Sada je: sub apr 27, 2024 6:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bosna i Hercegovina
PostPostano: pon dec 27, 2010 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Šta ćemo s njom? Reformirati ili rastaviti? Pošto ja znam da su ovdje svi vrlo duhovni očekujem i takvu raspravu. :)

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: pon dec 27, 2010 1:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Samo tako je napisao/la:
Šta ćemo s njom? Reformirati ili rastaviti? Pošto ja znam da su ovdje svi vrlo duhovni očekujem i takvu raspravu. :)

Neti neti

BiH je predivna zemlja u kojoj se događa ono što je prisutno u cijelom svijetu.

Kriza duha i udaljavanje od istinskog sopstva će bez obzira od imenice donijeti tugu.

I reforma i dekonstrukcija su spoljašnji alati pa sa ove (duhovne) tačke gledišta neće donijeti ništa novo.

Raskol širi dobroznana elita, a narodi koji žive na balkanu to plaćaju glavom misleći da su jedni drugima neprijatelji.

Ne igra balkan po svijetskim pravilima još uvijek u onoj mjeri u kojoj bi vrh htio pa pritom ispašta narod jer vrh to i želi, to su njihovi alati, stvaranje unutrašnjeg razdora među ljudima i obavljanje tuđeg posla dok oni peru ruke.

Ne igrati po njihovim pravilima mi se čini kao jedini način.

Pozz
:love3:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: pon dec 27, 2010 11:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Bajs da te čuju političari u BiH rekli bi da nisi normalna i učinili bi ovo :shock: :shock: :shock: :shock: . Koja igra, čija igra? Da žalosno je što smo na toliko niskoj razini svijesti pa nas netko može uvjeriti da musliman nevalja, da srbin nevalja, da hrvat nevalja dok smo istovremeno svi u pravu za sebe. Rekli su nam tko nevalja i tko je terorista i tko je neprijatelja a mi se treebamo boriti protiv neprijatelja. Sad kad pogledaš sa našeg stajališta koja budala može ići ubijati druge ljude radi toga što vjeruju u istog boga samo se mole u drugačiim hramovima ili radi toga što nije u partiji ili je u pijanom stanju govorio da je Tito obična pederčina. Niđe veze ali ima nas mnogo više takvih nego nas nema. Prodali su nam lažu stvarnost kao što je prodaju i danas samo zbog toga što je čovjeku lijeno misliti svojom glavom nego misli Titovom ili Hitlerovom, Miloševićevom, Tuđmanovom ili Alijinom a u stvari njih petorica su šaka jada koja je prodala sve ljudsko što se prodati da a toga vjerojatno nisu ni svjesni. Američki filmovi fala bogu dobro dođu da znamo tko je terorista a tko je onaj pravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: pon dec 27, 2010 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
hm... to nekako dodje ko priridna selkcija u divljini. Kada ste na tom novou pobijte se nemoramo vas mi direktno, plan vlastele..
I dalje nemogu pronaci prihvaljivo objasnjenje...
Nema turaka, nema austrougarske, nema hitlera its a padose glave brace i sestara... samo za cije zvjezdice????
Treba doci dan kada cemo svi prestsati placati danak vlasteli , OBIJTE zabe krastace.
Sve te ubojice ne treba osudjivati vec osuditi one koje su ih ih napravili, oni koji cuce iza kulise, kojih nema po medijima it its...

Tog dana kada se podigne kriticna masa ljudi nitko ih nemoze zaustaviti pa cak ni najrazornije oruzje svijeta... ukoliko se krene za time u crnu rupu ce otici i vlastela.
Svi se bojimo smrti i radimo sve da nam ne pokuca. Ali cemu strah treba uloziti nesto za bolje sutra. Ovo je kao trula jabuka koja nitko nece da okrizi, drugacije tretira da se spasi od prodadanja...

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 10:08 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Samo tako je napisao/la:
Šta ćemo s njom? Reformirati ili rastaviti? Pošto ja znam da su ovdje svi vrlo duhovni očekujem i takvu raspravu. :)


Evo je ovdje om, po mom skromnom sudu, vrlo duhovno raspravio ovu temu, ili kako on sam kaže postavio "Radni materijal za analizu Bosanskohercegovačke stvarnosti", odgovorivši možda pritom na gore postavljena pitanja.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 3:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Nemoj mi te moderatorske odgovore, reci kao čovjek. Želim vidjeti šta ljudi misle. I nek svak kaže odakle je i koje nacije!!!!

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 3:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Villy,

jedan odgovor je samo moguć... SVE SU TO SRBI!!!!!

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Bajs,

ne pušim ja te spike da je neko drugi kriv. Krivi su oni koji su uzeli oružje u ruke i pucali. Ali imaj na umu da nije pitanje šta je bilo u prošlosti koliko što bi trebalo da se dogodi u budućnosti.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 4:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
tema je u suštini uske prirode & sipanje iz šupljeg u prazno nam ne gine, ako tako odlučimo.... \:D/
"problem" nije u iluzornoj BiH (kao ni u bilo kojoj državi ili nekom drugom indetitetu samom po sebi), tom iluzijom rukovode ljudska bića (valjda :D ) i možda još neke sile... ko zna...

kvaka je u svakom od nas pojedinačno... ne kažem, možda kolektivno gledajući nacija ima neko značenje za svakog pojedinačno i mjesto rođenja-stanovanja u ovom životu... sve to ima svoje, vjerovatno...

pa sve zrači u suštini na određen način i određene kvalitete i ima svoje dejstvo na sve oko sebe, da se tako izrazim, ali je samo pitanje u kojoj mjeri i na koji način :D

možemo mljeti nad BiH kao fiktivnim elementom i šta od toga? isto možemo i nad RH itd. itd.... šta to nama znači? kada bi se svi pojedinačno reformirali, ko zna onda, možda bi i bilo nekako drugačije... inače kazati BiH je isto ko i kazati Đurđa Adlešić.... samo uloga na pozornici, indetitet kojim se netko služi u neku svrhu (i valjda ima nekog smisla na neki način), može biti na zlo ili na dobro, sve je to dosta relativno... kako bi bilo da nema indetiteta? kakvo bi samo ovo bilo zeznuto iskustvo :D

mislim, o čemu mi tu pričamo Samo tako? na šta ciljaš uopće?

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 4:30 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Samo tako je napisao/la:
Nemoj mi te moderatorske odgovore, reci kao čovjek. Želim vidjeti šta ljudi misle. I nek svak kaže odakle je i koje nacije!!!!

Evo, kao čovjek ti kažem, bez tih moderatorskih odgovora, da tema koju si otvorio već postoji, a kao prijatelj ti velim da si s ovim boldanim komentarom iz tvog posta, još jednom, i to samo tako, potvrdio da si potpuno fulao forum.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Samo tako je napisao/la:
Nemoj mi te moderatorske odgovore, reci kao čovjek. Želim vidjeti šta ljudi misle. I nek svak kaže odakle je i koje nacije!!!!



Ja BiH :mrgreen: rekao da uopste nije vazno. Dobro bi bilo da je svako svoja nacija sam za sebe i da ne jebe sta god neko drugi prica, ali da ima postovanja prema drugima. Odnosno da se ponasamo prema drugima onako kako bismo voleli da se oni ponasaju prema nama.

A Bosna, nije ona nista posebno, onako kako su gazde iz senke zamislile tako ce i biti. Politicki. Ali pravo ce biti onako kako mi budemo napravili da bude.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: uto dec 28, 2010 11:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Ja kazem film NOZ

Zasto bi bio kriv onaj koji je pucao ubijo? sto vi mislite da svi znaju i da su cijelo vrijem svijesni sto cine? Krivi su noci saptaci.. skriveni vikaci.. scenaristi koje se nemogu uociti ni na brisanom prostoru.

Da bome da jesu velikom vecinom porekla srbskog... pogeldajmo samo prezimena.
Ali ni to neije kvaka. To Srbstvo nesto drugo nosi sa sobom sto su rosilidi htjeli.
Treba otkaciti "zapad" ma sto se god pod tim krilo. Zapad je jednosmejrna karta robstva, karta u propast planeta i ljudske civilizacije.

Citat:
Isus rekao „oprostite im ne znaju što čine“. Čovjek može izgledati kao dobar miroljubiv i uzoran otac, radnik prijatelj, i onda ode u rat, a prikrivena životinja se probudi, i načini takva zlodjela od kojih poslije oboli od depresije jer ga to proganja. Gdje je nestao onaj prvobitni dobar čovjek. Nije ga ni bilo. Jer nikad nije osvijestio što je ljudskost.


Znaci u ovom kvotanju su zakazale (lica) institucije koje su zaduzene da u covjeku - ljudskom bicu potaknu, iniciraju proumljenje.
A tu zivotinju koja cuci nije se porobudil vec je bila budan isprogramiran od strane onih kojima to pase da upravo to budemo! U jednu ruku autorativna vlast its.

Nazalost velikom vecinom sami smo prepusteni sebi "cuvaj se i bog ce te cuvati"

Citat:
teško mi je gledad da Božije biće ubija Božije biće, brat ubija brata, sestra sestru, kad bi bili istinski svjesni da smo isti ili jedno, nebismo mogli naudit u tom slučaju sebi



"covjek je covjeku vuk"
Zaceti smo u grijehu, grijesimo na svakom koraku pod budnim nadzorom autorativnih"" krugovi to od nas rade od samog rodjenja.
treba otkloniti uzroke a ne posljedice - izvrsioce neznalice itd itd.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: sri dec 29, 2010 9:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Pitanje za pokretaca teme. Cemu uopce ovakva/e (exyuvelikosrpskohrvatskomalobosanskopičkomaterinska) tema na ovakvom forumu i s kojim ciljem je otvorena ova tema? Vjerujem da bi vecina usera koji pisu nesto na galaksiji trebala biti malcice osvjestenija od onih koji su tek zagrizli! 8)

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: sri dec 29, 2010 11:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Gordan je napisao/la:
Pitanje za pokretaca teme. Cemu uopce ovakva/e (exyuvelikosrpskohrvatskomalobosanskopičkomaterinska) tema na ovakvom forumu i s kojim ciljem je otvorena ova tema? Vjerujem da bi vecina usera koji pisu nesto na galaksiji trebala biti malcice osvjestenija od onih koji su tek zagrizli! 8)

lp

=D>

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: sri dec 29, 2010 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Gordan je napisao/la:
Pitanje za pokretaca teme. Cemu uopce ovakva/e (exyuvelikosrpskohrvatskomalobosanskopičkomaterinska) tema na ovakvom forumu i s kojim ciljem je otvorena ova tema? Vjerujem da bi vecina usera koji pisu nesto na galaksiji trebala biti malcice osvjestenija od onih koji su tek zagrizli! 8)

lp


A zašto bi ta tema trebala biti tabu?
Pa zar nije ta "exyuvelikosrpskohrvatskomalobosanskopičkomaterinska" tema zapravo vrlo pogodna za analizu manipulacija?
Pa zar nije i emocionalna reakcija na istu prava stvar za analizu? Kliše je kako "pičkomaterinski"
pristup tako i "zabadanje glave u pijesak" pristup.

Ako neko želi nek raspravlja, ako neko ne želi nek ne raspravlja...
Historia est magistra vitae i onaj tko ne razumije prošlost osuđen je da ju ponovo doživi.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: sri dec 29, 2010 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
metuzalem je napisao/la:
A zašto bi ta tema trebala biti tabu?
Pa zar nije ta "exyuvelikosrpskohrvatskomalobosanskopičkomaterinska" tema zapravo vrlo pogodna za analizu manipulacija?
Pa zar nije i emocionalna reakcija na istu prava stvar za analizu? Kliše je kako "pičkomaterinski"
pristup tako i "zabadanje glave u pijesak" pristup.

Ako neko želi nek raspravlja, ako neko ne želi nek ne raspravlja...
Historia est magistra vitae i onaj tko ne razumije prošlost osuđen je da ju ponovo doživi.

Nije tabu. [-X
Već ptice na grani to znaju!
Kakvo zabijanje glave u pijesak, pa valjda vidiš dalje od nosa!?
Zna se da narod nije kriv direktno već da je izmalipunisan!
"Kriv" je što nije svjestan, pa prijatelju vidiš li kakav kontrolni sistem upravlja, to je na globalnom nivou, šire od Balkana, nije lako iščupati svjesnost odatle!
Vide pojedini ljudi na ovom forumu o čemu se radi, zato se i čude ovakvim pitanjima!
Ajmo malo iznad toga, ajmo malo iznad mentalnih programa, iznad rase, religije, nacionalnosti!
Proučiti malo onu temu od Om-a što je i Vjetrić naveo!


Samo tako je napisao/la:
Bajs,

ne pušim ja te spike da je neko drugi kriv. Krivi su oni koji su uzeli oružje u ruke i pucali. Ali imaj na umu da nije pitanje šta je bilo u prošlosti koliko što bi trebalo da se dogodi u budućnosti.

Vidi ovaj primjer:

Čovjek ti uvali polovan automobil po povoljnoj cijeni samo da ga se riješi.
Sutradan naletiš na dijete i ubiješ ga jer kola su bila neispravna ali ti to nisi znao (nisi bio dovoljno svjestan)!
Mogao si provjeriti kod mehaničara ali nisi (opet nisi bio dovoljno svjestan)!
Ako sad pogledaš na ovu analogiju vidiš da nisu direktno krivi ljudi i da se taj problem ne može direktno riješiti.
Možeš trenutno olakšati posljedice ali korijen, taj buđavi korijen je tu!
Eto ti ratova svako malo jer tako oni rješavaju pitanje, zavade pa nude rješenje!
Stvaraju haos pa nude ruku spasenja, a ljudi ne kontaju! Nemaju blage veze!

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: sri dec 29, 2010 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
metuzalem je napisao/la:
Gordan je napisao/la:
Pitanje za pokretaca teme. Cemu uopce ovakva/e (exyuvelikosrpskohrvatskomalobosanskopičkomaterinska) tema na ovakvom forumu i s kojim ciljem je otvorena ova tema? Vjerujem da bi vecina usera koji pisu nesto na galaksiji trebala biti malcice osvjestenija od onih koji su tek zagrizli! 8)

lp


A zašto bi ta tema trebala biti tabu?
Pa zar nije ta "exyuvelikosrpskohrvatskomalobosanskopičkomaterinska" tema zapravo vrlo pogodna za analizu manipulacija?
Pa zar nije i emocionalna reakcija na istu prava stvar za analizu? Kliše je kako "pičkomaterinski"
pristup tako i "zabadanje glave u pijesak" pristup.

Ako neko želi nek raspravlja, ako neko ne želi nek ne raspravlja...
Historia est magistra vitae i onaj tko ne razumije prošlost osuđen je da ju ponovo doživi.
Tema je pogodna jedino za guranje smisla i vibre nivoa foruma kao cijeline u nekom drugom smjeru... 8)

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 29, 2010 1:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Ja imam sasvim profan interes. Da vidim što ljudi zapravo misle. Ništa drugo. Nemam čak ni namjeru da plasiram svoje mišljenje nekome.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: sri dec 29, 2010 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
bajs je napisao/la:
"Kriv" je što nije svjestan, pa prijatelju vidiš li kakav kontrolni sistem upravlja, to je na globalnom nivou, šire od Balkana, nije lako iščupati svjesnost odatle!
...
Vide pojedini ljudi na ovom forumu o čemu se radi, zato se i čude ovakvim pitanjima!
...
Možeš trenutno olakšati posljedice ali korijen, taj buđavi korijen je tu!
Eto ti ratova svako malo jer tako oni rješavaju pitanje, zavade pa nude rješenje!
Stvaraju haos pa nude ruku spasenja, a ljudi ne kontaju! Nemaju blage veze!


Slažem se, i da bi se ljudi probudili treba im povod, okidač i naravno razgovor s temom pogodnom za isto i njihovom stupnju sna.
Tebi i meni je tema očito apsolvirana ali dolaze novi polusneni koji se bude u pogledu ove tematike i za njih je tema potrebna.
eto toliko od mene u ovoj temi idem se buditi u nekim drugim područjima :hello2:

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosna i Hercegovina
PostPostano: sri dec 29, 2010 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
malo van teme u neku ruku a u drugu ruku i nije toliko... procjenite sami :D



:angel4: :angel4: :angel4:

pa i ovo:


_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz