Sada je: sub apr 27, 2024 10:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Što se krije iza "ukletosti" nekog mjesta?
PostPostano: sub feb 05, 2011 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
Malo sam tražio po forumu ali nisam našao navedenu temu pa me onako čisto informativno interesira Vaše mišljenje o navedenoj temi.. Slučajno smo u društvu nabasali na tu temu i zaključili da zaista barem u jednom slučaju iza svih tih glasina nešto mora biti.

Dakle svugdje u svijetu a i u našim krajevima postoje priče o ukletim kućama, dvorcima, lokacijama itd.
Najčešće se to objašnjava laičkim i praznovjernim idejama i objašnjenje je da je tamo netko umro nasilnom smrću, lokacija počiva na groblju (sjećate se filma Poltergeist ) i tako da tamo čuju zvukove, krikove i raznorazne manifestacije od pomicanja predmeta, ukazanja itd.

Ono što želim pitati je da što mislite da se manifestira u tim situacijama.

Možda su na tim mjestima određene energetske točke koje malo iskrivljuju 3D svijet našim čulima, entiteti prirode u drugačijem obliku, energetski tragovi pokojnika koji nisu sasvim napustili ovaj realm zbog vezanosti, nakupine "negativne" energije bivših stanara koja je ostala zarobljena u nekom klinču vremena itd..

Eto, slobodno pustite maštu da progovori :).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Što se krije iza "ukletosti" nekog mjesta?
PostPostano: pon feb 07, 2011 2:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 07, 2011 1:30 am
Postovi: 13
Nešto vjerojatno postoji, ali se po meni to krivo interpretira, sva ta ukleta mjesta su zapravo više plod mašte. Ja isto ne mogu točno reći o čemu se radi, no znam da se ne radi o tome kako se prikazuje. Mislim da je na nerki način i kuća u kojoj živim ukleta, još nisam izravno vidio nekog duha, no događaju se razne teško objašnjive stvari. Prije neki dan kada sam na internetu krenuo u izučavanje sotonizma (informativno) kao i sve drugo, jedina slika je sa police pala kao sama od sebe, bez nekog meni vidljivog razloga i razbilo se staklo. Malo sam ostao iznenađen svojom reakcijom, zapravo, izostankom reakcije. Nisam osjetio ni strah, ni opasnost, zbunjenost, ljutnju...ništa, praznina. Nisam čak ni ustao odmah od stola, već za sat dva kad sam završio sa čitanjem. Dan prije se razbilo staklo na ulaznim vratima, dok sam premještao teški drveni stol. To još i mogu objasniti no micanje predmeta po kući i nestajanje istih je neshvatljivo. Često ostavim neki predmet na nekome mjestu, i kasnije da si bog ne možeš ga naći, da bi se kroz neko vrijeme (dan,tjedan, mjesec) opet pojavio na tome istome mjestu. Što se tiče nestajanja, ima predmeta koji se više nikada ne nađu a učestalo nestaju. Radi se o čarapama. Prije kad sam živio sa roditeljima, krivio sam veš mašinu, kantu za smeće,... uglavnom opcije su bile otvorene. Sada kad sam sam, problem je ostao, čarape jednostavno nestaju. Na ljeto sam kupio 50 pari čarapa, jedna po jedna, sad imam još 20 pari u kompletu a od ovih ostalih jedna fali. Zanimljivo da nikada ne nestane cijeli par. Na žalost ne mogu utvrditi nestaje li lijeva ili desna čarapa, no dobra ideja, možda da ih označim pa ću vidjeti o čemu se radi. Gaće ne nestaju, ni majice, ni cipele, samo čarape. Čuo sam negdje davno da postoje posebni kućni duhovi koji su specijalizirali upravo krađu čarapa, čini mi se da se jedan takav za mene zalijepio. Meni ne smeta, ako on uživa u tome, neka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz