Sada je: sub apr 27, 2024 6:30 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: pet aug 05, 2011 10:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 12:24 am
Postovi: 9
Mishab je napisao/la:
Zašto je meditacija opasna? Iz više razloga. Ona ne uklanja uzrok čpvekovog problema, već samo njegove neprijatne simptome. Svakom čoveku smetaju posledica greha (napetost, nervoza, neprijatna osećanja, iracionalno ponašanje, ...) a ne i sam greh (unutrašnje nezadovoljstvo koje nastaje zbog čovekove nezavisnosti od Boga). Dokaz da meditacija ne pomaže čoveku da otkloni suštinu svog problema vidi se u reklami za meditaciju u kojoj se obećava da čovek neće imati potrebu da promeni svoj život (to nije religija), već da će biti uspešnoiji i staloženiji u onome što radi. Tako se priznaje da meditacija ne donosi suštinske promene, jer da zaista donosi, onda bi se promenio i žiivot čoveka, jer on ne bi imao pitrebe da i dalje traži sreću u onome u čemu je inače tražio, jer bi postao isitnski zadovljen, već bi živeo za druge ljude, postao altruista, i na neki način moralni puritanac. No, oni koji zastupaju meditaciju upravo idu na to da takve promene neće biti. Sam akt matranja je akt protiv zdravog razuma, jer se od čoveka zahteva akt volje koji nema razumno objašnjenje (iako ima izgovor). Odgovoran čovek nikada neće pristati na neki bezuman aktv volje ili eksperimentisanje sa svojom voljom. Pre upotrebe volje sledi razumna analiza (objašnjenje kako tehnika deluje) a ona ovde ne postoji, jer je i besmisleno i nepravedno da bi na osnovu nekog mantranja nekog postao bolji. Pravedno je da blagoslov dobije onaj ko svesno izabira dobrotu i pravdu u vreme iskušenja, a ne onaj koji izabira mačku u džaku. Sam pokušaj čoveka da ukloni posledice greha, a da ostane u grehu putem magijske akcije (mantranja...) predstavlja zapravo pristajanje na to da čovek svoju dušun preda đavolu na upravu, zauzvrat obećanog mira, moći i uspeha. No, kada čovek preda svoju dušu đavolu, onda đavo ima prava da ga zbog toga uništi, a da to uništenje ne bi bilo tako očigledno da dolazi od sotone, onome ko meditira se da neki zahtev (na primer, da ne sme nikome soju mantru da kaže, da mora da ima kontuniutet mantranja...) inače će stanje da mu bude još gore. I sam đavo nadahne čoveka da "pogreši" pa da ne ispoštuje ceo protokol kako je propisano. Zatim đavo uništi čoveka sa teškim psihofizičkim posledicama, a čovek sebe optužuje na pogrešnom planu, što nije ospoštovao protokol mantranja "kako je trebalo". Ovom vam pišem iz ličnog iskustva jer sam sam bio "guru" koji je isceljivao "bioenergijom" a zapravo medijum sotonin preko koga su demoni činili natprirodna iskustva, pa znam kako đavo radi, iako sam postao svestan da imam posla sa đavolskom silom, tek kada sam pokušao da se oduprem snazi koja mi je sve te sposobnosti i moći davala. Iste prevare postoje i pod formom religije, pa sam sotona kroz lažnog Hrista takođe čini svašta. Evo ovde sam gostovao kod jedne grupe takozvanih evandjeoskih hrišćana koji takodje imaju posla sa sotonom, misleći da u njima živi Isus:http://vimeo.com/11737666 A ovde imate iste evandjeoske hrišćane kako ih ospeda demonski duh, a oni misle da je saa njima Bog:]


E sad, imam jednu pricu vezanu za negativnost meditacije. Naime, od mog jako dobrog prijatelja stric se bavio nadnaravnim 'stvarima'.

Kako mi frend kaže: išao je (taj njegov stric) još u mladim danima kao tinejđer na satove nekih japanskih borilačkih i mentalnih vještina. Dosta su se bazirali na razvijanju mentalne svijesti.

- sad, ovo što slijedi je skup pričica koje sam čuo od tog frenda jer ni on nezna cijelu priču jer mu stric uopće ne želi pričati o tome i usput se pravi lud kad ga ovaj bilo što pita vezano za tu temu. Sve informacije koje je dobio je preko tate koji je cili život odrasto uz tog strica i jedino je njemu govorio neke stvari a i to je bila rijetkost.

U toj grupi koja se bavila tim japanskim/kineskim vještinama, postojala je samo nekolicina odabranih (sa potencijalom) koji su mogli nastaviti te vještine i seanse koje su provodili te su išli na takozvani napredni tečaj. Ivan je dobio mogućnost sudjelovanja u toj grupi.(nazvat ćemo strica Ivan, a iskreno i ne sjećam se kako se zapravo zove,no dobro). Neke od tehnika koje su razvijali je dublje povezivanje sa samim sobom, svojim višim JA te intuicijom ,meditacijom i slično.
Neki od testova nakon duboke koncentracije su bili npr. da Ivana stave u praznu sobu, stave mu povez preko očiju, zavrte ga par puta i on nožem pogađa u označeni X na tabli na zidu. Ivan je pogađao precizno svaki put. Kod kuće je ponekad organizirao neke seanse sa 'kolegama' te je mlađeg brata zatvarao na balkon. Marko (ajmo tako nazvat frendovog tatu) je jednom vidio što se događa jer se zavijesa malo pomakla od balkona. Kako kaže; cijeli se dnevni boravak tresao te su knjige ispadale sa polica dok su neke glave izlazile iz poda i izvijale se.
Za njega je to bilo podosta traumatično. Kako tvrdi Marko, bilo je situacija da ih mama zove na ručak dok su njih dvojica bili u sobi. U tom trenutku je Ivan meditirao i nije se odazivao na pozive majke ili brata. Nakon 'buđenja' iz meditacije rekao je da je izašao iz tijela kako bi 'odmorio' dušu te da ga ne bude dok to radi. Nadalje, Ivan je imao razne nadnaravne sposobnosti. Mogao se dublje povezati sa životinjama. Tvrdio je da komunicira sa njima na nekoj razini te je kako kaže u kino na ramenu nosio orla ili neku drugu sličnu pticu, ne sjećam se više.
Frend koji mi sve ovo priča se usput bavi i glazbom, svira gitaru i slično. Ivan se bavi glazbom ali samo kao pomoćnik u kazalištu i nikada nije svirao instrument. Jednog jutra dok mi je frend svirao gitaru, u sobu mu je ušao Ivan i pitao ga da 'proba' malo. I pred frendom skine neki rif, solo što li već kao najbolji gitarista da je ovaj ostao zapanjen. Kasnije ga je pita kako zna to, no Ivan se opet pravi lud. Zaboravio sam napomenuti da Ivan ima sad već oko 40-50 godina i da se davno ostavio prakticiranja tih vještina koje je stekao. Živi sa mamom, nikad se nije ženio, ne druži se sa nikim osim obitelji i prijatelja sa posla, vodi miran život, ne prati televiziju niti ga zanimaju ovozemaljske nametnute vrijednosti, trendovi ili slično te uvijek ima miran ali zagonetan smiješak. Taođer svi koji su sa njim išli na te napredne seanse su sad ili mrtvi ili glavni redikuli u gradu ili nekoj ustanovi. Navodno je on jedini osta normalan i živ. Kaže da postoji Bog ali i da postoje dobre i loše sile....da se ljudi danas muče sa 4. dimenzijom a da je on bio ili vidio (nešto od toga dvoje , nesjećam se) 5. dimenziju i da je bolje ne dirati se u to. Te da uopće ne smije govoriti o tome jer mi kao ljudi u ovom obliku ne smijemo znati o tome i da zbog stvari koje zna, neke sile su ga htjele ubiti no druge ga cuvaju i slicno. Također mi je frend reka da jedna žena koja ga poznaje da je počela dobivati slike određenih ljudi pred očima. Soro svakoga dana. Jedna od slika osoba je bio i Ivan. Žena se otišla posavjetovati kod nekog neznam, svećenika ili slično koji joj je rekao da te ljude koje vidi u slikama pred očima da su određeni za pakao. Pa smo ja i frend došli do zaključka ako i stvarno ide u pakao te je svjestan toga, onda se najvjerojatnije iskupljuje na način da ne priča o tome te da vodi miran zemaljski život lišen svi zadovoljtava koje pruža. Kad sam ja pored njega ,osjećam neku smirenost kojom zrači. Neznam. Oblači se totalno jednostavno, kosa mu je duga i sijeda te pomalo neuredna i hoda gradom te izgleda ko da ga boli kurac za sve ljudske ideale jer je on vec zivot vidio kakvim ga rijetko koji čovijek vidi.

Neznam koliko vjerujete u ovu priču ali ja da jer ga osobno poznam i pomalo je mističan, no nemogu objasniti zašto. ovo mi je isprica frend kojeg dugo poznajem te mu je dugo trebalo da mi nesto uopce tako kaze. I ovo je dio informacija s kojim raspolazemo ja i on jer Ivan nikome ništa ne govori a ovo malo što je reka, reka je svom bratu Marku koji je tata mog prijatelja.

Eto malo sam se raspisao pa me zanima što mislite o ovome i dali znate možda nekoga tko tvrdi isto ili slično. :?

_________________
==Ludnica nije u ludnici, ludnica je izvan ludnice.
U ludnici su ljudi koji nisu uspijeli u vanjskoj ludnici==


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: pet aug 05, 2011 10:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 12:24 am
Postovi: 9
I da, malo je off topic..ali eto..novi sam na forumu pa mi nemojte zamjeriti. :toothy2:

_________________
==Ludnica nije u ludnici, ludnica je izvan ludnice.
U ludnici su ljudi koji nisu uspijeli u vanjskoj ludnici==


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: sub aug 06, 2011 1:23 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 05, 2011 8:56 am
Postovi: 26
promatrač je napisao/la:
To što se nešto prodaje nije nikakav pokazatelj lažnosti ili istinitosti, realnost je da svaki živ čovjek mora imati prihode u nekom obliku, većinom je to jednostavno neka valuta.

Isto tako ako netko napiše materijal za knjigu, pojavi se cijeli lanac spletkara koji tu vide priliku za preprodaju i svoj dio kolača, tu je već problem što ih je previše.



Da naravno da nije pokazatelj, ali cesto sam skepitcan cim vidim na odredjenihm sajtovima da ljudi prodaju od svojih knjiga, majica, solji za kafu pa nadalje :)) Ali hajde :)

Interesanto mi je to sto svi imaju dokaze za svoje teorije, cak i oni za koje se kasnije ispostavilo da su hoax...


@Materinho

Mislim da je tu vec u pitanju okultna radnja, a da je meditacija jedan dio koji nema bitne veze sa onim sto se desilo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: sub aug 06, 2011 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
masterinho je napisao/la:
I da, malo je off topic..ali eto..novi sam na forumu pa mi nemojte zamjeriti. :toothy2:

jbg. @masterinho, ako nastavis citati ovaj forum, na putu si da vodis miran zivot, ne pratis televiziju niti ce te zanimati ovozemaljske nametnute vrijednosti, trendovi ili slicno te uvijek ces imati miran ali zagonetan smijesak, a svecenici ili slicni ce ti govoriti da ti ljudi koje vidis u slikama pred ocima su odredjeni za pakao, a kad ce netko biti pored tebe, osjecat ce neku smirenost kojom zracis, oblacit ces se totalno jednostavno, kosa ce ti biti duga i sijeda te pomalo neuredna i hodat ces gradom i izgledati ko da te boli kurac za sve ljudske ideale jer ces vidjeti svijet kakvim ga rijetko koji covijek vidi, govorit ces da postoji Bog ali i da postoje dobre i loše sile, te da se ljudi danas muče sa 4. dimenzijom, a da si ti bio i vidio 5. dimenziju i biti ces mistican ...ako nisi spreman za ovo!?...neznam... 8)

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: sub aug 06, 2011 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
Gordan je napisao/la:
masterinho je napisao/la:
I da, malo je off topic..ali eto..novi sam na forumu pa mi nemojte zamjeriti. :toothy2:

jbg. @masterinho, ako nastavis citati ovaj forum, na putu si da vodis miran zivot, ne pratis televiziju niti ce te zanimati ovozemaljske nametnute vrijednosti, trendovi ili slicno te uvijek ces imati miran ali zagonetan smijesak, a svecenici ili slicni ce ti govoriti da ti ljudi koje vidis u slikama pred ocima su odredjeni za pakao, a kad ce netko biti pored tebe, osjecat ce neku smirenost kojom zracis, oblacit ces se totalno jednostavno, kosa ce ti biti duga i sijeda te pomalo neuredna i hodat ces gradom i izgledati ko da te boli kurac za sve ljudske ideale jer ces vidjeti svijet kakvim ga rijetko koji covijek vidi, govorit ces da postoji Bog ali i da postoje dobre i loše sile, te da se ljudi danas muče sa 4. dimenzijom, a da si ti bio i vidio 5. dimenziju i biti ces mistican ...ako nisi spreman za ovo!?...neznam... 8)

lp


ajde da je netko napokon rekao

:love3:

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: ned aug 07, 2011 4:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 12:24 am
Postovi: 9
2.znam je napisao/la:
Gordan je napisao/la:
masterinho je napisao/la:
I da, malo je off topic..ali eto..novi sam na forumu pa mi nemojte zamjeriti. :toothy2:

jbg. @masterinho, ako nastavis citati ovaj forum, na putu si da vodis miran zivot, ne pratis televiziju niti ce te zanimati ovozemaljske nametnute vrijednosti, trendovi ili slicno te uvijek ces imati miran ali zagonetan smijesak, a svecenici ili slicni ce ti govoriti da ti ljudi koje vidis u slikama pred ocima su odredjeni za pakao, a kad ce netko biti pored tebe, osjecat ce neku smirenost kojom zracis, oblacit ces se totalno jednostavno, kosa ce ti biti duga i sijeda te pomalo neuredna i hodat ces gradom i izgledati ko da te boli kurac za sve ljudske ideale jer ces vidjeti svijet kakvim ga rijetko koji covijek vidi, govorit ces da postoji Bog ali i da postoje dobre i loše sile, te da se ljudi danas muče sa 4. dimenzijom, a da si ti bio i vidio 5. dimenziju i biti ces mistican ...ako nisi spreman za ovo!?...neznam... 8)

lp


ajde da je netko napokon rekao

:love3:



Pa ocito nisam shvatio sto zelite reci... Jel me sprdate ili je poanta komentara da ulazim u nesto sto je ful sjebano citajuci forum te da možda nism spreman. sori nisan skuzia jbg, sprdajte koliko hocete al ono..

_________________
==Ludnica nije u ludnici, ludnica je izvan ludnice.
U ludnici su ljudi koji nisu uspijeli u vanjskoj ludnici==


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: ned aug 07, 2011 9:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
Citat:
Pa ocito nisam shvatio sto zelite reci... Jel me sprdate ili je poanta komentara da ulazim u nesto sto je ful sjebano citajuci forum te da možda nism spreman. sori nisan skuzia jbg, sprdajte koliko hocete al ono..


Ne sprdaju Te, to sigurno....Mislim da je autor time htio reci da budes shvatil da je zivot koji vodis jedna iluzija, da je skoro sve kaj procitas, cujes preko novina, tv-a itd. laz, da ti je zapravo takav zivot nametnut od strane nekih ajmo rec "JACIH IGRACA" pa kad to shvatis sigurno vise neces zeljeti gledat dnevnik ( :D ). Vise ces se posvetit drugim stvarima...

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke, reakcije??
PostPostano: ned aug 07, 2011 11:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 12:24 am
Postovi: 9
Citat:
Ne sprdaju Te, to sigurno....Mislim da je autor time htio reci da budes shvatil da je zivot koji vodis jedna iluzija, da je skoro sve kaj procitas, cujes preko novina, tv-a itd. laz, da ti je zapravo takav zivot nametnut od strane nekih ajmo rec "JACIH IGRACA" pa kad to shvatis sigurno vise neces zeljeti gledat dnevnik ( :D ). Vise ces se posvetit drugim stvarima...


Pa ukoliko je tako, naglašavam da kad sam rekao da sam novi na forumu, uistinu sam mislio novi. Ali na forumu, ne u 'traženju istine' jer u tome imam vec određenog 'iskustva'. Tu sam samo našao malo jednostavniji pristup informacijama. Nisam neka 'ovca' koja tek sad saznaje neke stvari pa bi me moglo uznemiriti novo saznanje da nije sve tako lijepo.

Napisao sam tekst o covjeku koji je vidio određena bica i kontaktirao ih iako nije znao vjerojatno ulogu 'elite' u svemu tome. Govorio sam o njemu ne zbog toga sto sam tupander koji je tek sad otkrio pravo lice društva nego o njemu jer mi je zanimljiv....jer je zapravo to na jedan način iskusio, tu 4. ili 5. dimenziju. On je to ocito vidio u praksi, a većina na forumu u teoriji.

I hvala na odgovoru. :thumbup:

_________________
==Ludnica nije u ludnici, ludnica je izvan ludnice.
U ludnici su ljudi koji nisu uspijeli u vanjskoj ludnici==


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz