Sada je: sub apr 27, 2024 12:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: sri apr 27, 2011 12:23 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 24, 2011 11:44 am
Postovi: 8
Pozdrav svima :D :hello2: Nisam znala gde ovo da ubacim, nadam se da je moderatorima ovde ok... Nova sam ovde, mada zalazim ovde svakodnevno vec duze vreme. Od kako znam za sebe primecujem jednostavno da sa ovim svetom mnogo toga nije kako treba. Odavno sam odustala i digla ruke od traganja za istomisljenicima (imajuci u umu sve ovo sto nalazim na ovom fenomenalnom forumu) sve dok nisam naisla na ove stranicice =D> :love12: Naime, zanima me da li jos neko ima ili je imao slican problem- kao sto rekoh,godinama izucavam i pratim budno sva desavanja u svetu,oko mene, od poruka na reklamnim bilbordima u mojoj ulici preko posmatranja mikrokosmosa u sebi i drugima pa do svih zabluda istorije covecanstva koja se nastavljaju ...medjutim, od kako sam poslednje vreme KONSTANTNO u tom razmisljanju- znate verovatno na sta mislim,kada pocnete da otvarate um za Istinu,svuda oko sebe primecujete cak i one stvari koje niste do tada,zar ne?- u glavi osecam takvu tezinu misli koja mi se nije ranije u toj meri desavala,uvek bude relativno podnosljiva, obzirom da oduvek imam istovremeno stotine misli u glavi i da mi misli uvek duboooko zadiru sto mi stvara glavobolje ](*,) Imam neki osecaj kao da ONI mi namerno otezavaju put do apsolutne istine kojoj tezim, narocito poslednjih dana otkrivaju mi se razne stvari... ali kao da neko pokusava da mi napravi BLOKADU u glavi od tezine misli #-o Da li je neko imao sl.iskustva ? Sta mislite o ovom? Puno bi mi znacilo vase misljenje :P :wink: :wink: budite mi pozdravljeni ! :hello2: :love5: :love5: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: sri apr 27, 2011 12:40 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jedan pogled na tu pojavu je ovaj:

Kad se percepcija počne bakčati nivoima stvarnosti bližim apsolutu ide na terene koji su sve gušći po energiji, viši nivoi jednostavno traže od uma da podnosi jači intenzitet i širinu da bi sakupio nešto smisleno iz brda podataka koji pristižu.
Poseban je problem da kad se tako nešto krene kristalizirati, um ne zna stati, uhvati se u koštac sa time ma šta god bilo, nekad zna grunuti toliko jaka energija da se čovjek "zabetonira" od te gustoće i težine, od tog zna doći do pojave slične paralizi spavanja, a brijem da je to večinom i uzrok paralize spavanja kad čovjek podsvjesno hoće donjeti nešto iz sna na javu ili iz postojanja sa višeg denziteta u ovo postojanje.

Lijek tome je većinom biti jako dobar provodnik energije pa da neuspjeli koncept završi uzemljen u drago nam biće zvano zemlja ili jednostavno ne dirati previsoke stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: sri apr 27, 2011 1:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 24, 2011 11:44 am
Postovi: 8
Upavo tako kao sto si rekao-odjednom grune ta neka jaka energija. Samo ja je ne izazivam sa namerom, jednostavno um mi funkcionise sa velikom dubinom, prilicno f-ski nastrojen tako da vidim,vidim i osecam stvari,a u spoju sa osecajima to je cesto uragan. Bezbroj svetova kao da se kose u meni i nekako za divno cudo dobro funkcionisu u svojoj kontradiktornosti i uredjenom haosu... hvala ti :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: sri apr 27, 2011 1:26 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nema na čemu! Šta ćeš kad smo mali a veliki. :-"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: uto jul 19, 2011 4:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Sapatnice moja... Odjednom mi se desilo da pocinjem da vidim,cujem, osecam... nesto sto nikad do sad nisam mogla. Stanem ispod sunca i upijam ga. Ali ne mogu da jedem, ne mogu da zaspim, vidim nesto sto niko drugi ne vidi. I placem od nekog cudnog ushita, kao da se stotine svetova sudara u mom solarnom pleksusu...Kao da jave vise i nema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: uto jul 26, 2011 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Jest, dešavalo se i da, kontroliraju nas.

Težina misli je normalna, po meni je potrebno selektirati podatke koje čitaš i "unosiš" u sebe jer velika većina njih je ovdje baš zato - da te zbuni, prevari, optereti, preusmjeri, preprogramira, preplaši... Kada kreneš sa "otkrivanjem" teško je stati, ali vrlo bitno je naći mjeru i granicu, jer ako te ponese može te i odnjeti, a ako te odnese onda nije dobro.
Često i mene "ponese", opere me neki čudan osjećaj... Preopterećenje informacijama i mislima, gledam kolege kako trče za (meni) nebitnim i besmislenim stvarima, bez da se pitaju "zašto ja to radim i ima li to nekog smisla", "a ja sam u totalno drugom filmu".
E onda, kad me to opere, slijedi odmor od svega... Mozak na pašu.
Sve treba uzeti otvorenog uma, ali sa velikom rezervom.
To vrijedi i za većinu stvari na ovom forumu...
Zapamti da nema "istine". Netko ti nešto, baš kao i ja sada, može tvrditi kao da on nešto zna, ali to je samo NJEGOVA istina, ne nužno tvoja. Svoju istinu sama krojiš i ne slijedi nikoga tko ti pametuje i govori kako što napraviti i kako stvari stoje. Slušaj svoje srce i svoj mozak, oni ti jedini govore tvoju istinu. Poslušaj i obradi podatke... ako ti nešto kod njih ne valja, to nije to onda.

Moja istina je moja, tvoja tvoja, a ja sam ionako ti kao i ti ja, tako da sve te istine skupa možda i daju nešto.
Samo polako ;)

A što se kontrolora tiče, ja osobno sam doživio da sam došao do neke jako bitne spoznaje, toliko bitne da sam rekao "pa to je nemoguče. to je greška u sustavu!". Sekundu nakon toga sam čuo glas koji mi je rekao "e sada ćeš to zaboraviti"... i bome, isparilo je! Ostala mi je nevjerica i nemogućnost "vračanja tih misli". :(
Prijateljica, koja je ekstrasens, tvrdi da je vidjela 2 "kontrolora", kako ih ona zove. Mislila je nešto o njima i nakon toga su 2 tipa, pogledom koji ona opisuje kao hladan, beživotan i drugačiji od normalnog, zurila u nju. Prvo jedan, pa kad je on otišao ubrzo nakon toga i drugi. Kada sam joj opisao svoje iskustvo, naježila se sva i počela mi o svojem pričati. Teško mi je točno opisati njen događaj i prenijeti emociju, ali eto, probao sam.
Vjerujem da smo pod kontrolom, od početka našeg postojanja. Zašto je tome tako, zašto nas "drže u neznanju"... to ćemo jednog dana, nadam se, saznati.
Nemoj misliti da su forumi poput ovog lišeni toga. O ne... kontrola je sveprisutna.
Vrag nikad ne spava. Budi dobro i opusti se, svo kroz što prolaziš je "normalno".



Evo jedan citat legendarnog Roberta Antona Wilsona koji pogađa ravno u sridu:

"In researching occult conspiracies, one eventually faces a crossroad of mythic proportions (called Chapel Perilous in the trade). You come out the other side either stone paranoid or an agnostic; there is no third way. I came out agnostic.

Chapel Perilous, like the mysterious entity called "I," cannot be located in the space-time continuum; it is weightless, odorless, tastless and undetectable by ordinary instruments. Indeed, like the Ego, it is even possible to deny that it is there. And yet, even more like the Ego, once you are inside it, there doesn't seem to be any way to ever get out again, until you suddenly discover that it has been brought into existence by thought and does not exist outside thought. Everything you fear is waiting with slavering jaws in Chapel Perilous, but if you are armed with the wand of intuition, the cup of sympathy, the sword of reason, and the pentacle of valor, you will find there (the legends say) the Medicine of Metals, the Elixir of Life, the Philosopher's Stone, True Wisdom and Perfect Happiness."


:love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: sri jul 27, 2011 7:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Ja bih molila objašnjenje za te kontrolore! Ne razumijem, da li su to samo "obični" ljudi (ja ih zovem ljušture) preko kojih bića odozgor operiraju ili mislite na direkt neka bića koja ste eto slučajno uspjeli vidjeti u ovom denzitetu?
Inače bih se osvrnula na temu - naravno da se desilo i dešava se, svi kroz to valjda prolazimo. Ja sam do prije mjesec dana bila baš preopterećena sa svim prikupljenim inf i dezinformacijama i jako sam se plašila, bila sam pod stresom i velikom brigom. Otišla sam 2 tjedna na more - samo priroda, bez TV, interneta, novina..... samo more i moja obitelj. Vratila sam se sasvim očišćena od tih negativnih osjećaja i sa novim elanom i idejama. Doduše imala sam i tamo težak period pa mi čak i nije jasno kako sam uz to uspjela očistit se negativnosti???
Naime bila je tamo prisutna neka "druga vrsta" nervoze, stalno sam bila nervozna a noću bismo svi (moj dragi, strarija kćer i ja) imali noćne more i to konstantno - cijelu noć, svaku noć....
bljak. Ne znam kako bih sve to skupa objasnila?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li se nekom desavalo...?
PostPostano: sri jul 27, 2011 2:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
To je zanimljivo pitanje. Ja sam do sada zapravo razmišljao u jednom smjeru - da su to živa bića, no možda su stvarno samo kanali, pošto iz svog primjera vidim da je komunikacija (kriva riječ, ali ok) bila na misaonoj razini. Stvarno nemam poima. :mrgreen:

Citat:
Naime bila je tamo prisutna neka "druga vrsta" nervoze, stalno sam bila nervozna a noću bismo svi (moj dragi, strarija kćer i ja) imali noćne more i to konstantno - cijelu noć, svaku noć....
bljak. Ne znam kako bih sve to skupa objasnila?

Ne znam ni ja, ali znam što bi mi jedan prijatelj na to rekao. "Tko zna šta i zašto ti je sisalo energiju".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz