Sada je: sub apr 27, 2024 1:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned feb 28, 2016 6:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 10, 2014 6:07 pm
Postovi: 18
promatrač je napisao/la:
fifteen je napisao/la:
Istina je bitna.

I zato su potrebni pravi dokazi, a ne samo mambo-đambo koji ko da je od prodavača biblije gdje se tuđe laži predstavljaju kao dokazi za tu istinu. Pa znamo da nas varaju i da živimo na temelju dogmi, povrh svega živimo u matriksu koji je tvorevina, samo uvjetno i prešutno dogovorno je stvarnost.


Ima smisla to što kažeš da su dokazi ko od prodavača Biblije pošto u Bibliji također piše da je ravna i nepokretna. Al ono, tko još vjeruje u mambo-đambo knjige ili nekog Boga? Pa svi znaju da smo nastali sasvim slučajno iz eksplozije tj. big banga.
A to da nas obmanjuju nije istina, živimo na kugli, to se još sjećam iz zemljopisa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon feb 29, 2016 1:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
poporitopopone je napisao/la:
Ponovljam se :

Mislim stvarno...Cemu svo ovo prepucavanje oko najobicnije gluposti ??? Sta je tu toliko bitno???Mozda je Zemlja ne ravna ploca vec piramida !?!?!?! Hmm,cak mi ovo ima vise smisla... :lol:


Prijatelju eto kao sto sam kazes tebi je ovo glupost,prepucavanje...Prema tome ono "cutanje je zlato" zvuci veoma korisno u ovom slucaju.Za 7 godina na forumu nemam puno postova,a stalno sam ovde...i citam i ucim.
Elem da ne idemo u OFF,niti si ti video Zemlju iz svemira a nisam ni ja.Tvoji argumenti za okruglu su jednako jaki kao moji za ravnu.Kao sto neko vec rece ISTINA JE BITNA.Znaci ponavljam
tragamo za istinom.
Zvanicna racunica zakrivljenja Zemlje je 8inca (20m) po milji.Oko 6ft (182cm) na 3 milje.Koga zanima ima formule za izracunavanje zakrivljenosti svuda po netu.Postoji dosta testova sta se moze ili ne moze videti na odredjenoj udaljenosti.U obzir se uzima i nadmorska visina i visina posmatraca na obe strane.Ono sto je meni zanimljivo jeste sledeci video.S obzirom da sam ziveo tamo,i jednom prilikom gledajuci teleskopom sam video isto to,to je meni jedan od dokaza da se neke kockice ne slazu.

https://www.youtube.com/watch?v=aLlNKy5j_O8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon feb 29, 2016 8:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Vremenski Putnik je napisao/la:
poporitopopone je napisao/la:
Ponovljam se :

Mislim stvarno...Cemu svo ovo prepucavanje oko najobicnije gluposti ??? Sta je tu toliko bitno???Mozda je Zemlja ne ravna ploca vec piramida !?!?!?! Hmm,cak mi ovo ima vise smisla... :lol:


Prijatelju eto kao sto sam kazes tebi je ovo glupost,prepucavanje...Prema tome ono "cutanje je zlato" zvuci veoma korisno u ovom slucaju.Za 7 godina na forumu nemam puno postova,a stalno sam ovde...i citam i ucim.
Elem da ne idemo u OFF,niti si ti video Zemlju iz svemira a nisam ni ja.Tvoji argumenti za okruglu su jednako jaki kao moji za ravnu.Kao sto neko vec rece ISTINA JE BITNA.Znaci ponavljam
tragamo za istinom.
Zvanicna racunica zakrivljenja Zemlje je 8inca (20m) po milji.Oko 6ft (182cm) na 3 milje.Koga zanima ima formule za izracunavanje zakrivljenosti svuda po netu.Postoji dosta testova sta se moze ili ne moze videti na odredjenoj udaljenosti.U obzir se uzima i nadmorska visina i visina posmatraca na obe strane.Ono sto je meni zanimljivo jeste sledeci video.S obzirom da sam ziveo tamo,i jednom prilikom gledajuci teleskopom sam video isto to,to je meni jedan od dokaza da se neke kockice ne slazu.

https://www.youtube.com/watch?v=aLlNKy5j_O8



U pravu si :thumbup:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 4:58 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
Zar doista ima onih koji misle da smo slobodni? Prošetaj do Antarktika i istražuj...ako smiješ.Postoji masa avanturista, zanesenjaka, pustolova, istraživača, ljudi dubokog džepa koji umiru od želje da istraže Antarktik. Zar doista ima onih koji vjeruju da u ovom svijetu pohlepe i materijalizma još uvijek postoji kontinent veći od Europe kojeg moćnici nisu raskomadali, odnosno podijelili kolač? Samo u najglupljim snovima. Antarktika je sporazumno ničija zemlja ali strogo zabranjena za civile. Cura mi je kad je bila mala zbog prirode očevog posla često letjela kontinentima. Koje li logike letjeti od Johannesburga do Buenos Airesa preko Londona gdje su presjedali? Zračna linija od Johannesburga do Buenos Airesa je oko 9,000 km, a preko Londona više od 20,000 km. Ima li to ikome smisla? Nikad, ponavljam nikad nije bilo direktnih linija koja povezuje ta dva grada, kao i vjerojatno hrpa drugih besmislenih ruta koje su najčešće duplo duže. To mi je odavno bila jako čudna činjenica ali nisam tome pridodao neku veliku važnost. No s vremenom i saznanjem da je Zemlja ravna okrugla ploča sve je odjednom počelo imati i te kakvog smisla. Poigrajte se malo rutama kontinentalnih letova. Veću besmislicu nisam vidio. A onda uzmite model ravne Zemlje, i sve dođe na svoje mjesto, postaje logično zašto ima toliko besmislenih ruta letova aviona. I ja sam kao i mnogi maštao da ćemo jednog dana putovati prostranstvima svemira, ali sad znam da nije to za nas koji smo tek običan pokus ispod kupule. Čak je admiral Byrd odustao od ekspedicije sa vojskom od gotovo 5,000 vojnika kad se ponovo otisnuo istražiti Antarktik sa svom vojnom mašinerijom. Ekspedicija je naglo prekinuta nakon 2 mj. i nikad nije objašnjeno zašto. Byrd je ne znajući kamo plovi otišao na drugu stranu (sad će se skepticima pušiti iz ušiju) koja je vodila do druge kupole. Da, mi nismo jedini pokus ako je netko pomislio. Ima jako velik broj kupula, svaka sa svojom vrstom flore i faune te inteligentnih bića. Mogao bi unedogled o ovome ali već mi je smiješno govoriti o površnim stvarima ove teme koju već vrapci znaju. No jedno je jasno, uvijek ću prije vjerovat malom čovjeku u potrazi za istinom nego organizacijama i moćnicima koji nam serviraju istinu. Da li je itko od običnih smrtnika vidio da je Zemlja okrugla? Ja sam vidio samo slike i video materijal kojima je vrlo lako manipulirati. Ne smeta mi ako bi željeli da mislimo da je okrugla, već to što mi time vrijeđaju nteligenciju i što unatoč bezbroj dokaza za koje ljudi znaju oni se i dalje slijepo drže svojih laži. Zašto? To je pitanje. Zašto im je toliko u interesu držati nas u neznanju, odnosno u lažnom prikazu svijeta u kojem živimo? Scenarij koji se nameće je strašniji od najgore noćne more. Ovim putem molim ljude da budu otvorena uma i ne uzimaju sve zdravo za gotovo. Po prirodi smo radoznala bića i ako ćemo doći do istine onda ponajviše iz toga razloga. U skladu i harmoniji možemo srušiti lažnu istinu koja nam je navučena preko očiju.


Zadnja izmjena: KTM1290R; uto mar 01, 2016 11:58 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 8:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
poporitopopone je napisao/la:
Ponovljam se :

Mislim stvarno...Cemu svo ovo prepucavanje oko najobicnije gluposti ??? Sta je tu toliko bitno???Mozda je Zemlja ne ravna ploca vec piramida !?!?!?! Hmm,cak mi ovo ima vise smisla... :lol:

I ponovo pitam da li se sa odredjene visine uz pomoc teleskopa gledavsi na bilo koju stranu trebao videti taj pojas leda? Posto Kartikeya najvise zagovara ovu teoriju bio bih zahvalan kada bi mi dao-dala neki odgovor.Pre svega ``sta je tu toliko bitno ?`` .Srdacan pozdrav


Bitno je i to vrlo bitno.
Bitno je iz razloga da sve što je napisano po ovakvim forumima i šire a vezano je za heliocentrični sustav pada u vodu, Kasiopejci, Plejađani, ovi ili oni galaktički sustavi, sateliti, orbitalne stanice itd,itd.
Samo hoću reći do koje smo mi mjere u neznanju da ne znamo na čemu i po čemu hodamo, ako to nije bitno što je onda za boga dragoga.
Heliocentrični i geocentrični sustav su ogromna razlika u poimanju stvarnosti u kojoj živimo, elite to ne mogu skriti od nas,ali nas mogu indoktrinirati lažima do te mjere da svjesno ignoriramo očigledne činjenice.
Pa pogledajte oko sebe sve ukazuje da zemlja nije lopta, nebrojeno dokaza ima u prilog toj činjenici, a koji dokaz imamo da je lopta? Nasine fotografije, školski udžbenici, raznorazni časopisi, televizija i filmovi, pa kome vjerovati onda.
Stvarno smo u banani.
Istini ne treba dokaz, dokaz treba našem isprogramiranom umu da se deprogramira.
Problem nije u laži, problem je u nama što vjerujemo u nju, vjerujemo jer nam se naturuje, gura nam se pod nos otkad smos e rodili, naturuju nam je roditeljin nastavnici, profesori itd.

Da bi laž opstala mora se iznova i iznova dokazivati, napraviti je monumentalnom, ogromnom, sve sa ciljem da odvrati našu percepciju od očigledne istine.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 10:37 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.

Flat Earth Psy Op…

...dizajniran od strane CIA i/ili Tavistock Instituta za mentalnu masažu s ciljem izazivanja kognitivne disonance kod tzv. "tragaoca za istinom", pa ko zagrize… zagrize…?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
gledište o zemlji kao o nekakvom nadsvođenom plošnom disku je gledište koje postoji milenijima kod svih naroda, kultura i civilizacija diljem svijeta. milenijima prije nego je oformljena cia ili tavistok institut. sve institucije koje održavaju "poredak" nove su koliko i bilo koja država u svijetu, s obzirom da do prije par sto godina države nisu niti postojale, šta god mi učili u udžbenicima povijesti o gradovima-"državama". nove su koliko i psy-op kopernikanskog heliocentrizma.

nemam blagog pojma kakav je oblik zemlje. jedino što znam je da sam još kao dijete "letjela" u astralnim projekcijama visoko iznad zemlje i zasigurno znam da u tim sjećanjima nema zemlje kao globusa. ali to je nebitno, bilo kome.

previše smo svi zaglibjeli i prihvaćamo zdravo-za-gotovo toliko duboko materijalistički pogled na svijet, univerzum, čovjeka, živa bića i život općenito - a nismo niti svjesni koliko je duboko u nama uzeo maha i zakorijenio se pogled koji s jedne strane govorimo kako želimo nadići i pronaći istinitiji, s druge ne želimo ni priviriti u dubine do kojih seže... taj psi-op površnosti.

ako je zemlja globus koji se vrti oko sunca i suvremena astronomija (mada, suvremena astronimija danas je pojam koji obuhvaća široku paletu teorija) nam daje gledište o zvijezdama i planetama širom svemira koji je trunje prašine usred mase ničega ---- vanzemaljci i alieni mogu doći s drugih planeta...
ako je zemlja neka vrsta plošnog diska kojeg neki izjednačavaju s nekakvom vrstom "terarija" (jer materijalistički um može jedino tako šta pojmiti i sebi oslikati u glavi) - vanzemaljci i alieni ne dolaze sa zvijezda (što god pričali) jer zvijezde su tek - ne znamo što su (možda su portali možda nisu) - negdje u ionosferičkom pojasu nebeskog svoda... a alieni jedino mogu doći iz nekih drugih dimenzija postojanja...

možda nećemo za života ovdje shvatiti niti vidjeti kako "zemlja" u njenoj cjelini zaista izgleda. i svi napori koje neki pojedinci ulažu u objašnjavanje ideje plošne zemlje, ako niti jednu drugu, imaju pozitivnu notu za svakog metafizičara: da ne bude zaglavljen u gledištu koje okiva u jedno irelevantno postojanje (iluziju?) na jednom irelevantnom trunu prašine u milijunima svjetlosnih (koji apsurd) godina svemirskih praznih prostranstava... helicentrične globularnosti.

da, ideja zemlje kao "ravne plohe" ima svoje začkoljice, a ja začkoljice volim :glasses7:
ali to sam tek ja...

jer ako je zemaljski globus koji se besmisleno vrti oko nekakve vatrene lopte toliko irelevantan koliko globularna teorija tvrdi - šta su se svi ti inteligentni, mudri i napredni alieni toliko zakačili za sve irelevantne nas ovdje? imaju svoje razvijene planete, imaju svoje napredne tehnologije - pa nek si žive u svojim naprednim sunčevim sustavima diljem pustog svemira...
:toothy2:

osim toga, ako je zemlja upravo takav jedan globus - transhumanistički manifesti i kiborgacija čovječanstva u usmjerenom "evolucijskom" napretku ispada genijalna ideja...
ako je pak zemlja (nečija?) pozornica na koju dolazimo mi - duše utjelovljene u ova ljudska tijela - s točno znanom svrhom i slobodom izbora što i kuda dalje... ne samo dalje, već od ovog momenta nadalje... koja bi se duša izabrala svjesno okovati u borgističku verziju njenog vlastitog progresa... u šta? u šta evoluiraju borgovski dronovi?
:angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 12:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
Pozdrav karkiteyi i sen-seiu. Lijepo je znati da ima ljudi kojima je stalo do istine. Ima ona "gdje ima dima ima i vatre". Oko zavaravanja da je Zemlja okrugla ne mora nužno biti vatre ali se bogami i te kako dimi. Iskreno, želio bih da su stvari onakve kakvima nas uče. Ali zar će se budući očevi i majke morati bojati slati djecu u školu gdje će im se "istina" ponavljati iznova i iznova? Želio bih da mi dijete živi u svijetu gdje ga ne bih od malih nogu trebao konfrontirati sa činjenicama o svijetu. Zato je na nama da i dalje ustrajemo u razotkrivanju laži kako bi djeca naše djece živjela u slobodi. Jer dovoljno je samo da su ljudi flegmatični na temu istine i samim time je naša nada u razotkrivanju istine osuđena na propast. Zemlja će po njihovom učenju i dalje biti okrugla a svaka sljedeća generacija će nositi sve veći pečat izmanipuliranih robova u službi svjetske elite.


Zadnja izmjena: KTM1290R; uto mar 01, 2016 2:50 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
jedino što znam je da sam još kao dijete "letjela" u astralnim projekcijama visoko iznad zemlje i zasigurno znam da u tim sjećanjima nema zemlje kao globusa.


Točno tako, moja frendica je često imala vantjelesna iskustva i govorila mi da je vidjela zemlju kao disk a ne kao loptu.

Citat:
Zemlja će i dalje biti okrugla a svaka sljedeća generacija će imati sve veći žig da su samo izmanipulirani robovi u službi svjetske elite.


Teško je promatrati do kakvih krajnosti duh mora doći da bih se spoznao.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 3:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
Citat:
Zemlja će i dalje biti okrugla a svaka sljedeća generacija će imati sve veći žig da su samo izmanipulirani robovi u službi svjetske elite.


Teško je promatrati do kakvih krajnosti duh mora doći da bih se spoznao.[/quote]

Malo sam izmjenio moj dio teksta koji ste naveli pa sad glasi; Zemlja će i dalje biti okrugla a svaka sljedeća generacija će nositi sve veći pečat izmanipuliranih robova u službi svjetske elite.
Još da se nadovežem na tvoju rečenicu...da, vantjelesno iskustvo samo po sebi ne daje uvid u potpunu duhovnu spoznaju sebe samog. Do potpune spoznaje bi se došlo kad bi čovjek kao fizičko biće postao inteligentna energija. Sveprisutna, svagdaprisutna. Svespoznajna. LP


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 3:07 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa onda da citira Alf-a, kad smo već kod astrala iz kojeg se stvari ne vide toliko materijalno.

alf je napisao/la:
Ja mislim da bi možda bilo mudro, eto vježbe radi, poigrati se s mogućnostima i u načinu promišljanja i uočavanja razdvajati planetu od Matrixa i izgleda Matrixa i oblika Matrixa. Jer to zbunjuje, a moguće su svi i oni za i oni protiv u pravu. Pa je najispravnije pitanje: kojeg je oblika Matrix?

http://i.giphy.com/xTiTnk8h2bOkAgdZoA.gif

Dakle, ako je Matrix ravna ploha s nečime što možemo nazvati oblikom kupole, onda se u tome mogu pronaći svi oni koji misle da je zemlja ravna ploča, a to ne briše mogućnost da je planeta okrugla. Problem je da mi ne živimo na toj planeti - već u iluziji da smo na planeti.

Alf :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 3:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
Svaka iluzija je stvarna onome tko ju proživljava. Dakle, ako smo svi "na tripu" , kako raspoznati stvarnost? NASA, svjetska elita će nam servirati "istinu" dokle god mogu. Pred nama je jednostavan izbor želimo li vjerovati u to ili slušati vlastiti glas razuma. Rekao sam da ću uvijek prije vjerovati malom čovjeku u potrazi za istinom nego moćnim organizacijama i svjetskoj eliti te njihovoj na pladnju serviranoj istini.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 3:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja sam u snovima prilikom izlaska iz nekog svemirskog broda vidio nešto nalik ovome, ali mnogo izduženije lijevo i desno, iz vječnosti u vječnost, skroz lijeva strana prizora je bila svijetla, desna mrak, zemlja je bila ovo okruglo na sredini, pazite, okruglo ne znači kugla. Nisam imao pojma u što to gledam, ali bilo mi je vau, fascinantno.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 4:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Ja sam u snovima prilikom izlaska iz nekog svemirskog broda vidio nešto nalik ovome, ali mnogo izduženije lijevo i desno, iz vječnosti u vječnost, skroz lijeva strana prizora je bila svijetla, desna mrak, zemlja je bila ovo okruglo na sredini, pazite, okruglo ne znači kugla. Nisam imao pojma u što to gledam, ali bilo mi je vau, fascinantno.



Funkcija snova je nepoznata, tj. ima dobrih objašnjena vezanih za snove ali ni jedno nije potpuno. Zato ne vidim smisao ovoga ili bolje, "što je pjesnik time htio reći". Bez zamjere. Snovi su isto oblik stvarnosti sve dok se ne probudimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 4:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Neki kažu da sad spavamo. :D

Što ako naš matriks počiva na akrecijskom disku crne rupe, točnije na event horizontu? To bi protumačilo gravitaciju na nečem plošnom, a i to na koji način je ovo gdje živimo zatvor.
O tome je pričao i Enoch!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 5:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
jel ovako?

slika

kao što rekoh, nemam pojma kakvog je zapravo oblika zemlja iz "fizikalne" ptičje perspektive, osim ovo što vidim hodajući po njoj i ono što bih ovim mojim očima mogla vidjeti čak i da se popnem na tu neku ptičju, avionsku ili satelitsku perspektivu. nažalost, jedino što znam da bih otuda vidjela je moj vidoKRUG ili vidokružnica... tamo daleko ispod mene... koliko bi mi atmosferski uvjeti (bistrina zraka recimo laički) dozvolili. isto tako, pretpostavljam (da, samo pretpostavljam iako ne posve neutemeljeno) da bi mi se činilo da se zemlja uzdiže na obzoro-krugu, otprilike slično kao što imamo dojam kad smo u vodi... što opet ne bi bila nikakva potvrda da je zemlja konkavna a mi (kao) na dnu "šolje" (već vidim da se ovo zadnje može oteti svakoj kontroli crnog humora... pa ću završiti ovaj post.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 01, 2016 5:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne mogu ti reći da li je tako, u crnoj rupi navodno mogu biti cijeli svemiri u svom vremenu-matriksu, a izvan crne rupe je vanjsko vrijeme, nešto kao nadmatriks. Sve ovisi otkud gledaš, može se gledati jedno te isto a da izgleda neprepoznatljivo ako se gleda iznutra i izvana, baš kao što se priča za slojeve astrala.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri mar 02, 2016 1:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
promatrač je napisao/la:
Ne mogu ti reći da li je tako, u crnoj rupi navodno mogu biti cijeli svemiri u svom vremenu-matriksu, a izvan crne rupe je vanjsko vrijeme, nešto kao nadmatriks. Sve ovisi otkud gledaš, može se gledati jedno te isto a da izgleda neprepoznatljivo ako se gleda iznutra i izvana, baš kao što se priča za slojeve astrala.

slika

sliku koju bi trebala predstavljati ta gornja slika koju si pustio sam imala prilike vidjeti u 3<D u jednoj viziji. Izgleda slično, ali ne posve tako... možda skicnem pa pustim.

samo, ona ne predstavlja crnu rupu već ti je u središtu neešto kao Keelijeva dominanta kao okosnica...

u jednim konotacijama je zemlja taj prikazani disk koji se vidi na slici sa središtem kao sjevernim polom, dok se dimenzije "slažu" ispod i iznad diska...

onu ispred sam linkala jer kažu da je u središtu galaksije m.put crna rupa, pa i ispada da je cijeli helio-sistem na rubu akrecijskog diska u toj priči... što si i sam natuknuti dao.

jesi pokušao vizualizirati kako izgleda odnos pojasa zodijaka, mliječnog puta i zemlje kao diska u središtu priče - tek, drukčije rečeno, iz naše perspektive?

i baj d vej, koje Enohovo proročanstvo je u pitanju? čitala sam sve tri njegove knjige pa me podsjetiš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri mar 02, 2016 3:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
sen-sei je napisao/la:
sliku koju bi trebala predstavljati ta gornja slika koju si pustio sam imala prilike vidjeti u 3<D u jednoj viziji. Izgleda slično, ali ne posve tako... možda skicnem pa pustim.
samo, ona ne predstavlja crnu rupu već ti je u središtu neešto kao Keelijeva dominanta kao okosnica...
u jednim konotacijama je zemlja taj prikazani disk koji se vidi na slici sa središtem kao sjevernim polom, dok se dimenzije "slažu" ispod i iznad diska...

onu ispred sam linkala jer kažu da je u središtu galaksije m.put crna rupa, pa i ispada da je cijeli helio-sistem na rubu akrecijskog diska u toj priči... što si i sam natuknuti dao.

Nisam to natuknuo, ono što se slaže sa mojm vizijom je da je sve skupa što vidimo i možemo vidjeti ljudskim očima u event horizontu u crnoj rupi koju ne vidimo pošto smo u njoj. Trebali bi se popeti nivo iznad, možda dimenziju ili denzitet iznad da bi vidjeli akrecijski disk sa slike proročanstva, ali to onda nije ovim očima, a ni ovim razumom.
Slučajno sam moguće i to vidio, a mislim da je i Formica, jedan žuti stup veličine nezamislivih proporcija u odnosu na zemlju, "burst" energije oko koje se sve vrti.
A kako sam ja to drugom prilikom vidio zemlju ko planet u tome, to mi nije jasno.
Ima priča ljudi koji se sjećaju da su prilazili zemlji u miru i tišini prije nego su došli, a onda ih je povukla neka gravitacije u ovu anomaliju, buku i stisak koji izbaci skoro sva sjećanja iz nas i atomizira nas... onako kako se ovdje postoji.
sen-sei je napisao/la:
jesi pokušao vizualizirati kako izgleda odnos pojasa zodijaka, mliječnog puta i zemlje kao diska u središtu priče - tek, drukčije rečeno, iz naše perspektive?

Nisam, ne mogu to razumno pojmiti pošto nisam ni otprilike spoznao mehanizam te vrste fizike, ima tu čudnih stvari i prečica.
sen-sei je napisao/la:
i baj d vej, koje Enohovo proročanstvo je u pitanju? čitala sam sve tri njegove knjige pa me podsjetiš?

https://www.youtube.com/watch?v=UukVS-tcqa8
Tu ćeš naći koje je proročanstvo u pitanju, ja nisam čitao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri mar 02, 2016 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
tnx na linku: Apocryphile1970... slušala sam nešto od njega prije 2-3 godine. mislim da sam baš i to bila slušala svojevremeno (sad počuh samo prvih par minuta).

konkretno to područje o kojemu priča je iz Druge Enohove i predstavlja, ako se dobro sjećam peti prsten ili peto područje na Enohovom putu do u deseto nebo, područje koje u Bibliji predstavlja zatvor za pale anđele (m'arime ili watcherse) i Satanove kohorte... i ne prikazuje cijeli univerzum, već samo taj jedan njegov dio - skupa s (ako Apocryphile o tome dalje govori) i moguće odredište istih likova "na kraju priče". jednom prilikom tamo u devedesetima, pri jednoj iznenadnoj i spontanoj projekciji tijekom opuštanja prolazila sam bila kroz čudne trokutaste tunele i na kraju se zatekla nad "vatrenim jezerom" prepunim tuge i jada. godinama poslije sam se pitala čija je ta toliko ogromna tuga... tko zna, možda je pisac Enoha imao odgovor...

ovo što se tiče buke i stiske, imam ne tako davna sjećanja (neću opisivati jer je ovdje off topik) povratka ovdje... postoje neke nevidljive i zlosutne ili zlonamjerne sile negdje između nas ovdje i viših domena. da li se kroz to na takav način prolazi pri prvom dolasku ovdje (rađanju) - mislim da ne uopće. to su iskustva kad ne idemo putem, već kraj puta, iz bilo kojeg razloga. Enoh je išao putem i vidio je sve to, a imao je i vodiča, kako i sam kaže. to je to peto područje u koje prtljaju i neki ljudi koji se bakću u neke mračne stvari i mi onda kad se nađemo u neobranom grožđu i sami se možemo neko vrijeme tamo zateći u prolasku ili povratku ovdje. a opet, svak ima pravo na svoje mnijenje na temu... i svak ima sjećanja na svoje doživljaje...

ono što kao što kažeš "atomizira" atomizira ne nas, već fizikalne sastojke naših organizama, ali i neke duševne tegobe, da tako kažem, koje svi mi nosimo sa sobom ili na sebi... više kolektivno (nekad se pitah čije "kolektivno" je sve to) i u mjeri u kojoj smo ih "poindividualizirali"... kako god bilo...
neki dio nas drukčije prolazi kroz npr. ono što Monroe naziva Polje Uma i ono što odavde prema "gore" izgledaju kao "null zone" u povratku uopće ne moraju takvima biti. ispada da i nisu možda...

što se tiče vizualizacije kako nešto izgleda iznad i oko nas, nema se tu šta nerazumno pojmiti. nacrtaš disk - smjestiš na pripadajuće mjesto konstelacije i mliječni put i dobije se zanimljiva stvar. to je sve. radili su to i neki drugi istraživači kad su spominjali "usta levijatana", središte mliječnog puta i njegovo presjecište s konstelacijama (pojasom zodijaka) kad su govorili odakle bi prema nekim tumačenjima Otkrivenja trebao doći Apolion (Uništitelj). osim toga, postoji astronimija mainstreama, postoje neobični tijekovi u koje je astronomija zavirila, koja su respektabilni astronomi bilježili i o kojima su govorili neobične stvari koje nikako ne idu mainstream verziji heliocentrizma i Hawkingovih ideja o svemiru, a koje povezuju upravo to središte Mliječnog Puta s našim suncem...

Citat:
Slučajno sam moguće i to vidio, a mislim da je i Formica, jedan žuti stup veličine nezamislivih proporcija u odnosu na zemlju, "burst" energije oko koje se sve vrti.


mislim da ono što sam vidjela nije bilo žute boje. ako se dobro sjećam bilo više dim-plave s bijelim u središtu. izvana sve skupa izgleda kao 2 vihora (whirlwinda) jedan na drugom s vrhovima gore gornji i dolje donji, a spirala "akrecije" je najgušća u sredini... bijelo središte ili os ili okosnica svega je poput mira za koji se kaže da je u središtu vrtloga ili tornada. par dana tj. noći nakon što sam to vidjela imala sam grozne snove gdje su me neki crveni kao laserski i nedovršeni objekti s neba ganjali po ulicama grada da me uhvate na ciljnik i takve i slične nebuloze, bacali nekakve nevidljive zavjese kao mreže i slično.

lp
(svakako ću odgledati još jednom do kraja linkana videa, ako ništa, da se podsjetim o čemu sve Robert Ferrell priča u tom videu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz