Sada je: sub apr 27, 2024 5:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako oprostiti?
PostPostano: pet sep 02, 2011 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
(Ispričavam se ako sam odabrao krivi podforum za ovu temu)

Zanima me kako nekome oprostiti ako vas je jako povrijedio. Dakle ne govorim o "mikrokozmičim", svakodnevnim momentima tipa teške riječi, krivi pogled, uvreda i sl., niti o fizičkoj boli, već o onim situacijama kada smo zaista duboko i teško, emotivno ranjeni, od strane neke nama drage osobe.
Ego je također problem, on je povrijeđen, ali on je ipak nekako sekundaran uspoređujući ga sa boli koja je centrirana u srcu.
Mržnja ne dolazi u obzir (a još pogotovo mržnja prema nekome do koga vam je stalo)i vjerujem kako je jedino rješenje oprost, no teško se oduprijeti crnim mislima.
Kako se nositi sa "teretom" emotivnih ožiljaka i što prije oprostiti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: sub sep 03, 2011 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Dragi Jahra,

Ne znam može li se nakon što nam neka bliska osoba nanese zlo ili nas iznevjeri oprostiti u smislu da se sve ponovo vrati na staro stanje dobrih odnosa i međusobne ljubavi.
Mislim da u ovakvim slučajevima "povratka na staro" više nema. Prirodno je da prvo osjetimo slijepi bijes i povrijeđenost pa cijelu paletu osjećaja sve do tuge i nerazumijevanja, na koje se naša ljubav obično na kraju svede.
I još vjerujem da se ovakve stvari dese zato da bismo mi naučili nešto o takvoj osobi, odnosno da bismo od nje uzeli odmak, da bi se ta ljubav koju prema njoj osjećamo malo "ohladila" (pogotovo kada se radi o članovima obitelji) - a sa kojom točno svrhom se sve to dešava, to nisam sigurna.
Možda je to također nekakav proces učenja, upoznavanja drugoga i podešavanja svoje emotivne unutrašnjosti, preslagivanja vlastitih sklonosti i nesklonosti ... pa se nakon toga desi da nas "prirodno" više ne privlače određene osobe odnosno energije, ni na ovom ni na onom svijetu. Možda mijenjamo svoje "jato duša", ili razred ili školu, nakon što nas određeni tip ljudi dovoljno povrijedi i "odbije od sebe" (ovde se malo referiram na "Putovanja duše" Michaela Newtona)
Ne znam....

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: sub sep 03, 2011 7:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Jahra Stafari je napisao/la:
...već o onim situacijama kada smo zaista duboko i teško, emotivno ranjeni, od strane neke nama drage osobe. / Kako se nositi sa "teretom" emotivnih ožiljaka i što prije oprostiti?


Razgovor. Treba razgovarat s tom osobom. Razčistiti nekoje stvari.
A ako to nije moguće, udaljiti se od te osobe, prihvatiti šta se dogodilo, razmisliti dobro kada, zašto, na koji način. Naućiti nešto od toga ("Sve što postoji samo su - lekcije"), izbaciti negativne emocije iz sebe (glazba, sport npr.) - ili možda je bolje da one samo prođu kroz tebe?
Raditi i razmišljati o stvarima koje voliš.
Ali sve to traje... #-o

Slažem se s time šta je charleston napisao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: sub sep 03, 2011 8:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Dobro tema....

Samo malo...

Jahra Stafari, moraš da uzmeš u obzir znanje o psihopatama, Organskim Portalima, ljudima bez duše, i onima koji nisu svesni svojih postupaka...

Preporučujem tekst;
http://www.galaksija.com/metafizika/nap ... dbrana.htm

Pa;
http://www.galaksija.com/organskiportali.htm

Da bi bilo kome nešto oprostili, oni moraju biti toga svesni. U suprotnom, sve se svodi na izvlačenje energije, i manipulaciju....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: sub sep 03, 2011 9:23 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Opraštanje, ukoliko ga doživljavamo kao emocionalnu kategoriju, nikad nije moguće u cijelosti.
Ono oslobađajuće, istinsko, sveobuhvatno, ili što bi narod reko "opraštanje iz duše",
iz mog skromnog iskustva,
događa se samo kao nusprodukt razumijevanja/shvaćanja/znanja.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: ned sep 04, 2011 10:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
"Jednom kada život gledate očima duše, vi sve i svakoga počinjete promatrati kao svoju braću i sestre. U vama se budi želja da oprostite svima s kojima ste bili u lošim odnosima, svima koji se još uvijek smatraju vašim neprijateljima, svima koji su vas na neki način povrijedili ili bili neiskreni prema vama. Jer, opraštajući, vi se odljepljujete od prošlosti, otpuštate ta negativna iskustva i oslobađate se negativnih emocija koje vas sputavaju da doživite iskustvo ljubavi u sadašnjem trenutku. Dok god se čvrsto držite osjećaja krivnje i povrijeđenosti i pothranjujete ih, uvijek ćete osjećati košmar u sebi koji će se neprestano povećavati i držati vas zarobljenima u svijesti ega. Jedini način da prihvatite sebe i da volite sebe u potpunosti je da oprostite svima onima koje držite odgovornima za vaš sadašnji osjećaj manje vrijednosti, nevoljenosti i duševne boli koje ste pretrpjeli. Promatrajući život očima duše, vi razumijete da je sve ono što su učinili bilo zato što su bili uplašeni, što nisu znali drugačije, jer ni njih nije očito imao tko poučiti, jer su se bojali, jer su bili uplašeni. Shvaćate da je na kraju krajeva bitna samo Ljubav i da su samosažaljevanje, tuga i krivnja proizvodi povrijeđenog ega, tog emocionalnog tijela boli koje ste stvarali cijeli život na temelju reaktivnosti i neznanja o vašoj istinskoj prirodi. Opraštajući, vi odlučujete biti u miru sa svima oko sebe. S obzirom da je sve višedimenzionalno, šaljući ljubav u svoju prošlost osobama koje su vas povrijedile, vi ju iscjeljujete, iscjeljujući na taj način i onaj dio vas koji se osjeća povrijeđenim, manje vrijednim i nevoljenim. Vi prihvaćate to maleno i uplašeno dijete u sebi i sve njegove boli utapate u moru bezuvjetne i sveprožimajuće ljubavi."

"Kao što to Gerald G.Jampolski u svojoj knjizi 'Ljubav umjesto straha – put do trajne sreće' odlično primjećuje: „Kad razmišljamo o tome kako nas je u prošlosti netko povrijedio, gradimo obranu da bismo se zaštitili od povreda u budućnosti. Tako strašna prošlost uzrokuje strašnu budućnost, a prošlost i budućnost postaju jedno. Ako osjećamo strah, ne možemo Voljeti. Ne možemo Voljeti ako osjećamo krivnju. Kad odbacimo strahom obojenu prošlost i svakome oprostimo, doživjet ćemo potpunu Ljubav i zajedništvo sa svima. Čini se da smatramo 'prirodnim' da iskustva iz prošlosti koristimo kao koordinate na temelju kojih prosuđujemo sadašnjost. Želimo li svog bračnog druga, svoga šefa ili suradnika vidjeti onakvima kakvi zaista jesu, moramo ih gledati sada, priznajući da njihova i naša vlastita prošlost za sadašnjost nemaju nikakvu vrijednost.
Dopustiti da svaka sekunda bude novo iskustvo rođenja, znači gledati na sadašnjost bez osude. Posljedica toga je da smo sebe i druge oslobodili svih pogrešaka prošlosti. To nam omogućava da slobodno dišemo i dijeleći to obostrano oslobođenje, doživimo čudo Ljubavi. To omogućava trenutak iscjeljenja u kojem je Ljubav uvijek prisutna, ovdje i sada. Naša želja da upravljamo sadašnjošću i predvidimo budućnost jest ono što nas veže za bolna i krivnjom obojena iskustva iz prošlosti. Krivnja i strah, saveznici koje je izmislio naš um, potiču nas da vjerujemo u tu neprekinutost vremena. Ako osjećamo da nas je u prošlosti netko odbacio, kritizirao ili je prema nama bio nepravedan, vidjet ćemo tu osobu kao nekoga tko nas napada. To povećava naš strah i mi pokušavamo protunapad. Napad uvijek izvire iz straha i krivnje. Nitko ne napada ako se ne osjeća ugroženim i ako ne vjeruje da napadom može pokazati vlastitu snagu na račun tuđe ranjivosti. Napad je, zapravo, obrana, pa zajedno sa svim obranama smišljenim da ne bismo postali svjesni krivnje i straha, u stvari ukazuje na problem. Većina nas čvrsto vjeruje da napadom zaista možemo dobiti nešto što želimo. Pritom kao da zaboravljamo da nam napad i obrana ne donose unutarnji mir. Da bismo umjesto konflikta doživjeli mir, moramo promijeniti svoj način gledanja. Umjesto da smatramo kako nas drugi napadaju, možemo na njih gledati kao na uplašene osobe. Uvijek izražavamo ili Ljubav ili strah. Strah je, u stvari, poziv u pomoć, pa stoga, molba za Ljubavlju. Odbaciti prošlost znači ne kriviti nikoga uključivši i same sebe. To znači odbacivanje pritužbi, prigovora, zle krvi i potpuno prihvaćanje svakoga bez iznimke. To znači spremnost da u drugima vidimo samo svjetlo svjetiljke, a ne njezino sjenilo. Strah i Ljubav, krivnja i Ljubav ne mogu koegzistirati. Samo onda ako u budućnosti oživljavam prošlost, rob sam vremena. Opraštanjem i odbacivanjem prošlosti, oslobađam se bolnog tereta koji sam donio u sadašnjost. Sad imam priliku zahtijevati slobodu u sadašnjosti koja neće biti iskrivljena prošlošću. Oprostiti ne znači zauzeti nadmoćan stav i podnositi ili tolerirati ponašanje koje nam se ne sviđa. Oprostiti znači ispraviti svoju pogrešnu percepciju da nas je druga osoba povrijedila. Nasuprot umu koji oprašta, um koji ne oprašta, zbrkan je i preplašen. Uvjeren je da pravilno tumači svoje percepcije drugih ljudi. Siguran je u opravdanost svoga gnjeva i u točnost svojih osuda. Um koji ne oprašta, kruto smatra da su prošlost i budućnost jednake i opire se promjeni. On ne želi da budućnost bude drukčija od prošlosti. Um koji ne oprašta, sebe smatra nevinim, a druge krivima. Uživa i cvate u sukobu i u tome da je on u pravu, a na unutarnji mir gleda kao na neprijatelja. Sve percipira kao međusobno odvojeno."

http://novavizija.blog.hr/
srijeda, 10.11.2010.
Sadašnji Trenutak I Ljubav Umjesto Straha

Možda ovo pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: ned sep 04, 2011 12:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Sirius91....

Opa, stani malo, potpuno je drugačije nego taj tekst koji je postavljen. U čemu je problem?

Pokazivati prema nekome sažaljenje, od tebe pravi žrtvu, jer se mešaš u slobodnu volju.

Ako šalješ nekome ljubav bez da je to on tražio, kršiš svoju kao i njegovu slobodnu volju....

Momenat jedan....
Organski portali nisu svesni svoje svesti, a kamoli uloge u napadu na Duše, šta tu ima da se oprašta...?

Psihopate, čak i da imaju dušu, imaju taj izbor tame, šta tu ima da se oprašta?

Biti ratnik, od tebe traži potpunu koncentaciju. Oprostiti možemo, kada su na nivou da shvate svoja dela, u suprotnom, ništa od toga...

Kad tad, moramo se suočiti sa demonima svojih naravi, kao i tuđih, i nema tu oproštaja, jer bi se time poistovetili sa njima...

Samo da znate, imperativ Ljubavi i dobra se brani na svoj način svetla, i on ne poznaje kompromise. Kako, ne možeš zločinca pomilovati ako ne shvati milost, ne možeš davati nekome ljubav, a da taj neko je ne zatraži....

Kako oprostiti? Prvo moramo sebi oprostiti što smo u ne znanju i bespomoćnosti, i kada to prevaziđemo, da li ćemo se isto ponašati.....????

Ovo me potseća na ljude u konc. logorima, oni se ne bore, gledaju da prežive po svaku cenu, briga ih za druge koji umiru, niko ne organizuje odbranu ili napad. Po neki od njih se zaljubi u svoje tlačitelje.... Oni su oprostili svojim tlačiteljima, zar ne? Da nisu, borili bi se, makar im to bilo zadnje....

Ja svoje neprijatelje ne ljubim, niti im okrećem drugi obraz. Izvinite, meni niko nije oprostio što sam zarobljen u ovom realitetu, niti mi pomaže, zato slobodu moramo sami izvojevati.

Meni je teško samom sebi da oprostim, što tripim svu ovu agoniju spirita u ovim materijalnim uslovima....

Ja moram prvo samom sebi oprostiti, da bi mogao drugima....(ovo drugo malo će pričekati, čisto radi sigurnosti dok ne stanem na noge)....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: ned sep 04, 2011 1:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Vidio sam da si u tvojem komentaru napisao "opraštanje iz duše" - e pa onaj text kojeg sam stavio nekako govori o tome. E sad ako ono šta piše se ne slaže s materijalima koji su na ovom forumu... ok.. moja greška. ](*,)

I mislim da ako netko nekoga povrijedi to ne znaći odmah da je taj organski portal, ili da nema dušu, ili da je psihopat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: ned sep 04, 2011 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav Sirius91

Samo budi obazriv, pažljiv, i sve će biti u redu.

Opraštanje iz duše se odnosi na to, kad svi shvate svoje tz. greške, i kad postoji kompromis u svemu tome....

Međutim, u nekim situacijama , nema kompromisa, niti je to moguće.... Kao što je već iznad napomenuto, čisto radi pažnje.


Pozdrav i svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: ned sep 04, 2011 6:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Da, razumijem.
pozz. :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: ned sep 04, 2011 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Moj nacin oprastanja je da dobro razmislim zasto se neko na ruzan nacin ponio prema meni pogledam svoje ponasanje prema toj osobi da vidim dali sam mozda prva nesto uradila,ako nisam (jer ima budala koje povredjuju druge jer u tome uzivaju) onda jednostavno se pomirim sa tim da je neko takav i vremenom ljutnja me prodje i oprostim toj osobi nemam nikakve negativne osjecaje ali je vise nepustam u svoj zivot.mislim da je to najbolji nacin nemogu ti trovati vise zivot.

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: ned sep 04, 2011 10:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
Nije tolko ni bitno tko je s druge strane i kakav je on.. Bitni smo mi, nase unutarnje stanje u tom trenutku..
Recimo dodje do nekakvog inputa odaslanog prema nama, automatski u covjeku dolazi do obrade tog inputa a zatim i reakcija- output.. Po meni je bitan dio promatranja tog stanja kad se kuha u nama, netko moze skuhati obrambenu reakciju a neko oprost... Sve je do naseg trenutnog unutarnjeg stanja. Nekad bi me nekakav input duboko povrijedio danas isti takav me dovodi do smijeha, kako to objasnit , daoprostim sto me ovaj put nasmijao....Nema sto da se oprosti.. ostaje samo promatranje sebe iznutra i "razumijevanje" onog izvana..
:hello2:

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 2:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
Jahra Stafari je napisao/la:
(Ispričavam se ako sam odabrao krivi podforum za ovu temu)

Zanima me kako nekome oprostiti ako vas je jako povrijedio. Dakle ne govorim o "mikrokozmičim", svakodnevnim momentima tipa teške riječi, krivi pogled, uvreda i sl., niti o fizičkoj boli, već o onim situacijama kada smo zaista duboko i teško, emotivno ranjeni, od strane neke nama drage osobe.
Ego je također problem, on je povrijeđen, ali on je ipak nekako sekundaran uspoređujući ga sa boli koja je centrirana u srcu.
Mržnja ne dolazi u obzir (a još pogotovo mržnja prema nekome do koga vam je stalo)i vjerujem kako je jedino rješenje oprost, no teško se oduprijeti crnim mislima.
Kako se nositi sa "teretom" emotivnih ožiljaka i što prije oprostiti?


Najlakše češ se osječati nakon osvete. A i ta osoba će se imati bolje mišljenje o tebi ako joj se osvetiš, jer na vlastitom primjeru znam da mi je draži netko tko će mi se osvetiti nego netko tko će tu nanesenu nepravdu spominjati u svakoj situaciji samo da nabije krivnju i opravda svoje radnje. nemoj držati u sebi i gledati ga tu osobu ispod oka.

drugi primjer je da jednostavno pustiš, oprostiš sebi na slabosti što se nemožeš osvetiti i toj osobi na nepravdi i zaboraviš na cjelu stvar. Živi i dalje sa svojim ja, uz ili bez ljudi koji ga uništavaju, to je tvoja odluka.

Za emotivne ožiljke postoji stotinu rješenja, siguran sam da na ovom forumu ima spisa kolko očeš ali ja osobno smatram alkohol kao dobro privremeno rješenje, samo pazi da ne postane navika... i da, probaj se sjetiti lijepih stvari u vezi te osobe pa zbroji dal su ti vrijedniji ti trenuci ili oni negativni (jedan lijepi je nekad vrijedan sto ružnih)...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 6:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 26, 2008 12:52 am
Postovi: 47
Lokacija: Beograd
Jedan dobar nacin da se dodje do stanja i znanja o prastanju.. Nabavi se kristal PETALIT i nosi se sa sobom tokom duzeg vremena. Preko njega se moze nauciti kako se prasta na mudar nacin. Nije bas lako saopstiti njegovu poruku verbalno vec se ona putem njega nekako nasledi i to nasledje nije posledica nekog mozganja nego nekako prirodno dodje , kao samo od sebe. Ako ima zelje i vremena, izradi se sebi jedan omanji orgonit i zajedno sa kvarcem stavi u njega pomenuti kristal i sve ce polako doci na mesto. Ima jos nekih formula ali ova je najoptimalnija jer petalit konsultuje i povezuje vise ja vise osoba istovremeno tako da ce u isto vreme raditi i na drugim osobama i njihovim vezama sa onim koji nosi kristal. Takodje pravi jako dobru zastitnu resetku u pogledu raznih losih energija. Sve ovo sto sam opisao je tehnologija ,a srz postaje jasna jako brzo sama od sebe kada pocne da se desava.

_________________
Smole nikad dosta!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 3:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Puno vam hvala na odgovorima!

charleston je napisao/la:
Ne znam....

Znaš i hvala ti na tome :)

Bojan71 je napisao/la:

Tnx, pročitao prvi, a i drugom ću pokloniti koji tren.

HoldOrderZero_teh je napisao/la:
Najlakše češ se osječati nakon osvete....vlastitom primjeru znam da mi je draži netko tko će mi se osvetiti nego netko tko će tu nanesenu nepravdu spominjati u svakoj situaciji samo da nabije krivnju i opravda svoje radnje. nemoj držati u sebi i gledati ga tu osobu ispod oka...drugi primjer je da jednostavno pustiš, oprostiš sebi na slabosti što se nemožeš osvetiti i toj osobi na nepravdi i zaboraviš na cjelu stvar. Živi i dalje sa svojim ja, uz ili bez ljudi koji ga uništavaju, to je tvoja odluka.

Razmišljao sam o osveti i mogu se osvetiti, sutra, no ne znam da li je osveta u redu. Da bi se osvetio moram "lagati", zavaravati, i onda udariti kad je najneocekivanje. Mogu to, i imam priliku, ali ne želim proizvoditi toliku negativnosti.
Je li osveta u redu ili je samo čin jadnog i povrijeđenog ega? "Oko za oko" ili "tko tebe kamenom ti njega kruhom"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 7:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
Jahra Stafari je napisao/la:
Puno vam hvala na odgovorima!

charleston je napisao/la:
Ne znam....

Znaš i hvala ti na tome :)

Bojan71 je napisao/la:

Tnx, pročitao prvi, a i drugom ću pokloniti koji tren.

HoldOrderZero_teh je napisao/la:
Najlakše češ se osječati nakon osvete....vlastitom primjeru znam da mi je draži netko tko će mi se osvetiti nego netko tko će tu nanesenu nepravdu spominjati u svakoj situaciji samo da nabije krivnju i opravda svoje radnje. nemoj držati u sebi i gledati ga tu osobu ispod oka...drugi primjer je da jednostavno pustiš, oprostiš sebi na slabosti što se nemožeš osvetiti i toj osobi na nepravdi i zaboraviš na cjelu stvar. Živi i dalje sa svojim ja, uz ili bez ljudi koji ga uništavaju, to je tvoja odluka.

Razmišljao sam o osveti i mogu se osvetiti, sutra, no ne znam da li je osveta u redu. Da bi se osvetio moram "lagati", zavaravati, i onda udariti kad je najneocekivanje. Mogu to, i imam priliku, ali ne želim proizvoditi toliku negativnosti.
Je li osveta u redu ili je samo čin jadnog i povrijeđenog ega? "Oko za oko" ili "tko tebe kamenom ti njega kruhom"?


Učini što želiš, ako se nemaš snage osvetiti to je uredu samo nemoj onda svoju slabost pokrivati kakvim moralnim izgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
To ne dolazi u obzir.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 05, 2011 10:19 pm
Postovi: 119
[/quote]
Razmišljao sam o osveti i mogu se osvetiti, sutra, no ne znam da li je osveta u redu. Da bi se osvetio moram "lagati", zavaravati, i onda udariti kad je najneocekivanje. Mogu to, i imam priliku, ali ne želim proizvoditi toliku negativnosti.
Je li osveta u redu ili je samo čin jadnog i povrijeđenog ega? "Oko za oko" ili "tko tebe kamenom ti njega kruhom"?[/quote]

Osveta samo nastavlja spiralu zla i nije u redu. Budi čovjek i oprosti, a nakon toga budi u miru i ta druga osoba neka bude u miru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 11:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ako nekoga ne OKRIVLJUJEŠ - onda mu i ne trebaš ništa OPRAŠTATI.

Znanje štiti.

Naravno da nije u redu ( sa naše točke percepcije ) nanositi bol i oštećenja drugima ( sebi, svi smo JEDNO na višim nivoima ), no "KRIV" je samo subjektivan pogled na cijelu stvar. Dakle, ako nema "krivca" - onda nema ni "opraštanja". To je tako - kako jest. I onda iz toga naučiti potrebne lekcije i dobiti svijest i znanje da to više tako ne dozvolimo, niti se stavimo u takvu situaciju, ili naučimo kako se obraniti od toga... ili štogod je potrebno da se to opet ne doživi.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako oprostiti?
PostPostano: pon sep 05, 2011 11:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 05, 2011 10:19 pm
Postovi: 119
U svakom slučaju imaš pravo opomenuti svoga bližnjega ako čini nešto loše. Ako te nema namjeru poslušati, dovedi još koga, dvije tri osobe pa mu objasnite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz