Sada je: ned apr 28, 2024 5:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 12:02 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Pošto vidim da na forumu nema nijedna tema vezana za ovaj "vještački fenomen", volio bih da ovdje iskažete svoje mišljenje o Facebook-u.

Namjerno ga nisam stavio u forum "Manipulacija ljudskih bića" jer postoje oni koji ne smatraju da je facebook samo alat "onih iznad", a, uostalom, volio bih da iskažete svoje mišljenje i u vezi nekih drugih uloga facebook-a, koji ne moraju biti vezani za globalnu manipulaciju.

Inače smatram da je to jako koristan servis, ali se treba biti jako pažljiv prilikom korištenja.
Mislim, tačnije - siguran sam da je to jedan od projekata vezanih za kontrolu čovječanstva.

Čak sam, jednom, razmišljajući o tome došao do zaključka da je facebook možda žig zveri.

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 12:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Manipulacija bez pogovora.

Kontroliranje i arhiviranje informacija korisnika, ulazenje i privatnost ljudi, odvajanje covjeka od zdravog nacina funkcioniranja u drustvenom zivotu.
Mislim da je to online arhiva koja sakuplja podatke za ciu - katalog svih ljudi koji sam automatski razvrstava u rangove one koji po svojim informacijama i djelovanjima mogu biti prijetnja i koji se zatim dodatno prate pod povecalom.

Jedina dobra stvar, ujedno i obmana jest lak nacin na koji se mogu naci ljudi iz djetinjstva, proslosti. I tada si mozemo postavit pitanje; zar je onaj obrazeni bezobrazno bogati klinac koji je osmislio facebok to napravio s ciljem da zblizi ljude? sigurno ne. VEc da profitira. Na kraju krajeva da je njegov cilj imalo bio moralan nebi ga prodao cia-i i facebook nebi postavljao javno svoj rezim i pravila koja ne jamce privatnost nicijim informacijama - kada i nesto izbrisete, on to svejedno arhivira u pricuvi - s kojom dobronamjernom svrhom?
Odma u startu je jasna sotonisticka namjera.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 10:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
facebook, osim što je odličan alat za nadziranje ljudi kako ste vi gore spomenuli (još je bolji pošto ljudi se praktički samoinicjativno uključuju u vlastito nadziranje), je odličan alat za zaglupljivanje masa, kao što su i myspace, twitter i ostale društvene mreže (a i forumi nisu drugačiji, ljudi se ispovjedaju, govore svoje misli, većina postova se svodi na zajebanciju i prepucavanja) - ma općenito internet, televizija, svi audiovizualni mediji ukoliko se samo koriste za abavu zat(r)upljuju masu. mislim, i preko foruma vas se može nadzirati.

još da ne spominjem da je facebook baš stvoren jednostavno i primitivno za debile jer je jako lagan za koristit, a praktički se svodi na pregledavanje slikica i ostavljanje komentara za hranjenje ega, i tu i tamo za igranje koje igrice i osnivanje grupa koje kao utječu na javno mišljenje ljudi i kroz bunt mjenjaju stvari na bolje, a praktički se svodi na jedan glupi klik koji ništa neće poboljšati.

klik za "premijer je glup...", "spasite gladnu djecu", "spasite delfine", "volim isusa" ,"pijem svaki dan" itd. - kao da će to nešto promjeniti

ali to je naravno moje generaliziranje. da ne budem licemjer, imam i ja facebook profil, i gadim se sam sebi koliko vremena znam provoditi na njemu bez ikakva razloga, ali baš ikakvog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 12:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Izbriso fejs :-) Koliko se to god da iszbisati, prvo sve maunalno, a onda ubio account.
Nocas sam sanjao da sam bio na fejsu... čudan osjećaj.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
en1di0n je napisao/la:
Izbriso fejs :-) Koliko se to god da iszbisati, prvo sve maunalno, a onda ubio account.
Nocas sam sanjao da sam bio na fejsu... čudan osjećaj.


E valaj nisi XD
Nemozes se nikad izbrisati. Kada mislis da si se izbrisao mozes se uvjek vratiti jednostavnim ulogiranjem. Nema nacina.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 12:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
chiril stipsa je napisao/la:
en1di0n je napisao/la:
Izbriso fejs :-) Koliko se to god da iszbisati, prvo sve maunalno, a onda ubio account.
Nocas sam sanjao da sam bio na fejsu... čudan osjećaj.


E valaj nisi XD
Nemozes se nikad izbrisati. Kada mislis da si se izbrisao mozes se uvjek vratiti jednostavnim ulogiranjem. Nema nacina.

Na jednom drugom forumu sam naletio na ovo:
http://antisocial.nectareen.com/how-do- ... k-account/

E sad, dali je to trajni delete, namam pojma. Nemam facebook pa mi je svejedno. :mrgreen:

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 1:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Općenito te socijalne mreže su tu radi ljudi da se zabavljaju,većina ljudi koje znam svi na facebook-u i to svaki dan po nekoliko sati,pa i više.
Što se mene tiče sve te socijalne mreže myspace,facebook,twitter su tu da mlade ljude koji su u naponu snage barem ona nekolicina mladih koji razmišljaju svojom glavom drže u jednoj bolesnoj iluziji i većina ljudi će ni neshvaćaju da su to samo alatke da ih se drži u zatvoru pasti na foru i naravno to djeluje jel ljudi ne razmišljaju već svoje slobodno vrijeme provode na tim stranicama zabavljajući se i pišući komentare o stvarima koje ne da su glupe već imbecilne.
Ali većom budalaštinom smatram one emisije na novoj tv i rtl-u tipa red carpet,in magazin ove emisije su čak gluplje od onog mtv-a,a opet svi mladi ljudi barem većina to prate.
I onda se čovjek zapita,pa zašto,a odgovor je jednostavan zato što ti ljudi koji to gledaju su na frekvenciji razmišljanja tih tipova modernih sranja,samo u tim jednostavnim stvarima netko tko razmišlja vidi manipulaciju na razini podsvijesti.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
demiurge je napisao/la:
tu i tamo za igranje koje igrice i osnivanje grupa koje kao utječu na javno mišljenje ljudi i kroz bunt mjenjaju stvari na bolje, a praktički se svodi na jedan glupi klik koji ništa neće poboljšati.

Na faceu se prosirila ideja o otvaranju zeitgeist caffe bara u Zgu i evo, uskoro ce biti otvoren XD

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Nista nije samo crno ili samo bijelo :D

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 7:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
E vidiš kad se otvori onda bi bilo lepo da se svi udostojimo naci na kavi / pivi / ili otrovu po vlastitom izboru :-)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon aug 24, 2009 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
neloša ideja, ja bi peyote ili acid čvaknul :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto aug 25, 2009 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Salvia Divinorum, Iboga, Magic Mushrooms, DMT :-)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto aug 25, 2009 9:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Facebook...
'tu kurabe u izlogu sedu - pušu, čutu, prolaznike gledu'...
...amsterdamski izlozi virtualnog svijeta... :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto aug 25, 2009 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
Citat:
Salvia Divinorum, Iboga, Magic Mushrooms, DMT


haha, treba to znat nać :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto aug 25, 2009 5:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Multifunkcionalna platforma.

Raznorazni ljudi imaju raznorazne interese, pa to sve ovisi o percepciji kako na to gledamo.

Platforma, kao platforma - ništa posebno, jednostavna, kako je netko spomenuo prije - i manje svjesni ljudi ( sa manje znanja ) ga mogu s lakoćom pratiti i sudjelovati. Programski poboljšana verzija one "kupljene ideje" koja je prvobitno osmišljena za takvu nekakvu interakciju na nekom sveučilištu ( ili skupine njih )... dakle, "u ime znanosti" - napravio se profit.

Razgovarao sam o tome sa nekim prijateljima "kompjuterašima" i uvijek postavim pitanje:

"Od čega Facebook živi?"

Nema reklama, ništa se ( direktno ) ne prodaje. Besplatna registracija članova. Jes stranica posjećena do boli, ali promet i mjesto na serveru ( serverima ) koštaju. Tko to FINANCIRA???

Neki bogataš - frik? Mislim da baš i ne...

Jeftinije je nekoj organizaciji ( kao npr. CIA, NSA ili kako se god zove ) održavati Facebook, nego zaposliti 100-200 profesionalnih agenata koji špijuniraju ljude i istražuju štogod ih god zanimalo... Možda je to "dogovor" i "investicija" od više organizacija međusobno odvojenih, ali koje imaju neke zajedničke ciljeve i/ili interese. Ovako ima je lakše i jeftinije nadgledati tko koga, gdje i kada... tko je kome stavio ili tko se možda zna s nekim tko im je interesantan/na.

Uglavnom, interesa i ciljeva valjda ima nekoliko, pa nije ni bitno... tko želi biti tamo - neka bude, tko neće - ne mora.

Osobno, ne gubim vrijeme na Facebook-u jer nema baš previše pametnoga tamo za pročitati...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto aug 25, 2009 9:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 13, 2009 2:10 pm
Postovi: 34
Lokacija: Hrvatska
Slažem se sa rečenim da je to (izmeđuostalog!) jedan od načina konrole ljudi koji sami dobrovoljno daju informacije od toga tko im je rodbina, koja su im uvjerenja, što vole i sl.
Ali ipak ne treba ni biti paranoidan po tom pitanju i opterećivati se. Imam profil ali u njemu nema ničeg intimnog i ne "urlam" na sav glas svoje stavove,uvjerenja i interese. Ukratko, baš sam dosadna osoba. :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sri aug 26, 2009 4:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Ako je netko htio imati vaše podatke već ih ima. Ako vam facebook zbilja smeta, prestanite izražavati svoje mišljenje na forumu, jer to nije ništa različito od fb-a. Svaka vaša poruka prođe kroz neki ruter, gateway i sl. gdje se dekodira i može se snimiti. Mobilna telekomunikacija se može snimati. Dakle ako vam zbilja smeta facebook, onda nema više surfanja, mobitela i privatnih mailova. Samo na službeni mail i to je to.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pet aug 28, 2009 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
ma, uopće nije bitno.
što mi mogu kad znaju sve o meni?
da ne kažem što
manipulirat nas mogu što manje to što više znamo, a naše znanje se povećava svaki dan, pa nabijem i cia i sotoniste na onu stvar

btw, ako se netko želi sprijateljit ime mi je Čika Tomo na fejsu, recite da ste s galaksije, i koje naravno :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sri sep 02, 2009 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Isto što i youtube, Myspace, vaša televizija. Facebook je tehnologija, ali ne znači da će na vas uticati negativno. Od vas zavisi koga slušate tamo.

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 11:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
Huh....

Ovako...Vecinom te Socijalne Mreze,razni siteovi sto za skidanje muzike,za foot fetish,za SM se prvo pokrenu sa nekim sitnim novcem sa nekim ne tako jakim Serverom,recimo 2xdual core CPU bi itekako bilo sto se kaze taman...sigurno se ima para za pocetak,tu se odma nadovezuju banneri,ads,takozvane reklame nama djeluje smijesno ali na reklamama se intrnet vrti a svaki dan i milijarde dolara kruze samo od reklama...tu se odma traze donatori,sponzori,ulagaci itd...

Kad se na socijalnoj mrezi popne broj korisnika na 100 hiljada ili za neki vrtoglavo veliki broj ljudi tada se vec Software-ske firme bore da se njihov Proizvod koristi kao alat za webdesign,za odrzavanje datoteka,servera,itd...Zasto?Jer vide potencijala u tim Site-ovima...

Autor jedan kaze da facebook nema reklama...Zaista jel ikad bio na Facebook-u pitam se,reklame se nalaze u profilima,jer tamo ima vise mjesta,nema mjesta na pocetnoj stranici Facebooka da se stavi 5000 reklama kamoli milione zar ne?Samo cu nekoliko reklame staviti...A ostalih 900 miliona nek autor sam trazi

http://www.vecernji.hr/slika-500x329/vi ... ika-121762

http://content.zdnet.com/2347-10532_22- ... ntent;col1

http://www.facebook.com/people/Guy-Vaz- ... 1226329183

http://www.facebook.com/people/Angel-Gu ... 1333931195

Ne prikazuju se slike kako treba pa sam ovako stavio linkove..Nesto nece neznam :-#
Da li autor zna da facebook ima preko 400 miliona korisnika,da na toj fazi ljudi iz biznisa lete kao uragani samo da im firma bude reklamirana na facebook-u.


Da li autor zna da Facebook ima redovne ulagace?
Accel Partners:Ulozio $12.7 miliona dolara
Microsoft:$240 miliona dolara za 1.2% posto udjela ili ucesca u facebooku
Kineski bilioner Li Ka-Shing ulozio $120 miliona dolara

A dalje nek autor istrazi koju mreznu infrastrukturu Facebook koristi,i koja je marka tog proizvoda,ja sumnjam na CISCO a Autor?

Pratim ovaj sajt pa recimo dobrih nekoliko mjeseci i nigdje nisam do sada vidio da imate mehanizam kojim razlucujete sta je zavjera a sta nije.Nigdje nisam primijetio Kriticko razmisljanje.Nego selektivni pristup svemu ili ironiju.Jedino sam primijetio ako jedan kaze da je Area67 u iranu puna gustera,dinosaurosa,reptilskih oblika ljudi i ako je ta teorija popracena knjigom ili sa par knjiga ciji je autor dobio nogu od fizike,hemije,psihologije,biologije i ako se bar jos 10 ljudi slozi sa njim to je zavjera....

Zaista mogu imati veoma veoma dobru mastu..ali nekad ljudski um nema granica sto se i potvrdjuje u psihologiji.Koliko smo puta spomenuli CIA-u ispade da ta sluzba ima preko 100 miliona uposlenih da bi mogla napraviti sve te silne zavjere.Zavjera ima ali u tolikoj bas mjeri ne postoje dokazi na zalost ili na srecu...

U jednoj temi vise doticnih autora traze dokaze indirektno,a u drugoj temi potvrdjuju nesto bez dokaza.

Hvala bogu pa jos nema Alternativne Psihologije..koja doduse pomaze da se shvati ovakva hajka oko zavjera i oko odbijanja svega sto je u suprotnosti...

:love6:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz