Sada je: čet mar 28, 2024 1:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon mar 07, 2016 9:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Pa kako ćeš me uvjeriti da je Venera uvijek na istom mjestu? Ona promjeni mjesto skroz sa jedne strane svijeta na drugu, vidiš je ujutro prije izlaska sunca na jednoj strani svijeta gdje izlazi sunce, ili navečer prilikom zalaska sunca na toj strani.
KTM1290R je napisao/la:
To nije čišćenje, to su tvoji stavovi. Nebuloze? Po tome bi ja isto tako mogao reći za tebe. Ja u tvoja uvjerenja ne diram. Zato iz čiste pristojnosti nemoj pljuvati po mojima. Peace.

Ti se ne postavljaš ko da iznosiš uvjerenja, ti se postavljaš kao da pišeš istinu, ali kad se bolje prouči otkud ti argumenti, ispada ko šuplja propaganda, u tome je problem.
I nisam još ni krenuo čistiti, još uvijek raspravljam. Ako je rasprava tebi "svakom loncu poklopac" onda ti i ne želiš raspravu, nego bi samo iznosio, a to nije smisao foruma.


Pisao sam poduži post o sličnoj stvari vezano za let kojoj sam svjedočio (ne direktno ali rodbina koja je prevalila veliki put me sigurno ne bi lagali o dužini leta). Kad sam želio objaviti post ovdje, ispalo je da ga pišem ali nisam prijavljen. Idem se prijaviti, posta više nema. Sve što sam napisao nemam volje ponovo pisati. Ukratko, udaljenost od Adelaidea do Zagreba iznosi oko 15 tisuća kilometara zračne linije. To prekooceanskom avionu ne predstavlja problem za prevaliti. Let koji bi trebao trajati oko 16 sati, po godišnjem prosjeku letova između ta dva grada iznosi 40 sati. Ako su i čekali 2-3 sata presjedavši, opet ostaje preko 20 sati viška. Ljudi, pogledajte i uvjerit ćete se da su prekooceanski letovi vrlo često, svakodnevno, duži više neko duplo od onoga koliko bi u stvarnosti trebalo biti.
To je sažet post od onog kojeg sam pisao prije ovoga ali koji je nestao kad sam ga želio objaviti. Nisam siguran ako sam bio prijavljen kad sam pisao prijašnji post, ali uvidio sam da nisam kad sam ga želio objaviti. Ne znam ako je moguće pisati postove ako nisi prijavljen. Uglavnom, kako sam vidio da nisam prijavljen, idem se prijaviti ali mi se istog trena post zagubio. A bio je barem 4-5 puta duži od ovog. Nisam ovdje da pišem nebuloze, kako se kolega promatrač izrazio.
Stvarno je neobično što ljudi ne sumnaju u takve očigledne nelogičnosti kao što su prekooceanski letovi koji neobično dugo traju. Nije isto 16 sati koliko je avionu potrebno da prevali udaljenost od 15 tisuća kilometara i 40 sati koliko u prosjeku traje let aviona koji polijeću iz Adelaidea do Zagreba. To je dodatnih 24 sata koji nemaju nikakvog smisla ni logike zašto let toliko duže traje. A primjera ima na stotine, svakodnevno diljem svijeta. Imaju smisla samo u jednom slučaju. Znate i sami.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon mar 07, 2016 9:43 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Dal je ravna, okrugla ili spljošteni sferoid, pojma nemam, ali da se ne kreće, ne bi bilo vjetra,
a tu sam...
a ima još nešto...prilikom eksperimenata na kvantnom nivo, navodno je primijećena jedna zanimljivost. Naime, kažu (pišu) da ishod eksperimenta počesto ovisi o očekivanjima eksperimentatora, tj. ispaljeni elektroni, prilikom onog već poslovičnog double-slit experiment-a ukoliko ih je netko promatrao, manifestirali su se kao materija, ukoliko ne bi bilo uključene aktivne svijesti, ponašali (elektroni) bi se poput vala, tj. ostajali u domeni "mogućnosti"...

Isti taj, nazovimo ga efekt eksperimentatora, davno je prepoznat i u ostalim znanstvenim opitima (posebice u psihologiji), pa se često koriste tzv., slijepi i duploslijepi testovi ne bi li se spriječio utjecaj predubijeđenja i predrasuda aktivnih svjesnosti (ljudi) uključenih u iste...

Tu bih još spomenuo i poznati medicinski fenomen placebo efekta...

E sad, imajući u vidu sve ovo gore navedeno, tj., dokazani utjecaj individualnih svijesti na manifestacije u mikro uvjetima, možda postoji mogućnost da je Zemlja nekoć bila ravna nepokretna okrugla ploča (geocentrična fora), pod utjecajem vjerovanja, znanja, usmjerenosti na, (kako god to definirali) velikog broja individualnih svijesti (ljudi) na to da je ravna geocentrična, pa onda kad se dovoljan broj (tzv. kritična masa) svijesti preusmjerila na okruglu rotirajuću (heliocentričnu foru) ona postala okrugla, rotirajuća... a sad će, ukoliko dovoljan broj ljudi ustraje u tome, opet bit ravna, možda...

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 07, 2016 9:54 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Žao mi je za tvoj post, ova vrsta foruma općenito ne prepoznaje pisanje posta kao aktivnost pa te odjavi. Stali smo kod Venere, tvrdio si da se ne miče, zar to nije nebuloza?
Takvim svarima radiš i protiv svoje "istine" i ne trebaju ti nikakvi agenti, sam se pokopaš pred ljudima koji bi ti mogli biti publika koja nešto znači. Nemoj meni zamjerati ako ti izazivam takve stvari.
Zvijezda Polaris je pak nešto drugo, nije planet Venera i mnogo-mnogo je dalje od zemlje i solarnog sustava, ali otprilike na osi obrtanja zemlje u sjevernom smjeru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon mar 07, 2016 10:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Kako su mi interesantni ovi youtube znanstvenici , raspadam se od smijanja :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon mar 07, 2016 10:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 01, 2016 3:48 am
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Žao mi je za tvoj post, ova vrsta foruma općenito ne prepoznaje pisanje posta kao aktivnost pa te odjavi. Stali smo kod Venere, tvrdio si da se ne miče, zar to nije nebuloza?
Takvim svarima radiš i protiv svoje "istine". Nemoj meni zamjerati ako ti izazivam takve stvari.
Zvijezda Polaris je pak nešto drugo, nije planet Venera i mnogo-mnogo je dalje od zemlje i solarnog sustava, ali otprilike na osi obrtanja zemlje u sjevernom smjeru.


Shvatio sam da ako o nečemu površno govorim da te netko uvijek uzme na zub. Moj stav o Veneri da se u potpunosti ne miče naravno da nije istina. Želio sam istaknuti koliko je njezino kretanje i orbita različita od ostalih planeta. To sam u postu kasnije i napisao. Možda nisi pogledao. Ja sam se na krivi način želio izraziti i ispalo je onako. Nema veze.
I meni je i te kako žao za krivo shvaćena post koji nije postavljen jer sam pisao isključivo o iskustvu sa neobično dugim rutama letova aviona. Kasnije više nisam imao volju pisat toliko opširan i detaljiran post.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon mar 07, 2016 11:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kod ovakvih, malo žešćih psy-op-a, kao što je ovaj slučaj s našom planetom kao ravnom pločom, normalan čovjek pomisli u prvom momentu da se radi o nekoj šali ili zajebanciji, međutim, nakon nekog vremena se ispostavi da je stvar ozbiljna jer u ovoj realnosti - svaka roba ima svog kupca.

Čini se da tu ima i jedna tačka, koju kad se pređe, svako pozivanje na zdrav razum, ne pije više vode!? Sad, kad bi čovjek koji je kupio robu šutio i uživao u njoj, sve bi bilo u redu, međutim, u dosta slučajeva on se pretvara u nešto kao trgovačkog zastupnika ili distributera, koji se čak ljuti na one koje ta roba ne interesuje ili je smatraju lažnom.

Tako, svako apelovanje na neki razum, ne pije vode. Na primjer, ukoliko uzmemo GPS koji normalno ide preko satelita, s obzirom da ravna ploča logički ne može imati satelite, ravnozemljaš će logiči težiti da nas ubijedi kako se pozicioniranje objekata vrši “triangulacijom uz pomoć tornjeva mobilne telefonije”, bez obzira na to što je relativno mali dio planete pokriven njima!? (Na primjer, prema podacima starim nekoliko godina, Australija je pokrivena nekih 5%) U dosta slučajeva, dovoljno je da samo malo zamakneš iz grada i nemaš više signala. Međutim, GPS funkcioniše ne samo u autima, nego i u avionima; i to prilično precizno. Već prije sam pisao da putnici u interkontinetalnim letovima mogu pratiti let u svakom momentu na nekom od monitora koji su ugrađeni u naslone sjedišta kao i na pregradnim zidovima u avionu. Tako, kad im GPS pokazuje da se nalaze iznad nekog određenog grada, oni ga mogu i sami vidjeti dole, kroz prozor aviona. Isto tako i iznad ostrva, jezera, rijeka itd. Sve se to može verifikovati čistom opservacijom. Nema foliranja. Takođe i najkraća ruta će biti zakrivljena isto kao i planeta s distancama koje će odgovarati zvaničnim kartama. Recimo, možeš kupiti globus i ponjeti ga sa sobom, pa na njemu prilično tačno uz pomoć konca ili savitljivog metra odrediti sve najkraće rute i izmjeriti udaljenosti između gradova, pa onda pratititi let na GPS-u, zajedno sa svim parametrima u smislu pređenih kilometara i onih koji su još ostali da se pređu itd. Uz pomoć jednog zdravog razuma, prilično je lako verifikovati da se aktuelni let, njegova ruta, brzina itd., kao što je to prikazano na monitoru, ukapaju s onim što je ucrtano na globusu i ličnim opervacijama, odnosno, onim što čovjek vidi kroz prozor aviona, ispod sebe.

Na istom principu radi ovaj program - Flightradar24

slika

Tu možemo da vidimo sve avionske letove na planeti (i okolo nje). Da je planeta ravna ploča, ovakva jedna slika, odnosno, kretanje aviona, ne bi bilo moguće. (Ravnozemljaši su sigurni u to da avioni lete u krug, iznad ravne ploče!?) A sve se to može verifikovati i sa zemlje. Dovoljno je da zumiramo područe gdje se nalazimo i svaki avion koji prelijeće iznad naše glave, biće uredno registoravan na flightradar24, sa svim podacima o njegovom letu, bilo gdje da se neko od nas nalazio na ovoj planeti (što znači i avion kojeg percipiramo svojim očima).

Međutim, šta se zbiva kod jednog ravnozemljaša koji naiđe na ovakve podatke?! S obzirom da mu oni mogu potencijalno da naruše deluziju ili novoprihvaćeni program, on će ih automatski shvatiti kao jednu prijetnju i odbaciti kao lažne, bez ikakve provjere. Negiraće ih ili ignorisati a biće primječiv samo za one informacije koje podržavaju iluziju u koju vjeruje. Što informacija ima veći potencijal da naruši njegovu iluziju, utoliko kod njega dolazi i do većeg “meteža donjih centara ličnosti” (gnostički rečeno), što je obično praćeno jednom burom emocija i jakim nagonom za reagovanjem u smislu pobijanja vjerodostojnosti informacije koja narušava ravnotežu njegove iluzije. To je sve jedna čista mehanika, koja nema veze sa svjesnošću i koja je karakteristična za većinu – vijernika, pogotovo onih koji se bave – misionarenjem (“turbo-vijernici”).

Dakle, razum ovdje ne pije vode.

Ako bi kao jedan primjer opisa manipulacije koja se odvija na terenu, uzeli ovu moju prethodnu poruku:

galaksija je napisao/la:
mario22 je napisao/la:
Puno sam pročitao i ovo mi nije jasno : "U oktobru 2015 godine se desilo prinudno sletanje na Aljasci zbog prevremeno rođene bebe. Problem je bio što je let išao iz Balija do Los Andjelesa gde Aljaska apsolutno nije u blizini na okrugloj Zemlji. Ali zato, na mapi ravne Zemlje, potpuno je jasan potez ovih pilota."



Ne znam da li je Zemlja okrugla ili ploča ili što god. ALi kako je moguće da pilot na letu Bali / Taiwan - LOS ANGELES nakon 6 sati leta PRINUDNO sleti na Aljasci?? Kako je to "usput"?


Mislim da je stvarno neozbiljno plasirati ovakve video materijale bez provjere ili razmišljanja svojom glavom. Naivno, lakovijerno, ne znam šta da kažem?! Ukoliko bi se imalo provjerila stvar, čovjek bi primjetio da se radi o letu kineske aviokompanije China Airlines koji ide od Balija (Denpasar) do Los Anđelesa PREKO Tajvana (kao Let CI8), što je jedna “sitnica” koja nije navedena u videu. Druga “sitnica” je ta što Aljasku čine i ona ostrva koja se protežu u liniji sjeverno iznad rute aviona, gdje se takođe može sletiti.

slika

Ovdje imamo posla sa jednim veoma sofisticiranim i dobro finansiranim psy-op-om (vjerovatno organizovanim od strane Tavistock instituta i/ili CIA?!), gdje se oni koji zagrizu pretvaraju u fanatike ili vozila za inficiranje drugih. Neka vrsta “zombifikacije”?! Pored izazivanja kognitivne disonance kod tzv. “tragaoca”, jedan od ciljeva je vjerovatno razbijanje tzv. “alternativne zajednice” gdje, na žalost, spadaju i mnogi koji će povjerovati u SVE što je alternativno tj. suprotno od zvaničnog. Tako se “alternativna zajednica” diskreditira. (“Hej, vidi, ovaj kaže da bin Laden nije imao nikave veze sa onim terorističkim napadom 11. Septembra!? Ma, pusti ga, to ti je jedan od onih “ravnozemljaša”, koji misle da živimo na ravnoj ploči!)

..


…da li onda na osnovu ovog primjera možemo vidjeti to kako protagonisti teorije ravne zemlje (od kojih vjerovatno većina ni sami ne vjeruju u nju, nego samo rade stvar po zadatku, u sklopu svog posla!?) suptilno manipulišu svijest ljudi uz pomoć neke informacije dostupne iz medija, na koju udaraju svoj “spin”, kako bi je uposlili za svrhe psy-opa?!

Možemo li mi to ovdje vidjeti ili ne možemo?!

To je ono što podrazumijeva njihovu standardnu operativnu proceduru. Naravno, svaki profesionalno odrađen psy-op, izgledaće vrlo ubjedljivo jer oni koji to rade, dobro poznaju ljudsku psihu.

**

I na kraju, ako imamo bar malo neke sklonosti ka introspekciji i kontemplaciji, primjetićemo to da kad god smo naišli na neki stvarno istinit odgovor na neko naše bitno pitanje, mogli smo osjetiti neki mir, ravnotežu, spokojstvo jer takva stanja svijesti prate istinu. Isto tako, zajedno s tim, javljalo se i jedno dublje razumijevanje. Mir. Ono čega nije bilo, to je – nagon. Gdje god je prisutan – nagon, tu nema ispravnog stanja svijesti. Tako, ukoliko na forumu sagledamo samu dinamiku izmjene poruka na ovu temu, primjetićemo da je dosta poruka više rezultat jednog nagona da se što prije reaguje, da se što brže ispali “svoje” mišljenje, sa ili bez “argumenata” koji treba da ga podupiru, ne bi li naša verzija “istine” pobijedila. Tako se ubacuje u 5-tu brzinu i stvar se u nekim mometima svodi na osipanje rafalne paljbe. Međutim, to nema nikakve veze sa svjesnošću. To je samo mehanika (često programirane) ličnosti. Informacije koje uzrokuju u čovjeku stanje svijesti koje je praćeno jednim NAGONOM da ih dalje distribuira, obično ne sadrže puno istine i često su “programskog karaktera”.

Mislim da se slobodno može reći, gdje ima nagona, tu nema neke bitne istine. Istini ne trebaju velikomučenici koji će ju požrtvovano i agresivno širiti, niti ona traži da se druge ubjeđuje u nju ako je ovi već nisu u stanju sami primjetiti.

Nema svrhe.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto mar 08, 2016 8:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
vjetar je napisao/la:

E sad, imajući u vidu sve ovo gore navedeno, tj., dokazani utjecaj individualnih svijesti na manifestacije u mikro uvjetima, možda postoji mogućnost da je Zemlja nekoć bila ravna nepokretna okrugla ploča (geocentrična fora), pod utjecajem vjerovanja, znanja, usmjerenosti na, (kako god to definirali) velikog broja individualnih svijesti (ljudi) na to da je ravna geocentrična, pa onda kad se dovoljan broj (tzv. kritična masa) svijesti preusmjerila na okruglu rotirajuću (heliocentričnu foru) ona postala okrugla, rotirajuća... a sad će, ukoliko dovoljan broj ljudi ustraje u tome, opet bit ravna, možda...

Poz


Vjetre, ovo je baš interesantno i lijepo se uklapa u priču Matrixa u kojem moguće mi sami učestvujemo u njegovoj kreaciji jer se upravo tako on i održava. I važni smo mi i sve naše reakcije i više nego to možemo zaista uočiti.
Mislim da je onda ovdje oko teme "ravne zemlje" važnije pitanje kome i čemu služi eventualno upućivanje na ova pitanja danas? Ili ta opet - promijena, dakle mogućnost ako će nešto opet biti ravno, kao što je to jednom bilo?

Zašto bi nepoznat netko :mrgreen: potakao pitanja o tome da li je ovo mjesto na kojem živimo platforma (neka, nekakva) dakle ajmo reći ravna ploča ili je planeta? Što ljudi time dobivaju/gube - koliko ih te informacije mijenjaju i u kojem smjeru?

Očito se puno toga događa oko nas, te bih ovu Igru koju zovemo svojim životima, koja je klasična Igra "za" i "protiv" promatrala iz tog ugla - koji kaže: nešto se događa, osjećamo to bar eto mi koji se koliko toliko pitamo nešto, ali mi još uvijek, zaista, pojma nemamo što.

Pa nikome od nas slijepih, jer jesmo slijepi u Matrixu - neće donijeti ništa "dobro" dva suprostavljena stava koja oba počivaju na mjerenjima poznatima u Matrixu, pa kako ugledati Matrix alatima Matrixa?
Konačno, u sranju smo ovako ili onako, bili mi na platformi (spominjem riječ platforma jer tako nešto postoji i nađe se u regresijama s otetima od strane vanzemaljaca kada se radi na djelu o kopijama) ili planeti - mi smo u Matrixu gdje najčešće ništa ne vidimo zaista, ali puno pretpostavljamo. A pretpostavke su uvijek majke zaheba.

I ovo samo dokazuje, zaista dokazuje - kako nemamo sposobnost ostati u miru za razne otvorene mogućnosti - dakle mi ne možemo samo tako odstupiti od "za" i "protiv" pa se kretati eto nekom novom idejom, kao ovom Vjetrovom ili onom koju sam ja bila iznijela, a tiče se mogućnosti kako je Matrix "priljubljen" na planetu i koristi njezine životne "sokove" za svoj opstanak, osim što koristi i nas.

Dakle nema tvrdnje da je to tako, ali možemo o tome promišljati zar ne? Možemo li? Ili moramo biti samo utaboreni u "za" ravnu zemlju ili "protiv" ravne zemlje ili "za" planetu ili "protiv" planete.

Što ako je eto riječ o tome, da postoji planeta Zemlja na kojoj uopće zaista dodirom nismo? Te da ako je Matrix u svom dnu ravan, zakrivljen kao petlja (tu bi mogli sada o Orosborosu i o "osmicama" zmijama, te zašto na nekim vjerskim slikama Arhanđeo Mihael kao dio Kretaora stoji nogom na toj zmiji - pa se pitati ubija je ili je on njezin gazda?), te ima određenu "kupolu" koja ga u tom gornjem dijelu zaista čini "kuglastom", dobili bi obje ove "za" i "protiv" pozicije kao navodno točne, a dodatno mogla bi se obraditi i ona teza o šupljoj zemlji, gdje ne bi bila Zemlja šuplja već Matrix. Pa bi Agartha bila Zemlja zaista. Koliko divnih mogućnosti za promišljanje - ako se može, zar ne?

Naravno da je ovo što pišem SF - ali do danas najčešće su upravo SF djela imala pitanja, ona ne ovise o tome da budu istinita i to je njihova prednost.
I u tome je stvar - koliko će se pitanja postaviti, bez potrebe da vičemo da je nešto istina. I onda se međusobno ubjeđujemo u to. Čemu? Pa najčešće upravo tome da nemamo novih pitanja.

Čovjek koji povjeruje stane i počne se vrtjeti u programu - kao hrčak u kolu, naše mehanične ličnosti to vole, ali one nisu tragaoci, one sprečavaju potrage i pitanja, te čovjek treba tek naučiti postavljati pitanja bez da ga novo pitanje i mogućnost neke nove ideje odspoji od maske s kisikom.
Jer ne voli se ličnost opterećena lažnom potrebom da je istina istina, a činjenica činjenica - daviti. Iako se najčešće davi, svaki puta kada netko priča o nekoj ideji koja je luda.

Zato se kaže da trebamo biti poput djeteta - djeca znaju zajedno graditi igre koristeći i razmjenjujući razne mašte, surađujući - koje se nadograđuju - tako komuniciraju - ne svade se oko toga čija je mašta bolja ili gora - prihvaćaju igru i igraju se. I upravo je mašta nešto što je u Matrixu zabranjeno. Doslovno. I svaka "za" i "protiv" manifestacija ubija ideje, ubija maštu. I problem je kada djeca pomisle kako se njihova mašta treba dokazati znanstveno - pa znate i sami da je to suludo, iako, obzirom na Teslu znate i da nije baš sasvim ludo.

Dakle imajte mjeru koja ima neograničnee mogućnosti i budite djeca, evo Vjetar je baš lijepo zapuhao i dao neke nove mogućnosti, vrlo prikladne za jedan metafizički forum ako smijem primjetiti.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri mar 09, 2016 4:33 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U vezi s pitanjima zašto je ova tema zatvorena, odgovor bi bio da postoji dovoljno razloga da posumnjamo da se radi o psy-op-u, bez obzira na to ko je od učesnika jedan svjesni protagonista te operacije a ko njena žrtva.

S druge strane, tema nije izbrisana i na njoj je natovareno sasvim dovoljno materijala da oni koje to interesuje, mogu doći do svojih ličnih zaključaka što se ove tematike tiče.

Oni koji i dalje imaju jaku potrebu za "diskusijom" planete zemlje kao ravne ploče, mogu slobodno izabrati neki drugi forum, dok se to ovdje više neće tolerisati.


..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz