Sada je: sub apr 27, 2024 2:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Java je napisao/la:
legolas47 je napisao/la:
Jednostavno se mora kao što Icke kaže okrenuti na drugu stranu i ne ići za krdom u propast a to je sigurna propast.


Iz tvoje rečenice ( vjerovatno "greška" usljed djeovanja suštine ( pročitati gnostiku )) se lako da vidjeti da je i ta "druga strana" koju Ajk preporučuje takođe -propast . :wink: :mrgreen:

Što će reći, hehe...ima različitih "drugih strana" legolas.
Evo jedna druga strana koja se često izbjegava:

okretanje ka sebi i rad na sebi.

Evo i cener (deset) mantri koji mogu da pripomognu u uočavanu ovog problema :D

1. Spoznaj sebe
2. Spoznaj sebe
3. Spoznaj sebe
4. Spoznaj sebe
5. Spoznaj sebe
6. Spoznaj sebe
7. Spoznaj sebe
8. Spoznaj sebe
9. Spoznaj sebe
10.Spoznaj sebe

Uz rad na sebi- koliko je god čovjeku moguće u datim okolnostima, uz konstantno suočavanje sa svojim muljem, uz svu tu unutrašnju borbu i pritiske spolja - uz sve to, valja i pomogati ljudima da se probude. No to se čini tek ako ostane snage te ako se ima svijesti u tom trenutku kao i recimo talenta u buđenju drugih. Ako nema rada na sebi, nego samo plemenita težnja da se drugima pomogne - neće valjati. Montak je to lijepo objasnio na Q&A ...evo ako znaš engleski pogledaj Montakov odgovor na prvo pitanje:

http://montalk.net/about/143/e-mail-qa

:hello2:

:read: :love3: :love5:



Ja sam samo mislio formalno a to je koju god stranu izabereš ili da sposznaš sebe ili da se odvajaš od krda ili bilo koju stranu svejedno ideš u drugom smijeru. Ja nisam rekao da treba ići onako kako Icke kaže no samo sam upotrebio njegov izraz a ne da se poistovjećujem sa tim. U biti svaka strana je bolja od ove u kojem ide sva rulja.

Evo recimo da spoznam sebe; moraju da se dese neke promjene koje te bacaju na drugačije načine razmišljanja i života pa prema tome to je opet odvajanje. To sam samo formalno rekao.
Svaka strana može biti druga.

Traktore vidiš ima ti i ta mjesta ali trenutno u matriksu nemamo baš puno šanse jer svi rade protiv nas i mi i oni. Poanta je u tome da ta očekivana promjena u svijesti ili buđenj, prelazak u 4d ili kako je god nazoveš neće sama od sebe doći pa tako mi možemo pričati i naklapati koliko želimo. Ako i dođe sama kao neki val svijesti iz svemira onda tu neznam ništa što bi moglo da se desi. To mi je nepoznato kao i većini. Ako je istina da ćemo svojim pozitivno usmjerenim mislima pomoći da se čovječanstvo budi onda nas je malo i mislim da je to dugotrajan proces. Tko zna što nas čeka no da bi pozitiva prevagnula trebamo da upoznamo druge ljude sa tim jer ovako smo kap u moru i nemamo utjecaj. Možda se varam ali eto tako mi je gledište sadašnjeg trena.
Ali opet svi smo mi te stvari naučili od nekih ljudi koji su hodali po svijetu, vršili predavanja, pravili filmove i knjige, ili nekako drugačije utjecali na nas. Zamislite da nije bilo njih gdje bismo sad bili. Oni su to uradili za nas a na nama je da dalje odrađujemo posao.

Ali prije svega mislim da je to jedan bubanj kao u vešmašini (multiuniverzum) koji ima svoje procese koji se odvijaju po nekom tamo zakonu univerzuma i da ovo sve nije slučajno to se univerzum ili stvoritelj samo zabavlja sa nama. Znate isto što mi činimo sa živom i neživom prirodom. Mislim da su to sve ciklusi koji se moraju događati u univerzumu i da je to većinom prije određeno. Možda imamo neki mali utjecaj kao kad mi promatramo borbu pijetlova tj neznaš koji će pobjediti ali opet sve za borbu si ti osigurao. Možemo mi možda laprdati koliko želimo ali čini mi se da je ovo veća sila urigirala jer inače nebi nas ni bilo do sad koliko nas dugo ovi tlače.
U biti mi tu možemo samo malo pogurati da osvjestimo malji ili veći broj ljudi.

malo mlataram ali skužajte me, izletilo mi :mrgreen:


:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Citat:
Traktore vidiš ima ti i ta mjesta ali trenutno u matriksu nemamo baš puno šanse jer svi rade protiv nas i mi i oni. Poanta je u tome da ta očekivana promjena u svijesti ili buđenj, prelazak u 4d ili kako je god nazoveš neće sama od sebe doći pa tako mi možemo pričati i naklapati koliko želimo. Ako i dođe sama kao neki val svijesti iz svemira onda tu neznam ništa što bi moglo da se desi. To mi je nepoznato kao i većini. Ako je istina da ćemo svojim pozitivno usmjerenim mislima pomoći da se čovječanstvo budi onda nas je malo i mislim da je to dugotrajan proces. Tko zna što nas čeka no da bi pozitiva prevagnula trebamo da upoznamo druge ljude sa tim jer ovako smo kap u moru i nemamo utjecaj. Možda se varam ali eto tako mi je gledište sadašnjeg trena.


Ne slazem se da svi oko nas rade protiv nas. Svako je kreator svoje realnosti, a svi oko tebe su samo tvoje ogledalo. Bas su zato tu, da ti pokazu tvoj odraz.

Smatram da treba sebe da promenimo, pa ce se i ono oko nas promeniti. Nema smisla ocekivati da se drugi promene, jer je to samo znak da ti treba da se menjas, a krivicu prebacujes na druge. Kao, vidis njihove mane, a u stvari, oni su tvoj odraz u ogledalu. Posmatraj i menjaj sebe, pa ce se sve promeniti. Pa i tvoja realnost.

To sto mi mislimo da pozitiva ne moze da prevagne, to je nasa unutrasnja slika i laganje sebe da ostali treba da se menjaju, pa ce nam svima biti dobro. Budi je bilo dobro, iako se niko nije promenio.

Citat:
Ali opet svi smo mi te stvari naučili od nekih ljudi koji su hodali po svijetu, vršili predavanja, pravili filmove i knjige, ili nekako drugačije utjecali na nas. Zamislite da nije bilo njih gdje bismo sad bili. Oni su to uradili za nas a na nama je da dalje odrađujemo posao.


Jesmo li na tom nivou? Ili nam samo ego zeli reci kako je on sada budan, vidi sve, pa bas on zeli drugima otvarati oci?

:wink:

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 6:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Manite se ćoravog posla ljudi proglasit će vas teroristima, obilježiti ako treba i linčovati što će stvoriti kontra efekat.
Ne treba očekivati previše od današnjeg čovjeka, jednostavno ih to ne zanima , ne mogu oni to shvatiti jer su mentalno limitirani nemaju takve predispozicije.
Većina se drži stada i ako pastir nešto kaže to se prihvaća bez razmišljanja, jer naravno većina je u pravu.

Posmatrajte njihove primitivnne i jadne životiće, bez ikakvog višeg smisla, žive po principu use, nase i podase, sve više od toga im je previše, zato ih treba pustiti da izžive svoje želje, da pokušaju bti sretni (što naravno neće uspjeti ni u ovom ni u idućih ko zna koliko rođenja) pa zbog toga i jesu ovdje, to im je jedna od stepenica u evoluciji svijesti koju moraju prijeći.

Imam živući primjer pored sebe, svaki dan je u doticaju sa duhovnošću, ali badava je konja tjerati na pojilo ako ne želi piti vodu to jest ako nije žedan.
Ja dajem sve od sebe da koliko toliko nekim ljudima stavim bubu u uho (naravno onim za koje utvrdim da imaju potencijal za to) ali ne bacam bisere pred svinje.
Za one koji se ovdje dobro osjećaju zašto im kvariti ugođaj treba ih pustiti da se dobro najedu govana i da im svaki ovosvjetovni užitak prisjedne, tek tada će polako poćeti razmišljati o nečem višem a do tada ih ne treba dirati jer će Vas optužiti za sve nedaće koje im se dese.
Tko iskreno traži istinu sigurno će je pronaći, dok će za ostatak ona uvijek ostati enigma.

Miš nikad ne vjeruje da će Mačka doći, što ga na kraju košta života.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
legolas47 je napisao/la:
I mislim da i drugi imaju prava na ove informacije koje su im u većini slučajeva nedostupne

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
legolas47 je napisao/la:
malo mlataram ali skužajte me, izletilo mi :mrgreen:

Samo naprijed!!!Svi smo mi (čast izuzecima) kondicionirani da razmišljamo na jedan ustaljen način i "puštanje mozga na pašu" se može smatrati napretkom.Naravno ako induvidua ima pod nadzorom svoje ponašanje inače opet ulazimo u drugu krajnost.
A ne kaže se badava :"Vrag nikad ne spava! :twisted: :twisted: :twisted: "

Neznam ako sam ti poželio dobrodošlicu,pa evo dobrodošao u zemlju ogledala!!! :thumbup: :thumbup: :occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Traktor je napisao/la:

Ne slazem se da svi oko nas rade protiv nas. Svako je kreator svoje realnosti, a svi oko tebe su samo tvoje ogledalo. Bas su zato tu, da ti pokazu tvoj odraz.


Dobro zboriš ali nešto su mi se ogledala iskrivila u zadnje vrijeme.
Da ti pravo kažem nemam se na koga ogledati jer take promjene nose neke žrtve sa sobom jer moraš se bar malkice promjenuti. A ako se mijenjaš odmah kažu eno ga poludio tako da su mi se neka ogledala razbila što je možda i dobro. sa koje god strane pogledaš uvijek ima neugodnih odraza ili se mijenjao ili ne. Dok sam haračio imao sam neka ogledalca koja su me poštovala ali sad ta ogledalca govore eno ga poludio. Sve u svemu ja se odlično nosim sa tim i baš mi je zanimljivo promatrati kako sam obolio u tuđim očima no ja znam da sam manje više savršeno normalan i tad nailazim na podsmijeh. Zanimljiva je ta pozicija i tu je znanje najveći lijek. Ma tko će to više protumačiti, mislim da nitko neće znati dok se stvarno tamo ne nađemo i doživimo to.

Ja samo osjećam potrebu da nekog informiram jer znam na vlastitoj koži u kojem sam sranju bio i tu se pojavio jedan prijatelj koji mi je ukazao na to i hvala mu za to, a na meni je dalje da ja odradim svoj dio, sad oću li ja dolaziti sebi ili će iz mene progovarati EGO to ćemo ja i moj EGO da još raspravimo (imamo par zakazanih susreta pa ću ga pokušati išamarati :shock: ). No taj prijatelj mi je bio od velike pomoći da pronađem put do druge strane života, inače on mi je preporučio samo jedan filmić i tako je počelo i eto me sad ovde. Sve mi je na raspolaganje, manje više upoznat sam sa svime i na meni je dalje da radim.....

E kad bi samo bilo više takvi prijatelja..........


Kolos, možda sam malo nerazuman ali to je samo nekad izljev inspiracije. :occasion5:

Nemam baš velik opseg riječi u svom riječniku ali pokušam ponekad objasniti ono seljački na šta sam mislio. No mislim da to nema veze sa ničim bitno je da se mi razumimo... :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 25, 2010 8:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Legolas, ti si od prijatelja dobio samo putokaz, za ono sto si trazio. Da nisi trazio, ne bi dobio nista.

Ja sam trazio i nasao sam. Dobio sam samo link, od nekoga koga uopste ne poznajem. U stvari, on ga je samo postavio negde, ali ne meni.

A sto se tice iskrivljenih ogledala, ona su i dalje tvoja. Ja nisam bas nikome pricao sta proucavam, pa niko nije komentarisao da sam poludeo.

Ima mnogo posla dok ne dodjes do onoga, da ti se povraca od onoga sto vidis. A onda shvatis da ne mozes da povratis. Dzaba guras dva prsta u usta.

:wink:

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto okt 26, 2010 10:33 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
legolas47 je napisao/la:
malo mlataram ali skužajte me, izletilo mi :mrgreen:


Samo mlataraj i nek izleće... :D
Svi mi mlataramo :love6: i svima nama štošta izleće ...:mrgreen:

Tako to ide...
Prvo mlataranje a onda, kad se osnaže krila, onda se poleti.
Eee, a kad se dođe do letenja...tada se uviđaju i novi problemi na koje se ne računa iz pozicije dok se mlatara.

Recimo, brzina letenja, poniranja, akrobacije...itd. O tome kako se leti i sl. može se mnogo naučiti iz letačkih iskustava koje nam prenosi galeb Džonatan Livingston.

Džonatan je krenuo tim "drugim putem"... evo šta je otkrio:

Citat:
Tog jutra, ubrzo posle izlaska sunca, galeb Džonatan Livingston prohuja posred Jutarnjeg jata brzinom od trista sedamdeset kilometara na sat, zatvorenih očiju, a vetar mu je žestoko fijukao u perje. Galeb sreće mu se ovaj put nasmešio - niko nije stradao.
Kad je ponovo uperio kljun prema nebu, još je jurio brzinom od dvesta osamdeset kilometara. Pošto je smanjio brzinu na četrdeset i najzad ispružio krila, brodić što se nalazio hiljadu dvesta metara ispod njega bio je kao tačkica na moru.
Likovao je. Krajnja moguća brzina! Galeb koji leti trista dvadeset šest kilometara na sat! Bio je to rekord, jedinstven, veliki trenutak u istoriji jata, trenutak koji označava početak novog razdoblja u Džonatanovom životu. Leteći prema svom usamljenom vežbalištu, savi krila, spreman za novi spust s visine od dve hiljade četiri stotine metara, i odluči da danas savlada skretanje.
Pomakom samo jednog perca sa vrha krila dva-tri santimetra u stranu, može se postići, shvati, glatko i široko skretanje pri vratolomnoj brzini. Međutim, pre toga je naučio, ako pri toj brzini pomakne više od jednog perca, zavrteće se poput puščanog taneta... i tako je Džonatan postao prvi galeb koji izvodi akrobatske letove.
Tog dana nije gubio vreme na razgovore s drugim galebovima - leteo je sve do sumraka. Otkrio je petlju, polagani valjak, leđni kovitlac i letenje na nož.
Kad se Džonatan pridružio jatu na obali, već se bila spustila noć. Bio je umoran i vrtelo mu se u glavi. Ipak je u svojoj ushićenosti izveo pri sletanju petlju, a trenutak pre nego što je dodirnuo tlo, valjak na razdele. "Kad saznaju", pomisli "za moj rekord, poludeće od sreće. Koliko je sad život bogatiji! To je smisao života, a ne ono sumorno vucaranje do ribarskih čamaca i nazad! Možemo se izdići iz neznanja, možemo postati vešta, pametna i savršena bića. Možemo biti slobodni! Možemo naučiti leteti!"
Godine što su bile pred njim obećavale su sreću i zadovoljstvo.
Kada je sleteo na obalu, ugleda zbor galebova i učini mu se da su sakupljeni već duže vreme. Zapravo su ga čekali.
- Galebe Džonatane Livingstone! Stani u sredinu! - Reči Starešine zazvučale su izrazito svečano. Stajati u sredini značilo je ili veliku sramotu ili veliku čast. Na taj se način iskazivala čast vođama galebova. "Naravno", pomisli, "Jutarnje jato videlo je moj rekord. Ali ja ne želim počasti. Ne želim postati vođa. Samo želim podeliti s njima svoje otkriće i upozoriti ih na nove mogućnosti za sve nas". Stupio je napred.
- Džonatane Livingstone - oslovi ga starešina - stani u sredinu - na svoju sramotu, tako da te sva braća galebovi vide!
Kao da ga je neko tresnuo daskom po glavi. Kolena su mu zaklecala, perje mu se obesilo, a u ušima mu je šumelo. "Zar ja da stojim u sredini na svoju sramotu? Nemoguće! A moj rekord? Oni to ne razumeju! To je zabuna, pogreška!"
- ...zbog svoje nepromišljene neodgovornosti - ozbiljni je glas odjekivao - zbog povrede dostojanstva i tradicije galebova...
Biti pozvan u sredinu zbog nekog sramnog čina značilo je biti odbačen iz društva galebova, prepušten samotničkom životu na Dalekim Hridima.
- …Jednog ćeš dana, Džonatane Livingstone, shvatiti da se neodgovornost ne isplati. Život je neizvestan, i nepoznat, a mi smo stvoreni samo da jedemo i da opstanemo što duže možemo.
Galeb se nikad ne suprotstavlja zboru jata, ali Džonatan ipak digne glas:
- Neodgovornost? Braćo! - uzvikne. - Ko je odgovorniji od galeba koji pronađe i sledi smisao i viši cilj života? Hiljadu godina mučimo se da dođemo do ribljih glava, a sad imamo razloga da živimo - da učimo, da otkrivamo i postanemo slobodni! Dajte mi priliku, dopustite mi da vam pokažem šta sam naučio...
Jato je stajalo nepomično, kao ukopano.
- Bratstvo je razvrgnuto - povikaše galebovi u jedan glas i jednodušno se oglušiše i okrenuše mu leđa.


Ostatak života Džonatan je proveo u samoći, ali je odleteo još mnogo dalje od Dalekih Hridi. Nije ga toliko bolela samoća koliko saznanje da njegova braća nisu htela poverovati u uzvišenost letenja; nisu hteli da otvore oči i vide.
Svakim je danom učio sve više. Naučio je da ponirući punom brzinom može dohvatiti vrlo retku i ukusnu ribu što se kreće u jatu tri metra ispod površine okeana - više mu nisu bile potrebni ribarski brodići ni ustajali hleb da bi preživeo. Naučio je da spava u vazduhu za vreme dugih noćnih letova, koristeći se vetrom što je dolazio s kopna i prelazeći tako po dvesta kilometara od zalaska do izlaska sunca. Vladajući savršeno samim sobom, leteo je kroz guste morske magle i penjao se iznad njih, do blistavog vedrog neba... dok su drugi galebovi stajali na zemlji i znali jedino za sumaglicu i kišu. Naučio je da se služi vetrovima u visinama da odleti duboko u unutrašnjost i onde se pogosti ukusnim kukcima.
Sve što je nekad želeo jatu, sad je činio sam za sebe; naučio je leteti i nije mu bilo žao cene koju je platio. Džonatan je otkrio da su dosada, strah i gnev glavni razlozi zbog kojih galebovi žive kratko, a budući da se svega toga oslobodio, poživeo je zaista dugo i lepo.
Stigli su uveče i ugledali Džonatana kako spokojno klizi po svom voljenom nebu. Dva galeba što su se pojavila tik uz njega bili su čisti poput zvezdanog sjaja zračeći blagošću i prijateljstvom u tamnim noćnim visinama. Ali najlepše od svega bio je njihov let, veština s kojom su vrhove svojih krila držali na određenom i stalnom razmaku od njegovih.
Bez reči, Džonatan ih podvrgne ispitu koji još nijedan galeb nije bio položio. Iskrivi krila i uspori let tako da se jedva micao u vazduhu. Dve blistave ptice uspore istovremeno let, bez po muke, ne udaljavajući se od njega. Umele su da lete sporo.
Zatim on presavije krila, obrne se i zaroni u dubinu brzinom od trista pedeset kilometara na sat. Oni se strmoglave s njim u besprekornoj formaciji.
Najzad se on istom brzinom izvi i polete gore izvodeći kosi polagani valjak. Oni su leteli uz njega smeškajući se.
On nastavi leteti u horizontali a posle nekoliko trenutaka zausti:
- Dobro - reče. Ko ste vi?
- Mi smo iz tvog jata, Džonatane. Mi smo tvoja braća. - Reči su zvučale snažno i mirno. - Došli smo da te povedemo još više, da te odvedemo kući.
- Nemam ja kuće. Nemam ni jata. Ja sam prognanik. I ja svoje ostarelo telo ne mogu podići još više od stotinu metara.
- Mozeš, Džonatane, možeš. To si naučio. Završio si jednu školu, i sad je vreme da stupiš u drugu.
Džonatanu se učiini da je taj trenutak pun razumevanja i svetlosti nosio u sebi celog života. Imaju pravo. On zna leteti, više, došao je trenutak da pođe kući.
Još jednom obuhvati pogledom nebo, ono prekrasno, srebrnasto prostranstvo gde je naučio tako mnogo.
- Spreman sam - reče na kraju.
I Džonatan Livingston, sa dva galeba sjajna kao zvezde, uzdigne se i nestane u sasvim tamnom nebu.


ostatak priče :

http://www.tvorac-grada.com/knjige/bajke/galeb.html

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto okt 26, 2010 12:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
legolas47 je napisao/la:
E sad tu na pozitivi postoji više strana i više putova:

Imaju oni koji bi poduzimali nešto, borili se u matriksu a imaju oni produhovljeni koji nebi ništa poduzimali pa čak nebi ni druge budili već bi samo čekali i sebe upoznavali. :mrgreen:

Ima još strana ali ne pada mi na pamet, sad koja je prava to neznam.

Icke kaže da on ne meditira dok neki drugi se kletu da je meditacija jedini izlaz, komu vjerovati.
No malo mi je i smiješno kad produhovljeni pokušavaju da saznaju kako je to u 4D a ne mogu to postići u Matrici.

od kishe napraviti Sneshka? :toothy2:
To moze samo junachina ka' Chak Noris :angel4:
:blob: :love6: :blob:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto okt 26, 2010 2:36 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
hm... :-k


mmmmhmmmm... :shock:


ooommmmmmmmmm... :love3:


Jes', vala...tako je nat-e

napraviti Sneška od kiše... :toothy2:

može samo neko ovako čeličnog pogleda:


slika

ili možda neko kao ovaj ćelavi, sa sve brčinama:

slika

Ono što ih povezuje sa Sneškom, kako to vidim iz moje tačke mlataranja, je da obojica nose kape i imaju brkove... :mrgreen: :angel4: :toothy2:

chek, chek, zaboravih ti poslat neshto..evo:

:love5: :love3: :love5:

:love3: :love5: :love3:

:read: :love3: :read:

:read: :love3: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto okt 26, 2010 2:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Ili ovaj..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
slika
ili
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: sri okt 27, 2010 4:30 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 30, 2010 11:31 pm
Postovi: 22
Java... Galeb... Obožavam ga! :hello2:
Ali stvarno, svako ima svoje lekcije (pa i Chak Noris :mrgreen: ). Ja sam se naučila da ne brbljam previše ni svojim najbližima kad mi je brat rekao da sam u sekti. Amin :notworthy:
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: čet okt 28, 2010 10:45 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Eto legolas, skontao si da je za uzvišenu misiju osvještavaja javnosti i buđenja iste potrebno sljedeće:

kapa, komada 1
brkovi, 1 par (može i brada pride )

:mrgreen: :angel4: :toothy2:

evo jedan primjer:

slika

samo što ovaj ima neku čudnu kapu (onaj krst u krugu iza njega).


Međutim ima tu još više od brkova, brade i kape - barem tako meni izgleda....

U priči o galebu je lijepo objašnjeno "na koji način osvijestiti javnost i posljedice toga" tj. kad dolazi do tog trenutka da se znanje može prenositi dalje.
Da bi se došlo do tog cilja valja raditi, raditi, raditi... na unapređenju letenja :love6: ...što će reći: praksa je bitna a ne riječi


i to praksa u tišini, što nam prenosi hev'n svojim iskustvom... :hello2:

:read: :love3: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: čet okt 28, 2010 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Java je napisao/la:


U priči o galebu je lijepo objašnjeno "na koji način osvijestiti javnost i posljedice toga" tj. kad dolazi do tog trenutka da se znanje može prenositi dalje.
Da bi se došlo do tog cilja valja raditi, raditi, raditi... na unapređenju letenja :love6: ...što će reći: praksa je bitna a ne riječi

ima ona stara gnostichka:
vok juar tok
al' shta cesh,chovek nije ovca pa da prohoda chim se rodi :blob: :love6: ,.. ili jeste :-k
enivej,chim rechi nauchi odmah pochne da blebece,mnogo pre nego shto i slova nauchi :toothy2: :angel4:

Citat:
i to praksa u tišini, što nam prenosi hev'n svojim iskustvom... :hello2:

:read: :love3: :love5:

da,a i tishina je tamo gde se ima shta i chuti :love5: ,
kao recimo ovde:


glas ove male devojchice je praava retkost :love5: :love9:
al' je praava retkost i ona tishina u sali dok su je slushali,onolika raja da zanemi je zaista prava retkost,pogotovu u takvim prilikama :love5: :love9:

trenutci praave tishine
i
trenutci izlozenosti praavim sadrzajima
su zaista vrlo vrlo vrlo retki u ovom svetu
i treba ih negovati pazljivo :love9:

a ako se uzme u obzir da se zbog neuskladjenosti mikro/makrokosmosa(kako bi chicha rekao zbog neuskladjenosti centara mikrokosmosa i veshtachki izvitoperene Scene makrokosmosa na kojoj se Igra igra)
ti trenutci vrlo vrlo vrlo retko medjusobno i poklope(desi se da je praavi sadrzaj preplavljen zaglushujucom bukom,pa se na njega i ne obrati paznja :blob:
ili da u tishini,u odsustvu Namere,samo zjapi lepljiva praznina :glasses7: )
onda bi ovi trenutci potpune uskladjenosti tishine i sadrzine mogli biti neshto najdragocenije shto bi mogli poneti/poslati kao iskustvo sa ovog sveta :love3: :love5: :love3:


P.S.

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: čet okt 28, 2010 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Andjeoski glas i Snesko i svasta nesto, naslo se zajedno, u ovoj pesmi... :) :love5:




:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto dec 07, 2010 3:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Ono što ja mislim je da svako stremljenje, namjera i tenzija, ka većoj svijesti , a djelovanje pogotovu, spontano, automatski i lančano djeluje na daljnje osviještavanje. Dakle, i oni pojedinci koji samo rade na sebi u samom kontaktu vrše utjecaj, mada je on zanemariv i oku nevidljiv. Svjesnost sama po sebi vrši utjecaj na okolinu. Mi ne možemo znati koliko svojim podizanjem svijesti utječemo na metafizički poredak stvari, i koliko je naš utjecaj bitan u toj ravni postojanja (ako se tako može nazvati). Međutim, čitajući metafizičke izvore, očito je da je naše djelovanje prevaga, ono će učiniti da stvari krenu ovako ili onako.
I ne trebamo poduzimati neku "veliku uzvišenu misiju", svi mi samo trebamo pojedinačno izvršavati svoju malu uzvišenu misiju. I to i radimo!

Javnost, bolje rečeno sve jedinke određenog društva, zajednice, a u ovom slučaju cjelokupna populacija ljudi (jer nas to zanima) trenutno jeste u procesu podizanja svijesti. Ovaj proces je nezaustavljiv. Koliko je brz i da li će uspjeti stvoriti kritičnu masu koja će mainstream, bujicu vode kolektivne sudbine skrenuti na naš mlinski točak mislim da nitko još ne zna 100%.

Glavna misao mi je da sve što mi sad radimo jeste dobro i treba nastaviti i raditi, samo tako ćemo izbjeći ono često: "Imao sam priliku a nisam je iskoristio".

Pojedinačno, u društvu, moramo biti dobri govornici, baratati činjenicama i znanjem! (znanje štiti). Ne raspravljati ukoliko niste sigurni da možete oboriti glavni ili nekoliko glavnih protivničkih argumenata. Mada, svaki razgovor može dovesti do toga da se onima koji vas slušaju javi crv sumnje i pođe dalje sam tražiti odgovore. Moramo shvatiti da se ljudi boje promjena, uljuljkani su u lažnu materijalnu sigurnost a znamo koliko je materijalno precijenjeno. I uvijek se vraćamo na strah, dakle pravo pitanje jeste kako razbiti strah i uvjeriti ljude da više nemaju što izgubiti. Koliko je strah odlučujući, pokazalo je cjepivo protiv svinjske gripe, kad su ljudi čuli što je možda u pitanju, da će im biti izravno ugroženo zdravlje, lančana reakcija je bila brza i snažna. Ovde smo opet došli do raskrižja: izravno i neizravno. Sve što ljude neizravno i polagano ugrožava ljudi vrlo lako sklanjaju iz svog fokusa, jednostavno ne žele dublje ulaziti u problem. Bilo da su u pitanju chemtreils, flour u pasti za zube, GMO, herbicidi, zračenja, itd... Sve ovo lagano ali neizravno djeluje. Analogno tome, i podizanje svijesti je lagan proces koji bi morao ipak biti parabola a ne linaran pravac. Mislim na količinu svijesti u jedinici našeg vremena. Kako vrijeme odmiče, količina svijesti se treba rapidno povećavati. Parabola koja je već dodirnula dno i počinje rasti.

Mediji su pomalo načeti, i laž koja se servira postaje polulaž, poluistina, djelimična laž, ili istina koja više nije 100% aktualna. I ovo je pokazatelj da su tvorci laži svjesni da im krupne i 100%tne laži više ne prolaze tako lako. Svaki lažac kad bude uhvaćen, kasnije koristi sve perfidnije i lukavije načine obmane. Zato na našem forumu imamo jaku raspravu je li slučaj Wikileaks stvarno hrabro djelo nekoliko pojedinaca ili je u pitanju igra velikih majstora prevare.
I sve je više izvora koji načimaju i otkidaju komad po komad istine, ma kako ona bila skrivena, prekrivena, čudna, ...

Svaka čast za ovu temu, izvrsna je. Legolase :thumbup:

:love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: uto dec 07, 2010 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
langolijer je napisao/la:
Mediji su pomalo načeti, i laž koja se servira postaje polulaž, poluistina, djelimična laž, ili istina koja više nije 100% aktualna. I ovo je pokazatelj da su tvorci laži svjesni da im krupne i 100%tne laži više ne prolaze tako lako. Svaki lažac kad bude uhvaćen, kasnije koristi sve perfidnije i lukavije načine obmane. Zato na našem forumu imamo jaku raspravu je li slučaj Wikileaks stvarno hrabro djelo nekoliko pojedinaca ili je u pitanju igra velikih majstora prevare.
I sve je više izvora koji načimaju i otkidaju komad po komad istine, ma kako ona bila skrivena, prekrivena, čudna, ...

Svaka čast za ovu temu, izvrsna je. Legolase :thumbup:

:love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3:

Više neznaš što je istina a što laž, stvorili su upravo ono što su htjeli... deluziju :P
Malo offtopic
Najdraže bi mi bilo da referendum za EU padne :lol: Bili bi prvi!
Trebali bi čekat zadnji trenutak prije referenduma i obljepit cijeli grad anti EU lecima, sve forume, fejsbukove, sve :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: ned apr 03, 2011 7:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 25, 2011 5:23 pm
Postovi: 69
da pokusas nekim skrivenim porukama, inace nista od toga. za pocetak preporucujem ispisivanje poruka prstom po ogledalima na javnim mestima, to moze da upali :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: ned jun 19, 2011 11:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
legolas47 je napisao/la:
...
I mislim da i drugi imaju prava na ove informacije koje su im u većini slučajeva nedostupne a isto sam siguran da ima još dobrog potencijala među ljudima.


Informacije su dostpne na više mjesta i razina, ljudi ih ne žele čuti, jer nisu spremni. Trešnje beremo u proljeće, a jabuke krajem ljeta. Znači da svatko od nas ima drugačiju dinamiku buđenja. Agresivnom kampanjom potičemo produkciju negativne energije osoba na koje smo usmjereni jer oni NE ŽELE promjene, čime im još više štetimo.

JEDINO što možemo učiniti je da budemo nijemi svjetionici prema onima koji nisu spremni, a aktivni prema onima koji nas traže informacije, znanje, tehnike.

Da, slažemo se da trebamo poduzeti nešto, dosta je priče. RADIMO NA SEBI! Tako pomažemo svima oko nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 24, 2011 1:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Lampa je napisao/la:
...Da, slažemo se da trebamo poduzeti nešto, dosta je priče. RADIMO NA SEBI! Tako pomažemo svima oko nas...


nat je napisao/la:
...ili da u tishini,u odsustvu Namere,samo zjapi lepljiva praznina...



legolas47 je napisao/la:
Imaju oni koji bi poduzimali nešto, borili se u matriksu a imaju oni produhovljeni koji nebi ništa poduzimali pa čak nebi ni druge budili već bi samo čekali i sebe upoznavali. :mrgreen:


Kombinujemo jedno, i drugo, jer jedno povlači drugo, i kad se na to doda nešto što mi je do pre pet minuta bilo Faktor X - a sada je postalo namera - sve leže na svoje mesto. :mrgreen: =D> :angel4:
Hvala vam! :) :angel4: :love5: :love3: :occasion5: :love3:
I uvek - i sada - ovde i napred. :read: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način bolje osvijestiti javnost i posljedice tog
PostPostano: pon okt 24, 2011 4:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Kad nekome nešto daješ a on to ne traži,onda je to OPS. Znači koristiš iste metode koje koristi vladajuća ekipa, na silu pokušavaš "proturiti " svoje viđenje i svjetonazor.
Svoju istinu treba podijeliti sa istomišljenicima, odnosno onima koji tragaju za istinom, a za sve druge samo ako pitaju.
U tom smislu, mislim da je rad na sebi, puno važniji od osviještavanja javnosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz