Sada je: sub apr 27, 2024 7:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: uto okt 05, 2010 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Upravo je maloprije na tv-u premijerka Jadranka Kosor, na svečansti uprliićenom tom prigodom,
pritiskom na dugme,definitivno završila sa analognim, kao tehnološki zastarijelijim te konaćnim prijelazom na digitinalni tv signal kao kvalitetniji i moderniji.
Kome nije poznato u SAD-u je digitalna tehnologija razvijena i već je duže vrijeme u upotrebi.
Evropske zemlje više manje tek uvode digitalnu tehnologiju.
I sve to ne bi bilo čudno, da prilikom analognognog gašenja kanala koju je vizualno prestavljala mutna slika, ako suprotnost tome blistavo jasna slika,sa scenom iz filma Matrix, kad su ekrani puni šifri,brojki i slova koji neprestano promiću ekranom.Uz smješak voditelja Dubravka Merlića, matrix se i službeno inaugurira kroz digitanu tv tehnologiju,svima na znanje ravnanje.
Otvaraju se beskrajne mogućnosti s novom tehnološkom potporom za još jaču i kvalitetniju manipulacija nas građana,ljudskih bića.
Beskrajni strah i nasilje,kojim smo preplavljeni s tv ekrana, samo npr. u crtanim filmovima za djecu postoji 50 načina ubijanja.
Čija je to televizija,koju građani pretplatnici financiraju. Tko formira takav progam.
Ima na tv je jako kvalitetnih emisija ali to su nažalost časni izuzetci.
Mislim da su pitanja koja se ovdje postavljaju jako važna i da su vrijedna diskusije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 7:56 am 
kries je napisao/la:
Mislim da su pitanja koja se ovdje postavljaju jako važna i da su vrijedna diskusije.


Svakako, a da jednostavno ugasiš TV, ili ti Matrix ni to više ne dozvoljava?


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 8:53 am 
Eh, upravo dobio link na mogli bi reći vezanu vijest koju će zasigurno blagosivljati gore spomenute strukture: Djeca i televizija: Dajte im da gledaju filmove. Bolje to nego da im čitate!, pa između ostaloga ovaj "živahni starčić" poručuje:
Citat:
Kada djeci čitamo knjige, pružamo im tek govorni input - napomenuo je Morris jer, objašnjava, dobar dugometražni film koji se sastoji od pokretnih slika, kvalitetnog scenarija i glazbe djetetu pruža tri vrste inputa u isto vrijeme.

Eto, jer ako polazimo od toga da je čovjek stroj proistekao iz evolucije, onda jasno da je Morrisu čitanje knjige kako kaže samo "govorni input" (kao kompjuteru učitavanje novog programa) i samim time normalno da mu je potpuno beznačajna veza koja se kreira između pripovjedača (pretpostavljamo roditelja) i djeteta koji sluša, vidi i osjeća LJUDSKO BIĆE koje mu priča priču. Taj suptilni, nevidljivi i neizrecivi dio koji određuje LJUDSKU POVEZANOST sigurno da ne postoji u komunikaciji između robota. I tako je Morris na zalasku svog života napisao još jednu brljotinu SANJAJUĆI (i eventualno brojeći električne ovce?)
:blob:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
prasimix je napisao/la:
kries je napisao/la:
Mislim da su pitanja koja se ovdje postavljaju jako važna i da su vrijedna diskusije.


Svakako, a da jednostavno ugasiš TV, ili ti Matrix ni to više ne dozvoljava?

da,stvarno bi mogao da skoknesh do TV-a i ugasish ga,
pa posle dodjesh ovde i kazesh opaaaaaaa :blob:
nakon toga i ova 'jako vazna' pitanja mozda promene status
sad se setih josh jedne teme sa jako vaznim pitanjem:
viewtopic.php?f=5&t=2758
:occasion5:


prasimix je napisao/la:
Eh, upravo dobio link na mogli bi reći vezanu vijest koju će zasigurno blagosivljati gore spomenute strukture: Djeca i televizija: Dajte im da gledaju filmove. Bolje to nego da im čitate!, pa između ostaloga ovaj "živahni starčić" poručuje:
Citat:
Kada djeci čitamo knjige, pružamo im tek govorni input - napomenuo je Morris jer, objašnjava, dobar dugometražni film koji se sastoji od pokretnih slika, kvalitetnog scenarija i glazbe djetetu pruža tri vrste inputa u isto vrijeme.

Eto, jer ako polazimo od toga da je čovjek stroj proistekao iz evolucije, onda jasno da je Morrisu čitanje knjige kako kaže samo "govorni input" (kao kompjuteru učitavanje novog programa) i samim time normalno da mu je potpuno beznačajna veza koja se kreira između pripovjedača (pretpostavljamo roditelja) i djeteta koji sluša, vidi i osjeća LJUDSKO BIĆE koje mu priča priču. Taj suptilni, nevidljivi i neizrecivi dio koji određuje LJUDSKU POVEZANOST sigurno da ne postoji u komunikaciji između robota. I tako je Morris na zalasku svog života napisao još jednu brljotinu SANJAJUĆI (i eventualno brojeći električne ovce?)
:blob:

](*,)
kad zadrti darvinista sa 80 god. sebe proglasi 'struchnjakom' iz oblasti razvojne/dechje psihologije i uopshte odgojem dece,
brljotina je neizbezan produkt
josh kada se radi(kao u ovom sluchaju) o ultra-darvinisti koji je ubedjen ne samo da su ljudi nastali od zivotinja nego da su to josh uvek i sada,zivotinje
onda je neminovno da kao krajnja reshenja za probleme odgoja budu ponudjena ista ona koja se koriste za zivotinje,tachnije stoku koja se najefektnije odgaja u stadu,kao recimo ovce :angel4:
sledeci predlog bi mogao biti kocka secera u jednoj i shtap u drugoj ruci(za umorne roditelje elektrichni :twisted: )


tek kad mentalni sklop ovce bude uspeshno instaliran odgojem,na TV ce biti vidljivi svi ti efekti
i onda ce,normalno :mrgreen: ,
neko,ovde na forumu,
otvoriti temu- "Danas sam gledajuci vesti na TV-u primetio da PREMIJER nosi oko vrata ZVONO,isto kao kod ovna predvodnika,ne znam shta to znachi al' mora da je jako vazno" #-o
...
...
...
...

i onda ce te jednog dana unuk pitati jedno jako vazno pitanje:
"Deda,i shta si ti tada po tom pitanju chinio?"

hoce li odgovor biti:
"paaa,ovaaaaaj,Mi smo ...,eto ... malo pajkili, ...i to ... :oops: "

e, to je jako vazno pitanje,dragi prijatelju :occasion5:


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 1:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
misao,
dođeš doma poslje posla,ne upališ tv.
Ok, skupa smo jeli, malo popričamo,kiša pada, nema van i onda?pojavljuje se praznina, šta ćemo sad?
Mama, tata i djete, mmm...ajmo nejakvu društvenu igru, čovječe ne ljuti se, ajmo crtati, mama radi večeru, nekakva tišina je u stanu, to mi se nesviđa, navikli smo na žamor Tv-a.
Nastala je rupa
Šta sad, ajde ipak...da vidim šta ima....

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 6:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Da jednostavno je reći,dođeš i ugasiš televiziju. A što ako ostali članovi obitelji hoće gledati,zabraniti im ??
Televizija je nevjerovatno močan medij. Ne samo da "pere" mozak gledateljima, nego preko njihovih imprinta, djeluje na cjelokupno okruženje, a to znači i na one koji ne gledaju tv.
A prikazivanje scene iz Matrixa, vidim samo kao javno objelodanjenje i drsku manifestaciju moči stvarnih gospodara tv-a.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 7:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Uključiš komp i surfaš tražiš sadržaje koji te zanimaju, tražiš ono što želiš za razliku od televizije koja servira i nameće upravo suprotno, zašto da nam netko nešto nameće, zar oni znaju bolje od nas što je dobro a što loše za nas? Na netu imaš kakav takav izbor za razliku od televizije koja je režimska.
Naravno ovo se odnosi na onaj dio populacije koji imaju zrnce soli u glavi i ne žele svoju slobodu samo tako pokloniti drugome.
Rođeni smo kao orginali takvi trebamo i ostati pa makar nas cijeli svijet zbog toga mrzio.
Jednom mi je moj dobri prijatelj inače samostalni spisatelj i pjesnik rekao: Kad te drugi hvale i tapšaju po ramenu znaj da nešto krivo radiš, a kad te počnu pljuvati znaj da si na dobrom putu.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Vjerujem da prelazak sa analognog na digitalni signal uz moderne televizore sa stotinu i više Hz omogućava još kvalitetniju manipulaciju ljudi. Pored sublimiranih poruka i direktnog uticaja na način razmišljanja gledaoca kroz programski sadržaj mislim da imamo i direktnu hipnozu gledaoca kroz svjetlosne i zvučne efekte što je još bolje urađeno digitalno nego signalima analogne televizije. Izgleda mi da je «šum» pri prijemu signala analogne televizije bio od pomoći ljudima da budu u manjoj mjeri hipnotisani. Uz to - više Hz daje veći prostor za djelovanje na ljude.

Svjetlosni efekti od stroboskopskog svjetla, rotirajuća svjetla novijih generacija praćena zvučnim efektima, auto alarmi i kretenski zvukovi zvona za ulazna vrata – sve su to izvori za hipnotizirajuće dejstvo na čovjeka. Osoba podvrgnuta takvom uticaju postaje prijemčljiva za razne vrste manipulacija.

Nažalost i sami monitori računara imaju negativan uticaj na nas.
Najradije bih stari ZX Spectrum na kojem sam odrastao koristio za čitanje e-knjiga i internet. Ne zbog nekakve melanholije nego mi je draže da kvarim oči buljeći u kockasta slova zbog malo piksela a da ovo mozga što imam sačuvam koliko – toliko.

kries je napisao/la:
Kome nije poznato u SAD-u je digitalna tehnologija razvijena i već je duže vrijeme u upotrebi. Evropske zemlje više manje tek uvode digitalnu tehnologiju.


Postoji li direktna veza sa time što je uvriježeno mišljenje da su amerikanci tupi, glupi itd.? Mislim da u SAD postoji jaka veza između digitalne televizije i velikog broja hipnotisanih – omamljenih. Isto ili slično čeka staru kurvu Evropu i sve ostale.

Možda ću djelovati kao paranoik ili idiot ali:
Ne bi me iznenadilo da jednog dana pošalju kroz TV i/ili internet takav signal od kojeg korisnik poludi ili mu zbog audio - vizuelnog «doživljaja» proključa voda u organizmu i jednostavno – bum – eksplodira. Percepcija i vibracije su čudo jedno.


2.znam je napisao/la:
misao,
dođeš doma poslje posla,ne upališ tv.
Ok, skupa smo jeli, malo popričamo,kiša pada, nema van i onda?pojavljuje se praznina, šta ćemo sad?
Mama, tata i djete, mmm...ajmo nejakvu društvenu igru, čovječe ne ljuti se, ajmo crtati, mama radi večeru, nekakva tišina je u stanu, to mi se nesviđa, navikli smo na žamor Tv-a.
Nastala je rupa
Šta sad, ajde ipak...da vidim šta ima....


@2.znam - ovo nije provokacija, molim te bez ljutnje:
Po bosanski – nema ništa, šta ima kod tebe? :angel4: Mere li se pustiti da muzika svira – da popuni rupu? Mere li Tišina biti korisna? Ili igrati pantomime, crvenih rukavica... samo pričati...?

Navike i moju porodicu i mene zajebavaju. Raznorazne navike, lični programi, uvriježena mišljenja, ustaljene šeme itd. Međutim, borimo se protiv toga. Riješavamo probleme. Usponi i padovi. Promjene uvijek slijede, valjda na bolje.

Pošto kao roditelj sedmogodišnjeg djeteta imam ulogu «vaspitača» i «usmjerivača» nalazim se na uskom puteljku stalno preispitujući sebe. Tokom života sve više i više shvatam OGROMNU ODGOVORNOST koju imam. I znam da će sa razvojem dešavanja na planeti biti sve teže i teže ali moram biti ustrajan.

Šta možemo naći na TV da vrijedi gledati a da ne možemo naći na internetu???

Poneki crtani, iz jednostavnog razloga što ne valja da se dijete u jednom trenutku zapita: «Što sam drukčiji/drugačija od drugih - ne želim to». Često prvo sam pregledam crtani film da shvatim da li vrijedi uopšte da ga dijete gleda a pri zajedničkom gledanju komentarišemo dešavanja.

Dokumentarci o životinjama da dijete uvidi raznolikost života – ali i tu se pojavljuje problem predatorskog ponašanja koje se namjerno forsira zadnjih godina. Dresure i postavljanje čovjeka na vrh prehrambenog lanca – hvala lijepo.

Putopisne reportaže i drugi dokumentarci, poneki film – dovoljno.

Može se potpuno bez TV-a gdje je sve dirigovano a u suštini može se i bez interneta.

Ipak, korisnost interneta vidim u raznolikosti dostupnih informacija (na nama je težak posao razlučivanja «istine» i «laži») i mogućnosti povezivanja ljudi. Ne mislim na facebulshitbook i sl. nego na forume ovog tipa.

kries je napisao/la:
Da jednostavno je reći,dođeš i ugasiš televiziju. A što ako ostali članovi obitelji hoće gledati,zabraniti im ??
Televizija je nevjerovatno močan medij.


Preostaje razgovor, dogovaranje. Moja supruga vjeruje u par % svega sa foruma Galaksija ali je svjesna da štošta nije normalno oko nas. Prema djetetu nastup je zajednički.

Nije mi namjera da dijelim nekakve lekcije – da solim pamet nekome i pravim se pametan. Ono što mogu tvrditi je da imam puno posla na sebi. Ovo su moja trenutna razmišljanja a vrlo lako se može desiti da sutra drugačije razmišljam.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sri okt 06, 2010 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
prasimix je napisao/la:
kries je napisao/la:
Mislim da su pitanja koja se ovdje postavljaju jako važna i da su vrijedna diskusije.


Svakako, a da jednostavno ugasiš TV, ili ti Matrix ni to više ne dozvoljava?


Odličan predlog, a evo i zašto... http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 308#p89308


_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: čet okt 07, 2010 7:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
digresija (palamudim na osobnoj razini, pardonišem):
Citat:
Kad te drugi hvale i tapšaju po ramenu znaj da nešto krivo radiš, a kad te počnu pljuvati znaj da si na dobrom putu.

Potpisujem.
Jedan od programa s moga g.Televizora koji pratim svakodnevno. Od sada digitalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: čet okt 07, 2010 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Ajd nek meni netko objasni čemu ovo pljuvanje po televizor?
Pa da nije njega gdje bi dječica u moje vrijeme gledala Carla Sagana i Kozmos, Arturka Klarka i misterije svijeta, Branka Kockicu, Kolariću-paniću ili u današnje doba Krešimira Mišak-a i Na rubu znanosti....
Sve Vam je to pitanje mjere; od nedostatka vode u pustinji umreš, od viška vode na sred oceana umreš...

budite sigurni da ovo s digitalnom ima samo lovu i % u igri, 86 milja za odašiljaće + 200 Kn minimalno po televizor za "set top box" da se gleda a kad se već troši ajmo novi televizor "da nam bude lepše"... a to što se na istoj fekvenciji može emitirati više kanala to je i veća koncesija tj. novčani priljev od iste u državnu blagajnu.
Zaglupljivanje pučanstva s NOVA/HRT/RTL 1,2,3,4,5,6,7,8,9 i 10 je samo slatki bonus.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: čet okt 07, 2010 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
metuzalem je napisao/la:
Ajd nek meni netko objasni čemu ovo pljuvanje po televizor?
Pa da nije njega gdje bi dječica u moje vrijeme gledala Carla Sagana i Kozmos, Arturka Klarka i misterije svijeta, Branka Kockicu, Kolariću-paniću


Eeeeeee, bilo nekad.

metuzalem je napisao/la:
ili u današnje doba Krešimira Mišak-a i Na rubu znanosti...


Rijetka iznimka od pravila da je 99.9% ostalog čisto manipulativno smeće i mind control.



slika

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: pet okt 08, 2010 5:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Odlične ilustarcije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sub okt 09, 2010 12:27 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 08, 2010 10:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Jednom prilikom sam razgovarao sa nekom ženom i u razgovoru smo dotakli temu TV-a, na što mi je rekla da ona, njem muž niti njena djeca u kući nemaju TV (ne zbog siromaštva)....

Pokušao sam zamisliti njihov život i nisam si ga mogao predočiti, ali sam uvjeren da je kvalitetniji od mog obiteljskog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: sub okt 09, 2010 7:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 17, 2010 12:50 pm
Postovi: 2
Osobno ne gledam tv program otprilike od studenog prošle 2009. godine, i stvarno mi je puno bolje. Iskreno žalim ovisnike o tv-u. Nego, nema boljeg mjesta tj. teme od ove da pogledate sljedeći video:

Dakle,... ISKLJUČITE TELEVIZORE :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prijelazak sa analognog na digitalni tv signal
PostPostano: čet dec 09, 2010 1:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Ima još toga "lijepog" o digitalnoj tehnologiji. Kako čitam na Cassopea forumu, ista tehnologija zvana kao Sound of silence ili SSS, koristila se u iračkom ratu,odnosno okupaciji Iraka. Iračke vojnike u podzemnim bunkerima "bomardiralo" se subliminarnim porukama,tako da se gotovo 200.000 iračkih vojnika predalo bez ispaljenog metka. O tome uspjehu saveznika,izvijestile su britanske novine dok je u američkim nije objavljeno niti slova.
Tako je Hrvatska među prvima u Europi usvojila digitalnu tehnologiju,dostupnu putem televizora u svako domaćinstvo.
Tko če kontrolirati i nadzirati korištenje te tehnologije, ne postavlja se pitanje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz