Sada je: sub apr 27, 2024 10:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri jan 27, 2010 9:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
[-X bas si \:D/ =D>

Zasluzujes :love12: :angel4:

Na prvom mjestu voljeti sebe, pomagati samom sebi. u drugi plan ide sve ostalo.
sto vrijedi pomagati siroti kada sebe ne spasavas .
Na stranu 2012, kultasa koji zgrce lovu pisuci itd...

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri jan 27, 2010 9:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 22, 2010 6:51 am
Postovi: 35
[quote="villy"][-X bas si \:D/ =D>

Zasluzujes :love12: :angel4:

Na prvom mjestu voljeti sebe, pomagati samom sebi. u drugi plan ide sve ostalo.
sto vrijedi pomagati siroti kada sebe ne spasavas .

To mi izgleda kao OPS a ja niti meso ne jedem jer ne želim ubijati bića 2 denziteta! A ti??

Jednom sam obećala da ću se do smrti boriti za pravdu i ljudska prava i neću prekršiti svoju riječ.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri jan 27, 2010 10:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
pijem samo krv na slamku, pijes li je ti :) BU!

Stvarno :notworthy:

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri jan 27, 2010 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 22, 2010 6:51 am
Postovi: 35
villy je napisao/la:
pijem samo krv na slamku, pijes li je ti :) BU!

Stvarno :notworthy:

Ne pijem krv al obožavam crvenu boju i Che Guevaru jer je bio tako seksi!
Sad ćeš reći kult, opsesija i td... Zašto tebe može fascinirati David Icke a mene ne bi moga o Che? Che je bio više seksi iako je David pokazao svoje gole metafore na fotki u svojoj knjizi! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri jan 27, 2010 10:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri jan 27, 2010 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 22, 2010 6:51 am
Postovi: 35
villy je napisao/la:

obožavam Azru (iz moje je mladosti kad smo bili djeca cvijeća i sanjali o sreći) ali trenutno sam u nekoj sirovoj fazi. Valjda zato jer me ovaj forum pretvorio u toreadora kao i uvijek na svakom forumu na ovu temu. Baba partizanka pretvara se u toreadora pa je napadaju ljudi-bikovi zbog crvene boje. A crveno je boja života i strasti. Umorna sam od koride.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri jan 27, 2010 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 22, 2010 6:51 am
Postovi: 35


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet jan 28, 2010 6:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Nalyada je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
molio bih te da stanes na tren, udahnes duboko te se preupitas sljedece:

a.) sto tocno zelis od ziwota (to samoj sebi odgowori, ne trebas meni/nama)?

b.) sto zelis od korisnika owog foruma?

c.) na kraju odskrolaj do nekoliko swojih postowa na owoj temi pa se zapitaj zasto imas ogromnu potrebu da omalowazawas korisnike foruma i informacije koje ti nude?

sta je najgore, siguran sam da nisi ni procitala kontejnersku swijest, predatorow um, mentalne programe, psihopatiju, gnostiku i ostale wrijedne informacije, no primjecujem da te to ne sprecawa u konstantnom napadanju swega sto nije po twojoj mjeri i sto se ne uklapa unutar twojih mentalnih programa.

i na kraju, posto widim da bi se owo moglo otegniti do beskrajnosti jer nemas wolje ni energije da odwojis par sati nawedenim linkowima, mozda bi bilo pozeljno da administratori zakljucaju owu temu dok se stwari ne stisaju.

:love3:


Kad već drugima znaš dijeliti uputstva što da čitaju, molim te pročitaj od početka ovaj forum da vidiš tko je prvi počeo vrijeđati! Zašto misliš da sam trebala okrenuti i drugi obraz?
Tko je prvi počeo upirati prstom i govoriti "ti ne znaš, ti nemaš pojma..." Evo sad kažeš siguran i da nisam pročitala..... To ti je pogodak ko prstom u guzicu i vrijeđanje nečije inteligencije.


Zasto to vredja tvoju inteligenciju? Mislim da se badass izrazio na grub nacin, medjutim na osnovu nacina na koji si ti napisala neke stvari moze se zakljuciti da nisi procitala neke vrlo znacajne materijale na forumu kao sto su Gurdjijev, Predatorov um ili Kontajnirana svest. Ako nisi procitala te materijale, nije nikakav problem, stvar tvog izbora, ali u tom slucaju nije jasno zasto si se tako brzo "naljutila" na badassove izjave. Evo na primer ova tvoja izjava:
Citat:
daco je u pravu, u meni je mnogo malih ja koji govore u isti glas. Moj tata kad je imao 3 godine i otjeran u Jasenovac, moj djeda kojeg su domaći izdajnici vodili na strijeljanje a partizani spasili, moja sugrađanka kojoj su domaći izdajnici iskopali oči, učenici iz Kragujevca strijeljani u istome danu, siročad sa Kozare, moj drugi djeda vrhovni komesar bataljona (s kim se ponosim) i moja baka predsjednica AFŽ-a koja je poznavala i Tita i V. Nazora. Eto svi oni govore kao i duh kraja u kojem živim i gdje su okupatori i domaći izdajnici najviše zla nanijeli narodu i zato se ovi ljudi najviše ponose svojim antifašizmom.


Ako si procitala te materijale onda verovatno znas sta je daco hteo da kaze, a to svakako nije ovo sto si ti napisala, jer "mnogo malih ja" ne mogu govoriti u isti glas. Ne mozes reci da je daco u pravu, odnosno sloziti se sa njim, a zatim napisati ovako nesto. To bi znacilo da ti nisi shvatila sta je daco hteo da kaze, kao i da nisi procitala one linkove koje je stavio badass. Postoji i druga opcija u kojoj si ti sve procitala i vrlo dobro znas sta je daco hteo da kaze, ali si opet napisala onako nesto. U takvom slucaju, to bi bila obicna propaganda/manipulacija, cije koriscenje je u najmanju ruku nezrelo, jer je vecina ljudi na ovim prostorima, a cini se i na ovom forumu, osetila rat ili njegove posledice, na tezi ili slabiji nacin. I siguran sam da skoro svako od nas ima nekog stradalog u ratovima u poslednjih pola veka i vise.
Ako malkice bolje razmislis Nalyada, videces da badass zapravo nije vredjao tvoju inteligenciju, nego se cak postavlja prema tebi kao prema iskrenoj i inteligentnoj osobi, jer je ocigledno zakljucio da je prva mogucnost po kojoj ti nisi procitala materijale bliza istini, a ne ona po kojoj si ti sve shvatila ali se sluzis manipulacijom.

Citat:
A sad vidim da je znao držati i ovce u toru jer kad je on umro stvorila se nova Balkanska new age rasa mentaliteta pacova koja se savija pred zapadom i devastira domaće gospodarstvo.


Mozes li objasniti sta podrazumevas pod "nova Balkanska new age rasa mentaliteta pacova"?


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet jan 28, 2010 7:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 22, 2010 6:51 am
Postovi: 35
[quote="Aragorn"][quote="

Za početak, na ovom forumu počela sam isključivo izlagati svoje mišljenje sa stanovišta svoje profesije. Ako bolje pogledaš nisam ja počela sa optuživanjem kako netko ništa ne zna. I zašto misliš da ja ne znam svoju profesiju koju sam upotrijebila razmišljajući o temi na početku. Tužba protiv mrtve osobe bi u svakom dijelu univerzuma bila odbačena.
Zašto misliš da nešto nisam pročitala ako to percipiram na neki drugi način? I zašto bih ja trebala kao pročitati ono na što mi oni upiru prstom a nisu odgovorili na moja pitanja kao što, vidim, nisu ni pročitali kasiopejske skripte? Zašto je Icke vjrodostojniji od kasiopejaca? Ovdje ima previše opsesije Davidom Ickeom i vanzemaljcima a zanemarivanje vlastite duše i vlastite misije postojanja. A to je za mene OPS. Rekla sam da je David Icke genijalac ali i pisac koji kao svaki pisac opotrebljava metafore. Kad pisac kaže da je djevojka cvijet, sasvim sigurno nećeš razumjeti da je ona biljka. David Icke je samo čovjek, ovdje se štuje kao idol i nitko se ne pita koliko je na tome zaradio??!!

Ako nisi čuo što je new age, otiđi na stranice Laure Night. Tome novom trendu sam dodala Balkan jer smo sa Balkana i mentalitet pacova jer pacov ide u svaku rupu koju primjeti što znači u skladu s modom!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet jan 28, 2010 9:28 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
:ontopic:

Tajna popularnosti Josipa Broza Tita

"Josip Broz Tito još je za života postao mit. Bio je utemeljitelj i dugogodišnji predsjednik federativne socijalističke Jugoslavije, u kojoj je - pod parolom „bratstva i jedinstva“ - uspio držati zajedno sedam naroda, više od četrdeset godina. Bio je komunistički vođa, kojeg su voljeli na Zapadu i koji je iskoristio sukobe dvaju blokova kako bi se promovirao za neutralnog vođu stotinjak zemalja Trećega svijeta, tzv. nesvrstanih. Za jedne je bio i ostao „najveći sin naših naroda i narodnosti“ a za druge najveći zločinac s ovih prostora, koji je odgovoran za smrt tisuća neistomišljenika. Ne želeći ovim člankom na bilo kakav način vrednovati njegov život i rad, ili se svrstavati među njegove pobornike i kritičare, ipak moramo priznati kako je bio i ostao prilična zagonetka ali i najveći jugoslavenski brend."


..."Tito i njegovi propagandisti su znali da su najjače oružje u kreiranju identiteta i imidža - mediji i obrazovni sustav. Tako smo od malih nogu učili sve o Titu. Pod kožu su nam se najprije uvukle priče o njegovim psima Luksu, Tigru i Polaku, veselom djetinjstvu u Kumrovcu, a potom putovanjima pod lažnim imenima i stvaranju komunizma kao životnog ideala… O Titu smo učili kao o Supermanu. On je jednostavno mogao sve. A to je bilo dovoljno da zagolica dječju maštu. Nismo ga doživljavali kao ozbiljnog i opakog vođu, već prijatelja. Na koncu o propagiranju bliskosti svjedoči i sama titula „drug“, kojom se sam Broz okitio u novoj Jugoslaviji."...

ili



ili pak

Josip Broz Tito - biografija

..."Josip Broz rodio se u malom selu Kumrovcu na Sutli, u najzapadnijem dijelu Hrvatskog zagorja 7. maja 1892. godine kao sedmo od petnaestero djece roditelja Franje (Franceka) i Marije Broz, rođene Javeršek. Mali "nesporazum" oko toga biografskog podatka, s obzirom da se Titov rođendan slavi na dan 25. maja, objasnili su njegovi biografi činjenicom da je Josip Broz za vrijeme svoga dugogodišnjeg revolucionarnog rada bio prisiljen da se služi lažnim papirima i dokumentima, pa je tako i u jednom vojničkom dokumentu austro-ugarske vojske zabilježeno da je rođen 25. maja. A upravo na taj dan (25. V 1944.) izvršen je i desant na Drvar. Rođendan je ostao, pa ni sam Tito nije želio da se taj datum mijenja kad ga je narod već prihvatio. Sin oca Hrvata i majke Slovenke, Josip Broz nije osjećao nikakvih nelagoda zbog te okolnosti, jer između dvije susjedne zemlje nije bilo antagonizma ni netrpeljivosti. Josip Broz je mnoge dane djetinjstva proveo kod djeda Martina preko Sutle, te naučio odlično slovenski, zbog čega je imao poteškoća kada je pošao u hrvatsku osnovnu školu."...

ili od svega pomalo?

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned feb 07, 2010 11:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Direkta Veza na predavanje iz dokumentarca "roman empire today"




_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon feb 08, 2010 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 22, 2010 6:51 am
Postovi: 35
Aristotel je smatrao da ljudsko mišljenje ne može odražavati objektivnu stvarnost niti
spoznati objektivnu istinu, ako samo nije postavljeno na sigurne principe. Pokazuje da je
metoda indukcije put do spoznaje, da se od pojedinacne stvari dode do odredenog pojma.
Kaže da svako živo biće ima sposobnost opažanja, ali ljudi se odlikuju još i time, da
zamijeceno mogu zadržati u sjećanju. Dakle od zapažanja dolazi do sjecanja, odatle
uslijed čestog ponavljanja – iskustvo o dotičnom predmetu, a samim iskustvom čovjek
stjee praktično umijeće i znanje. Predmet opažanja je samo pojedinačno, a pojam, kao
opće – odnosi se na mnoštvo pojedinačnog, i do njega se dolazi putem indukcije.
Medutim, spoznaja ne ostaje samo na pojmu, jer se pojmovi u nekom sudu mogu opet
svrstati pod još općenitije pojmove, cime Aristotel prelazi na učenje o kategorijama tj. o
najopćenitijim predikatima. Aristotel ih je našao 10: supstancija, kvantiteta, kvaliteta,
relacija, mjesto, vrijeme, položaj, posjedovanje, djelovanje i trpljenje. Da bi se ljudsko
mišljenje moglo održati, ono mora imati osnovne principe, koji će biti opće važeci i neće
ih trebati dokazivati. Aristotel ih svodi na ova tri: princip identiteta (sve što je istinito
mora se potpuno samo sa sobom podudarati), princip kontradikcije (nemoguće je da se
jednome i istome na isti naćin jedno i isto odredenje dodaje i ne dodaje), te princip
iskljucenja trećeg (izmedu kontradiktornih stavova ne može biti trećeg).
Prema tome Aristotelova logika (on je zove analitika – vještina razdvajanja) nije sama
sebi svrha, niti se bavi praznim apstrakcijama, nego polazi od realnog, pojedinačnog
predmeta, i proučava kako se on spoznaje u sadržajnom mišljenju. Dosljedno tome,
Aristotel kaže, da je objekt opažanja postojao prije samog opažanja te da će on i dalje
postojati ako se to opažanje ukine. Stoga sudovi mogu biti pozitivni (istiniti) i negativni
(lažni).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon feb 08, 2010 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
pametan je bio taj Aristotel.
no postoji teza, da je Aristotel svoju logiku dobio gotovu iz Indije, da mu je njegov nećak,
koji je pratio Aleksandra Velikog, donio tekst Nyaya-sutre.
:)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon feb 08, 2010 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Nalyada je napisao/la:
Aristotel kaže, da je objekt opažanja postojao prije samog opažanja te da će on i dalje postojati ako se to opažanje ukine. Stoga sudovi mogu biti pozitivni (istiniti) i negativni (lažni).


http://www.foi.hr/CMS_library/kolegiji/ ... gika05.pdf

samo zato sto, po aristotelu, sudowi mogu biti pozitiwni i negatiwni da li to znaci da JESU? i sto su uopce pozitiwni i negatiwni sudowi? opisi nas samih? sto TI kazes?

:love12:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto feb 09, 2010 6:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 22, 2010 6:51 am
Postovi: 35
bad.ass je napisao/la:
Nalyada je napisao/la:
Aristotel kaže, da je objekt opažanja postojao prije samog opažanja te da će on i dalje postojati ako se to opažanje ukine. Stoga sudovi mogu biti pozitivni (istiniti) i negativni (lažni).


http://www.foi.hr/CMS_library/kolegiji/ ... gika05.pdf

samo zato sto, po aristotelu, sudowi mogu biti pozitiwni i negatiwni da li to znaci da JESU? i sto su uopce pozitiwni i negatiwni sudowi? opisi nas samih? sto TI kazes?

:love12:

Aristotel smatra da čovjek prije prihvaćanja zaključka mora shvatiti logiku tog zaključka. U ovom zaključku ne vidim nikakve logike, samo svjedočenja osoba koje ništa ne znače.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto feb 09, 2010 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Nalyada je napisao/la:
Aristotel smatra da čovjek prije prihvaćanja zaključka mora shvatiti logiku tog zaključka. U ovom zaključku ne vidim nikakve logike, samo svjedočenja osoba koje ništa ne znače.

molio bih te da pojasnis owo...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet feb 11, 2010 3:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Nalyada je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
Nalyada je napisao/la:
Aristotel kaže, da je objekt opažanja postojao prije samog opažanja te da će on i dalje postojati ako se to opažanje ukine. Stoga sudovi mogu biti pozitivni (istiniti) i negativni (lažni).


http://www.foi.hr/CMS_library/kolegiji/ ... gika05.pdf

samo zato sto, po aristotelu, sudowi mogu biti pozitiwni i negatiwni da li to znaci da JESU? i sto su uopce pozitiwni i negatiwni sudowi? opisi nas samih? sto TI kazes?

:love12:

Aristotel smatra da čovjek prije prihvaćanja zaključka mora shvatiti logiku tog zaključka. U ovom zaključku ne vidim nikakve logike, samo svjedočenja osoba koje ništa ne znače.


Na koji zakljucak mislis? Mozes li da pojasnis da li svedocenja ne znace nista ili osobe?





Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet feb 11, 2010 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Aragorn je napisao/la:
Nalyada je napisao/la:
Aristotel smatra da čovjek prije prihvaćanja zaključka mora shvatiti logiku tog zaključka. U ovom zaključku ne vidim nikakve logike, samo svjedočenja osoba koje ništa ne znače.

Na koji zakljucak mislis? Mozes li da pojasnis da li svedocenja ne znace nista ili osobe?

i mene zbunjuje owa (ocigledno) gramaticki neisprawno konstruirana recenica, no pojasnjenje jos nisam dobio... :-k

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet feb 11, 2010 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:48 am
Postovi: 56
RAZBOJNIK

_________________
121 mars p c


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto feb 16, 2010 8:35 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 28, 2008 8:53 pm
Postovi: 20
Lokacija: TU SAM DI SAM
Meni je moja baka koja je preživjela 2 svjetski rat rekla da je njoj reko neki zagorac da je čovjek po imenu Josip Broz Tito poginuo u 2 svjetskom ratu,a zamjenio ga je dvojnik iz Bjelorusije.
Jovanka u javnosti nije smjela ništa reč o tome jer bi ju likvidirali.
E sad jel to istina ili nije neznam,ali vjerujem svojoj baki :) .

:hello2:

_________________
"Ljudi koji pokušavaju napravit ovaj svijet gorim,ne uzimaju dan odmora,kako bih mogo ja"-Bob Marley


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz