Sada je: sub apr 27, 2024 10:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: sri nov 09, 2011 4:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Upravo sam uspešno preživeo avanturu čišćenja odžaka, zbog kojeg sam morao ići na tavan. Nakon malo bliže inspekcije stanja krova, greda, i strukture, uklesano u donju krovnu gredu sam pronašao malo krupnije kokošije jaje, staro bog te pita koliko.

Kokoške ne držim, tavan je dobro zatvoren, i skroz je čist, nema ničega ni nalik na gnezdo gore - tako da nema teorije da je neka kokica rešila da tamo ostavi potomstvo.

Nisam jedini inače, u okolini sam par puta čuo ljude koji su prekopavali baštu da su pronalazili zakopana kokošija jaja - a i meni se tokom tog rondanja po zemlji, pre par godina dešavalo da pronađem razbijene ljuske, no, nisam tome pridavao pažnju - a kad sam ovo ispričao babi iznenadila me je njena reakcija, mada mi nije ništa rekla - sad sam bacio pogled na internetu, ispade da imamo nekog "mađioničara" u okolini koji se kanda svojski trudi da uhm ..."nadjača" komšijsku konkurenciju.

Znajući simboliku jajeta (stvaranje itd) - ne deluje mi to baš kao serija slučajnih događaja ili neka kokišija zavera, pa rekoh da ovo podelim sa vama, čujem vaša mišljenja - i ako neko zna nešto više o tome molim ga da napiše koja bi bila namena toga, i kako se eventualno dejstvo "vradžbine" poništava. Ne planiram da idem u lov na veštice, i'l tako nešto, no pošto u ovom mestu kad god neko "povileni" krive crnu magiju - možda tu i ima nešto, pa bih da anuliram posledice eventualnih ... Ehm. Mutnih radnji nečasti prokaženih :D

Hvala vam! :love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: sri nov 09, 2011 5:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Jaje se prije često koristilo kao jedan od obaveznih rekvizita prilikom spravljanja negativnih magija i magijanja.Koristila se i ljuska i čitavo jaje.Nekad su ga nalazili išaranog nekim čudnim pismom, ili je bilo tačno određene boje.

Naravno, ako znaš neku tehniku trebaš prvo energetski provjeriti dali se u tom jajetu uopšte nalazi kakav program i ciljano poslana negativna energija...

Ako to osjetiš onda energetski očisti negativnu energiju iz tog jajeta i poništi zadati program i baci to najbolje u rijeku, jer voda u biti čisti sve...

Taj rekvizit (jaje) se sve manje koristi prilikom današnjih magijanja, jer su magijaši i razni duhovni iscjelitelji malo proširili znanja i shvatili da negativnu energiju mogu slati i bez da se nađu neki vidljivi dokazi koji mogu postati samo jedan vidljiv trag i dokaz osobi da nešto ipak nije ok.
Hebi ga povećanje svjesnosti se definitivno dešava, pa i kod magijanja...Uglavnom nou sikiriki...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: sri nov 09, 2011 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Nemojte se previše uzbuđivati oko jaja na tavanu , ja se bavim građevinom i radio sam dosta popravki starih krovišta i često nilazimo na kokošja jaja . To neka životinjka koja krade jaja dovlači na tavane tj skrovita mjesta ali ih iz nekog razloga ne pojede nego jaje postane mućak zato NE POkUŠAVAJ da ga razbiješ neće ti lijepo mirisati [-X


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: sri nov 09, 2011 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Jednom sam našla 10-15 porazbijanih na mojim dvorišnim stepenicama. Šta reći?!? Uglavnom ništa logično, osim namjerno i svjesno. Potom je uslijedio serijal razbijenih šoljica za kafu pred garažnim vratima. Nekom se izgleda stvarno svidjelo to mjesto za ispijanje kafe i razbijanje šoljica.
Poslije sam ušla malo dublje u ,,problematiku,, i nagledala i naslušala se svega i svašta...
Onda sam upalila lampicu, pokrenula neke iste trikove i problem je prestao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: sri nov 09, 2011 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 25, 2010 12:29 am
Postovi: 46
Lokacija: Hr
ja mislim da se najvjerojatnije radi o lasici. Odrasla sam na selu, naslušala se priča spram kojih voodoo nije ništa. Kad sam prvi put našla jaje ispod grede u šupi, smrzla sam se. Onda sam vidjela jednu lasicu koja trči po gredi. One kradu jaja i sakrivaju ih doslovce svugdje. Tu u blizini imamo jednu obitelj lasica koju često viđamo, tako da je to sigurno to.

Moja mama je jednom nekoliko dana nakon sadnje vrta, išla gledati da li klija sjeme, i našla tri zakopana jaja. A nas smo troje djece. Znala je nalaziti i čudne predmete, sjećam se jednom nekog sivog šešira, ili je znala naći najlonke,.........to se uvijek spalilo.

Ima tih babetina, ali mislim da prvo treba otkloniti logično i vrlo vjerojatno,

VAljda?, jesi li nalazio i nešto drugo? Katance, napr. Ako ti je baka rekla za jaja, vjerojatno je čula što se još stavlja ako se radi o crnoj magiji ? Jesi li imao čudne snove ?

Pitaš, ako je neki dvonozac stavio jaje, što je time mislio? U svakom slučaju ništa dobro. Kad smo nekad znali pričati o tome, mama je znala reći da je jaje "jako moćna magija" u rangu sa solju, sirćetom, mladim mjesecom i sl.,..............


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: sri nov 09, 2011 9:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 09, 2011 9:20 am
Postovi: 30
Lokacija: DUŠA
2009.g mjesec dana prije nego li sam trebala roditi moj svekar je pronašao kokošja jaja ispred podruma naše kuće....nije mi bilo svejedno kada sam saznala....
uništio ih je tako da ih je spalio-tada sam zapravo prvi put čula za jaja i uroke...
nekim ljudima je zaista dosadno u životu kad idu takve stvari raditi drugima ili se ne radi o dosadi već o zloći :(

_________________
Njega bi,govorio je u sebi mali princ dok je putovao dalje,njega bi prezirali svi ostali,i kralj,i oholica,i vinopija,i poslovni čovjek.Ipak mi se on jedini ne čini smiješnim.Možda zato što se bavi nečim drugim,a ne samim sobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: čet nov 10, 2011 12:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hvala vam svima na odgovorima :love3:

@fischers
I meni se čini da je najverovatnije reč o nekoj životinjici, jer niko nema razloga da mi baca neku mađiju, nisam se ni sa kim zamerao il tako nešto. Osim toga, situacija je takva kakva jeste - i nije toliko loša, to govori u prilog životinjici. Jedino ako mi je neko bacao vudu na novčanik, sa finansijama mi ide sve suprotno :rofl

@Znak nisam neki energetski nindža, ali čim sam ga pronašao mi je neka vradžbina pala na pamet(iako nisam znao da se jaja koriste i u tu svrhu, ne bavim se time), možda ima neke veze. U glavnom znam neke tehnike meditacija za uklanjanje čini i koječega, pa ću to odraditi - samo to mi baš i nije naročito pouzdano, pa ako upali - upali. Za svaki slučaj :D Naravno da je nou sikiriki, u najgorem slučaju će stvari ostati takve kakve jesu - što i nije toliko loše ;) A jaje je ipak, po tradicionalnoj recepturi spaljeno.

@mama huanita, najverovatnije si u pravu - no ne vidim kako bi se lasica mogla popeti tamo gore, da li one mogu da se penju uz malterisane zidove? Nemam neko drvo uz kuću, pa da joj to posluži kao merdevine. Sposobna su ta stvorenjca za raznorazna čuda, doduše.

Katance jesam pronalazio, i neke končiće, isto na tavanu, ali kad sam ih sklonio jednom nisu se pojavljivali ponovo - no, jaje sam našao u drugoj kući, a ovi katanci i kojekakve krpice umotane u konce su verovatno bile zaostavština pređašnjeg vlasnika kuće u kojoj trenutno živim.

Snovi mi jesu jako čudni, no sa mnom je to tako oduvek. Dešavale su mi se neke čudne stvari, znam dobar deo noći ostati budan jer me prži neka energija, osećam se kao neki provodnik - to zna biti nezgodno, kada vežem nekoliko besanih noći, no zaustavi se tokom sledećeg dana, kad uveče zatražim "odmor" od toga. No to može biti proizvod ovih globalnih promena kroz koje prolazimo, ili nekih individualnih - a i sve ostale energetske anomalije se mogu objasniti time što sam se dosta zapustio po tom pitanju u poslednje vreme. Jedino sa čim zaista imam problema su finansije - ali opet, ko danas nema problema sa time, haha. Orionci su se pobrinuli za to :angel4:


@očikojegledaju

Pa to je kada raznorazne tehnike i vradžbine, koje su u Srbiji zaostavština nekih drugih vremena, dopadnu u šake nekome ko nije baš sasvim svoj ni u glavi, a ni srcu.Ili još gore : svoj je, a svesno čini zlo zbog bog te pita čega. Nažalost, te stvari može svako da radi - a ne može svako da se odbrani od istih, pogotovo ako ni ne znaju ljudi da imaju od čega da se brane. Za mene su to izgubljene, sitne duše. No verovatno svako od njih ima svoje razloge, koliko god oni nama strašno delovali.

Hvala vam još jednom ... Znam da svest, i biti načisto sa sobom pomaže u odbrani, ovako individualno, ali ovde su u pitanju i drugi ljudi, i koliko god moje veštine na energetskom polju bile skromne i nestabilne - ipak imam nešto za odbranu, za razliku od tih ljudi. Zato i pitam. No, videćemo kako će se stvari dalje odvijati, ako bude nekih promena stanja, na koje ne znam sam da utičem - obavezno ću vam se obratiti za savet.

Živeli! :occasion5: :love3: :love5: :love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: čet nov 10, 2011 6:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Zima 2008.kad sam otvorila ulazna vrata ostala sam šokirana vrata,stepenice i zid su bili išpricani krvlju,jedva smo to oprali a kako je snijeg tek pao vidjelo se da nije bilo krvi nigdje osim na ulazu.Jedva smo to oprali kolika je kolicina bila u pitanju i bilo je jezivo ko u hororu.

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: čet nov 10, 2011 10:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Lasica. Oće nositi ukradena jaja... ali lasice oće i piliće zaklati... fino ugrizu ga za vrat i puste krv... dok iscuri, lasica ima gozbu.... pravi pravcati mali vampiri... a i lopovi, hehe! :twisted:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: ned nov 13, 2011 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ako se i radi o magiji, a ne lasici, svejedno nemaš previše razloga za brigu. To je neka vrsta pučke magije zaostale u narodu i obično praktičari istih i ne razumiju previše zašto i što rade, jedino znaju ono što time žele postići. Postoje puno puno gore stvari kojima su ljudi bombardirani svaki dan da ni ne znaju, tako da par jaja neće praviti veliku razliku. Nemoj emocinalno reagirati na to što nalaziš i pridodavati preveliku pažnju i onda će ta pučka mađija izgubiti svoju snagu, jer i ona treba gorivo u nekom obliku. Uvijek možeš probati spaljivanje tih jaja i slično čisto radi neke vrste ritualne obrane, no dovoljno je da ostaneš svjestan i na svom putu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: ned nov 13, 2011 6:04 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
slikaslika
slikaslika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: ned nov 13, 2011 6:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Zar i na to kidiše lasica? :shock: :help: :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jaja na čudnim mestima
PostPostano: ned maj 05, 2013 12:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 05, 2013 10:39 am
Postovi: 1
Pozdar svima ! :wink:

Trebala bi pomoć i par savjeta od nekog tko je upoznat s vračnjem i crnom magijom pa bi mi bilo drago da pročitate ovaj post i pomognete mi :D

Naime , imamo kuću u jednom selu u zagorju u kojoj su do prije par godina živjeli moji prabaka i pradjeda sve dok nisu poginuli i kuća je ostala prazna. Moji baka i deda su ostavili tu kuću iako je bila u totalno lošem stanju i obrađivali su zemlju oko nje. Prošle godine na 1. may odlučili smo napraviti " generalku" cijele kuće, odnosno očistiti ju. Na prvom katu na prozoru našli smo kokošje jaje. Kuća je bila zaključana i sa svim strana zatvorena i nije bilo nikakvih rupa niti prolaza na krovu tako da kokoš nije nikako mogla uči na prvi kat u tu sobu i izleći jaje ja prozoru. Nismo baš praznovjerni i probali smo razmišljati racionalno i pronaći rješenje. Palo nam je na pamet vračanje i urota... nismo puno razglabali o tome . Zapali smo jaje i prešli preko tog događaja. Prije mjesec dana na polju u dvorištu našli smo kokošje jaje poluzakopano u zemlju ali na to nismo puno obračali pozornost jer je moguće da je kokoš nekako ušla u dvorište i izlega jaje.
Jučer smo svi bili kod te kuće i zaboravili na prošlogodišnje događaje. Koistili smo se samo kuhinjom u prizemlju u toj kući jer nije bilo potrebe da se penjemo na kat a tako i onako smo cijelo vrijeme bili vani i obrađivali zemlju. Ja sam stajala ispred vrata za stepenice koje vode do prvog kata i osjećala potrebu da idem gore. Neznam zašto ali doslovno me nešto vuklo da idem gore, nesjećajuči se prošlogodišnjih događaja. Zvala sam baku jer mi je bilo malo strašno da idem sama gore u kuću u kojoj nitko nije bio godinu dana. Otišle smo gore , ja sam se okrenula i ušla u istu sobu u kojoj je bilo jaje na prozoru i ugledala kokošje jaje na drvenom elementu u košari sa šipkama pored koje je bio križ. Ja i baka smo je zaprepastile. zvale smo sve da dođu gore da pogledamo kako je netko ili nešto moglo uč u kuću . Bilo je možda moguće otvorit jedna vrata iza kuće. Zatm smo skužili neke končiće na podu pored tih vrata. Još neznamo šta čemo napravit po tom pitanju pa molim za savjet.
Zanima me jel se može negativna energija još više prenjet dodirom tog jajeta ? .. zato šta sam dodirnula jaje pa neznam ima li to kakvog učinka... i također me zanima kom bi ta negativna energija mogla bit poslana ?

Prije nisam baš obračala pozornost na to ali sam sad išla googlat i već me polagano zabrinjavaju ti događaji..

Hvala unaprijed za savjete :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz