Sada je: sub apr 27, 2024 11:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Inkarnacija,slucajnost ili nesto trece?
PostPostano: sri sep 01, 2010 6:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Nisam znao gde da postavim tekst sa ovim svojim iskustvom,a pokusavao sam da pronadjem nesto slicno ili isto ali nisam uspeo,tako da ako sam promasio prebacite gde mislite da bi trebalo.
Elem,kao dete sam skoro citavo detinjstvo,a pod tim podrazumevam do kraja osnovne skole tj.15 godine,svaki raspust bilo zimski ili letnji kao i poprilicno vremena pre polaksa u skolu,provodio kod babe i dede na selu.Prvi put su me roditelji odveli i ostavili da budem malo kod njih vec sa godinu ipo dana.Razumem ih naravno,oni bili tad mladi ,dete doslo vec u prvoj godini braka i oni ajd` malo da se odmore pa kod babe i dede.Poenta price je moj odnos sa babom ili bakom kako sam je zvao.Obozavao sam tu zenu i smem da kazem da je i dan danas obozavam bez obzira na njenu fizicku smrt koja je nastupila 06.01.1999.godine.Naucila me je prelepim i predivnim stvarima.Bila je pobozna zena,sreda i petak se postilo,vodila me u crkvu,ucila postenju i postovanju i imala ogroman uticaj na moj duhovni razvoj,sta god to u to vreme za mene znacilo.Nisam postao neki vernik,vise postovalac svacije vere,ali kroz njene price-lekcije sam uvidjao da to sto mi ona govori nije bas tako,ima tu jos necega.Cak duboko verujem da je to bio uvod u moja interesovanja za ovakve teme kao na Galaksiji i slicnim sajtovima.
``Sve su samo lekcije``,zar ne?
Kao sto rekoh baka je umrla 06.01.1999.godine na badnji dan po pravoslavnom kalendaru i mislio sam da je ona taj dan ``zasluzila``svojom dobrotom iako ponavljam nisam neki vernik ali neka datum ima neke simbolike.Tada sam imao vec 27 godina,bio ozenjen i planirao klince naravno.
Drugo dete,cerkicu,smo zena i ja ``napravili`` i u to smo sigurni oboje 06.01.2007.godine.Nismo je cak ni planirali,ali smo te veceri bili toliko opusteni da smo se precutno dogovorili ``neka bude sta bude``.Setio sam se datuma bakine smrti,ali onako vise za sebe,cak tome nisam pridavao neki preveliki znacaj,ali sam opet ``kao nesto povezao``.
Poslednjih godinu ipo,otkad sam se malo ozbiljnije ukljucio u iscitavanje ovakvih sadrzaja,shvatio sam na svom,a i nekim tudjim primerima kojih je retko ko svestan,da slucajnost kao takva nepostoji,bar ne za neke iole ozbiljnije stvari.Setio sam se i bake i citave ove situacije.
Imam neku nokiu od telefona,krs obican.Pre nekih 6-7 meseci mi ispadne na plocice i zabrljavi se.Izvadim bateriju i karticu,vratim sve na svoje mesto,ukljucim ga ponovo .Radi.Pronadje mrezu,pogledam na sat,nije se pokvario,pogledam datum i sta pise???
06.01.2007.
Povezem sve,slucajnost nepostoji.Bacao sam ga posle toga namerno,iskljucivao se i ponovo sam ga palio i svaki put je bio originalan fabricki datum neki tamo decembar 2007. kad je i napravljen,znaci mnooogo posle 06.01.2007.Uradio sam to sigurno vise od 20 puta razlicitih dana i uvek isti taj datum proizvodnje.
Treba li da napomenem da sa cerkicom imam fantastican odnos,kao da se poznajemo bar 36,5 godina?Cak je u sali zovem bako ponekad,a ona se smeje.
Mozda sam smorio ali ako svako od nas bira gde ce da se rodi,a slucajnost nepostoji.....


Ima li jos neko ovakvo ili slicno iskustvo?

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Inkarnacija,slucajnost ili nesto trece?
PostPostano: sri sep 01, 2010 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
ima duša koje putuju zajedno...nije to slučajno.
sad imaš priliku da poučavaš baku/kćer i uzvratiš za ono što ti je dala... :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Inkarnacija,slucajnost ili nesto trece?
PostPostano: sub sep 04, 2010 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
poporitopopone je napisao/la:
...a slucajnost nepostoji.....


TOČNO JE! :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz