Sada je: sub apr 27, 2024 5:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: sri dec 08, 2010 6:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Mistik je napisao/la:

Kao treće, čovjek riskira svaki put svoj život kada skače iz helikoptera u divlju rijeku, kada surfa i baca se niz planinu, kad skače u ledenu vodu, mulj i još puno toga. Pa kad jede svakakve gadarije. Možemo se mi njemu smijati, ali čovjeku svaka čast i zbog zoga sam isto fan njega.

Kako zna sve biljke, koje treba izbjegavati, s kojima se treba lječiti. Pa rekli su mu sigurno stručnjaci, a on to nama pokazuje i ne vidim ništa loše. Pa samo glup čovjek može zaključiti da sve što radi da nema pomoć, ali usprkos tome, on većinu sve sam odradi. Inače, on je bivši vojnik britanske vojske te je bio na Mount Everestu. Radi svoj posao, zna svoj posao.

Čovjek zbilja riskira svoj život i zna dosta toga, samo naprijed Bear =D>


Ma tako je, riskira svoj život, uči nas kako ćemo preživjeti u ovim teškim vremenima kad ostanemo bez love, a odbijemo čipiranje. On je u biti savršen pokazatelj prave alternativne medicine, onog iskonskog što smo pozaboravljali živeći u gradovima!

Bear je od početka snimanja svoje emisije imao na umu i u srcu samo neutaživu želju da nas obuči kako opstati!

Priča se da nije niti želio plaću, ali radi malog je na istu pristao!

I da, slažem se u potpunosti, on zaista radi posao koji zna! I naravno želi, negdje je pisalo da je ovisnik o "adrenalinskim situacijama"! Ako je to tako, radi se o mudrom čovjeku koji je spojio unutar svog posla sve ono što ga čini sretnim. Vrijedno pohvale.

I naravno, vrlo je važan podatak da je bivši vojnik britanske vojske to mu daje posebno svijetlo kojim titra! Svi mi ovdje znamo da su vojnici predstavnici pravih OPD kandidata! Njih se ne može programirati, oni su staloženi, čvrsti i jednostavno djeluju!

I nemam ja ništa protiv njega, ali on je "zabava". I da, ponekad zaista iznese neke korisne informacije! Meni su osobno najzanimljivije one kad u svakoj "prilici" izloži crnu statistiku tko je na tom mjestu ili u toj situaciji bio prije njega i umro. To dodatno dramaturški podigne napetost! Ali njemu se to ne može dogoditi, a ni nama koji pažljivo odgledamo i naučimo svaku epizodu!

U biti on je savršen primjer onih akcija iz Juge, NNN-i - ništa nas ne smije iznenaditi!

I da "radi" u nešto težim uvjetima. ne snima u zatvorenom, ponekad mu je hladno, kupa se u ledenoj vodi, jede šta ima, a vjerojatno su mu najgori trenuci kad se kamera ugasi, a ostatak ekipe ždere pred njim lunch pakete!

Ali ne posustaje, ostaje vjeran sebi i fanovima.

No, kad se sve zbroji i oduzme, dobivamo sljedeće:

Bear je humanista, Učitelj i neka nikome ne pada na pamet reći kako je dio zabavne industrije kojom ponekad otplutamo u "mir", a povrh toga i tako puno naučimo. Jer teško je razmišljati bi li se u nama probudio onaj životinjski instinkt za preživljavanjem, pa bi jednostavno znali kako i šta učiniti u datom trenu!

Ovako znamo kako će nam pomoći biljka koja možda niti ne raste na našem tlu, ali šta ima veze, važno je da znamo! Nikada se ne zna što će eventualno pomicanje polova donijeti i kod nas!

Zato mislim da mu treba organizirati i platiti turneju po zemljama bivše Juge. Istovremeno vrijedi razmišljati i o organizaciji možda nekih tečajeva - grupnih, gdje bi s njim određena grupa provela recimo desetak dana na Velebitu! Pet dana ljeti, pa pet zimi, kako bi se znali snaći i u ovim našim podnebljima. Ovo bi bilo najkorisnije za pripadnike Gorske službe spašavanja.

Ma Beara za ministra zdravstva NWO!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: sri dec 08, 2010 2:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
On je Ber što mu dodje Bero, od Berislav. Nije li? Ne vjerujem da ga zovu Međed, ne bi bilo u redu.
Pa onda to dodje Bero Roštilja. Ispričavam se ako sam ofTopik ali jednostavno me to kopka
jer to može značiti da je naše gore list.
Pa zašto onda ne dođe majke gi mu spalim. Da se ne stidi možda? Šta, ovdje mu ne valja!?
Poturica, hohštapler, nikogović.
Uf, sav sam se uznemirio, prokletstvo. Idem popit tabletu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
alf je napisao/la:
I nemam ja ništa protiv njega, ali on je "zabava". I da, ponekad zaista iznese neke korisne informacije! Meni su osobno najzanimljivije one kad u svakoj "prilici" izloži crnu statistiku tko je na tom mjestu ili u toj situaciji bio prije njega i umro. To dodatno dramaturški podigne napetost! Ali njemu se to ne može dogoditi, a ni nama koji pažljivo odgledamo i naučimo svaku epizodu!



Crne statistike i jesu škola. Nisam Bear Grylls, ali jesam planinar. Između pričamo o sličnim statistikama tj. O crnim kronikama onih planinara koji su izgubili zivot u planini uglavnom zbog gluposti. Na osnovu tih tragičnih dešavanja-to nam služi kao škola da ne bismo doživjeli isto. Bez obzira na sve greške (uglavnom slične) se dešavaju, ali treba stalno pricati o njima da bi čovjek razmišljao kako ih izbjeći.

alf je napisao/la:
Ovako znamo kako će nam pomoći biljka koja možda niti ne raste na našem tlu, ali šta ima veze, važno je da znamo! Nikada se ne zna što će eventualno pomicanje polova donijeti i kod nas!



Lijepo je sve zati. A ko se zainteresira kakve biljke rastu kod nas, za sta se koriste i kako nam mogu pomoci to nije tesko. Ne treba nam Bear Grylls za to znanje.Odes samo par puta u prirodu sa nekim biologom i naučis. Nije ni mene naucio Bear.

alf je napisao/la:
Zato mislim da mu treba organizirati i platiti turneju po zemljama bivše Juge. Istovremeno vrijedi razmišljati i o organizaciji možda nekih tečajeva - grupnih, gdje bi s njim određena grupa provela recimo desetak dana na Velebitu! Pet dana ljeti, pa pet zimi, kako bi se znali snaći i u ovim našim podnebljima. Ovo bi bilo najkorisnije za pripadnike Gorske službe spašavanja!



Iako bih voljela da dođe amo, moracu reci slijedeće: lik nije lud da dolazi u naše divljine koje su pretezno minirane. Na zalost u nasim divljinama čovjeku ne prestavlja prijeteću opasnost medvjed, vepar, ris….vec mine…

alf je napisao/la:
Ma Beara za ministra zdravstva NWO!




Sto da ne, smatram da je zasluzio.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 7:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 4:02 am
Postovi: 86
dodo jel si bila nekad na zimski uspon na trem?
http://suplaninari.co.rs/?p=903

mislim da ce ove godine da bude posebno interesantno zbog ovolikog snega


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Soulwax je napisao/la:
dodo jel si bila nekad na zimski uspon na trem?
http://suplaninari.co.rs/?p=903

mislim da ce ove godine da bude posebno interesantno zbog ovolikog snega

Nisam, ali mislim da bi bilo zanimljivo.
Na posljednjem usponu sam bila prije 20-ak dana na Visocici-Crveni kuk 1763 m n v. Bilo je zeznuto zbog leda a nisam imala dereze na gojzericama.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
alf je napisao/la:
I nemam ja ništa protiv njega, ali on je "zabava". I da, ponekad zaista iznese neke korisne informacije! Meni su osobno najzanimljivije one kad u svakoj "prilici" izloži crnu statistiku tko je na tom mjestu ili u toj situaciji bio prije njega i umro. To dodatno dramaturški podigne napetost! Ali njemu se to ne može dogoditi, a ni nama koji pažljivo odgledamo i naučimo svaku epizodu!



Crne statistike i jesu škola. Nisam Bear Grylls, ali jesam planinar. Između pričamo o sličnim statistikama tj. O crnim kronikama onih planinara koji su izgubili zivot u planini uglavnom zbog gluposti. Na osnovu tih tragičnih dešavanja-to nam služi kao škola da ne bismo doživjeli isto. Bez obzira na sve greške (uglavnom slične) se dešavaju, ali treba stalno pricati o njima da bi čovjek razmišljao kako ih izbjeći.

alf je napisao/la:
Ovako znamo kako će nam pomoći biljka koja možda niti ne raste na našem tlu, ali šta ima veze, važno je da znamo! Nikada se ne zna što će eventualno pomicanje polova donijeti i kod nas!



Lijepo je sve zati. A ko se zainteresira kakve biljke rastu kod nas, za sta se koriste i kako nam mogu pomoci to nije tesko. Ne treba nam Bear Grylls za to znanje.Odes samo par puta u prirodu sa nekim biologom i naučis. Nije ni mene naucio Bear.

alf je napisao/la:
Zato mislim da mu treba organizirati i platiti turneju po zemljama bivše Juge. Istovremeno vrijedi razmišljati i o organizaciji možda nekih tečajeva - grupnih, gdje bi s njim određena grupa provela recimo desetak dana na Velebitu! Pet dana ljeti, pa pet zimi, kako bi se znali snaći i u ovim našim podnebljima. Ovo bi bilo najkorisnije za pripadnike Gorske službe spašavanja!



Iako bih voljela da dođe amo, moracu reci slijedeće: lik nije lud da dolazi u naše divljine koje su pretezno minirane. Na zalost u nasim divljinama čovjeku ne prestavlja prijeteću opasnost medvjed, vepar, ris….vec mine…

alf je napisao/la:
Ma Beara za ministra zdravstva NWO!




Sto da ne, smatram da je zasluzio.



oho kolegica planinarka.... :D
kaj se grilsa tice o.k, ali dajte pogledajte kolko puta on naiđe na nesto kaj mu bas treba....
Zeljezna hrđava, stara, u raspadnom stanju zamka (mislim u pustinji ili di), a špaga na zamci nova, mislim halo :D, kolko put naiđe na leševe životinja, a u jednoj epizodi se navecer popisa u cuturicu i tim se grije, drugi dan ima novu drugaciju cuturicu u koju natace vodu... :D

ima kaj se tice grilsa pun kurac scena kaj su narihtane.... po tome kaj se od njega vidi, treba ti noz i padobransko uze, a ostalo budes nasel, je da...
Nemojte me krivo shvatit grils je meni o.k, ali nist posebno, a sve te price oko njega, ovisnik o adrenalinu, nije htel uzet novac za snimanje, pa ko da sam na index.hr, a ne na galaksiji kad to procitam)...

inace postoji jos jedan lik, a taj IDE SAM I SAM SE SNIMA I SAM NOSI KAMERE i po meni je puno jaci od grilsa jer mu naprave situaciju u kojoj se moze svako naci pa sa sredstvima koje su kod njega i od onog kaj moze iskoristit prezivljava, pa daj si zamisli sad grilsa koji se popenje na neku stijenu i onda se mora vratit jer jebiga moral je ostavit kameru dole da dobro snimi...

:D

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Krixos jesi ti siguran da si ono što sam napisala čitao s razumijevanjem? Naime, riječ je o satiri, no to nije spriječilo pticu Dodo da ga poželi za ministra NWO!!! Šta je to ona poželjela i nama i njemu - samo ona zna. Sve bolje od boljeg. Ali vani je minus, pa neka - valjda i to ima neko djelovanje.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
alf je napisao/la:
Krixos jesi ti siguran da si ono što sam napisala čitao s razumijevanjem? Naime, riječ je o satiri, no to nije spriječilo pticu Dodo da ga poželi za ministra NWO!!! Šta je to ona poželjela i nama i njemu - samo ona zna. Sve bolje od boljeg. Ali vani je minus, pa neka - valjda i to ima neko djelovanje.

Alf :blob:


ma da, znam... nema moj odgovor veze s ovim citatom, nego sam se ptici dodo htel pohvalit da sam i ja planinar :D

a ovo tvoje za GSS i pet dana velebita, vjeruj mi da su GSS-ovci prosli i jace treninge barem kolko sam ja cul od njih.

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Da. Reci mi da je rijec o satiri. Napomeni mi indirektno da te treba citati sa razumjevanjem, jer toboze tesko je razumjeti tebe, o, ti veliki alfe, mogu li te dotaknuti? :notworthy:
Znam da zvuci sarkastično, ali u ovom slucaju ja sam tvoje ogledalce.

Krixsos kolega, drago mi je. Na kojim si planinama sve bio? Ako si bio samo na hrvatskim onda se to ne pika :P mislim onda i nisi neki planinar :D

P.S. Uskoro krece obuka novih GSSovaca u koje se i ja ukljucujem (trebala sam prosle godine, ali me nesto pomelo) tako da.... :wink:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Da. Reci mi da je rijec o satiri. Napomeni mi indirektno da te treba citati sa razumjevanjem, jer toboze tesko je razumjeti tebe, o, ti veliki alfe, mogu li te dotaknuti? :notworthy:
Znam da zvuci sarkastično, ali u ovom slucaju ja sam tvoje ogledalce.

Krixsos kolega, drago mi je. Na kojim si planinama sve bio? Ako si bio samo na hrvatskim onda se to ne pika :P mislim onda i nisi neki planinar :D

P.S. Uskoro krece obuka novih GSSovaca u koje se i ja ukljucujem (trebala sam prosle godine, ali me nesto pomelo) tako da.... :wink:


heh, osim hrvatskih, nesto po Bosni (Konjuh, Vlasic), treba imat para za ic van ili biti u jakom PD-u sto nazalost moj nije, a i osim planinarenja slobodno penjem tak da i to treba isfinacirat...

p.s Zavidim ti za GSS jer je to i moja zelja.. .:D. Ja krecem na tecaj za planinarskog vodica izleta tak nekaj-- nemam pojma kak se tocno zove uglavnom PD mi to placa pa zakaj da to ne iskoristim :D

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Eto ako budes htio na neku "ozbiljniju" planinu, obrati se meni, pa cemo vidjeti sta mogu za ponudit :wink:
Pozvana je i alf :blob:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Eto ako budes htio na neku "ozbiljniju" planinu, obrati se meni, pa cemo vidjeti sta mogu za ponudit :wink:
Pozvana je i alf :blob:


Moze, a ak slucajno krenes na "neozbiljnu" planinu Strahinjcicu ili Brezovicu javi, isto vrijedi i za ostale koji su zeljni kolko tolko cistog zraka, zajebancije i druzenja... :D

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
@krixos, bolje da se penjes malo po Venerinom brdu... :mrgreen:

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: ned feb 12, 2012 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
krixos je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Eto ako budes htio na neku "ozbiljniju" planinu, obrati se meni, pa cemo vidjeti sta mogu za ponudit :wink:
Pozvana je i alf :blob:


Moze, a ak slucajno krenes na "neozbiljnu" planinu Strahinjcicu ili Brezovicu javi, isto vrijedi i za ostale koji su zeljni kolko tolko cistog zraka, zajebancije i druzenja... :D


Može :thumbup:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bear Grylls
PostPostano: pon feb 13, 2012 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
Gordan je napisao/la:
@krixos, bolje da se penjes malo po Venerinom brdu... :mrgreen:



a znam, nisam dugo tam bil :D

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz