Sada je: sub apr 27, 2024 2:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: sri sep 26, 2012 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 21, 2012 5:35 pm
Postovi: 39
Ja postujem ovdje mnogo ljudi, i odma da kazem mali jesam i mozda ne razumijem...Zato sto sam "mali" zamolio bih vas odma da se ne svadjate sa mnom vec da me naucite ...

Ali kako onda one ikone sto "placu" ...
Mozete li to da mi objasnite ....
Licno sam gledao ne jednu nego poodosta njih ...

Ne bih mogao pricati o Bibliji jer nisam je "temeljno" procitao da bih mogao reci nesto.
Bozijih zapovijesti se pridrzavam tako da ja nikog razudjivati i osudjivati necu...

Hvala vam unaprijed. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: čet sep 27, 2012 4:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
fr33d0m je napisao/la:
Ja postujem ovdje mnogo ljudi, i odma da kazem mali jesam i mozda ne razumijem...Zato sto sam "mali" zamolio bih vas odma da se ne svadjate sa mnom vec da me naucite ...

Ali kako onda one ikone sto "placu" ...
Mozete li to da mi objasnite ....
Licno sam gledao ne jednu nego poodosta njih ...

Ne bih mogao pricati o Bibliji jer nisam je "temeljno" procitao da bih mogao reci nesto.
Bozijih zapovijesti se pridrzavam tako da ja nikog razudjivati i osudjivati necu...

Hvala vam unaprijed. :)


10 Bozijih Zapovesti (original)

http://www.youtube.com/watch?v=lsBkmRhrpoM

10 Bozijih Zapovesti kod hriscana

Druga knjiga Mojsijeva - 20. glava

2 Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga. 2.Moj. 13, 3. 2.Moj. 29, 46. 3.Moj. 26, 1. 5.Moj. 5, 6. Psal. 50, 7. Psal. 81, 10. Isa. 43, 3. Os. 13, 4.
3 Nemoj imati drugih bogova uza me. 5.Moj. 6, 14. 2.Car. 17, 35. Jer. 25, 6.
4 Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje. 3.Moj. 26, 1. 5.Moj. 4, 16.
5 Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene; 4.Moj. 14, 18. Isu. 23, 7. Isu. 24, 19. 2.Car. 17, 35. Nem. 1, 2. Jov 5, 4. Jov 10, 14. Psal. 79, 8. Isa. 14, 20. Isa. 44, 15. Jer. 2, 9. Jezek. 18, 19.
6 A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje. 5.Moj. 7, 9. Psal. 89, 34. Rim. 11, 28.
7 Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud. Jov 9, 29. Psal. 15, 4. Mih. 6, 11. Mat. 5, 33.
8 Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ. 2.Moj. 31, 13. 5.Moj. 5, 12.
9 Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje. Jezek. 20, 12. Luka 13, 14.
10 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim. 1.Moj. 2, 2. Nem. 13, 16.
11 Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.
12 Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj. 3.Moj. 19, 3. 5.Moj. 5, 16. Jer. 35, 18. Mat. 15, 4. Mar. 7, 10. Luka 18, 20. Ef. 6, 2.
13 Ne ubij. Dela. 16, 28. Rim. 13, 9.
14 Ne čini preljube. Mat. 5, 27.
15 Ne kradi. 3.Moj. 19, 11. Mat. 19, 18. 1.Sol. 4, 6.
16 Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.
17 Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. Prič. 6, 29. Mih. 2, 2. Mat. 5, 28. Ef. 5, 3.

Bog je zabranio ikone,kipove,slike i mnogo drugih stvari.
Ima ako neznas 613 Zapovesti

Poslanica Jakovljeva - 2. glava

10 Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve, 5.Moj. 27, 26. Prop. 10, 1. Mat. 5, 19. Gal. 3, 10.

U svetu ima 2000 vera,42 kalendara, tri dana se drzu kao sedmi (Petak,Subota i Nedelja)Koja vera ,koji kalendar i koji je sedmi dan, pa tek koje praznike treba drzati?Sve pise u Bibliji ili Svetom Pismu

Ikone placu zato sto je djavo to omugucio da bi varao ljude da treba drzati i klanjati se ikonama.

Knjiga proroka Isaije - 44. glava

9 Koji grade rezane likove, svi su ništa, i mile stvari njihove ne pomažu ništa, i one su im svjedoci da ne vide i ne razumiju, da bi se posramili. 5.Moj. 4, 28. Psal. 115, 4. Psal. 115, 8. Isa. 41, 24. Isa. 41, 29. Isa. 42, 17.
10 Ko gradi boga i lije lik, nije ni na kaku korist. Isa. 40, 20. Jer. 10, 5. Avak. 2, 18.
11 Gle, svi će se drugovi njegovi posramiti, i umjetnici više od drugih ljudi; neka se skupe svi i stanu, biće ih strah i posramiće se svi. Psal. 97, 7. Isa. 42, 17.
12 Kovač kliještima radi na živom ugljevlju, i kuje čekićem, i radi snagom svoje ruke, gladuje, te iznemogne, i ne pije vode, te sustane. Isa. 40, 19.
13 Drvodjelja rasteže vrvcu i bilježi crvenilom, teše i zaokružuje, i načinja kao lik čovječji, kao lijepa čovjeka, da stoji u kući. Isa. 41, 7.
14 Siječe sebi kedre, i uzima česvinu i hrast ili što je najčvršće među drvljem šumskim; sadi jasen, i od dažda raste.
15 I biva čovjeku za oganj, i uzme ga, te se grije; upali ga, te peče hljeb; i još gradi od njega boga i klanja mu se; gradi od njega lik rezan, i pada na koljena pred njim.
16 Polovinu loži na oganj, uz polovinu jede meso ispekavši pečenje, i biva sit, i grije se i govori: aha, ogrijah se, vidjeh oganj.
17 A od ostatka gradi boga, rezan lik svoj, pada pred njim na koljena i klanja se, i moli mu se i govori: izbavi me, jer si ti bog moj.
18 Ne znaju, niti razumiju, jer su im oči zaslijepljene da ne vide, i srca, da ne razumiju. Psal. 81, 12. Isa. 45, 20. Rim. 11, 8. Rim. 11, 10. 2.Sol. 2, 11.
19 Niti uzimaju na um, nema znanja ni razuma da bi koji rekao: polovinu ovoga spalih na oganj, i na uglju od njega ispekoh hljeb, ispekoh meso i jedoh; i od ostatka eda li ću načiniti gad, i panju drvenom hoću li se klanjati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: čet sep 27, 2012 7:59 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
fr33d0m je napisao/la:

Ali kako onda one ikone sto "placu" ...
Mozete li to da mi objasnite ....
Licno sam gledao ne jednu nego poodosta njih ...


Možda i ovdje pronađeš neka zanimljiva viđenja te tematike
viewtopic.php?f=2&t=4087#p125743

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: ned sep 30, 2012 1:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
fr33d0m je napisao/la:

Ali kako onda one ikone sto "placu" ...
Mozete li to da mi objasnite ....
Licno sam gledao ne jednu nego poodosta njih ...


A ja sam puno puta gledao Davida Coperfielda i njegova "čuda".

Ups, htio sam reči - njegove ILUZIJE.

Sada samo probaj povuči paralelu i upitati se - tko je u tvojim slučajevima bio David Coperfield.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: čet okt 04, 2012 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Diplomats of all religions hail the Pope

http://ivarfjeld.wordpress.com/2012/10/ ... -the-pope/

http://translate.google.com/translate?s ... 2F&act=url



Archbishop tells UN we need World Government

http://ivarfjeld.wordpress.com/2012/10/ ... overnment/

http://translate.google.com/translate?s ... 2F&act=url


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pet okt 05, 2012 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Клетва - Kletva (Ceo Film 2011)


http://www.youtube.com/watch?v=3fnzVJRuvkU


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pon okt 08, 2012 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Uvod u knjigu "Vatikanske ubice - Ispovest bivšeg jezuite

https://www.youtube.com/watch?v=sdAybNM ... ature=plcp


Vatikanske ubice - Prvo poglavlje (Počeci)

http://www.youtube.com/watch?v=UF-kcJwpeog&feature=plcp



Vatikanske ubice - Drugo poglavlje (Prevara)

http://www.youtube.com/watch?v=wm5wsE4uhn0&feature=plcp



Vatikanske ubice - Treće poglavlje
Prava pozadina nacizma i komunizma, kao i Prvog i Drugog svetskog rata.

http://www.youtube.com/watch?v=5iapuopUYsg&feature=plcp



Vatikanske ubice - Četvrto poglavlje (Sila)

Djelovanje demona u ljudskoj istoriji.

http://www.youtube.com/watch?v=1YV9KdAE ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pet okt 12, 2012 8:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
krasno
tako započinju svi ratovi: netko je ukrao moj kamen! netko je uvrijedio mog bog!
....

nacionalizmi služe da se podijela pa vlada ...kratkovidnim ljudima

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pet okt 12, 2012 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Mikikiki

Pravo pitanje, koje bi posle tolikog boravka ovde sebi trebao postaviti je - kako i od koga izbaviti samog sebe? Predlažem ti da malo, čisto radi reda i eventualnog odgovora na to pitanje, prošvrljaš i po sticky topicima na ovom podforumu.

Minime je napisao/la:
krasno
tako započinju svi ratovi: netko je ukrao moj kamen! netko je uvrijedio mog bog!
....

nacionalizmi služe da se podijela pa vlada ...kratkovidnim ljudima


A započinju ih u glavnom neki, koji ne shvataju da je jedini neprijatelj od kojeg treba oslobađati sebe, a i otadžbinu ( :rotfl: ) - u našoj sopstvenoj glavi. :thumbup: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: sub okt 13, 2012 1:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Minime je napisao/la:
krasno
tako započinju svi ratovi: netko je ukrao moj kamen! netko je uvrijedio mog bog!
....

nacionalizmi služe da se podijela pa vlada ...kratkovidnim ljudima


Tu si u pravu. Al pazi sad ovo: ukinut cemo drzave i nestat ce nacionalizmi, nece biti ratova i cijeli svijet ce biti jedna velika drzava - hop, NWO. Znaci, ni na jednom ni na drugom ekstremu nije dobro. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: sub okt 13, 2012 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
znaš, nakon dugog razmišljanja taj proces NWO-a i nije tako loš

prvo će nas kao ujediniti, prisilno
ali po prvi put ćemo svi biti u istoj 'državi'
što će stvoriti osjećaj pripadnosti istom plemenu i onda će se ljudi napokon moći fokusirati na pravog neprijatelja
njih

ujediniti, organizirati i promjeniti sudbinu

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: ned okt 14, 2012 9:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
NWO ustvari ima dva plana kako se može ostvariti, to je ustvari samo promjena sistema, stari sistem se MORA zrušiti da bi se mogao iz ruševina podići onaj novi.

Prvi plan je ovo što se sada događa, pokušavaju se ujediniti druge države i zemlje. I tako dalje.. valjda znate što se događa. No ti ljudi u crnom stoje iza stvaranju tih raznih subkultura 'svjesnih' gdje su ustvari ljudi daleko od toga da budu svjesni, ovise o informacijama iz druge ruke najviše te su time i dalje ovisni o strukturi ovoga svijeta. U tim pokretima se ljude hoće kao naglo 'probuditi' i natjerati da idu protiv ovog 'starog' sistema.

Dakle imaju dva rezervna plana, jedan je da nastave kao i sada sa gradnjom jedne države, u kojoj ako se ostvari če se živjeti svakodnevno u konstantnom strahu i kontroli, bit će dozvoljeno sakupljanje samo nekoliko ljudi na trgovima..sve, ali apsulutno sve će biti pod strogom kontrolom.

A drugi je plan taj, da se ljudima raznim lažnim pokretima prisili u rat protiv ovoga današnjega sistema, a ljudi dok sve zruše takvi ne osvješteni kakvi jesu neće biti u stanju živjeti zajedno u harmoniji pa ćemo morati prihvatiti drugu alternativu.. pogodite šta. Kolektivna svijest kojoj Illuminati i svi ti ljudi služe je jako moćna i pametna i sposobna je koordinirati stvarnost čak i stotinu godina unaprijed. I sigurno da neće dozvoliti samo tako da "ovce" pobjegnu iz tora. Potrebni smo joj kao izvor energije pomoću koje može napraviti još jedan skalni skok te time ostvariti svoj cilj koji jeste preuzimanje same svijesti Zemlje, i tako sve dalje i dalje. Več je preuzela podsvijest svih ljudi..odavno. I nekoje životinje.

..Tako da.. ne, niti jedno ni drugo nije dobro.
niti malo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pon jan 07, 2013 2:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Jel je i pravoslavlje lazirano?Nervira me sto mnogi Oci pricaju kako je to jedina i prava vera a da su sve ostale lazirane i delo sotonino.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pon mar 31, 2014 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Razlicitost naroda kroz vjeroispovjesti ili etnicke razlike je zapravo i sva poenta svijeta.

Kada vidim crnce koji izvode svoj ples pored vatre, kada vidim sibirske samane koji ulaze u trans, kada cujem poziv na molitvu muslimanima sa dzamije ili kada cujem zvona sa crkve ... sve to mi govori da je svijet preliejpo mjesto za zivot ali upravo tako kako ga opisah. Sa nasim razlikama.

Na nama je da oduzememo i saberemo te nadjemo sredinu i istinu.

Moja vjera kaze da nas Bog nije dzaba stvorio razlicitim jer da jeste u cemu bi bila ljepota. Kada bi svi spoznali istinu onda bi imali raj na zemlji, zar ne? Ali covjek je ipak kvaran i grijesan i tu ustvari ima to nesto sto je pozitivno.Nesto sto ga i cini covjekom a na andjelom.

Hajdemo zamisliti da smo djeca sa svom svojom iskrenoscu i naivnim pogledom na svijet.

Ko bi nas mogao uvjeriti da je svijet odjedanput ujedinjen,da vise ne postoji stotinu sportskih natjecanja (u kojem ucestvuju nacije/drzave) , u kojem se covjek sa istoka poistovjecuje sa covjekom sa zapada i obratno po jednom globalnom i svevazecem modelu itd itd???

Meni bi sve sve sto sam znao srusilo.Sve sto sam ucio u zivotu i navikavao se na isto bi odjedanput palo u vodu.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz