Sada je: sri maj 15, 2024 5:38 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Between The Nothing
PostPostano: sri nov 18, 2009 9:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
Zamislite jedno veliko neuništivo SUNCE!

Ono sja iznad sveg stvaranja, visoko na duhovnome nebu.

Zrake tog Bića dolaze polako u sve kutke materije...tamo negdje na Zemlji, jednom malom Planetu unutar kreacije iz zemlje raste jedan mali cvjetić. On počinje da se formira kad prva zraka tog sunca dodirne njegovo područje. Kad zraka prođe kroz taj kutak kreacije gdje obitava sjeme tog cvjetića on počinje da raste, cvate, blista, suši se i ugiba, ostavljajući za sobom sjeme za druge cvjetiće.

Zašto taj cvijet uopće raste?! Ako nema zrake tog sunca na duhovnome nebu, nema ni cvjetića, ako nema cvjetića nema ni sjemena za druge naraštaje te formacije živih bića, cvijet je živo biće. Što onda čini cvjetić postojanim, to Sunce ili zrake tog sunca?!
Zrake sunca nisu odvojene od sunca, one su sunce u kvalitativnom smislu, i njegovi su djelići koji ga šire u beskonačnost. Sve što postoji hrani se i nastaje od tog Svjetla. Kad cvjetić odradi svoj materijalni ciklus, ono ugiba, ali sjeme koje ostavlja iza sebe je ono samo, to sjeme može odletjeti metrima daleko od mjesta gdje zrake sunce ispunjavaju cvjetić, ali zraka ima mnogo, one prožimaju sva živa bića, jer su one zapravo Sunce samo.

Kad cvjetić nestane, nastane tama, ali kroz tu tamo Svjetlost sija, ne za cvjetić već za sjeme koje čeka da ugleda Svjetlo i da cvate vječno...

...

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Between The Nothing
PostPostano: sub nov 21, 2009 10:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
Nažalost, mi živimo u multidimenzionalnoj stvarnosti!Upravo radi te spoznaje nekih pojedinaca svjetska vlast pod kontrolom viši instanci ljude tlači jednodimenzionalnim problemima materijalnog tipa. Ljudi se tako uvlače sve više u materijalne sfere svog postojanja i bivaju nesretni. Tako se dotičemo pitanja programacije ljudskog i univerzalnog uma.
To nije neki strašan proces, sve se svodi zapravo na dovođenje ljudske psihe u područje BETWEEN THE NOTHING. Kad se bilo čiji um zamuti na taj način on je podložan manipulaciji i neodrađivanju svoje karme, već sve većem zaplitanju u emanaciju samog sebe, to znači da se duša više bavi svojim ekspanzijama već sama sobom. Tako nastaje karma i reinkarnacijski proces koji su iluzija nad iluzijama.
Situacija se ne može promijeniti, što god tko pokušao, to je stvarno stanje, jer kad gledate multidimenzionalno onda vam ovakve stvari ne predstavljaju problem.

To je sustav koji je providan i ne utječe na vas ako mu se niste podredili...

Nemojte biti između ničega, budite svoji!!!

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Between The Nothing
PostPostano: ned dec 06, 2009 1:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
Demonska osoba misli: 'Toliko novca imam danas i prema mojim planovima, steći ću još više. Toliko je sada moje i u budućnosti ću Imati još više.'"
Ova ateistička, bezbožna civilizacija je ogromni društveni sistem stvoren za zadovoljavanje naših čula i sada svi ludujemo za novcem da bismo održali ovu praznu ljušturu. Svi tragaju za novcem, jer se njime mogu dobiti predmeti čulnog uživanja. Očekivati mir u takvoj atmosferi kaotične potjere za zlatom je utopijski san. Sve dok je prisutan i najmanji trag zadovoljavanja čula ili želje za zadovoljavanjem čula, mir će ostati veoma, veoma daleko.

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Between The Nothing
PostPostano: ned dec 06, 2009 1:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
7 VRSTA INTELIGENCIJE

Šta znači biti pametan?!

Da li je to postizanje viskokih rezultata na testu inteligencije ili
na školskom testu koji provjerava sposobnosti. Jesu li pametni
oni koji imaju izvanrednu memoriju?!
U mnogim školama djecu odvajaju prema rezultatima,
oni sa visokim ocjenama dobijaju više pažnje i više privilegija
od onih sa nižim ocjenama.
U poslu, mi tradicionalno definišemo pamet kao sposobnost
rješavanja problema i brzo razumijevanje. U stvari,
brzina je identifikovana i usvojena kao osobina intelekta.
Ipak mnoga svjetska otkrića nisu došla na osnovu brzine već istrajnosti, kreativnosti i teškog razmišljanja.
Tomas Edison je radio gotovo kao fizički radnik dok nije otkrio sijalicu.
On je bukvalno probao hiljadu puta dok nije uspio.
Dakle, sijalica nije došla brzo. Mnoga naša vjerovanja o inteligenciji su
posljednjih godina poljuljana. Među onima koji su najviše uzdrmali naše
znanje bio je Dr. Hauard Gardner, čija knjiga Okviri Uma govori o
sedam vrsta inteligencije. On smatra da inteligenciju mjerimo vrlo usko.
Evo Gardnerovih sedam originalnih vrsta inteligencije.
Sedam načina na koji možete organizovati intelekt po kategorijama;
sedam načina da bolje razumijete svoju prirodu.



1. VERBALNA INTELIGENCIJA. Pamet riječi. Odnosi se na riječi i jezik, spsobnost da zamislimo i komuniciramo kroz verbalne termine. Biti leksički pametan.
2. VIZUELNA INTELIGENCIJA. Pamet slika. Zasniva se na čulu vida ili sposobnosti vizuelizacije; sposobnost da se misli kroz oblike ili rasporede, da se tumače simboli i zamisle mogućnosti. Ukoliko imate jaku vizuelnu inteligenciju, vjerovatno ćete svoje ideje crtati na papiru i predstavljati slikama.
3. FIZIČKA INTELIGENCIJA. Pamet tijela. Odnosi se na fizički pokret: sposobnost da se «misli tijelom», da se stvari razumiju uz pomoć fizičkog kontakta; saznanje kroz dodir.
4. MUZIČKA INTELIGENCIJA. Muzička pamet. Zasnovana na nečijoj mogućnosti da prepozna melodijske motive i da muzički misli, da instinktivno predosjeti melodijske, ritmičke i harmonijske «događaje»; da koristi zvuk i ritam za elokventnije izražaavnje misli.
5. MATEMATIČKA I LOGIČKA INTELIGENCIJA. Logička pamet. Nekada nazivana naučnom inteligencijom, ona se zasniva na moći rasuđivanja i mogućnosti baratanja brojevima i formulama, odnosno izgradnje sistema argumentacije.
6. INTERPERSONALNA INTELIGENCIJA. Društvena pamet. Usmjerava naše odnose sa drugim ljudima; visoka empatija karakteristična je za ovu vrstu intelekta i pomaže nam da se dobro odnosimo prema svim tipovima ljudi.
7. INTRAPERSONALNA INTELIGENCIJA. Unutrašnja pamet. Odnosi se na našu sposobnost da gledamo unutar sebe i da razumijemo sebe, svoju suštinu i osjećanja. Jak osjećaj sebe.

Odlomak iz knjige «Potencijal žira», Džim Ketkart

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Between The Nothing
PostPostano: ned dec 06, 2009 5:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 01, 2009 5:10 pm
Postovi: 22
Ne želim biti cjepidlaka, ali koliko ja znam Edison je većinu ideja pokrao od Tesle, tako da možda nije najbolji primjer za ustrajnost ili pamet, šta se već želi reći.

_________________
Život bez ljubavi je sat koji otkucava.
Ljubav bez života je nekrofilija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Between The Nothing
PostPostano: uto mar 16, 2010 5:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
10 ŽIVOTNIH ZAKONA


ŽIVOTNI ZAKON #1: ILI SHVATATE ILI NE SHVATATE
Strategija: pridružite se onima koji shvataju

ŽIVOTNI ZAKON #2: SAMI STVARATE SVOJ DOŽIVLJAJ SVIJETA
Strategija: priznajte i prihvatite odgovornost za svoj život

ŽIVOTNI ZAKON #3: LJUDI RADE ONO ŠTO USPIJEVA
Strategija: odredite šta i vi i drugi dobijate određenim ponašanjem

ŽIVOTNI ZAKON #4: NE MOŽETE DA IZMIJENITE ONO ŠTO NE OSJEĆATE
Strategija: budite realni u vezi svog života i svih ostalih života u njemu.

ŽIVOTNI ZAKON #5­: ŽIVOT NAGRAĐUJE DJELA
Strategija: pažljivo donesite odluku, a zatim povucite okidač

ŽIVOTNI ZAKON #6: NE POSTOJI STVARNOST, POSTOJI SAMO PERCEPCIJA
Strategija: identifikujte filtere kroz koje posmatrate svijet

ŽIVOTNI ZAKON #7: ŽIVOTOM VALJA UPRAVLJATI, A NE POPRAVLJATI GA
Strategija: preuzmite i zadržite kontrolu nad svojim životom

ŽIVOTNI ZAKON #8: LJUDE UČIMO KAKO DA SE PONAŠAJU PREMA NAMA
Strategija: bolje diktirajte njihovo ponašanje nego da se žalite na to ponašanje

ŽIVOTNI ZAKON #9: SNAGA JE U PRAŠTANJU
Strategija: bijes i gorčina najviše štete vama samima

ŽIVOTNI ZAKON #10: MORATE DA ZNATE ŠTA HOĆETE DA BISTE TO ZAHTIJEVALI
Strategija: jasno odredite šta hoćete i pokušajte to ostvariti.

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz