Sada je: sub apr 27, 2024 12:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088

:love3: :love5: :love3:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 8:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
sigma je napisao/la:

:love3: :love5: :love3:

odličan spot, šaljem dalje link.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 9:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348

8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pon aug 22, 2011 4:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
galaksija je napisao/la:
nat je napisao/la:
...dalje,

vec sam u nekim starijim postovima opevao svoju vezanost za '3D kiseli kupus'
ta je vezanost toliko jaka da chak anulira energiju Talasa koju osecam josh od sredine devedesetih proshlog veka,pa i dalje mogu ladno da izjavim da bez kiselog kupusa ne idem nidje,pa chak ni na 4D

dakle,pitanje je vrlo konkretno,

dal' na 4D ima kiselog kupusa da pochnem josh sad da slavim? :occasion5:
ili ga nema...

...KISELI KUPUS FOREV'R END EV'R :!: :!: :!:


:love3:


Mislim da je rasol ovdje nepravedno izostavljen s obzirom da se radi o jednom od najefikasnijih sredstava za lječenje mamurluka (nekoliko puta me je iz mrtvih izvuko). A uz sadrži i puno
C-vitamina!


...

priznajem,mea culpa,rasolnica :occasion5: je svakako zasluzila svoje mesto uz kiseli kupus :notworthy:
par razloga zashto je doshlo do nepravednog izostavljanja rasola:
- uzeo sam u obzir da rasol po difoltu ide uz kiseli kupus,to se nekako podrazumeva,kao shto se ukuvani urin podrazumeva uz svezi :angel4:
- to kad je mene rasol izvlachio iz mrtvih je bilo davno,davno, pa je secanje izbledelo :mrgreen: :wink: ,svaka mu chast i vechna zahvalnost :notworthy:

neko bi mozda rek'o da moja ljubav prema kiselom kupusu nalikuje fanatizmu,
ali to je tako iz iskustva,koliko me je gripova i razno-raznih prehlada i upala preskochilo,ili brze proshlo, i to bez ikakvih antibiotika evo vec skoro 10 godina, upravo zahvaljujuci kiselom kupusu :notworthy: (a u zadnje 3 godine i urinoterapiji :occasion5: )

Doziranje i nachin upotrebe : jedna oveca vangla dnevno(po potrebi uzeti udarnu dozu od dve vangle dnevno) , viljushkom :mrgreen:

u ono vreme kad je rak josh uvek bio retka bolest,kruzila je jedna anegdota o choveku kome su ustanovili rak u poslednjoj fazi,dali mu invalidsku penziju i poslali ga kuci da umre na miru
medjutim,desilo se da mu je bilo sve bolje i bolje i za nekoliko meseci rak se potpuno povukao,nestao
merachi-ispitivachi su merili,ispitivali u nadi da ce doci do razloga shta je to ovog choveka izlechilo
jedina promena koju je ovaj chovek uneo u svoj zivot je bilo to shto je kad se iz bolnice vratio kuci,pocheo da jede kiseli kupus,i to sve vishe i vishe,nekako je osetio da mu prija i da mu je sve bolje i bolje,pa je josh vishe navalio na kupus
merachi-ispitivachi su zatrazili da vide tu kacu iz koje je kiseli kupus vadjen i u kojoj je bilo josh neshto malo kupusa na dnu
kad su obrnuli kacu,imali su shta videti,na dnu kace su nashli telo zmije,vec u raspadanju
merachima-ispitivachima nije preostalo nishta drugo nego da konstatuju da je ono shto se oslobadjalo iz zmije prilikom raspadanja u kombinaciji sa onim shto kiseli kupus sadrzi izlechilo choveka od raka 8)

na ovu anegdotu se lako nadovezuje ona pricha od pre par godina,kada je pre svinjske gripe pokushana pandemija ptichjom gripom
tada su neki korejci neshto ispitivali sa kiselim kupusom i ustanovili da ona bakterija iz kiselog kupusa tamani virus ptichjeg gripa ko od shale,ubrzo zatim se cela frka oko ptichjeg gripa naglo stishala :-k

P.S. ono jednom kad mi je zub otekao ne rachunam :mrgreen: ,i tad sam se drzao sve dok treceg dana otok nije pocheo da mi zatvara oko pa sam morao da se antibiotishem,jednom(u 10g.) k'o nijednom 8)


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pon aug 22, 2011 8:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
Za sada, budući sam na terenu uglavnom od Vardara pa do Triglava (ponekad i šire), u auto ću staviti osnovni paket za slučaj zastoja na putu, a planiram i voditi svog psa na putovanja, što do sada nije bio slučaj. U radnom prostoru prikupljam sjeme iz organske proizvodnje i najviše se razmišljam kako ga sačuvati od (potencijalnog) zračenja (bez obzira tko ga bude koristio).


A postoji i mogucnost i to vrlo realna i dokaziva da u slucaju nekog EM zracenja elektrika u kolima ne bi radila :D


Ali, zato postoji stojadin. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pon aug 22, 2011 10:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
nat je napisao/la:
neko bi mozda rek'o da moja ljubav prema kiselom kupusu nalikuje fanatizmu,
ali to je tako iz iskustva,koliko me je gripova i razno-raznih prehlada i upala preskochilo,ili brze proshlo, i to bez ikakvih antibiotika evo vec skoro 10 godina, upravo zahvaljujuci kiselom kupusu :notworthy: (a u zadnje 3 godine i urinoterapiji :occasion5: )


Sve to i ostalo što si nabrojao, uspješno rješava i redovno uzimanje kombinacije : slanina + bijeli luk + šljivovica.
Ali - ništa protiv kupusa! :D
Samo što ne pamtim kad sam posljednji put pio rasol...
Znaš kako je "U širokom svijetu".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: uto aug 23, 2011 12:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
felix je napisao/la:
nat je napisao/la:
neko bi mozda rek'o da moja ljubav prema kiselom kupusu nalikuje fanatizmu,
ali to je tako iz iskustva,koliko me je gripova i razno-raznih prehlada i upala preskochilo,ili brze proshlo, i to bez ikakvih antibiotika evo vec skoro 10 godina, upravo zahvaljujuci kiselom kupusu :notworthy: (a u zadnje 3 godine i urinoterapiji :occasion5: )


Sve to i ostalo što si nabrojao, uspješno rješava i redovno uzimanje kombinacije : slanina + bijeli luk + šljivovica.
Ali - ništa protiv kupusa! :D

nemam ni ja nishta protiv triling kombinacije - luk,shljivovica i slanina,
ali moj stomak ima
a shta'sh,lekcije,neke lakshe, neke teze :occasion5:


felix je napisao/la:
Samo što ne pamtim kad sam posljednji put pio rasol...
Znaš kako je "U širokom svijetu".

znam brate u tugjini, "tugjinata pusta da ostane"
al' da ovu 'preozbiljnu' temu ne sputavam lepotom :love3: :love5: ,
evo ovde
viewtopic.php?p=115305#p115305
sam stavio par pechalbarskih( savremenijom terminologijom=gastarbajterskih) pesmica
pa, uzivaj :occasion5:

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: čet aug 25, 2011 2:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Još razmatram mogućnosti zaštite barem od EMP-a ako već od ostalog ne mogu. No nakon svih ovih komentara javlja mi se pitanje: Čemu uopće gnjavaža? A opet, to sjemenje me muči, moram to riješiti sa sobom. :-k

Osim kiselog kupusa i malo zabave nije se baš puno prikupilo praktičnih savjeta u ovoj kutiji s alatom, premda i jedno i drugo zasigurno mogu dobro doći u "špajzi". \:D/

Kad složim sve što namjeravam za cca mjesec dana, šaljem slike. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: čet aug 25, 2011 2:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa možda je sjemenje dobro sačuvati na bilo koji "standardni" način, kao da je "sve u redu". Jer, ako dođe do radioaktivnog zagađenje - džaba nam i sjeme - kad ništa neće onda rasti zbog radioaktivnog tla i/ili zraka. Džaba sjeme ako, recimo, poslije udara nekog metorčića ili generalnog divljanja vulkana po planeti - bude cijela atmosfera puna pepela, tako da se sunčane zrake ne mogu probiti do tla... i onda ništa neće htjeti rasti...

Tako da možda i ne treba previše brinuti jer:

1. Ako će sve funkcionirati ( manje-više, sa nekim manjim poteškoćama ) - imat ćemo uobičajene uvjete za poljoprivredu i cijeli posao oko proizvodnje hrane će biti moguć
2. Kolaps svega - tu ti ne pomaže ništa u smislu "ajmo sve iz početka" - jer kako vidimo mnogi faktori će sprečavati bilo koji način oporavka, odnosno proizvodnje bilo kakve hrane

Dakle, ako se sve na planeti uništi, u smislu da dođe do neke generalne radijacije, 30 godina pepela u atmosferi, otrovnih isparenja iz pukotina zemljine kore, ili čega god... što nam vrijedi tu onda preživjeti još 2-3 godine i mučiti se u tim uvjetima?! Imamo li uopće volje živjeti u takvom okruženju?

Za sjeme i sijanje treba PLODNO tlo. Ovdje "sijanje" i "plodno tlo" znači općenito, sjeme = svijest ljudi, plodno tlo = zdravo okruženje. Ako nešto od toga zakaže - džaba nam je onda sve... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: čet aug 25, 2011 4:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Jack987 je napisao/la:
Pa možda je sjemenje dobro sačuvati na bilo koji "standardni" način, kao da je "sve u redu". Jer, ako dođe do radioaktivnog zagađenje - džaba nam i sjeme - kad ništa neće onda rasti zbog radioaktivnog tla i/ili zraka. Džaba sjeme ako, recimo, poslije udara nekog metorčića ili generalnog divljanja vulkana po planeti - bude cijela atmosfera puna pepela, tako da se sunčane zrake ne mogu probiti do tla... i onda ništa neće htjeti rasti...

Tako da možda i ne treba previše brinuti jer:

1. Ako će sve funkcionirati ( manje-više, sa nekim manjim poteškoćama ) - imat ćemo uobičajene uvjete za poljoprivredu i cijeli posao oko proizvodnje hrane će biti moguć
2. Kolaps svega - tu ti ne pomaže ništa u smislu "ajmo sve iz početka" - jer kako vidimo mnogi faktori će sprečavati bilo koji način oporavka, odnosno proizvodnje bilo kakve hrane

Dakle, ako se sve na planeti uništi, u smislu da dođe do neke generalne radijacije, 30 godina pepela u atmosferi, otrovnih isparenja iz pukotina zemljine kore, ili čega god... što nam vrijedi tu onda preživjeti još 2-3 godine i mučiti se u tim uvjetima?! Imamo li uopće volje živjeti u takvom okruženju?

:mrgreen: :wink:

Gadno zvuči kad to tako jednostavno predstaviš. :shock:
Slažem se s tobom. Zdrav razum kaže da ako bude banana zaista ništa ne koristi, no ako ne bude u potpunosti nego samo djelomično? Nekako mislim da Zemlja nije kao filter vrećica čaja koja će biti cijela, odjednom uronjena u kipuću vodu. Ako išta vrijedi moje dosadašnje znanje i iskustvo, pretpostavljam da će biti zona manje i zona više "oštećenosti" tla, voda i okoliša. Iskreno, imam feeling da će područje balkanskih država prilično dobro proći po tom pitanju. No godinama imam neki unutarnji signal koji me upozorava da će ljudima biti potrebna hrana i da im ja tu mogu pomoći. E sad, da li samo skladištenjem hrane ili i skladištenjem sjemena, oboje, nešto treće? Možda ćemo imati dobro tlo kojim možemo hraniti tisuće ljudi, a nećemo imati sjemena, jer monster tehnologije neće funkcionirati?

Možda bi bilo najbolje da se maknem od ideje o izgradnji zaštićenog skloništa, jer EMP sjemenu neće naštetiti (vjerojatno), a ako pak naiđe radijacija planirano rješenje je skupo i polovično.
U međuvremenu se od početka godine u skladištu nalazi 10ak kg sjemena različitih biljaka. Nekoliko vrsta sjemena je već podijeljeno pojedincima s vrtovima da ga umnože i nadam se da bi mogli uskoro dobiti novo sjeme za pohranu.

Sve u svemu i dalje nabavljam sjeme, ako ništa ne bude podijelit ću ga ljudima na proljeće i nabaviti novo.

Kad bude - što bude, intuicija i zdrav razum u dobrom omjeru nas trebaju voditi do "pravog mjesta u pravo vrijeme". Koliko imam prilike opaziti mene već vodi cca 1000 km dalje od mog špajza. Još trebam ubaciti Joe's cell u auto, pripremiti za pokrivanje uzemljenim Al-pokrivačem, napuniti prtljažnik sjemenjem i krenuti. Za sada sam na teoriji.

[quote] Za sjeme i sijanje treba PLODNO tlo. Ovdje "sijanje" i "plodno tlo" znači općenito, sjeme = svijest ljudi, plodno tlo = zdravo okruženje.[/quote]

Ovo je odlično, možda ima smisla i veze s ovim mojim mozgarijama. Premda se ovaj pojam PLODNOG TLA može različito tumačiti. Svijest ljudi je sada prilično niska i nema zdravog okruženja - nema plodnog tla. Kad bude - BUM! okruženje vanjsko će biti koma, ali na razini svijesti će pretpostavljam nastupiti pročišćenje. Tada imamo plodno tlo za razvoj svijesti.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 26, 2011 3:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
U međuvremenu se od početka godine u skladištu nalazi 10ak kg sjemena različitih biljaka. Nekoliko vrsta sjemena je već podijeljeno pojedincima s vrtovima da ga umnože i nadam se da bi mogli uskoro dobiti novo sjeme za pohranu.

Sve u svemu i dalje nabavljam sjeme, ako ništa ne bude podijelit ću ga ljudima na proljeće i nabaviti novo.


Pa ovo je super ideja i najbolje što trenutno možemo napraviti ( pa makar što bude - bude )! Ima već i nekoliko članova na ovom forumu koji razmjenjuju sjeme, uzgajaju u svojim vrtovima samo "domaće"... mislim da ćeš vidjeti tamo u tim temama u kojima netko spominje uzgoj u vrtovima, plastenicima, itd... ( da sad ne tražim... ), hehe!

:thumbup:

A možda neka moja vizija bliske budućnosti u vezi manjih transportiranja ljudi ( i malo tereta, ruksak na leđa ili bisage ) - bio bi - bicikl. Jednostavno, malo troši, možeš doći brže i dalje nego sa konjima ( koje moraš hraniti i napajati ), možda će benzin biti kritičan i skup, te teško dostupan... Ovako mogu i po šumama i brdima... možeš biti i brz i spor, ovisno o potrebi... a možeš i po cesti... svuda.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: sub aug 27, 2011 10:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Jack987 je napisao/la:
Citat:
U međuvremenu se od početka godine u skladištu nalazi 10ak kg sjemena različitih biljaka. Nekoliko vrsta sjemena je već podijeljeno pojedincima s vrtovima da ga umnože i nadam se da bi mogli uskoro dobiti novo sjeme za pohranu.

Sve u svemu i dalje nabavljam sjeme, ako ništa ne bude podijelit ću ga ljudima na proljeće i nabaviti novo.


Pa ovo je super ideja i najbolje što trenutno možemo napraviti ( pa makar što bude - bude )! Ima već i nekoliko članova na ovom forumu koji razmjenjuju sjeme, uzgajaju u svojim vrtovima samo "domaće"... mislim da ćeš vidjeti tamo u tim temama u kojima netko spominje uzgoj u vrtovima, plastenicima, itd... ( da sad ne tražim... ), hehe!

:thumbup:

A možda neka moja vizija bliske budućnosti u vezi manjih transportiranja ljudi ( i malo tereta, ruksak na leđa ili bisage ) - bio bi - bicikl. Jednostavno, malo troši, možeš doći brže i dalje nego sa konjima ( koje moraš hraniti i napajati ), možda će benzin biti kritičan i skup, te teško dostupan... Ovako mogu i po šumama i brdima... možeš biti i brz i spor, ovisno o potrebi... a možeš i po cesti... svuda.

:mrgreen: :wink:

Odlična ideja, a gume? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: sub aug 27, 2011 11:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Imaš raznih, može se napraviti neka manja zaliha, no ne troše se baš jako brzo... recimo ako se jako puno voziš - jedne godišnje... a možeš i na "ćelavima" dok se čovječanstvo ne opravi, hehe! Kevlarske su najbolje, možeš ih staviti u male kutijice... kako su većinom i pakirane:

slika

Zračnice isto... jeftine su, par komada je dosta za dugo vremena... a i TIP TOP zakrpe... hehe... no, rijetko se buše ( ako baš ne voziš preko čavli i preoštrog pikastog kamenja... )

Potrošna roba su i disk-pločice ( jedne na 2 godine ako je intenzivno voženo po brdima ), lanac ( svakih 7000 km ), zadnji zupčanici ( svakih 7000 km ) - ako se jako tlači po pedalama, hehe! Dobro, ni to nije jako skupo, napravi se zaliha za par godina, hehe!

Ide po snijegu, kiši, ledu i svim vremenskim uvjetima - provjereno... a što je najbitnije UVIJEK PALI !!! Hahahaha! Nema zime...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz