Sada je: sub apr 27, 2024 10:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pitanje trenutka
PostPostano: uto jan 31, 2012 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Vec duze vrijeme "vrtim" jednu misao uglavi.Naime u Ra materijalu sa se spominje "Inteligentna energija",dok se u Cs transkriptima navodi da je gravitacija takodje inteligenta a ujedno i vezivo kreacije,te "bog".To meni objasnjava mnoge stvari fizickog i metafizickog karaktera pa pitam da li neko vidi vezu?

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: uto jan 31, 2012 6:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Samo mala ispravka,vjerovatno si mislio na inteligentnu beskonačnost?

izvod iz Ra materijala:

[url]Ispitivač: Hvala vam. Možete li mi nešto reći o prvoj poznatoj stvari u kreaciji?



Ra: Ja sam Ra. Prva poznata stvar je beskonačnost.



Ispitivač: Od te beskonačnosti onda dolazi ono što doživljavamo kao kreaciju. Šta je bio sledeći korak ili sledeći razvitak?



Ra: Ja sam Ra. Beskonačnost je postala svesna. To je bio sledeći korak.



Ispitivač: Posle toga, šta je sledeće došlo?



Ra: Ja sam Ra. Svest je dovela do fokusiranja beskonačnosti u beskonačnu energiju. Nazivali ste to različitim vibraciono-glasovnim kompleksima, najčešći u vašim ušima su bili „Logos“ i „Ljubav“. Kreator je fokusiranje beskonačnosti kao budnog i svesnog principa, koji smo nazvali inteligentnom beskonačnošću. Taj termin je odgovarajući u meri u kojoj smo u stanju da ostvarimo razumevanje/učenje na vašem jeziku.



Ispitivač: Možete li da navedete sledeći korak?



Ra: Ja sam Ra. Sledeći korak još uvek traje u ovoj tački vremena/prostora vaše iluzije, šireći se, kao što možete percipirati u svojoj iluziji. Sledeći korak je beskonačna reakcija na kreativne principe, koja sledi Zakon Jednog u njegovoj primarnoj distorziji, slobodi volje. Na taj način su moguće mnoge, mnoge dimenzije, beskonačne u svom broju. Energija se kreće od inteligentne beskonačnosti zahvaljujući prvom izlivu neposredne kreativne sile, stvarajući tako obrasce koji se u holografskom stilu javljaju u čitavom univerzumu, nezavisno od smera u kome se energija širi. Ti obrasci energije počinju onda da regulišu svoje lokalne ritmove i polja energije, kreirajući dimenzije i univerzume.[/url]

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: sri feb 01, 2012 1:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
branman je napisao/la:
Samo mala ispravka,vjerovatno si mislio na inteligentnu beskonačnost?

izvod iz Ra materijala:

[url]Ispitivač: Hvala vam. Možete li mi nešto reći o prvoj poznatoj stvari u kreaciji?



Ra: Ja sam Ra. Prva poznata stvar je beskonačnost.



Ispitivač: Od te beskonačnosti onda dolazi ono što doživljavamo kao kreaciju. Šta je bio sledeći korak ili sledeći razvitak?



Ra: Ja sam Ra. Beskonačnost je postala svesna. To je bio sledeći korak.



Ispitivač: Posle toga, šta je sledeće došlo?



Ra: Ja sam Ra. Svest je dovela do fokusiranja beskonačnosti u beskonačnu energiju. Nazivali ste to različitim vibraciono-glasovnim kompleksima, najčešći u vašim ušima su bili „Logos“ i „Ljubav“. Kreator je fokusiranje beskonačnosti kao budnog i svesnog principa, koji smo nazvali inteligentnom beskonačnošću. Taj termin je odgovarajući u meri u kojoj smo u stanju da ostvarimo razumevanje/učenje na vašem jeziku.



Ispitivač: Možete li da navedete sledeći korak?



Ra: Ja sam Ra. Sledeći korak još uvek traje u ovoj tački vremena/prostora vaše iluzije, šireći se, kao što možete percipirati u svojoj iluziji. Sledeći korak je beskonačna reakcija na kreativne principe, koja sledi Zakon Jednog u njegovoj primarnoj distorziji, slobodi volje. Na taj način su moguće mnoge, mnoge dimenzije, beskonačne u svom broju. Energija se kreće od inteligentne beskonačnosti zahvaljujući prvom izlivu neposredne kreativne sile, stvarajući tako obrasce koji se u holografskom stilu javljaju u čitavom univerzumu, nezavisno od smera u kome se energija širi. Ti obrasci energije počinju onda da regulišu svoje lokalne ritmove i polja energije, kreirajući dimenzije i univerzume.[/url]


Zakon Jednog, Knjiga 1, seansa 3
21.01.1981.


Ispitivač: Kako je pomerano kamenje?

Ra: Ja sam Ra. Morate zamisliti delovanje kojim je sve to stvoreno. Ta energija je, iako konačna, istinski velika u poređenju sa razumevanjem/distorzijom vaših ljudi. To je očigledno mesto, dobro poznato vašim ljudima ali nedovoljno uzeto u obzir.

Energija je inteligentna. Ona je hijerarhijska. Mnoštvo kao što je vaša celina uma/tela/duha živi unutar hijerarhije vozila i zadržava prema tome (u sećanju) školjku ili oblik ili polje, i inteligenciju svakog rastuće inteligentnog i balansiranog tela; tako čini i svaki atom takvog materijala kao što je kamen. Ako neko ume da se obrati toj inteligenciji, konačna energija fizičkog tela ili hemijski kamen/telo je doveden u kontakt sa beskonačnom snagom, koja postoji u bolje podešenim telima, bilo da su ona ljudska ili kamena.

Kada se napravi takva veza, može se uputiti molba. Inteligencija beskonačne kamen-osti komunicira sa fizičkim vozilom i željeno razbijanje i pomeranje se onda izvodi pomeranjem energetskog polja kamen-osti sa konačne na dimenziju koju bismo prigodno mogli nazvati jednostavno beskonačnom.

Na taj način, namera je ostvarena saradnjom beskonačnog razumevanja Stvoritelja, koje postoji u živom kamenu. To je, naravno, mehanizam, putem koga se izvode mnoge stvari, koje nisu dostižne vašem sadašnjem načinu fizičke analize delovanja sa daljine.


Iz Kasiopejskog materijala

15.6.1996

P: Da li misli stvaraju gravitaciju?
O: Da.
P: Da li zvuk stvara gravitaciju?
O: Da.
P: Može li zvuk manipulisati gravitacijom?
O: Može.
P: Može li se to postići ljudskim glasom?
O: Da.
P: Može li se to izvesti tonovima, ili pomoću snage kroz misli?
O: Oboje.
P: Onda, ima li kod toga također i specifičnih konfiguracija koje se koriste?
O: Gravitacijom se manipulira zvukom kad misao manipulirana gravitacijom izabere
proizvesti zvuk koji manipuliše gravitacijom.
P: Sad, da li se momak koji je sagradio Koralni dvorac ( Coral Castle, prim. prev. )
okretao u svojem sedalu iz aviona dok je razmišljao i stavljao svoju manipulaciju na
mesto?
O: Ne. On se okretao kad je gravitacija izabrala da manipuliše njime da se okreće da bi
manipulisao gravitacijom.
P: Da li gravitacija ima svest?
O: Da.

Dakle ima li neko odgovor?

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: sri feb 01, 2012 3:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Nicaze je napisao/la:
Vec duze vrijeme "vrtim" jednu misao uglavi.Naime u Ra materijalu sa se spominje "Inteligentna energija",dok se u Cs transkriptima navodi da je gravitacija takodje inteligenta a ujedno i vezivo kreacije,te "bog".To meni objasnjava mnoge stvari fizickog i metafizickog karaktera pa pitam da li neko vidi vezu?


Ako ti je jasno, čemu onda pitanje? Kako će tebi ili nekome drugome taj odgovor pomoći?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: sri feb 01, 2012 4:07 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Bit će da je gravitacija kao pojava okomita na inteligentnu energiju, a oboje je živo.
Gravitacija se tiče prostora i denziteta, a inteligentna sila se tiće vremena, prostora vremena.
Imam neku predodžbu u glavi da na "inteligentnoj energiji", koja je recimo primarnija, visi ova naša gravitacija kao živa hijerarhija denziteta.
Mjesto spoja (tamo gdje visi) bi možda bio 7D.
Isto tako imam predodžbu da na "inteligentnoj energiji" visi mnogo drugih gravitacija koje čine hijerarhije, ko zna kakve sve i koliko različite od naše, neke bliske možda već urušene... neke se formiraju.
Iz sveg pročitanog i doživljenog izgleda da postoji i hrpa prelazaka ili veza između tih gravitacija koje vise kao hijerarhije, neki bježe u druge, neki kradu druge da bi odgodili otkidanje sa "inteligentne sile", vjerovatno ima i pokušaja pripajanja.
Mislim da je to sve jedna velika dramatična sapunica sa svim mogućim otvorenim i zakulisnim igrama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 12:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Lampa je napisao/la:
Nicaze je napisao/la:
Vec duze vrijeme "vrtim" jednu misao uglavi.Naime u Ra materijalu sa se spominje "Inteligentna energija",dok se u Cs transkriptima navodi da je gravitacija takodje inteligenta a ujedno i vezivo kreacije,te "bog".To meni objasnjava mnoge stvari fizickog i metafizickog karaktera pa pitam da li neko vidi vezu?


Ako ti je jasno, čemu onda pitanje? Kako će tebi ili nekome drugome taj odgovor pomoći?


Procitaj prvu recenicu promatracevog posta.


Pitanje trenutka sam stavio za temu po uzoru na Misao trenutka(moj propust sto nisam to naveo ranije).Kako ce nekom odgovor pomoci to je do onoga koji cita, ne bih da pretpostavljam i spekulisem.A sto se tice toga da mi je jasan odgovor(dozvoli da je ovo forum na kojem diskutujemo o raznim temama).Po mom misljenju odgovor moze nekom pomoci a u ostalom koja korist od znanja ako se zadrzava za sebe.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Zadnja izmjena: Nicaze; čet feb 02, 2012 12:54 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 12:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
promatrač je napisao/la:
Imam neku predodžbu u glavi da na "inteligentnoj energiji", koja je recimo primarnija, visi ova naša gravitacija kao živa hijerarhija denziteta.
Mjesto spoja (tamo gdje visi) bi možda bio 7D.


Ovo je po mom misljenju inteligentna beskonacnost.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 2:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
dobro ti je i zanimljivo ovo oko gravitacije , evo moj pogled.

Citat:
dok se u Cs transkriptima navodi da je gravitacija takodje inteligenta a ujedno i vezivo kreacije,te "bog"


To da je gravitacija , tj sila Zemljine teže vezivo , je dobar termin, ta sila upravo i konkretno drži prikovane za planetu sve kreacije i sva živa bića koja su nastanjena na planeti.
karakteristika joj j e da je jednaka za sve , bez obzira na nivo svijesti određenog bića.
Sve što je vezano za fizikalu joj je podređeno , jedino tek na neka potpuna nefizička bića ona ne utiče , barem ne na način na koji utiče na nas.

Čovjek ju zapravo ne može shvatiti , u onom smislu da bi je nekako mogao iskoristiti , transformirati i upotrebljavati. Najveća i najjača sila na planeti. I kako je čovjek došao do raznih kombinacija , kontrole i baratanja silama , što mu je donijelo sva znanja i postignuća u arhitekturi i graditeljstvu , i ako je uspio izvršiti transormacije energije iz toplotne u električnu struju (termoelektrane) , silu vodenog pritiska i uzgona vode također u električnu struju (turbine hidroelektrana) , u raznim izvedenim arhitektonskim objektima za koje ima onih dijelova koji je nelogično kako uopće stoje i ne sruše se , djelomično tako i ''pobijediti gravitaciju'' , vjerovatno bi neko zaista pravo znanje o gravitaciji i neka tehnika njene kontrole ili transformacije u drugi vid sile ili energije donijela i omogućavala razna ''čudesa'' iz naših današnjih pogleda. E sad ko će znat jesu li u tom pogledu šta više znali ili čak koristili ovi neke ranije civilizacije, kao atlantis.

ima jedan element u statici , nije uopće sila , i povezan je sa jako čudnim ''ponašanjem'' gravitacije u tom slučaju, praktično stvara prirodnu antigravitaciju. ne znam je li ti poznato ono što se u statici zove ''obrtni moment'' ili samo ''moment'' . ima onaj jedan , reklo bi se ''trik'' , ako si to nekad vidio ili postavio, ono sa čašom,čačkalicom,kašikom i viljuškom, kad ih uklještiš i sa samim vrhom čačkalice postaviš na rub čaše da stoji. I stoji . A izgleda potpuno nevjerovatno i nemoguće da nešto tako stoji. Jesi vidio kad taj ''trik'' . Uslikat ću ga i postavit ako hoćeš.

To je onaj specifičan slučaj , kad je težište tog ukupnog materijalnog sklopljenog elementa IZVAN samog tog elementa , a ta praktično anti-gravitacija , taj statički obrtni moment cijelo to tijelo ''vraća'' u suprotnu stranu na koju to sve krene da padne. I kad rukama osjećajno to malo štimaš i nađeš balans , stoji. To je recimo jedna od moglo bi se nazvati anomalija ponašanja te glavne nepobjedive sile gravitacije, e sad nebo zna čega oko nje svega još zapravo ima i nema.

Citat:
To meni objasnjava mnoge stvari fizickog i metafizickog karaktera pa pitam da li neko vidi vezu?


Evo ti jedan detalj , pa ako ti pripomogne u metafizičkom dijelu priče o sili gravitaciji.
što se tiče svih živih fizičkih bića na planeti , svi su joj podređeni, na sve utiče , i ne mogu joj se oduprijeti. Što se tiče same materije , sve što ima neku težinu , također će pasti i podložno i ovisno je gravitaciji. Od ona 4 elementa prvog denziteta (zemlja,voda,zrak i vatra) , podložni su joj zemlja,tj sve materije koje sačinjavaju tlo/kopno , podložna joj je i voda , čije okeane i mora upravo gravitacija drži prikovane za planetu , i kapi kiše i snijega koji gravitacijom padaju na tlo. Zrak je također ''upakovan i usidren'' u atmosferski omotač i sloj usljed uticaja gravitacije planete.

jedino četvrti element , vatra , na nju gravitacija nema uticaja, osim samo kroz poveznicu da je vatra kad se pojavi vezana za materijalni ili hemijski element koji ''gori''.
a opet glavna ''vatra'' bez koje nema života na planeti je sunce, glavni solar u sistemu.
i upravo kod njega , gravitacija također postoji , ali na njemu ima skroz drugačiju formu i odnos spram recimo bilo kojeg materijalnog objekta (recimo svemirske sonde ili broda) , ili teorotski kad bi mu se približilo bilo koje fizičko živo biće za Zemlje. Sunčeva gravitacija sve bi to privukla, ali bi sve to bilo sprženo, dakle ta gravitacija je ''ubica'' i degradira sve što je vezano za materiju . Dok zemljina gravitacija sva ta ista fizička bića nastanjena na planeti upravo drži na okupu. Jezgro planete je također konstantna vatra, užarena lava, oblikom tako kao Zemljino malo, ''unutarnje sunce''.
Sunce i planeta. I jedno i drugo imaju istu centralnu jezgrenu silu , isto se zove , gravitacija , ali upravo dijametralno suprotno se te dvije gravitacije ''ponašaju'' , i totalno suprotan odnos imaju prema fizičkim bićima. Možda bi to moglo pomoći vezano za onu priču da svjesna bića iz nefizičkog aspekta postojanja ''žive na solarima/zvijezdama'' ili vezano za njih u bilo kojem sad obliku.

Naravno i ova naša planetarna gravitacija ''ubija'' ako padneš sa velike visine, ali u samom prorodnom obliku, čovjek ne može letiti , niti su neboderi prirodna tvorevina, pa to ne računam da je tu gravitacija ''ubica'' u primjerice slučaju pada aviona.

a što se tiče fizičkog onog aspekta , slučajevi kao balon ili cepelini sa helijumom i vodikom nisu ''pobjeda gravitacije'' nego je jednostavno helij lakši od zraka kao hemijki element , pa u okolišu zraka se udaljava od tla zemlje, mada bi i to zapravo moglo spadati pod ''rupe u zakonu gravitacije'' , vjerovatno ima i još ponešto vezano za helij i vodik ,što mi danas ne znamo. također i sam topli zagrijani zrak koji podiže one balone je lakši od samog zraka i opet na određen način ''pobjeđuje gravitaciju'' , a tu je opet upleten element ''vatra'' (površinska vatra na planeti), jedini od ta 4 elementa na koji gravitacija Zemlje nema fiksan i specifičan uticaj. Dok opet samu jezgru planete , praktično centar ukupne planetine gravitacije , čini element ''vatra''.

e a sad ima li sama ta sila neku vrstu inteligencije i svijesti ? svakako ako i ima , vjerovatno bi to bilo povezano sa onim što su rađena i neka ispitivanja i experimenti po pitanju neke naznake da eventualno voda i kristali vode imaju neku ili svijest, ili mogućnost memorisanja informacija , mislim da su takve neke opite radili japanci, ono da kristali vode su reagovali na određene tonove i muziku i sl . A gravitacija je svakako ''vezivo'' koje i vodu kao element drži uvezanu sa ostalom materijom, pa kroz to bi se to o vodi svakako doticalo i nekih možda saznanja o gravitaciji.

a nešto u tom stilu se spominje i tu :

P: Da li misli stvaraju gravitaciju?
O: Da.
P: Da li zvuk stvara gravitaciju?
O: Da.
P: Može li zvuk manipulisati gravitacijom?
O: Može.
P: Može li se to postići ljudskim glasom?
O: Da.
P: Može li se to izvesti tonovima, ili pomoću snage kroz misli?
O: Oboje.

ovo da se određenim frekvencijama zvuka može manipulisati silom gravitacije, ta ideja se ponekad spominje oko onih načina podizanja velikih kamenih blokova na piramidama.
može li se sama ta sila zvati inteligentnom energijom ne znam, ali barem da postoje brojni nama nepoznati danas načini njene manipulacije ili transformacije u neki drugi oblik energije ili upotrebljive sile, to vjerujem da svakako ima oko toga stvari, i to ne malo.

a ovo što promatrač kaže :
Citat:
Imam neku predodžbu u glavi da na "inteligentnoj energiji", koja je recimo primarnija, visi ova naša gravitacija kao živa hijerarhija denziteta.Mjesto spoja (tamo gdje visi) bi možda bio 7D.


možda to što promatrač nazivaš da centar gravitacije ''visi'' na sedmom nivou , tj svakako u nefizičkom aspektu svijesti/energija ,u toj nekoj glavnoj ''inteligentnoj energiji'' kako kažeš, možda blisko onome što sam spomenuo o razlici sunčeve i zemljine gravitacije , koje jasno odvajaju ''svjetove'' kojima daju pristup sebi , a kojima ne (sunčeva gravitacija zapravo utiče da sve materijalno što mu krene u susret biva sprženo) . U nekom smislu time onda sunčeva gravitacija okuplja/propušta samo energetsko svjesna bića ? A ova planetarna gravitacija podjednako utiče na sve bez obzira na nivo svijesti fizičkog bića , i svi su joj ''niži/podređeni'' , pa u tom slučaju ako ona ''visi'' na nivou 7 , svakako i jesmo svi na planeti ispod nivoa 7 , time podređeni i niži od mjesta centralne ''inteligentne enegrije'' gdje je ona ''zakaćena'' , a svakako smo i u sklopu ovog dijela hijerarhije (materijalnih) denziteta na koje gravitacija ima podjednak uticaj , kao vertikalna sila hijerarhije ista za sve.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 2:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Lampa je napisao/la:
Nicaze je napisao/la:
To meni objasnjava mnoge stvari fizickog i metafizickog karaktera pa pitam da li neko vidi vezu?

Ako ti je jasno, čemu onda pitanje? Kako će tebi ili nekome drugome taj odgovor pomoći?

Nicaze je napisao/la:
A sto se tice toga da mi je jasan odgovor(dozvoli da je ovo forum na kojem diskutujemo o raznim temama).Po mom misljenju odgovor moze nekom pomoci a u ostalom koja korist od znanja ako se zadrzava za sebe.


Ako poveznica između inteligentne energije i gravitacije tebi objašnjava neke stvari, tada si trebao navesti koje stvari i što si saznao/naučio, sumnje i polazne pretpostavke koje si imao, kako si ih riješio. E, to bi bilo znanje. Ne vidim da si ikome išta objasnio tako da se ne može reći da si neko znanje ovdje iznio.

Pitanje da li netko vidi vezu, znači što? Netko može reći: Da, vidim vezu. Ili: Ne, ne vidim vezu. A može i u maniri zena reći: Kiša pada, trava raste.

Na nejasno postavljeno pitanje ne možeš očekivati jasan odgovor. Pitaš kako glasi odgovor, a moje pitanje je: A kako glasi pitanje? Pod pretpostavkom da si tražio objašnjenje veze između gravitacije i inteligentne energije imaš u nastavku moje mišljenje premda se o gravitaciji već pisalo na drugim mjestima.
promatrač je napisao/la:
Bit će da je gravitacija kao pojava okomita na inteligentnu energiju, a oboje je živo. Gravitacija se tiče prostora i denziteta, a inteligentna sila se tiče vremena, prostora vremena.
Imam neku predodžbu u glavi da na "inteligentnoj energiji", koja je recimo primarnija, visi ova naša gravitacija kao živa hijerarhija denziteta.
Mjesto spoja (tamo gdje visi) bi možda bio 7D.
Isto tako imam predodžbu da na "inteligentnoj energiji" visi mnogo drugih gravitacija koje čine hijerarhije, ko zna kakve sve i koliko različite od naše, neke bliske možda već urušene... neke se formiraju.
Iz sveg pročitanog i doživljenog izgleda da postoji i hrpa prelazaka ili veza između tih gravitacija koje vise kao hijerarhije, neki bježe u druge, neki kradu druge da bi odgodili otkidanje sa "inteligentne sile", vjerovatno ima i pokušaja pripajanja.
Mislim da je to sve jedna velika dramatična sapunica sa svim mogućim otvorenim i zakulisnim igrama.


Ovdje imamo dva pojma koja bi trebalo pojasniti, a to su: inteligentna energija i gravitacija, a pretpostavljam da se traži neka poveznica među njima.
Cass je napisao/la:
Svijest je apsolutna centralna točka koja isijava energiju. Energija pulsira u valovima.

Bojan71 je napisao/la:
Stanje večnog-nevečnog je iznova kruženje u hologramu egzistencije, od praznine-celine iznutra ka van i obrnuto što znači da je sve sjedinjeno kao tok događanja i nedogađanja.

Cass je napisao/la:
P: …Čekaj malo, gravitacija izjednačava svjetlost, atomske čestice izjednačavaju optiku,
antimaterija izjednačava materiju? Sve je u balansu. I odgovor uvijek mora biti nula.
O: I nula je beskonačna.

P: …da li je svijest isto što i gravitacija?
O: To je unutarnji dio.
P: Rekli ste da je EM isto što i gravitacija. Da li povećanje u EM, sakupljanju EM ili
izrada EM vala, da li se povećava gravitacija na stvari ili objekte ili osobe koje su
izložene tome?
O: Gravitacija se nikad ne povećava ili smanjuje; ona se samo sakuplja i disperzira.

O: …Gravitacija je "stvar" sve egzistencije; zato ona ima nepromjenjivo svojstvo u kvantitetu.

O: …Svjetlo je izražavanje gravitacijske energije.

O: Gravitacija je struktura, kao i podupiranje energije.

O: Svjesnost je sadržana unutar proširene realizacije modela gravitacije. UTP (ujedinjena teorija polja), ako se kompletira, daje nekome uvid u sinhroniziranu vezu između gravitacije i svjesnosti.

O: Energija je komponenta znanja,….

O: Uzmite jedan primjer: svjetlost je energetski izraz gravitacije. Korištenje gravitacije
"generira" svjetlost.

O: I kao što vi već pretpostavljate, svjesnost "prethodi" svjetlosti, kao izraz energije.
O: B, svjesnost može kreirati energiju.
O: Svjetlost je primjena.


Po mojem mišljenju, gravitacija se može predstaviti slikom poput fontane koja rasprskava vodu, a pumpa od ispod tu istu vodu, opet usisava gore i ponovo rasprskava. S tom razlikom da fontana daje kontinuirani mlaz, a gravitacija nije kontinuirana nego se javlja u valovima. Odnosno, vjerojatno jest kontinuirana, ali se izmjenjuju valovi svjetla i tame, tako da izgleda diskontinuirano. Kako se navodi u Cs materijalu, ona ima svojstvo širenja (OPD) i skupljanja (OPS). Gravitacija postoji svugdje, prožima sve, kao potencijalna energija, a kad se pojavi ideja „kretanja“ gravitacija ga podržava isijavajući pri tome svjetlo. Da bi se ideja "kretanja" mogla ostvariti prethodi joj svijest koja ga pokreće. A svijest jest beskonačna i inteligentna i energija. Svijest, svjetlo i energija su karakteristike gravitacije. Vjerojatno se isto odnosi i na antigravitaciju, tj. tamni dio gravitacije.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 3:30 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Bojim da u ovom trenutku neću ići u daljnje pojašnjavanje pojmova jer smo pričajući o tome otišli daleko iznad "lige pričanja".
Tu se radi samo o bljeskovima jasnoće i baratanje posuđenim terminima, koji dalje ne moraju značiti ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 5:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Lampa je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
Nicaze je napisao/la:
To meni objasnjava mnoge stvari fizickog i metafizickog karaktera pa pitam da li neko vidi vezu?

Ako ti je jasno, čemu onda pitanje? Kako će tebi ili nekome drugome taj odgovor pomoći?

Nicaze je napisao/la:
A sto se tice toga da mi je jasan odgovor(dozvoli da je ovo forum na kojem diskutujemo o raznim temama).Po mom misljenju odgovor moze nekom pomoci a u ostalom koja korist od znanja ako se zadrzava za sebe.


Ako poveznica između inteligentne energije i gravitacije tebi objašnjava neke stvari, tada si trebao navesti koje stvari i što si saznao/naučio, sumnje i polazne pretpostavke koje si imao, kako si ih riješio. E, to bi bilo znanje. Ne vidim da si ikome išta objasnio tako da se ne može reći da si neko znanje ovdje iznio.

Pitanje da li netko vidi vezu, znači što? Netko može reći: Da, vidim vezu. Ili: Ne, ne vidim vezu. A može i u maniri zena reći: Kiša pada, trava raste.

Na nejasno postavljeno pitanje ne možeš očekivati jasan odgovor. Pitaš kako glasi odgovor, a moje pitanje je: A kako glasi pitanje? Pod pretpostavkom da si tražio objašnjenje veze između gravitacije i inteligentne energije imaš u nastavku moje mišljenje premda se o gravitaciji već pisalo na drugim mjestima.
promatrač je napisao/la:
Bit će da je gravitacija kao pojava okomita na inteligentnu energiju, a oboje je živo. Gravitacija se tiče prostora i denziteta, a inteligentna sila se tiče vremena, prostora vremena.
Imam neku predodžbu u glavi da na "inteligentnoj energiji", koja je recimo primarnija, visi ova naša gravitacija kao živa hijerarhija denziteta.
Mjesto spoja (tamo gdje visi) bi možda bio 7D.
Isto tako imam predodžbu da na "inteligentnoj energiji" visi mnogo drugih gravitacija koje čine hijerarhije, ko zna kakve sve i koliko različite od naše, neke bliske možda već urušene... neke se formiraju.
Iz sveg pročitanog i doživljenog izgleda da postoji i hrpa prelazaka ili veza između tih gravitacija koje vise kao hijerarhije, neki bježe u druge, neki kradu druge da bi odgodili otkidanje sa "inteligentne sile", vjerovatno ima i pokušaja pripajanja.
Mislim da je to sve jedna velika dramatična sapunica sa svim mogućim otvorenim i zakulisnim igrama.


Ovdje imamo dva pojma koja bi trebalo pojasniti, a to su: inteligentna energija i gravitacija, a pretpostavljam da se traži neka poveznica među njima.
Cass je napisao/la:
Svijest je apsolutna centralna točka koja isijava energiju. Energija pulsira u valovima.

Bojan71 je napisao/la:
Stanje večnog-nevečnog je iznova kruženje u hologramu egzistencije, od praznine-celine iznutra ka van i obrnuto što znači da je sve sjedinjeno kao tok događanja i nedogađanja.

Cass je napisao/la:
P: …Čekaj malo, gravitacija izjednačava svjetlost, atomske čestice izjednačavaju optiku,
antimaterija izjednačava materiju? Sve je u balansu. I odgovor uvijek mora biti nula.
O: I nula je beskonačna.

P: …da li je svijest isto što i gravitacija?
O: To je unutarnji dio.
P: Rekli ste da je EM isto što i gravitacija. Da li povećanje u EM, sakupljanju EM ili
izrada EM vala, da li se povećava gravitacija na stvari ili objekte ili osobe koje su
izložene tome?
O: Gravitacija se nikad ne povećava ili smanjuje; ona se samo sakuplja i disperzira.

O: …Gravitacija je "stvar" sve egzistencije; zato ona ima nepromjenjivo svojstvo u kvantitetu.

O: …Svjetlo je izražavanje gravitacijske energije.

O: Gravitacija je struktura, kao i podupiranje energije.

O: Svjesnost je sadržana unutar proširene realizacije modela gravitacije. UTP (ujedinjena teorija polja), ako se kompletira, daje nekome uvid u sinhroniziranu vezu između gravitacije i svjesnosti.

O: Energija je komponenta znanja,….

O: Uzmite jedan primjer: svjetlost je energetski izraz gravitacije. Korištenje gravitacije
"generira" svjetlost.

O: I kao što vi već pretpostavljate, svjesnost "prethodi" svjetlosti, kao izraz energije.
O: B, svjesnost može kreirati energiju.
O: Svjetlost je primjena.


Po mojem mišljenju, gravitacija se može predstaviti slikom poput fontane koja rasprskava vodu, a pumpa od ispod tu istu vodu, opet usisava gore i ponovo rasprskava. S tom razlikom da fontana daje kontinuirani mlaz, a gravitacija nije kontinuirana nego se javlja u valovima. Odnosno, vjerojatno jest kontinuirana, ali se izmjenjuju valovi svjetla i tame, tako da izgleda diskontinuirano. Kako se navodi u Cs materijalu, ona ima svojstvo širenja (OPD) i skupljanja (OPS). Gravitacija postoji svugdje, prožima sve, kao potencijalna energija, a kad se pojavi ideja „kretanja“ gravitacija ga podržava isijavajući pri tome svjetlo. Da bi se ideja "kretanja" mogla ostvariti prethodi joj svijest koja ga pokreće. A svijest jest beskonačna i inteligentna i energija. Svijest, svjetlo i energija su karakteristike gravitacije. Vjerojatno se isto odnosi i na antigravitaciju, tj. tamni dio gravitacije.
:glasses7:


Lampa je napisao/la:
Ako poveznica između inteligentne energije i gravitacije tebi objašnjava neke stvari, tada si trebao navesti koje stvari i što si saznao/naučio, sumnje i polazne pretpostavke koje si imao,


Poveznica je slijedeca:Ra materijal,Kasiopejske transkripte,tekstovi na ovom forumu,vise epizoda serije Psi faktor koje sam gledao prije vise godina(moze se skinuti torrentom na btjunki.org,razni dogadjaji u licnom zivotu,posmatranje prirode,razni video materijali(ne mogu vise da se sjetim je li bilo cega drugog).Ako ti nesto "bljesne" u trenutku ponekad to ne mozes to i da objasnis vec jednostavno znas da je to tako.

Lampa je napisao/la:
Pitanje da li netko vidi vezu, znači što? Netko može reći: Da, vidim vezu. Ili: Ne, ne vidim vezu. A može i u maniri zena reći: Kiša pada, trava raste.


Znaci da li neko vidi kao ja vezu kada se uporede tvrdnje iz citiranih materijala.Meni savim legitimni odgovori na postavljeno pitanje.

A moje pitanje opet je kako nesto funkcionise(uopsteno govoreci).

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
promatrač je napisao/la:
Bojim da u ovom trenutku neću ići u daljnje pojašnjavanje pojmova jer smo pričajući o tome otišli daleko iznad "lige pričanja".
Tu se radi samo o bljeskovima jasnoće i baratanje posuđenim terminima, koji dalje ne moraju značiti ništa.

Dobro. Mislim da tu ima nešto. Zanimljiv mi je pojam "okomito na". Jednog dana kad ti se bude dalo, napiši malo.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 7:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Probaj pročitati ovo: viewtopic.php?f=7&t=3847
Pa ovo: viewtopic.php?f=16&t=4005
Pa ovo: http://www.galaksija.com/metafizika/fiz ... ukcija.htm
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Taj Ra materijal je cista iluminatska podvala

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
promatrač je napisao/la:

Tnx, već jesam. Ovo što je TB napisao je za sada izvan moje domene shvaćanja, Ripel mi nije baš nešto po ukusu, a Malangina fizika je odlična stvar. Čak sam razmišljala da postam ovdje sliku "krafne"-univerzuma jer je to-to.
Anyway, tnx.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 10:41 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Krafna univerzuma je po meni nešto slično, ako ne i isto što i kundalini jabuka.
Presjeci kundalini jabuke takođe mogu biti pod svakakvim kutevima i okomiti.
Ta kundalini jabuka proizlazi iz svoje osi koja je pak primarnija pojava od jabuke.

Možda se krafna/jabuka svodi na istu priču o kakvoj pričamo višlje na temi kao gravitaciji i inteligentnoj energiji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 10:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
promatrač je napisao/la:
Krafna univerzuma je po meni nešto slično, ako ne i isto što i kundalini jabuka.
Presjeci kundalini jabuke takođe mogu biti pod svakakvim kutevima i okomiti.
Ta kundalini jabuka proizlazi iz svoje osi koja je pak primarnija pojava od jabuke.

Možda se krafna/jabuka svodi na istu priču o kakvoj pričamo višlje na temi kao gravitaciji i inteligentnoj energiji.

U pravu si, krafna je glavni dio priče po meni. Dobro si primjetio vezu izeđu univerzalnog i lokalnog. Kako gore tako i dolje, pa, ako priču spustimo na lokalno i kundalini jabuka djeluje na isti način. Kao što je u krafni univerzuma 7D/1D u središtu krafne, tako je i lokalno, središte skupljanja/širenja energije je u središtu čovjeka, na području oko pupka.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 11:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
promatrač je napisao/la:
Presjeci kundalini jabuke takođe mogu biti pod svakakvim kutevima i okomiti.

Zaboravila sam dodati, Cass također spominju strukturu gravitacije kao oktogonalno geometrijsko tijelo koje se sastoji od ljusaka (7), a svijest predstavlja jednu krišku (dakle vertikalni presjek) univerzalne "krafne" - gravitacije.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: čet feb 02, 2012 11:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Je, to se poklapa i sa mojim iskustvima (to da je ova svijest jedan vertikalni presjek).
Još k tome ima lijeva i desna strana presjeka kao krugovi, ti krugovi energije koje se vrte u određenom smjeru koji nije fiksan.
Lijeva i desna strana dalje opet zvone na lijevu i desnu stranu iz castanedinih učenja...

Pitam se što se dobije umjesto krafne ako se svi presjeci ne vrte u istom smjeru. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pitanje trenutka
PostPostano: pet feb 03, 2012 12:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
promatrač je napisao/la:
Je, to se poklapa i sa mojim iskustvima (to da je ova svijest jedan vertikalni presjek).
Još k tome ima lijeva i desna strana presjeka kao krugovi, ti krugovi energije koje se vrte u određenom smjeru koji nije fiksan.
Lijeva i desna strana dalje opet zvone na lijevu i desnu stranu iz castanedinih učenja...

Pitam se što se dobije umjesto krafne ako se svi presjeci ne vrte u istom smjeru. #-o

:dontknow:
Treba nacrtati, na papiru ili u glavi.

Iz Malanginog članka Fizika abdukcija prikaz "univezalne krafne" prema Davidu Bohmu.
slika
Na donjoj slici primjer kako se brazac ponavlja. Slika sadrži elemente i "krafne" i "jabuke" a malo me podsjeća i na Orla (bez uvrede štovateljima lika i djela CC).

slika
Ovu sliku je NASA nazvala snježni anđeo, snimljeno Hubble teleskopom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 77 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz