Sada je: sub apr 27, 2024 6:31 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: ned jan 15, 2012 2:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Velika vecina nas ovde je da kazem na putu promena i sa te strane se pruza nesebicna pomoc medju clanovima razmenom informacija ,prevodjenjem tekstova ,postavljanjem linkova i td.
Pitanje glasi :

-Koliko nas je ovde koji jedva sastavljaju kraj s`krajem u ovom svetu gde smo i gde cemo biti do daljnjeg?
-Kakva su razmisljanja o poslovnoj saradnji medju clanovima istih ili slicnih poslova?
-Da li se moze pomoci onima koji su u teskoj materijalnoj situaciji ,npr. davanjem ili pronalazenjem posla?

NECU da se ovo pogresno shvati,ali smatram da bi i na takav nacin trebalo pomoci ljudima bar dok nestigne ... nesto .

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: ned jan 15, 2012 3:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 05, 2011 8:56 am
Postovi: 26
Mislim da je svako u stanju pomoci sam sebi, ukoliko zele, ljudi vole da pate, vole dramu, da se jadaju...

Svaki covjek bira, ko smo mi da se petljamo i pokusavamo pomoci drugom, kad u vecini slucajeva nismo u stanju sebi pomoci :)

Ali eto da idem malo konkretnije na tvoje pitanje, problem kod pomoci je taj sto covjek najcesce poslije toga cesto postane parazit, jer hej neko ce mi pomoci danas, rijetki su oni koji danas stvarno zele da se izbave iz svojih problema, koje su najcesce sami sebi stavili na ledja.

Imam kolegu koji je digao kredit od 5 000 KM da si kupi auto, mogao je uzeti Yuga za 1000 km a ne Vectru od 5000, sad treba da otplacuje kredit 5 godina i da robuje sistemu, nakon tih 5 godina bice dobro ako tu istu Vectru proda i za 2 000 KM, umjesto da je kupio biciklo....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: ned jan 15, 2012 4:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Ne treba pomagati ukoliko pomoc nije trazena.
Ja naglasih da NECU da se ovo shvati pogresno.NE-bas ovako kako si ti shvatio.Netrazim ja za sebe licno nikakvu pomoc.Netrazim ni za bilo koga drugog,ali ako ima takvih ljudi ,red je da im se pomogne.Pusti ti ``smelost sitog stomaka``.Zaduzivanje kod banaka je licna stvar.Imam poznanika takvih kao taj tvoj koji su u dugovima do guse i podizu kredit za auto.Takvi bankama i trebaju ,a ne mi.Zamisli da je covek porodican,ima prosecno 2 deteta ,skolarca mozda,i ostao je bez posla ......Pa njemu bi svaka pomoc dobro dosla.Jesi li zamislio?
E sad zamisli da si ti taj covek.
Rad na sebi sa dvoje-troje gladne dece koja od sistema mogu da ocekuju samo preuzimanje i rastavljanje od roditelja,mislim da je previse sebicno.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: ned jan 15, 2012 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 29, 2011 11:24 pm
Postovi: 92
Ovo vamo moze biti puko filozofiranje,moze se tema rasteći na 100 strana(nemoj pomagati dok nezatrazi,pa onda ima obitelj,pa lik je preponosan da zatrazi pomoc,te zali samog sebe itd....) Iskreno neke stvari stoje,pomoći se može onom koji želi pomoć,sistem takav kakav je,na njega nemozemo previse utjecat trenutno. Najjednostavnije rješenje (barem po mom nekom skromnom misljenju-sto nemora znaciti i neznaci da sam u pravu) je slusaj svoje "srce". Ako mozes pomoci,pomozi ako nemozes nemoj ni odmoci. To što počnu iskoristavat,toga se nemoj uopce bojati,ti si bio covjek i pomogao si jednom ako to krene dalje onda jednostavno se "maknes" i das do znanja da je dosta. :occasion5:


"Nemožes tražiti ljubav ako je neznaš dati" :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: čet jan 19, 2012 2:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Naravno da mozemo i tako bi i trebalo da bude ne pricam sad o nekim materijalnim stvarima ali organizacija ljudi koji se bave ovom tematikom je jako losa
Davno su se trebali ljudi koji se zanimaju za napredak uvezati i aktivno djelovati da se promjeni dosadasnji stil zivota
Htjeli to priznati ili ne za sada smo jako pasivni a dosad su promjene trebale biti pokrenute ako ne i realizovane
ovoj citat je sa prve stranice Galaksije
"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
Primjetio sam da dosta ljudi koji se bave ovom tematikom cekaju decembar 2012 ili neke vanzemaljce da nas spase sto se mene tice bolje da se nista od tog ne desi, sve je vise i vise ljudi koji se pocinju buditi, pocinju istrazivati sta se zaista dogadja u svijetu
Ako ce vec biti promjena onda je red da ih mi pokrenemo i realizujemo
Na Galaksiji ima 3000 clanova
3000 ljudi a budite uvjereni da nas ima 100 puta vise, ne govorim samo o ljudima koji se bave ovom tematikom vec o ljudima koji su dobrog srca koji prate da nikoga ne uvrijede koji postuju tudje ali na svoje ne daju
ovo je moj zivot, odgovoran sam za njeg sve sto mi se desi moja je odgovornost i nicija druga sve sto ja uradim i kazem stojim iza toga
Zivim u svijetu koji je za vecinu los ali onaj mali broj ljudi kojima ovo stanje odgovara oni vladaju
Oni su aktivni i to je razlog zbog kojeg oni vladaju
Zasad smo stoka za njih
Znanje je moc
Znanje je bitno
Ignorisanje vodi u propast
Zasad samo ignorisemo i idemo u propast
Ovaj svijet je nas ima utjecaj na nas i na nama je da ga mjenjamo
A kakav god nas izbor bio imat ce utjecaj na njeg
Ako ostanemo pasivni bit ce po njihovom
Ako postanemo aktivni :D Eh to bi bio pravi svijet

Njihova moc je u sistemu koi su postavili ali prvi put sistemu se moze prilagoditi po prvi put moguce se boriti sa njima njihovim oruzjem
Demokratija-Vladavina naroda
Svi bi se trebali baviti politikom
Nas ne mogu pridobiti nasa uvjerenja su cvrsta
Imamo priliku da mjenjamo svijet na bolje

Nije bitno kakva si osoba bitno je sta cinis
Nasa djela nas odredjuju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: čet jan 19, 2012 2:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Upravo tako.To sam i mislio kod pokretanja teme.Ipak je pasivnost i trućanje po tastaturi umnogome lakse i ugodnije.Komformizam na prvom mestu.Doci ce i taj decembar pa cemo videti.Ali sta ako stanje ostane ovakvo sa tendencijom sunovrata i one ljudskosti koja postoji u nama koji smo ,jelte ,progledali ? Sto rece onaj neki tamo (ime nebitno) :``-kad su dosli po mene,nije imao ko da me brani``.
Što kažeš ima gomila zbunjenih ,dobrih ,kvalitetnih ljudi koji vide i žele da se ova glupost više okonča ali ne znaju kako.Treba im se pomoći.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: čet jan 19, 2012 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Dobra tema, ali fokus držite na svojoj okolini, ne na pripadnicima galaksije.
Pomozite ljudima u svojoj blizini koje svakodnevno srećete; materijalna pomoć nije loša, ali bitnije je da u ovom trenutku širite istinu/znanje koje pokušavamo saznati i uz pomoć ovog foruma. Naravno da postoji veliki dio populacije koji je na pragu ili je već siromašan, ali za sada je krucijalno širiti informacije koje nećete čuti na mainstream medijima.

U odnosu na period od recimo prije dvije godine, danas je puno lakše govoriti o ovim "našim" temama u svakodnevnoj situaciji, među "običnim"ljudima.

Druga stvar, u praktičnom životu treba prelaziti na alternativne izvore energije (ili barem jednim dijelom) ali također pokušati što više izbjeći odlaske u trgovine, apoteke/ljekarne, trošiti novce na tercijarne i nepotrebne stvari.
Tko je na selu treba sve više obrađivati zemlju, ali uz permakulturu i izbjegavajući dosadašnji intenzivni/bolesni način.

Liječenje - postoji već toliko alternativa, i one su sve popularnije i djeluju.

Danas nekakvi inženjeri hodaju i nude ugradbu HHO generatora u radne građevinske strojeve (bulldozer, utovarivači, i sl) i traktore , i ovo se događa u običnim malim mjestima u BiH.

Još nešto, koliko primjećujem, sve više ljudi živi od alternativnih djelatnosti, bilo da je u pitanju liječenje bioenergijom, ugradnja hho generatora, regresivna hipnoza (i uklanjanje nakačenja), alternativna medicina, izdavanje knjiga koje govore protiv svega što matrix predstavlja, internet stranice koje pružaju informacije kojih nema u mainstream medijima... Ima toga još vjerojatno...

Dakle prije svega, osobnim primjerom činiti sve da smanjite svoj udio u funkcioniranju matrixa, a onda pokušati koliko toliko utjecati na svoju okolinu. I to je najbolje što većina nas za sada može uraditi.
I još jednom, pomozite onome koji vam je blizu, ne tražite kome ćete pomoći "tamo negdje". Naravno da je ideja ok, da "galaksijci" pomažemo jedni drugima praktično, ali udaljenost ima svoju lošu stranu, zato ne trošite vrijeme i energiju ako već možete pomoći nekome tko vam je "pred nosom".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: pet jan 20, 2012 12:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Ja ne drzim fokus ni na kome ovdje sam izrazio svoj stav svoje misljenje, dugo sam u ovome i nista se nije promjenilo osim broja ljudi koji prati ovu tematiku a ako ce mo istunu ustvari situacija u ovom svijetu je postala gora
Vise ljudi se bavi istinom a svijet i dalje ide u propast
Razlog tome je sto oni i koji znaju sta se desava nista ne poduzimaju povodom toga
Opet ponavljam nije bitno da si ti najdivnija osoba na ovom svijetu i da sve znas ali ako nista ne poduzimas ti u stvari si pasivan i dalje ce neko gluplji kontrolisati tvoju sudbinu samo zato sto ima pokvareniji um a ti ne zelis reagovati
Jedini nacin da promjenimo ovaj svijet je da se uvezemo i da pocnemo koristiti ono sto nam je ponudjeno
Tezimo znanju i slobodi
Zivimo u matrixu koji ima set pravila koja i nisu losa ako si aktivna osoba
Matrix je los za pasivne zahtjeva konstantno napredovanje
Matrix treba uociti te mu se prilagoditi i onda ga pobjediti
Zasad smo ga uocili sad se treba prilagoditi a tek onda dolazi na red rusenje matrixa
Najtezi je korak prilagodjavanje jer zahtjeva rad i istrajnost
Kad se ovlada matrixom nije ga promblem srusiti ako i bude potrebe da se srusi


Ja ne zivim da bih umro ja umirem da bih zivio ovo je tvoj potpis razmisli malo sta znaci


Ko ima slican stav nek mi se javi na pm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li i kako mozemo pomoci jedni drugima ?
PostPostano: pet jan 20, 2012 8:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Moj potpis je višeznačan. I neću ovdje raspravljati o tome.

Pa tko ti brani da poduzimaš nešto? A fokus uvijek imaš na nečemu, htio ti to priznati ili ne; uostalom to je tvoja stvar što ti misliš o fokusu, ali ako misliš da možeš uvezivanjem ljudi koji su na forumu organizirati uzajamnu pomoć, samo izvoli.

I ja sam u prošlom postu iznio mišljenje i dao savjet. Ako te "žacnulo" i odmah pomislio da ti namjerno miniram ideju, žao mi je. Ali ipak, ne smeta ništa u svojoj okolini gdje živiš biti "aktivan", kako ti kažeš.

Uostalom što ti znači ovo "Zivimo u matrixu koji ima set pravila koja i nisu losa ako si aktivna osoba" ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz