Sada je: sub apr 27, 2024 10:50 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 2:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 28, 2011 1:49 am
Postovi: 58
Citat:
Citat:
Ili bi to bilo krsenje nase volje

Citat:
:thumbup:


Isto bi bilo da se i gazela pita zašto čovjek nebi zaštitio gazele od lavova, kad je toliko nadmoćniji i ima mogućnosti ( tehnologiju )...

Kao ljude 3D OPS-a - nije nas briga, ali da bi, recimo, zaštitili svoje ovce od vukova - koristimo "tehnologiju" ( ograde, zidove, žice... ) kao i druga nižesvjesna bića ( pse ) koji ih čuvaju da ne odlutaju u šumu s vukovima...

No, da smo OPD bića ( poštujemo tuđu slobodnu volju ) - mogli bi savjetovati gazele kako da se opamete i na vrijeme uoče lavove, pa tako lakše pobjegnu, a uzgoj ovaca nam nebi tada ni trebao...

:angel4:

Tako i OPD bića koja su svjesnija od ljudi - ne miješaju se u naše "nevolje", ili možda pomognu sa savjetima kad ih se pita za njih.

:mrgreen: :wink:

Citat:
da,ili bi mogli naučiti lavove i vukove kako da postanu vegetarijanci :mrgreen:

Citat:
Ne mogu. Genetski su tako izgrađeni, pa bi ubrzo umrli ako bi jeli samo biljke. Oni su sa razlogom mesožderi, kao i mnoga druga bića.

Uh, kako off-topičarimo... #-o trebali bi naći neku odgovarajuću temu za dalje... :-k

Citat:
Da, ukoliko bi lavovi i vukovi to tražili.





Od kad "znam" za sebe imala sam i imam OPD namjere,medjutim kako sam ipak u OPS-u činila sam i neke greške,neznanje....sretala sam i ljude koji su činili OPD djela da bi zatim ta ista htjeli nekako naplatit,tj očekivali su zahvalnost,ili da im se to vrati(što je ok) al u njihivom odredjenom vremenskom roku,radili bi svakakve scene kako bi sebe pohvalili kako su oni jadni OPD ,a ovi drugi njima tako vraćaju,bljutavo da ne može bit bljutavije.naravno, tu je došlo na vidjelo oops(ops) i did it again djelovanje.....izazivanje ljutnje,klevetanje,i što još ne...svašta se krije pod krinkom OPD,tj real ops.
U jednoj prilici bilo mi je postavljeno pitanje:kada vidiš da je starici pao štap koji joj pomaže u hodanju,što ćeš učiniti?odgovorila sam da ću bez pogovora podignuti ja taj štap...ali osoba s kojom sam bila u komunikaciji reče:NE!ispravno ćeš postupiti onda i ako te starica zamoli da joj pomogneš,jer se inače mješaš tamo gdje ti nije mjesto.dakle,po toj osobi ,samo ako te netko zamoli za pomoć,možeš djelovati.hmmm,još uvjek to ne mogu shvatiti.ako se stvori predamnom situacija gdje znam što i kako činiti,prirodno mi je da djelujem ,ne gubeći vrijeme da me se pita za pomoć,,,
To mi je jedino jasno kada se tiče recimo bioenergije i reikija,da osoba treba dat svoj pristanak da bi joj se moglo pomoći...
A da se vratim i na početak,tj na gornje citirano,dakle da smo OPD ne bi mogli gazelama savjetovati kako da eskiviraju lava ,jer lav mora jesti,a nemožemo ni lava trenirat vegetarijanstvom jer bi crko,iz čega prizlazi da nesmijemo dirat prirodna ustrojstva(to me podsjeća na Jehovine svjedoke i njhovu teoriju da će jednog dana ljudi i životinje biti toliko bliski da nitko nikog neće jesti.hm,lavovi i krokodili će postat OPD?).koliko sam shvatila ,ops stvaraju takve situacije gdje će u čovijeku(da li je moguće i "nekom" drugom biću)? izazvati negativne emocije,nebi li ostali gladni,jadni...Ali i OPD se mora hranit,jel,našim dobrim emocijama,meditacijama,ljubavlju...Eto svi se svima hrane,a mi ljudi smo hrana i OPD-u i ops-u,na nama je čiji hranitelji želimo biti...Dakle pitanje jest,kakva li to emocija može bit a da ne hrani ni jedne ni druge i da li je to uopće moguće? :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 11:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
Od kad "znam" za sebe imala sam i imam OPD namjere, medjutim kako sam ipak u OPS-u činila sam i neke greške,neznanje....sretala sam i ljude koji su činili OPD djela da bi zatim ta ista htjeli nekako naplatit,tj očekivali su zahvalnost,ili da im se to vrati(što je ok) al u njihivom odredjenom vremenskom roku,radili bi svakakve scene kako bi sebe pohvalili kako su oni jadni OPD ,a ovi drugi njima tako vraćaju,bljutavo da ne može bit bljutavije.


Ne znam o kakvim se to “OPD djelima i namjerama” radi ali samo pružanje pomoći drugima uz istovremeno očekivanje zahvalnosti ili bilo čega drugog zauzvrat, nema nikakve veze sa OPD konceptom. Pomoć se često pruža i u OPS realnosti na OPS način uz OPS očekivanja ili iz OPS razloga.

Citat:
naravno, tu je došlo na vidjelo oops(ops) i did it again djelovanje.....izazivanje ljutnje,klevetanje,i što još ne...svašta se krije pod krinkom OPD,tj real ops.


Mislim da uopšte nisi ni razumjela suštinu OPD koncepta. Foliranje OPD-a podrazumijeva takođe OPS. OPS može da oponaša sve i svašta s manje ili više uspjeha ali su mu potrebni OPD suština i adekvatno znanje/stepen svjesnosti da bi postao OPD.

Citat:
U jednoj prilici bilo mi je postavljeno pitanje:kada vidiš da je starici pao štap koji joj pomaže u hodanju,što ćeš učiniti?odgovorila sam da ću bez pogovora podignuti ja taj štap...ali osoba s kojom sam bila u komunikaciji reče:NE!ispravno ćeš postupiti onda i ako te starica zamoli da joj pomogneš,jer se inače mješaš tamo gdje ti nije mjesto.dakle,po toj osobi ,samo ako te netko zamoli za pomoć,možeš djelovati.hmmm,još uvjek to ne mogu shvatiti.ako se stvori predamnom situacija gdje znam što i kako činiti,prirodno mi je da djelujem ,ne gubeći vrijeme da me se pita za pomoć,,,
To mi je jedino jasno kada se tiče recimo bioenergije i reikija,da osoba treba dat svoj pristanak da bi joj se moglo pomoći...


Ili odmoći!? (Na primjer, kod regresivne terapije je u dosta slučajeva primjećeno da su klijenti dobili kojekakve “spiritualne-priljepke” u toku ili neposredno nakon reiki tretmana.) Ukratko, reiki tretman ne mora u svakom slučaju da podrazumijeva pomoć. Nadalje, OPD pomoć se ne naplaćuje. Međutim, čini se su ljudi koji daju svoj pristanak da budu izmanipulisani mnogo ukusniji i probavljiviji za OPS sile s gornjeg sprata (kako je to lijepo M. Topper predstavio – ovdje).

Citat:
A da se vratim i na početak,tj na gornje citirano,dakle da smo OPD ne bi mogli gazelama savjetovati kako da eskiviraju lava ,jer lav mora jesti,a nemožemo ni lava trenirat vegetarijanstvom jer bi crko,iz čega prizlazi da nesmijemo dirat prirodna ustrojstva.


Pa, naravno. Pusti škorpiju da bude škorpija, zmiju da bude zmija, lava da bude lav itd. ili što bi se reklo, pusti svaku dušu da ide svojim putem. Međutim, OPS koncept se ne pridržava toga principa, nego - "manipuliši u svoju korist sve što možeš i koga god možeš manipulisati". U slučaju ljudi, OPS sile nemaju nikakvih problema ni da ignorišu ili manipulišu slobodnu volju drugih. Nadalje, OPD podrazumijeva i viđenje realnosti objektivno dok svaka intervencija čovjeka kao OPS bića podrazumijeva aplikaciju njegovog subjektivizma na Sve što jeste, što obično ima i destruktivne posljedice. Da bi nečije aktivnosti bile stvarno OPD i u skladu sa kreativnim principom Svega što jeste, njegova percepcija bi trebala biti lišena svake subjektivnosti i “wishful thinking-a”.

Citat:
(to me podsjeća na Jehovine svjedoke i njhovu teoriju da će jednog dana ljudi i životinje biti toliko bliski da nitko nikog neće jesti.hm,lavovi i krokodili će postat OPD?).


Ta teorija potiče iz Biblije koja nije samo “sveta knjiga” Jehovinih svjedoka nego svih hrišćanskih vijernika. Doduše, Jehova jeste lijep primjer OPS božanstva u OPS realnosti (“ako me budete voljeli i slijedili, ja ću vas dobro nagraditi a ako ne budete, onda ste nahebali”).

S druge strane, tvoje razumijevanje OPD koncepta čini ovaj primjer s lavovima i krokodilima stvarno nesuvislim. OPS božanstva tipa Jehove/Hrkljuša ili kako god ga zvali, važe samo za OPS entitete koji imaju tendenciju da vjeruju u vjerovanja, pa čak i da ta svoja vjerovanja smatraju znanjem što im nadalje farba percepciju i drži ih u ‘začaranom krugu. To opet nema mnogo veze sa sa OPD kandidatima a nikakve veze sa stvarnim OPD bićima.

Citat:
koliko sam shvatila, ops stvaraju takve situacije gdje će u čovijeku(da li je moguće i "nekom" drugom biću)? izazvati negativne emocije,nebi li ostali gladni,jadni...


Jaooo maajko...!?! #-o

Citat:
Ali i OPD se mora hranit,jel,našim dobrim emocijama,meditacijama,ljubavlju...Eto svi se svima hrane,a mi ljudi smo hrana i OPD-u i ops-u,na nama je čiji hranitelji želimo biti...Dakle pitanje jest,kakva li to emocija može bit a da ne hrani ni jedne ni druge i da li je to uopće moguće?


Ako te odgovor na to pitanje stvarno interesuje, onda ga možeš naći pod istoimenom temom, s tim što ćeš je prvo morati pročitati a po mogućnosti i malo mućnuti glavom ili kontemplirati stvar.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 12:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Znal sam da ce nastati pizdarije nakon "Novog pocetka" tj. 28.10.2011. :D , pa ce se traziti turbouputstva u kratkim crtama za kretanje OPD-u ... 8)
viewtopic.php?f=8&t=3846

Ma, to je najvjerojatnije od sve one siline festanja, tak da ce sve doci samo na svoje mjesto, bez prevelikog mrdanja guzicom/mozgom... :glasses7:

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 28, 2011 1:49 am
Postovi: 58
oh,really? 8) Kad netko zna, a zna da zna, SLJEDI GA!
Kad netko zna, a ne zna da zna, PROBUDI GA!
Kad netko ne zna, a zna da ne zna , NAUČI GA!
Kad netko ne zna, a ne zna da ne zna , KLONI GA SE!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 5:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Apocalyptica je napisao/la:
oh,really? 8) Kad netko zna, a zna da zna, SLJEDI GA!
Kad netko zna, a ne zna da zna, PROBUDI GA!
Kad netko ne zna, a zna da ne zna , NAUČI GA!
Kad netko ne zna, a ne zna da ne zna , KLONI GA SE!



Stara indijska izreka koja pogađa u sridu.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 6:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja tu ne vidim ništa što bi bilo OPD, vidim samo ustroj koji vodi ka sljedbeništvu, a to je i logično ako je stara indijska.
Makar ako se prepravi može biti za kandidate za OPD kandidate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 6:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Kad netko zna, a zna da zna, SLJEDI GA!


Imam jedan problem sa ovim - ako taj neko zna, i zna da zna, a ja pojma nemam, kako da znam da on zaista zna - i da nije neki uverljivi zajebant?

Ako ne delimo isto znanje, kako mogu biti siguran u to da on zna - a ja ne?

Ako znam da on zna - to podrazumeva da moram znati isto ono što on zna. Zašto bih ga onda sledio? :toothy2:

Sa sledeće dve stavke se slažem, potpuno, a za ovu četvrtu su metode podložne gadnim međupolarnim varijacijama, a šanse za njihovu primenu su nam ovde, u glavnom za nijansu gore. :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 7:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Valjda? je napisao/la:

Imam jedan problem sa ovim - ako taj neko zna, i zna da zna, a ja pojma nemam, kako da znam da on zaista zna - i da nije neki uverljivi zajebant?

Ako ne delimo isto znanje, kako mogu biti siguran u to da on zna - a ja ne?

Ako znam da on zna - to podrazumeva da moram znati isto ono što on zna. Zašto bih ga onda sledio?



E to je to. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: uto nov 15, 2011 7:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Kazes da znas,a ja ti kazem da jedino znam da mnogo toga ne znam,jer kad bih I ja rekao da znam onda bih morao da kazem da znam sve ,a svestan sam da ne znam.Uostalom ,tada ni tebi ni meni ne bi bio potreban ucitelj I obojica bi smo mislili da I u tom ``znam sve`` ima bar jedna sitnica koju ja ili ti znamo vise od onog drugog I trudili bi smo se da je pronadjemo I dokazemo da onaj drugi ne zna sve I da se njegova tvrdnja da sve zna zasnivala na lazi I obmani samog sebe I ustvari bi se trudili da dokazemo da ne znamo sve sto bi nas opet dovelo do toga da ne znamo sve ako ne mozemo tj. ne znamo da pronadjemo pitanje na koje onaj drugi ne bi znao odgovor sto se opet svodi na to da ne znamo sve.Prosto ,zar ne? :-)


Ovo napisah jednom prilikom u ``stanju povisene svesti`` :toothy2:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: sri dec 28, 2011 12:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
sto se tice indijske, veoma ograničena i to u prvom licu.
kao prvo naučimo učiti od 1d, ne samo od 6d kako to neki zamišljaju, sto opet na neki način dovodi do zaključka da je svo znanje U NAMA! jer to znanje moze biti naučeno od nekoga, naučeno u sebi, ili naučeno preko nekoga ili nečega tj netko proizvede odredjenu situaciju u kojoj opazimo detalj koji ce nas odvest u novu spoznaju, sto znaci da nismo naucili od drugoga vec uz pomoc drugoga, i to opet naucili nesto sto je vec u nama tj postali ga svjesni.

imati učitelja je blagoslov, i hodati vec utrabanim putem puno je lakse nego sam probijat, ali isto tako ne zaboriavit učit od onih koji "manje znaju" i nipošto nezaboravit poučavat jer je to ipak OPD!

ps: @apocaliptika, izbjeci ops mozes da postanes OPD, a izbjeć OPD mozes tako da ga neželiš, ali onda postavi pitanje šta si i šta hoćeš da budeš? i okani se iluzije da je jedno dobro a drugo loše, nego je samo drukčije, a ti izaberi sta ti vise odgovara, inače ostaneš frustrirana i nedorečena iluzija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: pet dec 30, 2011 1:13 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Kazati za sebe ja sam opd, je kao da se kunem da otkad sam se rodio nikad nisam udahnuo!

"Kandidat za opd" zvuči mi isto ko "kandidat za nedisanje"...kad narastem prestat ću sa disanjem :-k


:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: pet dec 30, 2011 4:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
vjetar je napisao/la:
Kazati za sebe ja sam opd, je kao da se kunem da otkad sam se rodio nikad nisam udahnuo!

"Kandidat za opd" zvuči mi isto ko "kandidat za nedisanje"...kad narastem prestat ću sa disanjem :-k


:love3:


Kandidat za sranje. Ova prica dozvoljava dovoljno mogucnosti za proseravanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: pet dec 30, 2011 4:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
vjetar je napisao/la:
Kazati za sebe ja sam opd, je kao da se kunem da otkad sam se rodio nikad nisam udahnuo!

"Kandidat za opd" zvuči mi isto ko "kandidat za nedisanje"...kad narastem prestat ću sa disanjem :-k


:love3:

Koncept "Kandidat za OPD" je po mom misljenju uproscen naziv radi lakseg razumjevanja.Koliko ja razumijem to je "stanje" covjeka koji je svjestan svoje manipulativne prirode i nastoji da je promjeni kako bi se spiritualno unaprijedio i usavrsio.Spoznavajuci sebe kroz sebe a i kroz druge osoba uci.Cak i oni kojima je ovaj koncept nepoznat su vise OPD nego neki koji smatraju da su OPD.Citat:Dok se ne povratite i ne postanete kao djeca necete uci u carstvo nebesko(tako nekako).

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: pet dec 30, 2011 5:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Koncept "kandidat za OPD" je po meni prostor za beskrajnu manipulaciju.

Kakvog li sranja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: sub dec 31, 2011 9:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Podjela na OPD i OPS sa svim svojim osobinama i stanjima kako su već predstavljeni i opisani je bar meni neka vrsta gluposti...Po tim opisima ne pripadam niti jednom od njih,a niti vidim da idem ili ću ikad ići tom vrstom nekog razvojnog puta...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kad narastem bit ću OPD
PostPostano: čet jan 26, 2012 8:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 29, 2011 11:24 pm
Postovi: 92
Nemožeš biti nešto,što već jesi. :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz