Sada je: sub maj 11, 2024 10:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: pet dec 26, 2008 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
Ima li neka skupina ljudi koji djeluju na neki način da se zaustavi manipulacija, zatupljivanje i izrabljivanje čovječanstva? Nesto sa konkretnim i vidljivim djelovanjem.
Da li tako nešto postoji ili je sve na pojedincu, pa su svi pojedinci zajedno jedna velika skupina? :)
Postoji li pokret otpora?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 26, 2008 4:42 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima mnogo skupina koje se tako predstavljaju. :lol:
Što manipulatora, što izmanipuliranih skupina no ne vjerujem da ikako ikog štite.
No da li je sve na pojedincu? Je i nije! Ima nešto što se zove umreženi rad, zato smo recimo na forumu i takvim oblicima komunikacije.
Opet pojedinac je i sam, jer mora sam donekle stasati da bude otvorenog uma, a i steći nešto znanja da se uspije što većim djelom skloniti od manipulacija.
Pitanje je i što je u stvari pojedinac, da li to prestaje biti na neki način u nekoj fazi razvoja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 26, 2008 5:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
http://www.youtube.com/watch?v=relVK-9L ... re=related

:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Postoji li "pokret otpora"?
PostPostano: sub dec 27, 2008 5:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
mrktrb je napisao/la:
Ima li neka skupina ljudi koji djeluju na neki način da se zaustavi manipulacija, zatupljivanje i izrabljivanje čovječanstva? Nesto sa konkretnim i vidljivim djelovanjem.
Da li tako nešto postoji ili je sve na pojedincu, pa su svi pojedinci zajedno jedna velika skupina? :)
Postoji li pokret otpora?

DA,postoji
taman da ti kazem ko je Valter,kad ono,
vidim metuzalem vec SVE rekao :D
metuzalem je napisao/la:
http://www.youtube.com/watch?v=relVK-9LwGQ&feature=related

:mrgreen:

kao shto rekoh u temi o WWIII,
plejof se vec igra uveliko
Vreme je da se chini
ko je za ilegalu,tu su i maske:
slikaslika ...
slikaslika ...
slikaslika ...
...
ima za sve,navali narode....

NO PASARAN :!:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 29, 2008 12:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Dođe mi da se otporim prema POKRETU OTPORA,
al kao da imam neki otpor....

pa ću se zato prepustiti neotporu.

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 10:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ewo ga otpor, odbij da uzmes novu licnu kartu,i ne daj boze da dopustis da te chipuju. Ako mislis na onu staromodnu makljazu protiv reptilijanaca batali, jaci su hahahaha.. I imaju zgromipuc-e :PP

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 01, 2009 12:29 pm
Postovi: 41
pokret otpora je još jedno u nizu stada,a ja mislim da čovjek treba težiti tomu da se oslobodi od svih stada od kojih se može osloboditi i da se sam odupire koliko može.tko se želi osloboditi manipulacije ili je bar malo smanjiti nije mu u interesu da se svrstava jer je bit manipulacije svrstavanje vamo i tamo da bi se ljudima lakše manipuliralo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 01, 2009 8:37 pm 
vještica je napisao/la:
pokret otpora je još jedno u nizu stada,a ja mislim da èovjek treba težiti tomu da se oslobodi od svih stada od kojih se može osloboditi i da se sam odupire koliko može.tko se želi osloboditi manipulacije ili je bar malo smanjiti nije mu u interesu da se svrstava jer je bit manipulacije svrstavanje vamo i tamo da bi se ljudima lakše manipuliralo.


Tako nekako. Otpor je za slabe! To treba zapamtit i ucrtat u glavu. Nema se sta dobit sa otporom. Jedni pravovaljani otpor je da isti koncentriras na sebe tako da sebe promijenis a ne druge. Kako mjenjas sebe, tako ce se i drugi promijenit jer vibriraas drugacijim frikvencijama a uvjek imas sta mjenjat na sebi. To je "posao" koji nikad nece stat.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 12, 2009 4:35 pm
Postovi: 54
Da,postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 11:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
Prodaj stan ako zivis u gradu, kupi zemlju i kucu na selu.
Pravi hranu za sebe i porodicu. Izbaci tv, net, telefon i sve ostalo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 18, 2009 1:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 7:06 pm
Postovi: 35
Lokacija: Vojvodina
dekibg je napisao/la:
Prodaj stan ako zivis u gradu, kupi zemlju i kucu na selu.
Pravi hranu za sebe i porodicu. Izbaci tv, net, telefon i sve ostalo.




=D> Slažem se i dodajem:
Budi što nezavisniji u odnosu na državu i sistem. Živi u prirodi, koristi svoje izvore energije, iskopaj bunar, napravi vetrenjaču, solarne panele (ako znaš i možeš, i nešto bolje ).
Budi informisan, ne uzimaj kredit, ugasi račun u banci (vrati karticu), odrekni se nepotrebnih stvari potrošačkog društva, radi za sebe samog, bojkotuj "njihove" proizvode, umesto novca što više koristi ROBNU RAZMENU, prodaj auto, kupi konja,kravu, vozi bicikl, ne kupuj benzin. Ako baš moraš sam beri i motaj duvan. Prenosi znanje dalje...

Pokret otpora...ili možda bolje INDIVIDUALNI OTPOR pojedinaca, sve do kritične mase !

(ovo sam našao negde)
" Tako običan seljak koji ima dovoljno zemlje da može da se prehrani, poseduje izvorište vode, ima stoku da mu zemlju djubri, može od stoke da napravi vunicu i obuče se, a ima i parče šume da naseče drva za ogrev, zapravo ima sve što mu je potrebno. Takvom čoveku novac i ne treba, a trgovati može i trampom
Novac je najviše potreban gradskom čoveku inkorporiranom u sistem raspodele dobara i organizovanog privređivanja u državi.
Zato su trgovci i bankari vekovima terali ljude da se preseljavaju i koncentrišu u gradove. Danas većina stanovnika takozvanog razvijenog sveta živi u gradovima i ekonomski je potpuno zavisna od razvoja finansijske industrije (pravljenja novca). Njihov rad u proizvodnji pravih dobara sve je manje potreban, jer robe danas ima previše. Njima se prave izmišljenja neproizvodna radna mesta, i oni se pretvaraju u potrošačku mašinu. "


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 19, 2009 5:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Sun je napisao/la:
dekibg je napisao/la:
Prodaj stan ako zivis u gradu, kupi zemlju i kucu na selu.
Pravi hranu za sebe i porodicu. Izbaci tv, net, telefon i sve ostalo.




=D> Slažem se i dodajem:
Budi što nezavisniji u odnosu na državu i sistem. Živi u prirodi, koristi svoje izvore energije, iskopaj bunar, napravi vetrenjaču, solarne panele (ako znaš i možeš, i nešto bolje ).
Budi informisan, ne uzimaj kredit, ugasi račun u banci (vrati karticu), odrekni se nepotrebnih stvari potrošačkog društva, radi za sebe samog, bojkotuj "njihove" proizvode, umesto novca što više koristi ROBNU RAZMENU, prodaj auto, kupi konja,kravu, vozi bicikl, ne kupuj benzin. Ako baš moraš sam beri i motaj duvan. Prenosi znanje dalje...

Pokret otpora...ili možda bolje INDIVIDUALNI OTPOR pojedinaca, sve do kritične mase !

(ovo sam našao negde)
" Tako običan seljak koji ima dovoljno zemlje da može da se prehrani, poseduje izvorište vode, ima stoku da mu zemlju djubri, može od stoke da napravi vunicu i obuče se, a ima i parče šume da naseče drva za ogrev, zapravo ima sve što mu je potrebno. Takvom čoveku novac i ne treba, a trgovati može i trampom
Novac je najviše potreban gradskom čoveku inkorporiranom u sistem raspodele dobara i organizovanog privređivanja u državi.
Zato su trgovci i bankari vekovima terali ljude da se preseljavaju i koncentrišu u gradove. Danas većina stanovnika takozvanog razvijenog sveta živi u gradovima i ekonomski je potpuno zavisna od razvoja finansijske industrije (pravljenja novca). Njihov rad u proizvodnji pravih dobara sve je manje potreban, jer robe danas ima previše. Njima se prave izmišljenja neproizvodna radna mesta, i oni se pretvaraju u potrošačku mašinu. "

evo i ja se slazem sa dekijem
i nemam shta da dodam
na Sun-ovo dodavanje :D
a ni na citat koji je stavio =D> :thumbup:

ustvari,
mogao bih da dodam

najlakshe je baciti televizor
sitnica :mrgreen: :wink:
razumljivo,nekima to josh uvek izgleda najteze

shto se tiche bunara i ostalog stvari postaju sve komplikovanije
ranije se to moglo onako
sad i za to ce trebati minimum par dozvola od vlasti

nego,
komshija mi je pre neki dan isprichao kako su ga posetili MiB :twisted:
elem, komshija "renta" kazan za pechenje rakije u nashoj i susednoj ulici(josh uvek na svakih par ulica postoji po jedan kazan ali se peche 100 puta manje nego u vreme mog dede)
-ovo renta je pod navodnicima jer to ne radi za pare vec je robna razmena,dobija flashu rakije po turi pechenja :occasion5:
i kazu njemu ovi MiB/Ljudi u Crnom
da znaju sve o njemu i o ostalima iz "pokreta otpora"
i da znaju da su otporashi rashireni posvuda proporcionalno
ali da oni imaju spisak i da su svi otporashi zapisani(chini mi se da ovi iz MiB mloooogo vole da gledaju "Otpisane" :mrgreen: )
i da Oni(MiB)prate situaciju 24/7 :evil:
i imaju svoje ljude posvuda :evil:
i da ce ukoliko "renta" svoj kazan
biti kaznjen novchano a i kazan ce biti konfiskovan
dakle sme da peche samo svoju rakiju,i tachka.

naravno,obavljen je sastanak snogu lokalnog ogranka "pokreta otpora"
prebacivanje kazana iz komshijinog do mojeg dvorishta je slozena operacija jer je kazan glomazan a prikolica prespora i teshka za guranje
ulica je oko 160metara sa jednom krivinom od 90st.

na sastanku su donete sledece direktive:

1.komshija,Prle,Joca Kurbla i lokalni omladinci otporashi ce vrshiti prebacivanje kazana

2.matori,Marija i josh par omladinki ce spremiti drva za potpalu i vodu za pranje kazana ,i konspirativni mezeluk ,iliti Tajni Doruchak ofkors :mrgreen:

3.Tihi ce nadgledati krivinu kao kljuchnu tachku(sad me vidish,sad me ne vidish)

4.Chibi ce sa svojim ilegalcima izvrshiti diverziju
organizovanjem techaja -"Buljenje u Sunce kroz dno pivske flashe koju prethodno treba popiti na eks",naravno po metodi Master B.R.Ch.
( :offtopic: a to je tek prvi stepen ,uvodni techaj = za sledeci stepen uplatiti 50 eura za lechenje pregladnelih Mesija na rachun Ustanove za odrzavanje Mentalne nehigijene )

na techaju ce biti ubachenih ilegalaca(kao kod shibicarenja) koji ce inicirati svadju,a ako treba i tuchu ,chije je Sunce lepshe,i tako odvratiti paznju mogucim shpijunima iz ulice

5.Mrki ce potkupiti flashom rakije jednog demoralisanog MiB i tako saznati pravo vreme kad prolaze patrole MiB ulicom da bi se akcija prebacivanja vremenski utanachila

6.Joca je i dalje u ne-radu,njegova direktiva je ustav,niko ne sme da ga budi sve dok onaj pravi psihopata ne stigne,od ove sitne boranije i priuchenih kursista ima loshu probavu,on se dize samo za krupniji zalogaj 8)
/
eto,dragi otporashi,
tak'a je trenutna situacija na terenu
POzdrav

NIKAD ROBOM
NO PASARAN [-X



edit:

apdejtovanje situacije na terenu-

izgleda da je ona rakija kojom je Mrki podmitio MiB-ovca bila prejaka :blob:
ne samo shto je saznao kad prolaze patrole
nego je uspeo da izvuche iz pijanog agenta informacije
da su ove mere zabrane rentanja kazana za pechenje rakije
samo prvi korak u implementaciji totalne kontrole shta se i kako pije

2.korak- potpuna zabrana pechenja rakije za svoje domace potrebe

3.korak- oduzimanje svih kazana i njihovo topljenje u visokoj peci zelezare

4.korak-ostvarivanje potpune kontrole i prisiljavanje ljudi da piju alkohol koji je pun otrovnih supstanci

5.korak- pojavljivanje ilegalnih kazana koje ce ustvari hendlati and'rkav'r agenti MiB i tako u startu staviti pod kontrolu i ugushiti svaki pokushaj ponovnog pojavljivanja i organizovanja "pokreta otpora"
/
operacija "Pechenje rakije" pochinje u nulashestodvadesetishest sati(u prevodu-u 06.26h
btw,Mrki je od ovog agenta saznao i to da je Joca Kurbla :shock: ustvari ubacheni agent koji radi za njih jer se navukao na okupatorsku rakiju kojom ga kupuju,
Prle je otishao s njim da ga napije do kome tako da ce prespavati celu operaciju pechenja(zadnji put kad je Prle bio u takvoj operaciji eliminisanja duplih agenata,eliminisao je jednog trostrukog agenta koji je prespavao u komi shpanski gradjanski i pola sveckog rata :mrgreen:

P.S.
pochelo je :thumbup:
ako akcija bude osujecena bar cemo znati da je neko sa ovog foruma cinkarosh :mrgreen: :wink:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 19, 2009 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 27, 2008 10:14 pm
Postovi: 63
Alkohol ubija... znamo, o znamo
Znamo da alkohol škodi,
No rakije, rakije, rakije amo
Jer utjehe nema u vodi.


Podrska otporasima,"pesma nas je odrzala,njojzi hvala".Uglazbiti po zelji,evo moj predlog je-melodija "Budi se istok i zapad...".

Drugarski pozdrav i,naravno,nikad robom!(siroke potrosnje).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 19, 2009 10:45 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4213
sumatra je napisao/la:
...evo moj predlog je-melodija "Budi se istok i zapad...".

Drugarski pozdrav i, naravno, nikad robom!(siroke potrosnje).


Kuća časti:



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 19, 2009 10:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 19, 2006 7:06 pm
Postovi: 35
Lokacija: Vojvodina
nat je napisao/la:

shto se tiche bunara i ostalog stvari postaju sve komplikovanije
ranije se to moglo onako
sad i za to ce trebati minimum par dozvola od vlasti

:




Slazem se da se represivne mere povećavaju i da će nam se eventualnim ulaskom u EU slobode znatno smanjiti.
Negde sam pročitao da su u nekoj belgijskoj regiji uveli taksu na na paljenje vatre za roštilj(valjda oko 15 eura). I da ce navodno helikopterima moći da detektuju i otkriju, toplotu, vatru i prekršioce.
Evo i mog slučaja, pre 2 godine, drugar i ja smo, vraćajući se sa naravno “divljeg” kampovanja, zaustavili na Fruškoj Gori (Iriškom vencu, kod motela), ušli malo u šumu i zapalili vatru. Pored nas je bilo još nekoliko porodica koji su roštiljali. Nakon nekih sat vremena se pojavio lik I svima naplatio eko taksu za paljenje vatre valjda 100 din.
Platili smo, obzirom da je pasulj u zemljanom loncu bio vec skoro gotov a mi gladni.
Sad se u nekim delovima Srbije naplaćuje eko taksa za vozila, samo da bi se prošlo preko brda ili Nac.Parka, a pare idu u džepove privatnih "reditelja" koji tim parkom gazduju i raspolažu.

Net, na ovu tvoju priču o rakiji, baš prosle nedelje kod nas je bilo vece kratkog i amaterskog filma. Gde sam pogledao film ekipe slobodnih umetnika "Filadendron" iz Bečeja, koji me mnogo podseća na tvoju priču o rakiji. Možda si ga ti režirao:)
Ukratko:
Grupa “otporaša”, u nekoj garaži, okupljena oko kazana za pečenje. Napolju likovi koji drže stražu na ćošku. Na drugoj strani, tamo negde na reci prikazuje se čamac u kome se vozi 4-5 likova u crnim odelima, tamnim naočarima i akt tašnama (ljudi u crnom). Pristaju na obalu, izlaze, i kreću se ulicom. Straža ih primećuje i na biciklima juri u garažu i javlja vest o gostima. Ovi ostavljaju posao, uzimaju motke i puni bes trče u susret posetiocima. Dolazi do sudara dve strane, i žestokog mlaćenja “kontrolora” , koji pokušavaju da pobegnu.

Možda bi trebalo u tvom mestu da održite projekciju tog filma , da upozorite ove ,kako ce se provesti ako vas budu sputavali

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
da je pokret otpora stado i da se treba radit samo na sebi i preko svojih vibri pasivno preobracavati druge su gluposti.

praksa je odavno dokazala da je kombinacija aktivizma i otpora i mjenjanja sebe najbolji i najefikasniji nacin.

a raditi samo na sebi i misliti da svojim vibrama preobracujes ljude je pre sporo i nezamjetno.

i da, treba prosvjetljivati druge, informirati i upucivati. da nitko to ne radi ni vi nista nebi znali. nebi bilo niti jednog teoreticara niti jednog covjeka i time nista nebi doslo ni do vas.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 6:12 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
chiril stipsa je napisao/la:

praksa je odavno dokazala da je kombinacija aktivizma i otpora i mjenjanja sebe najbolji i najefikasniji nacin.

a raditi samo na sebi i misliti da svojim vibrama preobracujes ljude je pre sporo i nezamjetno.

i da, treba prosvjetljivati druge, informirati i upucivati. da nitko to ne radi ni vi nista nebi znali. nebi bilo niti jednog teoreticara niti jednog covjeka i time nista nebi doslo ni do vas.


Koja je to praksa pokazala da je kombinacija aktivizma i otpora najefikasniji nacin?

Prosvetljivati druge moze samo onaj ko je vec prosvetljen. Ako nije prosvetljen, onda je samo ogromni egoista, koji bi druge prosvetljavao. Takvih i onako ima dosta, i pevise.

Kad slepac slepca vodi, obojica ce u jamu upasti.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Cezar je napisao/la:
chiril stipsa je napisao/la:

praksa je odavno dokazala da je kombinacija aktivizma i otpora i mjenjanja sebe najbolji i najefikasniji nacin.

a raditi samo na sebi i misliti da svojim vibrama preobracujes ljude je pre sporo i nezamjetno.

i da, treba prosvjetljivati druge, informirati i upucivati. da nitko to ne radi ni vi nista nebi znali. nebi bilo niti jednog teoreticara niti jednog covjeka i time nista nebi doslo ni do vas.


Koja je to praksa pokazala da je kombinacija aktivizma i otpora najefikasniji nacin?

Prosvetljivati druge moze samo onaj ko je vec prosvetljen. Ako nije prosvetljen, onda je samo ogromni egoista, koji bi druge prosvetljavao. Takvih i onako ima dosta, i pevise.

Kad slepac slepca vodi, obojica ce u jamu upasti.


Praksa svakog aktivizma. Primjer koji ja mogu navesti je primjer iz mog iskustva u animal rights pokretu gdje su rezultati tako vidljiviji i ocitiji kada si aktivist u osobnom i javnom smislu. Znaci, kada si i prosvjednik, kada sudjelujes u akcijama i uz sve to siris energiju pozitivnosti i suposjecajnosti prema slabijim bicima. Uz sve to, brzo se napreduje, ljudi se educiraju i uce jedni od drugih.

I kada sam rekao prosvjetliti nisam pri tome mislio na duhovno prosvjetljivanje posipanje praha svjesti po svojim ucenicima nego sam pri tome mislio na educiranje, djeljenje informacija i poticanje na aktivizam sto uopce nema veze egoizmom niti sa tim da moras biti vrhovni direktor znanja da budes mjerodavan davati znanje.
Vremena je malo i svatko je ucitelj, i svatko je ucenik. Nema se vremena cekati nego moramo siriti svjest i znanje svakim korakom sto vise.
Ne na agresivan i nametajuci nacin nego profesionalnim i zrelim pristupom kojeg treba nauciti. I ne iz svojih osobnih hirova i potreba nego iz visih razloga. Iz razloga koji ti ne donose nikakvu osobnu korist i profit.

NPR: vegan sam i nosim beđeve koji nose obiljezija veganskog aktivizma. Prilaze mi ljudi i ispitivaju o tome. Nevjerovatno mnogo ljudi mjenja svoje prehrambene navike nakon sto se upoznaju s drugom stranom istine. Dapace, postanu i sami aktivisti, kao sto sam i ja postao kada sam dosao u kontakt s nekim tko je sirio informacije i svjest. Da samo sutim, nista ne radim javno nego samo na sebi, velik broj ljudi koji su sada veoma aktivni vegani i ljubitelji zivotinja bi jos uvjek jeli meso i zivjeli u uvjerenju da je to normalno.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 7:11 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Nemam nameru da se ubedjujem, samo da malo analiziramo zajedno, ako se slazes.

Citat:
Praksa svakog aktivizma. Primjer koji ja mogu navesti je primjer iz mog iskustva u animal rights pokretu gdje su rezultati tako vidljiviji i ocitiji kada si aktivist u osobnom i javnom smislu. Znaci, kada si i prosvjednik, kada sudjelujes u akcijama i uz sve to siris energiju pozitivnosti i suposjecajnosti prema slabijim bicima. Uz sve to, brzo se napreduje, ljudi se educiraju i uce jedni od drugih.


Tebi su rezultati vidljiviji, jer si tamo, a drugima nisu. Cim trazis rezultate, to je ego. Cim si prosvjednik, to je ego. Kako prosvjedima i borbom protiv necega mozes siriti pozitivnu energiju? Zar mislis da ljude neko moze nauciti suosecajnosti?

Citat:
I kada sam rekao prosvjetliti nisam pri tome mislio na duhovno prosvjetljivanje posipanje praha svjesti po svojim ucenicima nego sam pri tome mislio na educiranje, djeljenje informacija i poticanje na aktivizam sto uopce nema veze egoizmom niti sa tim da moras biti vrhovni direktor znanja da budes mjerodavan davati znanje.
Vremena je malo i svatko je ucitelj, i svatko je ucenik. Nema se vremena cekati nego moramo siriti svjest i znanje svakim korakom sto vise.
Ne na agresivan i nametajuci nacin nego profesionalnim i zrelim pristupom kojeg treba nauciti. I ne iz svojih osobnih hirova i potreba nego iz visih razloga. Iz razloga koji ti ne donose nikakvu osobnu korist i profit.


Nisi mislio na duhovno prosvetljenje, ali si ipak mislio na neko otvaranje ociju. Ko si ti da ti otvaras oci nekome, ako on to ne trazi? (da me ne shvatis pogresno, ni ja nisam niko da to isto radim, ovo sto ovde zelim raditi je samo analiza). Ako neko zeli da se educira, moze i sam. Zasto bi ti nekoga poticao na bilo sta?
Ne znam zasto mislis da je vremena malo i da negde trebamo zuriti. Ja se ne mogu sloziti ni da je svako ucitelj, ni da je svako ucenik. Pogledaj samo oko sebe, pa ces videti da ima mozda 3% ucenika, a ostali su davno odustali i od ideje da nesto potraze. Smatram da mi ne mozemo siriti znanje, jer ga prvo treba stvarno imati. Profesionalno? Ko je ovde profesionalac? Ko je ovde naucio i shvatio, pa da moze da siri znanje? Postoji znanje i razumevanje. Mi mozda imamo znanje, ali razumevanja je jako malo. Iz visih razloga koji ti ne donose nikakvu korist je obicno laganje sebe. Niko nista ne radi bez koristi.

Citat:
NPR: vegan sam i nosim beđeve koji nose obiljezija veganskog aktivizma. Prilaze mi ljudi i ispitivaju o tome. Nevjerovatno mnogo ljudi mjenja svoje prehrambene navike nakon sto se upoznaju s drugom stranom istine. Dapace, postanu i sami aktivisti, kao sto sam i ja postao kada sam dosao u kontakt s nekim tko je sirio informacije i svjest. Da samo sutim, nista ne radim javno nego samo na sebi, velik broj ljudi koji su sada veoma aktivni vegani i ljubitelji zivotinja bi jos uvjek jeli meso i zivjeli u uvjerenju da je to normalno.


Ja ne verujem da se neverovatno mnogo ljudi odlucuje na vegetarijanstvo. Ne poznajem ni jednog, veruj mi. Da li je normalno ili nenormalno jesti meso, vrlo je diskutabilno. Ko je to odlucio sta je normalno, a sta nije normalno? Gde to pise?

I opet na kraju da ti kazem. Ne napadam te. Samo zelim da analiziramo zajedno, ako se slazes. Necu se ubedjivati.

:occasion5:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 7:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Cezar je napisao/la:
Nemam nameru da se ubedjujem, samo da malo analiziramo zajedno, ako se slazes.

da naravno, zato smo tu =)
Cezar je napisao/la:


Tebi su rezultati vidljiviji, jer si tamo, a drugima nisu. Cim trazis rezultate, to je ego. Cim si prosvjednik, to je ego. Kako prosvjedima i borbom protiv necega mozes siriti pozitivnu energiju? Zar mislis da ljude neko moze nauciti suosecajnosti?


U kojem smislu su meni vidljivi a drugima nisu?
Zasto je trazenje rezultata ego? mislis li pri tome propitkivanje uspjesnosti neke akcije?
Osim toga ako cu ja biti prozvan egoistom uslijed cega ce netko prestat ubijat zivotinje onda me stvarno nije briga i da jest tako. Pre mala cjena za spas zivota.
ljudi se nemogu nauciti biti suosjecajni ali mogu shvatiti sto je to biti suosjecajan. Npr ja sam prije puno godina mislio da je vegetarijanstvo necin djete. Nisam imao pojma da to ima veze s pravima zivotinja i da zivotinje uopce imaju svoja prava.
Kada je znanje bilo prosljedjeno do mene shvatio sam da uopce nisam bio suosjecajan i shvatio sam sto je u biti suosjecajnost. Putem aktivizma i sirenja svjesti od strane nekoga.

Drugi jednostavan primjer jesu i akcije kolektiva hrana a ne oruzije. To izgleda tako da se odbacena hrana reciklira i zatim kuha i djeli na javnim standovima svim ljudima besplatno uz sto se naravno djeli i besplatna odjeca s cvrstom politickom i humanitarnom pozadinom. Kada ljudi prilaze standu slobodni su sami uzeti izlozene letke i citati tekstove o euroipskoj uniji, natu, anarhizmu, drzavi i mnogim bitnim temama nakon cega cesto sami zapocinju raspravu i interesiraju se o svemu. Ljudi se potom educiraju i dobiju jednu novu perspektivu pogleda na stvarnost.
Zaista mislim da se nemoze naci osoba koja tvrdi da su ovakve akcije krive, bespotrebne i ne ucinkovite osim ako je totalno ne upoznata s tim, i apsolutno zatvorena za opce mogucnost da provjeri i dozna nesto novo.

Cezar je napisao/la:
Nisi mislio na duhovno prosvetljenje, ali si ipak mislio na neko otvaranje ociju. Ko si ti da ti otvaras oci nekome, ako on to ne trazi? (da me ne shvatis pogresno, ni ja nisam niko da to isto radim, ovo sto ovde zelim raditi je samo analiza). Ako neko zeli da se educira, moze i sam. Zasto bi ti nekoga poticao na bilo sta?


Naravno da nezelim ´otvarat oci´ nekome tko to ne zeli. To bi bilo ono sto sam rekao vec - nametanje. Inace covjek dolazi do mene i postavi mi pitanje, ulazimo u diskusiju, on se zanima, ja mu prosljedjujem linkove, knjige i dokumentarce, nakon nekoliko mjeseci ga susrecem mnogo sretnijeg, svjesnijeg svega oko sebe. Dobio je znanje i sada to isto djeli dalje. to je nacin o kojemu sam pricao.

Cezar je napisao/la:
Ne znam zasto mislis da je vremena malo i da negde trebamo zuriti.


Mozda zato sto srljamo u propast zbog globalnopg neznanja i ignorancije? Uskoro nam prijeti fašizam i diktatura na planetarnom nivou ako ne otvorimo oci. Nesumnjam da znas o cem pricam.
Cezar je napisao/la:
Ja se ne mogu sloziti ni da je svako ucitelj, ni da je svako ucenik. Pogledaj samo oko sebe, pa ces videti da ima mozda 3% ucenika, a ostali su davno odustali i od ideje da nesto potraze. Smatram da mi ne mozemo siriti znanje, jer ga prvo treba stvarno imati. Profesionalno? Ko je ovde profesionalac? Ko je ovde naucio i shvatio, pa da moze da siri znanje? Postoji znanje i razumevanje. Mi mozda imamo znanje, ali razumevanja je jako malo. Iz visih razloga koji ti ne donose nikakvu korist je obicno laganje sebe. Niko nista ne radi bez koristi.

Ja ne verujem da se neverovatno mnogo ljudi odlucuje na vegetarijanstvo. Ne poznajem ni jednog, veruj mi. Da li je normalno ili nenormalno jesti meso, vrlo je diskutabilno. Ko je to odlucio sta je normalno, a sta nije normalno? Gde to pise?


Tu se radi o tome da imamo razlicite poglede na svijet te smo i drugacije osobe (ako se ne varam). Ja sam s vremenom sve veci optimist i vjerujem u pozitivne rezultate. Smatram da su svi ucitelji i svi ucenici i ja kao netko ko ima svoj odredjeni stav o npr ne jedenju mesa, kao takav mogu razgovarati s mesojedom i slusati njegove argumente protiv, i dapace, usvojiti njegove tvrdnje i nauciti nesto od njega. Ja nisam veci od njega niti je on od mene. Mi smo svi kolektivna svijest i tu smo da ucimo jedan od drugoga.
Rasprava u tome dali je normalno jesti meso isto ovisi o mnogim cimbenicima. Ako si ti npr mesojed ovo moze otici daleko u raspravu a ovo nije topic za to. Ali da pojednostavim, biljojedu nije normalno da ubija zivotinju i da netko mora umrijeti za njega ako to nije potrebno (sto i nije) i njegov moral mu govori da to nije normalno.
Tako se shvacanje normalnosti mjena sukladno s ucenjem.
A o tome koliko vegetarijanaca znas ovisi i o tome u kojoj si sredini. Ja znam jako puno vegana i vegetarijanaca i iz svoje perspektive vidim da se sve mjenja na bolje. Mnogo ljudi mjenja svjest i odvikava se mesa i ostalih normi koje je propisalo ovo nakaradno drustvo...

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz