi na duhovnost tako da ti je vrijeme da se prestanes usporedjivati sa ostalima iz svog okruzenja. Vecina ljudi na ovom svijetu je slijepa, vecinom pokorena od strane vlastita uma i vladana egom. Shvati da se iza vecine odluka vecine ljudi krije nista drugo no strah. Kad to shvatis izgubit ces zelju da ih kopiras. I usput, ugasi TV i svedi informiranje na minimum. To je sve programiranje usmjereno ka tobe da te zadrzi kao roba. Ja bih ti preporucio da malo vise citas da bi skupio vise samopouzdanja i hrabrosti i da one krenes u istrazivanje mnogih svjetova koji nas okruzuju.

Od knjiga bih ti preporucio:

Robert Monroe - Izvantjelesna iskustva (plus jos 2 knjige iz trilogije ali to neces naci na nasem jeziku)
http://usefulbits.co:6200/static/Librar ... %20Monroe/
Eckhart Tolle - Moc sadasnjeg trenutka i ostalo
http://usefulbits.co:6200/static/Knjizn ... t%20Tolle/
Sve iz Castanedine vertikale - Tu imas 12 knjiga od Castanede plus jos 5 od ostalih. Ovo je brutalan materijal, ali treba neko vrijeme da se prijedje pa ako ti se zuri mozes i da preskocis u prvi mah
http://usefulbits.co:6200/static/Knjizn ... Kastaneda/


Inace u tom static direktoriju sam stavio masu knjiga pa baci oko. Usput i legendarni repozitorij od Antica na: http://www.ivantic.info/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz