Sada je: uto jun 04, 2024 6:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Samo jedno pitanje... Smatrate ideju? Bez mozda!
Da! 87%  87%  [ 20 ]
Ne! 13%  13%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 23
Autor/ica Poruka
 Naslov: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: pet jun 26, 2009 11:22 pm 
Pozdrav svima, ovako da zapocnem pricu jednu, malo je mozda pre naivna ali sigurno sto stoji je da je vrlo dobra ideja i da ima sve moguce temelje. Nisam siguran kako, niti na koji nacin ali ZNAM, osjecam i 100% sam uvjeren da je ovo itekako moguce napravit.

Pokusajte, samo na momenat me pratit bez smijanja, trazenja zasto ne ili nekakvih negativnih pogleda na sve ovo.

Danas, kako sam gledao onog stand up komicara zvanog Lewis Black ( http://www.youtube.com/watch?v=EXmtQii9 ... playnext=1 ) i nekako sam dosao do zakljucka da bi trebao istrazit tog tipa pa sam otisao na njegov website i vidio da je glumio u jednom starijem filmu ( 2006 ) koji se zove Accepted.

Da objasnim sada o cemu se radi i zbog cega je mene sve lupilo kako me lupilo.

U filmu se radi o tome kako mladji ljudi koji zavrsavaju srednju skolu pokusavaju se upisat na fakultet. Sad glavni lik, koji je inace bio jedan od normalnijih naravno da se sprdao tokom citavog skolovanja i sa time se sjebao u smislu pogleda na faxove. Di god da je slao zamolbe nije uspio da upadne. Posto je imao rigoroznije roditelje koji su full htjeli da ide na fakultet, desilo se to da je on izmislio fakultet sa jos par ljudi. Uglavnom, dosta se prijavilo u taj nepostojeci fakultet, poslali cak lovu za sve itd... I na kraju bla bla bla... Da skratim pricu jer americki filmovi vec svi znamo kako zavrsavaju.

Poanta svega je dok sam gledao taj film, koliko god djetinjast bio, koliko god abstraktan mozda bio, znate sta cu vam reci. IMA ITEKAKO SMISLA.

Dakle, ostavimo na stranu sada lovu. Ovaj momenat ostavite lovu izvan gledanja svega i skoncentrirajte se na ideju.

Na svijetu, u hrvatskoj recimo postoji jaaaako puno ljudi kojima je dosta:
- Ucenja onoga sto im ne treba i sto ih apsolutno ne zanima
- Ponasanja u nekakvom rigoroznom sistemu di moraju slusat i radit kako im se kaze.
- Placanja nekakvih abnormalnih cifri da bi se upisali u neki fakultet

Sve to ljudi kao ljudi trpe kako bi dobili nekakve statuse u svome zivotu. Dali doktorate, dali magisterije ili kako god da ljudi to zovu no ipak postoji jedna skupina ljudi kojoj se:
- SERE OD DIPLOMA! Tog obicnog papira koji ti samo sranja donese jer te isprere do kraja!
- Sere od ovog rigoroznog sistema, ove holografije di smo strpani premda smo sami pristali na ovo.
- Svakodnevnih dizanja, ucenja necega sto te ama bas apsolutno ali apsolutno ne zanima. Nije problem ucit za dobit znanje. Pitanje je sta mi ucimo i koliko to zelimo!
- Stvari koje moramo ucit napamet bez da koristimo i malo KREATIVNOSTI!
- Stvari koje nas nikada nece dovest na vecu razinu k vragu ma ne samo kao bica vec kao kompletnu civilizaciju
- Stvari di ne mozemo razvijat i bavit se necime sto ce pomoc NAMA a ne samo nekoj njusci.
- A da ne govorim stvari koje sve sto rade jest da nas ZATUPE!

Di su nestali pojmovi poput:
- Kreativnosti
- Self evolving-a odnostno kontinuiranog unapredjenja sebe kao osobe, bica koji kroci ovom predivnom planetom
- Ljubavi prema bliznjima, ljubavi prema sebi
- Postovanja
- Kulture
- Shvacanja astrologije i astrofizike
- Shvacanja fizike, kvantne fizike odnosno ovog naseg materijalnog svijeta jer to je JAKO BITNO ZA ZNAT TAKODJER!
- Shvacanja visih svijetova, visih realnosti
- da ne nabrajam... Shvacate poantu.

Ja ovdje ne pricam o nekakvom HITU i IN stvari. Jebe mi se za to. Jebe mi se za novac. Jebe mi se za bilo sta sto je povezano sa bilo jebeno cime sto ovaj jebeni princip svijeta jebeno prezentira da to ovako prosto docaram. K vragu, ja ovdje pricam o STVARNOM zivotu koji nas okruzuje. Koliko ljudi moze za sebe reci da je napredovalo? Koliko ljudi moze za sebe reci da kuzi pojmove astrologije/astrofizike, nacina na kojeg ovo nase tijelo funkcionira, nacina putem kojeg nasa materija funkcionira? Koliko ljudi moze za sebe reci da SHVACA barem malo sebe kao osobu? Da on zna tko je i sta je? Na kraju krajeva, tko od nas ovdje na ovoj planeti, uzmimo samo hrvatsku za sada moze meni doci i reci da IMA MJESTO osim virtualnog svijeta di moze PRICAT sa svojim tipom ljudi, ucit kroz njih kao sto ce i oni ucit kroz njega?

Mjesto na kojem moze stvorit svoju kreaciju, mjesto di se moze povezat i shvatit u drustu PRAVO ZNACENJE ZIVOTA i kako funkcionirat u istom. Mjesto di ce biti ucenik i ucitelj u istom momentu. Mjesto di ce moci koristit ideje koje je dobio spoznajom, znanje koje je dobio spoznajom i putem kvantne/fizike NAPRAVIT TO a da on ima znanje za to.

Uglavnom, pala mi je ideja da se k vragu vise krene radit Institut za Metafiziku Te Napredne Znanosti. TA STVAR NE POSTOJI! Ta stvar je toliko abstraktna da bi ista USPJELA SAMO TAKO! Isto tako sam siguran u slijedece:

- Da bi ja prvi donirao maksimalno sto mogu da se ova stvar realizira. Em financija, em vremena, em znoja truda ma apsolutno svega pa makar ja sam ne napredovao u ovom svijetu zbog toga ali se stvara CASNA stvar. Nesto sto ce POMOC ljudima opcenito a ne samo nama. Nesto sto ce STVORIT nesto a ne UNISTIT.
- Da je puno ljudi koji se recimo bave fizikom i kvantnom fizikom, astrologijom, bioenergijom te raznim ostalim aspektima tipa reiki koji bi sa GUSTOM dosli prenjet svoje znanje, naucit nesto vise od samih ljudi i upoznat se, stvorit si krug prijatelja koji TE SHVACAJU i zele SLICNO sto i ti od sebe, ovog svijeta, ovog zivota a to je ZNANJE i STVARANJE a ne NEZNANJE i UNISTAVANJE!
- Da je puno ljudi na svijetu koji su financijski potkovani i koji ZIVE METAFIZIKU i koji bi unjeli dasak nade ovome!
- Da je jako puno ljudi koji bi ovome PRISUSTVOVALI sa gustom a samo otvaranje ovakvih stvari SJEBALO BI KONCEPCIJU SVEGA i ljude dalo na RAZMISLJANJE sto je najbitnija stavka svega! Obrazovanja koji se odnosi na SELF OBRAZOVANJU sa ciljem da ti osoba koja je iskusnija samo da puteve i ako radis nesto sto ne treba da ti olaksa put kako i di doc ako ti treba a ne standardan tip obrazovanja di te trpaju besmislicama.
- Da obrazovanje nema LIMITA! Traje dokle traje. Starta sa upisom i traje dok jebeno ta osoba nije spremna i ne zeli napustit stvari. Takva stvar traje CITAV ZIVOT i ostaje u predivnom sjecanju a od tebe stvori osobu koja postane novi anstajn. Osoba koja je svjesna svih svojih sposobnosti, osoba koja poznaje astrologiju, astrofiziku, kvantnu fiziku, metafiziku, fiziku do fascinantnih granica. Osoba koja je toliko kreativna da niti jedan pHD.ovac ili bilo koji drugi tip diplome ne moze se nosit sa njim i njegovom snagom uma, znanja i kreativnosti.

Ja jednostavno, znam da sam mozda malo cudan ali ljudi ja jednostavno vise ne mogu. Ne mogu gledat kako se sve ovo raspada i ne PODUZIMAT ama bas apsolutno nista u stvarnosti a ne virtualnom svijetu. Svakim danom sve vise i vise ljudi se budi. Svakim danom sve vise i vise ljudi postaju ONO STO JESU htjeli oni to ili ne htjeli. Pitanje je samo momenta kad ce se ovakva stvar razvit i nastat a hrvatska je idealna pozicija za ovakvu stvar.

Koliko bi samo vanjskih predavaca doslo ovdje sa gustom predavat. Ja sam siguran da ako bi se pokrenulo da bi i Icke dosao i ostatak kompanije tipa willcock. Koliko li je samo elite svjetske upuceno u ovo. Samo je primjer bez obzira sto je on bio i kakav je pokojni M.J. Ma siguran sam da se ovo da izvest. Imamo Oprah k vragu koja kakva god da bila sigurno bi nas spomenula i pogurala jer zena pa makar zbog nekakvih sakrivenih, svojih interesa radi nesto sto NITKO NE RADI i to ne mozete osporit. Svako osporavanje pokazuje samo koliko li smo ljubomorni a ne svjesni. Vjesti bi brujale o ovome. Ovo bi bio opci kolaps i to je ono sto ovaj svijet treba! Globalan shake-up jer ako se otvori INSTITUT za ovo, ljudi koliko god da to gledaju kao abstrakciju u svojoj dusi, svojoj podsvijesti ovo bi poceli shvacat ozbiljno i pitanje je samo momenta koliko bi trebalo da to ispliva na povrsinu!

Ovu ideju startao sam pisat kao tekst i nesto dobro i na pola puta od kad se svadjam sam sa sobom dosao sam do zakljucka da ovo jednostavno treba biti napravljeno i da je moguce do kraja jer za ovo ti ne treba skola. Ne treba ti doktorat i bilo kakav shit da bi ti ovakvu stvar otvorio. OVO je NOVA BRANZA, nesto sto ne postoji i NITKO ali AMA BAS NITKO ako imas jezik i svoje ja ti NE MOZE osporit ovakvo otvaranje.

Jebes hijerarhiju. Jebes lovu ( premda je potrebna u abnormalnim kolicinama za ovakvu stvar ). Jebes sve to skupa. Bitna je ideja da kad ju pogledas u buducnost u samo jednom momentu istu vidis kao totalan ali totalan uspijeh no ne mene, tebe ili nekog sa ovog foruma. Uspijeh NAS kao ljudi, dokaz da SMO TU I DA SE NEDAMO! I da se necemo samo tako predat vec dat maksimum od sebe da evolvuiramo! Vrijeme je da se krenemo odvajat kako spada u jebenoj javnosti i da SVI ZNAJU da smo mi ODABRALI drugaciji put i da POSTOJI vise a ne samo jedan jebeni put putem kojeg covijek kroci.

Eto , ovako malo predavanje tu na forumu o ovome, moja primarna ideja pa javite response ali bez onoga da je ovo nemoguce i te fore. Recite nesto konstruktivno k vragu pa makar ma jebi se al nesto konstruktivno da vidimo sta se misli o tome i dali bi to vama bilo zanimljivo. Ali gledajte globalnu sliku! Open minded na ovo a ne ko ovca koja gleda ravno ( premda je ovaj forum poznat po tome da smo svi mi crne ofce :D :D :toothy2: )

Pozdrav.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Brutalna ideja - IZVEDIVA!
PostPostano: sub jun 27, 2009 11:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
pa ja sam o tome razmisljo i bez tog filma...al sta da radimo? zaradis lovu,gledas da ti je lijepo i tebi i tvojim bliznjima...sta drugo mozemo? zapali J i uzivaj jbg...

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brutalna ideja - IZVEDIVA!
PostPostano: sub jun 27, 2009 1:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
noxten je napisao/la:
Na svijetu, u hrvatskoj recimo postoji jaaaako puno ljudi kojima je dosta:
- Ucenja onoga sto im ne treba i sto ih apsolutno ne zanima
- Ponasanja u nekakvom rigoroznom sistemu di moraju slusat i radit kako im se kaze.
- Placanja nekakvih abnormalnih cifri da bi se upisali u neki fakultet

Upravo sam završio srednju, naravno da mi je pun K***** svega, i neda mi se trošit idućih 3 ili 5 godina na idiotarije...
a faks ili viša škola = 6000-7500 kuna godišnje + boravci u domovima, hrana, piće, blablabla

noxten je napisao/la:
Sve to ljudi kao ljudi trpe kako bi dobili nekakve statuse u svome zivotu. Dali doktorate, dali magisterije ili kako god da ljudi to zovu no ipak postoji jedna skupina ljudi kojoj se:
- SERE OD DIPLOMA! Tog obicnog papira koji ti samo sranja donese jer te isprere do kraja!
- Sere od ovog rigoroznog sistema, ove holografije di smo strpani premda smo sami pristali na ovo.
- Svakodnevnih dizanja, ucenja necega sto te ama bas apsolutno ali apsolutno ne zanima. Nije problem ucit za dobit znanje. Pitanje je sta mi ucimo i koliko to zelimo!
- Stvari koje moramo ucit napamet bez da koristimo i malo KREATIVNOSTI!
- Stvari koje nas nikada nece dovest na vecu razinu k vragu ma ne samo kao bica vec kao kompletnu civilizaciju
- Stvari di ne mozemo razvijat i bavit se necime sto ce pomoc NAMA a ne samo nekoj njusci.
- A da ne govorim stvari koje sve sto rade jest da nas ZATUPE!

A čuj šta su mi starci rekli, pa dobro nemoraš ti u školu niko tebe ne tjera ak oceš bit smetlar ili šljaker onda budi.... pa mislim stvarno te idijot psiho manipulacije- nula bodova....
I BTW. u pitanju je tehnička škola i faks (ako), a mislim da tu ajde bar minimalno ima kreativnosti (jako jako malo)

Ali sistem je tako koncipiran da ako nemaš nikakve ili ne dovoljne naobrazbe (škole) automatski si nitko i ništa, nitko te negleda po sposobnostima vec po je***** papiru kojeg svaki idiji mogu dobit (budimo realni, ljudi sa magisterijima znaju bit tako zatupljeni , ma nemoram vam ni pricat)


noxten je napisao/la:
Mjesto na kojem moze stvorit svoju kreaciju, mjesto di se moze povezat i shvatit u drustu PRAVO ZNACENJE ZIVOTA i kako funkcionirat u istom. Mjesto di ce biti ucenik i ucitelj u istom momentu. Mjesto di ce moci koristit ideje koje je dobio spoznajom, znanje koje je dobio spoznajom i putem kvantne/fizike NAPRAVIT TO a da on ima znanje za to.
Uglavnom, pala mi je ideja da se k vragu vise krene radit Institut za Metafiziku Te Napredne Znanosti. TA STVAR NE POSTOJI! Ta stvar je toliko abstraktna da bi ista USPJELA SAMO TAKO! Isto tako sam siguran u slijedece


Možda sam se pogubio u tekstu koji baš i nisam cijeli pročitao, ali to već postoji... Razna bratstva i kultevi - jedini način da bi oni preživjeli je da ostanu tajni
Drugo, što bi učenik bio kada bi završio tako nekakvu školu, što i gdje bi on radio...

Što se tiče fakseva i viših škola išao sam 8 godina u osnovnu (prvi dan prvog razreda je već bilo " a i sutra moram u školu???") + 4 godne srednje (koju sam sa nekih 13-14 godina morao svojevoljno odabrat,, pa ko sa 13-14 godina zna šta hoce učiti, šta raditi, šta biti.. večina ljudi ni nezna zašto su išli u neku školu i zašto sad rade tu i tu, itd. ma i ja sam među njima...) + da bi još sada išao 3-5 godina na faks a ni ne mogu naci nešto što bi želio...
Ja definitivno glasam za DA, ovaj sustav školstva je prilično staromodan i svaka generacija koja dolazi, ga malo po malo ruši, nešto treba u samom sustavu mjenjati...


PS.
"Zajedništvo svih ljudi može srušiti bilo koji sustav" iz filma: "In hell"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sub jun 27, 2009 11:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ideja je odlična!

Heh... možda mala dodatna "praktična" ideja o tome... taj institut ne mora biti zgrada, već bi se mogao napraviti na INTERNETU!

Svatko od doma može pristupiti, pa makar gdjegod bio na ovoj planeti... ( jasno, treba imat pristup internetu ) :thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brutalna ideja - IZVEDIVA!
PostPostano: sub jun 27, 2009 11:46 pm 
nocty je napisao/la:
pa ja sam o tome razmisljo i bez tog filma...al sta da radimo? zaradis lovu,gledas da ti je lijepo i tebi i tvojim bliznjima...sta drugo mozemo? zapali J i uzivaj jbg...


Cuj ja samo znam da nesto treba napravit jer vrijeme nekako sve vise i vise je na toj strani. Meni moze biti lijepo i moze biti mojim bliznjima lijepo ali iskreno ako ja znam da tamo neko dijete u africi koje jednostavno ne moze da sam sebe u ovom svinjcu opskrbi gladuje i umire od gladi, meni iskreno, jednostavno ne moze biti lijepo jer ako mi je lijepo onda sam asshole. No to sam ja. Nikad nisam gledao samo na sebe vec globalno tako da eto...

Marduk je napisao/la:
noxten je napisao/la:
Na svijetu, u hrvatskoj recimo postoji jaaaako puno ljudi kojima je dosta:
- Ucenja onoga sto im ne treba i sto ih apsolutno ne zanima
- Ponasanja u nekakvom rigoroznom sistemu di moraju slusat i radit kako im se kaze.
- Placanja nekakvih abnormalnih cifri da bi se upisali u neki fakultet

Upravo sam završio srednju, naravno da mi je pun K***** svega, i neda mi se trošit idućih 3 ili 5 godina na idiotarije...
a faks ili viša škola = 6000-7500 kuna godišnje + boravci u domovima, hrana, piće, blablabla

noxten je napisao/la:
Sve to ljudi kao ljudi trpe kako bi dobili nekakve statuse u svome zivotu. Dali doktorate, dali magisterije ili kako god da ljudi to zovu no ipak postoji jedna skupina ljudi kojoj se:
- SERE OD DIPLOMA! Tog obicnog papira koji ti samo sranja donese jer te isprere do kraja!
- Sere od ovog rigoroznog sistema, ove holografije di smo strpani premda smo sami pristali na ovo.
- Svakodnevnih dizanja, ucenja necega sto te ama bas apsolutno ali apsolutno ne zanima. Nije problem ucit za dobit znanje. Pitanje je sta mi ucimo i koliko to zelimo!
- Stvari koje moramo ucit napamet bez da koristimo i malo KREATIVNOSTI!
- Stvari koje nas nikada nece dovest na vecu razinu k vragu ma ne samo kao bica vec kao kompletnu civilizaciju
- Stvari di ne mozemo razvijat i bavit se necime sto ce pomoc NAMA a ne samo nekoj njusci.
- A da ne govorim stvari koje sve sto rade jest da nas ZATUPE!

A čuj šta su mi starci rekli, pa dobro nemoraš ti u školu niko tebe ne tjera ak oceš bit smetlar ili šljaker onda budi.... pa mislim stvarno te idijot psiho manipulacije- nula bodova....
I BTW. u pitanju je tehnička škola i faks (ako), a mislim da tu ajde bar minimalno ima kreativnosti (jako jako malo)

Ali sistem je tako koncipiran da ako nemaš nikakve ili ne dovoljne naobrazbe (škole) automatski si nitko i ništa, nitko te negleda po sposobnostima vec po je***** papiru kojeg svaki idiji mogu dobit (budimo realni, ljudi sa magisterijima znaju bit tako zatupljeni , ma nemoram vam ni pricat)


noxten je napisao/la:
Mjesto na kojem moze stvorit svoju kreaciju, mjesto di se moze povezat i shvatit u drustu PRAVO ZNACENJE ZIVOTA i kako funkcionirat u istom. Mjesto di ce biti ucenik i ucitelj u istom momentu. Mjesto di ce moci koristit ideje koje je dobio spoznajom, znanje koje je dobio spoznajom i putem kvantne/fizike NAPRAVIT TO a da on ima znanje za to.
Uglavnom, pala mi je ideja da se k vragu vise krene radit Institut za Metafiziku Te Napredne Znanosti. TA STVAR NE POSTOJI! Ta stvar je toliko abstraktna da bi ista USPJELA SAMO TAKO! Isto tako sam siguran u slijedece


Možda sam se pogubio u tekstu koji baš i nisam cijeli pročitao, ali to već postoji... Razna bratstva i kultevi - jedini način da bi oni preživjeli je da ostanu tajni
Drugo, što bi učenik bio kada bi završio tako nekakvu školu, što i gdje bi on radio...

Što se tiče fakseva i viših škola išao sam 8 godina u osnovnu (prvi dan prvog razreda je već bilo " a i sutra moram u školu???") + 4 godne srednje (koju sam sa nekih 13-14 godina morao svojevoljno odabrat,, pa ko sa 13-14 godina zna šta hoce učiti, šta raditi, šta biti.. večina ljudi ni nezna zašto su išli u neku školu i zašto sad rade tu i tu, itd. ma i ja sam među njima...) + da bi još sada išao 3-5 godina na faks a ni ne mogu naci nešto što bi želio...
Ja definitivno glasam za DA, ovaj sustav školstva je prilično staromodan i svaka generacija koja dolazi, ga malo po malo ruši, nešto treba u samom sustavu mjenjati...


PS.
"Zajedništvo svih ljudi može srušiti bilo koji sustav" iz filma: "In hell"


Nebi ja ovo nazvao kultom niti bratstvom jer higher-self, ono sto mi jesmo istinski ne mozemo nazvat kultom niti bratstvom. Ovo bi bila institucija da tebe ko osobu napravi da imas smajl na licu, da kad vidis problem da ga pojedes doslovce i da si izrazito pametan, kreativan.

Moras gledat na to da mi ako ostanemo, tj. ako se nista ne desi kad se prica da ce se desit mi cemo krenut prema vecim horizontima ( space itd.. ) i bez ovakvih ljudi ti ne mozes dreka s oprostenjem napravit. Metafizika iz dana u dan postaje sve bitnija ljudima i jednom, mozda i uskoro ce postat poprilicno bitna opcenito u svijetu barem u nekim segmentima. Danas recimo nitko vise nije normalan i ludost je sasvim 'standardna' tako da ako si danas lud, nitko te nece ni skuzit jer je i on/a lud/a.

Sad ovdje se radi o tome da bi se recimo krenulo sa 7-8 godina u ovo i ostajes dok ne dodjes do onoga sto smatras da trebas. Prije toga takodjer mozes dolazit ali sa roditeljima i samo na uvode recimo. Ovo je i osnovna i srednja i fax ako me razumijes a ako ti nakon toga ne mozes zaradit lovu kao pametna i sofisticirana osoba, nitko ne moze na ovom svijetu.

No...

Jack987 je napisao/la:
Ideja je odlična!

Heh... možda mala dodatna "praktična" ideja o tome... taj institut ne mora biti zgrada, već bi se mogao napraviti na INTERNETU!

Svatko od doma može pristupiti, pa makar gdjegod bio na ovoj planeti... ( jasno, treba imat pristup internetu ) :thumbup:

:mrgreen: :wink:


Je dao bolju ideju i kostala bi puno manje tako da bi ovo definitivno bilo izvedivo. thanks jack :)


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Brutalna ideja - IZVEDIVA!
PostPostano: ned jun 28, 2009 12:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
PS.
Citat:
"Zajedništvo svih ljudi može srušiti bilo koji sustav" iz filma: "In hell"

jest da nisu stoka ...ili treba neki kataklizmicki dogadjaj da bi se to desilo.

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: ned jun 28, 2009 12:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 4:35 am
Postovi: 193
Lokacija: tampa bay
Citat:
Meni moze biti lijepo i moze biti mojim bliznjima lijepo ali iskreno ako ja znam da tamo neko dijete u africi koje jednostavno ne moze da sam sebe u ovom svinjcu opskrbi gladuje i umire od gladi, meni iskreno, jednostavno ne moze biti lijepo


znas sta je reko jedan chova : '"u mom svijetu sve je perfektno"

ja kad bi se brinuo o svim problemima svijeta gdje bi mene bilo onda?
ne kazem da ne mislim o tome...ali sto vise mislim to se vise ljutim..i? trebal mi to,pored svojih zajebancija?
i

_________________
Fed with the tongues of Apocalypse
That galloped down,disordered worlds behind


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: ned jun 28, 2009 8:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 326
Ideja je jako dobra. JA se slazem sa Jack-om, bolje je preko neta, jer sta ce da rade svi oni ljudi koji ne zive u Hrvatskoj, a voleli bi da budu deo toga.

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: uto jun 30, 2009 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
Kao prvo ovo je zanimljiva i uzbuđujuća ideja pa makar ostvarena u početku samo preko interneta
Istina je da ljudi sve više ljudi probijaju percepijski himen bilo kod mlađih dostupne informacije ili nekim enteogenima il kod starijih,al to je opet malo ljudi,jer samo pogledaj oko sebe ništa više ne trebamo reć..
Al ovaj kompletni sistem je tako sjeban da je to rječima nemoguće upisat,ljudi bi (pod ljudi mislim one ljude konzerve) na takvu organizaciju gledali da ne pričam kako,pa šta je to hrpa
kretena bez škole,opet oni napušeni hipiji žele "promjenit svijet" bolje da idu učit u
školu drogeraši jedni!,joj kako bi ja njih palicom svih pa da vidiš ti onda kako bi oni, :notworthy:
i još je sjebano to šta smo pasivni do bola,a iz kojeg razloga,jer se bojimo svega i svačega,kolko god ja bio
napredan u

svom znanju i razvijanju uvjek se nečeg bojim i priznajem to,al iz straha ne bi druge teroriziro i tako dalje..
Najbolje je u to ne uplitat nikakav sistem ili bilo koju njegovu granu,da uopće se dobije naziv institut il slično.

Ja bih prvi,koko god sam mal i bez papira bio spreman za rad nekakvog oblika,osim za web dizajn :mrgreen: jer s tim nemam veze...

A možda i da bi ljudi ozbiljno shvatili tako nešto i trebamo neke ljude sa par slova ispred ili iz imena...
može se još tu dosta raspravljat al uglavnom podržavam ovakvu ideju,neki web sajt ili nešto slično bio bio izvrstan početak :ontopic: :queen: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: uto jun 30, 2009 9:00 pm 
Caki Cale je napisao/la:
Kao prvo ovo je zanimljiva i uzbuđujuća ideja pa makar ostvarena u početku samo preko interneta
Istina je da ljudi sve više ljudi probijaju percepijski himen bilo kod mlađih dostupne informacije ili nekim enteogenima il kod starijih,al to je opet malo ljudi,jer samo pogledaj oko sebe ništa više ne trebamo reć..
Al ovaj kompletni sistem je tako sjeban da je to rječima nemoguće upisat,ljudi bi (pod ljudi mislim one ljude konzerve) na takvu organizaciju gledali da ne pričam kako,pa šta je to hrpa
kretena bez škole,opet oni napušeni hipiji žele "promjenit svijet" bolje da idu učit u
školu drogeraši jedni!,joj kako bi ja njih palicom svih pa da vidiš ti onda kako bi oni, :notworthy:
i još je sjebano to šta smo pasivni do bola,a iz kojeg razloga,jer se bojimo svega i svačega,kolko god ja bio
napredan u

svom znanju i razvijanju uvjek se nečeg bojim i priznajem to,al iz straha ne bi druge teroriziro i tako dalje..
Najbolje je u to ne uplitat nikakav sistem ili bilo koju njegovu granu,da uopće se dobije naziv institut il slično.

Ja bih prvi,koko god sam mal i bez papira bio spreman za rad nekakvog oblika,osim za web dizajn :mrgreen: jer s tim nemam veze...

A možda i da bi ljudi ozbiljno shvatili tako nešto i trebamo neke ljude sa par slova ispred ili iz imena...
može se još tu dosta raspravljat al uglavnom podržavam ovakvu ideju,neki web sajt ili nešto slično bio bio izvrstan početak :ontopic: :queen: :love3:


Je. No gledaj to ovako. Ja se ne bojim tih lesinara :D :mrgreen:
Tak da ti je problem oko drogerasa i toga rijesen jer koga god da stavis ispred mene u debatu po tom pitanju ce ostat posran tako da barem sto se tice mene, ajm kull po tom pitanju.

Po pitanju instituta. Da bis uspio dignut institut za takvu stvar treba ti cirka oko milijardu dolara ili vise tako da I rest my case here odnosno. Ja takvih financija nemam i cisto sumljam da se svi skupa sa foruma spojimo da bi imali i m od milijarde. Treba dizat kompletan objekat, treba napravit high tech laboratorije treba napravit odjel di ce bit za metafiziku savrsen, treba napravit teleksope sto se tice astrologije i astrofizike, treba... treba... MA TREBA PUN KURAC! lol.

Moj pocetni plan je da se krene sa time online tipom i da se napravi social university u online smislu di cemo krenut sa takvim infrastrukturama. Di cemo moc odc odredit naziv predmeta i di cemo moci pisat knjige na tu teoriju i upoznavat se te na koncu konca skupljat donacije za dizanje instituta. Kad se to sve rijesi, kad to bude krenulo kako treba i kad se nabave sufinancije za odredjene stvari onda lijepo cemo sve to rijesit... Sto se tice faxova i stvari ispred imena, ja cu barem imat kroz 3 - 4 godine phD of Science and Information Technology tako da bit ce toga + siguran sam tko god da krene sa nama da ce jos bit ljudi sa nekakvim takvim predznacima ili slicnim tako da je to kull.

Uglavnom, ovo se krenulo radit, ovo ce se napravit samo je pitanje momenta kad ce startat. To sta ce ljudi pricat, ma i danas svasta pricaju tako da what's the difference. Ko njih slivi sa takvim egoisticnim predrasudbama.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: uto jun 30, 2009 9:06 pm 
Sta kazete da iskoristimo

http://shootid.com

Kao domenu za to u startu?

Ja je vec imam, imam i prostor a domena je ipak ono tipa kao Baci ID kao Dodaj sebe. Zvuci ok ali i zvuci nekako hum... NWO tip al jbg.

Vam to okay?

Pozdrav


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sri jul 01, 2009 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
Da sad previše ne pričamo ada ne bude ništa,
mislim da su glavna pitanja oko toga i vjerovatno razlog slabog odaziva na ovo,zašto raditi još nešto
kad već postoji takva stranica makar na netu,evo galaksija na primjer svaka čast onom ko je napravio i
one druge stranice val itd da ne nabrajam to mislim da su extra kvalitetne stranice i od pantelija i sve,
stvarno su dobre i ima dosta textova prevedenih na hrvatski za sve zemlje ex yuge :occasion5:
e sad kad bi se išlo radit nešto novo tipa takova nekakva stranica il nešto,koja bi bila njena svrha i funkcija...?

Možda bi sve to bilo samo još jedno prepisivanje textova sa galaksije jer su tu uglavnom sve teme načete i razrađene,a možda kad bi ta stranica bila nekakvo mjesto za sakupljanje direktnih podataka bez previše uvoda,

npr. detaljne upute za izradu orgonskog akumulatora na hr jeziku,za prevod s engleskog bi se ja potrudio makar,ili još neki guide-ovi npr. za extrakciju meskalina,al dobro to je illegal pa ništa od toga :angel4:

ili neznam jednostavno,šta,?

al i ako ništa ne bude od toga makar će mi ova tema ostat u pamćenju kao nekakva inspiracija i
malo ohrabrivanje jer mislim da se sa postom od noxtena slaže mnogo ljudi... :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sri jul 01, 2009 7:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Postoji vec , onaj tko zna trazit pronac ce ga :D

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sri jul 01, 2009 8:34 pm 
Fiat Lux je napisao/la:
Postoji vec , onaj tko zna trazit pronac ce ga :D


O ne postoji pal. Ono sto je meni u glavi momentalno ne postoji nigdje po nikakvim institucijama a kamo li metafizici. Vec sam naveo da nam treba preko 1 milijarde dolara da bi upoce dosli do faze da razmisljamo o nekakvoj, laganoj verziji a kamo li pravoj. U glavi mi je zesca bolestina samo manjak financija. No i to ce se rijesit vec nekako. Znam da ce.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sri jul 01, 2009 8:46 pm 
noxten je napisao/la:
Fiat Lux je napisao/la:
Postoji vec , onaj tko zna trazit pronac ce ga :D


O ne postoji pal. Ono sto je meni u glavi momentalno ne postoji nigdje po nikakvim institucijama a kamo li metafizici. Vec sam naveo da nam treba preko 1 milijarde dolara da bi upoce dosli do faze da razmisljamo o nekakvoj, laganoj verziji a kamo li pravoj. U glavi mi je zesca bolestina samo manjak financija. No i to ce se rijesit vec nekako. Znam da ce.


Caki Cale je napisao/la:
Da sad previše ne pričamo ada ne bude ništa,
mislim da su glavna pitanja oko toga i vjerovatno razlog slabog odaziva na ovo,zašto raditi još nešto
kad već postoji takva stranica makar na netu,evo galaksija na primjer svaka čast onom ko je napravio i
one druge stranice val itd da ne nabrajam to mislim da su extra kvalitetne stranice i od pantelija i sve,
stvarno su dobre i ima dosta textova prevedenih na hrvatski za sve zemlje ex yuge :occasion5:
e sad kad bi se išlo radit nešto novo tipa takova nekakva stranica il nešto,koja bi bila njena svrha i funkcija...?

Možda bi sve to bilo samo još jedno prepisivanje textova sa galaksije jer su tu uglavnom sve teme načete i razrađene,a možda kad bi ta stranica bila nekakvo mjesto za sakupljanje direktnih podataka bez previše uvoda,

npr. detaljne upute za izradu orgonskog akumulatora na hr jeziku,za prevod s engleskog bi se ja potrudio makar,ili još neki guide-ovi npr. za extrakciju meskalina,al dobro to je illegal pa ništa od toga :angel4:

ili neznam jednostavno,šta,?

al i ako ništa ne bude od toga makar će mi ova tema ostat u pamćenju kao nekakva inspiracija i
malo ohrabrivanje jer mislim da se sa postom od noxtena slaže mnogo ljudi... :thumbup:


Gle, tu se radi o tome da se napravi totalno novi site koji je mjesavina facebook-a, web 3.0 ( Umjetne inteligencije ) sa jedno mali milion dodataka koje su striktno dizajnirane za knjige, casopise, istrazivanja, donacije te projekte, dnevnik, itd... Zelja mi je da svoje znanje pretocim u nesto korisno sto se tice metafizike i napravim jedno generalno mjesto di sta god da ti zatreba sto se tice znanosti, metafizike itd... imas.

Nije poanta da mi neki sonjo sa pHd.om koji je ful zatucan pise knjige vec da mi napisemo svoje knjige i publiciramo ih. To je poanta. Poanta je napravit verziju knjige i kako dolaazimo do saznanja da je verzioniramo itd... Ne samo jednu knjigu vec za sve moguce oblasti metafizike kao i paranormalnog. Takodjer poanta je napravit dnevnik di ce biti stvarno, pravi smisao dnevnika koji se ne koncentrira na lazima vec vise verzija istine tko je spreman tako javno rec nesto naravno. Poanta je da ovaj site dodje na no 1 sto se tice metafizike u svijetu na svim trazilicama i da se krene sa vremenom radit zesce donacije na sve moguce nacine te da se skupi dovoljna svota love da se krene sa time pa makar to bilo sve skupa online tako da se konferencijski svi kacimo na servere.

Ima jako jako puno toga, previse pizdarija i mocnih stvari no za to meni treba par ljudi jos i financije. No vidjet cemo al ovo cu dignut pa makar mi posljednje bilo i razvalit ce sve zivo. U to sam siguran. Briga me vise za to dal ja moram sutit ili ne. Tko su oni da mi sutimo i potiskujemo u sebi nesto sto zelimo za sebe? Zato sto je to 'svjesnije' ja cu sutit i grist se u sebi kad se na sred korza zelim zaderat Aaaaaa ljudi ovcetine! Ako oni ( NWO ) mogu da ovako seru, mozemo i mi ipak malo al da opet se ne remetimo i ne stvaramo nekakav kult od ovoga vec profinjenu i tocnu stvar koja je vrijedna istrazivanja i citanja, prozivljavanja.

Ja se samo nadam da svi vi skupa u sebi shvacate u dubini da je stvarno po malo doslo vrijeme za ovakve stvari.

Ne znam. Neda mi se razglabat oko toga dali ovo treba ili ne treba napravit. Ovaj puta cu mislit na sebe i ljude kojima je stalo kad je ovakva stvar u pitanju.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sri jul 08, 2009 10:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Kako nikome od vas nije palo na um da se vi upravo nalazite na jednom takvom Univerzitetu ... ?

Imate obilje literature i istrazivanja na tacni... Samo uberete sa galaksija downloud-a, znanja, svesnosti, ivone, sa foruma itd...

Profesor ne postoji kao odredjena dominantna figura... Ravnopravnost u misljenju i izrazavanju postoji... Mozete vezbati i ostriti sopstveno misljenje kroz polemiku i nadmetanje sa drugim misljenjima... Sve vam je otvoreno i dostupno da pokazete sopstvenu kreativnost...

Niko vam na kraju nece dati diplomu, jer je ionako prezirete i smatrate nepotrebnom...

Ne moramo podnositi zahteve ministarstvu za obrazovanje, placati taxe, struju, komunalkije a ucimo i izgradjujemo znanje svakodnevno...

Evo Univerziteta u duhovnoj sveri delovanja i napredovanja... Zove se Galaksija...

Ne treba nam fizicka gradjevina Univerziteta ... imamo ovu duhovnu...

Nema kolokvijuma, upisa, obnove godine... Svako napreduje shodno interesovanjima, afinitetima i individualnim sposobnostima...

I sto je najbitnije, nema hijerarhije ili bilo kog vida sektaskog udruzivanja... Ne postoji "lubanja i kosti" ya elitne studente... Svi smo u jednoj grupi "Robovi i golje"...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sri jul 08, 2009 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
To nesto u stilu Summerhill-a??

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Osnivanje Instituta za Metafiziku
PostPostano: sri jul 08, 2009 8:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Hej svi!

Prvo da spomenem vaš trud i da izjavim da će so on kad tad isplatiti! Stoga, vrijedi da se mi svi zajedno nekako udružimo u izgradnju mreže.

Mislim da se su vaše ideje visoko vrijedne i da će sigurno, na ovaj ili onaj način trebati uložiti mnogo truda da se svi problemi i potencijalni naadi riješe... Tako da! Pamet u guzicu, a guzicu u glavu! Jbg, bez muke nema nauke!

Dakle kada si zabijete pamet u glavu, onda ste mudri pa ćemo svi nešto novo naučiti. A to je zašto je guzica vrijedna.

No do tada bih vas samo obavijestio, da ja već radim to u Beču i da planiram to pustiti u pogon negdje početkom sljedeće godine, neznam još dat-um i nije bitno da ga znam ali će biti bitno kada dođe bitan dat-um. No, do tada samo treba strpljivo i marljivo raditi ko konj ili neka lijepa životinja pa će-mo da napravimo "Virtualni internet" u Virtualnom svijetu. Odnosno Pravi Internet u Pravom Svijetu umjesto Umjetnog Interneta u "Umjetnom Svijetu".

Ko je samnom, do Đavla mu ljubim!????
Ko nije, Sveti duh mu ljubim?

:angel4: :blob:
:love3:
:love5:
:love9:






:love11: :love12: :glasses7: :love10: :love4:

Vrijeme ja za transformaciju Svetog Duha. Stoga, na posao.

Nisam ja, majka mi, Duh je.
Vladimir, Tomislav, Ti si.

Umrli ili Živjeli u Svetom Duhu!
Amen

:notworthy:
:love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz