Sada je: sub apr 27, 2024 6:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: ned jun 19, 2011 11:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
mrktrb je napisao/la:
... ako dolazi "kataklizma"?
bio to nibiru, promjena polova, bila neka nova bolest, nuklearni rat, porobljavanje od "vanzemaljske sile", potpuna kontrola u novom svjetskom poretku itd
što nam znači "znanje" i "svjesnost" ako ćemo nestat u sekundi? ili 6 dana :)

ja neku poantu vidim u tome da budem "spreman", koliko god mogu biti... ali opet mi to ne znači mnogo ako ću nestat u trenu...

možemo li išta spriječiti?
ima li išta smisla ako smo tu da umremo? i koji je to smisao?
koji su nam izlazi? koliko pozitivnih scenarija ima? :)


LightCaster je napisao/la:
mrktrb,

Ne prepuštaj se negativnim mislima i bojaznima. Stah kao vibracija, frekvencija, privlači loše stvari da se materijalizuju. Svi mi koji tražimo i nalazimo odgovore na duhovna pitanja nekad u životu dođemo u stanje malodušnosti, postavljamo sebi pitanje "čemu sve to". Proći će i to i to će se jednom zvati juče. Zato glavu gore i samo naprijed.

:love3:

Svi smo ovdje s određenim zadatkom koji ne moraju i vjerojatno nisu isti. No, kako ja gledam na stvari, ne treba se pripremati za ili protiv katastrofa.One su već počele. Ne treba razmišljati kako preživjeti, jer mislim da to nije poanta priče. Trebamo podignuti unutarnju frekvenciju i samo raditi na sebi, jer tako pomažemo drugima da rastu i da se odupru prihvaćanjem i razumijavanjem.
Vjerujem da smo svi prošli kroz rasprave i uvjeravanja drugih kako je ovaj put baš onaj pravi i da im trebamo objasniti u kojem pravcu leži njihov duhovni razvoj. Totalno pogrešno!Time kršimo njihovu slobodnu volju, to je nametanje nečega što oni ne žele. Osim toga netko se budi ranije, netko kasnije.

Naš zadatak je da ustrajemo u podizanju i zadržavanju frekvencija svjetla u sebi. Svjetlo u nama, za sada u nevidljivom spektru zrači u okolinu, prožima sva živa bića s kojima dolazimo u kontakt. Bez priča i uvjeravanja.

Da bismo to postigli, potrebno je smanjiti količinu intelektualnog samozadovoljavanja i okrenuti se najtežem dijelu, a to je rad na sebi. Puno je lakše reći drugom što da radi, nego sam to primjeniti.

Ponekad čovjek ne razumije širu sliku pa ne shvaća svoju ulogu u malom djeliću kojeg treba odraditi i tada se pita čemu sve to. I tada možda propušta priliku odraditi svoj dio posla. Zamislimo da bojamo tamno smeđe platno jednom jedinom točkicom svijetle/zlatne boje svatko od nas. Konačni rezultat je proizvod zajedničkog djelovanja.

Stoga moj recept za kraj svijeta kad god se on dogodio:
Podizati i održavati frekvenciju svjetla svaki dan, prije spavanja na način kojeg odaberemo. Sve ostalo je farbanje samog sebe, a ne Platna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: ned jun 19, 2011 11:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Lampa je napisao/la:
Trebamo podignuti unutarnju frekvenciju i samo raditi na sebi, jer tako pomažemo drugima da rastu i da se odupru prihvaćanjem i razumijavanjem.

Naš zadatak je da ustrajemo u podizanju i zadržavanju frekvencija svjetla u sebi. Svjetlo u nama, za sada u nevidljivom spektru zrači u okolinu, prožima sva živa bića s kojima dolazimo u kontakt. Bez priča i uvjeravanja.


Stoga moj recept za kraj svijeta kad god se on dogodio:
Podizati i održavati frekvenciju svjetla svaki dan, prije spavanja na način kojeg odaberemo. Sve ostalo je farbanje samog sebe, a ne Platna.

Prosvetli nam malo detaljnije.

Ništa te ne razumem o kakvom je PODIZANJU frekvencije reč ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: ned jun 19, 2011 1:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
halo je napisao/la:

Ništa te ne razumem o kakvom je PODIZANJU frekvencije reč ?

hehe... :mrgreen: 'oce to 'oce,pogotovu kad neko bezi od 'metafizichkih' tema ko djavo od tamjana i potroshi dve godine na forumu chitajuci iskljuchivo 'zaverashke' teme fokusirajuci se na zivot i delo bivshih i sadashnjih diktatora, ko je od njih shta jeo i shta pio i na kojoj strani dupeta je imao mladez i sl.
evo za pochetak u ove dve teme imash o podizanju frakvencije/vibracije:
viewtopic.php?f=7&t=449
viewtopic.php?f=7&t=1347
a onda dalje redom sve shto je stiki na podforumu METAFIZIKA
viewforum.php?f=7

PoZdrav

:love3:

P.S.
Lampa je napisao/la:
Sve ostalo je farbanje samog sebe, a ne Platna.

:thumbup:

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: ned jun 19, 2011 9:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Ne znam što ćemo i dali ćemo izaći bolji iz svega ovog pakla, sve o čemu pišete drži vodu ali to je izgleda samo djelić slagalice koje možemo pojmiti sa ovim blesavo ograničenim umovima.
Kako je rekao insajder; mislimo da držimo mač a imamo samo čačkalicu u ruci.
Mene zanima samo jedna stavr a to je zašto je došlo do cijepanja univerzalne svijesti gdje je jedan postao mnoštvo stavljajući jedan dio svoje svijesti u vječni zaborav (iluziju).
Neke duhovne škole uče o evoluciji svijesti, ali zašto evolucija kroz silnu patnju, pa pogledajte surovost životinjskog svijeta meni se diže kosa na glavi kad lav kolje sirotu antilopu, da li onaj koji sve omogućava uživa u toj predstavi.
Meni ta evolucija svijesti kroz vještačku inteligenciju(um i ego) nikako nije jasna :dontknow: kako je moguće da Jedan ili Bog koji je alfa i omega i sve što jeste, nije svijestan samog sebe i da mu je potrebna silna patnja (kroz iluziju naravno, jer u duhu patnja ne postoji) da spozna samog sebe.
Kad sve ovo prođe i kad se vratimo u svoje prirodno stanje ili kako vede govore sat-chid-ananda (vječnost, znanje i blaženstvo) šta onda, dali je to kraj puta ima li odgovora na to pitanje?
Ako smo sami sebe izmjestili iz tog savršenog balansa i doveli sebe u stanje disharmonije i debalansa to znači da ni sat-chid ananda stanje nije krajnje odredište za dušu čim smo se stavili u zaborav i iluziju, koje li ironije.
Da li se po završetku ove predstave stapamo sa jednim poput šećera u čaši vode gdje postajemo jedno sa Bogom ili BOG ili zadržavamo individualnu svijest u sklopu jednote gdje postajemo jedno sa Bogom ali ne i BOG, što mi ima logike jer čemu onda evolucija.
Možda sam :offtopic: ali mi dođe inspiracija da ovo napišem i podjelim sa Vama. Ajd lijepi pozdrav :occasion5:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: čet jun 23, 2011 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Citat:
nat je napisao/la:
halo je napisao/la:

Ništa te ne razumem o kakvom je PODIZANJU frekvencije reč ?

hehe... :mrgreen: 'oce to 'oce,pogotovu kad neko bezi od 'metafizichkih' tema ko djavo od tamjana i potroshi dve godine na forumu chitajuci iskljuchivo 'zaverashke' teme fokusirajuci se na zivot i delo bivshih i sadashnjih diktatora, ko je od njih shta jeo i shta pio i na kojoj strani dupeta je imao mladez i sl.

:love3:

Baš tako, lektiru u šake, pa udri.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: čet jun 23, 2011 1:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
kartikeya je napisao/la:
Ne znam što ćemo i dali ćemo izaći bolji iz svega ovog pakla, sve o čemu pišete drži vodu ali to je izgleda samo djelić slagalice koje možemo pojmiti sa ovim blesavo ograničenim umovima.
Kako je rekao insajder; mislimo da držimo mač a imamo samo čačkalicu u ruci.
Mene zanima samo jedna stavr a to je zašto je došlo do cijepanja univerzalne svijesti gdje je jedan postao mnoštvo stavljajući jedan dio svoje svijesti u vječni zaborav (iluziju).
Neke duhovne škole uče o evoluciji svijesti, ali zašto evolucija kroz silnu patnju, pa pogledajte surovost životinjskog svijeta meni se diže kosa na glavi kad lav kolje sirotu antilopu, da li onaj koji sve omogućava uživa u toj predstavi.
Meni ta evolucija svijesti kroz vještačku inteligenciju(um i ego) nikako nije jasna :dontknow: kako je moguće da Jedan ili Bog koji je alfa i omega i sve što jeste, nije svijestan samog sebe i da mu je potrebna silna patnja (kroz iluziju naravno, jer u duhu patnja ne postoji) da spozna samog sebe.
Kad sve ovo prođe i kad se vratimo u svoje prirodno stanje ili kako vede govore sat-chid-ananda (vječnost, znanje i blaženstvo) šta onda, dali je to kraj puta ima li odgovora na to pitanje?
Ako smo sami sebe izmjestili iz tog savršenog balansa i doveli sebe u stanje disharmonije i debalansa to znači da ni sat-chid ananda stanje nije krajnje odredište za dušu čim smo se stavili u zaborav i iluziju, koje li ironije.
Da li se po završetku ove predstave stapamo sa jednim poput šećera u čaši vode gdje postajemo jedno sa Bogom ili BOG ili zadržavamo individualnu svijest u sklopu jednote gdje postajemo jedno sa Bogom ali ne i BOG, što mi ima logike jer čemu onda evolucija.
Možda sam :offtopic: ali mi dođe inspiracija da ovo napišem i podjelim sa Vama. Ajd lijepi pozdrav :occasion5:



Ljudsko biće je Superbiće jer sadrži u sebi svu moć cijelog univerzuma. Također sadrži i Knjigu sveg Znanja. To je živa knjiga koja se otvara kad joj se pristupi s dovoljnom visokom frekvencijom svijesti. Potrebno je postaviti pitanje ( u stanju povišene svijesti) i opušteno pričekati odgovor, koji dođe u obliku slike, uvida ili saznanja o temi koja nas zanima.
Stoga, ako želiš doznati zašto je iz jednog nastalo dvoje, pa troje a i iz njih sve ostalo, kao i odgovore na ostala pitanja, tada treba potražiti Knjigu sveg Znanja u sebi, jer Dom Sveg Znanja se nalazi u nama.

Inače, reci mi, koja je razlika između lava i tebe ili mene, ti ne jedeš nikakvu hranu, živiš na prani? Zašto se opterećuješ sirotom antilopom, a ne primjenjuješ isto pravilo na sirote biljke ili minerale, vodu. Svako od spomenutih ima svijest.

Kako kaže K.Š. Gjalski bez spoznaje o ropstvu nema ni spoznaje o slobodi. Tako bez spoznaje o tami nema niti spoznaje o svjetlu.

Naš zadatak je spoznamo Istinu i da se odlijepimo od patnje (dok smo još živi). Tada možemo reći da smo slobodni, tada smo pobjegli s farme. Frekvencijsku ogradu je jednostavno prijeći visokom frekvencijom svjetla u sebi. No to je lakše reći nego učiniti. Trebamo naučiti kako održavati tu frekvenciju 24h/dan i 7 dana/tjedan. Stalno.

Onog trena kad nam padne frekvencija, opet smo u toru. I zato, kad to znamo, naoružajmo se svjetlom, jer zato smo ovdje.
\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: sub jun 25, 2011 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 07, 2010 2:21 am
Postovi: 35
O da, kanalisano vanzemaljsko ucenje od njihovih izlasanika na zemlji je prava stvar za "podizanje frekvencije" (sarkazam)

U tvom povisenom stanju svesti gde se denula objektivnost?

_________________
Today, a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration — that we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves... Here's Tom with the weather - Bill Hicks


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: sub jun 25, 2011 6:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Dampli je napisao/la:
O da, kanalisano vanzemaljsko ucenje od njihovih izlasanika na zemlji je prava stvar za "podizanje frekvencije" (sarkazam)

U tvom povisenom stanju svesti gde se denula objektivnost?


Molim te definiraj što za tebe znači objektivnost, da bismo mogli dalje razgovarati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: pon jun 27, 2011 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
sta bilo bice, ako smo u krivu ioanko smo mrtvi, da smo radili drugacije opet smo mrtvi, ako je onako kako mislimo da ce bit onda dobro, ako i prodjemo super, ako neprodjemo idemo opet i tako.

nemas nesto vele od sekirancije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: uto jun 28, 2011 8:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Ako mi stvarno sviješću oblikujemo svijet tj. prostor oko sebe i on je samo projekcija naših umova-pazite o čemu mislite, razmišljate.

Jer to onda ispada da je zapise o mogućem uništenju kreirao naš um-dakle bez našeg utjecaja to NE POSTOJI.

Ako o ovome sve mu razmišljamo-očito će se to manifestirati.

Osobno mislim-tj. projiciram, da ne postoji fizički kraj, nego duhovni početak.


Spominje se evolucija na 4D-koliko sam shvatio, ona isključuje fizičko tijelo, tj. uključuje smrt.


:love3:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: uto jun 28, 2011 1:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Mike20 je napisao/la:
Ako mi stvarno sviješću oblikujemo svijet tj. prostor oko sebe i on je samo projekcija naših umova-pazite o čemu mislite, razmišljate.

Jer to onda ispada da je zapise o mogućem uništenju kreirao naš um-dakle bez našeg utjecaja to NE POSTOJI.

Ako o ovome sve mu razmišljamo-očito će se to manifestirati.

Osobno mislim-tj. projiciram, da ne postoji fizički kraj, nego duhovni početak.

=D>
Citat:


Spominje se evolucija na 4D-koliko sam shvatio, ona isključuje fizičko tijelo, tj. uključuje smrt.


:love3:

Shift u 4D može i ne mora uključivati fizičko tijelo. Sve ovisi o rezultatima pojedinca. I kako je netko ovdje na forumu spomenuo nešto poput "ni prosvjetljeni mudraci nisu sigurni da li će prijeći s tijelom ili bez". A negdje drugdje se navodi da su "... ascendirali skupa s papučama na nogama". Mislim da je ključno da nemamo straha od promjene.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: uto jun 28, 2011 5:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Lampa

Jel to opet nastupamo kao "autoritet" po pitanju? :roll: :-k

ajaooo . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: uto jun 28, 2011 6:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Lampa

Jel to opet nastupamo kao "autoritet" po pitanju? :roll: :-k

ajaooo . . .


Imaš problema s autoritetima?
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: uto jun 28, 2011 7:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 07, 2010 2:21 am
Postovi: 35
Moje slobodoumno kriticko razmisljanje mi ne dozovoljava da prihvatim kanalisano sta vec. Ja o tome pak ne znam nista, i nemam nikakvih licnih saznanja. Ovde govorim iskljucivo o izvoru, a ne o sadrzaju. Ja verujem i da stanisticka crkva kaze nesto lepo i smisleno o zivotu, ali se ne pozivam na nju.

Nevidljivo znanje mi je poznato. Kada sam trazio, dobijao sam zive slike mojih gresaka, i tacno vreme usvajanja pogresnih misaonih obrazaca koji su u godinama koje su dolazile uzrokovali moje poraze na drustvenom, ljubavnom itd planu, tesko programiranje od nekih osoba etc, dete jadno upija sve ko sundjer, ne moze da se odbrani.... #-o

Milan Rizl cuveni parapsiholog je cak pristupio tome i sa naucne strane gledista, i klasifikovao (kako je on to nazvao) IOZ "izvanosjetilno zapazanje" i nacini na koji se one manifestuju kod pojedinaca. Samo hocu da prosirim sliku.

Sve je to stara prica i nista novo nije receno. Ne sumnjam da ti je procitani materijal otvorio oci i sklonio veo slepila. Ali ima dovoljno stvari napisanih od ljudskih bica da bi smo se mi bavili nekakvim kanalisanjem. I to preko table za prizivanje duhova.

Uostalom nije ni bitno, vreme je najbolji pokazitelj i kriticar.
Videcemo da li cemo otici u val, tri lepe ili pak nigde. Vazno je da se okrenes sebi jer si ti moc. Nazovi to znanje moc podsvesti, dusa, duh nagual nije bitno

_________________
Today, a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration — that we are all one consciousness experiencing itself subjectively. There is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves... Here's Tom with the weather - Bill Hicks


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: uto jun 28, 2011 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Lampa je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Lampa

Jel to opet nastupamo kao "autoritet" po pitanju? :roll: :-k

ajaooo . . .


Imaš problema s autoritetima?
:glasses7:


Ako neko netom dodje na forum i pritom daje izjave kao veliki znalac i autoritet, da imam. Pre svega govori o tebi.

Kao sto rekoh ili si svestan agent, ili nesvesno nemas pojma sta radis. Uglavnom, ako zelis da budes prihvacena na forumu, mani se toga. Lepe reci rade posao do nekog stepena, posle toga se ocekuje da stvarno pokazes znanje. Da li primecujes da se ljudi trude da ne budu autoriteti, vec da slusaju i ucestvuju? Sebi ne cinis uslugu tako. Ako nastavis u ovom maniru i ne razmislis o tome, ici ce to neko vreme, ali veruj mi, znam iz iskustva, nece dugo . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: sri jun 29, 2011 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Lampa

Jel to opet nastupamo kao "autoritet" po pitanju? :roll: :-k

ajaooo . . .


Imaš problema s autoritetima?
:glasses7:


Ako neko netom dodje na forum i pritom daje izjave kao veliki znalac i autoritet, da imam. Pre svega govori o tebi.

Ja sam tvoje ogledalo. Ja sam ti. Sve što ti kod mene smeta je problem kojeg trebaš sam sa sobom riješiti. Upitaj se zašto ti to smeta. Tako rasteš.

Citat:
Kao sto rekoh ili si svestan agent, ili nesvesno nemas pojma sta radis. Uglavnom, ako zelis da budes prihvacena na forumu, mani se toga. Lepe reci rade posao do nekog stepena, posle toga se ocekuje da stvarno pokazes znanje. Da li primecujes da se ljudi trude da ne budu autoriteti, vec da slusaju i ucestvuju? Sebi ne cinis uslugu tako. Ako nastavis u ovom maniru i ne razmislis o tome, ici ce to neko vreme, ali veruj mi, znam iz iskustva, nece dugo ...


Zašto si umišljaš da možeš razlikovati svjesnog/nesvjesnog agenta od ostalih? Djeluješ na temelju znanja ili straha? U tvojoj dosadašnjoj komunikaciji sa mnom ne vidim niti jedno slovo znanja već nerazumijavanje zbog straha. Riješi se toga. Strah ti ne treba.
I za kraj, Gurdjieff (život je stvaran samo kad jesam)
Citat:

...Zapravo, nijedan čovek prekinut u svom blaženom jutarnjem
snu oštrim zvukom parne sirene nije mogao a da me ne proklinje
uzduž i popreko, mene, uzrok te paklene kakofonije, što je bez ikakve
sumnje sa svih strana prema mojoj osobi upućivalo bezbrojne
titraje pakosnih želja.
Tog čudesnog dana, nakon što sam ispunio svoju obavezu, otišao
sam, mučen svojim uobičajenim stanjem, u obližnju gostionicu.
Polako jedući svoju užinu, [b]razmišljao sam, i došao do zaključka
da ako budem unapred proklinjao sve one koje moja služba uznemirava
u njihovom blagostanju, da će me ti ljudi, koji se nalaze u
"sferi blesavosti", to jest, kao što se to objašnjava u knjizi koju sam
uveče čitao, između sna i dremanja, uzalud kleti do mile volje, te
da to neće imati nikakvog uticaja na mene.[/
b]


:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: sub jul 09, 2011 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Dampli je napisao/la:
O da, kanalisano vanzemaljsko ucenje od njihovih izlasanika na zemlji je prava stvar za "podizanje frekvencije" (sarkazam)

U tvom povisenom stanju svesti gde se denula objektivnost?


" Svi smo mi prevalili dug put dok nismo stigli ovamo. Prelazili smo iz jednog svijeta u drugi, koji se nije mnogo razlikovao od prijašnjeg, zaboravljajući odmah odakle smo stigli, ne razmišljajući kamo hrlimo, ne misleći na sutra.

Znaš li koliko smo života proživjeli dok nismo shvatili da nam se život ne sastoji samo od hrane, borbe i premoći u jatu?

Hiljadu života, Džone, deset hiljada! Pa još stotinu života dok nismo naslutili da postoji nešto što se zove savršenstvo, a onda jos stotinu života dok nismo naučili da je svrha življenja u tome da otkrijemo to savršenstvo i da ga pokažemo drugima. Sada, naravno, vrijedi jednako pravilo za sve nas: biramo svoj idući svijet prema onom što smo naučili u ovom. Ne naučiš li ništa, idući ti je život jednak sadašnjem, ista ograničenja i iste poteškoće koje treba nadvladati.

On raširi krila i krene prema vjetru.


Čudno je to. Galebovi koji prezru savršenstvo radi putovanja, putuju polako i nikad ne stignu na odredište. Oni koji se odreknu putovanja radi savršenstva, mogu stići svuda, u tren oka. Zapamti, Džonatane! Nebo nije ni mjesto ni vrijeme, jer su mjesto i vrijeme beznačajni.”

Iz neizbezne lektire svakom ko krene putem Samospoznaje = " Galeb Dzonatan Livingston" - Richard Bah

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: sub jul 09, 2011 10:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Moja omiljena knjiga vraca mi zelju da budem bolja kad me uhvati prosjecnost zivota.

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: ned jul 10, 2011 12:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
Citat:
... ako dolazi "kataklizma"?
bio to nibiru, promjena polova, bila neka nova bolest, nuklearni rat, porobljavanje od "vanzemaljske sile", potpuna kontrola u novom svjetskom poretku itd
što nam znači "znanje" i "svjesnost" ako ćemo nestat u sekundi? ili 6 dana

ja neku poantu vidim u tome da budem "spreman", koliko god mogu biti... ali opet mi to ne znači mnogo ako ću nestat u trenu...

možemo li išta spriječiti?
ima li išta smisla ako smo tu da umremo? i koji je to smisao?
koji su nam izlazi? koliko pozitivnih scenarija ima?

stvarno se nadam da će 2013. sve bit i dalje ovdje... samo malo drugačije... ne kataklizmički drugačije


Kažes... : "ima li išta smisla ako smo tu da umremo? i koji je to smisao?"

Pa, SVI ĆEMO DA UMREMO - TO JE JEDINA ISTINA ! Što se plašiš smrti? Kakve veze ima, u koje će to vreme biti .. sutra, za nedelju dana, mesec dana ili 2012. godine !!! U ćemu je smisao života? Lično mislim, da je pre svega u duhovnom razvoju... !!! Mislim da nas traganje za tim smislom, prati iz života u život, na taj način postajući zaista teško u svetu iluzija, u kojem živimo... Ne živi u prošlom trenutku, niti u budućem, živi u sadašnjem! Samo je sadašnji trenutak istina, ostalo su iluzije! I ovo tvoje pitanje, proisteklo je iz shvatanja koje je iluzorno.

Evo jedne beleške.., možda pomogne u odgovoru na pitanje: U ćemu je smisao ?

Elem, prema materijalu koji je preuzet sa jednog foruma, u kojem se izvesni član Iluminata ( masonske grupe koja vlada svetom, predstavio se kao član jedne kraljevske porodice ) obraća nama, običnim ljudima, a u prevodu Ivana Antića , čiji link možeš naći ovde -> [url]http://www.ivantic.net/Dej​vid%20Ajk%20i%20zavere/Skr​ivena_ruka.pdf[/url] ... govori se o "Žetvi duša". Takođe, i u ovom tekstu se spominje - da je sa tačnošću od preko 75%, RA MATERIJAL najveća količina istine, ikada objavljena svekolikom čovečanstvu. Žetva duša je periodični proces koji se dešava na svakih 26.000 godina, i pretstavlja "diplomski rad duše" pri čemu ista, ukoliko ga položi, prelazi u stanje više svesnosti, iz nižeg u viši denzitet. Ova žetva, obavlja se između svih denziteta u isto vreme. Prema tekstu, čiji sam link ovde naveo, nastupajuća žetva desiće se krajem 2012. godine. Kraj svake civilizacije, po nekima predstavlja žetvu, a i u ovom tekstu se spominje da je broj trenutno inkarniranih duša ( oko 7 milijardi u trećem denzitetu ) najveći u tekućoj civilizaciji koja egzistira u ovom našem 3D realitetu. Mnoge duše, prema ovome, trenutno su inkarnirane isključivo da bi doživele Žetvu, ili naški rečeno - dočekale diplomski, i mnoge su se same odlučile za to... One koje diplomiraju na nivou trećeg denziteta, preći će na viši - četvrti denzitet svesnosti, dok one, koje to ne uspeju, nastavljaju sa borbom u trećem denzitetu, reinkarnirajući se ponovo i ponovo, rađajući se i umirući, dok ne nauče gradivo !!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što nam sve ovo vrijedi...
PostPostano: ned jul 10, 2011 3:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
mrktrb je napisao/la:
... ako dolazi "kataklizma"?
bio to nibiru, promjena polova, bila neka nova bolest, nuklearni rat, porobljavanje od "vanzemaljske sile", potpuna kontrola u novom svjetskom poretku itd
što nam znači "znanje" i "svjesnost" ako ćemo nestat u sekundi? ili 6 dana :)

ja neku poantu vidim u tome da budem "spreman", koliko god mogu biti... ali opet mi to ne znači mnogo ako ću nestat u trenu...

možemo li išta spriječiti?
ima li išta smisla ako smo tu da umremo? i koji je to smisao?
koji su nam izlazi? koliko pozitivnih scenarija ima? :)

stvarno se nadam da će 2013. sve bit i dalje ovdje... samo malo drugačije... ne kataklizmički drugačije


A je ga seres to je za poludit. Ko umire. Kakva 2012-2013? Nista od toga kompa. Nas ceka samo ledeno doba i to je pitanje kada. CO2 u zraku odgadja ledeno doba.

To sto se magnetski polovi okrecu, ma nema tog znanstvenika koji moze 100% biti siguran u sta govori. Ako se i ti "nad-polovi" okrenu to ne znaci da ce nasa jezgra podivljat niti da ce svijet nestat.

Ostalo, Nibiru i tako dalje. Ma kad to vidis svojim golim ocima i kad i vrapci na granama pjevaju da je to nibiru tek onda je jos uvjek "pitanje" da je to nibiru.

Zivis u svijetu di je jedna od mazohistickih "dominacija" strah. Zasto ikome vjerujes? Sta ako se desi. Pa nek se goni sve u 3 materine lol. Nes "nestat". Gledaj to na grupni sex di ga svi masovno primaju bez obzira na spol :D
Nekog ce da boli, neko ce se priviknut, neko ce full htjet a netko ce uzivat u tome...

Previse sta ako kako zasto itd... Smiri se stari i zivi SADA i misli samo na sadasnji momenat. Ostalo? Proslost, buducnost? Ma goni sve to u 3 materine. Nikakve koristi od toga. To isto ko da slusas babe tracare kad tracaju jedno drugo... Za rezat si zile.

Neam blage sta da ti velim. No pogrijesio si. To sto ti radis, nije poanta. Poanta je uzivat.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz