Sada je: sub apr 27, 2024 5:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
mario22 je napisao/la:
Puno sam pročitao i ovo mi nije jasno : "U oktobru 2015 godine se desilo prinudno sletanje na Aljasci zbog prevremeno rođene bebe. Problem je bio što je let išao iz Balija do Los Andjelesa gde Aljaska apsolutno nije u blizini na okrugloj Zemlji. Ali zato, na mapi ravne Zemlje, potpuno je jasan potez ovih pilota."



Ne znam da li je Zemlja okrugla ili ploča ili što god. ALi kako je moguće da pilot na letu Bali / Taiwan - LOS ANGELES nakon 6 sati leta PRINUDNO sleti na Aljasci?? Kako je to "usput"?


Čim si postavio pitanje, to je dobar početak. Ljudska radoznalost je vrlina koja nam pomaže otvoriti oči. O letovima sam pisao u jednom postu. Evo kratak isječak iz posta; Priroda posla od oca moje preminule cure je da je često letjela kontinentalnim linijama. Rekla mi je da kad su živjeli u Johanessburgu letjeli su do Buenos Airesa preko Londona. WTF? Pa taj let je najmanje duplo duži od direktne rute. Zračna linija od Johannesburga do Buenos Airesa je oko 9,000 km, a preko Londona više od 20,000 km. Ima li to ikome smisla? Nikad, ponavljam nikad nije bilo direktnih linija koja povezuje ta dva grada, kao i vjerojatno hrpa drugih besmislenih ruta koje su najčešće duplo duže. To mi je odavno bila jako čudna činjenica ali nisam tome pridodao neku veliku važnost. No s vremenom i pretpostavkom da je Zemlja ravna okrugla ploča sve je odjednom počelo dobivati smisla. Pa tako i presjedanje u Londonu letom iz Johannesburga do Buenos Airesa. Poigrajte se malo rutama kontinentalnih letova. Veću besmislicu nisam vidio. A onda uzmite model ploče ravne okrugle Zemlje, i sve postane sasvim logično. Letovi su samo jedan dokaz kojim nas obmanjuju ali jako dobar jer običnom laiku ili nevjerniku mogu otvoriti brdo drugih pitanja. A to je dobar put ka istini.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:12 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
fifteen, ne znam da ne lete, misliš da je ovo laž?

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php? ... _id=946001

Razmišljam kome bi puno trebala ta ruta komercijalno i ne vidm puno kandidata. Razmišljam i o eventualnom spašavanju putnika u slučaju pada zrakoplova i to je razumno gledano popriličan problem jer je to po okrugloj zemlji velik kontinent pustinja, ništa nije blizu, ko je pao-pao je. Ne znam.
U slučaju ravne zemlje bi avion odletio u svemir?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Ne znam da ne lete, misliš da je ovo laž?

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php? ... _id=946001

Razmišljam kome bi puno trebala ta ruta komercijalno i ne vidm puno kandidata. Razmišljam i o eventualnom spašavanju putnika u slučaju pada zrakoplova i to je razumno gledano popriličan problem jer je to po okrugloj zemlji velik kontinent pustinja, ništa nije blizu, ko je pao-pao je. Ne znam.
U slučaju ravne zemlje bi avion odletio u svemir?


Dotična rutu kao i mnoge druge koriste npr. poslovni putnici. U slučaju ravne Zemlje avion ne bi odletio u svemir, ali je onda stvarna udaljenosti od Johannesburga do Buenos Airesa preko 20 tisuća kilometara jer se na ravnoj okrugloj ploči ta ruta ne može skratiti. Baci samo pogled na model ploče okrugle Zemlje i sve će ti biti jasno. Na njoj su ta dva grada, odnosno dva kontinenta na kojima se nalaze na suprotnim stranama i nemoguće je stići od jednog do drugog mjesta za manje od 20 sati leta. Da je Zemlja okrugla kako nas obmanjuju taj let bi trajao oko 10 sati jer bi bilo logično letjeti direktnom rutom a ne preko Europe. Ali takvih komercijalnih letova nema. Imaju previše goriva izgleda ili putnici jako vole letjeti pa im aviokompanije to omogućuju. ☺
Ne, let na turističkom letu do Antarktika nije laž ali su vremenski podaci lažirani. I lete na 3 km visine a ni jednog aviona u blizini. Ja bi prvi kao putnik na tom letu posumnjao ako nam žele prikazati ljepote Antarktika da bi se bez problema mogli spustiti niže da nešto vidim a ne samo bijelu tvar. I ono najvažnije, nikad takvi komercijalni ili turistički letovi ne prelete čitavi Antarktik tako da primjerice sleti na trećem kontinentu (krenuti sa jednog kontinenta, preletjeti kontinent Antarktik i sletjeti na trećem). Nikada. Razlog je više nego jasan.


Zadnja izmjena: KTM1290R; ned mar 06, 2016 8:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
fifteen je napisao/la:
Zakaj avioni ne lete preko antarktika?

Pa kažu da je prehladno za avione he he, pa tko sa iti malo soli u glavi može povjerovati u to, zbilja nam vrijeđaju inteligenciju.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 10, 2014 6:07 pm
Postovi: 18
Neznam dal je laž ili nije, ne kažem da se iznad antarktika ne može letit ali ga se ne može PRELETIT.
Što se tiče ruta, u modelu zemlje kao kugle preko antarktika bi bile najbrže letit Južna amerika - Autralija - južna Afrika, bilo koji gradovi naravno...

ali toga nema..

a evo koliko su smješne rute koje povezuju gradove Australije, Južne amerike i južna Afrike.

https://www.youtube.com/watch?v=yNVgzk3tbl0


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
kartikeya je napisao/la:
fifteen je napisao/la:
Zakaj avioni ne lete preko antarktika?

Pa kažu da je prehladno za avione he he, pa tko sa iti malo soli u glavi može povjerovati u to, zbilja nam vrijeđaju inteligenciju.


Pogledao sam link o turističkim letovima do Antarktike i nadovezao se na mojem prijašnjem postu glede toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:54 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
KTM1290R je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Ne znam da ne lete, misliš da je ovo laž?

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php? ... _id=946001

Razmišljam kome bi puno trebala ta ruta komercijalno i ne vidm puno kandidata. Razmišljam i o eventualnom spašavanju putnika u slučaju pada zrakoplova i to je razumno gledano popriličan problem jer je to po okrugloj zemlji velik kontinent pustinja, ništa nije blizu, ko je pao-pao je. Ne znam.
U slučaju ravne zemlje bi avion odletio u svemir?


Dotična rutu kao i mnoge druge koriste npr. poslovni putnici. U slučaju ravne Zemlje avion ne bi odletio u svemir, ali je onda stvarna udaljenosti od Johannesburga do Buenos Airesa preko 20 tisuća kilometara jer se na ravnoj okrugloj ploči ta ruta ne može skratiti. Baci samo pogled na model ploče okrugle Zemlje i sve će ti biti jasno. Na njoj su ta dva grada, odnosno dva kontinenta na kojima se nalaze na suprotnim stranama i nemoguće je stići od jednog do drugog mjesta za manje od 20 sati leta. Da je Zemlja okrugla kako nas obmanjuju taj let bi trajao oko 10 sati jer bi bilo logično letjeti direktnom rutom a ne preko Europe. Ali takvih komercijalnih letova nema. Imaju previše goriva izgleda ili putnici jako vole letjeti pa im aviokompanije to omogućuju. ☺
Ne, let na turističkom letu do Antarktika nije laž ali su vremenski podaci lažirani. I lete na 3 km visine a ni jednog aviona u blizini. Ja bi prvi kao putnik na tom letu posumnjao ako nam žele prikazati ljepote Antarktika da bi se bez problema mogli spustiti niže da nešto vidim a ne samo bijelu tvar. I ono najvažnije, nikad takvi komercijalni ili turistički letovi ne prelete čitavi Antarktik tako da primjerice sleti na trećem kontinentu (krenuti sa jednog kontinenta, preletjeti kontinent Antarktik i sletjeti na trećem). Nikada. Razlog je više nego jasan.


:-k ne znam, meni se čini da ga natežete kako vam paše. Čaos.
Ove sve linije izgledaju ko lukovi jer je plošna karta razvučena na taj način.
https://ecoluxairlines.wordpress.com/

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 8:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 10, 2014 6:07 pm
Postovi: 18
kartikeya je napisao/la:
fifteen je napisao/la:
Zakaj avioni ne lete preko antarktika?

Pa kažu da je prehladno za avione he he, pa tko sa iti malo soli u glavi može povjerovati u to, zbilja nam vrijeđaju inteligenciju.


I te kako vrijeđaju, kako su samo 1600 g. bez ikakvih dokaza preoblikovali zemlju u kuglu bez ikakvih dokaza, pa su onda ko fol je slikali sa mjeseca, nazvali sliku BLUE Marble, i sad netko iznad zaljepio sliku sa nekog ruskog satelita a slika CRVENA, sve ostale PLAVE a tu je zemlja crvena....bit če da je ta prava.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
KTM1290R je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Ne znam da ne lete, misliš da je ovo laž?

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php? ... _id=946001

Razmišljam kome bi puno trebala ta ruta komercijalno i ne vidm puno kandidata. Razmišljam i o eventualnom spašavanju putnika u slučaju pada zrakoplova i to je razumno gledano popriličan problem jer je to po okrugloj zemlji velik kontinent pustinja, ništa nije blizu, ko je pao-pao je. Ne znam.
U slučaju ravne zemlje bi avion odletio u svemir?


Dotična rutu kao i mnoge druge koriste npr. poslovni putnici. U slučaju ravne Zemlje avion ne bi odletio u svemir, ali je onda stvarna udaljenosti od Johannesburga do Buenos Airesa preko 20 tisuća kilometara jer se na ravnoj okrugloj ploči ta ruta ne može skratiti. Baci samo pogled na model ploče okrugle Zemlje i sve će ti biti jasno. Na njoj su ta dva grada, odnosno dva kontinenta na kojima se nalaze na suprotnim stranama i nemoguće je stići od jednog do drugog mjesta za manje od 20 sati leta. Da je Zemlja okrugla kako nas obmanjuju taj let bi trajao oko 10 sati jer bi bilo logično letjeti direktnom rutom a ne preko Europe. Ali takvih komercijalnih letova nema. Imaju previše goriva izgleda ili putnici jako vole letjeti pa im aviokompanije to omogućuju. ☺
Ne, let na turističkom letu do Antarktika nije laž ali su vremenski podaci lažirani. I lete na 3 km visine a ni jednog aviona u blizini. Ja bi prvi kao putnik na tom letu posumnjao ako nam žele prikazati ljepote Antarktika da bi se bez problema mogli spustiti niže da nešto vidim a ne samo bijelu tvar. I ono najvažnije, nikad takvi komercijalni ili turistički letovi ne prelete čitavi Antarktik tako da primjerice sleti na trećem kontinentu (krenuti sa jednog kontinenta, preletjeti kontinent Antarktik i sletjeti na trećem). Nikada. Razlog je više nego jasan.


:-k ne znam, meni se čini da ga natežete kako vam paše. Čaos.
Ove sve linije izgledaju ko lukovi jer je plošna karta razvučena na taj način.
https://ecoluxairlines.wordpress.com/

slika


Krivo. Ovo nije prikaz ploče Zemlje već razmotana karta globusa. Treba ti model okrugle ploče Zemlje da bi shvatio nelogičnosti zračnih linija. I na kraju, Antarktika je zabranjena za civilna istraživanja. A sporazumno je ničija zemlja. Zašto ako je samo puna leda i hladnoće? Mnogi pustolovi i ljudi dubokog džepa su željeli istražiti Antarktik. Bezuspješno.
Ali uzmimo ovaj primjer razmotane karte zemlje. Zar nekome tko želi letjeti sa juga Južne Amerike do Norveške ne bi bilo normalno preletjeti Antarktik i stići do cilja za nekih 14 sati leta bez presjedanja? Ili neka slična ruta? Nema ih...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 10, 2014 6:07 pm
Postovi: 18
stalno se pitam zašto ja ne gravitiram oko nekog objekta koji je 7 puta veči od mene, recimo autobus? Pa to je logično jer kažu da mjesec gravitira oko zemlje jer je zemlja 7 puta veča pa ga privlači gravitacijskom silom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ta karta nije samo razmotana, nego mora biti i razvučena, izobličena u nekoj mjeri, probaj razmotati kuglu pa vidi da nećeš dobiti pravokutnik nikako. To ti kažem otkud toliko lukova umjesto linija i koliko je varljivo mjeriti veće udaljenosti na takvoj karti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 10, 2014 6:07 pm
Postovi: 18
Jasnije?

Dakle ZELENA ruta JEST logična,ali ona NE POSTOJI, CRVENA ruta NIJE logična i ona POSTOJI.
Uz ovu ČINJENICU i minimalno korištenje moždanih vijuga zaključujemo da tu nešto ne štima!
A šta ne štima ISTRAŽITE sami, JEBIGA. :)


Attachment/i:
antarktik.JPG
antarktik.JPG [ 88 KiB | Pogledano 2821 put/a. ]


Zadnja izmjena: fifteen; ned mar 06, 2016 9:32 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 16, 2011 11:44 pm
Postovi: 5
Citat:
Zračna linija od Johannesburga do Buenos Airesa je oko 9,000 km, a preko Londona više od 20,000 km. Ima li to ikome smisla? Nikad, ponavljam nikad nije bilo direktnih linija koja povezuje ta dva grada, kao i vjerojatno hrpa drugih besmislenih ruta koje su najčešće duplo duže.


Da, ovo je STVARNO vrlo čudno. :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Ta karta nije samo razmotana, nego mora biti i razvučena, izobličena u nekoj mjeri, probaj razmotati kuglu pa vidi da nećeš dobiti pravokutnik nikako. To ti kažem otkud toliko lukova umjesto linija i koliko je varljivo mjeriti veće udaljenosti na takvoj karti.


Naravno da je ta karta krivo prikazana. Kao i letovi i njihove blage krivulje u smjeru istok-zapad i obrnuto. A one smjera sjever-jug i obrnuto su ravne. Da se nešto što zaista postoji kao naš planet prikaže na malim maketama ali pravilnog izgleda i oblika, udaljenosti od točke A do B ne bi bilo teško približno odrediti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
fifteen nije mi jasan tvoj post oko gravitacije, otkud i kako si izvukao te zakonitosti? Slika mi je jasna ako postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 10, 2014 6:07 pm
Postovi: 18
promatrač je napisao/la:
fifteen nije mi jasan tvoj post oko gravitacije, otkud i kako si izvukao te zakonitosti? Slika mi je jasna ako postoji.


Pa TEORIJA gravitacije kaže da tijelo veče mase privlači tijelo manje mase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 16, 2011 11:44 pm
Postovi: 5
fifteen je napisao/la:
a evo koliko su smješne rute koje povezuju gradove Australije, Južne amerike i južna Afrike.

https://www.youtube.com/watch?v=yNVgzk3tbl0

Da. :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I zemlja ima 7x veću masu od mjeseca? Otkud ti to?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
mario22 je napisao/la:
Citat:
Zračna linija od Johannesburga do Buenos Airesa je oko 9,000 km, a preko Londona više od 20,000 km. Ima li to ikome smisla? Nikad, ponavljam nikad nije bilo direktnih linija koja povezuje ta dva grada, kao i vjerojatno hrpa drugih besmislenih ruta koje su najčešće duplo duže.


Da, ovo je STVARNO vrlo čudno. :?


Naravno da je neobično zašto nema direktnih linija od Johannesburga do Buenos Airesa a da ne idu preko grada u Europi. Za London osobno znam da se presjedali tamo jer mi je draga osoba putovala upravo na taj način. Besmisleno i naravno postavlja se pitanje zašto. A ravna okrugla ploča Zemlje bi bila i te kako dobro objašnjenje. Taj let nije izoliran slučaj da se iz nekog razloga letjela preko Londona. Takvih i sličnih avionskih ruta ima svakodnevno velik broj puta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned mar 06, 2016 9:45 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa stavio sam ti mapu s tim letom... kako nema?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz