Sada je: sub apr 27, 2024 10:53 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Neprijateljska okolina
PostPostano: pet mar 11, 2011 11:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 14, 2010 5:17 pm
Postovi: 2
Ispričavam se ako sam stavio temu u krivi podforum.
Živim u vrlo neprijateljskoj okolini. Od ljudi s kojima dijelim zgradu do najbližih susjeda. Svi gledaju kako mi zagorčat život. Sigurno neki od vas misle da si to umišljam i da pretjerujem, ali na žalost je tako...(ne želim nabrajat primjere jer smatram da nisu za normalne ljude)

Naime te osobe u zadnje vrijeme često dolaze u doticaj s mojim materijalnim stvarima, u ovom
slučaju motorom, kojeg svaki dan koristim za obavljanje poslova. Uvjeren sam da su oni puni negativne energije i negativnih misli i da to mogu prenjet na motor, te na poslijetku i na mene.
Motor sam uzeo kao primjer, ali to se odnosi i na druge stvari.

Sada me zanima kako se mogu zaštitit od tog negativnog utjecaja i te sve silne mržnje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijateljska okolina
PostPostano: sub mar 12, 2011 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ne bih ulazio u to da li su stvarno tako zli ili ne (nesvesni sigurno jesu). Mislim da je jedan od delotvornijih nacina da se zastitis od toga je da ti budes sto svesniji i da shvatis da oni takoreci i ne upravljaju sami sobom.

Takodje, dobro bi bilo ako bi mogao da se ne brines oko toga previse i da ne budes preoptrerecen time, jer tako tom stanju (koji nije lako, znam) samo dajes jos energije, pa tako i duze traje.

Na motor tesko da mogu da prenesu svoju negativnost, ali na tebe sigurno mogu. I to rade tako sto ti to sam preuzimas, jednostavno si prijemciv za to. Najbolje bi bilo ako bi mogao da se malo opustis, da ne pridajes tome toliko paznje, mozda onda i oni izgube interesovanje. A ti ces se svakako osecati bolje.

Jedan moj komsija ujutru pusta vesti, i to tako jako da me probudi. Posle toga sam sjeban ceo dan i naravno jako lose raspolozen. Doskocio sam mu tako sto jednostavno ne razmisljam o tome. Smirim se i opet zaspim. I mogu ti reci da pali trik. Ne zapadam u bedna emotivna stanja vise zbog toga.

Vazno je da budes smiren koliko god mozes, najbolje je da takve stvari posmatras kao prirodnu pojavu, jebiga pala kisa i ti pokisnes, i sta tu da radis, nista, ides dalje. Nema smisla nervirati se oko toga.

A sto se tice materijalno-tehnickih problema, mozda da nekako sklonis motor, odvuces ga u podrum ili tako nesto? Zlu ne trebalo, a i da ti budes mirniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijateljska okolina
PostPostano: sub mar 12, 2011 5:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Možda ima i nakačenog entiteta koji mu podmeće misli i emocionalna stanja kao nejgova.
To u praksi dođe isto ko i da okolina nešto radi, jer percepcija je sve.

Ako su situacije u pravilu nedokazive, bizarne, a opet jako uznemirujuće, onda je vrlo vjerovatno da netko manipulira sa čovjekom na totalno osobnom nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijateljska okolina
PostPostano: sub mar 12, 2011 8:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 6:59 pm
Postovi: 6
Sva vanjska dogadjanja su samo odraz tvojeg unutrašnjeg stanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijateljska okolina
PostPostano: uto mar 15, 2011 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
slusaj srce i dušu i ne brini se za "ostalo"

budi dobar prema njima, pokloni im osmjeh i blagu riječ
oprosti im sve, odmah - tvoj problem riješen, njihov je njihov
možda će bit još gori prema tebi, ali nakon nekoliko tretmana dobrotom sve će biti bolje
samo nemoj gajiti i razvijati negativne osjecaje i misli

kratko, jednostavno i jasno

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Zadnja izmjena: mrktrb; uto mar 15, 2011 11:48 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijateljska okolina
PostPostano: uto mar 15, 2011 11:41 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
danyq7 je napisao/la:
Sada me zanima kako se mogu zaštitit od tog negativnog utjecaja i te sve silne mržnje?


Dosta puta kad mi se činilo da je situacija bezizlazna
ispostavilo bi se da uvijek ima bar jedan izlaz.
Tamo gdje sam ušao.

Pa slijedom toga, možda bi promjena životne okoline mogla pomoći?

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neprijateljska okolina
PostPostano: sri mar 16, 2011 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Pismo profesorice iz razorenog Sendaija

"U ovim okolnostima ja zbog nečega imam izravan uvid da se stvarno upravo događa ogroman kozmički korak naprijed u cijelome svijetu. I zbog nečega osjećam da mi se uslijed iskustva s ovim događajima u Japanu srce širom otvara. Brat me pitao osjećam li se 'manjom od makova zrna' zbog ovoga što se dogodilo. Ne. Zapravo, osjećam da se događa nešto što je puno veće od mene same. Taj val rađanja (širom svijeta) je težak, no ipak veličanstven", poručuje profesorica.


Kompletan tekst


:love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 71 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz