Sada je: sub apr 27, 2024 3:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice toga..
PostPostano: uto okt 19, 2010 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Evo potrudio sam se nekih 20 minuta da napravima kratak prikaz nečega što bi moglo izazvati burnu reakciju u društvu....

Pa da se igramo ili da ostanemo i dalje tihi pitanje je sad.

Misli te li da je vrijeme učenja došlo kraju i da treba prijeći na dijela....

Što bi se desilo kad bih primjer napravili 100 000 letaka i posijali to po gradovima....

Dali bi naišli na gnijev nekih državnih aparata, dali bi ti letci imali ikakav utjecaj na informiranje populacije, dali bi se izrodili kakvi nemiri ili sabotaže, dali bi nas osudili kao da direktno napadamo državu i vladine aparate i koje bi mjere bile, dali bi administrator i forum imao kakvih posljedica.
Pitanja se nameću do u krajnost, no dali bi to stvarno imalo potrebe raditi ili je to opasnost.

S obzirom da se radi o velikim optužbama i klevetanju kako bi to sve završilo i kakve bi bile posljedice..

Ovo sam nabrzaka nabacao i zanima me vaše mišljenje o tome. Tekst se može izmjenuti da bude dostojan i neodbojan sa manje reptilizacije i sličnih stvari :mrgreen:

Što mislite kakve bi to reakcije izazvalo?

Naime svi veliki borci za istinu i slobodu pa čak i kasiopejci uvijek govore da trebamo da informiramo javnost i širimo to daleko i široko.

Koji utjecaj može to izazvati.. :toothy2:


Attachment/i:
hh.jpg
hh.jpg [ 195.07 KiB | Pogledano 3998 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto okt 19, 2010 10:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Tko traži naći će a previše reklame i skrenut ćeš pozornost nepoželjnih.
That is my two cents

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto okt 19, 2010 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Da upravu si, slažem se s tobom ali žao mi ljudi posebno onih koji svaki dan oboljevaju i umiru od farmaceutsko-medicinskih trikova..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 8:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
@ Legolas
Tvoje ideje su plemenite =D> mada moram priznati da tu vidim nešto što sam primjetio i kod sebe a to je želja da promijeniš koja nekako simultano dolazi kako nam stvari postaju jasnije. :-k
Na žalost to ne ide tako jer većina ljudi voli svoj san a oni koji ih žele probuditi nerijetko dožive razočarenje pokušavajući. ](*,)
Što kaže Met, ko traži taj će naći, kao što smo i mi jednostavno našli.
Dovoljno je poraditit na sebi i biti primjer okolini. :-#
Događa se, ne brini. :hello2:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 9:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Hahahaha... Imao sam sličnu ideju. Elem, samo sam hteo po svojoj zgradi da okačim par papira sa '' Ne čini drugome, ono što ne želiš sebi''. Nije ništa napadano, niti će da izazove neke kritike, već sasvim dovoljno da neko promeni način mišljenja, bar dok mu je taj slogan u glavi, dok ne ispari posle prvog tv kanala :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 07, 2010 10:45 am
Postovi: 45
@legolas47 BRAVO! BRAVO! BRAVO! =D>


Napokon netko, i ja mislim da je krajnje vrijeme da se odljepimo od sjedalica i krenemo nešto "raditi"

Ija sam napravio temu ali nitko da je ništa komentirao, a većina ima sigurno veće iskustvo od mene što se tiče tih stvari

viewtopic.php?f=10&t=3131

Bravo još jednom... :thumbup:

_________________
Download (VIDEO materijala) ili Dodavanje na svoj 4shared profil.
SVE JE PREVEDENO (integrirani titlovi)

viewtopic.php?f=9&t=3354&p=104115#p104115

http://www.4shared.com/account/dir/s3tB ... tml?rnd=81

http://www.youtube.com/watch?v=BMv9Jmf3 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 9:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
hehehehe legolase, :D

upravo sam i ja imao vrlo sličnu ideju na pameti donedavno, samo što sam odložio sprovođenje, pa i predlaganje uopće prije svega....

no, ja sam recimo imao na pameti printanje par prvih poglavlja iz nove Om-ove teme o nesporazumima kroz svijest grupe na papir-dva (možda malo veći papiri) kao npr. neka vrst letka i tako da ako je netko zainteresiran bi imao ponuđeno na kraju link na temu za nastavak čitanja, i linkove na druge srodne sajtove ovih tematika...

ideja je bila da bi svatko zainteresiran za sprovođenje ovakve akcije imao pri sebi velik-velik broj odštampanih letaka i išlo bi se u noćne akcije bacanja letaka po gradu (svatko u svome mjestu)... pa kako bog da. :mrgreen:

no s vremenom sam odustao od nečega takvoga... jebiga, kada uzmeš puno toga u obzir, pitaš se jel nešto tako ima smisla uopće gledajući šire... recimo da se odazvalo puno ljudi za takvu akciju i recimo da je hrvatska uspješno "pokrivena", kakva je hrvatska naspram svijeta? zrno maka :mrgreen:

a koliko uopće ljudi se zna koristiti računarom da bi došao do ovakvih stranica?

pitanje je koliko bi uopće pokazalo istinski interes za nešto takvo, a i dali bi to bilo na zdravlje ili ne svemu ovome... a neka eventualna tajna društva i njihovi planovi? i svakakve druge stvari?.... samo treba pogledati u kakvom svijetu živimo i kakvo je stanje i to također uzeti u obzir... a i lokalne prilike također...

valja imati na umu da je ovo sve više-manje ko neki underground, većinom nepoznato širim masama i šta bi eventualno bilo da se ovo sve "popularizira"? još kada bi se ameri dovatili toga, još bi se sve ovo iskomercijaliziralo i eto ti ga na! :mrgreen:

valja vrlo dobro razmisliti o nekoj takvoj akciji u svakom slučaju i svemu što bi (i što nebi) proizašlo iz toga, i koliko bi to išlo na zdravlje u jednu ruku, a koliko ne u drugu ruku; pa sve to staviti na vagu, i vidjeti jel to ima nekoga smisla ili se može ići nekom drugom linijom (svakom problemu, situaciji ili bilo čemu drugome se može pristupiti na mnogobrojne načine, pa i to uzeti u razmatranje! na primjer, kolos nešto kuva sa nekim udrugama pa ćemo vidjeti :D :mrgreen: ). :thumbup: :hello2:

živjeli! :occasion5:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 9:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Osjeća se velika želja i intenca u zraku, možda bi stvar trebalo simplificirati, možda je ono što ljudi trebaju zapravo znak na putu ili znak raspoznavanja...
U V for vendetta to je narafno V, za rane kršćane to je bila riba, za hippy pokret to je bio peace znak, za Mirka i Slavka petokraka...
Pitam li se pitam što bi to moglo bit za one koji tragaju za istinom mrežnim bespućima?

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
A otprilike znam koje to posljedice može nositi.

Tu bi najveći problem bio dovoljna neupućenost u problem i moglo bi da nastane neki kaos ali gledajući s druge strane mislim da većina ljudi još na zna za to jer je internet faktički danas najkompliciraniji medij i najmanje zastupljen i najmanje se ljudi zna sa jime služiti.
Siguran sam da još imamo kvalitetnog potencijala među neinformiranim stanovništvom.
Stvar je u tome kad bude dosta kvalitetnog potencijala više će biti onih koji će pridonositi otkrivanju istine i mnoge stvari se neće tako lako mći prikrivati. Uz ostalo kad se stvori dovoljan broj kritične mase to će morati početi djelovati na ostale koji nisu toliko u stanju da prozriju problem kako ga mi sada vidimo. Ti trenutci su jako nesigurni kad određen broj kritične mase počima da dolazi do izražaja u svim sferama društva, mislim da nas tada čeka pravi lom. To nije ni blizu tako daleko čak što više mislom da smo jako blizu toga jer znate ja vidim ovako tu metodu.

Nekome je trebalo pola godine da uvjeri drugu osobu u bit problema ali ipak je uspio.
Tada se stvara situacija da ta dvojica rade na još dvi ili više osoba odjednom.
Sljedeća je situacija kada 4 osobe rade na još četri ili više ljudi i tako se to dupla dok se ne počnu pokazivati prvi znaci pomutnje i urušavanja cijelog sustava.

Eto baš sad na novoj tv slušam najavu emisije provjereno i kaže Koji način izabrati za liječenje raka, kemoterapijom ili alternativnim načinima. To su prvi znaci npr da se počinje ili pripremat javnost manje bitnim stvarima da bi zamaglila prave ciljeve ili pak dolazi do probaja tih informacija u malo okvirnijem stanju.

Recimo da danas ima 50 miliona ljudi koji su svjesni situacije to bi po onoj gore računici trebalo značiti da će za pola godine biti 100 mil a za godinu 200 a za 2 godine 800 miliona istomišljenika. Sad kakve to reakcije izaziva možemo samo nagađati ali sigurno nije dobr jer se sa tim svi direktno okomljavamo na sve zakone i sve države i sve što postoji. E tu dolazi do naglog izljeva takvih informacija i nastaje kaos jer će tada većina biti svjesna da nešto nije u redu ali će i većina nasilno djelovati.

Da bi se oni zaštitili od toga moraju nas nekako likvidirati ili ušutkati pa sad vi razmislite koje su posljedice toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
metuzalem je napisao/la:
Osjeća se velika želja i intenca u zraku, možda bi stvar trebalo simplificirati, možda je ono što ljudi trebaju zapravo znak na putu ili znak raspoznavanja...
U V for vendetta to je narafno V, za rane kršćane to je bila riba, za hippy pokret to je bio peace znak, za Mirka i Slavka petokraka...
Pitam li se pitam što bi to moglo bit za one koji tragaju za istinom mrežnim bespućima?



I naravno mnogi će nas proglasiti novom religijom ali koga to briga...

Mi smo se svi složili da masu toga nije u redu ako je neko protiv toga neznam što radi na ovakvom mjestu i neka kaže kako je i zašto sve u redu i kako sve te zavjere nisu istina i neka naravno dokaže. Godine istraživanja su stvarno objelodanile neke istine koje se više nemogu pobiti niti stavaljati pod zavjere a toga ima dovoljno da moramo promjeniti svijet.....

Meni uvjek prvo na pamet pada farmaceutsko medicinski trikovi, liječenje bolesti na prirodan, besplatan, učinkovitiji i brži način.

Zašto mediji šute o tome; e po tome je dovoljno dokaza da se može zaključiti da nešto nije u redu jer je to dokazano kao i mnogo drugi stvari.

Ne trebamo sad tu stavljati, masone, iluminate, ickea reptile, vanzemaljce itd iako i tu ima prilično dosta dokaza za čovijeka koji nije ograničen da se s nekim promašenim detaljima jednog teoretičara zatvara i baca u smeće sve ostalo što je on naveo..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 20, 2010 11:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
legolas47 je napisao/la:
I naravno mnogi će nas proglasiti novom religijom ali koga to briga...

Zapravo ako želiš da te ljudi "čuju" tj,da stvarno čuju ono što im želiš poručiti,vjerojatno je važno da ne stvore dojam o tebi kao još jednog sektaša.
Ljudi su iscrpljeni svim tim gaženjem po njima od strane političara,sada im samo još treba neka tamo sekta da ih vodi?? :D
Kakva je razlika u tome dal te gazi država,farmaceutska industrija,političar,žena ili šef ili tamo neki vanzemaljac?.................Baš nikakva.Iz kojeg god kuta da pogledaš rezultat je isti,a to je da si ti onaj kojeg se gazi.
Što se postiže time da se ljudima objelodani još par gnjavatora koji im sjedaju na grbu?Možda se odgovor opet nalazi u nama samima.Npr. što sam ja promjenio i jesam li uopće išta promjenio saznavši o ovim manipulantima.Jeli ovo samo trenutno uzbuđenje,pa ću se opet vratiti na staro....................
I ako znam odgovor na tih par pitanja,na koji način prenjeti to znanje a da se ne mješam u slobodnu volju drugih ljudi.
Ako se mene pita,koliko ja vidim,mogući odgovor jest "rad".A to znaći biti čim više OPD.Jer po meni,sve je moguće izmanipulirati,al svjesnost u bivanju OPD mislim da nije moguće izmanipulirati.
Dakako #-o :lol: mi možemo biti uvjereni da smo OPD a nismo,al to je već druga priča.......

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: čet okt 21, 2010 8:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
mislim da je to (taj masovni pokusaj sirenja informacija) jedna faza u procesu budjenja, koja prolazi kako se postaje svjestan...mislim da bi posljedice toga mozda mogle biti ko sto je vec napisano kontraproduktivne (@kolos je lijepo napisao)...uzmi primjer jedan dokumentarac od Ickea, pa poslusaj i pogledaj dio u kojem opisuje predavanje koje je odrzao u nekom koledzu (ne sjecam se u kojem) i koje su bile reakcije ljudi...vjerujem da su ljudi programirani da misle i sukladno s time, zive u ovakvom svijetu koji im je nametnut i da bi u slucaju nekog "narusavanja" tog programa od strane probudjenijih ljudi, program napravio "update" u cilju odbacivanja takvih informacija (doista vjerujem da to i rade) i vracanje na staro misljenje (ovo pisem iz jednog iskustva)...svojevremeno smo ekipa i ja bili spremni kupiti par stotina praznih CD-a, nasnimati na njih Zeitgeist prvi dio (sto bi mogao biti po mom misljenju prvi "klik" u glavama), dijeliti svima i stavljati u postanske sanducice, sto mozda i nije bila tako losa ideja...neznam, eto ako se odlucite "kukurikati", pridruzit cu vam se, jer sam ionako jednim dijelom vec u loncu.

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: čet okt 21, 2010 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Citat:
Evo potrudio sam se nekih 20 minuta da napravima kratak prikaz nečega što bi moglo izazvati burnu reakciju u društvu....


Znas li kako je prosao don Kihot sa vetrenjacama?

Samo ih je on video.

Milsis da oni oko tebe, kojima zelis otvarati oci mogu i zele da vide vetrenjace? Ili to samo ti zelis da im govoris kako postoje?

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pet okt 22, 2010 2:57 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 30, 2010 11:31 pm
Postovi: 22
Prije sam mislila da trebamo napraviti tako neke akcije "otvaranja očiju narodu", ali sam promijenila mišljenje. Većina ljudi bi na nas gledala kao na ludake i bolesnike, jednostavno jer im nije vrijeme da razumiju sve ovo... A oni kojima je vrijeme oni će i saznati! Prema mom iskustvu, svaku sledeću porciju znanja mi sami privučemo u naš život samim tim jer smo prethodno iscrpili svu aktivnu vrijednost iz znanja koje imamo u tom trenutku. I sa prilivom novih saznanja sklapamo sve širu sliku... ali je tu presudna želja za novim saznanjima i učenjem.
E sad, svako od nas bi mogao pokušati otvoriti oči ljudima sa kojima smo bliski. Ali i tada dozirano i sa obaveznim čekanjem povratne reakcije. Pa kad neko pokaže interesovanje, onda nastaviti...
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pet okt 22, 2010 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Heaven je napisao/la:
Prije sam mislila da trebamo napraviti tako neke akcije "otvaranja očiju narodu", ali sam promijenila mišljenje. Većina ljudi bi na nas gledala kao na ludake i bolesnike, jednostavno jer im nije vrijeme da razumiju sve ovo... A oni kojima je vrijeme oni će i saznati! Prema mom iskustvu, svaku sledeću porciju znanja mi sami privučemo u naš život samim tim jer smo prethodno iscrpili svu aktivnu vrijednost iz znanja koje imamo u tom trenutku. I sa prilivom novih saznanja sklapamo sve širu sliku... ali je tu presudna želja za novim saznanjima i učenjem.
E sad, svako od nas bi mogao pokušati otvoriti oči ljudima sa kojima smo bliski. Ali i tada dozirano i sa obaveznim čekanjem povratne reakcije. Pa kad neko pokaže interesovanje, onda nastaviti...
:hello2:



Neki ljudi jednostavno nemaju vremana, zapravo mislim da je većina takva samo što su zanimanja drugačija pa evo da citiram sebe.

legolas47 je napisao/la:
Eto ja ne radim Hvala Bogu jer dok sam radio koji sam ja mulac bio što se tiče ove tematike na forumu.
Ništa ja apsolutno nisam znao a kako bi i saznao kad se probudim u 6 izlazim na posao oko 7 i večeri do 5. Deset sati radiš kod privatnika a nekad i duže, nekad po kiši snijegu, +40, nekad do 12 u noć i po svim vremenskim uvjetima. Inače bio sam vodoinstalater i montirao vodovodne cijevi.
Strpa te po šahtama i kanalima i udri lolo dok možeš. Večeri dođeš i ne mili ti se ništa, odem na pivo a ponekad i zalomim pa se nemogu ustati. Terenski radnik oduvjek, interneta ni za lika i uvik po nekim starim straćarama spavaš ponekad bez tople vode ili struje, što ti imam dalje pričati. Za vikend dođem doma i tko ima vremena za bilo šta s obzirom da sam u većini slučajeva i subote radio. E to ti je život i kako ćeš ti uhvatiti vremena za ovako nešto, ma neznaš više ni tablicu množenja koliko si zaokupljen tim utabanim stazama ovog robijaškog života. Budala od sebe i jesam bio pa se lola čeliči na poslu dok nije đava odnio leđa i sad me išijas prokida svako malo. Eto sad ne radim već godinu dana i mogu reći da sam se preporodio kad sam upoznao drugu stranu života jer stvarno sam bio budala, alkohol mi nije predstavljao problem i mogao sam kad se sitim puknuti gajbu piva ili kakve rakije u litrima. No sad je pjesma drugačija, sad je seve nekako skoro na mjestu. Bacio sam te otrove, cigare i alkohol i navratim jednom mjesečno u Birtiju. Malo teže za financije ali snalazim se. I poanta je da hoću reći da i meni vrijeme leti iako ne radim skoro ništa osim kod kuće što god treba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pet okt 22, 2010 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
legolas47 je napisao/la:
Neki ljudi jednostavno nemaju vremana, zapravo mislim da je većina takva samo što su zanimanja drugačija

Nebih se složio s tobom.Čak i ako radim po 12 sati dnevno uvijek postoji vrijeme koje sami sebi tumačimo kao "vrijeme odmora",a da to nije spavanje :D .Neki se opuštaju uz nogomet,neki uz karte,.......,a neki s pogledom u sebe i oko sebe.Slažem se da se pokušava manipulirati vremenom,tj.čovjekovom percepcijom vremena kako bi induvidua bila prezauzeta misliti na "stvarne " vrijednosti ili smisao svog postojanja.Ali da induvidua nemože naći 5-10 minuta za nekakvu konteplaciju,meditiranje ili bilo što...mislim da to spada u temu "laganje sebe".
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 10:34 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 30, 2010 11:31 pm
Postovi: 22
E, Kolos, u pravu si ti - jeste laganje sebe ako se ubijediš da nemaš 15 min. dnevno za pogled u sebe... Ali razumijem i Legolasa47 jer je u svemu tome bitna volja, dok nema nje možemo imati slobodnog vremena napretek, a ništa pametno sa sobom nećemo napraviti..čak i ako imamo sve informacije koje su nam potrebne za razvoj...
I zato, Legolas - svaka čast na promjeni životnih navika i razmišljanja! =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Ali stvar je u tome što ja nisam uopće znao da postoji druga strana života barem ovoga na zemlji. Vjerovao sam i prije u postojanje života poslije smrti jer me tako i vjera učila. Kao što vidite ja sam otvoren za sve opcije i sa ničim nisam sklopio čvrst pakt da ga nebi mogao odbaciti kao što neki ne mogu da se otrgnu od religijskih programa. No ja sam i za to spreman jer gledam na sve nekako u širem smislu a ne samo da se ograničavam ovozemaljlskim ili lokalnim vjerovanjem. Ali stvarno je štura istina ono gore sve što sam napisao da ne idem u detalje bilo je i gorih stvari. Život ti se sruši ponekad pred očima, jednostavno sve je usmjereno protiv tebe osim ono malo tehnologije ako je koristiš na pravi način. Zamaraš se raznim pitanjima, nema novca, nema posla, ostari se ništa se nije ostvarilo, nisam dobar vijernik, ne smijem počiniti taj grijeh, fizički izgled, kompleksi, briga za budućnost, alkohol kao suputnik, ni glasa o alternativnim izborima, pojavljuju se prve bolesti i briga za njih, nisi više mlad, moraš imati ovaj mobitel, ovaj auto, ovu žensku, moraš biti faca, ne smiješ biti glup, osramotit ću se ovde, strah od smrti, odbacivanje od društva, itd u nedogled. Kako neko može biti normalan u takovom svijetu u kojemu svi uspavani i pijani misle da nešto znaju i žive život pod takvim uvjetima 300 km/h. Tko da ti ruku pruži u tom neznanju. Neko je imao namjeru da stvori takvo društvo a sad iz kojih razloga ja to neznam. Zašto su se ljudi udaljili od pravog izvornog znanja o sebi i životu to mora da ide nekome u korist. Još jednom ponavljam otvoren sam za sve opcije i nemam prepreka pa tako mogu i odbaciti i prigrliti neke vizije života ma kakve one god bile. no to nebi nikad postigao onim tempom kojim sam živio jer jednostavno nisam znao da postoji. E tu je problem ja sam otvoren za drugu verziju ali neznam da postoji kao i većina slučajeva koji su trenutno u stanju kakvom sam ja bio. Svijet će sve više bezglavo da se koprca u ovoj bezizlaznoj situaciji i letit će za novcem ako treba i na drugu stranu planeta tj sve će prodati za njega a sudeći po tome kakvo nas vrijeme očekuje to će biti utrka krvi znoja patnje itd. No ja sam upoznao drugu stranu i stao sam na loptu i sigurno ću bolje znati što dalje nego oni kojisu u utrci. Jednostavno se mora kao što Icke kaže okrenuti na drugu stranu i ne ići za krdom u propast a to je sigurna propast. I mislim da i drugi imaju prava na ove informacije koje su im u većini slučajeva nedostupne a isto sam siguran da ima još dobrog potencijala među ljudima.

Hvala Heaven :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 2:33 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
legolas47 je napisao/la:
Jednostavno se mora kao što Icke kaže okrenuti na drugu stranu i ne ići za krdom u propast a to je sigurna propast.


Iz tvoje rečenice ( vjerovatno "greška" usljed djeovanja suštine ( pročitati gnostiku )) se lako da vidjeti da je i ta "druga strana" koju Ajk preporučuje takođe -propast . :wink: :mrgreen:

Što će reći, hehe...ima različitih "drugih strana" legolas.
Evo jedna druga strana koja se često izbjegava:

okretanje ka sebi i rad na sebi.

Evo i cener (deset) mantri koji mogu da pripomognu u uočavanu ovog problema :D

1. Spoznaj sebe
2. Spoznaj sebe
3. Spoznaj sebe
4. Spoznaj sebe
5. Spoznaj sebe
6. Spoznaj sebe
7. Spoznaj sebe
8. Spoznaj sebe
9. Spoznaj sebe
10.Spoznaj sebe

Uz rad na sebi- koliko je god čovjeku moguće u datim okolnostima, uz konstantno suočavanje sa svojim muljem, uz svu tu unutrašnju borbu i pritiske spolja - uz sve to, valja i pomogati ljudima da se probude. No to se čini tek ako ostane snage te ako se ima svijesti u tom trenutku kao i recimo talenta u buđenju drugih. Ako nema rada na sebi, nego samo plemenita težnja da se drugima pomogne - neće valjati. Montak je to lijepo objasnio na Q&A ...evo ako znaš engleski pogledaj Montakov odgovor na prvo pitanje:

http://montalk.net/about/143/e-mail-qa

:hello2:

:read: :love3: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Da li je ta teznja "da se pomaze drugima da otvore oci" u stvari samo strah da se sami suocimo sa svojim strahovima i problemima, pa cekamo da neko drugi nesto uradi?

:-k

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 75 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz